AiLjJ1 12 verkrijgbaar in de stedelijke biblioteken. Het zou wel eens kunnen dat deze proef zodanig veel belangstelling wekt, dat het permanent ter beschikking stellen van de leeslatten in de openbare biblioteken een noodzaak wordt. REISKLUB ETAP Reisklub Etap is géén reisbureau en richt als dusdanig ook geen reizen in. Het is wel een vereniging (vzw) die jongeren helpt en de nodige informatie en mate riële middelen verschaft om zelf, in kleine groep, een eigen reis te organiseren. Daartoe stelt zij o.a. gedurende 7 periodes van 12 dagen (van eind juni tot eind september '76) een ruime en ingerichte minibus (8 +1 p.) ter beschikking. Bovendien kunnen de leden eveneens gra tis beschikken over kampeermateriaal en uitgebreide dokumentatie over de reismo gelijkheden in de Europese landen (wegen kaarten, adressen voor goedkope over nachtingen, informatie over bezienswaar digheden e.d.). Vanaf 1 juni '76 kunnen personen die een reisgroepje vormen, hun lidgeld '76-'77 be talen en een periode reserveren 1 zat. 26 juni t/m maand. 5 juli (10 d.) 2. dond. 8 juli t/m maand. 19 juli (12 d.) 3. dond. 22 juli t/m maand. 2 aug. (12 d.) 4. dond. 5 aug. t/m maand. 16 aug. (12 d.) 5. dond. 19 aug. t/m maand. 30 aug. (12 d.) 6. dond. 2 sept. t/m maand. 13 sept. (12 d.) 7. dond. 16 sept. t/m maand. 27 sept (12) DE NATIONALE FEESTDAG DER VLAMINGEN De belangstelling voor 11 juli, de Natio nale Feestdag der Vlamingen, is de jong ste tijd wat gemilderd. Er is een nieuw initiatief vanwege de meest pluralistische Aalsterse groep jDe Draeckenieren". Ze organiseren op zondag 11 juli 1976 een kinderwedstrijd met Vlaamse Leeuwenbal lons. De wedstrijd is gratis voor alle kin deren van Aalst en omgeving. Er zijn mooie prijzen aan deze wedstrijd verbon den. Iedere kaart die terug komt naar Aalst, geeft recht op een prijs. P.C. APOLLO Zaterdag 26 juni Ledentornooi om 20 u. Zondag 27 juni Kiekentornooi om 15 u. Dinsdag 29 juni Oefeningen in het lokaal om 20 u. BURGERLIJKE STAND Geboorten Isabelle Roelandt, Langeweestr. 10, Lede. Valerie Van der Cammen, Oudedender- mondsestwg 367, Aalst. David Van Damme, Erembodegemstr. 17, Aalst. Marian Van- hoorebeke, Hazelaarstr. 20, Nieuwerkerken. Paul Temmerman, Dorpsplein 67. St-Lie- vens-Houtem. Caroline Louies, Geraards- bergsestr. 55. Aalst. Katrien Oe Backer, Wakkebroeckstr. 13, Berlare. Brenda Del- mal. Dahlialaan 79, St-Katherina-Lombeek. Linda Van de Walle, Spoorweglaan 21, Den derleeuw Dirk Bosteels, Hollestr. 11, Moor- sel. Olivier Jeanmart, Driehoekstr. 27, Kerksken. David Sonck, Lippensbekweg 40, Haaltert. Annelies De Geest, Broeder De Zwaeflaan 8, Erembodegem. Sabrina Ramsdam. G. Gezellestr. 22, Lede. Jan De Block. Araucarialaan 56. Brussel. Chris- tophe Wets Legrand. Anderenbroek 63. Denderhoutem. Kristof Lorie, St. Annastr. 14. Hofstade. Cindy Stercx, Bosstr. 