I l Wieze acht punten bon Knappe prestaties van Aalsterse atleten ACHT PROVINCIALE SCHILDJES EN EEN NIEUW KLUBREKORD VOOR AALSTERSE DAMES EmbbéB KORT SPORT Willy De Witte de beste bij vroegere vrienden Kaatskampioenschap van Vlaanderen te Aalst II Nederlaag van Three Stars ZILVER ROOS t—BIHl Tomooi H.C. Ros Beiaard E.V. Aalst winnaar S.K. Grembergen bij de heren Rudi De Jonghe Luc Collyn Uitbreiding ERIK DE R00SE STEVIG LEIDER IN W.A.O.D. REGELMATIGHEIDSKRITERIÜM Zeéls kaatsverbond Van Damme en Van Opdorp winnen Liefhebbersverbond gewest Aaflst slIJ WINT Minivoetbal- tornooi te Zele 20 Op de jongste avondmeeting die door de K.A.C.E. Aalst in het Osbroekstadion werd ingericht dienden de knapste prestaties op de rekening van Aalsterse kadetten te worden ingeschreven. Inderdaad deze wonnen niet minder dan drie van de vijf reeksen over de 200 meter. Johan De Saedeleer die zich in een ideale konditie kan verheugen liet 24"3 af drukken wat meteen de beste seizoenprestatie van onze pro vincie betekent. AJrio De Meyer won insge lijks zijn reeks in de goede tijd vain 25"8 en Erwin Van Nieuwenhove liet in de an dere reeks 25"8 optekenen. Andere uitslagen van Aal sterse atleten over de 200 meter waren Bart De Sae deleer (26"6), Johan Claus (26"6), Jan De Vree (28"3), Mare De Neef (28"3), Mare Mabdlde (28"7), Jan Van Wezemael (28"7) en Freddy .De Boeck (29"3). Bij de seniores over de 200 meter slaagde Danny Roe- landt de gevreesde Al- lemeersch achter zich te la ten (22"2). Junior Mare Van Imipe liep een krono van 23"5 en Edwin Mercx ver ging het niet zo best niet 27" rond. óok de Aalsterse kadetten (dames) lieten ach terdege gelden over de 200 meter, met Claudine Mor tier (27"4) en Ria De Bock die 2e werd in 28"2. In de andere reeks werd Ann Claeys 4e in 31"4. Overwin ning van Regi-ne Van Huf fed over de 200 meter scho lieren in 26"7, terwijl Carine Van der Meirssche op de mooiste ereplaats beslag leg de (27"8). De 600 miniemen (dames) zette Inge Eemans op haar naam in 1'50"1 In deze 600 m. was Mieke Se mi nek 5e in 1'58"8, Myriam Houtman 7e in 2'10"2, Nele Bomon 8e in 2*11"9, Suzan ne De Wolf 9e in 2'15"5 en Myriam Claeys 10e dn 2'18"5. Aalsterse zege ook in het hoogspringen (heren) dank zij Stefaan Van der Stiche- len die met 1,50 meter zijn persoonlijk rekord verbeter de. Lieven Roelandt werd 4e met 1.35 m. Goede pres tatie over de 300 m. horden van Gunther Everaert (25"6), Danny Kïnoo (44"4) en Herwig Hulsbosch (43"5). Bij de dames juniores-senio- res won Linda De Bruyn het verspringen met 5,05 meter terwijl haar zus Marleen 7e was met 4,50 m. Over de 400 m. won Si'grid Roelandt haar reeks in 64"7, terwijl Hdldegarde Eemans 4e was in 67"7. Herman Parmen- tier schreef vrijwel pro bleemloos de 3000 meter op zijn naam met een tijd van 8'27"8. In" de andere reek sen lieten Dirk Coppens en Alex Buyle respektievelijk 9'52"6 en 10"30"6 afdrukken. J.P. Hoffelinck haalde in het diskusiwerpen 32,66 m. In de 1500 m. kadetten (heren) verbeterde Pieter De Vree zijn persoonlijk rekord ge- voe'ig. Hij liet 4'39"6 note ren. Ook Johan De Schrij ver vestigde een nieuw per soonlijk rekord over de 1500 m in 4'15"8. J.V.H. Het bilan dat Eendracht Aalst na de provinciale kampioen schappen die in het Osbroekstadion hun beslag vonden, kan voorleggen is zeer batig te noemen. De Aalsterse dames ver- wiemen liefst acht schildjes, terwijl insgelijks een klubrekord sneuvelde. Hot