WILSKRACHT HOFSTADE OP HET GEMEENTEHUIS ONTVANGEN Miniemen en knapen van S.K. Lebbeke kampioenen in de dop SCHEIDSRECHTERS WILLEN VET BETAALD WORDEN ËiHÉiiÉi Ajax-spelers niet zo maar vrij Avanti Femina in (te) hoog gezelschap KORT SPORT Jong voetbaltalent Avanti-kadetten ook bekerwinnaar Avanti-miniemen kregen klop van de hamer Wilskracht Hofstade speelde voor de eerste maal sedert haar bestaan kampioen in Vierde Provinciale en promoveert naar Derde. Het gemeentebestuur organiseerde een huideontvangst. De omvangrijke Wilskrachtdelegatie werd afgehaald door Sint Cecilia die met haar majorettenkorps de blauwwitte feestvierders begeleidde. Schepen van de Sport Marcel Lorie wees op het feit dat men nog juist voor de fusie in besloten kring zulke ge lukkige gebeurtenis kon vie ren. Hij wenste ieder die meegewerkt had aan de ver overing van de titel hartelijk proficiat vooral voor voor zitter Kamiel De Smedt. en zijn schare bestuurslui had hij een speciaal woordje van lof. Het zijn deze mensen die in voor- en tegenspoed gezorgd hebben dat de kam- pioenenploeg kon uitgebouwd worden. Ook trainer John Lissens werd geprezen om zijn werk in zijn eerste jaar speelde hij het klaar een echt geheel te vormen dat in staat was om ongesla gen de kompetitie uit te spelen. Het herdenkingsplak- ket van de gemeente werd overhandigd aan Luts Paere- wijck (eerste elftal) en Guy Van De Nest (Apachen) die als kapiteins van de beide kampioenenploegen ruime verdiensten hebben in het veroveren van de titel. In een kort dankwoordje be toogde voorzitter Kamiel De Smedt dat zijn ploeg nu de smaak van kampioen vast heeft. Wilskracht zal ook na de fusie zijn typisch Hof- staadse mentaliteit behouden en voor volgend jaar wenst men weer resoluut de titel te spelen. Hij dankte ook de voorzitter van de fanfare om de prach tige begeleiding die men Wils kracht bezorgde. Na de schuimwijn werd een rond gang in de gemeente gehou den, begeleid door de mu zikanten werden zes suppor terslokalen bezocht. Klubleider Edgard Van Dries- s.che over de toekomst van Wilskracht „Om in derde provinciale een goed figuur te slaan is het nodig dat wij ons op een drietal plaatsen versterken. Wij zullen voor namelijk zoeken naar een cen tervoor, keeper en verdedi ger" Trainer Lissens blijft nog minstens één jaar speler-trai ner Ronald Vergeylen hebben wij naar Merchtem laten vertrekken wij wensen zijn toekomst niet te breken met hem tegen wil en dank hier te houden Het transferbedrag zal ons dienstig zijn om de nodige versterkingen aan te brengen. De optie van keeper Snauwaert zal normaal niet gelicht worden". Volgend seizoen treedt men aan met vijf ploegen eer ste elftal, reserven, juniores, kadetten en miniemen. De trainingen beginnen op dins dag 3 augustus te 19 uur. Het objektief voor volgend jaar is zich handhaven doch optimisten beweren dat men met enkele versterkingen ook de kop zal kunnen spelen. D.D. Wie als jonge vlegel niet achter een bal aanholde, heeft wat gemist in zijn jeugd. Ieder van ons moet ooit, in de tijd van zijn korte broeken, wel één of ander moment gedacht hebben dat hij „het" bezat dat pure voetbaltalent, die voetbalcapaciteiten die je een paar jaar later zouden op tillen tot een voetballer van topklasse. Dat dergelijke verwachtingen alras meer en meer op be goochelingen gingen lijken, ondervonden