HJ Vrije Tribune r IN DE RAND VAN DE RAAD C.V.P .-KANDIDATEN IN DE FALLUINTJES FIETSPADENAKTIE I 2 - 25-6-76 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. J METHETVERLOF VOOR ONS De verlofperiode nadert zeer snel en de partijen trachten nog vlug wat stellingen in te nemen en een goede figuur te slaan voor de kiezers. Daarom ook heeft de B.S.P. betracht, met zijn regionale congressen, de kiezer te winnen. De nationale politieke par tijen denken daarbij onmid dellijk aan de gemeentelijke verkiezingen die voor de deur staan en waarvan de strijd in alle hevigheid zal oplooien in september. Na tionaal wordt ook gespecu leerd op de uitslagen om eventuele regeringswijzi gingen af te dwingen of par lementaire verkiezingen uit te lokkenmet de zoete hoop winst te maken. Op het ogenblik is het echter een vraagteken wat de kiezer van deze politiek taktische zetten allemaal denkt en of de speculaties op het natio nale vlak de keizer zullen beïnvloeden voor de aandui ding van zijn vertegenwoor digers in de gefusioneerde gemeenteraden. Deze ge meenteraadsverkiezingen liggen nog drie maand voor ons en op het plaatselijke vlak moet de strijd, die on getwijfeld hard zal zijn, nog beginnen. Binnen een tiental dagen zullen de politieke gemoe deren gaan rusten om einde augustus in alle hevigheid los te barsten voor de laatste sprint naar de gemeentelijke overwinning. De komende dagen zullen de kandidatenlijst en de pro gramma's bekend zijn, zo dat de kiezer, die het wilt, gedurende de verlofperiode althans over de grote lijnen zal kunnen oordelen en zijn keus zal kunnen maken De partijen zullen dan in afwachting tijdens de verlof periode hun zware batterijen opstellen die in september de volle lading zullen geven, zowel op nationaal als plaatselijk vlak. En inmiddels wensen wij de lezers, na een zwaar beladen en geladen parlementair jaar, en prettige vakantie. Diane D'Haeseleer IS DE FINANCIËLE TOE STAND VAN DE STAD WEL ZO SCHITTEREND ALS DE SCHEPEN VAN FINANCIEN BEWEERT? Wegens bepaalde omstandighe den kon ik de laatste zitting van de gemeenteraad, waarin onder andere de rekening over het dienstjaar 1975 werd voorge steld. niet bijwonen. Wel las ik in de pers dat een grote inspanning was gedaan om de stedelijke financiën zodanig te saneren, dat het dienstjaar 1975 zelfs met een overschot van ongeveer 2 miljoen afsloot. Natuurlijk zou ik mij hierover ten zeerste verheugen als niet tegelijkertijd een zekere achter docht bij mij opkwam. Daarom heb ik het verslag bij deze rekening nogmaals grondig nagegaan en ben- ik tot de vaststelling gekomen dat, eens te meer, de werkelijke toestand van de stadskas veel minder opti mistisch is dan door de schepen van financiën wordt beweerd. Het werkelijk tekort van 1975 en de vorige dienstjaren bedraagt niet minder dan 90.599.336F. of ruim, 10 miljoen meer dan het jaar tevoren. Een eerste vaststel ling waaruit blijkt dat er geen verbetering van de financiële toestand is, tenzij men kan beweren dat het verhogen van een tekort een verbetering is. Voor het eigen dienstjaar zelf bedraagt het tekort 26,5 miljoen en dit van de vorige jaren 64 miljoen. In 1974 waren deze cijfers respectievelijk 44,9 en 35,1 miljoen. Het tekort eigen aan het dienstjaar verkleinde dus zeker, maar dit van de vorige jaren verdubbelde bijna. Op het eerste gezicht zou men dus wel van een verbetering kunnen gewagen, maar dan moet men er onmiddellijk aan toevoegen hoe die verbetering tot stand kwam. Werd er bespaard, werden de uitgaven verminderd en de ontvangsten