©P M IC! MMMJi BURGERLIJKE STAND Huwelijken De Grauwe André en De Cremer Winl- freda. D'Hond Roland en Sonck Jenny De Bruycker Gustaaf en Matthys Marie- Louise Overlijden Bmekens René Geboorten Sara De Kuyper, Reymeerstr. 28. 60.000 F VOOR LEVENSVREUGDE Dertien jaar geleden werd- vzw Levens vreugde opgericht. Op dit ogenblik zijn reeds vele mensen aktief bij de opvang van mentaal gehandi kapten door deze groep. Niet alleen insiders. Sportlui waren in mei aktief om de bouw en inrichting mogelijk te maken van een tweede home voor dertig mensen, het begin is er, veel. doch ook veel te weinig voor de gehele akkomodatie. SPORT EN MENSLIEVENDHEID 13 jaar geleden werden in kafee De Kei zer de eerste gelden verzameld om de stichting van vzw Levensvreugde mogelijk te maken. Nu nog steeds steunen deze mensen dit sociaal werk. Op 23. 27 en 30 mei werden voetbalmatchen georganizeerd Acht ploegen werden aangesproken en be reid gevonden onderling in kompetitie te treden. De opbrengst hiervan ging inte graal naar Levensvreugde om aldus een eerste bijdrage te zijn tot de inrichting van een tweede home voor dertig mentaal géhandikapten. Buiten alle verwachtingen in bleken de inrichters 60.000 F te kunnen overhandigen. De vertegenwoordigers van de ploegen schonken bovendien ook nog 'hun onkostenvergoeding. 'Hierbij zal 'het evenwel niet mogen blijven. 60.000 is im mers 2eer weinig in verhouding tot de vooropgestelde som. Gehandikapten opvan gen vergt geld. zeer veel, om een mens waardig bestaan te kunnen waarborgen. FOTOKLUB De fotoklub van Jeugdhuis Leeuwerik or ganizeert van 11 juni tot 20 juni een fo totentoonstelling in het jeugdcentrum van Lede. De best geslaagde produkties van het voorbije werkjaar worden geprezen- teerd en besproken op vrijdag 11 juni om 20 u. FIETSENRALLY Op zondag 27 juni start tussen 12 en 14 u. op de terreinen van jeugdhuis Leeu werik de achtste fietsrally. Deze eenvou dige toeristische orientatierit loopt over een afstand van twintig kilometer. Harte lijk aanbevolen voor jong en oud. WACHTDIENST Dr. De Coster, Moorsel - tel. 053-21.75.71 Apoteker Scheerlinckx. Naarstigheidsstr., Aalst. Parochiecentrum weekend 12-13 Roger Callebaut+lanssens week end 19-29 De Baerdemaeker OMHALING Met O.L.H. Hemelvaart bracht de omhaling in de kerk 4.080 F op. NAAR WEST-VLAANDEREN Op woensdag 16 juni met de bus naar de fabriek te Tiegem. 's Namiddags naar Dot- tenijs. Prijs 150 F. Middagmaal inbegrepen. Vertrek aan e gewone haltes te 8 u. PUTSTRAAT KERMIS Op zaterdag 26 juni dansfeest met Cin dy. Op zondag met Vera en op maandag 28 juni wipschieting met 1500 F gratis. Specialiteitfriet met kip of stoverij. InrichtingVoetbalklub Stinne-Boys. Deze feestelijkheden gaan door in een feest tent in de Putstraat. SCHOOLFEEST Op zondag 13 juni, op de speelplaats van de meisjessohool, Schoolfeest. Inkom 20 F. ledereen van harte welkom. Begin 15 u. stipt. Loten voor de tombola te verkrijgen aan 10 F per lot. VAKANTIEREIZEN Per car 8 of 15 dagen naar Tirol met ver blijf te Reutte en prachtige uitstappen. Start op zaterdag 10 of zaterdag 17 juli Prijs 6.200 F {8 d.) of 9.500 F (15 d.) Naar Lourdes, zes dagen, vertrek op don derdag 22 juli. Prijs 6.200 F. Reisleider J. Muylaert. 'Bij 'hem inschrijven door beta ling van minimum 1.000 F per persoon. Tel. 052-35.65.16. Postrék. 