Wijkkermis «Den Blok» Stijgend sukses n tuinwijk De Blieck HAK STAAT. OP STRAAT „'GROOT AALST (vervolg) De Voorpost - 11-6-76 - 7 Eigenlijk geen slecht idee, dicht bij het vorig centrum, en terzelfdertijd zou dit gebouw een nuttig gebruik kennenNu is het er een vuilnisbeltMisschien een goedkope oplossing voor het stadsbestuur om na een paar primaire herstellingen dit gebouw te verhuren van het hulp, advies en kontaktcen- trum. (RV JAU KARNAVALSTAD NAAR KULTUURSTAD ie. De Aalstenaars zijn zeer ingenomen met hun Karnaval, en in menig opzicht is er daar reden toe. Onbetwistbaar hebben nsdiverse Aalsterse groepen een merkwaardige inspanning on gedaan om de Karnavalstoet onder meer op een hoger peil te n_ brengen. De moeite die veel Aalstenaars zich getroosten om prachtige praalwagens op te bouwen is een aanduiding dat en schoonheid wordt betracht boven de vulgariteit van vroeger, er die men voor de gelegenheid tot folklore herdoopt. Maar Aalst is niet alleen Kar- ijn pavalIn het huidige Aalst en in. In de gemeenten die morgen iet Groot-Aalst zullen vormen Destaat een intens kultuurle- ven dat kleur en klank moet en <an geven aan een Kuituur- stad Aalst is een stad met een glansrijk verleden op toneel gebied, en het liefhebbersto- leel is er nog in volle bloei Ze Deschikt over een knapenkoor van internationaal formaat, en bereikte in het verleden grote roem met hare kantates, stoe ten enz. Aalst is een bloe menstad bij uitstek, en vijfmaal per week kan men in de bloe menveiling een schouwspel bijwonen dat nergens ten lande zijn gelijkenis heeft. Aalst is ook een stad waar van oudsher oudheidkundige kringen zeer aktief opdeden. Waar is het dat dit kuituurleven zeer gekompartimenteerd zeer versnipperd is. Opvallend is het dat wie naar een koncert gaat, daar zelden de mensen ontmoet die hij op een toneel- feest tegen kwam, en op de vertoning van een toneelgroep het publiek dat voor een an dere toneelgroep wel opkomt. Wat meer gemeenschapszin zou wellicht vruchtbaar zijn! Een kuituurcentrum kan daar een rol in spelen,., doch hoe veel verkiezingen zullen er nog nodig zijn om een projekt dat zoveel jaren oud is, nogmaals zien vooruitgaan? De Kuituur is niet zaak van ar- tisten, schrijvers enz. alleen. De Stadsadministratie kan daar een grote rol in spelen, niet alleen door kulturele ver enigingen te steunen en de no dige infrastruktuur op te bou wen Kuituur is vrucht van opvoe ding en vorming... Kuituur wordt door mensen gedragen. Ze ligt in de taal die men spreekt en in de adel van hou ding en gesprek. Men tast ze aan de politieagent die u vrien delijk aanspreekt in onberispe lijk nederlands, aan de man achter het guichet voor wien men geen lastpost is, aan de schepen die u minzaam be groet als u bij hem gaat, aan de burgemeester die ontzag in boezemt door gans zijn optre den, nu het prestige van Dr. stad hoog houdt. Morgen zal een stad met enorme mogelijkheden moe ten worden bestuurd, toekom stige mogelijkheden., een Stad waar 19.000 schoolgaanden onderwijs genieten van alle ni veaus en richtingen, waar het Stadsbestuur zelf verantwoor delijk zal zijn voor meerdere la gere scholen, en waar het, minstens indien het zich daar wil aan interesseren, invloed kan hebben op de ontwikkeling van het onderwijs in de meest diverse sektoren. Hedendaagse mogelijkheden: haast elke samenstellende gemeente beschikt over een eigen toneelkring, een eigen muziekmaatschappij, vaak turn- en sportgroepen. Van een Stadsbestuur kan een bezieling uitgaan... maar daar voor is het nodig dat diegenen die het gezag zullen voeren kultuurminnend zijn en voor Groot-Aalst ambities koeste ren een grote kultuurstad waard. Terwijl wij deze enkele be schouwingen schrijven in deze en vorige artikels over Groot Aalst