LEDE KRIJGT TOCH ZIJN MOTORCROSS OP SINKSEN Herdenkingsprijs Burgemeester H. Raes 'KORT SPORTI Geen duo Bacon - Katherman meer bij Okapi Rendez-vous der motorcrossers te Stekene Falos volleybal- tornooi Sukses voor Erembodegem en lede Okapi testte Amerikaan Waterpolo Z.N. Aalst veteranen uitstekend te Borgerhout Ponykoers Patrick Delbaere Transfer Willy Steveniers Onder Ons: zege TC Antilopen VC Pallieter Martine Bosteels B.L.B.- motorcross te Erembodegem Volksgezondheid zegde in extremis toch "ja" Met pinksteren... 19 Reeds enkele weken keken de sportliefhebbers van Lede en omstreken naar hun Piinksterweekeinde uit met angst en verlangen. Angst in die zin van zullen we nog wel dit matorfestijn van wel eer meemaken in onze ge meente, verlangen naar de dynamische krachten van MC Lede om ook dit weer voor mekaar te brengen. Want na een onderbreking van een jaar waren derge lijke bedenkingen misschien wel gerechtvaardigd. Doch voor wie secretaris Etienne Temmerman en zijn ijverige medewerkers kent, is het on verantwoord diergelijke be denkingen te maken. Met hun jarenlange ervaring was ihet zonder meer duidelijk dat ze ook deze moeilijkhe den met hun gekende over tuigende aanpak zouden overwinnen Gedurende de twee jaren die verlopen zijn tussen de hui dige en de vorige organisatie zijn er echter zonder twijfel heel wat problemen gerezen. Enerzijds hebben er zich en kele bedroevende gebeurte nissen voorgedaan in het be stuur van MC Lede zelf, te weten het overlijden van haar oprichter en voorzitter burgemeester H. Raes. Hier mede werd ongetwijfeld een dynamische stuwende kracht iverloren. Het is dan ook vol ledig te verstaan dat de or ganisatie van dit jaar ter zijne posthume eer wordt op gezet. Maar hiernaast ver loor MC Lede, eveneens we gens overlijden, de heer Emiel De Smet, op wiens schouders heel wat verant woordelijkheid rustte voor ?en dergelijke organisatie. Doch met de samenstelling van het nieuw bestuur is ge bleken dat er in Lede nog Teel wat daadwerkelijke fi guren rondlopen. Van het huidige bestuur is de heer Julien De Cremer voorzit ter geworden en zijn omid- dellijke medewerkers zijn Roger Goppens als schatbe waarder, de heer Beeckman als afgevaardigde bij de BLB, en «last but not least» de energieke secretaris Btienne Temmerman. Een ander probleem was uiteraard, zoals voor zovele andere organisatoren, de vereiste toestemming van het ministerie om de wedstrijden te laten plaatsvinden. Vorig jaar was dit reeds de strui kelsteen geweest, dit wegens de vele administratieve be slommeringen en de traditi oneel hieraan verbonden traagheid. Dit jaar heeft men moeten wachten tot amper twee weken geleden, vooraleer de nodige toestem ming door de hogere instan ties verleend werd. Maar nu deze moeilijkheden allen achter de rug liggen, moet dit ongetwijfeld een nieuwe start betekenen voor een ja renlange reeks briljante or ganisaties. op zijn minst ge lijkwaardig aan deze waar naar in het verleden mag worden teruggeblikt. Wanneer op 6 juni de pilo ten over de omloop snoeren onder de geestdriftige toe juichingen van duizenden m otorsponbl lefhebbers, zal dit nogmaals een bewijs zijn van de dynamiek en de werkkracht van de inrich ters. Want zoals we hierbo ven reeds aanhaalden, bleef de inrichters, als gevolg van de administratieve verwik kelingen bij het toekennen van de toelating tot organi seren, slechts een periode van twee weken over om de ganse inrichting in de nodige kannen en kruiken te gieten. Doch de jarenlange ervaring die de ploeg heeft verwor ven bij het organiseren van heel wat briljante motor crossnamiddagen moet