Het standpunt van Tupperware HARMONIEKONCERT TE AALST «SOCIALISTEN» AAN DE BEURT FILMKLUB KINOVA ORGANISEERT SMALFILM FESTIVAL VAN DE HUMOR DER LAGE LANDEN ZEVENDE PIKFEESTEN IN DE FALLUINTJES LEZERS, MEDEWERKERS, AANDACHT! Wegens het jaarlijks verlof zal «De Voorpost» niet ver schijnen op vrijdag 23.7.76. «mm RAVOTTERREIN BIEKORFSTRAAT OFFICIEEL OPEN LOURDESBEDEVAART VAN K.W.B. - K.A.V. EEN GROOTSE ORGANISATIE MET 558 DEELNEMERS 4 - 2-7-76 - De Voorpost In de DZrieveldenweg te Aalst werd verleden zondag een interessant muziekkoncert gebracht door de Socialistische Harmonie «Hand aan Hand», de harmonie die zich de laatste maanden in de kijker speelde, niet alleen door haar opge merkte prestatie in het Provinciaal Muziektornooi doch ook en vooral door haar optreden op het hoogste niveau in de Vaandelwedstrijd, waar ze het «vaandel» zelf van een niet miste. Onder de leiding van Marc Van Wolvelaer, gezien de dirigent titularis Honoré Verstra eten nog niet beschikbaar is, bracht de harmonie voor een flinke be langstelling onder een lood zware hemel vlak op de mid dag een mooi koncert. Aangevangen werd met een topmars van Blankenbrug «Af scheid van de Gladiatoren», een mars die het steeds deed en het steeds zal blijven doen, die daarenboven speciaal is geschikt voor harmonie want in een fanfare wordt de oploper gebroken wegens de beperkte tessituur van de kopers, iets wat met de klarinetten niet het geval is. Een stuk van tweede afdeling, «Halifax» van Ruelle, bracht de toeschouwers aandachtig aan het luisterenvooral dan ook de jeugd want dit gevarieerd mo dern stuk waarin de scherpe kopers vaak aan de eer zijn en afwisselend een brede melodie komt kent steeds waar het zoals hier het geval was goed wordt uitgevoerd, een reeël sukses. Met Tirolertrompetten van De Cloedt komen we in een an dere atmosfeer, die ons mis schien reeds een voorbode brengt van een mooie vakantie in een of andere pittoreske be rgstreek. «Cortège Héroïque» was dan weer een heel ander, eerder klassiek aandoend stuk van Mahy waarin de zanginstru menten gelegenheid wordt ge boden hun virtuositeit ten toon te spreiden, gelegenheid die de muziekanten van de Socia listische Harmonie dan ook dankbaar aangrepen. Na de koncertmars «Bandalo- gy» werd het koncert besloten met «Colonel Bogey on Para de», ge weet wel, de «Charel-mars» maar dan ge volgd door een hele sliert ty pisch Amerikaanse marsen van Kenneth J. Alford in een waarlijk schitterende bewer king en gebracht in het vereiste tempo. Al met al een koncert dat er mocht zijn en dat van de-vele, toegewijde blazers wegens de tropische temperatuur wel •fneet dan een gewone inspan ning vereiste. L.H. Op 26 juni in de voormiddag werden we op de hoogte ge bracht van een aantal feiten in verband met Tupperware en de hinder die omwoners zouden ondervinden. Ons interview had diezelfde dag plaats rond 14 uur. Eerlijkheidshalve en deontologisch moeten wij ook de firma Tupperware de kans bieden hun standpunt over te maken. Maandagnamiddag rond 16 uur zochten wij kontakt met de betrokken firma. De telefoniste beweerde sekre- taresse te zijn en wenste de inhoud van ons gesprek te we ten. De inhoud van het tema deelden wij mede en vroegen om een bevoegd persoon te mogen spreken, die aan de pers een verklaring mocht af- Op het ogenblik van ons ge sprek was men in «vergade ring» en kregen de bevestiging dat men ons rond 17 uur zou terugbellen. Wij hebben tevergeefs ge wacht op een telefoontje, al hoewel we bij de telefoniste onderstreepten dat het ge sprek én dringend én belang rijk was. Wij vroegen extra aandacht voor de belangrijk heid. We kregen de stellige verzekering antwoord te krij gen. Te 17.15u. die maandagavond kregen we nog steeds geen