(Aalsterse Flitsen) Het verbond der Aalsterse dekenijen stelt vragen aan het stadsbestuur - E FAMILIE DE SCHEPPER ILAAST VERZAMELEN E AALST VERZET TEGEN EEN VUILNISBELT üJOOROPENING SlNDERDAGVERBLIJF TERWILLE VAN. De Voorpost - 11-6-76 - 5 ,(NT NAM VORIG JAAR HET INITIATIEF initiatief van Peter De Schepper (Gent) kwam de mis- hien wel grootste familie van België - in 1975 voor de eerste er bijeen. Peter had de steun van niet minder dan achttien imhoofden! De bijeenkomst werd een sukses: 878 aanwe- jien. Een hele gebeurtenis voor het Waasland waar de «De jheppers» oorspronkelijk vandaan komen! Stel u voor: 878 ensen die, familiaal naast elkaar, hun benen samen onder n feesttafel steken! ^^oraf hadden er reeds 180 De neppers een dankmis bij- yvoond die werd gekoncele- igenjerd door priesters die ook an dén dezelfde naam droegen, an zi dan waren er nog de hon- eperden afwezigen, deels belet, presels onwetend over het initia- ar tfledereen was er tegen nog t gei jaar te wachten om dit initia- dezf te herhalen. Want oor- et loronkelijk dacht men de fami- apenom de vijf jaar samen te roe gen. De familieraad, die nu om schitwee maanden samenkomt, =ige*sliste dus nog dit jaar een rt djeenkomst in de Keizershal- it en te laten doorgaan op 25 juni is d(76. tplaCN ZEER in djJDE FAMILIE irijpc De naam «De Schepper» duidt het beroep aan dat de voorva deren van deze familie oor spronkelijk uitoefenden. Een «scepper» was een kleerma ker, een mode-ontwerper. Deze familienaam komt offici eel voor het eerst tegen rond de jaren 1600. De eerst geno teerde «adams en eva's» van deze enorme familie waren Jo hannes Deschepper (1616- 1665) en Judoca De Vlieghere, Jacobus (1689-1738) en Jo- sina Van Damme, samen met hun talrijke broers en zusters. Dit werd uitgepluisd door de familievorsers, o.a. E.H. Ma- ruice (pastoor te Moerbeke- Waas), Willy (Kluisbergen) en Karei (Gistel). Karei is nog altijd druk bezig aan zijn levenswerk: een lijvige kroni ek over de fami lie De Schepper die hij probeert af te krijgen tegen de bijeen komst in 1978 (waarschijnlijk te Diksmuide). KEIZERSHALLEN Dat men de Keizershallen uit koos voor deze bijeenkomst, hoeft niemand te verwonderen. Er is allereerst de massale op komst van vorig jaar. En er is ook het feit dat er naar schat ting 60.000 De Scheppers in België zijn. Zodus! Stel u voor dat iedereen zou komen! Een klein detail: alleen in Oost- Vlaanderen staan 300 «de sceppere's» aktief in het on derwijs. De uitnodiging tot dit groots familiefeest ging uit van: voor Aalst: Yo en Mieken, voor Erembodegem: Albert, voor Bambrugge: Willy, voor Oude naarde: Luüen, samen met de komplete familieraad met aan het hoofd Peter De Schepper. Voor Aalst zal dit inderdaad een uniek gebeuren zijnAlvast veel geluk voor de familie «De Schepper»! IS Of beogelijks moet de reden gezocht worden in het Pinkster aareek-end, maar de aanwezigheid van Schepenen en raads- itiesden was eerder gering bij een geleid bezoek aan het kin- kunerdagverblijf in de Twee Hagenstraat. jjaast Burgemeester De Bis- gqj,jhop, stadssekretaris Chris j^illems en de Schepenen Van di<?r Veken en Ringoir, waren oes£chts een paar gemeente- ^adsleden aanwezig om naar 5 uiteenzetting te luisteren irjjn Monique Buys, sociale jqei)rpleegster en direktrice van yya3t dagverblijf. -xjgUrgemeester De Bisschop /o0leld bij de verwelkoming de □st^enin9srede en plaatste vatforal mevrouw Sylvie Petit in 00£t zonnetje en de bloemen. moje burgemeester wees er op rejt nog onder het Burgemees- wafrschap van de heer De Blin dt, waarvoor moet terugge- dtfePen worden naar 1955 we.as nu de grootse projekten érwezenlijkt zijn. lEROendertijd dacht men er aan en gezondheidscentrum op te chten aan de Parklaan, maar et werd