verhoogd of werden zekere saneringen gedaan? Welnu, de gunstige evolutie komt enkel en alleen voort van een verhoging van het aandeel van de stad in de verschillende hulpfondsen en vooral de toekenning van een bijzondere toelage uit het zoge naamd C-fonds. Terwijl in 1974 een totale dotatie uit de hulp fondsen van 106,4 miljoen werd toegekend, werd dit in 1975 niet minder dan 207,6 miljoen, wat een meer ontvangst van meer dan 100 miljoen betekent. «Hebben is hebben en krijgen is de kunst» is een spreekwoord dat nog altijd opgaat, maar deze hoge vermeerdering van staats gelden inroepen als een verbete ring die men zelfheeft verwezen lijkt klinkt toch nog altijd demagogisch. Ook van de bela stingen was er vooral tengevolge van de voortschrijdende inflatie een meerinkomst van meer dan 17 miljoen, om in totaal 171,7 miljoen te bedragen. Voor het eerst zien wij in 1975 dat de verhouding fondsen belastingen sterk in het voordeel van de fondsen uitvalt, wat in de vorige jaren steeds omgekeerd was. Tot hiertoe dus objektieve cijfers die niet te betwisten zijn. Maar dan begint de schepen van financiën het tekort voor 1975 te «verbeteren» en daar wensen wij toch even bij stil te staan. Het zal ongetwijfeld juist zijn dat, op het ogenblik van het afsluiten van de rekening, bepaalde ontvangsten eigen aan dat jaar nog niet géïnd waren, omdat zij door de rijksontvanger nog niet waren overgestort. Het betreft hier vooral de aandelen van de stad in de belasting op de onroerende voorheffing (grondbelasting) en de personenbelasting. Op 31 december 1975 bleef aldus nog 28,6 miljoen te ontvangen. De schepen vindt dan niet beter dan deze bedragen reeds als geïnd te beschouwen en aldus komt hij voor het dienstjaar 1975 aan een overschot van ongeveer 2 mil joen. En dit «boni» heeft geklonken in de oren van de mensen van de pers... en zij hebben het overgenomen in hun respektievelijke kranten. Het truukje van het fictief inschrijven van nog te ontvangen gelden kennen we al verschei dene jaren. We hoeven slechts terug te grijpen naar het verslag bij de rekening van 1974 om hetzelfde terug te vinden. Toen waren er nog ongeveer 25,5 miloen belastingen te ontvangen bij het afsluiten van de rekening. Wel, mijnheer de schepen, deze ontvangsten die in 1974 nog niet verrekend waren, zitten nu toch in uw rekening voor 1975. Dus zou U het tekort van 1975 slechts mogen «verbeteren» met 3,1 miljoen om het te brengen op een verbeterd tekort van 23,4 miljoen in plaats van een overschot van 2 miljoen. En mag ik er even op wijzen dat in het verslag bij de rekening 1974 geschreven werd dat «naar alle waarschijnlijkheid, dit ver beterd tekort, zal in aanmerking genomen worden voor de conso lidatie die wordt nagestreefd door de «Groep der Centrum steden». Indien dit inderdaad het geval is. en nu het koninklijk besluit betreffende het toeken nen van een consolidatielening verschenen is, is het de schepen van financiën geraden geen gewag te maken van zijn «boni» voor 1975, want hij zou zich duchtig de vinger in het oog kunnen steken. Hopen wij allen, in het belang van onze stad- financiën. dat de Minister van Binnenlandse Zaken niet even goed tekorten kan verbeteren dan onze huidige schepen van financiën. BERT VAN HOORICK BOZE STEMMEN.... Uit menig politiek straatje van Aalst zijn het niet de blijde tonen van een hoem pa-orkest die tot ons ko men, maar de weerklank van boze stemmen. De lijsten voor 10 oktober worden op gesteld, en zoals aan de Standaard»-top onder de Sap-schoonbroers De