186, St-Katherina-Lombeek. Wendy Beelen, flo- zendreef 161, Aalst. Cindy Van Waeyen- berg, Groenstr. 73, Aalst. Evelyne Goos- sens, Haegeveld 18, Erembodegem. Roe mer Lemaïtre, Houtkaai 5, Aalst. Kelly Moerenhout, Nijveheidsstr. 50, Mere. Ste ven De Kerpel, Ploegstr 3, Aalst. Kristof Van de Meersscbe, Ledestwg 121, Erpe. Overlijdens Frans Corten. zb, 83 j.. wed. Philomèna Van Mol. Van de Vijverstr. 22, Erembode gem. Albert Roosemont, zb, 50 j., echt. Mara Boel, De Boomstr. 26, Erembode gem. Franciscus D'Hooghe, zb, 72 j., echt. Leontine Van den Abeele, Zandstr. 97, Dendermonde. Marie Maldrie, zb, 73 j., wed. Karei De Zwaef, Stwg op Aalst 113, Welle. Maria Bomon, zb. 73 j., wed. Jan De Wolf. Moorselbaan 431, Aalst. Jeanne- Marie Poncelet, 38 j wed. Marcellus De Vos. Kerkstr. 10, Teralfene. Dominicus Mertens. zb, 89 j., echt. Maria Vaeyens, Hoogstr. 28, Iddergem. Jean Rombaut, zb, 85 j., echt. Emma Vanthournoudt. Sta- tionsstr. 22, Gijzegem. Sebastien Gysbrecht zb, 61 j., echt. Emiliana Bibaut, Berge- meersenstr. 85. Aalst. Charles Dantinne, technieker, 53 j., eöht. Eugenia Oe Backer. Breughelpark 8. Zellik. Rachel Verhoeve, zb. 74 j., wed Leo Matthys, Bossestr. 48. Erpe. Emilia De Schryver. zb, echt. Ca- millus Gortema, Kruis 50, Denderleeuw. Ju les Van Gaeveren, zb. 78 j.. echt Gabriel Van der Donckt, Vilainstr. 12, Aalst Joan nes Van Impe, schilder, 60 j., echt. Galina Charkowa, Merestr. 9, Aalst. Oamiaan Caudron, zb, 73 j., echt. Delphina Willems, zb, IJzerenwegstr. 14, Aalst. Maria Uytter- sprot, zb. 59 j.. echt. Frans Scheerlinck, St Apoloniastr. 113, Aalst. Leontine Oe Peter. zb. 73 j.. echt. Clemens Eeckhout, Zijpstr. 21, Hofstade. Huwelijken Werner Arijs. metaalbewerker. Geraards- bergsestr. 188 met Jeanine Permei, zb, St-Kamielstr. 125, Aalst Paul Van de Vyver, timmerman-ijzervlechter Aalst, Guido Gezellestr. 15 met Myriam Samyn, sanitair helpster. Jean-Pierre Bruyland, zb, Aalst, Hammestr. 10 met Hilda Walraevens, zb. Aalst. Voor uitzichtstr. 206. André Cornille, vertaler. Kontich. Mechelse- stwg 145 met Diane Schellekens. direktie- sekretaresse, Aalst. Esplanadestr. 15. Noël Cromphout. vakbondsbediende, Zot- tegem, Gaverlandstr. 20 met Veerle Merckx verpleegster, Aalst, Klaterbaan 108. Desideric Antonucci, drukker, Aalst, Aca- ciastr 17 met Marleen Boone, verzeke- ringsbediende, Aalst, Watertorenstr. 38. Eduard Marissens, advocaat, Vilvoorde, G. Gezellestr 25 met Colette Calewaert, ad vocaat. Aalst, Keizerlijke Plaats 25. Jean Martens, metaalarbeider, Aalst. Park De Blieck 22 met Hilde Tas, zb. Aalst, Binnenstr. 253. Eric Van Malderen. postman, Aalst, Moor selbaan 476 met Carine Van de Velde, zb, Aalst, Molenstr. 1, Danny Moreels, handelaar. Aalst, Zonne- str 7 met Martine Eelbode, zb. Aalst. Gus- taaf Papestr. 8. Louis Van den Steen, chauffeur. Aalst. Wijngaardveld 20 met Godelieve Vinck, zb. Herdersem, Kapelleommegang 26b. Francois Temmerman, klerk NMBS, Lede, G. Gezellestr. 