H L M 0 Q R T u JUVEflEZ zele ABC KLRK/On cicil/t STAP ER EENS UIT PANS POPPENKAST KLAAGTAAN: ACV-KAJ SCHOOLVERLATERS- AKTIE WERK OF WERKLOOS NA DESCHOOL KLRK/On ocil/t JOKO berlore GEEN PANIEK, RED UW LEVEN DE WIELEWAALJONGEREN OP ZOMERKAMP HEB STEEDS BIJ DE HAND PROGRAMMA Vr. 4 juni 19.00 uur pendeur 20.00 uur: fotoklub: kleur-negatiefontwikke VAN TELEFOONNUMMERS EN ADRESSEN tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46. Gram bergen leeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste pnjzen der matras sen. Schuimrubber. Latex, Staalveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18, Aalst. lomar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars. Rechtstreeks aan fabneksprijzen (enig in Bel- gië). Schoolstraat 54, Aalst. lendermondse Rijschool 052-21.37.94 van het type A Praktisch en theoretisch onderricht door gespeaalizeerde persbnen. De Dendermondse Rijschool. Vefdstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen uro-Home 052-21.62.71 I es meed 052-21.27.62 metalen trappen«trapleuningen, balkon- enterrasafsluitin- gen, poorten ^nz. M. De Backer, Kon. Albertstraat 75, Dendermonde. erman 052-21.38.16 Michem Tapison. nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Poöaulaan 16. St.- GHlis-Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen Po-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping Statiestraat 21Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels Lom, leen qerust 053-21.60.16 op handtekening Hypotheken, verzekerde geheimnou- ding Inlichtingen bij Van den Berghe, Droeskouterstr 12, Haaltert. attoflex 052-21.11.77 de bedvering voor een goede nachtrust Verdeler voor de streek Meubelen E. De Petter Kon Atoertstraat 14, Sint-Gillis-Dendermonde eubelen De Wolf 053-21.63.91 De grootste meubelzaak der streek Molendries 3, AALST vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v. gordijnen, gardisette. tergal enz Zonneblinden. Luxaflex, Louver- drape, vouwdeuren, modern fold, meten, afwerkerT en plaatsen. Guido Michem, Potiaulaan 11, Dendermonde. ubliciteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een voudig begrip wordt omgezet Raadpleeg haar specia listen uando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis, quid, quo, quando, quomodoenz: wie, wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper. oelste Kleding de zaak die met haar tijd-meegaat Franz Courtensstraat 32. Dendermonde 052-21.16.11 Couponnenhuis 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst zoekt 052-21.21.20 gezelschapsspelen voor groot en klein. Een overgrote keus vindt U in de boek- en papierhandel P. Van Geertruyep-De Ridder, Dijkstraat 5. Dendermonde. Ook alle planafdrukken. fan weekbladen tot visitekaartjes 052-21.40.60 alles even keurig en verzorgd In Groep De Cuyper gaat het er niet om of het over een ultrasnelle rotatiepers dan wel bver een oerprecieze Heidelberg loopt Kwaliteit primeert y n 052*21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper I vonne en Jozef 053-70.33.95 njden met een bromfiets van Hofman, Gentsestraat 4-6, Aalst Alle herstellingen, 1 jaar waarborg, gratis onder houd Prijzen vanaf 4 900 F tot 150 000 F Alle modelleryjit voorraad leverbaar JEUGDKAMP-VACANTIE JEUGDATELIER TE VELZEKE (ZOTTEGEM) Jeugdatelier Klakson richt, net, zoals vorig jaar, een Jeugdkam0-vakantieatelier in. Hier enkele praktische gegevens: Leeftijdvoor kinderen van 6 tot 12 jaar. Wanneer: van 1 juli om 11 uurtot 12 juli om 14 uur. Watonder begeleiding van monitors, die een aange paste vormingskursus hebben gevolgd, worden de kinderen op een pedagogische manier opgevangen. Centraal