eensportcentrum Dor grote mensen, i feite is mevrouw Sylvie Petit e geestelijke moeder van de hderkrib, die in de gemeente- Ie- lad een waar pleidooi hield rel bor de verwezenlijking ervan, or-joms twijfelde men er sterk de an of de kinderkrib ooit werke- jWieid zou worden en in een ref emeenteraad, ter gelegen- °P iet heid van nieuwjaar, merkte men terloops op: «aan Sylvie- ken beloven ze nu al jaren de kinderkrib, maar. het zullen misschien haar achterkleinkin deren zijn die de eerste steen zullen zien.» Het duurde zolang niet en op 19 juni wordt de kinderkrib offi cieel geopend. Een zichtbaar ontroerde mevr. Sylvie Petit - Van Den Bossche luisterde naar de uiteenzetting van Burgemeester De Bis schop, van wie ze een ruiker bloemen aangeboden kreeg. In haar ontroerd wederwoord noemde mevr. Petit het een heuglijke dag dit te mogen be leven en dankte voor de bloe men en de blijken van gene genheid. Een drink en een rondleiding besloot deze eerste kennisma king met de kinderkrib, maar niet zonder dat Monique Buys op haar beurt een ruiker bloe men van Burgemeester De Bisschop mocht in ontvangst nemen. Over het opzet en de werking van dit kinderdagverblijf, met een kapadteit van 144 bedden en waar thans 58 kinderen in verblijven en weldra tot 61 zal uitgroeien, leest u elder meer uitgebreid in dit blad. Vervolg van blz. 1 Om deze reden alleen kan niet ge duld worden dat het sto rtterrei n verder geëxploiteerd wordt zegt de werkgroep leefmilieu, die ook nog een ander argu ment heeft: «Zonderling bij dit alles is nog het feit dat de huidige burge meester van Erembodegem, de heer Boel, voorzitter is van de «Interkommunale Land van Aalst». Als voorzitter zou hij het goed voorbeeld dienen te ge ven aan de verschillende an dere gemeenten van het ar rondissement. Vele ervan, o.a. de stad Aalst, worden op dit ogenblik verplicht vele kilome ters ver van de gemeente grens, namelijk in de gemeente Voorde, te storten. In deze laatste gemeente bevindt zich immers hetgekontroleerd stort van de Intercommunale land van Aalst. Het verder exploite ren van de vuilnisbelt aan de grens van Aalst en Erembode gem is dus niet langer verant woordvermits er een alternatief bestaat te Voorde. Tenslotte wijst de werkgroep leefmilieu er op: «gezien de gemeente Erembodegem, in het kader van de fusies, bin nenkort, namelijk op 1.1.1977 opgeslorpt wordt door de stad Aalst, is het verder uitbaten van hetstort evenmin verantwoord. Groot-Aalst zal toch immers dienen te gaan storten in Voor de. Hoe kan dan langer ver antwoord worden dat een uniek natuurgebied, dat het statuut vn natuurreservaat waard isverder verminkt wordt door een gemeente die bin nenkort niet meer zal bestaan? Groot-Aalst zal toch immers dienen te gaan storten in Voor de. Hoe kan dan langer ver antwoord worden dat een uniek natuurgebied, dat het statuut van natuurreservaat waard isverder verminkt wordt door een gemeente die bin nenkort ni et meer zal bestaan? Om al deze redenen lijkt het de werkgroep leefmilieu onlogisch ^orige week zaterdag kwamen de gemeenteraadsleden samen om de kinder kribbe te bezoeken. Mevr. Petit mocht er van het stadsbestuur bloemen in ontx-angst nemen voor haar inzet tot het verwezenlijken van 3 kinderkribbe. (EL) dat de hogere overheid nog verder toelating geeft tot het exploiteren van de bewuste vuilnisbelt. Integendeel ver wachten zij dat zo vlug mogelijk zal ingegaan worden opdat het terrein zo vlug mogelijk zou ge sloten worden voor om het even welke vuilniswagen, en dat de gemeente Erembode gem verplicht wordt om zijn huisvuil te storten in hetgekon troleerd stort van de Interkom munale Land van Aalst te Voorde. DE VUILNISBELT LIGT IN HET GEBIED OSBROEK Ook de ornithologische vereni ging «De