wordt er door de partijen duchtig gedokterd aan het op stellen van lijsten. De grote vernieuwing, de op waartse richting die we nodig hebben blijken achterwege te blijven. De partijen, of de klans die de partijen beheersen, schijnen meer bekommerd met elekto- raal profijt, dan met gemeente lijk beleid. De taak van morgen zal noch tans niet gemakkelijk zijn. Negen gemeenten amalgane- ren, samenbinden tot een ge heel... Negen gemeenten, met negen verschillende administraties, in totaal 366 personeelsleden, onderwijs niet inbegrepen, verspreid over negen verschil lende centra, de ene overbe volkt, de andere juist gemeten, met zeer uiteenlopende finan ciële toestanden gemeen ten met een schromelijk defi- ciet, en gemeenten met een fi nancieel evenwicht, gemeen ten met verschillende belas tingsdruk—: Hofstademet700 opcentimes, Aalst 1.450 Erembodegem en Moorsel 1.500 - Gemeenten met ver schillende strukturen... en be hoeften, landelijk zoals de Fal- luintjesgemeentenstedelijk en industrieel zoals Aalst en Erembodegem. Gedurende jaren zal er met veel takt, veel zin voor recht vaardigheid en met begrensde financiële middelen moeten worden bestuurd. De fusie der gemeenten zij wordt waar op 1 januari a.s. welke spijt men daar ook moge over hebben. Zij is de grote uit daging van onze tijd aan alle partijen gesteld, en aan alle mensen die met de organisatie V£ffP'v dè Aalsterse gemeenschap zijn bemoeid. Ze zal falen of lukken Ort zal afhangen van de kwaliteit Van de mensen die morgen ons ge liefd Aalst zullen besturen. L. Moyersoen Brieven waarvan de afzender niet aan de redaktie bekend is, komen niet voor plaatsing in aanmerking. De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. Geachte Heren, Betreft: Uw artikel «Elks prins karnaval Bob I preekt...» (De Voorpost van 21.5.1976). Naar aanleiding van boven vermeld artikel zou ik het op prijs stellen mocht u in de eerstvolgende uitgave enkele onnauwkeurigheden rechtzet ten, die misschien twijfels bij sommige lezers i.v.m. de actie «Beter Leven geven» hebben doen rijzen. In onze begeleidingsbrochure werd klaar en duidelijk gesteld dat van de opbrengst geen frank naar administratiekosten gaat. Zo kon men lezen dat de opbrengst van de acties 69 en 71 samen 86.618.113 F be droeg en er 91.970.714 F werd toegekend. Waar het geld dan wel van daan komt en hoe het mogelijk is dat meer toegekend dan op gebracht wordt wil Vzw boeme rang u niet verhelen. Daar V.Z.W. Boemerang zekerheid wil dat alle projecten, waan/oor de actie gevoerd werd er ook komen, worden de sommen slechts vereffend nadat alle goedkeuringen inzakeplannen bezorgd werden en nadat de toezichthoudende architect de werken heeft gecontroleerd (Dit verklaart waarom beide projecten van het Arrondisse ment Aalst totnogtoe inder daad hun aandeel elk 535.77 F en niet 450.000 F niet ontvangen hebben). Ondertussen worden de gel den belegd zodat met de intres ten zowel alle kosten als een toelage -boven- de -opbrengst gefinancierd worden. Indien de toekenning van 1 aan V.Z.W. Levensvreugde laag schijnt dan weze eraan herinnerd dat bij de actie 1971 V.Z.W. Levensvreugde een aandeel van 10 (2.520.000 fr.) bekomen heeft. Tot slot vestig ik er uw aan dacht op dat het informatie (en niet propaganda-) pakket in samenwerking met het Minis terie van Nationale opvoeding zowel aan de vrije scholen als aan de rijksscholen gestuurd werd. Hoewel in volle examenpe riode gaf een derde van de sc holen gunstig gevolg aan onze oproep, zodat moeilijk van een mislukking kan gesproken worden. Dienstigheidshalve gelieve u als bijlage een exemplaar van de Boemerangkrant te vinden waarin u een en ander in detail terugvindt. Met begon allemaal eenvoudig in het park De Blieck, een iezellige tuinwijk, waar het