^Aalsterse Flitsen) paardekeuring op de houtmarkt ROEMEENSEAVOND HHET gebeurde !?JÏN UW STRAAT De Voorpost - 9-7-76 - 5 Zaterdag jl. ontving het Aalsterse Jeugdklubhuis Tanu een delegatie van de Roemeense Ambassade en de vriendschapsvereniging België-Roememë. Dit be zoek waarbij door de Roemeense Ambassade ondermeer een receptie werd aangeboden vond plaats naar aanleiding van een Roemeense avond door het jeugdhuis georganiseerd. Benevens het bekijken van een toeristische film kon men een informatiestand bezoeken terwijl Roemeense wijnen en met hand geweven textielproducten te koop werden aangeboden. Bijna alle bezoekers namen ook deel aan een dempkratischeavondmaaltijd... Het jeugdhuis dat in de toekomst nog dergelijke avonden wil organiseren heeft alvast bewezen vooreen aangename sfeer te kunnen zorgen. (L.M.) Onder een gloeiende zon stond het «paardevolk» verleden zaterdag tussen de bomen van de Houtmarkt verzameld. Waar het kon eronder, om toch een beetje schaduw op zich te voelen, hoewel de schaduw bijna geen afkoeling meer bracht. Men was er weer aan de jaarlijkse paardekeuring toe. Men zou bijna kunnen zeg- om heeft het een touw aan gen: een schoonheidswed- strijd voor paarden. Evenwel zonder onderscheid van ge slacht zoals dat bij andere- «diergelijke»- wedstrijden wel het geval is. Merries, hengsten en ruinen mogen allemaal samen hun beste charmes aan het publiek to nen. Bovendien is er geen standenverschil tussen paarden «van betere af komst» en gewone trek- of werkpaarden. Hoewel dit ei genlijk niet helemaal juist is: ze doen wel mee aan dezelfde wedstrijd, maar dan toch op een andere pis te. De voorselektie is reeds ge beurd vóór de kandidaten op de piste verschijnen. Men onderzoekt de tanden, waar door men de ouderdom van het dier vast stelt. Nu begint het dus voorgoed. Want wat is van belang bij zo een wedstrijd? Niet alleen de sierlijkheid van lijf en leden, zeker niet. Het paard moet ook bewijzen dat het zich op een elegante manier kan voortbewegen. Het moet zich weten te «presen teren». Eerst stapt het, daar na draaft het: linker voor poot en rechter achterpoot naderen elkaar, rechter voorpoot en linker'achter poot eveneens. Hoe sierlij ker dit gebeurt hoe meer punten er te rapen vallen. Ook de manier waarop het ,paard stilstaat voor de jury is van belang: de achterpo ten moeten gestrekt zijn. Het paard stapt of draaft 'natuurlijk niet alleen. Het gevaar dat het zich wat ver- _derop in het marktgewoel zou storten is te groot. Daar- met aan het andere einde een begeleider eraan. Jam mer dat men ook aan hen geen punten voor sierlijk lo pen toekent. Maartegen hun paarden winnen, doen ze toch nooit. Een paard is op zichzelf al een elegant beest. Als. er dan nog wat aan gestileerd wordt, komt men werkelijk tot prachtige resultaten. Maar het schoonste aan een paard zijn toch die grote trouwe ogen. Of het nu om zware Brabantse werkpaarden of lichte rijpaarden gaat (zware zijpaarden waren er niet), hun ogen zijn allemaal de zelfde. Een paard ziet er echt slim uit. En het weet ook zijn gevoe lens op een zeer speciale maniertot uiting te brengen. Er waren menige staaltjes van sublieme vrijage te zien. Want een paard kan echt liefhebben. Op een wagen stond een merrie zo'n kabaal te maken en met de poten tegen de wand te schoppen, dat men het er moest afha len. Dit kwam natuurlijk ook door die uitzonderlijke hitte, hoewel de meeste paarden ertam en loom bijstonden. Maar de grote oorzaak was dat haar «geliefde» zich on der de deelnemers bevond, en daar wou ze-uiteraard- wat dichter bij zijn. Deze drang kan bij een ongesne den hengst zo groot zijn dat hij zich zou doodspringen van zodra hij een merrie ruikt. Voor normaal «mense lijk gebruik» is een hengst dus best gesneden, zoniet is hij onhandelbaar. Ook een merrie waarvan men het veu lentje weghaalt, kan soms lelijke toeren uithalen. Er stonden daar zo enkele beestjes met hun moeder te fladderen. Een lieflijk ge zicht was het. Het is ook merkwaadig hoe die beesten verzorgd wor den. Iemand stond zelfs het zweet van een paardenrug te vagen. We zijn ervan over tuigd dat veel van die man nen over de vrouwen niet praten zoals ze