lieeuweaandeel van de provinciale titels werd door de juniores behaald. Ze ver wierven liefst 5 titels. Geen problemen voor een knappe Linda De Bruyn zo in de 100 (12"7) als in de 200 m. (26"8). Els Verschuere werd laureate in het kogelstoten met een worp van 10,98 m. terwijl Jenny Mees eens te meer uitstekend provinciale kampioene in hot diskuswer- pen werd (26,70 m). De juniores aflossingsploeg (Linda De Bruyn, Marleen De Bruyn, Els Verschuere en Sigrid Roelandt) haalde de titel binnenschot over de 4 x 100 m. in een tijd van 52"4. Regina Van Nuffel liet over de 400 meter alle tegen standsters achter zich met een tijd van 59"5. Met 12"9 won Claudine Mortier de 100 m. kadetten in 12"9 waardoor ze eens te meer het klubrekord evenaarde. Tevens werd Claudine 2e in het kogelstoten met 8.32 m. Ria De Boeck liet in de 200 meter een beste indruk en won dn 27"5. Met een sprong van 4,57 m. werd ze op de koop toe 3e in het verspringen. Een 3e plaats voor Carine Van der Meirs sche in het hoogspringen, al hoewel ze met 1.52 m. net zo hoog sprong als de lau reate. Niettemin stelde ze het klubrekord scherper. Over de 400 m. werd Carine 2e in 63". Andere uitslagen bij de seniores Hildegarde Eemans verwierf een 5e plaats in 65"5 over de 400 m. Bij de juniores werd Sigrid Roelandt 2e over de 400 m. in 64"4, terwijl Lut- garde Coppens 3e was in de 800 m. in een -tijd van 2'31"1 Marleen De Bruyn werd over de 100 m. 3e in 13"3. Sylvianne Goossens het een 3e plaats noteren bij de scholieren over 100 m. Voor Laurie Verhei rstraeten een 5e plaats in het kogelstoten (7,03 m.) en een 4e in het speerwerpen met een worp van 22,82 m. Ann Claeys liep een 3e plaats in haar reeks over de 100 m. iru 14"4 bij de kadetten. Al bij al waren de resultaten dus vrij gunstig voor K.A.C. Een dracht Aalst. J.V.H. H.C. Ros Beiaard, het sym- patieke damesploegje uit de wij Donckstraat, kende suc ces ter gelegenheid van hun handbaltornooi. Het bierten tje kon de bestellingen niet bijhouden en ondanks de tro pische temperatuur streden de ploegen met volle inzet. Bij de dames kwam E.V. Aalst als primus te voor schijn. Hun taak werd wel enigszins vergemakkelijkt door de opkomst van een on volledige Aalst Sportlef-ploeg De inrichters zelf verdedig den zich uitstekend maar die nen na een nederlaag met het kleinste verschil de tweede plaats aan Aast Sportief te laten. Sparta eindigde zoals verwacht vierde maar kan toch op een hoopgevende prestatie prat gaan. Bij de heren werd S.K. Grem bergen verdiend winnaar. Zij versloegen Dendermonde in de beslissende wedstrijd al dient gezegd dat de nieuwe Ros Beiaardploeg sterk ge- handikapt tussen de lijnen Rudi De Jonghe doet het goed. Dinsdag koerste de Ledenaar te Buggenhout en was er tweede. Patrick Lerno kwam als nummer acht door de finish. (mm) Luc Collyn nam woensdag deel aan het wereldkam pioenschap tijdrijden per ploeg. Het Belgisch team was 9e (mm) Teneinde de volleybericht- geving nog beter te kun nen volgen is de heerGus- taaf De Smet, (tel. (052) 44.45.96) toegevoegd aan de volleybalrubriek. (mvw) verscheen. Het heroptredende Ajax moest vrede nemen met de laatste plaats, maar ook voor hen tellen ruime ver zachtende omstandigheden. Sparta Aalst met een ver jongde kern deed wat van hen verwacht werd. UITSLAGEN HEREN Dendermonde - Sparta Aalst 18-7 S.K. Grembergen - Sparta Aalst 11-8 Ajax Lebbeke - S.K. Grembergen 8-11 Dendermonde - Ajax Lebbeke 20-4 Ajax