31 met Martine Van der Veken, staatsbediende. Aalst, G. Gezelle str. 52. Guy Robbe. optieker, Erembodegem. Leu- GENEESKUNDPGE ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagnamiddag 26 juni, zondag 27 juni. woensdagnamiddag 30 juni en na 20 u. tot en met zaterdag 3 juli te 8 u. 's morgens is dokter H. Walgraeve, Gent- sestwg 26, Aalst van dienst, Tel. 21.74.51 ZOMERVAKANTIE VOOR DE HUISARTSEN Zaterdag 26 juni tot en met zondag 11 juli: Dr. Willewaere, Zavelbaan 110, Aalst Donderdag 1 juli tot en met 18 juli Dr. R. Oe Mey, Moorselbaan 179, Aalst Donderdag 1 juli tot en met 21 juli Dr. M. Schelfhout, Zonnestr. 13, Aalst WACHTBEURT DER APOTEKERS Vanaf 26 juni is apoteker De Vleeshauwer Boterstraat 6, Aalst van dienst. Tel. 053-21.42.52 GOUDEN BRUILOFTEN Hippolyte Sedeyn, geb. te Aalst op 16 no vember 1905 en Leonia Hermina Van den Steen geb. te Aalst op 13 mei 1908 huw den te Aafst de 23ste juni 1926. Beiden wonen in de Koolstr. 141 te Aalst, hebben 3 kinderen en 7 kleinkinderen. Er wordt een receptie ten stadhuize gegeven op za terdag 26 juni te 10.30 u. louis Fransaert, geb. te Aalst op 18 de cember 1906 en Jeanette Wauters, geb. te Aalst op 17 maart 1906 huwden te Aalst op 11 aug. 1926. Beiden wonen te Aalst in de Bergemeersenstr. 11. Ze hebben 1 kind, 1 kleinkind en 2 achterkleinkinderen. Hun feest gaat door op woensdag 11 aug. om 15 u. in de Bergenmeersenstr. 11. WEKELIJKSE RUSTDAG Ter gelegenheid van de kermisfeesten en de nationale feestdag heeft het kollege van burgemeester en schepenen besloten een algemene afwijking, voor het ganse grondgebied van de stad toe te staan voor wat de toepassing van de geldende be schikkingen op de wekelijkse rustdag be treft. Deze afwijking geldt voorde pe riode van 4 tot en met 10 juni 1976 (ker misfeesten) en woensdag 21 juli 1976 (nationale feestdag). Oe handelaars en ambachtslieden die, in toepassing van het Kon. 'Besluit dd. 28 juni 1960, een wekelijkse rustdag hebben gekozen, zullen dus op voormelde data hun winkel mogen open houden. STEDELIJKE BIBLIOTEKEN Men vroeg ons de lezers nogmaals de aandacht te vestigen op Grote letterboeken De popularisering van pocket, paperback en dundrukuitgaven in de uitgeverswereld uit zich in steeds meer publikaties met kleine d'ruk. Daarom wordt in ALLE Aalsterse bibliote ken van de stad speciaal voor oude en minder goede ogen een kollektie opge bouwd voor „groteletterboeken". Allen kunnen ze kosteloos in leen krijgen. Nieuw kleine letters gemakkelijk leesbaar door iedereen (Zol'n groterletlterboek-koHektie is echter beperkt in aantal. Bovendien is het lezen van kleine letterdruk ook voor goede ogen vermoeiend. Voor een oplossing van dit probleem bleek alvast een vinnige be langstelling te bestaan. Een experiment met leeslatten Bij wijze van proef stellen de openbare bibliotheken vanaf nu een beperkt aan tal