het over hun paarden doen. Natuurlijk verwachten we niet dat een paardefokker in verband met zijn vrouw termen als «mooie poten», prachtige kop, stevige spieren en sier lijke lijn» gaat gebruiken. Maar het is de manier waar op hij spreekt. Dat vertederd aksent dat in zijn woorden ligt. Hij spreekt over «naar Gent voeren» zoals iemand anders over «naar het Aka- demisch Ziekenhuis gaan». Wat bij een dergelijke bij eenkomst ook opvalt is, dat iedereen iedereen kent. Het zijn allemaal vrienden van elkaar. Zij bewegen zich op gelijke voet: een paard is een paard. Op dergelijke momenten zijn hun interes ses dezelfde, hun zorgen ge lijk. En hun fierheid ook. Want in de grond komen ze allemaal een beetje pronken met hun beesten. Een me daille aan de hals van hun paard, is voor hen bijna O- lympisch goud. Het was een gezellige en Kenners keuren elk paard om de prijzen toe te kennen (jm) drukke bedoening daar op de Houtmarkt. Maar snik heet. Dat was trouwens de reden waarom niet meer die ren aanwezig waren. Van sommig paarden had men zelfs de manen in kleurige strikjes geknoopt. Maar dit leek ons toch niet bijzonder geslaagd. Een kapsel dat niet bij paarden past. Er wa ren heel wat mooie dieren bij, ook bij de zware Bra banders, een ras dat aan het uitsterven is. 's Middags was alles alweer achter de rug. De cafés in de omtrek zullen er wel bij ge varen zijn. Die hitte is dus toch wel ergens goed voor. Wegens verbouwingswerken aan het Belfort en Schepenhuis zullen in 1977 en 1978 geen tentoonstellingen in de Belfortkelder en zaai toegelaten worden. Een kommissie samengesteld uit leden van de stedelyke adademie zal er dan ook over moeten waken, dat diegenen die een aanvraag doen om in de stadslokalen tentoon te stellen, wel degelijk aanvaardbaar zijn. De gelukkigen, wiens kunstwerken aan de normen voldoen, zullen dan ook toegelaten worden in het Oud-Hospitaal. Hopelijk funktioneert deze kommissie dan goed zodat later bij het opnieuw in gebruik nemen van de Belfortkelder en -zaal bepaalde kriteria worden uitgewerkt en de «kunstenaar» zyn werk eerst aan deze kommissie dient voor te stellen. Zo zal dan eindeiyk het kaf van het koren gescheiden blijven, wat niets dan goeds voor de stad en haar standing zal betekenen. Eind augustus, laatste gemeenteraadszitting voor de verkiezing, even geanimeerd als deze van één juli? Schepen Bogaert, De Neve en Van Den Eede in gezelschap van pater Heiremans, hadden te Brussel een onderhoud met kabinetchef De Wolf en de direktie van de NMBS. Een gesprek met als doel de stationsplannen te laten aanpassen aan de noden van een tweede grootste stad van Oost-Vlaanderen. Begin augustus zal ook de BSP zijn kanidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen aan het publiek voorstellen. Door de rijkswachtstaf werd adjudant Ouvrein bevorder tot brigadekommandant van de rijkswacht te Brugge. Frans Ouvrein zal binnenkort, na vier jaar verblijf in de Dirk Martensstad zijn intrek nemen te Brugge. De Sint Annawijk is eindelijk uit de straatmiserie. Een eerste asfaltlaag werd vorige week aangebracht. Eerstdaags komt daar ook de slijtlaag bij. Intussen worden ook vorderingen gemaakt bij de werken in de Geraardsbergsestraat en aan het Collinetplein. Op twintig juli vertrekt van uit Zaventem het knapenkoor Cantate Domino voor een reis naar de Verenigde Staten waar zij ter gelegenheid van de viering van de tweehonderdste verjaardag van het bestaan van Amerika en van het internationaal Eucharistisch kongres zullen optreden. Door het Priester-Daens Fonds werd ter gelegenheid van de jaarlijks Priester Daens herdenking medegedeeld dat periodiek een prijs voor een publikatie over de sociale en Vlaamse beweging uit de periode 1894-1914 zal toegekend worden. De prijs die in 1977 voor de eerste keer zal uitgereikt worden bedraagt 30.000F. De jury is samengesteld uit André Demedts, voorzitter en de professoren Lode Wils en Theo Luyckx. Wie hiervoor belangstelling heeft moet de gepubliceerde of niet gepubliceerde studie inzenden voor eind december 1976 op het sekretariaat Koning Albertlaan 5 2830 Rijmenam. aalst ^Omwille van de hitte zocht een 'koe langs de Denderboorden ;?n enige afkoeling in het onwel- riekende zwarte Denderwater. 