Willy De Witte: internationale zege te Stekene (BMB) "DE JONGE VOETBALLERS VAN S.K. AALST ieen geluk voor itreekploegen Nieuwe Okapi-aan winsten? PATRICK DE LETTER (Temse) NAAR LEBBEKE KNAPPE PRESTATIE VAN A.M. VAN NUFFEL TE AALST EN VAN M. SCHELFHOUT TE SAARBRUCKEN Solegemomloop te Lede struikelblok voor onze streekpiloten LEDE COUNTERT MIJLBEEK iATTHIJS ZONEN LEO VERHULST EN WILLY DE ROUCK FINALISTEN 19 Vari [et een stralende zon als ondgenoot, ging de eerste itgave van „De Jonge 'oetballer" van start inge- cht door het Jeugdbestuur an S.K. Aalst, met mede- rerking van Chery Dumou- n in het begin kreeg men een spannende strijd tus- i de miniemen, het werd en zij aan zij tussen V.D. troeck en Rikkie Riviéra, ie tenslotte door laatstge- oemde werd gewonnen met lechts 1 seconde op de 5 rALf te leggen Proeven- S^ij de kadetten was het Eric P yellekens die de eer te beurt Pptyiel en bij de scholieren was et V. Schuylenbergh Gentil ie iedereen achter zich liet. An ej eddi b em eöaarna waren al de jeugd- ven telers uitgenodigd op een ajarmakelijk souper met als ere- vai enodigde Voorzitter Muy- Draert, er werd een prachtig loemstuk overhandigd door ^hiejeugd voorzitter Willy Van E lossevelde als dank voor zijn >ucl anwezigheid. Di h#a het eten werd er dan >EP»en klein reisje gemaakt tot eeifp de Heizei waar iedereen on zien naar de finale van die Beker van België. dui len zeer mooi initiatief van- 'ege het jeugdbestuur en ooral van jeugdvoorzitter Villy Van Mossevelde. De laureaten van de door SK Aalst georganizeerde „Jonge .Voetballer" miniem Enrique Rivera, knaap Erik Wellekens en scholier Gentiel Van Schuylenbergh. (EL) Willy De Witte uit Erembodegem, die voor een paar seizoenen na het sukses bij de RLB de stap waagde naar de grootste klasse, de 15MB, heeft zondag bewezen dat hij misschien wel een ernstige kandidaat is om mede aan de top te komen in de hoogste afdeling van ons motorcrosswereldje. Te Stekene werd hij verdienstelijk overwinnaar in de finale 500 cc waar we dan toch namen als een De Coster, Van Velthoven, Wolsing en een Nederlander Sigmans aantroffen. Reeds in de schiftingen had hij zich als een gevaarlijke klant voor de overwinning getoond. De finale zou voor hem echter de mooiste bekro ning van zijn doorzettings vermogen worden. Van bij de start werden de favorieten achtervolgd door de door de piloten zo gevreesde pech. Van Velidthoven en Wolsing kwamen ten vail en werden naar achter teruggeslagen terwijl De Cöster een minder goede start kende en later ook nog door machinedefekt werd teruggeslagen. Dit moet dan zeker wel een stimulans geweest zijn voor de jongeren om zich op het voorplan te werken. Een van hen was Willy De Witte die op puike wijze het commando in han den nam, gevolgd door Van Den Broeck en Jordant. Sig mans welke in hun spoor volgde en van pech gespaard bleef moest evenwel laten begaan want het tempo dat 4e)]c terdag j.l. had in zaal 'elkom te Dendermonde de ■kking plaats voor de ronde van de Oostvlaam- Beker voor heren en da- De heer G. De Pauw, er van de onitmoe- ringscommissie, opende de Nfyergiadering en bracht en- koiïkrete wijzigingen in verband met de bekeror- ~~~ganisatie naar voor. Zo vordt er geen finale op neu raal terrein georganiseerd, doch krijgen de finalisten een heen- en terugwedstrijd aangeboden. Ook de heer Tonstant Vermeulen, voor zitter van de Dendermondse iportraad. was aanwezig en drukte er in ziijn toespraak op dat er dringend wat rvoet gedaan worden om de volleybailsport in de Den- terstreek dezelfde vlucht te reven van enkele jaren te rug De heer Jos Calis, voor zitter van de propagamda- commissie, slooit zich bij de vorige spreker aan en druk te de wens uit dat de pers Wat meer interesse zou be- önen voor een sport die de ifgedopen jaren een onge ronde aangroei heeft ge rond. De lot trekking, uitgevoerd ioor de kersverse bloemen- )rinses van Dendermonde en ïaar eredame, viel niet al gunstig uit voor onze itreekploegen. Ondanks het ekord-aantal ingeschreven clubs bleven Lebbeke, Baas rode. Kan Aalst en Kukl. Aalst in de.urne.bij het uit trekken van de thuisploe- Lebbeke kreeg wel de zwaarste tegenstander voor zich, namelijk tweede na- tiomaler C. Temse. Dend. LOTTREKK1NG BEKER VAN OOST-VLAANDEREN Dame» Vrasene - K. Zulte Sat. Michedbeke Melle - Baasrode Belsele - WST St. Amaindsb. S. Moerbeke - J. Zelzate Comstr. Temse - Lovendegem Kemzeke - N.S. St.