WAT MET HET KASTEEL TER LINDEN DEA.II DOORKRUIST OOK GROOT-AALST 10% LENING 1976-1984 WERELDREKORD SNEUVELT IN DE KOOLSTRAAT Bank waar ga je met het groen? WERK TE OVER INSCHRIJVING van maandag 31 mei tot woensdag 16 juni 1976 6 - 4-6-76 - De Voorpost Reeds eerder kwam het kasteel Ter Linden ter sprake. Wat zijn nu de werkelijke plannen. In dit verband hadden wij een gesprek met Schepene Jan De Neve Het Kasteel ter Linden is in optie geweest in het kollege en wij hebben het daar ter sprake gebracht. Wat gaat nu uiteindelijk de bestem ming zijn van het domein en van het kasteel. Wij zijn steeds van het standpunt uitgegaan dat het kontrakt met de huidige huurder slechts verloopt in 1977 en onze bedoeling niet kan zijn of niet mag zijn van het volgende stadsbestuur te binden met het nemen van beslissingen. Wij zouden bijvoorbeeld kunnen de beslissing ne men dat we aan een bepaal de organisatie het gebouw ter beschikking stellen en een kontrakt op de gemeen teraad laten goedkeuren en dergelijke meer, dan is het volgende bestuur geduren de jaren gebonden en wij hebben ons daartegen ver zet en gans het kollege was het daarmee eens dat we alleszins gingen wachten om een beslissing te nemen en ik dacht dat het de beste oplossing was op het ogen blik. Wat het park aangaat is het uiteraard zo dat rondom net Hjt kasteel ter h/nden, juweeltje van architektonische kunst doet heel wat toekomstvraagtekens oprijzen. (EL) Kasteel, het park altijd ten dienste zal staan van het publiek. Er zal een publiek park ko men waar de mensen kun nen in wandelen enz. Maar uiteindelijk, de inrichting van het gebouw zelf - men spreekt daar van een buurt huis - ik zelf vraag me af of het moet beperkt blijven tot een buurthuis. Ik dacht ook dat een bepaalde stads dienst - niet stadsdienst als administratie - maar iets op gebied van de gehele stad daar gemakkelijk een onder dak kan vinden. Het is niet alleen een buurtklub die daar gaat huizen maar ook bvb - ik noem maar wat - de dienst van het archief of een bibliotheek of zo, die er kan ondergebracht worden. In elk geval en alleszins meer mogelijkheden dan een buurthuis. We kunnen natuurlijk een bepaald gedeelte van dat do mein (o.a. de orangerie of bvb. het gelijkvloers, of een vleugel) als buurthuis in richten. Maar er zal alleszins een grotere bestemming moeten aan gegeven worden die op het grotere Aalst ge legen is, op het vlak van groot Aalst. E.A.R. Wereldkampioen op rollen, één trui gedeeld door twee. (RV) Eddy De Neve, 31 en Ledenaar - Frans De Poorter, 23 en Voordenaar Schreven op zondag 30 mei te 22 uur naam in het beroemde Guinness book als onbetwistbare wereldkrekordhouders op rollen. De drang naar wereldrekords is in het Vlaamse land de laatste tijd enorm en de strijd tussen grafliggers en gewichtheffers stond gedurig in de belangstelling. Niet zo populair, maar in waarde op een veel hoger vlak, is het wereldrekord op rollen. DE VOORBEREIDING Zo een rekordpoging vraagt enorm veel voorbereiding en opoffering. Onder de leiding van een kinesist en met de bijstand .van een psychiater begon een maandenlange training. Sport op fysisch vlak was hen totaal onbekend en het avontuur waar ze zich in begaven was één groot vraagteken. De fiets die hen tot dan toe volledig onbekend was. werd nu hun trouwste metgezel en de training die meer op een lijdensweg geleek maakte hen tot volwaardige sportmannen. Verzekerd over un lichamelijke kondidite hadden Frans en Eddy ook het financiële katje te geselen. Het huren van de fietsen, de rollen en al het officiële materiaal bij het gespe cialiseerde huis van Mullem te Ninove alsook de deurwaarder met zijn getuigen, de kinesist en de dokter moesten zij zelf bekostigen, daarbij niet te vergeten de aangepaste koers- kleding en vele onvoorziene