staat kreatief werk: boetseren, schilderen, tekenen, kreatief spel, fotografie,...maar ook uitstap pen en animatieavonden staan op het programma. Waar: in de Jeugdheem «De Populier», Blarenhoek20 Zottegem-Velzeke. Een zeer prachtige streek! Prijs: 3.500 fr., alles inbegrepen (verblijf, eten, mate rieel, uitstappen) Inschrijvingen: en inlichtingen zijn steeds te beko men op onze werknamiddagen, elke zaterdagnamid dag tussen 14 uur en 17 uur in het CSV ('t fabrieksken), Wellekensstraat 45 te Aalst tel. 702871, ofwel op het secretariaat van Jeugdatelier Klakson: De Gols Mi chel, Posthoornstraat 16 te Aalst, tel. 701011. Dit jeugdkamp is in samenwerking met Humjos en is in het kader van deSpeelklub '76. Het jeugdatelier is open elke zaterdagnamiddag van 14 uur tot 17 uur in het CSV, Wellekensstraat 45 te Aalst. Juni, de maand voor de «grote vakantie» beidt reeds heel wat feestelijkheden en folkloristische gebeurtenissen. In de provincie Limburg starten er in deze maand een reeks tornooien van de schuttersgilden. De deelnemende schutterijen stappen er volgens een bepaald ritueel stoetsgewijs naar de feestweide. Naast de eigenlijke schieting, die gewoonlijk met de buks gebeurt, worden er nog andere wedstrijden gehouden zoals vendelzwaaien en tromroffelen. Pans poppenkast klaagt de willekeurige werkwijze waarmee BRT-2 O.VI. haar programma's ineentimmert, aan. Het elitaire kollektief pro testeert met klem tegen het censureren in het program ma «Dolle Dinsdag»: meer bepaald het niet uitzenden van fragmenten uit onze we- reidkreatie: «Zjau, den ro zen haai», wegens het gear ticuleerd uitspreken van het woord «pizjeloe» in het stuk. Pans poppenkast stelt vast, dat de BRT nog steeds een aantal taboes niet overwon nen heeft. De poppenkastafdeling stelt tevens vast dat meerdere medewerkers van de stich ting hun werk nodeloos heb ben verlet voor de opnamen van bedoeld programma en daardoor in conflikt kwamen met hun 'sociale partner' of hun laatste congédagen moesten opgebruiken. De poppenkastspelers zul len tot de uitzending van het fragment, alle medewerkers aan BRT2 stopzetten en een eigen radio-omroep stich ten. (Pan-radio). In septem ber hoort u - als u dat wil - via deze omroep flitsen uit het nieuwe stuk dat dan in pre mière gaat: Tiere Zjang, het pieverken van den Osbroek. Zoals alle grote werken met een sterk auto-biografische inslag te situeren in de rich ting van het kapitalistisch neo-realisme. get. Pans Poppenkast voor jongeren van 7 tot 77 jaar. Over een zestal weken staan wij opnieuw voor het einde van een schooljaar. Duizenden afgestudeerden zullen op zoek gaan naar werk. Dit is een probleem dat elk jaar terugkeert, maar nu toch wel in zeer speciale omstandigheden. In het verleden kon het wel enige tijd duren vooraleer alle afgestudeerden een betrek king hadden gevonden. Maar nu de jongste jaren veranderde de toestandhet duurde langer tot ieder aan het werk was, sommigen konden geen betrekking vinden die volledig paste bij hun studies. Er zijn nu nog steeds bijna een jaar na verlaten van de school die nog geen werk gevonden hebben. Op het einde van dit schooljaar komen er terug een massa bij. Wat staat er u als schoolverlater te doen? Om aan deze vraag te gemoet te komen wordt door de K.A.J, en A.C.V. verbond Aalst een reeks avonden gepland waarin deze problemen behandeld worden. De data van deze avonden zijn Dinsdag 22 juni om 19.30 uur Bovenzaal 't Apostelke Apostelstraat, Aalst Woensdag 23 juni om 19.30 uur Groen Kruis St.Joris- straat, Aalst Donderdag 24 juni om 19.30 uur te Herzele Maandag 28 juni om 19.30 uurte Haaltert Dinsdag 29 juni om 19.30 