-Amandsb. Zomergem - Zottegem S. St.-Niklaas - St. Gillis W. Lede - Brwetegem B. Watervliet - Kabaz Bazel Wichelen - J. Zele Denderwindeke - Denderh. J. Slekhnge - L. Gent Rieldrecht - Voskens St.-Nikl. Stekene - Wondel gem Herzele - Wetteren bye P. Kruibeke Heren H. Stekene - VOL Kemzeke (4e prov.) S Moerbeke - G. Denderm. St. Gillis W. -VC Kemzeke (2e prov.) St. Mariakerke - S. Michel- beke St. Laureims - K. Zulte N S. St. Amandsb. - Baasrode VC St.-Niklaas - K. Zelzate E. Zottegem - Margos Gent S. Sinaai - R. Ledeberg Des tel bergen - Ninove Berg Evergem - W.S.T. St.- Amandsberg Melle - Vrasene O. Bazel - Kev. St.-Niklaas Aaigem - Nazareth Steendorp - M. Einie M. Melsele - Heusden Eekdo - Kruibeke Zomergem - Belsele KLJ Temse - Wichelen Const r. Temse - Lebbeke Vosselare - Juv. Zele VC Jong Wondelgem - Kal ken Denderwindeke - M. Erwe- tegem N. Nieuwkerken-W. - Waas munster R.V.W. St.-Niklaas - Won delgem (3e prov.) H. Temse - Asper Lovendegem - Kan Aalst J. Staidiimge - Kukl. Aalst SSJ Hemelveerdegem - U. Herzele Lede - G. Geraardsbergen (m.v.w.) Neo-eerste provincialer Lebbeke is niet bij de pakken blijven zitten. Afgelopen week slaagden ze er in de 20-jarige Patrick De Letter aan te sluiten. Deze te Ilamme wonende gestalterijke speler (lm96) speelde twee seizoenen bij Temse en had zich dit seizoen een vaste plaats veroverd in een team dat tijdens de laatste maanden van de kompetitie zowel J. Roeselare als Wetteren klopte. De Letter is reeds op de trainingen verschenen. Lebbcketrainer Maurits Van Damme laat namelijk niets aan het toeval over. Tot einde juni blijven de trainingen gewoon doorgaan, waarna wordt gerust tol eind juli. Tegen 15 juni kunnen nog enkele transferts verwacht worden bij de Lebbeekse klub. Baasrode is eveneens vrij aktief op de transfertmarkt. Tot heden kon nog niets vastgelegd worden doch het is duidelijk dat de komende weken zowel in de be hoefte van een trainer als versterking zal worden voorzien. (mv.v) Zoals logisch mocht worden verwacht bracht de Eendracht- atleet Mare Schelfthout het tijdens de interlandenontmoe ting op de tartanbaan te Saarbrucken tot een knappe prestatie door de 400 meter te lopen in 49"2. Dit betekende niet alleen een verbetering van het klubrekord over de 400 meter van juniores en seniores, maar ook op een na de beste verrichting, in de kategorie juniores, van het jaar. Anne-Marie Van Nuffel die te Dortmund moest deelnemen aan een 800 meter kreeg vrijdag het bericht «lat Bet aantal deelneemsters aan deze discipline te groot was, zodat er meerdere van de inschrijvingslijst dienden geschrapt. gen de speer 26,25 m. wierp en Johan Caus 23,39 m. In het kogelstoten werd J.P. Hoffelfinck 3e (11,87 m.) en Staf Ledegen 4e (11,47). Danny Roeland* verbeterde over de 100 m. zijn persoon lijk rekord (10"9), terwijl Marc Van Impe in een min der goede dag verkeerde (11"5). Met 10,98 m. was Guido Schelfthout de beste Aalsterse atleet bij de hink- stapsprong. In de 300 me ter maakten de Aalsterse miniemen een goede beurt met Stefaan Van der Stdche- len (42"9), Thierry Verhoe ven (47"5), Lieven Roe- landt (47"4). In het speer werpen kadetiten (dames) klasseerden Claudine Mor tier (17,38 m.) en An OLaeys (15,40 m.) zich respektieve- iijk 2e en 3e. Over de 800 m. kadetten liet Jan De Vree een tijd van 2'20"4 op tekenen. Yvan Coppens sprong opnieuw over 1,65 m. bij