Wielewaal» afdeling Denderland dient bezwaar in tegen het verder uitbaten van het reeds eerder vernoemd stort. De vuilnisbelt ligt in het gebied «osbroek» zeggen zij en werd in het voorontwerp gewestplan aangeduid als N-gebied. Dit toont voldoende aan dat het hier een terrein betreft met een hoge natuurwetenschappelijke waarde. Deze waarde komt voornamelijk tot uiting in het moerassig karakter daar der gelijke biotopen dringend als dusdanig behouden dienen te blijven. De Wielewaal onderstreept bovendien dat 1976 door de Raad van Europa uitgeroepen werd als jaar voor de bescher ming van vochtige gebieden. Het blijven exploiteren van een stortplaats brengt dit karakter in gevaar, niet alleen door het verdwijnen ervan door opho ging, maar ook door kontami- natie van het grond- en opper vlaktewater. Ook de Wielewaal verwijst naar het bestaan van een stort te Voorde en zegt dat het on begrijpelijk is dat de burge meester van Erembodegem obstinaat blijft weigeren haar vuilnis daar te gaan storten en zeker niet langer mag geduld worden dat een buurgemeente een vuilnisbelt op Aalsters grondgebied ecploïteertzonder dat hier een dwingende reden voor aanwezig is. Ook deze vereniging wijst er op dat de laatste vergunning Ook deze vereniging wijst er op dat de laatste vergunning die verstrekt werd voor het uitba ten van genoemde belt reeds één jaar en zes maand verval len is. Het verwondert hen dan ook in hoge mate dat het Ge meentebestuur van Aalst het totnogtoe niet nodig heeft ge oordeeld tegen deze klaarblij kelijke overtreding op te treden en vragen met aandrang dat dit onmiddellijk gebeurt en dat deze stortplaats zonder verwijl op politiebevel gesloten wordt. se Verontrust door de stilte na de ruchtbaarheid rond üet voorontwerp de itruktuurplan Aalst-Centrum» formuleert het Verbond van Ie- jalsterse Dekenijen in een recent schrijven d.d. 25 mei 1976 een op antal eisen en adviezen aangaande de revalorlsatie van het adscentrum. Het Verbond schrijft vooreerst dat geen enkel icstuurlid werd uitgenodigd tot de manifestaties rond het itruktuurplan; verder wordt erop gewezen dat In 2 stadsbrochures echts één zin geciteerd werd uit een 4 blz. lange studie. Deze zin' rerd dan nog uit z(jn verband gerukt, het bijzonderste woord werd 'eggelaten, en gevolgd door «onwaardig kommentaar». ér derde noteeert het Verbond der Keizershallen laten voorzien at haar woordvoerder op een ebatavond van 24-3-76 slechts minuten mocht spreken i.p.v. e beloofde 18 minuten. Ander- ijds werden reeds op 25.4.72 en reeks logische en dringende aken geadviseerd, waarvan raktisch geen enkele werd itgevoerd. Het Verbond zet nslotte voorp dat via het truktuurplan een nieuw ver- eersregime wordt opgedron- en, «zonderde instemming van et overgroot gedeelte van de ïeest betrokkenen>. 4VRAGEN én eerste vraag heeft betrek - ing op de herstelling van de oetpaden. Daarna wil men (eten wanneer de parkeerme- in- de centrum-straten eplaatst worden, en wanneer er en blauwe zone komt in de lurchtstraat, Esplandeplein en raanmarkt. Vervolgens be- landelt men de. volgens het 'erbond herhaaldelijk formeel •eloofde, uitweg voor voetgan- vanaf de Pendelparking laar Werf en Centrum. In de 'ijfde vraag wil men een toegang 'oor wagens vanaf het Keizerlijk Vin naar dc geplande parkings in de plannen. Wanneer bant U het zware vrachtvervoer uit het centrum? Vraagt het Verbond vervolgens aan het kollege van Burgemeester en Schepenen. Ook het probleem rond de voormalige C.O.O.