ALLEE GEI Bericht uit de witte kamer POLL IN C.V.P. GROOT-AALST JEUGDKLUBTERLINDEN NOODUITGANGEN IN JEUGDKLUBS LEZERS, MEDEWERKERS, AANDACHT! Wegens het jaarlijks verlof zal «De Voorpost» niet ver schijnen op vrijdag 23.7.76. SPUITERS BLAZEN NIET UIT! GEWESTELIJKE GULDENSPORENVIERING TE AFFLIGEM SCHOOLOORLOG IN HET VERSCHIET? - 10 - 2-7-76 - De Voorpost MODELLIJST NIET AANGENOMEN «Pollen» is een interessante vorm van daadwerkelijke inspraak van de leden bij het rangschikken van de kandidaten op de lijst. Het is dus wel een zeer lovenswaardig, niet in elke partij aan bod komend, principe dat alleszins in zekere mate medezeggenschap van de basis garandeert. ORGANISATIE Pollen kon men in elke deel gemeente voor de specifieke kandidaten van de gemeente zelf. Teneinde de grootste moge lijke objektviteit te garanderen stonden in elke deelgemeente de verrichtingen onder het voorzitterschap van iemand uit een andere deelgemeente. Zo waren te Aalst in het Groen Kruis Sésiré De Saedeleer uit Hofstade en Jozef Muylaert uit Meldert van dienst, te Moorsel in de Katholieke kring Edgard Saeys van Aalst, te Erembo- degem in de Volkskring Her man Timmerman van Hofsta de, te Nieuwkerken in de Volkskring Gerard Boelaert van Erembodegem en te Mel dert Frans DeValckvan Moor sel. Te Gijzegem kwam in het Sport- en Rekreatiecentrum van de Schoorstraat niemand opdagen en te Baardegem en Hofstade was er geen poll. MODELLIJST OF NIET? Om de uitslag van de pollver richtingen enigszins juist te in terpreteren is vertrouwdheid met de poll tech niek onontbeer lijk. Polluitslagen dienen inderdaad gelezen met een «hele greep» zout en met in het achterhoofd een aantal korrektieven. Het partijbestuur heeft immers reeds voor een modellijst ge zorgd waaruit reeds een be paalde klassering blijkt. Velen zijn tegenstanders van derge lijke modellijst en zagen liever starten met een zuiver alfabeti sche lijst, alfabetisch dan in de zin dat men begint met een door het lot aangeduide letter. Voorstanders van de modellijst beweren daarentegen dat de rangschikking door het partij bestuur reeds een indikatie is en dat niemand als gewoon lid de kandidaten en hun aktivitei- ten zo goed kan appreciëren als het partijbestuur zelf. Soms heeft het partijbestuur wel trubbels met die klassering en is het gewoon het lot dat beslist en dat was nu ook wel in een paar afdelingen wel het geval. Dat dergelijke modellijst voor de uitslag van de poll van groot belang kan zijn is duidelijk als U weet dat een aantal kiezers er zich kunnen van afmaken door eenvoudig een kruisje te plaat sen boven de modellijst. Dat was bvb wel het geval te Moor sel maar absoluut niet te Aalst zelf. Men vertelde me zelfs dat in de laatste decennia te Aalst slechts één enkele modellijst' genade vond in de ogen van de pollgerechtigden. MODELLIJST AALST-STAD In Aalst-Stad kwamen negen namen voor op de modellijst zodat de punten als volgt dien den toegekend te worden: 9 voor de eerste, acht voor de tweede, zeven voorde derde... tot en met één enkel voor de negende. Elke brief bevatte dus een totaal van 45 punten en elke poller had één stem, twee stemmen of drie zo hij en kel lid was voor 76 (vóór 1 juni) lid ook in 75 of gezinshoofd met drie kinderen beneden de 17 jaar, want vanaf die leeftijd kunnen ze zelf lid worden. Ub Aakst-Satd weren er 1523 pollgerechtigden. 205 stembrieven waren, om di verse redenen, ongeldig. 