Bij Simon D'Hondt gebeuren zeer geheimzinnige zaken n W MET SIMON D'HONDT NAAR HET CIRKUS ALLE PRINSEN IN DE CAEMERE? 6 - 11-6-76- De Voorpost De Voorzitter en initiatiefnemer van de Prinselijcke Caemere Der Aloude Keiserlijcke Stede tot Aelst (kortweg prinsenkamer) krijgt wel zeer geheimzinnige telefoontjes. Wij ontdekten dat er af en toe vanuit Ekeren een der meest beruchte Piek Pockets 's avonds laat telefonisch kontakt heeft met Simon D'Hondt en dat er enkele uren later in de ruime werkplaatsen van deze gewezen prins karnaval (1966) zeer eigenaardige plans uit gewerkt worden «onder vier ogen». Het zijn vreemde opd rachten, waarvan hij wel de opdracht kan uitvoeren, maar niet eens de juiste betekenis weet of mag weten. Af en toe kan Simon D'Hondt het wel gissen. Zelfs mevrouw D'Hondt mag niet betrokken worden in het geheimzinnig gedoe van haar echtgenoot en van Borah en Sandy. Want Simon D'Hondt is nauw betrokken bij het vervaardigen van sommige goocheltruuks om zijn vriend en leermeester Borah van dienst te zijn. Uit dankbaarheid. Want diezelfde Borah zorgde er voor dat het örkusoptreden van de prin senkamer en mede de gooch- elnummers van Simon D'Hondt een sukses werden. Inmiddels is Simon gebeten door de goochelmikrobe en moest het technisch kunnen, ware het financieel te verwe zenlijken, dan stond Simon met puur plezier op de planken. BORAH EN SANDY Bij Simon D'Hondt hebben we dit merkwaardig echtpaar ont moet net voor hun vertrek naar Tokio. Zij traden bijna overal ter wereld op als piek- pockets en illusionisten. In Grieken land, Zaïre en noem maar op, om uit hun meer dan 8.500 truks te puren en te stoelen op 25 jaar plankenervaring. Borah schrikt er niet voor terug om geblinddoekt met een auto te rijden en evenmin om, zoals tij dens de Euroshow in de zaal Madeion te Aalst, de Bruge- meester en ook Frans Wauters op een handige manier te be stelen. Zoals hij het met ons gedaan heeft, en met leden van de politie en rijkswacht of meehielp aan een steekproef in een groot warenhuis. Waar zij als gasten op een bal aan wezig zijn, mee de dansvloer opstappen en dansen en later de feestvierders hun eigen dommen teruggeeft. Van schoenen, schoenveters, bre tellen tot brieventassen, hals kettingen, polshorloges en noem maar op. Het zijn 's we- reldsberoemdste «dieven», die er zonder schroom en vrees rond voor uitkomen en boven dien «doodeerlijk zijn». Het is maar een show, maar het is een show. Borah en Sandy hebben er overigens zelden last met dat stelen. Bo rah is het slechts eenmaal overkomen dat hij een brieven tas vergat terug te geven. Maar het liep allemaal goed af. Wan neer de bestolene echter uit een ander hout gesneden wa re, dan had hij Borah heel wat last kunnen veroorzaken met bvb., doodgewoon te zeggen: «Mijnheer Borah ik mis 10.000 F». Maar Borah is de meest eerlijke dief die er bestaat en om elk misverstand te vermij den laat hij zich in de toekomst «officieel» als pick-pocket aandienen op de aanplakbrie- ven. Zo weet het publiek wat hen te wachten staat wanneer deze zakkenroller voor de lol met iemands das of bretellen op de loop gaat waar iedereen bijstaat en alleen de bestolene het niet weet of ziet... Borah en Sandy zijn beroeps in de wereld van het illusionisme. Zij staan nu een kwart eeuw op de planken, in de night klubs en drkussen en waar ook maar publiek aanwezig is. Borah begon zijn loopbaan als 9-jarig jongetje. Hij leerde via z'n vader Josma kennen, een man die als fakir vermaardheid verwierf. Borah zelf begon thuis alles na te maken en oe fende alle mogelijke truuks in. Daarnaast kreeg hij de meest merkwaardige lessen in levend begraven worden priemen door de wagen steken, scheermessen en mesjes ope ten, in de vlammen liggen, enz. Een kursus en voorstelling die niet altijd