uitgaven. Via reklaam op de affiche en verkoop van steun- kaarten rekupereerden ze een gedeelte van de financiële in spanning. DE RACE Zondagavond 24 mei te 22 uur startten Edy en Frans hun poging. Ze reden samen tot middernacht, onder het waak zaam oog van de deurwaarder De Temmerman, daarna ging Frans alleen door tot 6 uur in de morgen en de kilometerteller stond reeds op 360km. De eerste twee dagen gebeurde de aflos sing regelmatig om de zes uren zodat ze na 48 uur aan 2006km hadden bijeen gefietst en op dat ogenblik geloofden beide waag halzen in hun poging. Mar de man met de hamer stond achter de deur. Woensdagavond kraakte Edy, door een ingeniale zet van Frans die het stuur omdraaide zodat Edy al rollend kon rusten redde voor de eerste maal hun poging. Frans wan kelde vrijdagavond, de suppor ters hielden hun hart vast maar dank zij hun aanmoedigingen en de wil van sterke Frans was de inzinking vlug vergeten. Ze veranderden echter het ritme en wisselden om de 3 uur en daarna om de 2 uur. Ook het eten heeft hen parten gespeeld. De eerste twee dagen kreeg geen van beiden een hap door de keel. zenuwen. Ze probeerden met sterk geconcen treerd voedsel, dat hen echter niet beviel daar hun levensge woonten er niet op ingesteld waren. Toen ze zoals hoger vernoemd na 48 reeds aan 2006km zaten konden ze vrijer ademen en met dat normaal voedsel verder gaan. En wat denkt U. natuurlijk... spinazie. ENORME BELANGSTELLING Vanaf het eerste ogenblik zat het Koolstraat, zij rolden samen Karnaval. Met die titel heeft hij 4.873km bijeen wat 276 km nu wel een stapje vooruit en meer is dan het vorige rekord en zullen zijn tegenstanders zeker een gemiddelde van 33,48km goede papieren moeten hebben per uur betekent. om onze wereldrekordhouder te De volgende stunt voor Edy is kloppen, zijn kandidatuur voor Prins I.M. café stampvol. Gans de week konden Frans en Edy op een ganse schare supporters rekenen. Een stimulans was zeker het bezoek van onze burgervader Marcel De Bisschop en bloemenfee Annick. De afwezigheid van de Prins viel echter op. Een zekere stimulans, en volgens beide wereldrekord - houders de beslissende, was ie trofee die het huis Rupa voor hun neus plaatste op vrijdag avond en die ingeval van slagen hun overwinningstrofee zou worden, ook de aanwezigheid van de vorige wereld rekord hou ders is één of tweemaal opgeval len. dit echter voor telkens een paar minuten maar. Na de verbetering kwam er echter van de ex-rekordhouders geen tele gram. geen bloemejte. zelfs geen felicitaties wat Edy en Frans niet zo sportief vonden. Natuurlijk mogen we de echtgenotes van de rollers niet vergeten. Dat Edy en Frans afgezien hebben dat weten we maar wat beide vrouwtjes gans de week gevoeld hebben daar hebben we het raden naar. Het dubbele werk en een ganse week spanning heeft zeker evenveel moed gevraagd. HET HOOGTEPUNT Zondagnamiddag rond 14.30 uur bereiktten ze de vorige rekordstand nl. 4597 km. Ze hadden nog zevenen en een half uur voor de boeg en elke meter was nu winst. Een ongelooflijke stemming beheerste de Mic- Mac. Bloemen en telegrammen stroomden binnen en zelfs de grootste afbrekers moesten toe geven dat ze een ongeloofwaar- delijke prestatie geleverd had den. De uitnodiging van burge meester De Bisschop voor een ontvangst op het stadhuis was zeker wel het mooiste geschenk. Edy De Neve en Frans De Poorter staan nu in het Guinnes Book en met hen Aalst en de KAMP TE STEINBACH Van 1 tot 11 juli. Kunnen hieraan deelnemen: jongens van 9 tot 16 jaar. Gedurende 10 dagen echt leven als avonturiers in de vallei van de Ourthe. De kampplaats is gelegen op 3 km van Steinbach. Inrichters: Chirojongens Heilig Hart. Deelname in de onkosten: 1.600F. Alle inlichtingen en inschrijvingen: bij de h. Jef De Cock, Bredestraat 147, Aalst. Tel.: 