Smaele, Vlerick en Piers, in het teken van AVV-VVK, worden ook in onze anders zo vredige stad de lange messen gehanteerd. Het is de openbare opinie wellicht minder bekend, maar op dat moment worden politieke lammeren leeuwen en de beste toogvrienden vijandige broeders. Het is aldus dat in de CVP een grootse tang- of tankbewe ging werd gepland en uit gewerkt, die alombekende vooraanstaanden als sena tor Verleysen, burgemeester De Bisschop en schepen Bogaert gekraakt heeft. Dit is nogal hard aangekomen en de reakties zijn zeer ver schillend. Enerzijds werd vanwege de Faluintjesge- meenten Moorsel-Meldert en Baardegem een gebaar gedaan tenoverstaan van Marcel De Bisschop en zou deze de plaats van lijstdu wer krijgen die aan de bur gemeester Uyttersprot was toegewezen, terwijl laatst genoemde naar de derde plaats zou opklimmen en anderzijds pakte het Politiek Komite van de Middenstand uit met een protestmotie, waarin ACV-ACW er worden van beschuldigd zich alle «prestigieuse» plaatsen toe te eigenen en geen begrip voor evenredigheid meer te willen aanvaarden. We zien niet goed waar die evenre digheid gezocht wordt. We stellen vast dat het ver schijnsel zich ook elders voordoet, bijv. Turnhout, waar de CVP-voorzitter en kandidaat voor de vervan ging van ex-minister Van Mechelen met dezelfde be schuldiging uitpakt. En... we kijken met veel belang stelling uit naar wat de gan se operatie later kan geven Bij de PVV, waar men Louis D'Haeseleer zo «eensge zind»» was gaan vragen toch lijsttrekker te willen zijn, verlopen de grote manoeu- vers al evenmin in volle vriendschap. Gaston Van den Eede, uittredend sche pen, komt op de tweede plaats, maar over de rest wordt hard met de deuren geslagen en is er nog geen enkele zekerheid. Bij de Volksunie vindt men dat het bovenaan met de ruzie van Van der Eist en Joris tegen Schiltz nog niet erg genoeg is. Frans De Brul, gemeenteraadslid en zeer aktief in de Kommissie van de Openbare Onder stand, krijgt er danig van langs en heeft van minder tot minder kans om ergens tussen Jan De Neve als lijst trekker en Jan Caudron als lijstduwer nog een behoor lijke plaats te vinden. On dank is 's werelds loon... Bij de BSP is het ook niet alles. Er is eerst het feit geweest dat de vertegen woordigers der buitenge meenten Aalst-stad K.O. hebben gezet toen het er op aankwam met de KP één lijst te vormen. Maar daarmee was de kous niet af. Daar waren vooraanstaanden die voor hun eigen opvolging wilden zorgen, liefst in ei gen familie, en er waren er anderen die zich reeds als de groten van morgen zagen en nogal ontnuchterd uit de debatten zijn gekomen. Zeer veel politiek in de ware zin van het woord is niet ter bespreking gekomen. Hoofdobjektief is «vedrom»» in 't stadsbestuur, met om het even wie en om het even wat Over de KP moet zich geen mens zorgen maken. Op 25 deze maand diskussieert de algemene vergadering over de eersten vijftien kandida ten door het bestuur op pa pier gezet, en over het pro gramma. Geen bulten of builen en veel werk op de plank, om na het verlof te gen de papierstroom van de huidige kampvechters in, iets te brengen dat zij als bijzaak blijken te beschou wen. Want dat is het natuurlijk. Wie ook maar op de meeste van deze lijsten een plaats afdwingt, de vrees is meer dan gegrond dat het op het zelfde neerkomtgedwee de soberheidspolitiek toepas sen die de regering ook de gemeenten opdringt. Wij wensen niet dat het vanwe ge allen zo zou zijn. Wij zijn trouwens zinnens ons ver der in te spannen om iets positiefs te doen loskomen, maar wat er tot nog toe te zien is wekt weinig vertrou wen. ZONDAG POLL Zondag wordt in de meeste gemeenten van het arrondis sement een poll georganiseerd met het oog op de goedkeuring van de modellijst. Dat is o.m. het geval in de fusiegemeenten Aalst, Ninove, Geraardsber- gen, Zottegem, Haaltert, Her- zele, St.