verliep zonder schade of schande, want hij werd reeds enkele malen ge kwetst. HYPNOSE - TELEPATIE - GOOCHELEN Borah en Sandy trekken er niet alleen met een ton materiaal op uit voor hun shows, maar be schikken bovendien over een vierduizend studieboeken over occulte wetenschappen, illu sionisme en een uitgebreide gamma werken over witte en zwarte magie. Onderwerpen die soms het tema uitmaken van een spreekbeurt. Maar in gans het wereldje der geheimzinnigheid, zijn Borah en Sandy de specialisten in de illusies met de grote stukken. Zij zochten er een weg in, spe cialiseerden zich. Ook in het «lachend goochelen». Een opdracht die niet eenvoudig is, zeker niet wanneer men er het zakkenrollen mee wil kombine ren. Maar Borah dankt veel aan de specialiteit «psychologie». Een vak waarvan bij het diploma bezit en zelfs lesgever was. Een wetenschap die hij vooral ten nutte maakt bij zijn veelvul dig optreden. Daarnaast put hij ervaringen in vakbladen uit Amerika, Japan, enz. Om de maand dienen zich via het vakblad nieuwe mate rialen aan. Zaken die stukken van mensen kosten. En een kist om een vrouw een paar maal door te zagen kost niet minder dan 72.000 frank, zon der de toebehoren. PSYCHOLOGIE IN DE PRAKTIJK Zakkenrollen heeft als basis «mensenkennis» zegt Borah. Iemand zien en beoordelen, niet naar z'n karakter, maar naar z'n gedragingen. Zakkenrollen kunt ge niet ie mand aanleren. Het is een bru taliteit. Het is een aktie doen om een reaktie uit te lokken. De ene mens reageert niet, de an dere wel, dat kunt ge zien uit woorden en praten. Ik doe een aktie, een kleine beweging en hij reageert onmiddellijk. En door zijn reaktie heb ik een nieuwe aktie om hem te beste len. Terwijl we met aandacht naar deze uitleg luisteren, zijn we een paar zaken ongemerkt kwijt geraakt en Borah gaat verder: «Ik doe in feite een aktie als een afleidingsmaneuver, die mens gaat er op in, die bijt er in, maar door dat te doen geeft hij zich vrij om hem langs de an dere kant te kunnen aanvallen. En het is allemaal waar. Dat ondervinden wij op hetzelfde ogenblik, wanneer we onze ei gendommen terugkrijgen. SANDY Zij is de onvervangbare partner en echtgenote. Zij helpt met Wij hoeven Simon D'Hondt niet meer voor te stellen en evenmin met hem de onverbrekelijke prinsencaemere en zijn optreden te Aalst in het cirkus ten voordele van de gehandikapten. Een acht a negen mensen werden opgeleid om met eigen nummers een cirkusvoorstelling te geven. De voorbereiding en oefeningen hadden plaats in de ruime ateliers van deze gewe- zenPrins Karnaval. Maar vooral is Simon D'Hondt te spreken over de pickpocket bij uitstek «Borah» en diens partner «Sandy». DE ZWEVENDE VROUW Een van de knalnummers was onder meer de zwevende vrouw. Een werkstuk uit de ate lier van Simon waar één man twee en anderhalve dag bezig was om dit nummer te vervaar digen. Borah kwam driemaal speciaal van Ekeren naar Aalst om totaal gratis zijn ervaring en kennis ter beschikking te stel len. Simon D'Hondt: «Wij hebben aan Borah en Sandy een steun gevonden, wij kunnen met ons cirkus nog jaren doorgaan. Waar gaat ge nog zo iemand vinden als Borah enSandy. Het is onbetaalbaar. Hij stelt zijn kennis en materiaal ter be schikking. Wie gaat dat na doen?, Verleden jaar hebben we zeker en vast twee en een halve maand op zoek gegaan naar een ton met bloemen inom een speciaal goochelnummer te brengen. Op nog geen 24 uur tijd stond deze fameuze ton hier binnen door toedoen van Borah. KONTAKT GEZOCHT Om zijn doel te bereiken laat Simon D'Hondt niets onverlet. Toen Borah en Sandy optra den in een Cirkus te Sint Mar tens Latem zag hij daar het goochelnummer waar men op een elegante manier een vrouw in drie stukken pleegt te snijden. Simon D'Hondt had dadelijk belangstelling en wou