Lebbeke - Sparta Aalst 7-10 Dendermonde - Grembergen 6-10 RANGSCHIKKING 1. S.K. Grembergen 2. Dendermonde 3. Sparta Aalst 4. Ajax Lebbeke DAMES UITSLAGEN Ros Beiaard - Sparta Aalst 25-2 E.V. Aalst - Aalst Sportief 5-2 Ros Beiaard - E.V. Aalst 4-9 Sparta Aalst - E.V. Aalst 2-13 Aalst Sportief - Sparta Aalst 14-1 Aalst Sportief - Ros Beiaard 6-5 RANGSCHIKKING 1. E.V. Aalst 2. Aalst Sportief 3. Ros Beiaard 4. Sparta Aalst Arnold De Muynck, nationaal WAOD-kampioen ambassa deur van de Belgische amateurwielersport. (VS) Na de wedstrijden van het voorbije weekend bfldjft Eric De Roose stevig aan de leiding in het regelmatigheidscriiterium van de Openbare Diensten (W.A.O.D.). De stand ziet er als volgt uit 1. Erik De Roose 431 p.; 2. Van Driessohe Jean 379 p.; 3. De Maerteleire Btienne 369 p.; 4. De Block Omer 349 p.; 5. Roelekens Freddy 348 p.; 6. Johan Bollaert en Roger Seghers 336 8. Camam John 313; 9. De Moor Erik 313; 10. Van Laethem August 301; 11. De Wedrdt Willy 290; 12. -Heüebaut Roland 288; 13. Verroeye Marnix 269; 14. Hoo- reweghe Antoine 248; 15. Claeys Antodne 239; 16. Allen Karei 229; 17. De Muynck Arnold 220; 18. Wauters Luc 211; 19. De Becker André 191; 20. De Waard Jaap 184; 21. Uytter- baeghe Luc 182; 22. Vyncke Willy 180; 23. Sonck Etienne 176; 24. MaütJhiijs Eric 164; 25. De Mits Antoine 160 VS Zelfs zonder Charlie Masure is Wieze nog een erg sterk geheel; dat ondervond Zele toen het de kandidaat-kampioenen in de ogen keek. Bij de rust was de wedstrijd virtueel gespeeld (8-1) en was de tweede helft nog slechts een formaliteit voor een team duit uiteindelijk 15-4 liet opteke nen. Lebbeke en Herdersem voch ten een topduel uit dat met nipte 15-13 cijfers door de thuisploeg werd gewonnen. Hierdoor komt Lebbeke met een punt voorsprong aan de leiding... het begin van het èmrie Terwijl leider Merchtem af getekende overwinningen be haalde, was ook Denderbelle goed gestart tegen Opwijk (6-15). Tegen Brussegem, een niet ongevaarlijke ver plaatsing, kwamen de Bedie naars één punt tekort om te winnen (15-14). Opstal Pelote knoopte weer met de overwinning aan ten nadele van Viane. Verhoeven toonde zich weer in volle kracht en kon vooral op De Leuze rekenen om de bezoe kers op achterstand te spe len. Tot aan de pauze bleef de Quite geflijkopgaand (8-7) doóh naar het einde toe zou den de thuisspelers een brood nodige overwinning behalen. Ir Gewestelijke Bevordering blijft Hamme Zogge op de 2e plaats na de 5-15 zege tegen Baasrode VA. Opwijk verliest van zijn pluimen door een 15-10 nederlaag bij Hamme SA. Opdorp kreeg een 15-0 for faitnederlaag bij Moorsel WK terwijl Baasrode JV korte metten maakte met Moorsel Steven. In Lagere I hadden we het reeds over de topper Lebbe ke - Herdersem. Voor de rest erg normale overw ningen met Baard ege Baasrode A., Merchtem. In Hogere H is de eindron gestart. Spijtig genoeg we het programma niet aan pers meegedeeld... zodat U van de komende stri weinig kunnen vertellen. Wat we wel weten Hogere III Denderbelle - Geraardsb. Hamme - Opstail P. Gewestelijke Bevordering Hamme SA - Moorsel WK Opwijk - Wieze Buggenhout - Baasrode 1 Opdorp - Baasrode JV Zele - Hamme Z. Lagere I Zele - Lebbeke (zat.) Opwijk - Merchtem (zat.) Opstal - Gijzegem (zon.) Herdersem - Baasrode A Baasrode JV - Erembodegt Welleweg - Baardegem (mvi van opdorp LIK. RUBBENS 15-7 Onder impuls van William en Mare De Vïjlder nam de thuisploeg een geweldige start en