-Lievens Houtem. In Denderleeuw is de poll reeds achter de rug, terwijl de reeks gesloten wordt in Welle, vol gende maandag. De CVP-besturen hadden, ge zien de omstandigheden, een dubbele mogelijkheid. Ofwel werd een poll georganiseerd die meteen alle afdelingen be streek en dat werd dan een «globale poll» geheten; dat is het geval voor Zottegem en Geraardsbergen, waar alle le den de gelegenheid krijgen zich uit te spreken over één lijst, waarop kandidaten uit di verse deelgemeenten voor komen. Ofwel kon een poll worden gehouden per deel gemeente («deel-poll»), waarop de leden per deelge meente zich zullen moeten uit spreken over de kandidaten van hun gemeente alleen. Aangezien de rangorde per deelgemeente overal reeds is vastgelegd, kan daaraan niets meer gewijzigd worden: iedere deelgemeente weet op voor hand waar haar kandidaten op de officiële lijst van de gemeen teraadsverkiezingen zullen staan. In de tweede plaats kunnen de leden hun goed- of afkeuring laten blijken over een modellijst die minstens de helft plus een van het totaal aantal kandida ten moet bevatten. De kandida ten voor de modellijst werden weerhouden door de daartoe bevoegde partijbesturen. De modellijst moet de volstrekte meerderheid behalen om goedgekeurd te worden. De leden die niet akkoord gaan met de modellijst, kunnen on middellijk hun stem uitbrengen op een lijst waarop alle rechts geldig ingediende kandidatu ren alfabetisch zullen gerang schikt staan en waarop zij, in volgorde, evenveel kandidaten zullen moeten aanduiden als er op de modellijst weerhouden zijn. Op het eerste gezicht kan dit alles nogal omslachtig lijken, maar in de praktijk zal het heel wat eenvoudiger verlopen. Be langrijk is dat, nooit voorheen, zoveel partijleden zullen mee gewerkt hebben aan de sa menstelling van de CVP- lijsten. De tweede fase, de aanvulling van de lijsten, zal dan gebeu ren in de loop van de volgende weken. Maar ook hier werd reeds vastgesteld hoeveel kandidaten er nog overblijven per deelgemeente. Van onze kant kunnen wij al leen maar een warme oproep richten tot alle CVP-leden en deze zijn uiterst talrijk om de gelegenheid te baat te ne men. In laatste instantie zullen zij bepalen hoe de lijst er op 10 oktober a.s. zal uitzien, alles zins wat betreft het voornaam ste gedeelte ervan. Trouwens, voor alle partijbesturen zal de uitspraak van het ledenkorps een uiterst belangrijke aan wijzing zijn. Hubert Van Wambeke Arr. voorz. CVP Omtrent de raadszitting van 9.6.76 Zowat kwart na acht kwamen de laatste raadsleden aanslen teren. Allen waren ze op hun zomers uitgedost en het leek er naar dat ze een ietsje lomer waren in hun tred en wat losser tegelijk. Hun stemming leek al even zomers als het weer en de praatjes vooraf gingen even zeer loom en losjes de ronde. Het verhaaltje dat raadslid Be drand van over zijn brilleglazen aan Burgemeester Boel ver telde lokte bij deze een over volle lachbui uit die ergens een tikkeltje te nadrukkelijk leek. ledereen leek zorgeloos en zag er opgewekt uit toen ze hun vaste zitplaatsen innamen. De weinige raadsleden die hun jas droegen ontdeden zich er van en verhuisden deze naar de rugleuning van hun eer biedwaardig zitmeubel op raadslid Gustaaf