14e KOLLEGEFEESTEN VIERING 20 JAAR BESTAAN ALLES WERD UNANIEM GOEDGEKEURD! OP HET ANTI A11 - FRONT WANDELEN TE MELDERT Een park waar alleen de bomen hun naam eer aandoen 8 - 4-6-76 - De Voorpost van het Rode Kruis - afdeling Wetteren welke twee in het verband gewikkelde jongens ophaalde. De lawaaierige in- en uittocht van deze zieken wagen kende groot succes bij het publiek. JOHN M. De viering van het twintig jaar bestaan kon niet verlopen zoals de 13 vorige afleverin gen. Na het afscheidswoord van E.H. Superior kreeg het publiek een krachtdemonstra tie, door John Massis. Voor de gelegenheid in gladiatoren uit rusting. Staaf plooien, ketting vernietigen, leerlingen ophef fen met de tanden en met ge strekte arm een moker hamer heffen. Een uitgedaagde be wees dit laatste ook te kunnen. Dit kan vermoedelijk niet ge zegd worden van het tegen houden van een volkswagen. Met de tanden. Een goed op gezette show waardoor, naar J. Massis verklaarde, hij geen tijd meer overhoudt om rekords te breken. Het optreden werd afgesloten nadat John Massis, weliswaar niet zonder moeite, na vier pogingen, het kollege busje met 24 leerlingen erin voorttrok met zijn tanden. Elk familiehoofd kon daarna zijn pasmunt kwijt aan allerlei spel letjes voor de jongeren. De rest in de bar of in de danszaal waar het gebeuren geleid werd door «Ingridenthesonorband». Een buitengewoon sterke amuse mentsformatie die bewees alle muziekgenres onder kontrole te hebben, (r.s.) Groene ruimtes midden in een stad zijn zeldzaam. De bewoners van appartementsgebouwen zien deze dan ook als gezondmakend luchtscheppertje. Aan de Graanmarkt bevindt zich een parkje, tegenover het Koninklijk Atheneum, met bomen en banken en gras. Gras, daar gaat het hem om. De bomen zijn er in hun volle pracht, de banken nodigen tot rusten uit, maar het gras is ontluisterd tot een voetbalveld vol kale plekken. Daders van dit schenden van de ruituur zijn schoolkinderen die moegeleerd op de harde schoolbanken hun geweld en onstuimige vrijheid op de grondbedekking van het parkje botvieren, met voetballen als projektielmet schooltassen, turnzakken ofandereOm aan dit euvel te verhelpen doet de Aalst er se politie nu regelmatig kontrole om en rond het parkje, waar vijf voetpaden doorgetrokken zijn, om het jeugdige volkje tot wat meer zelfdiscipline en eerbied voor de natuur aan te sporen. (RVDP-RV) De jongste gemeenteraadszitting werd door de tien aanwezige gemeenteraadsleden op een drafje afgewerkt. Afgezien van enkele op- of aanmerkingen werden alle puntjes (zeven) unaniem aanvaard. Achteraf kochten alle leden een sticker ten voordele van Unicef! ADMINISTRATIEVE PUNTJES In afwezigheid van burge meester De Smedt (ziek), sche pen Van De Nest (op reis in Frankrijk) en Van Dorpe (be roepsbezigheden) leidde Sche pen Marcel Lorie deze zitting waarin voornamelijk admini stratieve puntjes ter sprake kwamen. Een schrijven van de gouverneur vertelde de raad dat de aanstelling van de heer Schampheleer (gemcentesekre- taris) wegens de nakende fusie, niet kon aangenomen worden. De raad legde zich bij dit besluit neer. daar deze beslissing nor maal kon verwacht worden. De rekening 1975 van de Hof- staadse COO werd afgesloten met een batig saldo van 781.246 frank (gewone dienst) en van 2.037.331 frank (buitengewone dienst). Ook het habbekratsje van onin bare posten, zoals ten onrechte geïnde belasting op huisvuil of niet betaalde huisvuilbelasting leverde geen enkel probleem op. Het voorstel van de BGJB. die voor de Kroostrijke gezinnen, lok met minstens drie kinderen tr0'5 laste, de teruggave van 500 frai op het elektriciteitsverbruL voor het jaar 1976 vroeg, werP. ook aanvaard, evenals de in ming van 6 a 39 ca grond aan Zijpstraat, voor de aanleg een centrumparking. Het schal tingsverslag hierover zette som van 940.000F. voorp v< deze grondwerving. WELDOENERS De dankbrief van de goevernei aan de gemeente voor de stortii RB van 50.000 frank rampenfonds werd monkelei aanhoord en na de zitting koe elk raadslid zich een Unici stickertje, zeker uit blijdschi dat de zitting zo vlug en rusi verlopen was' DIRK DAELEMAI BETOGING TE LEBBEKE Op het anti-A 11 front, de aktie tegen de autosnelweg A11 van Wemmei naar Over- mere, toonde men zich de laatste periode zeer