uur Gilde Huis te Zottegem Centrum Woensdag 30 juni om 19.30 uur Jeugdhuis Dender- straat te Geraardsbergen. Ook is er een gids voor schoolverlaters opgesteld waarin u alle nuttige inlichtingen kunt vernemen over «Werk zoeken» en «Werkloos zijn». Deze brochure kunt u bekomen bij één van onze gewestelijke A.C.V. burelen. Wij hopen op een grote opkomst van alle schoolverlaters op onze avonden TEMA«HET GAAT NIET VAN JE ZELF, MAAR OM JE ZELF»». Zaterdag 5 juni te 14 uur: muzikale expressie: make van Orffinstrumenten en ze daarna zelf bespelen. Eventueel naar buiten treden als «fanfare». Zaterdag 12 juni te 14 uur: bewegen op muziek is spelen op muziek en met je eigen lichaam weergeven wat men voelt bij het aanhoren van een bepaalde muziek. Zaterdag 19 juni te 14 uur: zelf toneel spelen«ik en mijn vakantie». Zaterdag 26 juni te 14 uur: deelname aan het eindfeest van de ludieke dagen te Gent (floraliapaleis), Op de tweede zondag van juni, 13 juni. organiseren de Vrienden van Doornik onder het voorzit terschap van de «Chevaliers de la tour» (Torenridders) de «Dag van de vier stoeten». Groepen, wagens en muziekkorpsen, allen in oude klederdrachten luisteren het geheel op. De bloemencorso wordt geflankeerd door de mooiste mannequins van België. Eveneens op 13 juni, de eerste zondag na de feestdag van Sint-Medardus (8 juni) viert Ursel de legendarische Pierlala, een oud beeldje dat er bewaard wordt. Dat gaf aanleiding tot een Pierlalastoet. die in de namiddag uitgaat. Vooraf wordt Pierlala echter met de vereisten luister naar het gemeentehuis overgebracht voor de worsten worp. Te Afsnee, nabij het typische kerkje, bij de overzet «De Nenuphar» gaat op 20 juni, de derde zondag van juni, de jaarlijkse bootjeswijding door. Uit alle hoeken van het land komen daar pleziervaartuigjes samen op de Leie om er gewijd te worden. Oostduinkerke blijft de traditie van de garnaalvissers te paard trouw. Het voorlaatste weekend van de maand, 19-20 juni, gaan die garnaalvissers met hun paarden in zee, koken de gevangen garnaal en verkopen hem dadelijk. Dat gebeurt 's zaterdags. **t Uur hangt af van het tij. Op de zondagnamiddag gaat er een kleurrijke stoet uit met meer dan 1000 deelnemers, verdeeld over een veertigtal groepen. De hoofdvedetten van die stoet zijn: de garnalen, de zee en de vissers. Verviers heeft een «broeder schap van de vliegende kat.» en die maakt zich verdienstelijk door de zondagnamiddag 20 juni een internationale, verklede stoet te laten uitgaan. Na die stoet wordt de kat weer eens de lucht ingezonden, maar het mislukt altijd, net zoals bij de kat van die Vervierse apotheker, die dacht dat hij katten kon leren vliegen! Het einde van het feest is een groot vuurwerk. In Wezet houdt op de derde zondag van juni de gilde van de Oude Kruisboogschutters haar tradi tioneel zomerfeest en hoopt dat in 1979 voor de 400 ste maal te doen. SJ. De Voorpost - 4-6-76 - 21 ling Za. 5 juni 19.00 uur: in stuif Zo 6 juni 10.00 uur: O- pendeur Diskotheek 14.00 uur: verbroedering met jeugdklub oké te Wachtebeke —voetbal —ontspanning —etentje —dansavond ledereen mag mee! 19.00 uur: voor de thuis blijvers gewone instuif Ma. 7 juni 19.00 uur: in stuif Di 8 juni 10.00 uur: marktopendeur Wo. 9 juni 20.00 uur: o- pen kern Do. 10 juni 18.00 uur: infodienst jongensschool Buggenhout-Opstal UITNODIGING 5e PINKSTERFEEST in zaal «Torenhof» Opstal, op zondag 6 juni van 15 tot 20 uur. Specialiteit: pannekoeken en ijskreem. Specialiteit: pannekoeken en ijskreem Vrijdag 4 juni: jongéren- raad 20 uur Zondag 6 juni: voetbal wedstrijd Joko-Jome, de terugmatch tegen onze vrienden uit Gijzegem