antwoord en hebben ons de moeite getroost opnieuw de firma Tupperware te bellen. We schrijven op ons orderblad precies 17.19 uur en stellen vast dat we een «andere» tele foniste aan de lijn hebben, die gewoon uit de lucht valt. Zij weet van niets en het ganse verhaal dient opnieuw van be gin af herhaald. Uiteindelijk krijgen wij de h. Van Overwalle aan de lijn, die zegt niet de gevolmachtigde te zijn. Uit het gesprek maken we nochtans op, dat hij van onze interventiepoging op de hoogte was. We krijgen niettemin de stellige belofte om nader nieuws te ontvangen en hebben begrip voor de voorzichtige bewoor dingen «geen standpunt inne men, van elke kommentaar onthouden». Uiteindelijk rond 18 uur krijgen we het verlossende telefoontje met als spreker de h. Van Overwalle. Wij vroegen hem de toestemming om de korres- pondentie, zoals men deze met de h. Ghysbrecht voerde, te mogen publiceren. Een feit waarvoor geen bezwaar was. De h. Van Overwalle wenste er overigens aan toe te voegen, dat sinds de brief van augustus 1975 koeltorens verplaatst werden. Ook dat meerdere pri- végebouwen nog niet opge trokken waren bij de uitbreiding van de fabriek. Een ander aspekt, en dit staat volledig los van het onderhoud met de heer Ghyssens, stelden wij vast dat sommige tuintjers erg te lijden hadden onder de «dampen» van tupperware. De plantten gingen er gewoon aan kapot. Uit een telefonisch ge sprek met de h. Van Overwalle stelden wij vast dat de eige naars, die schade leden, een vergoeding ontvangen heb ben. Het is niet aan de steller van dit artikel, noch aan De Voorpost, om een stelling of een sympa- tie in te nemen. We stellen de «feiten» vast. En delen dit mede aan het publiek. Zonder vooroordeel. En het is juist om deze rede nen, dat wij onze uiterste best gedaan hebben om iedereen aan het woord te laten. We zijn echter wel van mening, dat men in de bedrijven zich al te gemakkelijk wegsteekt achter «vergaderingen» om de pers geen antwoord te moeten ge ven. Terecht of ten onrechte. Ergens moet men beseffen dat er een lijn is tussen typen, zet ten en drukken. Als korrespon- dent moet de regel eerbiedigd worden en bijgevolg is er nooit tijd om «rustig na te denken» wat men de pers zou wijsma ken. ledereen heeft het recht om gehoord te worden en z'n standpunt mede te delen, en de korrespondent is slechts een schakel tussen beiden of meerdere. NAGEKOMEN BERICHT Vlak voor het ter perse gaan vernemen we, dat er op dit ogenblik een 15 tal handtekeningen ingezameld werden en er nog een achttal zullen aan toegevoegd worden, in verband met het bezwaar tegen Tupperware. De bewoners uit de Verbrandhofstraat en direkte omwoners van deze fabriek, zullen een brief richten naar de Bestendige Deputatie van Oost Vlaanderen. Dit humorfestival gaat door op 26 september 1976. Het betreft de fllmformaten 8 mm, super 8,9 en 5 en 16mm. Aan dit humorfestival zijn meerdere waardevolle prijzen verbonden. De eerste prijs gaat om een bedrag van 6.000 en de tweede prijs om 4.000 Belgische frank. nog dezelfde dag na het einde van alle projekties plaats Daarnaast is een prijs van het publiek voorzien en een prijs voor de klub met het hoogste gemiddelde. De wedstrijd gaat door onder de hoge bescherming van Mw. de Minister van Nederlandse kuituur, de heer Provinciegouverneur van Oost Vlaanderen en de heer Burge meester van Aalst. Aan deze wedstrijd mogen alle amateurfilmers deelnemen en de voorgestelde film moet tot strikt persoonlijke en private doeleinden gemaakt zijn. Bovendien is elke melding van merken verboden, alsook elke melding van vroeger bekomen onderscheidingen. Elke deel nemer mag één of meerdere films inschrijven, maar met maximum duurtijd van 30 minuten per film. Bij een film die voorzien