en zal ze beslist in staat stel len van deze gebeurtenis te rug een hoogstaande sport dag te maken voor Lede en omstreken. Bij al deze en andere werkzaamheden kan het inriehterscomité reke nen op de welwillende me dewerking van enkele sym- pataeke Leedse verenigingen alshet Jeugdhuis Leeuwe rik, de judoclub Osaka Kwai, biljartclub De On versaagden en uiteraard ook de Burger lijke Bescherming en Hot Rode Kruis. Dezen waren ook reeds bij vorige uitga ven van de partij, zodat ook zij borg zullen staan voor een uitstekende organisatie. OPNIEUW OP DE SPEKT AKUL AIRE SOLEGEMOMLOOP De wedstrijden zulten ook dit jaar op de wijds en zijds gekende en door de motor sportliefhebbers gewaar deerde omloop van de Sole- gem doorgaan. Een terrein dat veel variatie biedt en zowel in de kaart speelt van de rijvaardige piloten als van de snelheidsduivels en dus een waarborg is voor een ganse reeks spannende wedstrijden. Ook dit jaar zullen de organisatoren met het aanbrengen van enkele vernieuwingen ervoor zor gen dat het spektakel voor de toeschouwers hoogtij zal vieren. En als we dan de organisatoren kennen, we ten we ongetwijfeld dat ze op geen inspanning zullen zien om de omloop nog spe- takulairder te maken en zo doende de toeschouwers zul len vergasten op een kijk stuk van heel hoog niveau, met vele helse duels tussen de gereputeerde piloten. VERZEKERDE DEELNAME VAN TIENTALLEN BMB PILOTEN Ongetwijfeld zullen de sport- Op het nippertje hadden de inrichters van de Hemel- vaantdag-motoroross te Erembodegem toch nog toe stemming gekregen. Naar verluidt was het de minister zelf die het bewuste «papier tje» ondertekend had waar door alles officieel werd. Dit gebeurde pas vrijdag 21 mei en het was de hoogste tijd Er zouden door het bestuur en de leden van de «Mod- derduivels» nog heksentoe ren moeten uitgehaald wor den om in de weinig over blijvende tijd nog alles af te handelen wat tot dan of ficieel niet had gekund. Maar einde goed, al goed; de koers ging door en met sukses. «MODDERDUTVELS» TEVREDEN Er was zeer grote belang stelling voor deze, nu haast traditionele cross. De in richters noteerden een be langrijke meeropkomst van wege het publiek. Al zal het ideale cross-weertje er wel vor een stuk hebben tussen- gezeten toch twijfelen wij er niet aan diat zowel het gebo den spektakel zelf als de plaats waar en de wijze waarop deze cross wordit in gericht zeker de belangrijk ste oorzaken zijn van het steeds stijgende sukses van deze gebeurtenis. Er was kleur en sfeer en alles ver liep zo vk>t als 't maar enig zins kon. Voor zover wij zelf weten was ér bovendien geen enkel persoonlijk ongeval te noteren. De vrijwilligers van het «Vlaamse Kruis» hielden echter een oogje in het zeil en stonden op verspreidde plaatsen heel strategisch op gesteld. Gaarne maken wij van deze gelegenheid gebruik om 'langs deze weg het be stuur van de „Modderdui- vels", met zijn ontzettend bezige voorzitter en sekreta- ris vooraan, hartelijk geluk liefhebbers ervan gehoord of gelezen hebben dat de BLB met de grootste motorcross- bond van België, namelijk de BMB, een akkoord tot samenwerking heeft afgeslo ten. Diit houdt in dat de aangesloten piloten mogen optreden in wedstrijden van beide verenigingen. Op Sink sen zullen bijgevolg even eens heel wat piloten van de BMB te Lede optreden, want de organisatie ite Lede is nog steeds één van de grote klas siekers van de BLB en deze heeft haar weerklank gevon den tot in de BMB-kringen. Dit is dus te meer een fac tor die de spanning nog ho ger zal doen oplaaien. Zo zullen we er zeker en vast de Erembodegemnaar Willy De Witte, vorig