de seniores. Goede uit slagen voor de Aalsterse eerstejaarsscholieren waar Jos Coppens (1'58"7) en Jo han De Schrijver (1'58"8) hun persoonlijke rekords verbeterden. De tweede reeks werd gewonnen door Hugo We'lekens (2'04"5) voor Dirk Vermeir (2'04"9) over de 800 meter. Het diskuswerpen scholieren werd met Guido Schelfthout een Aalsterse zege met 35.74 m. Naast A.M. Van Nuffel nam ook Lutgarde Coppens deel aan de 800 meter. Ze haalde een tijd van 2'25"4. Eric De Vree werd tweede in de 800 meter seniores in 1'58"5. In de vijfde reeks werd Louis Cornells winnaar (2'03"6). Hier werd Robert De Vuyst 3e (2'07"5) en Dirk Coppens (2'09"3). De 60 meter pupillen werd door Inge Bomon gewonnen 9"5 voor Christel Vermeulen <9"8) en de Vuyst (10"1). Bij" de knapen werd Patrick Bogaert winnaar in 8"8 voor Dirk Ledegen (8"8). J.V.H. Onder deze ook de Aalster se atlete. Anne Marie nam een sportieve weerwraak door diezelfde vrijdag te Aalst een 800 meter te win nen dn 2'05"8, wat meteen de beste tijd van het seizoen was. Me* enige tegenstand en bij een iets minder frisse bries za* er beslist een 2'04" in, wat het Olympisch mi nimum is. Vermits de kon- ditae van de AaJsterse atlete in stijgende lijn gaat zal dit minimum eerstdaags en wel licht dn Papendaal worden verwezenlijkt. De avond- meetiing die vrijdag door K.A.C. Eendracht Aalst werd georgarïizeerd is een sportief sukses igeworden. Daarbij waren mie* minder dan 430 atleten opgekomen. Van Aalsterse zijde slaagde Clau dine Mortier er opnieuw in het klubrekord over de 100 meter te evenaren met een ■tijd van 12"9. Ria De Boeck en An Claeys lieten respektie- velijk 13"4 en 14"2 noteren. Bij de heren kadetten wer den voortreffelijke 'tijden afgedrukt door Aldo De Meyer (12"5), Bart De Saedeleer (12"6 en William Wezemael (13"). Bij de dames scholieren liep Regine Van Nuffel 13"1, ter wijl Carine Van derMeers- sche en An Lievens zich met respektievelijk 13"7 en 15"1 moesten tevreden stel len. Danny Kinoo won zijn reeks bij de heren in 12"1 voor Patrick De Smet 12"2. In het hoogspringen (mi niemen) bezetten drie Aal sterse meisjes de eerste plaatsen, nml. Inge Eemans (1,35 m.), Mieke Seminck (1,25 m.) en Bomon (1,20 m.). He* verspringen werd door Linda De Bruyn ge wonnen met een voortreffe lijke 5,09 m. Over de 100 meter liet Linda De Bruyn 12"7 optekenen, terwijl Si- grid Roelandt 13"8 liep. Er- win Van Nieuwenhove zorgde voor een Aalsterse zege in het speerwerpen met 37,90 m. terwijl Mare Lede- Willy er op nahield lag aan de hoge kant. Ongeveer half wedstrijd begon De Witte deze snelheid nog op te drij ven zodat zijn achtervolgers één na één hen de vrijheid moesten geven. Voor de gro ten werd het als het ware een afslachting. De Coster ondervond opnieuw pech ter wijl Wolsing met een lekke achterband werd uitgescha keld. Door een kleine onop lettendheid verspeelde Van Den Broeck nog zijn tweede plaats aan een loerende Jor dant. In Willy De Witte hebben de organisatoren te Stekene zeker en vast een verdienstelijke overwinnaar gekregen. Misschien vinden we hem de komende weken terug als een ernstige opvol ger voor wat wij de elite van onze motorsport kunnen noemen. Deze overwinning en het applaus welke hem te Stekene te beurt vielen zul len voor hem zeker en vast een grote stimulans zijn om met nog meer doorzettings vermogen te werken aan de opbouw van zijn sportpresta ties. Bij de juniores 500 cc ver melden we nog dat een an dere BLB streekpiloot Geld- meyer ook in dat hoge ge zelschap van BMB piloten eervol vierde werd terwijl maandag te Borgloon Geert De Ruysscher in diezelfde klasse een tiende plaats kon bemachtigen. Ook in eigen midden op de Solegemomloop te Lede kre gen we na een jaar afwezig heid de BLB met tal van streekpiloten aan het werk. Onze streekpiloten hebben evenwel niet veel in de pap te brokken gehad want bui ten enkele uitschieters in één of andere reeks