194 keurden de modellijst goed en 1124 verkozen de alfabeti- Ondanks de alles verschroeiende hitte van de laatste dagen weet onze raad der wijzen van geenophouden.. Zelfs een temperatuur van om en bij de dertig graden in hun wigwam is niet in staat hun werklust te bekoelen. Integen deel, velen voelen zich slechts dan in hun sas. Ook de agenda deed nog een schepje op het vuur dank zij enkele hete puntjes (waaraan sommigen toch hun vingers niet wensten te branden) Na afloop van het schouwspel was de wigwam aan een welverdiende rust van twee maanden toe! Op ons stedelijk (pardon, gemeentelijk) stort heerst de Status-kwo. Een van de dertien vond deze toestand nogal onrustbarend en vroeg uitleg aan de bevoegde persoon ter zake. Deze gaf toe dat het begraven stort wel eens wat grassprietjes op zijn buik zou mogen krijgen. Men zou het een waardig einde bezorgen: 133 palen, 3.000 meter draag - kilo's graszaad en wat boompjes, zidaar de ingrediënten voor het verwezenlijken van een paradijs van Eden Evenals enkele maanden geleden zal het plan eer lang uitgevoerd worden!?!? In deze vakantiemaanden wordt aan alle leden ge vraagd om- indien mogelijk- eens te komen werken op een doe-avond of om naar de animatievergadering te ko men. Dinsdag 29 juni en zaterdag 13 juli: doe-avond, er is en zal altijd werk zijn in de klub, ledereen is welkom! Donderdag 8 julianimatie vergadering om 19.30 uur. ledereen is er, ook in het Vlaamse land. wel van over tuigd dat branden als die in Lalouvière in december II. kost wat kost moeten ver meden worden. Welnu, van de middelen daartoe is het gemakkelijk bereikbaar maken van nooduitgangen, die vanzelfsprekend niet op slot zijn. In onze jeugdklubs van de Denderstreek is het gevaar wel niet zo akuut als m som mige oud-gebouwde dan cings. De meeste klubs zijn nog geen vijf jaar oud en huizen in nieuwe gebouwen met meerdere uitgangen. Misschien is het niet te veel gevraagd dat die uitgangen ook ongesloten zouden blij ven? In jeugdklub Dido van Erpe (en ja, waarschijnlijk ook in andere) was dit alvast niet het geval op vrijdag 29 juni. Misschien kan ook hier eens aan gedacht worden? sche lijst. Voor de modellijst werden de punten verdeeld als volgt: 1 Van der Veken H. - 194 x 9 1746 2. De Turck W. 194 x 8 - 1552 3. Strijpens H. 194 x 7 - 1358 4. Baert D 194 x 6 - 1164 5. Verhulst Sebastiaan 194 x 5 970 6. Bourgois E. 194 x 4 - 776 7. Vinck J. 194 x 3 - 582 8. Rousseau P 194 x2- 388 9. Bogaert E. 194 x - 194 Totaal 194 x 45 8730 ALFABETISCHE LIJST AALST - SATD Op de alfabetische lijst van Aalst-Stad pollden niet minder dan 1124 stemmers wat dus een totalal uitmaakt van 1124 x 45 punten - 50.580 punten met dien verstande dat de kandi daat die met een 1 bedacht wordt negen punten krijgt, die met een 2 achtien en zo verder. Dit gaf dan voor de stad zelf: 1Van der Veken Henri - 6029 (ook 1e op modellijst) 2 Bogaert Etienne 5608 (9e op modellijst) 3. Strijpens Hendrik 5433 (ook 3e op modellijst) 4. Rousseau Piet 5429 (8e op modellijst) 5. Vinck Julien - 5405 (7e op modellijst) 6. Verhulst Sebastiaan - 5184 (5e op modellijst) 7. Bourgeois Elisa4805 (6e op modellijst) 8. Baert Dirk - 4785 (4® op modellijst) 9. De Troch Petrus - 4296 (niet op modellijst) 10 De Turek Willy (3617 (2® op modellijst) Behoudens lichte schomme lingen valt vooral op dat Henri Van der Veken aan de kop blijft in de beide klasseringen en dat Rik Strijpens telkens op de derde plaats komt. 1® Schepen Etienne Bogaert rukt van de negende plaats op naar de tweede doch Willy De Turck verzeilt van de tweede naar de negende. GLOBALE UITSLAG AALST-STAD Door kombinatie van beide lijs ten bekomt men dan de defini tieve klassering na de pollver richtingen. 