prettig wonen is. Voor de elfde ,ereiaal hadden er de feestelijkheden plaats, die sinds 1965 een n fjaditie zijn. ^oJfij spraken er met Schepene Van Der Veken, voorzitter van ,j ,-jjet feestkomitee, die op een 17-tal mensen beroep mag doen de jaarlijkse evenementen tot een goed einde te brengen. mi) ons toevallig bezoek was luttéhepen Van Der Veken zelf ndeenwezig om met al-ziend oog voaet vierdaags programma tot in vefle puntjes te laten verlopen, ezedet schepen Van der Veken naakten wij een kleine round- bojp in verband met de groei en n d|loei van de tuinwijk «Park de hialieck». rghie tuinwijk bestaat uit 3/4° ge ls ojnnen die kinderen hebben, enefet hoeft niet te verwonderen taafet het jaarlijks kerstfeest in de 976iiinwijk de nodige aandacht g doeniet en dat naast voorzitter nasihepen Van Der Veken, on- naajervoorzitter De Brucker Rene, uitiekretaris Meremans Henri en genie leden Fransgois De Neve, is iijeGols, Van Cauter, Jozef De jaarjleersman, Bastieans Gaston ndén ook nog 8 vrouwen meer gejan hun handen vol hebben. Iet jaarlijks bedrag is over- eriraens niet hoog om aan al de Dlopvenementen te kunnen deel- vanemen Slechts 60 fr per gezin me»n per jaar. Thans zijn er een ir td90 gezinnen lid. mefliet te verwonderen dat, toen nen de 170 gezinnen bereikte, eeriet schooltje veel te klein werd ge*m de jaarlijkse attrakties in loerder te brenge n en men thans ifederoep moet doen op een reu- n irietent. n irDe wijk leeft overigens echt en ghentens. Alle bewoners leven er laar toe wanneer de feestelijk- Dasieden op til zijn. «Erwerkwaardig verleden jaar ge-vas, dat ter gelegenheid van ën:iet jaar der vrouw, aan alle aarjrouwen uit de wijk een banket enverd aangeboden en daarna lemen banket aan... de mannen. deHet bestuur zelf is steeds op ïefttoek naar vernieuwing. Maar 5 injiet wil duidelijk zonder preten- de- van heinde en verre naar het Park De Blieck te lokken met roemrijke namen op de affiche. Thans is de gezelligheid er niet minder om. Dat hebben we zelf kunnen vaststellen en het pro gramma liegt er niet om. der Veken op: «het is de enige kermis als zodanig die een massa volk krijgt». Wij konden ons persoonlijk overtuigen en hadden bovendien de gele genheid een merkwaardig ge zin te onmoeten: het Kinderor kest De Verpy-wels uit Baar- degem, die in de grote feest tent hun beste nummertjes ga ven. Vader Verhasselt Wellemans vertelde dat dit kinder-orkest verleden jaar van de grond kwam om feesten op te luiste ren. Greta 16 jaar speelt eerste Het bestuur van de tuinwijk De Blieck mocht heel wat pintjes tappen tijdens het dorstige Pinksterweekend <JM) tie werken. Zeker geen vedet ten kultus. Bovendien zijn alle attrakties gratis. Men streeft naar gewoon en gezellig amu sement voor elk wat wils. De grote bedoeling is en blijft om vooral de kontakten te onder houden met de fnensen ron dom Park De Blieck. Schepen Van Der Veken woont in deze wijk en is meteen een der voor naamste promotors. Hijzelf onderstreept het belang van deze kontakten en is het le vend bewijs van de idee «voor de mensen iets doen». Het is belangrijker de mensen een gezellig sfeervol programma aan te bieden en streven om de gedane kosteri te kunnen dek ken, dan met reuzeprogram ma's uit te pakken en mensen Vrijdag 4 juni waren er rond de honderd deelnemers aan de Grote Belottewedstrijd met 5.000 fr. prijzen. Aan het verkleed kinderbal van zaterdag namen 59 kinderen deel en velen deden nog niet eens in de praktijk mede en vonden het voldoende gewoon maar te kijken een mee te be leven. Ook al was het gratis en waren er ruim 10.000 F prijzen te verdienen. Ook de Tienernamiddag met diskobar Twentieth Cosmic en 's avonds het orkest The Flashbackunited kende veel bijval. Tenslotte de maandag met de gratis