is van kommentaar wordt alleen de nederlandstalige versie aanvaard. Elke film moet van een klankbegeleiding en/of kommentaar voorzien zijn. Bovendien van een generiek, nauwkeurig overeenstemmend met deze, opgegeven bij de inschrijving van de wedstrijd. De volgorde van projektie wordt bepaald door loting maar de formaten 8 9,5 en 16mm zullen gescheiden worden. De jury zal samengesteld zijn uit bevoegde Vlaamse en Neder landse personaliteiten op gebied van film. kunst en kuituur. De juryleden zullen niet geldig mogen beslissen indien zij niet alle films gezien hebben. Er zal beoordeeld worden op basis van filmtechniek, artistieke vormge ving, originaliteit en humor- istiek en de uitspraak van de jury is onherroepelijk. Benevens de hoofdprijs-van het festival (on- geacht het formaat) kan een speciale prijs toegekend worden voor de 16 en de 8mm. inbegrepen 9.5en S 8. jury behoudt zich het recht voorde projektie tc onderbreken ande/.e films, welke, noch door bon inhoud, noch door hun waarde aan de eisen van ht wedstrijdreglement beantwoor den. Tevens mogen zij niet in strijd zijn met de moraal of de openbare orde. De inschrijving gebeurt op formulieren van Filmklub Kinove. Deze worden door de inschrijver overgemaakt samen met het inschrijfingsrecht van 300BF. per film. Men moet de formulieren vóór 1 september zenden naar het wedstrijdsekre- tariaat: m. Van Horen H, Ploegstraat 19. Aalst en het inschrijvingsrecht voor 1 sep tember storten op rekening nummer 293-0015807-51 van Van Der Borght Erik. Opwijk- sesteenweg 15. 9390 Moorsel. In geen enkel geval zal het inschrij vingsrecht terugbetaald worden. Indien de auteur zijn produktie zelf niet voorstelt kan de projektie verzekerd worden door de Kinova club. Daartoe dient men de film laten geworden ten laatste op 10 september met alle nodige prokjektiegegevens op volgend adres: Huis Prio, Vrij heidsstraat 73. Aalst. De kosten hiervan zijn ten laste van de inschrijver. Het projektie- scherm wordt opgesteld voor de 8mm kategorie voor een brand puntafstand van 25mm, voor 3e anderen op 50mm. Eenzelfde scherm wordt gebruikt door alle films. Alle deelnemers moeten gebruik maken van de klankin stallatie van Kinova en aanslui ting is voorzien met bananen- stekker of Dl N-aansluiting. Kinova neemt geen verantwoor delijkheid op zich betreffende films die haar zullen toever trouwd worden: zij gaat echter de verbintenis aan er de meeste zorg voor te dragen, ze te vertonen met onberispelijk ma teriaal en terug te sturen binnen de 10 dagen. Alle inlichtingen betreffende de projektoren zullen tijdig aan elke deelnemer meedegedeeld worden. De officiële.prokiama- tie met uitreiking der prijzen zal PROGRAMMA WEEK VAN DE LANDELIJKHEID: Zaterdag 24 tot vrijdag 30 juli elke dag te 15 uur: geleide wandeling. Te 17 uur: bezoek aan de tentoonstelling. Te 17.30 uur: projektie van film over de Falluintjes. Officiële opening van de tentoonstelling op vrijdag 23 juli. PIKFEESTEN Zaterdag 31 juli en zondag 1 oogst. 15 uur: Veldaktiviteiten: pikken, binden, stuiken, naar aloude gewoonte door een dertigtal boeren en boerinnen in oude klederdracht. 16 uur: Schafttijd op het stoppelveld met hete worst en platte geuze. 17 uur: De oogst wordt binnengereden. Tussenin, naar believen: hete ovenkoeken met smout, vlaaien, hete boerenworst met brood, kop met bruin brood, wafels vanop het vuur. 17.30 uur: Schuuraktiviteiten: vlegeldorsen, geselen, wannen, ziften, enz. 18 uur: Vlegeldans: enkele slag. dubbele, drie- en vierslag. 