degelijke leesloupes ter beschikking van de geïnteresseerden. Speciaal ontwor pen voor het gemakkelijk lezen van kleine druk zijn deze onbreekbare „leeslatten" De optocht van de brandweerlui na de voorstelling van het nieuwe materiaal. Er stapten ook Franse en Oostenrijkse brandweerlui mee. (JM) Een Engelse delegatie werd uitgenodigd door kommandant De Vidts op een avondmaal. De rest defileerde tijdens de taptoe. (EL) Siaatssekretaris L. D'Haeseleer woonde de akademische zitting bij in de stadsfeestzaal. Ook volksvertegenwoordiger B. Van Hoorick woonde de 100-jarige viering van de brandweer bij. (EL) Het bestuur en feestkomitee van wijkkermis Den Blok Zondagmorgen gaf de fanfare van de brandweer een koncert op de Grote Markt. (EL) Het publiek aan het Apostelke genoot van het koncert gegeven door „Al groeiend bloeiend". (JM) Deelnemers van de 100 km fietstocht ingericht door wijk Den Blok (EL) vestr. 138 met Murielle Verhoeven, bank bediende, Aalst, De Visscherestr. 32. Eddy Schollaert, helper-handelaar, Aalst. Verastenstr. 2 met Ingrid Mertens. textïel- bewerkster, Vooruitgangstr. 3, Aalst. Benoit Verhulst, vuurverzorger, Aalst, St- Gudulastr. 15 met Rachel Vervaecke, zb. Aalst, Jan De Windstr. 2. Eddy De Backer, technicus PTT, Erembo degem. Keppestr. 82 met Christianne Cop- pens, Aalst. Watertorenstr. 44. Robert Flori. licentiaat kinesi- en physio- therapie. Heverlee. Beukenlaan 36 met Anne-Marie Van Cauwenberghe, medisch analyste, Aalst, Molendries 10. Eddy Van den Steen, schrijnwerker. Aalst. Meuleschettestr. 51 met Daisy Gysbrecht, textielbewerkster, Aalst, Bergemeersenstr. 85. Freddy Van de Weghe, metaal-draaier, Mel- le, Gontrode Heirweg 58 (net Linda Wau ters. Aalst, Lokerenveldstr. 5. kinderver zorgster. Marc Van Unchem, schilder. Aalst, Dool- hofstr. 35 met Linda Cardon, Pantoffel- stikster, Aalst, Dooihofstr. 68. Augustin Matthijs, lederbewerker, Lede. Molenstr. 11 met Francine Meganck, staatsbediende, Aalst. Boudewijnlaan 32. DE MIKISKLUB SLUIT HET VOORSEIZOEN AF Op zaterdag 26 juni 1976 vanaf 20 u. sluit de Mikis-klub, Nieuwbeekstr. 35, Aalst, een zeer gevuld voorseizoen af met een algemene gezellige bijeenkomst waaraan John Löndstrom zijn medewerking verleent. Als deelneming in de onkosten wordt 15 F gevraagd, maar er wacht dan ook elke aanwezige een kleine verrassing. Tot zaterdag 26 juni. We maken er een leuke avond van BRADERIJ NIEUWSTRAAT De jaarlijkse Braderijfeesten in de Nieuw- straat, Handels- en Financie-Centrum van de stad Aalst, worden gehouden op vrij dag 25 juni vanaf 14 u.zaterdag 26 juni vanaf 9 u 's morgens en maandag 28 juni vanaf ongeveer 15 u., na de doortocht van de Ronde van Frankrijk, Braderijverkoop op straat aan knalprijzen. Stemmingsmu ziek. Gratis tombola met als prijzen een massa aankoopbons. Bij elke aankoop van 50 F wordt gratis een lot gegeven.

De Voorpost | 1976 | | pagina 12