persé een dergelijk nummer brengen tijdens zijn voorstelling voor de gehandikapten. Maar Simon greep naast het nummer. Borah: «Simon kan er niets mee doan». Het is een zeer moeilijk nummer en Sandy Heeft te Parijs in de kliniek ge legen door de opgelopen kwet suren.» Borah heeft Simon kunnen overtuigen om deze truuk liever niet toe te passen en Simon heeft Borah kunnen warm maken om voor de Prin sencaemere wat te doen. En Borah doet het, samen met Sandy, vol entoesiame. Zo groeide het geheel uit tot een nauwe samenwerking. UITGEGROEID TOT IETS ANDERS Meer en meer zet de Prinsen caemere haar beste beentje voor. Wan talleen iets preste ren is zeer moeilijk. Simon wil dat iedereen meehelpt, ieder een moet aan de kar duwen zegt hij. Wij doen er alles voor om in aantal te blijven. In groepsver band kunt ge veel meer berei ken. Een vereniging van één persoon bestaat met. De Prinsencaemere treedt op voor de verenigingen die door het Schepenkollege voorop gezet zijn. Zij houden op het ogenblik geen rekening met verenigingen die afhankelijk zijn van partijen en doen het momenteel enkel voor de vooropgezette verenigingen «Mogelijk zal het misschien uitbreiding nemen als we die sommen veel groter kunnen maken, en veel meer mensen zullen tevreden stellen. We kunnen misschien met de fusie die op de baan is en die er volgend jaar is die andere groeperingen, die ook mensen zijn, die gehandikapten er bij nemen en ook van de cir- kuskoek laten genieten. Intussen zijn de plannen aan het groeien. Krijgen vaste vorm. Alleen gvindt Simon het spijtig dat het feestkomitee, waarvan er 27 of 28 leden zijn, er daarvan slechts een 5 of 6 naar de vertoningen kwamen en op de koop toe over gratis toegangskaarten beschikten. Hoeveel zijn er dan, zo vraagt Simon D'Hondt zich af, die ei genlijk met karnaval inzitten of die nog op hun gewezen prin sen denken. Simon D'Hondt geeft boven dien een voorbeeld van het AKV wat deze reeds presteer den om karnaval een grotere bekendheid te geven en in Hal le, Ninove, Dendermonde en Geraardsbergen waren met wagen en groeperingen. Zij hebben meegeholpen aan de vliegmeeting en de dienst gedaan aan de kassa's, aan de ingang en voor de verkoop van kaarten. Men heeft een systeem ge vonden zegt Simon, het zijn mensen die bereid zijn voor een mindere prijs als een ver goeding die anders tot in de duizenden franken loopt, terug spektakel te geven. Wat de eerstvolgende cirkus voorstelling zla worden weten we nog niet precies Maar ze ker is dat het in oktober iets groots wordt en bijna zeker dat Borah en Sandy van de partij zullen zijn. E.A.R. het zakkenrollen mee. Borah: «Psychologen beweren, als ge een vrouw bij u hebt, dat de mannen naar de vrouw kijken». In een zaal zien de mannen niet naar Borah, maar wel naar Sandy. «En op dat moment pak ik ze aan om ze te bestelen», zegt Borah. «Diegene die bestolen wordt weet het niet, maar de anderen zien het wel en ik geef alles door aan m'n partner». Ook bij de goocheltruks is Sandy erg belangrijk bij het aangeven. Volgens Sandy is het moeilijk werken met Borah, omdat hij in tegenstelling tot andere goochelaars, met het publiek spreekt. Hij krijgt dan een inval en past zijn pro gramma aan. De assistente moet dan maar zien dat ze de nieuw geschapen toestand kan opvangen om bij de handigheid te helpen en het gepaste mate riaal op de juiste wijze te over handigen of in ontvangst te nemen. Een assistente kan het gooch elnummer volledig kelderen door een verkeerde handeling Als echtgenote en helpster is Sandy nauw betrokken bij het ganse gebeuren. Sandy: «Soms krijgt mijn man 's nachts een idee en dan schrikt hij er niet voor terug om mij om 4 uur 's morgens wakker te maken en mij vraagt wat ik over het nieuw idee denk». Werken aan details is erg be langrijk in