c L M 0 Q R ;T, u V X Y JEUGDPAGINA DE SPEELKLUB DEZE WEEK KANSEN VOOR NATUUR- EN OPENLUCHTLEVEN «INTERMENSELIJK» KURSUSOPVOEDING EN OPVOEDINGS HOUDINGEN BELANGRIJK BERICHT JEUGDKALENDER JEUGDKLUB DIDO, ERPE De Voorpost - 2-7-76 - 21 /Vs HEB STEEDS BIJ DE HAND VAN TELEFOONNUMMERS^ EN ADRESSEN tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grem- bergen. eeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matras sen Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 16, Aalst. omar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars. Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in Bel gië). Schoolstraat 54. Aalst. lendermondse Rijschool 0s2-21.37.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onderricht door gespeaalizeerde personen De Dendermondse Rijschool, Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen. uro-Home 052-21.62.71 esmeed 052-21.27.62 metalen trappen trapleuningen, balkon- en terrasafsluitin- geii, poorten enz M. De Backer, Kon. Albertstraat 75. Dendermonde. lerman 052-21.38.i6 Michem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bi) Herman Michem, Poöaulaan 16. SL- Gillis-Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen 3k i o-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping Statiestraat 21, Lebbeke Kroostnjke Gezinszegels om, leen qerust 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhou-1 ding. Inlichtingen bij Van den Berghe, Droeskouterstr 12,] Haaltert. attoflex 052-21.11.77 de bedvering voor een goede nachtrust Verdeler voor de streek Meubelen E. De Petter Kon. Albertstraat 14„ Sint-Glllis-Dendermonde eubelen De Wolf 053-21.63.91 vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette. tergal enz Zonneblinden, Luxaflex, Louver- drape, vouwdeuren, modern fold, meten, afwerk erf en plaatsen Guido Michem, Potiaulaan 11, Dendermonde. ubliciteit 052-21.40.60 8 6 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een voudig begnp wordt omgezet Raadpleeg haar specia listen uando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Lati|nse woordjes volledig te maken: quis, quid, quo. quando. quomodo enz: wie, wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper oelsie Kleding de zaak die met haar tijd-meegaat. Franz Courtensstraat 32. Dendermonde 052-21.16.11 Couponnenhu'is 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst kt 052-21.21.20 gezelschapsspelen vjor groot en klein Een overgrote keus vindt U in de boek- en papierhandel P Van Geertruye/i-De Ridder, Dijkstraat 5, Dendermonde Ook alle planafdrukken an weekbladen tot visitekaartjes 052-21.40.60 alles even keurig en verzorgd In Groep De Cuyper gaat het er niet om of hel over een ultrasnelle rotatiepers dan wel over een oerprecieze Heidelberg loopt Kwaliteit primeert y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper vonne en Jozef 053-70.33.95 n|den rr.et een bromfiets van Hofman Gentsestraat 4-6 Aalst Alle herstellingen 1 |aar waarborg, gratis onder houd Pri|zen vanaf 4 900 F tot 150 000 F Alle modellen uit voorraad leverbaar Wij vestigen er de aandacht op dat in dit weekprogramma informatie en nadere gegevens opgenomen zijn die op het vouwblad van de kinderen niet voorkomen. Lees dus aan dachtig... Maandag 5 juli: De WIELEWAALJONGEREN richten een tocht in onder het motto «terug naar de natuur». Jongens en meisjes ouder dan 13 jaar krijgen de