1. Van der Veken Henri 1764 6029 - 7775 (blijft op kop) 2. Strijpens Hendrik 1358 5433 - 6791 (van 3® naar 2®) 3. Verhulst Sebastiaan 970 5184 - 6154 (van 5® naar 3®) 4. Vinck Julien - 582 5405 - 5986 (van 7® naar 4®) 5. Baert Dirk - 1164 4795 - 5949 (van 4® naar 5®) 6. Rousseau Piet388 5429- 5817 (van 8® naar 6®) 7. Bogaert Etienne - 194 5608 - 5802 (van 9® naar 7") 8 Bourgeois Elisa - 776 4805 - 5581 (van 6® naar 8®) 9. De Turck Willy - 1552 3617 - 5169 (van 2® naar 9®) 10. De Troch Petrus - 0 4296 4296 IN DE ANDERE DEELGE MEENTEN Erembodegem In deze Dendergemeente haalt Remi Van Vaerenbergh, sche pen het met een hele straat (1505) tegen Pereboom (817), De Greve (638), Anna Bourlon (531), Eeckhout (523), sche pen Bruyland (479), Lambrecht (433) Bayens (287) en Du pont (236) Moorsel Burgemeester Raymond Uyt- tersport behaalde 2269 pun ten. schepen Isidora Van der Borght - Carié 1526, Frans Matthieu 1100 en schepen Jo zef Pieters 777 Een zeer grote rol in deze klas sering speelde uiteraard het feit dat van de 587 pollgerech tigden waarvan er 21 oneldige brieven waren 450 de model lijst goedkeurden en slechts 116 stemden op de alfabeti sche lijst. Het feit van vooraan te staan op deze modellijst was dus wel bepalend. Eigenlijk zou men zo moeten I bracht heel wat volk op (Ie been (JM C.V.Ppool te Moor lezenwel inbegrepen dat deze die de modellijst goedkeurden inpliöet ook punten toekenden volgens deze rangschikking: 1Raymond Uytersport450 x 4 - 1800 469 - 2269 2. Isidora Carié: 450 x 3 - 1350 176 - 1526 3. Frans Matthieu:450 x 3 - 900 200 - 1100 4. Jozef Pieters: 450 x 1 - 450 327 - 777 Nieuwerkerken Te Nieuwerkerken bekwam Floris De Winter 169 punten tegen Theo Meuleman 137 punten. Meldert Frans Neulant bekwam 124 punten terwijl Lambert Van de Sijpe er 119 bekwam (toaal 234 - 83 brieven x 2 - 1 Herdersem De modellijst werd goedge keurd. Poul Stockman (478) komt op de eerste plaats voor Maurits Beulens (332). De Neef behaalt 210 punten. DE LIJST Hierbij dan de eerste 22 van de lijst zoals hij er na de pollver richtingen uitziet. Tot 43 zal hij verder aangevuld In vorig nummer, in ons verslag van de Moorselse raadszitting onder de titel «Snuiters en Blazers» waar het ging over o.a. subsidies aan de muziekmaatschappijen en anderzijds over de Vrijwillige Brandweer was ook sprake van een zekere «malaise» bij de pompiers. Opdat oningewijden het niet verkeerd zouden kunnen ver staan moeten we er wel absoluut de aandacht op vestigen dat die «malaise» enkel doelt op een personenkwestie doch dat de inwendige dienst verloopt juist zoals hij moet. Neen. de Moorselse spuiters blazen niet even uit maar vervullen verder hun taak zoals ze dat reeds zolang gewend zijn. De oefeningen worden flink bijgewoond en gevolgd, de kameraadschap onder de man schappen is prima en de laatste tijd werden, kort op elkaar volgend, verschillende tussen komsten gerealiseerd en zulk ontegensprekelijk met sukses. Bvb. de brand in de kamer van het café. en onlangs nog die bosbrand. Met de inwendige dienst en de normale pompiersaktiviteiten botert het dus wél goed. Wel spijtig is. maar dit heeft dan met het bovenstaande niets te makendat de reeds door de Raad goedgekeurde bestellin gen van allerlei materiaal voor een som van rond de 700.000F, in het kader van de nakende fusie, op de lange baan werden geschoven en het Korps dus dat zó noodzakelijk materiaal moet derven, wat uiteraard enkel nefaste gevolgen kan hebben. L.H. Om de beurt riehten Essene, Hekelgem, Meldert en Teralfene de jaarlijkse Sporenviering in. Dit jaar is Hekelgem aan de beurt en wordt het Guldensporenfeest opgenomen in het programma van de tiende Pajottenmale op de Abdijhoeve te Affligem. Het programma is uiterst afwisselend en zal vast en zeker velen aanspreken. Op zaterdag 10 juli te 14 uur: FieLszoektocht op familiale basis onder het motto «Volg het Gulden Spoor». Jong en oud kan deelnemen. Samenkomst aan het Kultureel Centrum Affli gem. Rondrit doorheen Hekel gem. Essene: Meldert. Teralfene gekombineerd met Volksspelen en zoekspel op de dorpspleinen. Te 16 uur: Guldensporenworp» vanaf de Abdijtoren. Hieraan mogen enkel kinderen beneden de 12 jaardeelnemen. Te 17.30 uur: Guldensporenmis in de abdijkerk gevolgd door Sporenwake in het teken van Dom Modest Van Assche en Fonske Van de Maele. Te 19 uur: Avondfeest in het kader van de