bedrij vig. Geschreven werd o.a. naar Minister De Backer die riposteerde dat het Minister Defraigne is die hierin be voegd is. Een eerste parlementaire vraag van volksvertegen woordiger De Keersmaeker (21 april 1976) met de ge bruikelijke motiveringen als de schade aan land- en tuin- bouwekonomie en de be sparingen kreeg als ant woord dat de snelweg toch zal worden aangelegd ter ontsluiting van Dendermon- de en als verdubbeling van de A10. Recent was nu de interpella tie van dezelfde vertegen woordiger des volks waarin konkreet gevraagd werd in welk stadium bevinden zich de plannen van de A11 —welk is het akkoord dat met MCVA op 23.2.76 werd bereikt en in hoeverre wordt het nageleefd? in hoeverre werd het be nutten van bestaande tracés overwogen? —wat met de heroriëntering van het wegenbeleid? Een onderhoud met Minister De Backer werd gepland op maandag 31 mei met de par lementairen van de streek en afgevaardigden van het Anti A11 - front en aan de Vlaam se ministers en voorzitters van de Vlaamse partijen werd een inlichtingsbrief verstuurd. Strooibriefjes voor uitnodi ging naar de betoging wer den eveneens gedrukt. De betoging zal doorgaan, en dit met traktor, auto of fiets, op zondag 20 juni te Lebbekete 15 uur. Moest te Lebbeke geen toelating tot betogen verleend worden dan zal zulks gebeuren te Asse. Er zullen twee ophaalreis- wegen worden voorzien. Om praktische kontakten mogelijk te maken werd reeds in verschillende ge meenten een kontaktper- soon aangeduid. Gelieve U dus, voor allerlei inlichtingen, tot een van hei te wenden. SekretariaatRené Van Lien Kouterstraat 14, Mollem Tel. 02/452.72.47. Berlare: Adam Pet ren (Leefmilieu) E.Hertecant 1 laan 83. tel. 052/42.30.17 Denderbelle: Robert Meester, Elsbosstraat 2'. Tel. 052/21.41.60 Lebbeke: Arthur De Boecl Lange Molenstraat 34. Teil 052/21.31.69 Opwijk: Jozef Van Biezeij (Boer en Tuinder), Eeksken 83Tel. 052/35.55.13 Baardegem: August Df Boeck Schepen Blokveld 16 tel. 052/35.54.95 Mazenzele: burgermeeste!;. De Nil, Steenweg 71. Tel 052/35.70.62 MeldertLambert Van de Sijpe (Groenkomitee) Put- straat 11. Tel. 052/35.60.68 Asse: Leo Lemmens, Klein Veldeken 15.Tel. 02.452.90 61. Hamme: Van den Eynde Kerkstraat 101. Tel. 02/452 72.66 LH Te Meldert Is wandelen inderdaad in. Kom maar met het week-end eens een tochtje maken in het Kravaalbos en de visu zal U zich ervan kunnen overtuigen dat Meldert, als rekreatiegemeente, in de omgeving zijn weerga niet heeft. Vooral het Kravaalbos en de Falluintjes zijn gezochte pleis terplaatsjes waar men in gaaf gebleven natuur nog eens van de goede lucht en de stille, pittoreske omgeving kan genie ten. plekjes om tot zich-zelf te ko- rustbanken. Start aan het Hof men». te Putte. Kravaalbos, Huize- ■7CC uicrcw kensstraat, Armenbos, Put- z.tö wtijfcN straat. Wandeling 1: geelbewegwij- Wandeling 6: rood beweg- zerd, afstand 7 km, drie rust- wijzerd, afstand 6,5 km, 5 rust banken. banken. Start aan het Hof te Start en eindpunt (alle wande- Putte. Kravaalbos, grens Ma- Het Meiderts gemeentebes tuur, en dan inzonderheid schepen Jos Mattens, heeft er dan ook aan gehouden de funktie die voor Meldert als re- kreatiegebied weggelegd scheen te benadrukken en vooral te benutten en de door de natuur geschonken kans zoveel mogelijk uit te baten. OPENING Na de raadszitting van verle den zaterdag nam schepen Mattens dan ook het woord om de wandelpaden, door de ge meente ingericht, verbeterd, bewegwijzerd en met rustban ken voorzien officieel te ope nen, toespraak die hij een uur later aan het oude historische Hof te Putte voor de aldaar ver zamelde wandelaars zou her halen. ZES WANDELWEGEN Praktisch heel het Meldertse grondgebied wordt in de zes routes bewandeld. Zo het Kloosterbos en de Falluintjes, de Klaarhaag, Nievel, rond de Meldertse toren en uit de 100 ha van het Kravaalbos met zijn prachtige bomen, zijn boshya- cinten en lelietjes van dalen en zijn braambessen in het najaar werden twee wandelingen ge distilleerd Zonder de natuur al te veel ge weld aan te doen werden de bestaande wegen verbeterd en bewandelbaar gemaakt. Aan het beginpunt van elke wandeling komt een kast met kaart van de wandeling, af stand en het aantal en de plaatsing der rustbanken. Ook aan vuilnisvergaarbakken met erin