de goochelaarswe reld. Soms worden nummers gewijzigd en aangepast. Van daar dat Sandy en Borah soms hun slaap er voor laten om in hun garage, tussen de duizen den truuks die er zich bevin den, in het holst van de nacht hun ideeën dadelijk uitprobe ren om met nieuwe gemoeds rust nadien de slaap der recht vaardigen te genieten. WERKEN IN CIRKUSSEN EN ELDERS In het cirkus kan men praktisch geen gebruik maken van trukage- materiaal. Men moet het goochelnummer aanpas sen. Daarom is het goochelen in een cirkus nog het echte goochelen met de mysterieuze man midden in de piste. In een night klub is het weer anders werken. Het publiek zit amper op twee meter afstand en de goochelaar mag er ook niet spreken. Het is zeer zwaar werk, want de programma's vangen meestal aan om 23 uur 's avonds en het wordt telkens een flink stuk in de morgend eer men naar het hotel kan te rugkeren. In een zaal optreden valt best mee, zolang er geen dansvloer is, want anders mist ge het kon- takt met het publiek zegt San dy.. Zij is bovendien weinig te spreken over de «kleedka mers» van de feestzalen. Die zijn beneden elk peil en maken het de artiesten zeer moeilijk om zich behoorlijk voor te be reiden op het optreden. In 25 jaar zwierven zij samen bijna de hele wereld rond en op het ogenblik zijn ze nog zeer druk bezet tot 1977. In sep tember vertrekken zij naar Ja pan en nadien zullen ze terug optreden in het cirkus. Daar naast nog aanbiedingen en kontrakten in Zwitserland en Engeland. Maar hun voorkeur gaat meer en meer uit naar het optreden in eigen land. We zij moe van het reizen zegt Sandy en we moeten nodig eens vakantie hebben. Genieten van thuis en het huis en bij hun zoon, die steeds op internaat is. Vakan tie wil voor hen zeggen: thuis zitten, de telefoon uitschake len, in de tuin werken en een half uurtje per dag aan het goochelaarsmateriaal werken. «Ik kan het toch niet laten» be sluit Borah. Vooral in de de cember maand is het uitermate druk en moet Borah beroep doen op zijn duplikaatmateri- aal. Ondertussen krijgt hij ook hulp van zijn 16-jarige zoon, die zeer veel interesse heeft voor klank en licht. Alhoewel hij zeer veel goocheltruuks kent, schijnt zoonlief minder inte resse op te brengen voor een optreden als goochelaar en het valt nog af te wachten of hij de voetsporen van pa Borah zal opvolgen. OKKULTE WETENSCHAPPEN Borah is een «all-round man», die zeer veel relaties heeft met mensen die zich bezig houden met occulte wetenschappen. Maar hij staat er zeer skeptisch tegenover Zelfs zeer ongelo vig. Door beroepsmisvorming ziet hij in alles een truuk en kan alles weerleggen wat met oc cultisme te maken heeft. Voor de anderen die zoeken, kan hij de nodige bewondering op brengen. Wat hij wel als paranormaal ziet is bvb., het schilderij «lam Gods» dat men te Gent kwij traakte en nu met pendelaars en wichelaars gaat opsoren. Toen Keiler furore maakte via televisieprogrammas om sleu tels om te plooien en dies meer werd ook deze truuk achter haald door zijn kollega zakken roller Majax uit Parijs. Overal krijgt het Keiler fenomeen nu navolging en'Borah kan ons zelfs een katalogus geven waar men het materiaal kan aanschaffen om tot het plooi- werk van lepels en sleutels over te gaan. HYPNOSE Ook over hypnose kan Borah meespreken. Echte hypneose, zonder een of andere truuk. Hypnose is een zelfovertui- ging. ledereen kan het leren en iedereen kan gehypnotiseerd worden Bij de ene misschien binnen de 10 minuten en bij de andere in twee dagen, maar iedereen gaat er aan. Om met Borah en Sandy te pra ten is er tijd te kort. Het zijn goede vrienden geworden van Simon D'Hondt en zij hebben mekaar al vaker ontmoet. Maar ook nu blijkt weer hoe Borah steeds vol nieuwe verhalen en verrassingen steekt. Tussen het gesprek door toont