gelegenheid eens van dichtbij kennis te ma ken met de natuur. Er is een tocht doorheen een bos en ie mand die d'r wat van weet zal alle mogelijke uitleg geven over dieren en planten. Je dient een fiets mee te brengen, laar zen en kledij aangepast aan het weer. Indien mogelijk breng je ook een verrekijker mee. Verzamelen geblazen om 14 u. aan de hoofdingang van het Stadspark. Je bent terug rond halfzes (inlichtingen kan je steeds krijgen bij Mare De Mo- yer, Capucijnenlaan 82, Aalst. Tel. 21.46.72). Dinsdag 6 juli: Op de koer van de Kring Meu- leschettestraat kunnen jon gens tussen 9 en 12 jaar deel nemen aan een spelnamid- dag. Van 14 u. tot 17 u. kan je allerhande spelen doen: bal spelen, kringspelen en plein- spelen. Je steekt je best in ge schikte spelkledij. Chiro Maeva richt deze spelronde in en dhr. H. Vaneessen, C. Haelterman- straat 75, Aalst (tel. 21.29.91) zal je graag wat uitleg geven, als dit nodig zou zijn. Woensdag 7 juli: Vandaag kun je kiezen, er zijn drie aktiviteiten! Je kan deelnemen aan een wandeltocht (er is ook spel voorzien). Dezeduurtvan 14 u. tot 17.30 u. Er wordt verzameld achter de H. Hartkring, Dr. de Moorstraat 104. Je moet 10 F. meebrengen voor benodighe- den. Namens de inrichters (ge spreksgroep H. Hart) zal Moni que Van Roy, VBredestraat 258 A, Aalst, je zo nodig nog inlichtingen doorspelen, (jongens en meisjes van 6 tot 8). Je kan ook komen naar de spelnamiddag op de koer van de Sint-Annaschool, Spaar zaamheidstraat 27, Aalst. Je kan doen aan pleinspelen, tochten, gezelschapsspelen en knutsel aktiviteiten. De na middag duurtvan 14 u. tot 17 u. en je moet 5 F. meebrengen. Wie iets wil drinken om 17 u., neemt nog eens 5 F. mee. Dhr. Limpens van de «Jeugdbege- leiding Sint-Anna» zal u graag meer informatie geven. Zijn ad res: Naarstigheidsstraat 56, Aalst. Tel.: 70.17.62 (jongens en meisjes van 6 tot 12). Ook op de koer van de Meu- leschette is er een soortgelijke spelnamiddag. De chiromeis jes van SJALOOM richten die in voor meisjes en jongens van zes tot twaalf jaar. Ook hier kan je meedoen aan pleinspelen, tochten, gezelschapsspelen en knutselaktiviteiten. De na middag duurtvan 14 u. tot 17 u. en je komt gewoon in spelkle dij. Meer inlichtingen desge wenst bij E.H. Michel Bekaert, Dendermondsesteenweg, Aalst. Donderdag 8 juli: Vandaag krijg je de unieke en fantastische kans een een drukkerij in werking te zien, nl. drukkerij «De Cuyper» waar ook De Voorpost ge drukt wordt. Om 13 u. ben ja aan het Begijnhof, vandaar vertrekt een autobus. Om 17.30 u. ben je daar terug. Ook je ouders mogen ko men, zij moeten wel 70 F. be talen, terwijl jij gratis kan rei zen (jongens en meisjes van 13 tot 16 jaar). Het is de Vlaamse Toeristenbond die alles inricht. Bij Herman Tal- loen, Parklaan 93, Aalst (tel. 21.21.90) krijg je meer uitleg, als je dit nuttig acht. Vrijdag 9 juli: Jongens en meisjes van 9 tot 12 kunnen deelnemen aan een zeer veelzijdige namiddag met kwis, praktische proeven, spelletjes, enz. Alles gaat door achter de H. Hartkring, Dr. de Moorstraat 104, Aalst. Meer inlichtingen op het zelfde adres te verkrijgen als bij de wandel tocht van 7 juli. Je moet 10 F. meebrengen en liefst kom je in spelkledij. P.D. K.S.A. - V.K.S.J. - OOST-VLAANDEREN: Meer en meer wordt terecht gerageerd tegen de toenemende verstedelijking van onze landschappen. Industrialisatie, uit breiding van het