uitneembare zakken, systeem autosnelweg, werd gedacht. De schepen vraagt dan ook met aandrang dat het vuil er inderdaad zou ingewor pen worden teneinde het bos niet te herscheppen in een uit gerekte vuilnisbelt. Het ge meentebestuur wil dan op zijn beurt er zorg voor dragen dat die vergaarbakken regelmatig geledigd worden. WANDELBROCHURES In elk huis van Meldert werd onlangs, samen met een uit nodiging tot de wandeling op zaterdag 29 mei, een prachtige brochure kosteloos bezorgd met aan de voorkant, in kleu rendruk, het wapen van de gemeente en na een voor woord, de zes kaarten van de zes wandelwegen. «Gans ons land is een groot werk- en woongebied gewor den met daartussen een reeks verkeersaders Gelukkig Stappen naar het Kravaalbos te Meldert (JM) Schepen Jos Mattens opent de wandeling door het Kravaalbos. (JM) maakt onze gemeente Meldert daarop een uitzondering en beschikken we over een grote brok natuur met slechts hier en daar verspreid een landelijke woonkern. Door het inrichten van deze wandélwegen wou Meldert juist de nadruk leggen op de landelijke en rekreatieve funk tie die Meldert te vervullen heeft in Groot-Aalst. Meldert wordt beslist de groene long van een toekom stige grootstad en daartoe wil het o.a. met deze wandelwe gen bijdragen. Aan de natuurliefhebber biedt Meldert een ongeschonden stuk natuur en aan de romanti- kus, die toch in ieder van ons schuilt, die zo nodige rustige lingen vormen een lus) aan Dr. Van der Heyden, Kloosterbos, Aalsterse Dreef, Falluintjes. Wandeling 2: Wit bewegwij zerd, afstand 6 km., drie rust banken. Start aan Dr. Van der Heyden, Kokerij, Klaarhaag, Falluintjes, Kloosterbos. Wandeling 3: zwart bewegwij zerd, afstand 3 km, twee rust banken. Start aan Dr. Van der Heyden. Zicht op de Meldertse vieringtoren. Kloosterbos, Nie vel. Wandeling 4: groen beweg wijzerd, afstand 4 km., twee rustbanken. Start en aankomst aan de kerk: Eeckoutstraat, Koeweide, Putveld, Kleindries, Nievelveld, Nievel. Wandeling 5: blauw beweg wijzerd, afstand 6 km, drie zenzele, Meysberg, Parijs, Zwaneveld. Na de inwandeling van de wandeling door het Kravaal bos scheen iedereen entoe- siast De vele tientallen wan delaars genoten, alhoewel in een ietwat te vlug tempo, van het landelijk schoon. Aan de wandelaars zelf nu deze plaatsen ongeschon den te bewaren, geen vuilnis of etensresten te laten slin geren en zeker geen vanda- lenstreken uit te halen met bewegwijzering of ander ma teriaal zoals helaas ri'ïds moest vastgesteld worden. Dergelijke handelwijzen zouden de beste initiatief nemers ten gronde ont goochelen en hen alle ver dere lust ontnemen. L.H. Lede, geen zon en geen regen, geslaagde show en lenigheid demonstraties door de leerlingen. De jaarlijkse traditie werd terug in ere gehouden door de direktie van het St. Maartens- kollege. Dank zij vele uren inzet van het onderwijzend perso neel, een geslaagd geheel. ONTSTAAN 14° Kollegefeesten en viering van het twintig jaar bestaan. In 1956 werd te Lede een afdeling opgericht van het St. Maarten kollege uit Aalst, zijnde lager middelbaar en een technische afdeling voor hout en metaal bewerking. Bij de oprichting werd de reeds bestaande la gere school toegevoegd aan het geheel. Het was tot 1960 dat de bestaande gebouwen werden ten dienste gesteld door de gemeente Lede. Kort voor de aanbouw van de nieuwe gebouwen werden deze echter aangekocht door de «VZW Parochiale werken van Lede». Kort daarop kwam het St. Maarten kol lege auto noom te staan. SCHOOLFEEST Een jarenlange traditie volgen de, brachten de leerlingen ook dit jaar weer bewegingsoefe ningen, sport en spel. Hierbij dient zeker de groepsopvoe- ring te worden vermeld door de eerste studiejaren van het sprookje «De wolf en de drie biggetjes». Een oudere groep bewees een kursus Eerste Hulp bij Ongevallen te hebben gevolgd. Dit door te demon streren op welke wijze verschil lende verbanden dienen te worden aangebracht. Op fik- tieve slachtoffers natuurlijk al zouden ze, volgens de kom- mentator althans, dit net zo goed doen in een noodsituatie. De EHBO-demonstratie werd afgesloten door een wagen Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van het St. Maartenskollege voerden de leerlingen ritmische gymnastiek uit. (EL)

De Voorpost | 1976 | | pagina 8