000-0525226-68. Zo U werkelijk liefhebber zijt, talm dan niet langer. KVLV Op maandag 14 juni te 20 u. in het Parochiecentrum demonstratie Bloemen- schikken. Gelieve bloemen (ook uit de tuin) mee te brengen alsmede groene bladeren Schaaltjes en mousse zijn ter plaatse te verkrijgen. door Bernard HENRY SPORTSPELEN Op zondag 6 en maandag 7 juni gingen op het terrein van E. Nieuwerkefken onder grote belangstelling de jaarlijkse sportspe len door. Wij brengen in onze editie van volgende week een uitgebreid relaas hier over. BIUARTORNOOI Vorige vrijdag werd de eerste ontmoeting gespeeld tussen Oe Snakskens en De Sloebers in het lokaal van eerst genoem de kldb. Uitslagen en standen van deze kompetitie zullen later meegedeeld wor den. WANDELEN De VAB-VTB houdt eraan nog eens is herinneren dat ze een wandeltocht in richt op zondag 27 juni. Oe tocht vindt plaats op het VTB^wandelpad te Heusden. Ook niet-leden zijn weikom. Vertrek te Nieuwerkerken vindt plaats om 13.30 u. stipt op het Dorpsplein. Hopelijk krijgen we een massale opkomst voor deze ge zondheidswandeling. REIS Op zaterdag 29 mei richtte de plaatse lijke BSP afdeling een reis in naar Neder land. Op de terugweg werd het Zeeuws- Vlaamse stadje Hulst aangedaan. Het werd een geslaagde uitstap voor hen die mee gereisd waren. BURGERLIJKE STAND Overlijden De Smet Prosper, 1908. Pijpenbeek 21 Huwelijk Verbestel André, mecanicien en Mertens Martine, bediende. WACHTBEURT Apothekers, 12 juni Beelaert, Dorp 12. naSiïêri. Ahdrles. Grote Baan 76, Herder- sem. WOOOOOLFMAAAN JACK Van de wereldbefaamde Amerikaanse discjockey Wolfman Jack is deze week de single „Persona lity' van zijn LP „Fun Romance" uitgekomen. Op de B-kant 13 jingles die hij voor diverse Ame rikaanse shows maakte en die tot nu toe alleen door onze landen op de plaat werden gezet. Wolfman Jack kreeg suk- ses als discjockey in het begin van de zestiger ja ren. Met zijn vreemde stem en grappen en grol len wist hij iedereen voor zich in te nemen en groei de hij uit tot een legen darische figuur. Vele ar tiesten schreven speciaal over hem w.o. Leon Rus- AUTORIJDEN IS DUUR, MAAR LUCHT IS GRATIS... Zo langzamerhand komt het vakantieseizoen weer in zicht waarbij een groot aan tal Belgen die er straks met de auto op uit trekken reeds hun vakantieroute op de kaart beginen uit te stippe len. De jaarlijkse voorpret.... Tegelijkertijd moet u echter bedenken dat een plezierige autovakantie afhangt van de conditie van de wagen. Daarom is het uiterst be langrijk om hem tijdig een extra inspectiebeurt te laten geven. Alle onderdelen van uw voertuig moeten nu een maal in goede staat zijn om te voorkomen dat uw vakan tiegenoegens straks door pech grondig worden be dorven. Een van de weinige dingen die nog gratis zijn^en bij dragen tot meer veiligheid, is lucht Lucht kan u te vens geld, tijd en brandstof besparen. Hoe Door uw banden op de juiste spanning te houden. De bandentechnici van Goodyear's Europese test- en ontwikkelinescentrum in Luxemburg moeten elke dag weer constateren dat door een onjuiste spanning de banden een groot deel van hun levensduur moeten prijsgeven. Te weinig spanning veroor zaakt snelle slijtage aan de buitenste randen van het loopvlak en heeft een sterke opbouw van hitte tot ge volg, waardoor de band ernstig kan worden bescha digd. Bovendien ontstaat hierdoor een verhoogde rol- weerstand en daarmee een stijgend benzineverbruik. Ook zal het sturen moeilij ker gaan. speciaal op een nat wegdek waarop zachte banden sneller zullen neigen tot aquaplaning. Dat is het drijven" op het wegdek bij flinke regenval. Té hoge spanning leidt tot slijtage in het midden van het loopvlak en stoterig rij den met grote kans op be