modern verkeer, grondverkavelingen, enz. hebben een steeds grotereverknoeiing van ons leefmilieu tot gevolg. Vooral bij kinderen en jonge mensen stellen we een relatief grote vervreemding van de natuur vast. In een beton- woestijn blijft ook weinig of geen speelruimte meer over. Als vormen van protest en reaksie zijn er o.m. boomplantakties, anti-autowegenbetogingen, kinderboerderijen, groene fiet sers, makrobiotische eters, enz. Vooral ook bij jeugdbewe gingen is men zich bewust van de waarde van natuur en openluchtleven. Zeer lovenswaardig is dan ook het initiatief van de Pool Openluchtleven van K.S.A. - V.K.S.J. (Oost- Vlaanderen). Zij richt in juni een natuurweek in voor 14-15 jarigen alsook een aantal natuurmonitorenkursussen. Deze kampen zijn gemengd en staan ook open voor niet-leden. BEDOELING Centraal staat de idee, in deze eeuw van techniek en materia lisme mensen opmerkzaam maken op de wonderen van de natuur en op de kreatieve mo- gelijWieden die in de natuur te vinden zijn. Meest geschikte terrein om deze bedoeling uit te werken werd Olloy-sur-Viroin bevonden. Het is een Waals, nog niet toeristisch uitgebuit dorpje tegen Philippeville Er zijn bossen, rotsen, lange af standen, een riviertje,... We vermelden één voor één de verschillende kampen die inge richt worden. Natuurweek voor 14-15-jarigen Jonge mensen krijgen hier de mogelijkheid onder begelei ding van ervaren monitors zelf een natuurweek uit te stippe len, uit te werken en te beleven. Ze kunnen er doen aan natuu- reksplo, dauwtrip, kaartlezen, kajakvaren, rappel, zwemmen, woudloperskeuken, pionieren, oriéntering sloop, seinen, sport, speltechnieken, enz. De na tuurweek kost 800 fr. (waarvan 200 voor de bus). Niet-leden betalen 100 fr bij voor de ver zekering. De week gaat door van 7 tot 14 juli. Monitor openluchtleven Speciaal bedoeld voor hen die meer wensen te weten over al lerlei spelen, tochten, kampen, sporten en exploraties. Je knjgt een technische en pedagogi sche vorming mee. Vooral voor (toekomstige) leiders is dit inte ressant. Er wordt immers ook aandacht besteed aan het verwerken en overbrengen naar je specifieke geleiding Een greep uit wat zoal gebeurt: kampinrichting, koken, pionie ren, woudloperskeuken, zwemmen, voley, animatiea vonden. natuurexplo, rappel, dauwtrip, oriënteringsloop, kamporganisatie, atletiek, kaartlezen, kamp os, seinen, sport, speltechnieken, kajak varen, enz. Je ontvangt het brevet van monitor O.L. (7 tot 14 juli) - Je moet dit jaar 16 jaar worden. Kamptechnieken Bedoeld voor hen die als leider te maken hebben met het in richten van een tentenkamp, vooral als je het een anti- consumptief kleurtje wil geven. Een gansé week worden jous eigen ideeën uitgewerkt rond kampinrichting en pionieren Een kamp met torens, brug gen, touwbnjggen, kabelba nen, blotten, e.a. Verder staat ook kampinkle ding, organisatie,... op het pro gramma alsook een portie sport en spel. Je ontvangt een brevet «hoofdmoniteur» als je reeds een minimale kennis hebt van kamptechnieken (7 tot 21 juli) Je moet 17 jaar worden. Kampverpleger Een ongevalltje isvlug gebeurt op kamp. Onder de deskun dige hulp van Rode-Kruis mensen leer je hier wat je in zulk geval moet doen. Vooral het preventieve is hierbij van belang Brevet Helper Rode Kruis Je moet 16 jaar worden en de kursus loopt van 14 tot 21 juli Koken Je wordt ingeleid in de wereld