van de meer derheid na, die dan nog de sporiiefste van de vergadering heet te zijn... of is het precies daardoor dat de warmte hem koud laat? Een van de getrou wen van de bestuursfraktie liet zich niet zien, het was schepen Frans van landbouw; mis schien was die beter geïnspi reerd die lauwe avond en koos hij alleen voor het aangename als dit, uit de aard zelf, met het nuttige niet gepaard kon gaan. De meesten zien er stralend gezond uit en zelfs getaand. Kan dit van het gezonde buiten leven zijn of van het buiten werk? Aan niets is het te mer ken dat deze dienaars van hun dorp ooit eens aan politiek haarkepluk hebben gedaan. Misschien voelen zij zich nu wel één Grote Erembode- gemse partij in afwachting dat zp weer hun plaatsen gaan in nemen enkele witte raven dan op hun tegenstrijdige lijsten van Groot-Aalst. De se- kretaris met de bekende naam prevelde het verslag van de vo rige raadszitting zoals dat van een sekretaris verwacht wordt; niemand hoeft het te verstaan maar het moet nu eenmaal zoals de wet voorsch rijft en se- kretarissen zijn bij uitstek wet- slievende lieden. Uiteraard was de sekretaris vergeten dat er op vorige raadszitting een verzoek was ingediend door raadslid Gilbert die het niet kan hebben dat brommende nozems het op de ouderlingen uit het Molen straatje gemunt hebben. Hij had gevraagd dit straatje brom-vrij te maken en de voor zitter van de raad, Burgemees ter Boel, had inderdaad toege zegd dat htij het er met kom- missaris Aimé zou over heb ben. Dit moest dus eerst nog eens even rechtgezet want de zestig plussers liggen het raadslid bijzonder aan het elek- torale hart. Het vorige raads- verslag wordt niettemin door een éénparige raad goedge keurd. Dat er slechts veertien stemmen werden geteld lag aan die ene grote afwezige die deze keer gelijk had. Als het eerste programmapunt ter sprake komt wordt er even tjes afgedwaald van verlaten wegvakken van rijkswegen naar weeral nieuw aan te leg gen wegen Raadslid Bertrand en raadslid Herman hebben ergens vernomen dat een nieuw stuk weg, dat ring-rond Aalst zou lopen, door nü nog Erembodegems grondgebied langs de Kappellekensbaan en het kerkhof naar de Grot toe op de Nincwesteenweg, een stuk nieuwgebouwd COO rusthuis zou afknabbelen. Geruststel lend modereert Burgemeester Boel dat het wel zo'n vaart niet zal lopen maar geeft toe dat het tracé (50 m breed) van deze weg dwars doorheen dit ge bouw gaat. Als er dan niet moet gebroken worden dan hebben de oudjes toch straks hun be zigheid met snelverkeer-kijken vlak bij hun vensterbank. Raadslid Herman vertelt ook nog over de vroegere ruime parking vóór de kerk te Terjo den waar, naar zijn zeggen, vroeger wel 50 wagens konden staan en nu amper nog een vijf tal. Vernieuwing betekent noodzakelijkerwijze niet steeds verbetering zou men zó zeggen. Hoe dit raadslid echter aan die vroegere 50 wagens is gekomen mag Joost weten had ie toen meer dan 1 pilsje achterover gekiept maar een kleine twintig wagens von den er vroeger wel een onder komen. Hoe de u'rbanisten van ASTRO er in slaagden dit der wijze voor elkaar te rkijgen mag ook één van die wonderen he ten die wel nooit door niet in gewijden begrepen worden. Als er later met miljoenen wordt gegoochelt bij C.O.O en ge meenterekeningen lijken de raadsleden helemaal niet on der de indruk van deze naar ons gevoel toch imposante be dragen. Maar ja, zij horen dat nu wel reeds enkele jaren na mekaar telkens weer opiyieuw, en vergeleken met verschil lende bankroetsommen van rpivé bedrijven de laatste