voetballers op postom 14 uur in het lokaal! Wens je een plaat eens op je gemak te beluiste ren? dat kan! dank zij onze discotheek-uitleen- dienst kan je voor 10 fr. een langspeelplaat mee naar huis nemen. Onze discotheek-jongens staan ter uwer beschik king elke zondag voor middag van 10.30 uur tot 12.30 uur! evabo Voorzitter schoolcomite E.H. Van Pottelberge Directie en Personeel Op zondag 13 juni te 14.30 u. zal door de stedelijke brandweer van Dendermonde een demonstratie worden gehouden. Een perso nenwagen met inzittenden zal in de Brusselse Forten te Dender monde in het water rijden. De brandweer zal hen in de kortst mogefijke tijd (ong. 3 min.)uitde wagen moeten bevrijden. Door deze demonstratie wil men aan de bevolking bewijzen dat men in een dergelijk geval het er levend kan van afbrengen, indien men natuurlijk kalm blijft. In de wagen zal zich Gillis Maurice en drie leden van de Kon. Belg. Zwem- en Reddingshond bevin den. Een demonstratie die wij al leszins kunnen aanbevelen! Aan de overzet -De Menupharworden jaarlijks de plezierbootjes gewijd. Ook dit jaar organiseren de Wielewaaljongeren een zomer- werkkamp. Verder ligt ook het zomerkamp voor 1977 reeds vast. Zoals in 1975 organiseert de «Stichting Leefmilieu V.Z.W.» ook in 1976 haar «Jeugdaktie Natuurbescherming en Land- schapszorg», waarbij 500.000 F wordt beschikbaar gesteld voor konkrete projekten van natuurbescherming en land- schapszorg, die in de loop van 1976 door groepen van jonge ren in het Vlaamse land zullen worden gerealiseerd. Met deze aktie wil de Stichting Leefmilieu aan de Vlaamse jeugd de mogelijkheid bieden zelf konkrete initiatieven in zake natuurbescherming of landschapszorg te nemen, die anders bij gebrek aan finan ciële middelen onmogelijk te realiseren zijn. De Wielewaaljongeren - Den- derland gingen vol entoe- siasme in op deze uitnodiging en stuurden hun projekt in. Uit de 58 ingezonden projekten werden er 30 weerhouden. Tussen de bekroonde projek ten prijkt ook dit van de Wiele waaljongeren. «Beheerswer- ken in de Wellemeersen tijdens werkkamp». Ziehier de drie punten waaraan de Wielewaal jongeren iets willen doen. In de 100 ha grote Wellemeersen bevinden zich enkele interes sante hooilanden, die reeds enkele jaren niet meer gehooid werden. De meeste zijn dan ook sterk verruigd en hebben reeds een dikke strooisellaag ontwikkeld. Aan zo'n 3 ha hooi land moet dringend iets ge daan worden. Uit de zeggevegetaties moeten enkele opslaande jonge wilgen verwijderd worden, om te belet ten dat deze vegetaties zouden overwoekerd worden. Op tal rijke plaatsen in de Wellemeer sen bevindt zich afval, afkom stig van sluikstorting. Deze af val moet verwijderd worden. Dit zomer werkkamp dat door gaat van 21 tot 25 juli e.k. zal ter plaatse begeleid worden door Walter Van Den Meulen en Jan Van Stalle, grondige kenners van het gebied. Des kundig Wielewaaladviseur voor de werken is Paul Steps. Ook het zomerkamp 1977 ligt reeds vast. Dit kamp zal door gaan van zondag 17 juli tot zondag 24 juli 1977 in het «Wa tershof» te Kinvooi. Dit kamp dat doorgaat in het werkgebied van de afdeling Bree zal echter wel openstaan voor andere af delingen. Mensen uit o.a. de afdelingen Kortrijk en Schelde- land zullen aanwezig zijn. Jos Lauwers, van de afdeling Bree, zal ter plaatse ter beschikking staan van de deelnemers en hen wegwijs maken in het prachtige «Stamprooiers- broek». Wie meer inlichtingen wil over beide kampen neemt best voor 15 juni kontact op met het se- kieteriaa* v?n de Wielewaal- jongeren. Dit is bij: Marjo Tyt- gat, Stationsstraat 26, 9322 Gijzegem. S.J.

De Voorpost | 1976 | | pagina 21