ging de rust in met een 8-0 Van Opdorp had zich enigszins geforceerd en de bezoekers begonnen langs Karei Vermeir aan een re monte die nog tot 15-7 cij fers leidde. BB VELDEKEN SMED. VAN DAMME 7-15 In de eerste helft was er al tijd spanning en Michel Van Uytfanghe hield zijn vijftal in het spoor van het bezoe kend vijftal 7-8. In de 2e helft stimuleerde Michel Van Damme zijn ploeg naar een grotere pres tatie. In de hand gewerkt door een inzinking van Vel deken, dat geen spel meer haalde en zelfs op geen matchpunjt kon aanspraak maken. SPORTA DE WAELE ANGLO PILS 15-11 Beide ploegen maakten er een aangename lufcte van en in de eerste helft ble ven ze dicht bij elkaar 8-6. Maar in de laatste spelperio- de stevende Sporta De Wae- le langs Freddy De Block recht naar 13-6, maar Roger Vermeulen replikeerde voor Anglo Pils en het werd 13-11 FORD NEYT BOB HANSEVELDE 15-7 De strijd tussen de leider en de laatst geklasseerde bracht nog enige spanning. Aan de rust was het 8-3 en BOB bleef sterk aanklampen en langs Ivo De Neef ge lukten ze er in om 7 spelen te halen maar Gaston Dos- sche zorgde er voor dat de drie puntten bij Neyt bleven. WEDSTRIJDEN VOOR ZA TERDAG 10 JULI Angk) Pils - Ford Neyt (Droeshout) Van Opdorp - S porta De Waele (Wauters Theo) Lik. Rubbens - BB Veldeken (De Paepe Henri) Smed. V. Damme - Renault Dieleman (Van Buynder K.) KLASSEMENT 1. Ford Neyt 9 w. 24 p.; 2. Renault Dieleman 9 w. 23 p.; 3. Lik. Rubbens 10 w. 20 p.; 4. Van Opdorp 9 w. 18 p.; 5. Smed. V. Damme 9 w. 12 p.; 6. BB Veldeken 10 w. 12 p.; 7. Anglo Pils 10 w. 11 p.; 8. Sporta De Waele 10 w. 9 p.; 9. Bob Hansevel- de 10 w, 0 p. BENO Sinds een paar jaren moeten we Willy De Witte missen in de BLB-rangen die hij heeft verlaten voor de stap te wagen naar de BMB waar hij eerst bij de juniores en ook dit seizoen bij de inters toch al enig resultaat heeft behaald. Dankzij de overeenkomsten tussen BLB en BMB was het dan ook voor Willy mo gelijk om vorige zondag aan te treden in zijn oude bond. Daarbij moeten we dan nog nemen dat het 20 ook een beetje voor eigen publiek was wat voor hem oen ze kere stimulans moet ge weest zijn, al heeft haj het ook niet zo maar 'voor het grijpen gehad. In de eerste reeks was het Luc Dhaemers die rich bij de start aan de leiding ging nestelen doch Willy kon vrij gemakkelijk na een paar ronden terug komen en het kommando in handen nemen. In de 2e reeks was het ech ter opnieuw Luc Dhaemers die zich op kop werkte en hij werd gevolgd door een knappe De Wolf. Willy moest hier tevreden zijn met een 3e plaats. Alles was daarmede nog niet verloren en in de 3e reeks kon De Witte de wed strijd naar zijn hand zetten zodat hij door een tweede reeksoverwinnimg ook de eindstand naar zich trok. Bij de nieuwëlingen 250 cc kregen we een reeksoverwin ning van Van Gijseghem, die niettegenstaande dat toch niet kon beletten dat de bloemen naar Borms gingen. Voor Geert De Ruysscher was het geen probleem hij de ju niores, die bedde reeksen af getekend won. De strijd was echter heviger bij de senio res waar Van De Moortel af te rekenen had meit een sterk rijdende Robbens, die de eerste reeks voor zich nam. In de 2e reeks was de stand juist omgekeerd en het was tenslotte de tijd due de bloemen naar Van De Moor tel bracht. VS Dit jaar organ iz eert de kaatsklub Houtmarkt - Her leving Aalst de 51e uitgave van het „Kampioenschap van Vlaanderen". Deze mini kom petitie verzamelt de elite