jaar kam pioen van België seniores bij de BMB, kunnen aan het werk zien, naast heel wat andere tenoren van de Bel gische motorsportwereld. Dit is dus een enige gelegenheid voor de sportliefhebbers uit de omgeving om deze sterke en ervaren piloten ook eens aan het werk te zien in ei gen streek, een kans die je beslift niet mag laten voor bijgaan PROEF VOOR HET K AMPIOENSCH AP VAN BELG IE Naar deze wedstrijd zullen, zoals naar jaarlijkse ge woonte, terug heel wat pi loten afzakken. De toeschou wers zullen bijgevolg meer dan 150 piloten aan het werk kunnen zien, die allen on getwijfeld het beste van hun kunnen zullen geven in de ze voor hen zo belangrijke wedstrijd. Deze rijn inge deeld in vier kategorieën, namelijk de nieuwelingen 125 cc, de juniores en de se niores, deze drie kategorieën zullen elk twee reeksen be twisten. Dan is er uiteraard te wensen met de organisa tie en de afloop van hun cross. DE WEDSTRIJD Zoals reeds hoger gezegd was er inderdaad sfeer en kleur, ook dn het wedstrijd verloop zelf. Bij de „inters" won Willy Verburgh de eerste reeks en plaatste zich in de andere reeksen zoda nig dat 'hij de eindoverwin ning in de wacht sleepte. Bij de „seniores" was Ronny Van de Moortel over heel de lijn de beste. Hij schreef beide reeksen op zijn naam en haalde dus ook de eind zege binnen. De Aalstenaar nog de grote kategorie van de internationalen die de strijd zullen voeren over drie reeksen. In deze kategorie zullen er ook enkele buiten landers aantreden, zoals Ne derlanders, Duitsers, enz... Maar vooral mogen we de kategorie der juniores niet uit heit oog verliezen. Voor deze piloten geldt de wed strijd immers als proef tel lende voor het kampioen schap vaar België. Het be hoeft dus geen betoog dat in deze manches een bitsige en felle strijd zal worden ge voerd tussen de kandidaten voor deze zo begeerde titel. De organisatoren hadden eveneens hun traditionele Pilnksterbrofee op het pro gramma voorzien voor de ka tegorie der internationalen, maar hier moeten we terug het ministerie alle schuld toegooien voor het feit dat deze interssante proef is weggevallen. Er was voor zien dit samen met Wette- ren, dat °P Pinkstermaandag zou organiseren, op touw te zetten. Doch de inrichters van Wetteren hebben spijtig genoeg de vereiste toelating niet verkregen van het mi nisterie. We zijn er echter van over tuigd dat dit geen domper zal zetten op het enthoesi- asrne van de vele sportlief hebbers die op Sinksen naar Lede zullen komen afgezakt om het kruim van de Belgi sche motorsportwereld aan het werk te zien. Voor hen moeten we nog vermelden dat de eerste start gegeven wordt om 12ul5 stipt. Doch reeds vanaf 10 uur kunnen ze aan hun trekken komen gedurende de oefenritten die dan beginnen. Wij wensen Ebienne Tem merman en rijn onverdroten helpers in ieder geval veel succes. (M.D.G.) Geert De Ruysscher was de sterkste bij de „Juniores" en liet de plaatselijke favoriet Tony De Wilde achter zich al koste dit hem heel wat moeite. In de kategorie „Nieuwelin gen 250 CC" was het Mar tin De Wiirrne die het haalde door in beide reeksen op de eerste plaats beslag te leg gen. Tenslotte slaagde Da niël De Waele er in om rijn sterke konkurrent Van De Wa'Jle achter zich te la ten bij de einduitslag in de kategorie „Nieuwelingen 125 CC" nadat beiden een reeks haddein gewonnen. E.A. Van der Eist De achtste speeldag in dit Falosvolleybaltornooi heeft insgelijks aanleiding gege ven om een paar markante uitslagen te noteren. Aan te stippen viel vooral de vriend schappelijke sfeer waarin de ze ontmoetingen werden ge speeld. Hillegem - Mijlbeek hield