21 uur: Feestvuur met optreden van zangkoor. Einde bij dageraad. DAARENBOVEN Stoomtrein Moorsel -Baardegem en terug van 10 tot 19 uur. Kruidenmarkt Tentoonstelling levende kunstuiting i.v.m. oogst en Falluintjes. Ruiterij: optreden van 16 tot 18 uur van Dender- en Kravaalruiters. Volksdans: Volksdansgroep «Eglantier» van 18 tot 21 uur met volksdans door 't publiek. Wandelingen naar bloementapijt, tentoonstelling. Water kasteel. Herberg Kuiper met draaiorgel. Grootvee: in natuurlijk milieu. Inkom gratis. L.H. Harmonie Hand in Hand' (JM) Wm Tijdens het koncert van de harmonie -Hand aan hand" was schaduw troef (JM) E.A. ROGGEMAN Vervolg van blz. 1 Woordvoerder van de Rotary, de h. Keymeulen wijst er in zijn toespraak op dat de Rotary niet alleen maar een vereniging is van een aantal goed geklede heren die graag eten en drinken in plechtstatige lokalen maar bovendien als aiaenng van een organisatie met 700.000 leden en 14.000 klubs, als ideaal «dienen» hebben inge schreven. In de letterlijke zin van het woord. Daarom dat de Rotary zich in 1974 reeds de vraag stelde: «is er nog speelge- legenheid voor de jeugd». Het antwoord was neen. Meteen dacht men aan een bengelpark. Een samenloop van omstandig heden bracht Rotary en C.A.R.J. gelukkig samen. Daarom kan Rotary het des te meer waarde ren voor het grootse werk dat men leverde en hiervoor een bijzonder woord van dank uitspreken. Rotary heeft steeds op de bres gestaan om een idee ingang te doen vinden zegt dhr. Keymeulen. Op het welslagen biedt de rotary 'Aalst-Noord dan ook aan alle aanwezigen een verfrissende drink aan. Een gebaar dat, gelet op de meer dan warme dag, door alle aanwezigen met buitenge woon veel waardering wordt ontvangen. In een korte, gees tige en fel gesmaakte toespraak, wars van alle officiële plichtple gingen, dankt dhr. Liebaut na mens de Jins de... ouders. Al diegenen welke werktuigen ont leenden en met een bijzondere blijk van waardering voor het «te mogen gebruiken materiaal». Misschien is er hier en daar ergens een spade of zoiets stuk zegt de spreker, maar wij bedanken toch al diegenen, die hun rekening niet instuurden. In gans het opzet gaat het niet zozeer om de woorden zelf, maar wel de ondertoon waaruit blijkt, dat de buurtbewoners daad werkelijk geholpen hebben, samen met de jeugd, om het allemaal waar te maken. En hiervoor steekt spreker zijn erkentelijkheid niet onder stoe len of banken. Gewoon infor meel, open en eerlijk, recht uit het hart. Officiële woordvoerder is Schepen Bogaert die gelast is met de overdracht van het ravotterrein. Als Schepen van Financiën en jeugdbeleid is hij met blijdschap naar dit ravotter rein gekomen zegt hij. Maar zegt meteen nu een beetje in de positie te staan van monseigneur De Bisschop die moet spreken wanneer men alles reeds zegde. En inderdaad, de vorige spre kers hebben gelaten en lee (ut lik niets onverletlUy het geheel inlet spreekbeurten te schetsen. Er e i valt weinig aan toe te voegen danan het entoeziasme, de dank en de et waardering. e I aai Schepen Bogaert stelt bijzon-0V( dere prijs op de ervaring inzakejsg jeugdbeleid van de heer Helin,)ag die hij voor de ruime inzetL, dankt. Spreker onderstreept,^ dat er thans ook een sekretariaaJL voor jeugdbeleid komt. Een jeugdsekretariaat. Eén van de verzuchtingen ven het C.A.R.J.,e dat in het verleden bijzonder'0 goed samenwerkte met heten stadsbestuur. Een C.A.R.J. datn r in het verleden en ook nu>n nog niets onverlet gelaten'is heeft en aanhoudend aandrongig€ en blijft aandringen om dege nodige resultaten te bekomen, en Een van die problemen is. dat delis bewakingsopdrachten toever-at trouwd zijn aan de agent van deiaf wijk. Niet als boeman, maar om|er toezicht te houden op het gehee!.n(j Met de positieve punten vanee Schepen Bogaert en de reedSpr( verworven resultaten, kent deze^ officiële namiddag een infor-0f meel einde om en rond deJn opgetrokken tent met een aan-, geboden drink voor iedereen. E.A.R.'f