tijd kunnen deze «koken-eten» re keningen nauwelijks nog ophef maken. Voor de leek ziet het er dus naar uit dat de gemeente vaderen het aardig voor me kaar hebben gebokst; Erem- bodegem heeft zowat een dikke 30 miljoen in kas, zowat 2500 F per inwoner dus. Er kan dus wel een bedragje van 12 miljoen af om een door de tijd en het tijdsgebeuren achter haalde ekskasteelheer van zijn verwaarloosde, niet te onder houden en zakelijk waardeloze gronden af te helpen Als Erembodegemse dorpelingen krijgen wij dan een wandelpark wat amper die naam waard is vergeleken bij het Aalsterse park, wat straks, méér nog dan nu reeds, ook het onze is, en wat nog uitgebreid kan worden naar het natuurgebied in de Osbroek op Erembodegemse grond. Eigenaardig genoeg is de gemeente Erembodegem in het ene gebied afval en huisvuil aan het storten (of is het de grond aan het ophogen om la ter als bouwgrond te gebrui ken?) terwijl langs de an dere kant een kadeautje van meer dan 12 miljoen wordt ge daan aan een privépersoon die maar blij is met deze «geluk kige regeling». Het zal ook wel toevallig zijn dat deze persoon geen onbekende is van een Aalsterse grijze eminentie die veel in de pape te brokken heeft bij de Aalsterse Inter- kommunale, waar de Erembo degemse Brugemeester ook weer toevallig voorzitter is, al te toevallig! Geen wonder dat raadslid Gil bert de kosten voor het in orde brengen van dit domein, in het bijzonder het schoonma ken van de vervuilde vijver wil drukken door dit karweitje als een publicitaire stunt te la ten opknappen door «grote fir ma's» die op deze wijze met hun materiaal in de kijker ko men te staan. Terecht en he lemaal niet verwonderlijk repli keerde de E Burgemeester dat zelfs St.-Niklaas niet meer zo royaal is, tenzij... ja tenzij...? Voor het vóór- en nóschools bezighouden van de kinderen van onze welstand vergaren de, uit huis werkende, ouder paren bleek iedereen wel be grip te kunnen opbrengen. Al leen weerklonk de stem van raadslid Lucwaarin we heel in de verte het amper nog waar te nemen leeuwengebrul meenden te herkennen in protest tegen het feit dat in de dorpsschool reeds vanaf het 3" leerjaar de leerlingen met nè- schoolse Franse lessen wor den beziggehouden. Terecht menen wij dat het met de ken nis van de eigen taal zo belab berd gesteld is dat, indien er wat tijd beschikbaar is, er eer der hieraan dient gedokterd dan aan de tweede taal. Of is er nog iets blijven hangen van «zonder Frans komt men ner gens», en hiermede bedoelen wij Frans en niet Frans. Na de afhandeling der dagorde gaat het vragenuurtje voor de minderheidsfrakties die op deze wijze bij zichzelf de indruk willen wekken dat ze wat te zeggen hebben. Wij trachten deze brave lieden dienstwillig te zijn door telkenmale hun tussenkomsten voor het le zende publiek bekend te ma ken. Wij noemen ze hier alle maal ineens, en op dezelfde hoogte, alleen raadslid Gus taaf van één der minderheid spartijen vernoemen wij niet, aangezien deze duidelijk niet gebrand is op enige weerklank naar buiten uit. Wij hebben de indruk dat hij echt blij zal zijn als het nè oktober definitief voorbij zal zijn. Met hem verdenken wij raadslid Bedrand en dezelfde ideeen op na te houden. Foei! Al met al lijken onze raadsle den zich niet erg druk te maken over de Ekspresseweg Aalst - Ninove, althans afgaande op de wijze waarop zij de uitvoe ring van deze nieuwe wegaan leg reeds in de toekomst als een onderdeel van een be staande situatie schenen aan te kernen, dit naar aanleiding van de verdwijning van het