-gebouwen aan de Kattestraat wordt be handeld, waarbij men aandringt op een onafgebroken bemidde ling om alle betrokkenen rond éénzelfde standpunt te verzoe nen. In de achtste vraag informeert het Verbond naar de stand van zaken aangaande een bijkomende brug in het centrum van de stad. en dit gezien de overbelasting van de St. Anna- brug, terwijl ook gevraagd wordt welke initiatieven werden ge nomen om een verder scholen- koncentratie in het Aalsterse centrum in te dijken. Op 12.3.75 drukten de Aalsterse Dekenijen het stadsbestuur op het hart dat een uitweg voor de zware vrachtwagens van en naar Amylum via de oude Zeeberg- gebouwen onontbeerlijk was voor de vrijwaring van elk later struktuurplan en voor de be veiliging van gans Aalst. Mer kend dat er ondertussen een nieuwe fabriek voor glucose- stropen bijgebouwd werd zonder de uitweg, vraagt men zich af hoe bijkomende transporten uit het centrum en uit het geplande éénrichtingsverkeer zullen kun nen weggehouden worden. De Aalsterse dekenijen suggereren zelfs Amylum een bijkomende brug te doen bouwen aan het sas. Wanneer gaat U de hoek van de Grote Markt tussen Belfort en Beurs van Amsterdam verkeers vrij maken met verhoog? zo luidt de elfde vraag waarbij tevens aangestipt wordt dat de Hore- casector met het plan opgetogen was. De volgende vraag informeert naar de acht nieuwe parkings die getekend werden op het voorontwerp-struktuurplan. De twee laatste vragep tenslotte behandelen het gewestplan. Al dus vraagt men of de 3 grote parkings die het Verbond op 12.3.1975 voorstelde op het gewestplan staan, evenals het Domein Schelfout en het Astridparkje. De Dekenijen ver zetten zich terzake ook tegen de uitbreiding van de nijverheids zone in volle stadscentrum, en dit gezien de grondige ver woesting van ons stads- panorama door betonnen torens en door de lawaai-hinder van NV. Amylum opdeomgeving. Zonder het antwoord van het stadsbestuur af te wachten, dat trouwens door het Verbond van Aalsterse Dekenijen binnen de maand verwacht wordt, kan men toch reeds een aantal opmerkingen omtrent deze vra genlijst stellen. Waarom spreekt het Verbond over stilte rond het voorontwerp Struktuurplan, als men weet dat de konsultatie- periode en de tentoonstelling pas achter de rug is, en als men noteert dat dit plan slechts op 3 juni jl. dus na het sturen van de brief, goedgekeurd werd door de gemeenteraad, nu het stadsbe stuur volop bezig is met het planmatig herstellen van de voetpaden in de stad komt de vraag naar het herstellen van deze voetpaden enigszins ver wonderlijk over. Waarom de haast tot het plaatsen van parkeersmeters in alle centrum straten, als men weet dat de eerste parkeersmeters slechts korte tijd geleden op het Vredeplein geplaatst werden? De haast waarmee de Dekenijen informeren naar de stand van zaken die voor henzelf alleen belangrijk zijn (vb. aanleggen nieuwe parkings doorsteek voor wagens aan de Keizershal len. enz) komt enigszins ver wonderlijk voor. Waarom in formeert men bvb. niet naar het tijdstip waarop de verkeersvrije straten zullen ingevoerd worden? Men overschat blijkbaar dik wijls ook de macht en de invloed van een stadsbestuur, denken wij hierbij maar aan het verhinderen van de uitbreiding van de scholen-koncentratie in het centrum. Ook de admini stratieve rompslomp van heel wat te realiseren projekten wordt soms, bewust of onbe wust, vergeten. Denken wij hier maar aan de voormalige C.O.O. gebouwen in de Kattestraat. Wat het Gewestplan tenslotte betreft, dient toch opgemerkt dat niet het stadsbestuur maar wel het Staatssekretariaat voor Stedebouw en Ruimtelijke Ordening beslist wat op het eigenlijke Gewestplan vermeld wordt en wat niet. Hoe kunnen trouwens bepaalde grote par- Op vijfentwintig juni vertrekt burgemeester De Bisschop in gezelschap van enkele konfraters naar Archère nabij Parijs om er het waterzuiveringstation te gaan bezichtigen. De trip zal twee dagen in beslag nemen. Tal van vragen In verband met de fusies zijn aan de orde van