ph ier El Het vergt een enorme Inzet aan medewerkers om 558 deelnemers in goede banen te leiden en te houden. Niet alleen vertrekken er 475 personen met de trein op lOjuli, maar op 9 juli vertrekken er nog eens 83 deelnemers met het vliegtuig. Gent. Bichtverantwoordelijke E. H. Gossey uit Aalst. Nationaal verantwoordelijke en de K.W.B. Gerard Van Der Beken en voor K.A.V. mevrouw Delbar, beiden uit Oudenaarde. De ordedienst is in handen van M. Everaert uit Zottegem. De Jeugdleiding Aalst is in handen van Erik Van Den Driessche uit Haaltert en voor Oudenaarde Fernand Van Hoecke en MareTant, proost. Maar ook de treinleiding kent een zeer goede organisatie. Leider is Viktor Van Den Driessche uit Haaltert. leidster Jeanne Van Geirt uit Erembodegem. Speaker: Angele De Rijck-Heyman uit Haaltert. Proost E.H. Roger Ghijsels uit Geraardsbergen. Dokter: Erwin Ottoy uit Haaltert. Verpleegster Schockaert-keymeulen uit Aalst en koffieschenkers zijn mr. en mevr. Staes uit Gelrode. Maar hiermede is het lijstje van de 40 medewerkenden nog niet af. Nemen de vliegtuigreis voor hun rekening en hoofd- verantwoordelijke-proost is E.H. Julien Van Der Meeren uit Aalst. Voor de K.A.V. Elisabeth Rousseau uit Aalst en de K.W.B. Gerard Malfait uit Zottegem. De groepsleidingen voor Aaigem: Willy Pieraerens. Aalst Mijlbeek: E.H. Berlangé, Melanie Trogh en Albert Bruy- DE DEELNEMERS Uit Aalst zelf vertrekken in totaal 170 personen met de trein en het grootste aantal komt uit Mijlbeek met 87 deelnemers (bovendien en dat is wel opvallend neemt uit de parochies alleen Mijlbeek deel aan de reis met het vliegtuig, waarvoor nog eens 24 personen inschrijven. Zodat het totaal aantal personen wat Mijlbeek betreft op 111 mag gebracht worden). De St. Jozefparochie mag rekenen op 50, H. Hart 17 en Sint Annaparochie op 16 deelnemers die met de trein de reis ondernemen. Een van de pieken is Haaltert met 116. Lede met 110 (waarvan nog eens 9 met het vliegtuig). Uit Wanzele 36. Aaigem 8 (plus 10 met het vliegtuig), Kerksken 2. Moorsel 2, Erembodegem 26 en Zottegem met 5 bedevaarders. Uit Wanzele vertrekken er nog eens 7 en Zottegem nog 1met Herdersem 10. Hillegem 16 en Meerbeke 6. die met het vliegtuig vertrekken. LEIDINGEN De algemene leiding berust bij Voorzitter Mgr. Fraeyman. De geestelijke direkteur is E. H. De Beul uit Oudenaarde en predi kant E.H. Becaus, eveneens uit Oudenaarde. Gebeds en zang leider E.H. Van Puyenbroeck uit !IS et si; ch landt. Sint Anna: Van Deree Eecken. Sint Jozef: E.H. BayensP€ en Van Cauteren-De Witte.3S Erembodegem: Maurits Roels.,e' Haaltert: E.H. Van Poel, Jeannej0 Mally, Jozef Van Verlamontj- Frans De Loose. Voor Lede: P E.P. Van den Broucke, Henri Deiei Bruyne, Marcel Van OudenhoveUl en Jeannine Coppens. Voorl j Wanzele tenslotte: Paul Smet en oi E.P. Jos Stevens. iv. en PROGRAMMA Alhoewel er eventueel lichte wijzigingen kunnen zijn, ziet het aS programma van de Lourdesbe-*K devaarders er als volgt uit: 'a; zondag 11 juli is er een'O' internationale Eucharistie-ia viering Pius X. Openlucht-3n plechtigheid, 's Namiddags is eriai een kennismakingswandeling DS met de nieuwe groepsleiders, een ns H. Sakramentsprocessie en 'sec avonds vergadering van dem groepsleiders. Maandag: Bar- er tres. een vrije namiddag en jn vervolgens rozenkrans aan dee grot plus kaarskensprocessie. ee De dinsdag begint met een eucharistie in de rozenkrans- kerk. De kruisweg, biechtviering 'N in de parochiekerk en tenslotte ij een hotelgesprek. ig Woensdag 14 juli begint met een et eucharistieviering, vervolgens ei uitstappen en gebedswake in de br rozenkranskerk. of Donderdag tenslotte Cité Se- 6(. cours en slotplechtigheid pluskv afscheid. ia EAR

De Voorpost | 1976 | | pagina 4