de meesten van ons. Goede, uitstekende voetballers lopen er inderdaad niet bij de vleet. S.K. Debbeke echter mag tegenwoordig niet klagen over de kwaliteit van haar jeugdspelers. Zowel heit mi niemen- als het knapenelf- tal van de blauw-witten, deed het allesbehalve slecht tij dens 'het voorbije seizoen beiden kaapten ze de titel weg in hun reeks en op welke wijzebovendien haalden ze de top in neven- kompetities. MINIEMEN KAMPIOEN EN BEKER WINNAAR DER OOST- VLAAMSE ENTENTE De A-miniemen behaalden tijdens heit voorbije seizoen de titel met het maximum der punten 40 na 20 ge speelde wedstrijden. Ze slaagden erin niet minder dan 117 doelpunten aan te tekenen, süechts 1') goals passeerden het eiger doel. Zorgden voor dit s iksesrijk seizoen1 Doel: Hjyghens; achteraanPissens, Brussel- mans, Bomhals, I euvinck, Vermeiren, Van en Ab- beele. In het middei Raf Janssoome, Yvan De Backer, CaïLaent, Chris De Baedeleir, D'Hondt «n De Meersman. Ook de beker der Oost- Vlaamse entente verhuisde naar Lebbeke, na zowel thuis- als ui/toverwinningen tegen Buggenhout, St. Den- derleuw en Kemzeke. In de finale werd SK Lovendegem op 'het terrein van SK Deinze met 1-3 cijfers kans loos verslagen. Het doelpun- tensaldo 28 voor; 2 tegen. In de beker van „Het Volk" werd het elftal eervol uit geschakeld in halve finale. Na een wedstrijd op zaterdag tegen Lovendegem, moest immers de volgende morgen reeds aangetreden worden op WK Eine, dat niet akkoord ging met een andere speel- datum. KNAPEN TITEL, WINNAAR BEKER OOSTVLAAMSE ENTENTE, WINNAAR BEKER „HET VOLK" OOST-VLAANDEREN In de C-reeks van de „zon dagknapen" stond er op de Lebbeek se A-knapen geen maat. De 24 kompetitiewedstrijden leverden 48 punten op, niet minder dan 232 doelpunten belandden in de netten van de tegenstanders, doelman Van der Meersche het er daarentegen slechts 6 passe ren. Het type-elftal Jan van der Meersche, Guy Van Damme, Danny Vermeiren, Mare Brusselmans, J.P. Hals, Leon Janssoone, Eric Van Dam me. Wisselspelers: Macharis Roelandt, Van Biesen eja. In de kompetitie voor de be ker der Oostvlaamse entente speelde men al even schitte rend. Buggenhout, Lokerse en SK Aalst werden gewoon weg Ingemaakt. In de finale stuurde men SK Deinze naar huis me,t 0-6 cijfers. Eind- balans 44 doelpunten voor, geen enkel doedpuntje tegen. Ook de beker „Het Volk" Oost-Vlaanderen sleepte men in de wacht. Het feit dat de wedstrijden steeds uit ge speeld werden, leek geen be zwaar Bottelare (0-6), Pe- tegem (0-2) en Mariakerke (2-2/3-4) moesten zich bij het meesterschap van de Lebbekenaar-s neerleggen. Op 16 mei j.l. dan werd na een puike 2e helft en doelpunten van Janssoone, Mamix Brus selmans en Erik Van Dam me, Kruibeke in de finale met 0-3 geklopt. In de super-finale, met Club Brugge als tegenstander, moesten de blauw-witten, na een knappe wedstrijd slechts met 1-0 de duimen leggen. TRAINER: ROGER PANNECOECK Naar de mening van de in siders rijn hot talent en de onvoorwaardelijke inzet van jeugdtrainer Roger Panne- coeck, lang niet vreemd aan de talrijke suksessen van de jeugd ploegen. Deze 45-jarige Lebbekenaar oud S.K.