21.94.23. Dadelijk inschrijven!!! KAMP TE ZOTTEGEM Van 1 tot 12 juli Kunnen hier aan deelnemen: jongens en meisjes van 6 tot 12 jaar. Dit jeugdkamp is een organisatie van vakantiejeugd atelier Klakson en stelt de krcatieve ontspanning centraal: alle kreatief werk: boetseren, fotografie, uitstappen in de mooie Vlaamse Ardennen en animatieavonden. Inrichters: Jeugdatelier Klakson p.a. de h. Michel De Gols. Posthoornstraat 16, 9300 Aalst. Tel.: 70.10.11 Deelname in de onkosten: 3.500F (vervoer inbegrepen). Ook hier: zo spoedig mogelijk inschrijven!! KAMPTE BAISY-THY Van 17 tot 27 juli Kunnen hier aan deelnemen: meisjes van 15 en 16 jaar. Organisatie: V.K.A.J. - H. Hart-Aalst. p.a. Mej. Roos Pieters. Gasthuisstraat 7 9300 Aalst Deelname in de onkosten: 1.500F Inschrijven voor 18 juni. KAMPTEMALDEREN Van 4 tot 14 augustus Kunnen hier aan deelnemen: fysisch gehandikapten, van 12 tot 14 jaar en van 14 tot 16 jaar, (jongens en meisjes). Op het programma: wandelingen, toch- Aan de achterkant van de Keizer shall en staan banken, onder bomen in een groenzone midden het drukke stadsgeweld. Van deze banken, hun naam niet meer waardig, resten alleen nog planken. Hoeland is het geleden dat zij het gezelschap van een rustzoekende mens kregen? In afwachting van herstel mijmeren ze tussen de steeds hoger wordende onkruidbegroeiing en wachten op betere tijden. (RVdP-RV) V.S J.-GEWEST AALST SPEELKLUB KAMPEN Voor de meeste (jeugdverenigingen is het jaarlijkse zomerkamp zowat de bekroning van het werkingsjaar. Dergelijke kampen vergen heel wat voorafgaandeiijke inspanningen, zowel van de leiding als van de leden. Dit is dan ook de reden waarom het voor niet-aangesloten kinderen uiterst moeilijk, zoniet onmogelijk is aan een zomerkamp deel te nemen. Op aandringen van de V.S J. werden toch vier Aalsterse verenigingen bereid gevonden ook niet-leden te laten deelnemen aan hun kamp. Voor elk van deze kampen moet wel zeer spoedig ingeschreven worden. vervolg van blz. 1 De Heer Defraigne stemde volledig in met deze opties en zegde op de vergadering toe de aangeduide prioritei ten tezullen uitvoeren. Tot haar grote verbazing merkt het Anti-A.II front nu echter dat de minister zijn belofte niet houdt en toch het vak Brussel-Dender- monde-Zele (E.3) wenst door te drukken. Opmetin gen door het Ministerie van Openbare Werken gebeur den op dit ogenblik reeds in verschillende gemeenten van Brabant en de eerste onteigening zouden voor de grote vakantie gebeuren. Op recente parlementaire vra gen omtrent de A.ll ant woordt men dat de A.ll er moet komen als ontdubbe ling van de autosnelweg E.5 (Brussel-Gent-Oostende) en als ontsluiting van Dender- monde. Nochtans werden die twee argumenten reeds voldoende weerlegt door het Vlaams Ministerkomitee. Het is dus overduidelijk dat er andere-misschien privé- invloeden achter de scher men werken om deze auto strade toch aan te leggen. Aldus verloochent de Heer (en, kampvuur, toneel, vertel avonden, knutselen, binnen- en buitenspelen, kwisavond. twee daagse sport, enz... De organisatie berust bij de St.-Jan-Berchamns-groep van de VVKS-VVKM, scoutsgroep voor minder-validen. De verantwoordelijke voor het Kamp is de h. Jo Wijnant, Volksverheffingstraat 42 te Aalst. Tel.: 70.19.69. Deelname in de onkosten: 1.300F. Even tueel kan iedere deelnemer een broertje, zusje of kameraadje van dezelfde leeftijdsgroep mee nemen. (prijs: 1.150F). Alg. leiding: Beth Wellekens, Kerk- hotbaan 99. Aalst. Tel.: 21.59.00 I nschrijven voor 25 juli. Bezoekdag voor ouders: 8 augustus (per speciaal inge legde autobus) itei eu nv kal ras c ibt Defraigne ook lakoniek zijn vroeger gegeven akkoord en verbreekt hij doelbewust de solidariteit met zijn vlaamse kollega's. Is dit het zoveel ste staaltje van de Waalse arrogantie tegenover