schadiging van de ophanging van de wagen. Goodyear ad viseert de automobilist dan ook om de bandenspanning minstens eenmaal per week te laten kontroleren en dit te doen volgens de voor schriften van de bandenfa brikant. Nogmaals, lucht is gratis sell, Guess Who en Tod Rundgren. Zijn shows worden nu door zo'n 1400 stations in-en 450 buiten Amerika uitgezon den. Zo kun je Wolfman Jack iedere door-de-week- se avond horen van 22 tot 24 uur op AFN-radio, in onze streken zeer goed te ontvangen op de FM- band. Zijn populariteit dwingt hem tot allerlei andere aktiviteiten b.v. een rol in de film „American Graf fiti" is wekelijks te gast in „The Midnight Special" van de N.B.C. onlangs was hij nog te zien in een Toppop filmpje met Sugarloaf. Wie weet komt hij door zijn „persoonlijke" single daar ook binnenkort terecht. rv's besteedde ik aan Hugh Town de ..hoofdstad". De paar dozijn magazijntjes pre senteerden een ruime keuze van al wat je maar dromen kunt. Ook aan hotels en gasthoven bleek geen nood, integendeel. Hier en daar stond een bordje voor het raam „Kom gerust binnen, nassant: we drinken net- thé!" Dat vind je in Brussel en Chicago ook. roep je en ie hebt wéér gelijk. Alleen is zo 'n huis op de archipel een PRTVE-huis en wordt er nadien geen cash verwacht... ONDER DE RONDBORSTI GE DAMETJES VAN „VAL HALLA" Od Tresco ontdekte ik de be roemde Dracoanaoalmboom. waarvan de bloesem de mei- lucht parfumeert en waaruit ie een parfum distilleert, dat je nadien konen kunt in het winkeltje van John Hamilton te Old Grimsbv, vijfmaal goedkoper dan het ligt ge- orijsd en geprezen in de luxe-etalages van Genève, waar het wordt bereid voor de wereldhandel, waar er nog wat bijkomt. Befaamd op Tresco zijn ook de diverse vogels, die hier een van hun tussenhalten ko zen op weg naar verre lan den. En het „Valhalla"-mu- seum met zijn unieke collec tie van galjoenboegen van schepen die hier strandden, tussen 1679 en 1933 alleen reeds... 257 De meeste figuren stellen mensen voor; er zitten kleu rige, gul rondborstige dame tjes bij, anatomisch fel in vorm en lak gezet. Ze hebben meer succes nog dan de tro- pentuin. Niemand woont op deze rui ge rotsen, behalve de zee honden en ontzaglijke kolo nies pijlstormvogels, cormo- rans en andere. Het water is zeldzaam door schijnend, tot wel twintig me ter gedroomd jachtterrein voor diepzeeduikers, die steeds de dubbele trofee ris keren van de wrakrelieken, waarover soms dikke folian ten geschreven zijn. Het Scilliaans klimaat is zacht, de winter is er zo mild als bij ons de lente. In ja nuari stijgt de thermometer nog tot 13 gradén, waarvoor je op het continent reeds naar de rivièra moet. De gemiddelde watertempera tuur in augustus is 15 gra den, wat gelijk staat met Ni ce. Aanhoudende regens en onweren zijn zeldzaam. Toen ik er wel een beleefde in mijn zomerbloesje, kreeg ik fluks een paraplu gedeeld van een eenzaam trekker als ik. „Thanks", zei ik. „Pleasure" zei hij: het was Wilson. Bij elk verlengd weekend tref je hem op St. Mary's, meestal alleen, soms met een lijfwacht, maar de premier draagt de proviand- rugzak Meer effect, zegt hij. Ik weet niet of hij daarmee sport of populariteit bedoelt, maar gelijk heeft hij. St. Agnes en Gugh, bij ebbe door een zandbank verbon den, zijn befaamd voor hun vogels en oude culturen. Er werden een heleboel Kelti sche begraafplaatsen ont dekt honderd Een tip Op St. Mary's staat, pal op de bolle navel „Telegraph Tower" met een 360 graden-kijk op de com plete archipel. De vier kust