-speler in de tijd van Boerke Vergauwen, E. Siccard en 'anderen leidt reeds een zestal jaren de trainingen van de miniemen knapen en scholieren. Elke dag zelfs nu nog. wanneer het seizoen achter de rug ligt staat R. Fannecoeck op de B-terrei nen in de Ziekenhuis veld'laan paraat om de jeugd op te leiden. Enkel op maandag :s hij vrij. Als niet één verstaat hij de 'kunst om via een gepaste omgaing met de spelers rijn pupillen moreel op te peppen. De resultaten liegen er niet om. Dat er daarnaast ook puur voetbaltalent in de Lebbeekse jeugdrangen rond loopt, bewijst de interesse van topploegen als Club Brugge en Lokeren voorspe lers als Mamix en Mare Brusselmans. Met dergelijke jeugdploegen mogen de Lebbeekse dirigen ten met een gerust gemoed de toekomst tegemoet zien. Valt natuurlijk te bezien dat talentscouts van topploegen deze kwaliteit niet komen wegschuimen, risico dat men in het moderne voetbal steeds meer en meer loopt. Pierre Van Rossem 'k' 'JKtï De miniemen van S.K. Lebbeke (VRP) De knapen van S.K. Lebbeke. Het MSK stelt voor Verho ging van de scheidsrechters- vergoedingen als volgt scheidsrechter kategorie A 500 F per wedstrijd kategorie B 400 F per wedstrijd kategorie C 300 F per wedstrijd kategorie D 200 F per wedstrijd verhoging van de verplaat singskosten 5 F per kilome ter. Dat gaat voor ons nu echt te ver. Indien dit voorstel er doorkomt, wat we niet gelo ven, dan bestaat de mogelijk heid dat een klub een 3000 F1 moet afdokken voor de wed strijdleiding, die in feite slechts een uur duurt. We hebben in het voorbije seizoen toevallig aan twee leden van het MSK de vraag gesteld wat ze zouden doen indien het MSK verboden wordt nog zelf wedstrijden te fluiten. Beiden antwoordden ze dat ze zich dan uit het MSK zouden terugtrekken want, en nu komt het, ze willen hun ...hobby niet op geven. Een dikbetaalde hobby alleszins. Komt daarbij dat ons scheidsrechterscorps nooit kan garanderen dat een wed strijd in goede banen blijft omdat onze scheidsrechters verkeerd worden opgeleid. Ze verdienen het eenvoudigweg niet, dit hoog bedrag. RM Ajax Lebbeke start volgend seizoen weer in competitie. Na een inactiviteit van 1 jaar, wil de Lebl>eekse klub het opnieuw proberen. Wat liet met Ajax in de nabije toekomst wordt, valt nog af te wachten. Waarschijnlijk brengen we U reeds volgende week uitgebreid verslag over het „nieuwe" Ajax. Voorzitter a.i. is Walter Bosteels, secretaris Johan Merckx en schatbewaarder Mare de Decker. Meer kunnen we op dit ogenblik nog niet melden, tenzij dan dat... geen enkele Ajax- speler zo maar zijn vrijheid krijgt, wat door nogal wat personen werd beweerd. Over deze zaak hadden we een gesprek met Willy Bos man, die wel op de algemene vergadering van de klub aan wezig was maar niet uit naam van Ajax wou praten omdat hij zelfs niet meer in het bestuur zit. Toch blijft Willy Bosman een dankbare gesprekspartner. „Dat is nooit beloofd", zo zegt hij, „dege nen die hun ontslag wensten, konden dit wel aanvragen maar er is nooit gezegd dat zij dit zou maar zouden krij gen. Er kon wel over gepraat worden. Die geruchten van volledig vrij zijn, is een ver draaiing van de werkelijk heid. Zou U het normaal vin den dat Ajax De Batselier en Van Cauwenberg zonder eni ge vorm van recompensatie, dat hoeft daarom niet finan cieel te zijn, zou laten gaan Ik weet ook wel dat het voor die jongens niet" interessant is om in bevordering te spe len, en ze zullen volgend jaar ook niet bij Ajax spelen, maar als Ajax er iets in de plaats voor wil dan is dat normaal. De