van onze kaatswereld op de kaatsbaan van de Houtmarkt en zal uiteraard tot een ge nietbaar kijkstuk uitgroeien. Dit tornooi gespreid over vijf speeldagen 12, 13 14 en 15 juli telkens te 15 uur wor den de schiftingen gespeeld. De finale die de vier win naars van de schiftingswed strijden groepeert, en uiter aard het hoogtepunt van de ze kompetitie vormt, wordt dan op 17 juli om 15 uur be twist. Aalst Houtmarkt wordt dus gedurende 5 dagen de pleisterplaats van talrijke kaatsliefhebbers. Maandag 12 juli komen Pont-è-Ceiles (De- passe-Tournay), Nivelles (Jo sé Letroye-Moreau) en Br ne-le-Comte (Donnat - V ravens) tegenover elkaar. Dinsdag 13 juli binden Cl pelle k Wattines (Demarl re-Cassart), Cognelée (V Goetsenhove - Tourneur) Ottignies (Lebrun - Hai traete) de handschoen aan, Woensdag 14 juli strijd Jurbise (Polaert - Van 1 renbeke), St. Servais (W lem - Libertiaux) en H rues (De Plecker - Colmar voor een plaats in de fina Donderdag 15 juli komen T lembeek (Matthieu - Verstr pen) Gembloux (De Muld< Burny) en Rebaix (Ranssoi Baucq) in het strijdperk, organizatoren hebben uit aard heel wat geld tegen tornooi aangegooid en hopjl dan ook dat het publiek de inspanning zal op prijs sti len. J.V.H. Het meest markante feia aan de jongste „hete" kompetitie dag te knopen, was zonder enige twijfel de nederlaag van Three Stars opgelopen in de konfrontatie met F.M. Shoe. Dit gebeurde dan nog In ei gen trapezium. Aldus werd dé- indrukwekkende reeks van wedstrijden zonder nederlaag van het Moorselse vijftal nog al bruusk gestopt Het werd een tamelijk spannende wed strijd waarin F.M. Shoe een beste prestatie opbracht. De zege hoe verrassend ook, kan dan ook bezwaarlijk worden aangevochten. Dat Odessa aan het korste eind zou trek ken in de wedstrijd met lei der Groenendalers lag voor de hand. De thuisploeg ver dedigde zich naar het beste vermogen, maar kon het te gen een onder alle oogpunten sterkere formatie niet werken. Denderzonen - F1 stones had weinig weg een wedstrijd. Denderzon^ betrekkelijk zwak, werd i eigen bodem met spreker cijfers geklopt. Kluizena had niet veel in te breng tegen Heuvel. Het klas verschil kwam dan ook d delijk op het scorebord. B Merchtem had aan R.T.T. een lastige klant maar haa uiteindelijk toch het lal naar zijn kant. DE UITSLAGEN Michiels - Wallekes 15 B.P. Merchtem - R.T.T. 15 Odessa - Groenendalers Heuvel - Kluizenaars Denderzonen - Flmstones^ Three Stars - F.M. Shoe >s II Voor de rust nam Rodania een 6-2 voorsprong tegen Zil ver Roos. Na de herneming wprd aan de voorsprong ge knaagd en na 6-4 en 7-4 kwam men terug tot 7-6. Op dit moment verliet de ge kwetste Maurits De Clercq het terrein wat meteen voor de thuisploeg een zware han dicap betekende. Gallant Zil ver Roos zag de kans nu schoon en rukte op tot 7-10. Rodania dreigde nog even bij 9-10 maar dat waren meteen de laatste stuiptrekkingen. Einduitslag 9-12, ZATERDAG 10 JULI HEEFT OP DE KILLE DE BEKER FINALE PLAATS. De finalisten zijn COMIDAC /TOYOTA. ONS VERMAAK en GALLANT ZILVER ROOS meteen de organiserende club. Ter gelegenheid vam Hui velde-kermis heeft er o de koer van de scha een minivoetbajltorna plaats waaraan deelgenc men wordt door 5 plot gen MV De Grauwt Zeelse kampioen, Kroegsken, BOB Hansc velde, Mi ni shatters, Ver mei re Boys. De wedstrij den gaan door zaterdt 10 juh en zondag 11 jul telkens om 14 u., 15 u, 16 u., 17 u. en 18 u. BENCf

De Voorpost | 1976 | | pagina 20