de dag. Het Aalsters karnaval komt aan de spits te staan van vraagtekens. Wegcijferen uit Groot Aalst kan men deze belangrijke nationale manifestatie helemaal niet. In een onlangs gehouden informele peiling binnen de verenigingen van de toekomstige Groot Aalstenaren kwam de eerder ontstellende vaststelling dat men niet zo happig naar karnaval blikt. Niet dat die mensen karnaval niet mogen, integendeel. Men kan het zoals een zekere behoudingsgezindheid aanzien en het niet zo entoeziast opkijken naar karnaval uitleggen met de vraag, wat met onze feesten, kermissen en verenigingen? Weereen Fietseling, maar dan één op provinciaal niveau. Op 17 juni wordt er gefietst, met als verzamelplaatsen Aalst, Sint Martens-Lierde, Gent, Eeklo, Sint Niklaas. Deze fietspa- denaktie, die tot doel heeft, zoals de naam zegt het oog op de fietspaden te laten vallen zal weer eens bewijzen dat fietsen een massasport is en eveneens de aandacht vestigen op de verkeersreglementering voor de fietser. Op de verzamelplaats Aalst zullen uit acht richtingen over Oordegem, Gijzegem, Welle, Nieuwerkerken, Burst, Lede, Wieze en Mere de sportieve trappers onthaald worden op een animatievorm die gaat van demonstratie's met de fiest tot kunstrijden en besloten wordt met een cyclo-bal. dat de beentjes op een andere wijze zal strekken. Sportieve prestaties worden overal gewaardeerd. Onze kampioenen zullen op dertien juni door het stadsbestuur onthaald en gehuldigd worden. Het betreft Okapi, de golfbiljartploeg, en V.K. Bouw. Eind deze maand kunnen de bewoners van de Sint Annawijk zich weer enigszins normaal bewegen in hun- straten. Inderdaad als alles naar wens verloopt en de beloften voor hele waarheden mogen aangenomen worden zullen hun bestratings- en rioleringstrubbels tot het verleden behoren. De Bolleweg leeft eveneens op hoop naar het einde. De man, best bekend in de fusionerende gemeenten is wel onze stadssekretaris Chris Willems. Wij zouden hem alvast tijdens de nieuwjaarsperiode als man van het jaar willen bestempelen. Inderdaad Chris Willems fungeert zowat als brein, als public-relation, als uitvoerder van tal van beslissingen in verband met de kontaktname met onze randgemeenten. Weifelende Aalstenaars in spe kunnen bij hem terecht en hij heeft met het gemak voortspruitende uit zijn ervaring voor tal van moeilijkheden de aangepaste oplossing in petto. Onthaalnamiddagen voor personeel uit de randgemeenten, studies over de rol van de ambtenaren die zelfs tot in Leuven opzien baren, bemiddelaar in geschillen, onze stadssekretaris verwerft zich een reputatie als topambtenaar. De dubbeldektrein, die begin dit jaar ook te Aalst een pepeftijd meemaakte, schijnt goed onthaald bij de publieke opinie. Vijfhonderd reizigers hierover ondervraagd resulteer den in een 55% pro. Kontra waren vooral diegenen die op konfort gesteld zijn. Dat bood de dubbeldekker helemaal niet. Vorige week werd door de oudervereniging van het K.A. via de leerlingen aan dc ouders een opinie gevraagd over de vakantiespreiding die het ministerie van nationale opvoeding wenst in te voeren. Er wordt in een vragenlijst naar de mening wat betreft de zomervakantie gepolst. Moet zij ingekort worden ten voordele van kerst- en paasvakantie, zoniet over welke periode moet zij lopen. Voor 15 juli zal de oudervereniging haar konklusies kunnen trekken en haar medewerking verlenen aan de meerderheid. Wie op pinksterdag toch nog zin had over de drukke autoweg zich naar de kust te begeven zal zich bij ht zien van die ellenlange files wel even bedacht hebben. Onder elke brug die onze streek trijk is stonden de autostrade gebruikers stil, muisstil als het ware, te wachten op betere tijden m een van zon brandende wagen. Oorzaak waren enkele