van de kookkunsten. Vooral op kamp is het nodig sober en toch voedingrijk te koken. Je kan je week kiezen hier: van 7 tot 14 juli ofwel van 14 tot 21 juli. Je krijgt het brevet van «kamp- kok». Je moet dit jaar 16 wor den. EEN SCHOOL VOOR OUDERS DIE WERKT AAN DE RELATIES TUSSEN JONG EN OUD De kursus is bestemd voor ouders die met twijfels zitten omtrent de opvoeding of het eenvoudig beter willen doen. De kursus omvat 10 uren, gespreid over vijf werkver gaderingen. Er wordt een cyclus gehouden in de maand augustus met de klemtoon op «studie-rendement». Er wordt gewerkt met kleine groepen, zodat de inschrijvingen beperkt zijn. Het kursusgeld bedraagt 500 F per deelnemer voor de helecyclus, de basisdokumentatie inbegrepen. De basisdokumentatie omvat notalOpvoedingsdoelstellingen nota 2: Opvoedingshouding nota3: Macht en genegenheid in de houding nota 4: Interakties tussen gezinsleden nota 5Konflikten onderhouden of oplossen Dokumentatiemateriaal is beschikbaar omtrent: «stu dierendement», «spraakmoeilijkheden», «bedwate- ren», «angst», «agressie», enz... Bij inschrijving ontvangt U een eerste dokumentatie, de data (gewoonlijk telkens 's avonds van 8 tot 10 uur) en de plaats waar de kursus wordt gehouden. Inschrijvingen (en andere informatie) of telefonisch (053/21.91.89). of op het adresLeopoldlaan 6, 9300 Aalst Of schriftelijk met onderhavig af te knippen en in te vullen inschrijvingsformulier, dat kan doorgestuurd naar: Staf Keymeulen, Leopoldlaan 6,9300 Aalst. Lees dit... Zoals reeds enkele weken geleden beloofd, heeft dit nummer van «De Voorpost» zijn eerste vernieuwde jeugdpagina. Op dit blad zal week na week informatie voor jonge mensen (wie is niet jong?) verschijnen. Dit betekent: een aktiviteitenka- lender, korte (of minder korte) tussendoorberichtejes, aan kondigingen van jouw jeugdklub of jeugdvereniging (nie mand wordt uitgesloten, voor de «Voorpost» is iedereen gelijk!), en ja, wat niet... Sport en spel Voor iemand die leider is in een jeugdbeweging zijn dit wel be langrijke elementen. Op onze kursus wordt eens nagedacht over het begrip «spel». Vragen zoals «kompetitief of niet», «al ternatieve spelen, zijn die wel boeiend» worden niet uit de weg gegaan. Ook inkleding der spelen, varianten, klassieke en nieuwe spelen komen aan bod. Je leert ook een boek nieuwe spelen. Het spel als middel in het groepsproces komt ook aan bod. 14 tot 21 juli. Je moet 17 jaar worden en je ontvangt het brevet van hoofdmonitor. Verkennen, seinen en woud lopen. Dit is het sukseskamp van de voorbije jaren. Komt dit door het avontuurlijke? Het authen tieke leven in openlucht? Sein en, woudlopen, oriènteren, tochte, kompas... alles komt hier aan bod in een vlug en toch grondig tempo. Een all roundweekje voor «trekkers» die de basisknepen van het openluchtleven reeds goed onder de knie hebben. Je moet 17 jaar worden. Data: 14 tot 21 juli. Brevet hoofdmonitor. Natuureksplo De natuur, de bloemen, vogels, insekten, enz. leren kennen staat hier centraal. Je krijgt in zichten in de samenhang van alles, de rode draad in de na tuur en het openluchtleven. Je leert je natuurlijk kader kennen. Veel praktische oefeningen, weinig teorie. Je moet 17 jaar worden. De week loopt van 14 tot 21 juli en je krijgt het brevet van hoofdmonitor. Praktisch Op woensdag 7 en woensdag 14 juli vertrekt te 9 u. in Gent een speciale Olloy-bus. Deze