de Vla mingen? Verbazend bij dit alles is nog het feit dat de Vlaamse Mi nisters dit alles zomaar zon der enig protest slikken. Men mag ook anderzijds niet vergeten, en dit blijkt uit kontakten van het Anti-A.II front met verschillende par lementairen uit Vlaam-Bra- bant en het Dendermondse, dat de meeste rechtstreekse betrokken parlementairen gekant zijn tegen deze auto snelweg. In Brabant is het protest unaniem, terwijl de vertegenwoordigers uit Den- dermonde niet persé voor standerzijn van de A.ll maar eveneens te vinden zijn voor een snell (andere) verbin ding met Brussel. Tot op dit ogenblik zijn de parlemen tairen uit het Aalsterse nog passief gebleven, alhoewel een deel van de A.ll ook onze streek doorkruist, namelijk Baardegemen Meldert, zijn de twee gemeenten van het toekomstige Groot-Aalstl— De vraag blijft open of zi zomaar akkoord zijn met h&, 1 ontworpen tracé dat één va" de mooiste delen van dL Faluintjes doorkruist? Weï ten zij dan niet dat er tf Baardegem een belangrijk verkeersknooppunt geplanifi werd tussen de A.ll en dt aan te leggen expressweJ* Aalst-Vilvoorde. Met bef langstelling wordt dan ooIL uitgekeken naar hun reak ties en hun parlementair! initiatieven om deze nutte-"1" loze en grondverslindendP autostrade zo vlug mogelijr" te doen verdwijnen. Het Anti-A.II front blijft onf* dertussen niet passief toef zien. Om haar aktie nodlE kracht bij te zetten wordt omVl 20 juni e.k een betoging gek* organiseerd langs het beta langrijkste deel van het trater cé. bi tin; Wie meer inlichtingen oveifin deze betoging en over depa A.ll wenst kan steeds konfc takt opnemen met één van!ne de verenigingen die deel uit-P'r maken van het Anti-A.llp front of met Raldes, Eik-ra straat, 78, 9300 Aalst. P? Ulc Een van de beste aanwijzingen omtrent de aktiviteiten in onze stad zijn de aanbestedingen die uitgeschreven worden. In het algemeen worden deze aanbiedingen opgenomen in daartoe gespecialiseerde bla den. Los van het technisch jargon hebben we een zestal aanbe stedingen ter hand genomen en zien dat op 3 juni een aan bieding kan gedaan worden voor het aanleggen van een nieuw voetpad in de Boter- melkstraat, aan de eigendom Levensvreugde. Op 17 juni opening van de aanbesteding voor het oprich ten van woningen voor ouden van dagen aan de Schietbaan - Rerum Novarumstraat en meer bepaald voor de elektrische in stallatie, de centrale verwar ming en de sanitaire installatie. Op 1 juli in verband met rui- mingswerken uit te voeren aan de onbevaarbare waterlopen 3de kategorie en andere niet geklasseerde waterlopen en grachten op het grondgebied der stad Aalst. Op dezelfde dag wordt er over gegaan tot de opening van de aanbesteding voor Restauratie aan het als monument geklas seerd schepenhuis en Belfort te Aalst. Deze aanbestedingen hangen een beeld op over de werk zaamheden die in konkreto gedaan worden. KONINKRIJK BELGIE MINISTERIE VAN FINANCIEN RENTE. 10%'s jaars vanaf 17 juni 1976. EFFECTEN. Toonderobligaties van 5.000, 10.000, 25.000, 50.000, 100.000 en 500.000 frank. De coupures van 5.000 F worden als bijpassing afgeleverd. AFLOSSING. Uitsluitend door terug koop. TERUGBETALINGSPRIJS. Tegen het pari op de eindvervaldag van 17 juni 1984. UITGIFTEPRIJS. 100% OFFICIËLE NOTERING. De obligaties zullen officieel ter beurze worden geno teerd. Aan de inschrijvingen kan vóór laatstvermelde datum een einde worden gesteld. De inschrijvingen worden zonder kosten aangeno men bij de Nationale Bank van België en bij de in België gevestigde banken, wisselagenten en de er toe gemachtige financiële instellingen van de open bare sektor en spaarkassen. De uitgifteprijs is volledig in speciën te betalen bij de inschrijving. Brussel, 25 mei 1976 De Minister van Financiën, W. DE CLERCQ ■en

De Voorpost | 1976 | | pagina 6