1,rcDe brandweer diende het beest ^lop het droge te helpen. |De vrouw Kiniabuku Devota enSada. echtgenote van Van fyjgRenterghem sprong uit het raam ttervan de eerste verdieping van we.haar woning aan de Vlaan- l-jgiderenstraat. De daad was het (es. gevolg van een felle twist. De ;an-vrouw werd met ernstige ver- ,ee|wondingen in het ziekenhuis Oii^opgenomen. Zij is buiten ster- bij-vensgevaar. de Door de hitte kwam het wegdek 1 in,van aan de Gentsesteenweg rentweemaal naar omhoog. De en-,gebrekkige signalisatie 's nachts zijriwas er de oorzaak van dat twee en-wagens dwars door de afsluiting ede heen'reden, de In een grootwarenhuis aan de Nieuwstraat ontvreemde D.R.H. uit Hofstade waren ter waarde van meer dan vijfhonderd frank. De rijkswacht verrichtte een huiszoeking. Op de Ledebaan kwam de bromfietser Patrick De Marte- leir tegen een afvalcontainer terecht. Hij werd zwaar gewond naar het stedelijk ziekenhuis overgebracht. EREMBODEGEM Aan het kruispunt van de Kerkhofbaan en de Molen- kouterstraat kwamen de wagens bestuurd door Lisette De Waegeneer en deze bestuurd door Wilfried Maes, Stations straat Baasrode, zwaar met elkaar in aanrijding. De wagens vlogen te pletter tegen de afsluiting van het kerkhof en vatte vuur. De brand weer diende tussenbeide te komen. Er vielen zes gekwetsten. De twee be stuurders. mevrouw Hofman- Matthijs, de twee kinderen Ann en Greet de Wagenaere en een inzittende in de wagen van Maes. Ze werden naar het ziekenhuis overgebracht. In een drankhuis op de Geraardsbergse Steenweg kwam het tot een vechtpartij tussen José Van Impe uit Haaltert, en F.D.H. eveneens uit Haaltert. Deze laatste bracht slagen toe aan Van Impe. De rijkswacht diende tussenbeide te komen. lede Inde Katstraat kwam het tot een aanrijding tussen de personen wagen van Arijs uit Lede en de motorrijder Roland Van den Steen uit Erpe. De motorrijder werd gewond. In de Openveldstraat werd de rijkswacht opgeroepen toen de zeventienjarige jongen nogal wat kabaal maakte. Er vielen klap pen. de jongeman gooide hierbij zijn fiets op de straat en dreigde schade toe te brengen aan geparkeerde auto's. Hij werd door de rijkswacht enkele uurt jes gedwongen rust opgelegd. NIEUWERKERKEN in de Haalterstraat 13 vatte de woning van Gaston Schutijzer vuur. De vlammen sloegen hoog op en de brandweer had urenlang werk om het onheil te overmeesteren. De schade is zeer aanzienlijk, een deskundige van het parket kwam ter plaatse, maar de oorzaak van de brand kon niet achterhaald worden. BAARDEGEM In de nacht kwam in de Elderenberg een personenwagen in de gracht terecht. De inzit tende Hubert laenens werd hierbij gewond. HERDERSEM Op de Grote Baan kwam het tot een aanrijding tussen de perso nenwagen bestuurd door pieter Van Den Broucke uit Dender belle en de lichte vrachtwagen bestuurd door Frans De Smedt uit herdersem. De bestuurder van de personenwagen werd licht en de inzittenden Rudolf Hofman zwaar gewond. HOFSTADE Onbekenden verschaften zich toegang tot de frituur toebeho rend aan Ludwig Deschrijver, wonende Osbroekstraat te Aalst. De deur werd opgenge- broken en de inbrekers ver dwenen met de inhoud van de kas en met andere goederen. Tijdens een vechtpartij in de H. Consciencestraat ter hoogte van de herberg Goldstad, werd V.J.P. gewond. MERE In de Nieuwstraat werd de wagen van Edwin De Troyer. Nijverheidsstraat aangereden door onbekenden. De nummer plaat van de aanrijder werd echter genoteerd en de bestuur der kon even later geïdentifi ceerd worden, hij was in een bedronken toestand met als gevolg dat zijn rijvergunning onmiddellijk ingetrokken werd. Een manége op de Houtmarkt of de elegantie van het rypaard (jm) Gedurende de jaarlijkse vakantieperiode wordt vrijstelling van stempelkontrole verleend, ook voor de werklozen die die zich slechts éénmaal per maand dienen aan te bieden. Voor aalst is dit van 12 juli tot 2 augustus. Van deze regel mag eventueel afgeweken worden mits een verzoek en met toestemming van de gewestelijke bureaus. De volledige werkloze wordt geacht tydens deze periode zyn vakantie te nemen. Vlaamse financiële feestdag: mededeling