hij ons allerlei vingervaardigheden. «Bij mij is alles gebaseerd op mensenkennis, vingervlugheid en materiaal» zegt Borah. Maar ook: «Simons zwijgen is voor mij alles». Want Simon maakt af en toe een en ander in zijn atelier Borah: «Simon zorgt voor zeer goed materiaal, ik werk het uit, maak het plan en dan kómen we onder vier ogen bijeen. Wanneer Simon het materiaal maakt, dan weet hij niet waar voor het dient Het wordt steeds in stukken en brokken gemaakt om dan samen te stel len. Vandaar dat er in het Wijn- gaardveld zeer geheimzinnige dingen gebeuren die het dag licht niet mogen zien vóór de show en waarvan allen Borah het diepste geheim kent E.A.R, In Blankenberge noemen ze het de «Raad der Prinsen», Oostende «'t Hof der Prinsen», in Eupen «De Prinsengarde en elders het «Prinsen comiteit». In Aalst werd het «De Pri» selijcke Carnaval Caemere der Aloude Keiserlijcke Stede tl® Aelst» genoemd en in verkorte vorm: de Prinsencaemere^g| «Er was zelfs geld voorien oj??'*" voor Van den Berghe een ko?'j ®p tuum te kopen. Als hij zegt d^' *ee hij niet bij de Prinsencaemerf1 komt of nooit zal meedoen méij on: ons, dan vinden wij het nuttechepf loos om er tientallen duizendeianwe franken tegen te smijten voqetvie iemand die toch niet wil vere pur enigd zijn met al de gewezejlet si prinsen. haakt Simon D'Hondt legt ons boip in vendien de lijst voor van dloei gewezen Prinsen en ook hialieck komt Robert Van Den Berghfetui wel degelijk voor, netzoals ojinner het aandenken ter gelegenetet hi heid van het 5-jarig bestaart he der Caemere op 7 maart 1976pinwij Gewezen prins Bob kreeg dijeniel jaar een uitnodiging om naaichep de prinsendag te komen maajervo' hij liet zich niet zien op de uitiekret nodigingen en vergaderingenje lec Gans het spijtig incident is ir)eGc feite ontstaan, verleden jaarjleers tijdens de voorbereiding van dsn oc cirkusvoorstelling voor de gelan h handikapten, let j; Ook Van Den Berghe was erirpens betrokken en men was volopvene bezig om in het werkhuis vaneme Simon D'Hondt het nummein pe van Van Den Berghe klaar té90 c stomen, om zijn nieuwnummerJiet t te kunnen presenteren. hen c Simon D'Hondt: «En op eenetsc ze ker ogen blik, wan neer er ge*m d sproken werd over de bloe4ndei menfee Myriam, die blemenfeéerot af was en die wij betrokken irteten het nummer om op te treden ir&e wi een ton, was Van Den Berghenten: niet akkoord.» laar' Volgens hem moest het de pasredei verkozen bloemenfee zijn. «Enteric dan heb ik als voorzitter ge-vas, zegd en mijn woord gehoudeniet j; wat mijn medeprinsen het jaarjrouv daarvoor gezegd hebben enverd wat ze het jaar daarvoor wildenjen l in voege brengen, dat was deHet I bloemenfee die gedaan heefttoek in haar funktie, die doet mee inlet \a het cirkus en het is niet de bloemenfee die gekozen is in^ de maand september, die— meedoet in het cirkus» De bloemenfee welke nog in^ funktie was diende zich te wij-,. den aan haar aktiviteiten enlr A haar publiciteit tegenover de stad en tegenover het sche-^e' pencollege j"er En Van Den Berghe heeft gans"lv® de boel laten staan Van Den9ep Berghe heeft de affiches bin-"re' nengesmeten en Van Den Be- P1"®' rghe heeft de ingangskaarten s?h binnengesmetenen voegde erP|ei aan toetrek all emaal u w plan PRIJZEN Maa Aan een prinsenverkiezing zijn hav; heel wat prijzen verbonden. Bovendien zeer waardevolle, het bes ven can stai Aal: g'ai get; lee ps van 56T roe Üh De Prinsencaemere is een groepering van de gewezen karnaval Prinsen der datd Aalst." Wanneer de ambtspe riode van een prins ten einde is komt hij regelrecht in de Prin sencaemere na overhandiging van zijn skepter aan zijn opvol ger. De Prinsencaemere werd ge sticht in 1972 tijdens de prin senverkiezing. Het was onder het voorzitter schap van de heer Fons Si nge- lijn, de