transfertperiode zal uitwijzen wat het wordt." Duidelijke taal dus voor de genen die nog moesten twij felen. Wat onder andere bij Avanti nogal hard kan aan komen, vooral dan omdat men heel wat jongeren naar Ajax ziet terugkeren. Maar we hadden de indruk dat Ajax hierover niet veel moei lijkheden zal maken. SAMENWERKING Plots sloeg ons gesprek vol ledig over. Kijkt U maar r „Men zou te Lebbeke einde lijk eens werk moeten maken van een serieuze samenwer king tussen Avanti en Ajax. Dat is een beetje mijn ideaal op handbalgebied. Naar het voorbeeld van Sasja en Stenor in Wilrijk. Geen fusie dus maar twee aparte klubs met een overkoepelend bestuur. Daarvoor wil ik me nog eens inzetten. Het kan, echt, maar er moet eerst nog een dosis wantrouwen langs beide zij den worden weggewerkt. Het is een droom. Voor beide klubs is het DE oplossing en voor het handbal in Lebbeke en de streek is het hoogst- dringend dat men de naijver laat varen. Ook op nationaal vlak dient het roer omge gooid, maar ook hier is het wantrouwen groter dan het vertrouwen. Er moeten ook nieuwe mensen worden aan gesproken." En dan nog deze uitspraken „Voor de streek- klubs en vooral voor Ajax is het beter dat Avanti zo hoog mogelijk eindigd", „Ajax is een deel van mij leven", „ze hebben Ajax vorig seizoen opgegeven", „iemand in een nationaal comité mag niet klubgebonden zijn", „Avanti liet zich weer eens doen met de zaak Avanti - Flémalle", „Het zou prachtig kunnen zijn als er moest samenge werkt worden". Inderdaad... Dameshandbal Avanti Femina, versterkt met Carinne Simal, Martine Coen en Marleen Wijnant, speelde vorig weekend een internationaal in Nederland met nogal wat Europese kampioenen van de partij. Hier zijn ze H.G. Kopenhagen (kampioen Denemar ken), St.Gallen (kampioen Zwitserland), Idem Hellas (kam pioen Nederland), Minden (kampioen West-Duitsland), Polisens Stockholm (kampioen Zweden) en PVC Paris (kampioen Frankrijk). Daarnaast waren er ook nog het inrichtende Mosan, Jong Oranje. Mora Swift (finalist Europabeker), de nationale ploeg van IJsland en het West-Berlijnse Guts Muths. En als twaalfde deelnemer het arme Avanti Femina dat in dit veel te hoog gezelschap uiteraard uit de toon viel en dan nog het ongeluk had in een poule te moeten spelen met de drie sterkste teams. De Lebbeekse dames verloren tegen Stockholm (ook al halve finalist in de Europabeker) met 23-4, tegen Guts Muths (dat waren geen vrouwen maar halve mannen vertelde men ons) met 18-5 en tegen de latere tornoowinnaar Idem Hellas met 26-4. Vorige zondag werd in Nederland het 80.000ste lid gevierd. Om U maar te zeggen dat het niet zo verwonderlijk is dat het Nederlandse dames handbal al zo ver geraakt is. Voor de Belgische kampioen werd het alvast een goede leerschool. Dat wel. J Jeugdhandbal De Avanti-cadetten hebben met Evarist Moonen als trainer toch wel een suksesvol seizoen achter de rug. Nadat ze zonder één enkele nederlaag kampioen waren j geworden in de competitie Brabant - Oost-Vlaanderen, y wonnen ze vorige zaterdag tevens de beker. In de finale werd Sporting Kraainem afgedroogd met liefst 26-15 cijfers. In de eerste helft waren de jeugdige Lebbeke- J naars niet zo overtuigend en Kraainem kon de schade tot 12-9 beperken. In de tweede periode begon de J Avanti-machine rond te draaien. Een schitterende Marc j J de