V.V.K.S. - Pajottenfeesten. Sérénades van muziekmaatschappijen uit de vier gemeenten. Optreden van een vendelierskorps uit Opwijk. Uitbeelding van Vlaamse standbeelden. Uitreiking van de Goedendag-Trofee. Op zondag 11 juli is er vanaf 15 uur het Pajottenfeest op de abdijhoeve met volksdansgroep *De Wingerd» (Pamel)en «Flash back - Aalst» dat ten dans speelt. Geest in Breugheliaanse sfeer. L.H. Op de gemeenteraadszitting vanvorige maand ontstond er nogal wat heibel omtrent een netelige kwestie die verband houdt met de scholen van onze gemeente Dat ons gemeentelijk onder wijs er niet al te schitterend voor staat is een publiek ge heim. Nu echter dreigt het vol ledig teloor te gaan Benevens het feit dat het moet afrekenen met een steeds kleiner wor dend vertrouwen dat door de ouders in dit soort onderwijs gesteld wordt, krijgt het nu meer dan waarschijnlijk nog af te rekenen met een andere zware dobber. De vrije gesubsidieerde meis jesschool. beter gekend als klooster, heeft beslist om in de toekomst nu ook jongens te gaan opnemen Dit zal meer dan waarschijnlijk een zware weerslag hebben op de bezetting van de gemeente lijke jongenschool. Deze is nu reeds ver van schitterend, waardoor men zich zelfs ver plicht heeft gezien sommige leerjaren bij elkaar te plaatse Uiteraard valt dit niet in de smaak van vele ouders waar van er een groot aantal niet zul len aarzelen om hun kinderen naar de vrije school te sturen Hier is de toestand heel wat gunstiger. Naast de meer dan tweehonderd kleuters telt men er ook heel wat leerlingen in het lager onderwijs. Het schoolhoofd van de ge meentelijke jongensschool, de heer Langendnes, gewaagde dan ook van een doodsteek voor het gemeentelijk onder wijs Toen wij hem wensten te ondervragen en over deze zaak wou hij ons jammer ge noeg niet te woord staan. De zaak is echter nog niet afge lopen Met de medewerking van de Schepen van Onderwijs wordt er op het ogenblik naar een vergelijk gestreefd tussen beide partijen. We houden U in alle geval op de hoogte van de ontwikkeling van deze toe stand. D.D.P. worden door het partijbestuur begin augustus waar vooral de laatste plaats(en) attraktief zijn zodat hier ook nog énige pala- bers kunnen verwacht worden want, nogal dikwijls, zit «het venijn in de staart». 1Van der Veken HnriAalst 2. Van Vaerenbergh Remi, Erembodegem 3. Uyttersprot Raymond, Moorsel 4. Strijpens Hendrik, Aalst 5. De Winter Floris, Nieu werkerken 6. Voorbehouden voor Baar degem 7. Stockman Paul, Herder sem 8. Mertens Albert, Hofstade. 9. Voorbehouden voor Gij-fin zegem no 10. VertiulstSebastiaan,Aalstier 11. Nuelant Frans, Meldert lac 12. Van de Sijpe Lambert,So Meldert m 13. Pereboom H., Erembode-i/a: gem -he 14. Voorbehouden voor Hof-)n stade 15. Meuleman Theo, Nieu-; werkerken 16. Vinck Julien, Aalst 17. Baert Dirk, Aalst 18 Rousseau Piet, Aalst 19. Bogaert Etienne, Aalst 20. Bourgeois Elisa, Aalst 21. De Turck Willy, Aalst 22. De Greve G., Erembodi gem. L.H] Goed, ik zou dus eigenlijk een ietsje pietsje meer bij de aktualiteit moeten aansluiten, wat minder persoonlijke anekdotes vertellen. Eén probleem natuurlijk aangezien ik me weinig met aktuele problemen inlaat. Ik koop nooit een krant, kijk er zelfs zelden naar, luister ook weinig of nooit naar nieuws op de radio en televisie zie ik met moeite één keer per week. Wat moet ik U dan gaan vertellen? Ik heb enkel benul van die dingen waar iedereen het over heeft. Dingen die ik ergens opvang, maar waar ikzelf eigenlijk niets van afweet. Zo weet ik bijvoorbeeld wel dat de Ronde van Frankrijk momenteel door ons stadje voorbijtrekt. Maar vraag me niet wie de gele, de witte, de roze trui dragen. Ook weet ik dat er tijdens het weekeind ergens een treinongeluk is geweest, maar waar? En hoeveel slachtoffers? En welke de oorzaak is? Ik heb enkel benul van die dingen die