wachten waken er dag en nacht over de veiligheid van alle schepen in zichtbereik, van kano's tot atlantiekers. Bernard HENRY PER BA-SIKORSKI IS HET KORTST De Scillies of Scilly archipel. Waar liggen ze? Hoe kom je er? Omdat zo weinigen het weten blijven er zovelen weg. De Scillies zijn nog een on ontdekte horizon gebleven, dus een vredige idylle. Sla een kaart van Groot- Brittannië open, zoek pal onderaan links: zie je dit landspunt in de oceaan? Het is het graafschap Cornwallis met Penzance als stadje, de oude Keltische bodem waar over Koning Arthur heerste vanuit zijn slot van Tintagel. Dit uiterste punt heet, te recht, Land's End. Nóg wat lager liggen nog en kele korrels in zee uitge strooid. Wel, dat zijn ze: de Scilly Eilanden. Eens waren ze één, een deeg- koek, zo 'n 300.000 jaar gele- lucht in voor het twintigmi- nutensprongetje. Per boot wordt het drie uur. Je laat je karretje dan in de enorme parking van de helihaven achter. Op de archipel zelf doe je gewoon alles te voet, fris in de bries, of per fiets. Wil je absoluut taxiën, nou, die zijn achterlijk goedkoop. Momenteel ligt de oorspron kelijke Scilliekoek tot 145 stippen uiteengespat, waar van er vijf worden bewoond door mensen. Elders is er óók leven, maar minder luidruch tig. St. Mary's is het grootste mensencentrum, een schelp van vijf kilometer van punt tot punt Verder heb je Tres co. St. Martin, St. Agnes en Bryher. Voeg er een honderd tal rotstoppen bij en je hebt het hele palet met zijn to tale bevolking van een... tweeduizend. den. Weinigen van ons her inneren zich dat maar geo logen en geografen hebben een speciale knobbel voor dergelijke profeties in de zij spiegel. Vlugst kom je er met een BA-Sikorski helikopter van uit Penzance, na Brussel- Londen per BA en dan een treintje tot Penzance. Je kunt de hele dag door de De meeste stippen zijn dus gedoopt naar een Sint. Die roep indachtig zijn de Scil lies gewild nog ietwat oudtijds gebleven naast Lon den of Edinburgh. Je ziet er nog altijd minder bloot in de shops en in de bios mag je boy er nog wél in zonder je trouwboek of akkoord. Mijn eerste dag op St. Ma- BOB DYLAN DESIRE Een paar maanden gele den kwam vrij onverwacht een nieuwe single van Bob Dylan uit „Hurricane Deze single maakte deel uit van zijn campagne voor Rueben „Hurricane" Car ter een bokser die vol gens Dylan ten onrechte werd veroordeeld voor moord. Met dit verhaal wil hij bereiken dat er een nieuw proces komt, welk verzoek door de staat New Jersey tot nu toe steeds werd afgewezen. Zo leverde een optreden met de Rolling Thunder Revue in Madison Square Garden 225.000 dollar op. Aan deze door Bob Neuw- rirth opgezette Rolling Thunder Revue werken zo'n 50 mensen mee, w.o. Joan Baez, Arlo Guthrie, Ramblin Jack Elliott, Mick Ronson en Roger McGuinn. Voor Dylan's nieuwe LP werden artiesten uitgeno digd als Kokomo. Dave' Mason's band en Eric Clapton, maar deze opna men worden waarschijn lijk bewaard voor later, want op de plaat komen we heel andere namen te gen Emmylou Harris, Ronee Blakley, Rob Sto- ner, Scarlet Rivera, Ho ward Wyeth, Vincent Bell, Dom Cortese, Steve Soles en Luther. Kant 1 wordt geopend met het 8 Vt minuut durende „Hurricane", gevolgd door „Isis" op deze plaat de meest typische Dylan song. Over het geheel gezien spelen Emmylou Harris en violiste Scarlet Rivera een belangrijke rol. Het romantische „Sara" sluit de rij. Het grootste ge deelte van de teksten wer den geschreven door Dy lan samen met Jacques Levy.

De Voorpost | 1976 | | pagina 14