Proft scoorde zelf niet maar bracht het merendeel J der Lebbeekse goals aan. Hoeft het nog gezegd dat I I Hendrik Vermoesen, dé belofte bij Avanti, weer top- I scorer werd met 11 doelpunten De Vilder 6, Huyck 5, j Maes 2, Jacobs 1 en Sanders 1 waren de andere goal- j getters van een toch wel uitstekend team. Na de wedstrijd werden de Avanti cadetten door de heren j Jan Van Damme, voorzitter van het PKO, en Herman I y de Groeve, secretaris van datzelfde PKO, gehuldigd y voor de behaalde titel en beker. De week tevoren waren y de ongens van Evarist Moonen eerste geëindigd in een j tornooi te Mechelen, waar alle toonaangevende Ant- j werpse klubs aan deelnamen. Er zit muziek in deze J ploeg, die eind juni naar Italië reist om er deel te J nemen aan een internationaal tornooi. Eveneens vorige zaterdag speelden de miniemen van Avanti en Kraainem om de algemene titel. Avanti met een uitstekende Van Hoeymissen, hield tot 10-10 gelijke tred maar kreeg dan een sensationele inzinking en in amper een paar minuten tijd werd het 17-10 voor Kraai nem om met 21-11 deze wedstrijd te hesluiten. Vermeir 3, Macharis 1, Van Hooymissen 4, Hertsens 1 en Huyck 2 scoorden voor Avanti. Beroepsrenners te Zele Vrijdiag 18 juni worden de betroepsrenners uitge nodigd te Zele-Heikant. Het is de zevenide keer diat de inrichters ter ge legenheid van de plaat selijke kermis een weg rit orgamizeren voor de hoogste kategorie ren ners. Vertrek te 14u30. Gabriels (Lede) naar SK Lebbeke Gabriels van Jong Lede is door S.K. Lebbeke aan geworven voor één jaar. (vds) Interesse voor Lebbeekse jeugd S.K. Lebbeke wordt mo menteel benaderd door klubs uit eerste nationa le. Zo werden de gebroe ders Brusselmans, zoons van Marcel Brusselmans (ex-S.K. Lebbeke speler) benaderd door Klub Brugge en Lokeren. S.K. Lebbeke denkt hier aan een ruil. (vds) Mertens nieuwe trainer bij SK Lebbeke Georges Mertens, die hulptrainer was bij RWDM, wordt voor de periode van één jaar itrainer van SK Lebbeke. (vds) Mare Yan der Jeught (Lebbeke) naar Geraardsbergen Marc Van der Jeught, van S.K. Lebbeke werd defi nitief afgestaan aan S.K. Geraardsbergen. Mare kreeg in het verle den reeds talrijke aanbie dingen maar gaf er tel kens de voorkeur aan in Lebbeke te blijven voet ballen. Zo sprongen ver leden jaar ook onderhan delingen af met H.O. Merchtem. (vds) Van Gijseghem Sylveer Van Gijseghem, de Hofstaadse liefhebber die momenteel zijn leger dienst vervult, heeft be sloten dit jaar in de WAOD-koersen aan te treden, waar bij dorpsge noot Luk Wauters te be kampen krijgt D.D. Gert Cassiman Beukenhofspeler Gert Cassiman slaagde er dn de provinciale schiftingen van de Bormanjeugdbe- ker in tot de finale door te dringen. Hier verloor hij echter zijn beide sets tegen Brice Holvoet die algemeen als sterkste jeugdspeler van het Vlaamse land wordt be schouwd. D.D. Ronald Vergeylen (W. Hofstade) naar Merchtem Hofstade en Merchtem hebben een akkoord be reikt over de transfer van Ronald Vergeylen. Deze pittige aanvaller werd de finitief afgestaan aan laatstgenoemde klub. (Hoger Op» moest im mers in de vervanging voorzien van Marievóet, De opdracht van Vergey len as dus zeker niet licht. Hij moet Marievóet doen vergeten J.V.H. Pin ang die wel eer mee dyn MC voo: Wa van lijk' wel voo: Ten mee bur mee dyn ver!

De Voorpost | 1976 | | pagina 18