ikzelf meemaak, zoals bijvoorbeeld een stukje van 's Lands feest. Niet dat ik royalist ben, helemaal niet. Ik ben zelfs totaal ongevoelig voor dergelijke sentimenten. Zondagavond was er echter een groot vuurwerk en de kliek hier (rufus, jaklien, benoit, bonbon etc...) wou dat spektakel niet missen. Dus ben ik er ook maar heengegaan. En meteen heb ik een stukje van de sfeer meegepikt. De meeste attrakties waren al lang achter de rug. Wel konden we nog een paar filmprojekties meemaken: een stukje zee, zand en water, veelvuldig weerkaatst door spiegels. Heel wat minder sensationeel dan wat we er ons van hadden voorgesteld. Enorme hoeveelheden kindertekeningen, de onze hing er natuurlijk niet bij. Een prachtig dekor van Michel Bosquet. Een enorm podium. De resten van wat vroeger op de dag het grootste bloemenboeket was geweest, later op de avond volkomen geplunderd door onbaatzuchtige landgeno ten. Ik vroeg me af hoe ze het deden. Het geheel was zo'n vijftal meters hoog geweest en tot een hoogte van ruim drie meter stond er geen bioempje meer op. Ooit al een mens van drie meter gezien? Of met armen van anderhalve meter lang? Waarschijnlijk zijn ze op eikaars schouders gaan staan om toch maar die mooie rozen daar boven te plukken. Voor het overige: veel rommel, een vuile boel. Nergens een vuilnisemmer te zien. geen enkele papiermand te bespeuren. Typisch Belgisch? Ik vrees van wel. Organisatorisch talent is hier blijkbaar niet te vinden. Zo'n feest dat toch wel ettelijke miljoenen moet kosten verliest heel wat van zijn charmes omwille van de slordigheid van de organisatoren. Achteraf beschouwd was het echt wel een vieze boel, kompleet met smurrie en stof, veel stof. Een nijpend tekort aan frisdranken ook. Stel je voor dat daar om tien uur 's avonds nog ettelijke duizenden mensen rondliepen, op zoek naar enige lafenis die overal ontbrak. Her en der wel een stapel lege coca cola kratten, maar geen druppeltje meer te koop. Een paar kinderen hadden 'n kraantje gevonden en vulden daar de lege flesjes. Een verpleger van het Rode Kruis stond er naast en vroeg zich af ofdat wel verantwoord was op hygiënisch gebied, maar liet toch begaan. En dan het vuurwerk: prachtig natuurlijk, zoals vuurwerk hoort te zijn. Waarschijnlijk hadden alle vuurwerkmakers van België de koppen bij elkaar gestoken. En dan sjokt heel die massa naar huis. De kinderen slapend op de arm. moeders met hopeloos gezwollen voeten duwen de koetsjes achter vader aan. Naar het wagentje, naar de files. Zowat alle Brusselse agenten stonden ijverig met de armen te zwaaien, hun hemden nat van het zweet, overtuigd van het nutteloze van hun werk. Langs allerlei binnenpaadjes zijn we erin geslaagd op twintig minuten thuis te raken, niet na eerst een pintje te hebben gedronken. Wat ook een probleem was trouwens. In geen enkel kafee bij de Heyzel was er nog één fris biertje te vinden. De diensters hadden het al vlug onder de knie: «geen cola. geen limo.geen spa. geen fruitsap meer. alleen nog lauw bier»: keuze tussen Carlsberg en Beck's». De meeste klanten dropen teleurgesteld af. Een doorbijter vroeg of er dan oog geen ijsblokjes meer waren? Nee meneer, zelfs geen ijsblokjes meer. Met de krop in de keel naar huis dan maar, daar doet de i jskast het tenminste nog. Van 's Lands feest, verlos ons heer. En laat het vanavond eens regenen, vanavond als het kan. Overdag mag het zonnetje blijven schijnen, een beetje wind mager ook zijn. maar laat het vanavond eens regenen. Onze boeren zullen U eeuwig dankbaar zijn en ikke ook. Maar morgen mag het weer heel erg goed zijn. dat wel. See you later alligator. Zaterdagavond naar de Oudenaardse bierfeesten geweest, 'k voel me nog wat suf. GUY DELE \K' Ml »te< >mt D fan fan Jrul leel Jejc ieve luis loof ?n c lisd /OC ^ee loef luis Jie

De Voorpost | 1976 | | pagina 10