voetbal- en sportterrein te Ter joden en het zeer waarschijnlijk niet aanbrengen van water en electridteit wat kosten op het «sterfhuis» zou betekenen voorde water- en electriciteits- dienst Als burgemeester Boel er een einde wil aan maken en snel naar het gehieme agendapunt overgaat is het schepen Firmin j die nauwlettend toeziet dat het «publiek» de raadszaal verlaat alvorens tot de geheime zitting wordt overgegaan. De burge meester had de eenzame pen- neridder, die het hele publiek uitmaakt, niet eens opgemerkt en was maar blij dat door het waakzame optreden van de man aan zijn rechterzijde de wttelijkheid geen geweld werd aangedaan onder zijn eigen ogen. De raadszaal werd ont ruimd en het geheime gedeelte kon beginnen. Van op straat kon men de geheime beraads laging over de aanstelling van een nieuwe politieman en de geheime stemming hierover heel duidelijk volgens. Ven sters en deuren stonden inder daad wijd open en wij kregen de geheime keuze van kandi daat Vander Burght heet van de naald. Dit was dan meteen het vroege einde van een haast overbo dige raadszitting. Weeral een avond naar de KI... zegde een raadslid die onbekend wenst te blijven. BALDER Aangevuld met een alfabetische Ifjst zal de modelijst gedurende de pollverrichtingen aanstaande zondag 27 juni aan de CVP-leden worden voorgesteld teneinde op werkelijk demokratische manier aan een definitieve klassering te komen. Voor Moorsel zijn de vier TV-producer, 41 jaar. kandidaten: Uyttersprot Raymond, burge meester, ambtenaar, 40 jaar. Mw. Van Der Borght-Carle, Isidora, schepen, zonder beroep, 49jaar. Matthieu Frans, bode ACV, metaalbewerker, 55 jaar Pieters Jozef, schepen, bediende 44 jaar. Voor Meldert zijn het: Van De Sijpe Lambert, raadslid, Nuelant Frans, schepen, postbode 63 jaar. De poll zal plaatshebben te Moorsel in café Katholieke kring en te Meldert in café Cornells, Molenstraat, telkens van lOtot 12 uur. Voor Baardegem en Herdersem hopen we U volgende week beter te kunnen informeren. L.H. Een organisatie van B.L.O.S.O. en B.R.T. met medewerking van ht stadsbestuur en het Aalster* Kamavalverbond v.z.w. Op zondag 27 juni te 14.30 uur wordt in de keizershallen een ontmoeting gepland met alle fietsers uit de streek. De fietsers uit Aalst vertrekken om 13 uur aan de bloemenveiling voor een tocht van ongeveer 20km. Lei ding van deze uitstap berust bij Jan van de Wiele. Groenstraat 314, Aalst. Eindpunt in de keizershallen. Ze kunnen hun bevindingen over de toestand der fietspaden overmaken langs de T.V. en ook door het invullen van de daartoe bestemde for mulieren. Vanaf 14.30 uur wordt er dan in de keizershallen een variété-programma opge nomen door de B.R.T. Hieraan verlenen hun medewerking: Burgemeester De Bisschop, de wereldkampioenen op rollen Frans de Poorter en Eddy de Neve met een sprintnummer van meer dan 100km per uur. Raf Constant (kampioen van België beroepsrenners snelheid), het lied van de fiets wordt verzorgd door Francois Van Oost. Harry Pinky brengt zijn ode aan de fiets. Keizer Kamiel Sergant verleent ook zijn speciale mede werking. De Cooman Robert (BLOSO) zal zijn beste woorden meebrengen als kommentator. Tombola met als hoofdprijs... j een fiets. Corum Alostum Imperiale en het Stemmingstrio besluiten deze namiddag. De organisatie in de keizershallen gebeurt door het Aalsters kar-' navalverbond v.z.w. Voor ver- dere inlichtingen wat betreft i grondgebied Aalst zich wenden bij K. Sergant. Moorselbaan, 107, 111, 113, Aalst. Tel: 21.18.65.

De Voorpost | 1976 | | pagina 2