van een bank: ter gelegenheid van 11 juli zal de bank gesloten zijn op 12 juli. In een boek en krantenwinkel waar De Voorpost niet te koop is, koopt de uitbater blijkbaar wél De Voorpost. Meer nog, in het eigenste blad was onlangs een reportage en boekbespreking verschenen. Bedoeld artikel in De Voorpost prijkt nu vóór het vensterraam als reklamemiddel! Zoals nu wel algemeen geweten gaf Pol De Paepe ontslag als lid van het feestkomitee. Reden: hij kon niet akkoord gaan met bepaalde «toestanden». Een vervanging, zij het dan voor een zeer korte tijd, drong zich op. Een feestkomitee zonder zijn aantal leden is immers geen volledig feestkomitee. Vervanger is Kris Kindermans, Sint Annalaan 121 R.V.D.P. Zaterdag drie juli en zondag vier juli hadden de eenentwintigste Vola feesten plaats. Van een echte traditie mag men hier wel spreken! En toch trachten de organisatoren het ditmaal over een andere boeg te gooien. Een reusachtige feesttent plaats biedend aan zowat duizend vijfhonderd vrienden en simpatisantcn, raakte echter de beide avonden voor één derde gevuld. Het warme weer? De formule? Zyn deze mensen de vedenttenkultus beu? Het tijdstip? Zaterdagavond spoot de geluids installatie (zowat twintig luid sprekers) de eerste klanken in de tent rond negentien uur dertig. Klanken? Muziek? Nee, we zijn geen chauvinisten, maar wat de F.S. Bandjongens onder leiding van Mark De Cock vijf uur aan muzikale prestatie brachten, stak torenhoog, fortissimo grandioso hoog, boven de pres tatie van het orkest van zondag. Fortissimo speelde het orkest van Salim Seghers en Ann Michel wel zo hard dat heel wat mensen gewoon de tent verlieten. Men kon er onmoge lijk een woordeken «piasseren». Het deed ons denken aan dat Aalsterse gezegde: «Est nie schoein, 't es toch noig!» Wat Ann Michel betreft, ze werkte het hele halfuurtje rou- tinegetrouw af. Mooi kleed, voldoende flikkerende kleuren- belichting en dan maar zingen. Dit laatste kunnen we helaas niet zeggen van Salim Seghers. We stellen graag de vraag: «What's in a voice? Nee Salim, je mag proberen wat bij te verdienen als onderwijzer maar dan niet met zingen. En dat was dan dat. En zaterdag dan? Oilst. Nog eens, geen karnavelesk chauvinisme, maar de sfeer was beter. Muzikaal (nog eens) stukken professione ler. En dan de klassieke ingre diënten van de Aalsters vlotte aan-mekaarpraterij, het Corum Alostum Imperiale, a-capella zingendmet de «voice of Nicole» bindteksten van Frans, droog- humoristische bemerkingen van Herman, stemmenvariaties van Gaston, Daniël, André en een trommelende Petrus. Luc, technicien van de Stran gers, loten verkopend, zong «Mennen blauwen geschelpten» en «Traanmé aa». Goed steengoed sfeer-ambiance. De enige «buitenlander», een nieuwkomer, Rudy Sylvester, moet zijn stem bijschaven maar beschikt over précence, het «da-sein» voor de tieners, die althans wat de vrouwelijke aanwezigheid betreft, hadden overgeschakeld op de mini- mode voor wat zowat alle kledingstukken betreft. De Chevaliers van de Kool straat, begeleid door de F.S Band zongen de tent en het publiek op temperatuur! Goed zo jongens! Eddy wereld kampioen werd geïnterviewd en met een Aalsters applaus een wereldkampioen waardig naar de komende prins-Karnavalver- kiezing toegejuicht. Prins Johnny, in zomerse uit- stapkledij, met lint, liet ze nog maar eens (zelfs tweemaal) «passeiren» en beloofde het publiek een paar «hits» op de Aalsterse avond van de Jaar beurs. Een gelukkig initiatief was de aanwezigheid van de mannen van Intergarde. Ze hadden (gelukkig maar) meer werk met de warmte weg te spoelen dan met het opknappen van ruziesi tuaties. Toch hadden een paar vandalen de kans gezien een Tijdens de V.O.L.A. feesten bleven veel stoelen onbezet (jm) klerenrek af te breken en een paar W.C. potten stuk te slaan. Over simpatie voor een hard werkende vriendenkring hebben wij andere, volgens de tieners misschien verouderde en tradi tionele, maar in elk geval gezonder en menselijke opvat tingen. Finantieel werd deze tweedaagse dan misschien niet «je-dat» maar we zeggen tegen de realistors: Voor een slecht jaar breekt de boer zijn schuur niet af».

De Voorpost | 1976 | | pagina 5