de spanning op tot bij het einde. Voor de gasten begon dit treffen vrij be moedigend, want ze verover den, zij het dan ook nipt, de twee eerste sets (16-18 en 12-15). Nadien bleek het dat Mijlbeek zich toch ietwat vergal'loppeerd had en Hil legem kwam, rij het dan ook moeizaam, terug. Burst dat gehandikapt op het terrein kwam werd door Overboelare 1 schaakmat ge zet. De thuisploeg kan voor deze nederlaag als verzach ting laten gelden dat een paar titularissen op het ap pel ontbraken. Erembodegem - Kerksken kende een sportief verloop. Uiteindelijk moest de jeugd het afleggen tegen de erva ring. Daverende aanloop van de bezoekers in de wedstrijd Appélterre - Overboelare 2 waarin uiteraard de derby- sfeer aanwezig was. Ze haalden de eerste set met liefst 15-4. De volgende sets haa'de Appe'terre zowat met de vingers in de neusgaten. De vierde set was ongewoon spannend maar toch haalden de Tabaksplanters hun slag thuis (16-14). DE UITSLAGEN Hillegem - Mijlbeek 3-2 Buret - Overboelare 1 1-3 Erembidegem Kerksken 3-2 Appelterre - Overboelare 2 3-1 Lede - St.-Jan 3-1 J.V.H. Enkele oud-leden van de Zwemklub Neptunus Aalst hebben en dit niet zonder sukses - deelgenomen aan het eerste veteranen zwem feest dat door de Zwemklub Olympic Borgerhout werd georganiizeerd. Een in het oog springende prestatie luk te eens te meer Mevrouw De Landt sheer - Callebaut door haar twee wedstrijden vlot te winnen namelijk de 50 meter strek in een tijd van 45"7 en de 50 meter vrije slag in de nog steeds zeer goede tijd van 40"3. Een eerste plaats ook voor Gil bert Van der Schueren die bekende namen als Lacha- péllie, Malfait en andere Pannes achter zich liet. In de 4x25 meter wisselslag deed de herenploeg het gewoon knap en eindige eerste van de zeven deelnemende ploe gen. Ook de voortreffe lijke tijd van Mevrouw Den Haene-Go berecht dient te worden aangestipt. Over de 50 meter streek werd ze 4e ■in 56". Een tweede plaats voor Willy De Wuffel bij de heren streekzwemmers 4- 45 jaar. Hij liet 43" afdrukken eri eindigde op slechts 2/10e seconde van de overwinnaar, Stuffman van Posseidon. De herenploeg streek eindigde op de mooiste ereplaats op acht deelnemende ploegen, na de inrichtende klub Bor gerhout. Tijd 2'57"2. Vermelden we nog dat Me vrouw De Landtsheer-Calle- baut gecoöpteerd werd als lid van het distrikt bestuur. Dit beteken^ voor haar alles zins een erkenning van haar enorme verdiensten voor haar jarenlang ijveren ten bate van de zwemsport. KALENDER VAN DE DOORTOCHTEN 1976 26.06.1976 Brugge «LAC» inrichting B.Z.K. 27.06.76 Dendermonde In richting D.Z.O. 04.07.76 Merksem inrich ting M.Z.V.A. 10.07.76 Blankenberge doortocht in zee inr. B.Z.V. 11.07.76 Brugge doortocht van de stad B.Z.K. 18.07.76 Hamme inr. J.Z. Hamroe. 24.07.76 Gent Watersport- baan inr. G.P.Z.P.C. 01.08.76 Brugge - Damme inr. B.Z.K. 15.08.76 Sint-Niklaas inr. W.Z.K. 04.09.76 Roeselare, inr. R.Z.V. In de vriendschappelijke wedstrijd met C. Gent heeft Okapi Aalst de Amerikaan Tom Bender laten proefstomen. Ben der (2,08 m) maakte een itamelijk goede beurt en scoorde 16 punten. Oka pi won deze hardnekkig betwistte partij met 95- 104. J.V.H. De stal Maesschaeck or ganiseert op Pinkster maandag 7 juni een po- ney torn ooi met 19 ver schillende reeksen. Men rijdt onder IPV-regle- m enten, eerste start te 14u30 en dit aan café 't Landhuis te Hofstade. D.D. De Aalsterse klubkampi- oen van KATC treedt vol gende zondag 6 juni aan in de provinciale finale van het Kampioenschap van België serie C. Hij werd winnaar van de ge westelijke schifting waar aan 64 heren deelnamen. Deze finales hebben