koffietafel voorde vrouwen en 's avonds het en semble Jo Rocking. Terecht merkt schepen Van accordeon, Gyno, bijna 15 jaar, drums. Christel 13 jaar, orge- liste en Mark is 2e accordeon. Castagnetten en kan zich ook met andere i nstrumenten uit de slag trekken. Zij zijn van start gegaan op eenvoudige vraag van de ge- buren in Baardegem. Langzamerhand evolueerde het en zij bezorgden in tuinwijk Park De Blieck heel wat pret en lokten verschillende danslusti- gen op de vloer met hun mees lepende deuntjes. Schepen Van Der Veken mag als voorzitter van dit wijkbes- tuur samen met zijn medewer kers terugblikken op een 1® grandioze prestatie waar het met samenwerking, verstand houding en eenvoud ook kan. E.A.R. «Den Blok» is een nog tamelijk jonge kermis. Dit jaar was het de zevende uitgave. Het begon toendertijd met een simpele schilpaddenkoers. Dit is nu tot een volwaardige kermis uit gegroeid. Een kermis evenwel zonder paardemolens. Want men heeft het Guldenboomplein nodig voor de verschillende aktiviteiten die er plaats vinden. Toch zit er genoeg muziek en zwier in deze driedaagse. Zelfs enige van de voornaamste karnavalgroepen verleenden hun medewerking. en 6. De Kloderonnen (28 p.) Zoals dat bij een spel zonder grenzen past, kwam ook hier haal wat water te pas. Het weer was er dan ook bijzonder ge schikt voor. Zondagavond had de herkan sing Bierprins 1976 plaats. Garfonkoersen op wijk Den Blok (EL). De Klodderhonnen in volle aktie tijdens het spel zonder grenzen op wijk Den Blok. (EL) Het wijkbestuur dat deze ker mis organiseerde verdient de hoogste lof. Het is een van de zeldzamegevallen in Aalst dat een wijk tot dergelijke resulta ten komt, op dit gebied althans. De samenwerking tussen deze buurtschap is zonder meer voorbeeldig te noemen. Zon der namen te vermelden, mo gen we toch zeker Michel Cleemput niet vergeten Deze sportieve en dynamische jon geman was de gorte promotor van deze wijkkermis. Ook nu was het programma goed ge vuld, en hadden hij en zijn me dewerkers meer dan hun werk. PROGRAMMA Het begon zaterdagnamiddag met een kaatswedstrijd. Een bewogen duel tussen «Den Blok» en Appels dat eindigde in het voordeel van Aalst. Eind stand: 15-11. Den Blok staat n de derde plaats in het kaatsverbond De Dender, 's Avonds had de wiekentkwis plaats voor ploegen van twee personen van verschillend ge slacht. Hij werd gewonnen door Roger Cleemput en Ce line Bogaert Tweede plaats: Luöen en Martine Van Delsen. Zondag gingen in de voormid dag de Kinderspelen door. 's Namiddags werd dan het Spel zonder grenzen gespeeld. On der grote belangstelling poog den zes karnavalverenigingen de Wisselbeker Den Blok te veroveren. Het was een span nende wedstrijd waarin twee groepen gelijk eindigden. Dit lokte wel enige diskussie uit. Besloten werd de beker te overhandigen aan de ploeg met de meeste overwinningen. Uitslag: 1. DeKornissesloipers (37 p.) - 2. De Zwierige zoipers (37 p.) - 3. DeSjiepeerekes ge lijk met 4. De Pikante Kastaars (33 p.) - 5. De Matotten (31 p.) Ovenwinnaar: Guy Mens, 2. Bruno Redant - 3. Georges Raps. Maandagvoormiddag ging de zevende grote Eer- worp van de Blok door. De spo ren van dit gooien met eieren zullen nog lang te zien zijn op het Guldenboomplein. Over winnaars waren: William Van Delsen (opvanger) en Carlos Van Der Spiegel (gooier). Af stand: 42,97 m. Een rekord! Na de middag had men de na middag van de derde leeftijd en s avonds werd dan nog de Gargonkoers betwist. Over winnaars bij de heren: 1. Gerrit Corthals, 2. Eddy Van Sinay. Bij de dames: 1. Marcha Re dant en 2. Nicole Van der Meersch. Daarna werd de kermis ver brand en bleef de bewoners van Den Blok enkel nog deher- innering aan deze plezierige en geslaagde driedaagse over.

De Voorpost | 1976 | | pagina 7