viel er niet veel te noteren. Bij de inters begon het ech ter zeer goed voor Mare Van Gijseghem welke van bij de start van de eerste reeks aan de leiding vertrok en dit volhield tot bij het ingaan van de voorlaatste ronde. Toen kwam echter de steeds sterker rijdende Willy Ver- burgh over Marc Van Gijse ghem om zodoende de eerste reeks op zijn naam te schrij- vóór Mare. In de twieede reeks keken we bijgevolg ook opnieuw uit naar onze van Gijseghem doch het was vrij vlug duidelijk dat Willy Ver- burgh ook te Lede de bloe men wenste mede naar Knok- ke te nemen. Hij won deze tweede reeks en in de derde reeks kregen we ongeveer hetzelfde patroon met dit verschil dat Verburgh zich niet meer in de strijd tussen De Wolf en Dhamers ging bemoeien en rustig afwach tend zijn eindoverwinning wenste veilig te stellen door zich als tweede te laten af- vlaggen. Wat de seniors betreft, hier speelde Patrick Duit, bij af wezigheid van Van De Moor tel, werkelijk heer en mees ter om zodoende de twee reeksen op zijn naam te schrijven. Achter hem werd een felle strijd geleverd voor de ereplaatsen. Bij de junio res werd het een verrassende doch verdiende overwinning voor Luc Van Rooyen. Hij won de tweede reeks voor Stock, Van Avermaet en De Witte. In de eerste reeks stuitte hij echter op een zeer sterk rijdende Geert De Ruysscher die in de tweede reeks echter zijn kansen niet kon verdedigen aangezien hij door machinepech weid uit geschakeld. Bij de nieuwelingen werd er gestreden voor de puntjes voor het kampioenschap waar in normale omstandig heden De Winne de sterkste was. Hij mistte evenwel zijn start in de eerste reeks en werd later nog door ketting breuk uit de wedstrijd gesla gen. Het was Geert Van Gij seghem die deze eerste reeks voor zijn rekening nam. De tweede reeks kwam De Win ne evenwel terug en won voor Verhargen en Harvent zodat laatstgenoemde de bloemen mocht in ontvangst nemen. V.S. AALST 215993: 210*98 Heek de nieuwe coach van Okapi Aalst. (EL) Okapi Aalst testte de Amerikaan Tom Brewer. Falos volleybaltornooi Op de negende kompetitie dag geraakte Burst net met de hakken over eigen sloot. Het bezoekende Erembode gem toonde zich immers een evenwaardig tegenstander. Het werd uiteraard een spannende maar dan toch zeer sportief betwiste partij. De wedstrijd met Lede be gon goed voor de thuisploeg Mijlbeek dat de eerste set op haar naam inschreef. Daarna nam Lede dat vanaf de tweede set op zijn basis opstelling beroep kon doen het speelde de eerste set. met een paar wisselspelers het heft in handen en in de tweede set zelfs niet de minste spanning. De laatste daarentegen gaf aanleiding tot enkele zeer pikante duels en uiteindelijk .haalde Lede het met 15-17. St. Jan Aalst kreeg in de wedstrijd met Appelterre geen schijn van kans en werd matreen 0-3 score noch min noch meer ingeblikt. Voor Mijl beek daarentegen werd het treffen met St.. Jan geen formaliteit. St. Jan haalde de eerste set. binnen en de gas ten konden eerder moeizaam terugslaan. Het bleef echter vrij spannend met een 2-2 stand, maar toen werd St. Jan weggespeeld. DE UITSLAGEN St. Jan - Mijlbeek 2-3 Burst - Erembodegem 1-3 Mijlbeek - Lede 1-3 St. Jan - Appelterre 0-3 Golfbiljarten Gedurende drie dagen heb ben 234 spelers aan de bil jarttafel gestaan om uit te maken wie de federale kam pioen 1975-76 zal worden. De finale tussen Verhulst en De Rouck heeft plaats op vrijdag 11 juni te 19.30 u. in zaal Koszen Club. Leo de Bethunelaan te Aalst. Af spraak, tevens met de prij- zenwinnaars van het voor bije jaar. Leo Verhulst moest een sterk spelende Constant De Keyser (Cosmos) uitscha kelen (1/2 finale). Het werd hier spel gelijk en bal gelijk, tot Constant een flatertje be ging. De andere finalist. Wil ly De Rouck moest het te gen Louis Monsieur (de reve latie van dit kampioenschap) opnemen die hij in twee beurten overwon.

De Voorpost | 1976 | | pagina 19