wordt aan het station van Aalst-noord verwacht rond 9.30 u. De kursussen kosten 900 fr (autobusonkosten inbe grepen). Eveneens hier beta len niet-leden 100 fr voor de verzekeringsonkosten sup plementair. Inlichtingen en in schrijvingen kan je doen bij Eric Moentjes. Langestraat 51, 9218 Ledeberg. (tel 091- 25.41.60) Vele kansen worden hier ge boden voor wie zich vertrouwd wil maken met natuur en na tuurlijke zaken Wie grijpt ze9 P.D. Deze bladzijde kan echter niet zomaar zonder meer gekon- sumeerd worden zoals we in deze hete dagen een pint bier opslurpen. Je kan het altijd, maar deze bladzijde wordt maar interessant als elk infor matie opstuurt van zijn klub, zijn vereniging of gewoon, van zichzelf! Je begrijpt, zelfs men sen van «De Voorpost» krijgen maar weet van iets, als het hen vertelt wordt. Als je weet dat alle kopij de dinsdag reeds moet binnen zijn, begrijp je ook dat we wat praktische afspraken moeten maken. De jeugdklubs en verenigingen uit het Dender mondse sturen hun info en ge gevens op naar: redaktie «De Voorpost», Oude Vest 34, Dendermonde (uiterlijk tegen de dinsdag voorafgaand op de verschijningsdatum). Klubs en verenigingen uit het Aalsterse kunnen ze vanzelfsprekend bezorgen op het redaktieadres Pontstraat 64, Aalst, maar veel gemakkelijker en minder tijdro vend is dat zij die opsturen naar Peter Dauwe, Reinaertdreef 4, Aalst. Dit wint heel wat tijd en maakt dat het verschijnen van je info sneller kan gebeuren. Deze schikkingen zullen zeker de kwaliteit van deze bladzijde opdrijven, daar zijn we van overtuigd. Speel dit bericht, Aindien nodig, ook door aan je kiubverantwoordelijke, breng het tersprake op een open klubvergadering, enz om eer. Gratis informatie voor je klub of vereniging is niet niets, dach ten we zo. P.D. IJZERBEDEVAART Twee klubs lieten ons weten dat ze een reis er naar toe, inrichten. DIDO: zaterdag 377 te 14 uur aan de klub per fiets. Overnachting in tenten en breng lunchpaketten mee. TERLINDENvrijdag 2/7 om 8 uraan de klub: vertrek voettocht. Om 20 uur kunnen de mensen aansluiten die de hele tocht niet aankunnen. Diksmuide zaterdag 3:7 in de namiddag vertrek met de trein naar Diksmuide. FILM Spinnekop - Dendermonde: «Deliverance» van John Boorman. (20 uur) BLOEDGEVEN Dido, Oude Heirbaan, Erpe: 2 juli te 19 uur. «Wij durven rekenen op de edelmoedigheid van allen MUZIEK Dido, Oude Heirbaan, Erpe: Hard-rock avond met dans, ritme en ambiance (20 uur zaterdag 3 juli). VOLKSDANS Dido, Oude Hierbaan, Erpe: volksdanskursus (ook voor beginnelingen): vrijdag 2/7te20uur. Terlinden, Raffelgemstraat Aalst: volksdansavond: zaterdag 10 juli. (ook info van uw klub komt hierin...geef ze door aan de redaktie!) VAKANTIEPROGRAMMA Dido organiseert voor de tweede maal een bloedin- zameling, overtuigd als we zijn dat we aan het jeugdige publiek de kans moeten ge ven om bloed af te staanWij durven rekenen op de edel moedigheid van allen! Elke week op vrijdagavond komt er een groep enthou siaste jonge mensen in Dido samen om zich al dansend eens duchtig te ontspan nen: de volksdansgroep, ledereen die onweerstaan bare kriebels voelt om te komen dansen moet geen drempelvrees hebben: ook ij zal elke vrijdag met open armen worden ontvangen, zelfs al ken je geen enkele danspas. De hard rock en zijn publiek begint zich allengs meer thuis te voelen in Dido.

De Voorpost | 1976 | | pagina 21