kettingbotsin gen. Onze rijkswacht had met alle beschikbare manschappen de handen vol om hulp te bieden en de verkeersstroom te helpen omleiden. Het Belfort en Schepenhuis reeds lang wachtend op enige vorm van restauratie en onderhevig aan een resem beloften en administratieve rompslomp kan nu toch in 't kort wel enige opschik verwachten. Zopas werd de aanbesteding geopend voor restauratie. Enkele weken geleden wezen we op het gebrek van een verkeersplaat «doodlopende straat» aan de K.v.d. Woestijne straat, kant Posthoornstraat. In het verleden deden er zich een aantal ongevallen voor door autobestuurders die misleid waren. Sinds korte tijd prijkt wel het waarschuwende verkeersteken. Een positief punt en waard om mede te delen, het is nu aan de autobestuurders om rekening te houden met dit verkeersteken. R.V.D.P. kings waarvan het Verbond voorstander is op het Gewest plan reeds getekend zijn als het Voorontwerp Gewestplan nog steeds in volle konsultatie- periode is (vb. bij het provincie bestuur) en het K.B. slechts over een tweetal jaren zal uitgevaar digd worden. L.V.D.H. «Wie werkt voor vrouw en kind en wordt door hen bemind». Ik zie het nog altijd hangen, naast de schouw, in de ietwat schemer donkere «mooiste plaats» van mijn grootouders. Werkten vroeger de mannen dan alleen? Of nog. is het beroep van moeder aan de haard, niet erkend! Of is het een lukse geworden als man te kunnen zeggen: «Mijn vrouw- moet niet uit werken gaan!» Is het een lukse geworden vader en moeder te worden? Durft men nog zeggen tegen vrienden en kennissen: «Ja. we willen d'er nog eentje bij»? Hoe spottend, pijnlijk wordt een groot gezin vergeleken met een nest konijne jongen? 9 juni 1976. De zoveel ste kommerciële vaderkensdag in het rijtje. O iedereen moet zijn boterham verdienen, maar als nu alle kinderen, die dag eens konden zeggen: «Dag Pa. Dag Vader. Dag lieve mens. dag onvolmaakte mens van wie we houden, dag stukje werker die al of niet veel geld verdient, we hebben je nodig, we willen je bij ons. dag fantast met je eigen problemen en moeilijkheden, we hebben je geen geschenk ge kocht. maar we willen dat je merkt dat we ook op jou gelijken, het haar op de armen en benen van Toon is net het jouwe, de ogen en de mond van Lies heeft ze van jou gekregen. Dat ver wegdromend karakter gemengt met bitsig eisen kon je alleen maar aan Nikkie geven. We willen, dat je dat merkt. We willen datje nu eens ziet hoe rijk je bent. We hebben je stapels zorgen bezorgd, je krijgt er nog veel meer aan huis besteld, maar we willen weten hoe sterk je bent. alles uit je halen, eigenlijk willen we voor een groot deel worden zoals jij. maar dan toch een ietsepietsje anders. Toon en Lies en Nikkie willen, in jou blijven geloven, ondanks die paar enorme opvoedkundige blunders die je hebt gemaakt. ondanks je altijd wegzijn van huis. in je blijven geloven alhoewel je de verjaardag van mama uit het oog of de pint had verloren, ondanks de onjuiste kritiek op mijn schoolrapport, in je blijven geloven, alhoewel we je meer dan één keer op een leugen betrapten, in je blijven geloven, van je blijven houden terwille van je kalend hoofd, de rimpels over je ganse lichaam, je unieke neus. je schalkse lach getem perd door de zenuwtrek om je mond. de zweetreuk die om je zweeft als je een paar vierkante nieter gazon hebt gemaaid. Terw ille van de sfeer in ons gezin 's zaterdags na het bad. terwille van jou. omdat je volledig van ons bent en wij als belangrijkste erfdeel een vat van vaderlijke triomfen en mislukkingen mee kregen. dat ons moet leren dat het goed is een vader rijk te zijn». Terwille van jou. terwille van die andere papa's, terwille-.. besta de wereld voort. KARELDENAYER

De Voorpost | 1976 | | pagina 5