plaats op de courts van Wase T.K. te St-Niklaas. Vorige zaterdag kwamen de onderhandelingen op gang tussen Okapi en Bus Lier betreffende de over gang van Willy Steve niers. Men weet dat deze speler opnieuw als lief hebber wordt beschouwd en uiteraard nog aange sloten is bij Okapi. Bus Lier (L. Busschops) wenst Steveniers aan te werven. Ander nieuws bij de Aalsterse klub is dat de verl'ichtingsinstallatle aangepast en vernieuwd wordt. J.V.H. De kaatsklub Onder Ons won tegen Speelvogels Opwijk ook met vrij over tuigende aijfers 2-15. In een dergelijke zege ligt het voor de hand dat de ploeg 'iin alle lijnen ge smeerd Liep. De Wilde, De Ridder, Van Haver en Moens stevenden naar een zoveelste sukses. De algemene vergadering van deze Gijzegemse ten- nisklub heeft plaats op donderdag 10 juni te 20u30 Nieuwe en oude ledien rijn hartelijk uitge nodigd in de feestzaal van hot sportcentrum aan dc Schoorstr. D.D. Deze Hofstaadse volley balclub start dit jaar in vierde provinciale en zal haar thuiswedstrijden spelen in Sporthal «Ten Rozen», aan de Rozen- dreef te Aalst, telkens op zaterdagnamiddag te 16 uur. D.D. Dit achttienjarig meisje van KATC won op de Gentse tenniscourts de provinciale finale van de Borman-jeugdbeker, die op nationaal vlak alge meen als officieus jeugd kampioenschap wordt ge klasseerd. Alvast ven prachtprestatie voor deze beloftevolle KATC- speelster D.D. Volgend seizoen krijgen wij bij Okapi Aalst het Ame rikaanse duo Bacon-Kaitherman niet meer te zien. Het is immers zo dat eerstgenoemde amper een paar dagen nadat hij bij Okapi een nieuw kontrakt voor de duur van een seizoen had ondertekend te Detroit is veron gelukt. Bacon was met verlof naar de Verenigde Sta ten vertrokken en had er zich een wagen aangeschaft. Op een autosnelweg kwam hij in aanraking met een paaltje, verfoor de controle over rijn voertuig en reed te pletter tegen een muur. Hij overleed onmiddellijk. Het hoeft nauwelijks te worden betoogd dat het bericht van het overlijden van Bacon te Aalst met ontsteltenis en verslagenheid werd vernomen. Stephney Bacon had na de kompetitie kontakten gelegd met een Zuid Franse klub. Waren die financiële voorwaarden er meer gun stig dan bij Okapi dan ondervond Bacon dat hij er de huiselijkheid en de gemoedelijkheid die hij te Aalst wel genoot zou moeten missen. Diensvolgens keerde de Amerikaan terug naar Aalst, om er een nieuw kontrakt te ondertekenen. Met het plotse overlijden van deze 21-jarige kleurling staat Okapi voor een probleem. Een waardevol speler als Bacon, vervangt men immers niet in een handomdraai. Wat Rick Katherman betreft deze zal volgend seizoen opnieuw de Aalsterse kleuren ver- J.V.H. De start van de senioren op de croos te Erembodegem. Stofwolken genoeg... Stepny Bacon. (e|) Naar jaarlijkse gewoonte wordt op zondag zes juni (Sinksen) weer de traditionele motocross ingericht. Ook nu kennen de inrichters weer een vedettenbezetting om van te snoepen. Zo komen onder andere de Amerikaan Pomeroy, de Neder landers Sigmans en Wolsink, samen met onze landgenoten De Coster, Everts en andere ronkende motocrossnamen aan de start. Deze zoveelste „omloop der gelaagputten" is een inrichting van A.M.C.-Wetteren. Wanneer om twaalf uur de eerste start gegeven wórdt zullen reeds vele supporters paraat zijn om hun piloten aan te moedigen, de Omloop der Gelaagputten is immers een must voor motofans. O.A. op het programma Inters 500 cc, Inters 250 cc, Juniores 500 cc en Seniores 500 cc. Men verzekerde ons ook de deel name van de plaatselijke eerstejaars senior Geoffrey Inghels. (MT) 1

De Voorpost | 1976 | | pagina 19