huidige bestuurder van het feestkomitee, en sekretaris Henry Van der Perre, dat tij dens de bekendmaking van de nieuwe Prins alle gewezen Prinsen aan het publiek wer den voorgesteld. In hetzelfde jaar had nog de eerste Prinsendag plaats die traditioneel wordt gehouden de eerste zondag na Karnaval. PALMARES Ondertussen heeft deze Cae mere een hele reeks prestaties op haar aktie* en vierde dit jaar haar 5 jarig bestaan. Enkele punten uit dit palmares: rondgeleide met de gehandi- kapte kinderen op de foor. Cir cus voorstelling met eigen nummers, en opbrengst ten voordele van de gehandikap ten. Medewerking aan de Aals- terse avond. Opname eerste L.P. «hier spreekt men Aals- ters». En dan noemen we nog speci aal niet het typisch kamavah gebeuren omdat de lijst werke lijk indrukwekkend is. NIET OFFICIEEL OPGENOMEN Toen we enkele weken gele den een artikel brachten met gewezen prijs Karnaval Bob I, maakte hij ons de opmerking «nietopgenomen te zijn in de Prinsencaemere». Hij toonde ons een gestencilde brief van 1 februari 1976 om op 7 maart ergens deel te nemen. Over het idee van een prinsen caemere was hij nochtans te spreken, omdat het nergens anders bestaat zegt hij. Maar een prinsenvereniging moet doenen om een prins te omringen, in de stoet naast de prins opstappen en hem eer aan doen. Ook de prinsendag is volgens Robert Van den Berghe zeer goed maar is van mening dat daarmee de aktiviteiten van de Prinsencaemere moeten stop gezet worden tot volgende karnaval TOCH OPGENOMEN Ter gelegenheid van een ge sprek met Simon D'Hondt, voorzitter van de Prinsencae mere, brachten we vooral het «niet officieel opnemen van Bob I ter sprake. Simon D'Hondt: «Het is een volledige leugen. Want het was in den beginne dat er min of meer een strekking was dat hij niet akkoord was met het orga nisme van de Prinsencaemere. Wij hebben twee maanden vooraleer hij afscheid nam als prins, gevraagd aan Robert Van Den Berghe, wat doet U, komt U bij de Prinsencaeme re? Het antwoord was: «Ik kon er niet bij, trekt gij uw plan, ik zal de mijne trekken». En Simon D'Hondtgaatverder: Hele dikke vrienden. Simon D'Hondt en Sandy en Borah (EL) zoals een auto Robert Van den Berghe, naar wiens mening wij vroegen, zou het lever zien dat de prijzenre gen afgeschaft werd, maar er integendeel een kleine tussen komst zou zijn bij een uitstap en om iets namens de stad te kunnen aanbieden. Over de prijzen is hij allerminst te spreken, omdat, naar hij zegt, er nog verschillende prij zen achterblijven. Ondermeer een schaal en een abonne ment op De Voorpost. Anderzijds beweerde Robert Van den Berghe, dat hij al zijn prijzen zou schenken aan de gehandikapten. Tot op heden gebeurde dit nog niet en in een interview dat in De Voorpost verscheen legde Robert Van den Berrie uit dat dit om aller lei redenen niet kon (11.11.11. aktie, beter levengeven, omha ling Ruisbroek). Volgens Simon D'Hondt wordt een liist aangelegd van al de prijzen en de verkozen prins dient te tekenen voor ont vangst. Alles wordt stuk voor stuk nagegaan. Simon D'Hondt: «Het is juist dezelfde leugen als waar ik daarstraks op antwoorde in verband met het niet uitnodigen. Wat er ooit eens gezegd is door prins Bob is: «Al mijn prijzen zijn allemaal voor de gehandi- kapte kinderen, en al wat het opbrengt mag allemaal aan de gehandikapte kinderen gege ven worden. «Heden is er nog geen half f rankske of geen enkele prijs sinds hij prins verkozen is weggegeven ten voordele van de gehandipaten, zowel de kristallen asbak, de auto, de frig en alle andere prijzen die hem uitgereikt werden, en nog steeds in zijn bezit heeft. Een diskussie waar wij ons van elke kommentaar ont houden en meenden er goed aan te doen om beide par tijen aan het woord te laten. We

De Voorpost | 1976 | | pagina 6