SPORT EN SHOW HAND IN HAND OP HET «KLEIN STRAND» - - De Voorpost - 30-7-76 - 11 lucht zag ingaan kan op het «Klein Strand» wel een uni- kum beleven. Met goede windrichting kan voortge trokken door een snelle boot tot 25 meter boven het meer gevlogen worden, op ski's voor de landing, die meestal nat wordt, maar met heet weer toch een pracht van een verfrissing is. Trouwens op het «Klein Strand» heeft het ganse showgebeuren een in- menselijke kant, niettegen staande de perfektie die nagestreefd wordt, gebeurt het ook dat de meest erva ren skiër met een onver wachte en weinig prettige duik in het water vrede moet nemen. BLOSO Op het «Klein Strand» wor den ook kampen ingericht door Bloso. Gebreve eerde monitors slagen er in een achttiental jongeren op vijf dagen te leren skieën. Met Adrien De Vriendt, be voegd leider van het rekrea- tiepark en van de skischool maakten wij een praatje. Hij is de man die als eerste Oostende-Engeland op 7 september 1970 over het kanaal skiede en terug. De heenweg Oostende- Engeland nam 2.51 uur in beslag, terwijl de terugweg moeizamer verliep, door wind en tegenstroom, tot 4 uur opliep. Sinds acht jaar leert hij, bijgestaan door een tiental monitors, ieder een die er om verlangt skiën. Blinden en andere gehandikapten leerden het, maar ook kinderen van 4 jaar en ouderen tot 80 jaar. Voor de skishow kan men elke dag tot eind september op het «Klein Strand» te recht, telkens om 16 uur. Op zondag om 15 en 17 uur. Ingangsprijs 30 F. Roel Van De Plas In de vakantieperiode kunnen thuisblijvers of ééndagstoeristen, het zich binnen onze grenzen ook aangenaam maken. Net nog niet aan zee, te Jabbeke, op twaalf km. van Oostende, opzij van de snelweg ligt het rekreatiecentrum «Klein Strand», waar benevens camping, cara vanning, een dierenparkje, kinderspeeltuin, strand, het grootste at- traktiepunt wel de skischool is. De degelijke opleiding resulteert tijdens het toeristisch seizoen in een dagelijkse spetterende waterskishow op het meer. De meest ervaren skiër komt nog wel eens in het water terecht, de sport is er, het amusement ook! Een menselijke pyramide, uniek op het water. De kite vliegt boven het meer. Startklaar voor een springnummer (JM) De meisjes van het ballet, sierlijkheid boven alles. (JM) Afwisselend kan men komi sche, akrobatische, spek- takulaire en gratievolle nummers bewonderen, ge tuigen van een sterk mees terschap op de latten. Zo is er de fietsende skier, die in de ronde van Fran krijkperiode nogal eens de Lucien in 't geel werd ge noemd, fiets die later ver vangen werd door een tan dem, en tot groot jolijt van het publiek dan aktueel, een Lucien en een in 't wiel han gende Zoetemelk moest voorstellen. Een stunt, alleen opkomend in het brein van verwoede waterskiers is wel het ver vangen van een boot door een paard. Van op de rand van het meer wordt de skiër snelheid bezorgd door een dravende merrie, bereden door de gekende jumping- jockey Marc Van de Walle; op de latten staat Luc Stal- paert. Een zeldzame attraktie is wel het blootsvoets skiën, afwisselend uitgevoerd door trainer van de ploeg Louis De Winter en door een Aalsterse buur, Luc Fermon, uit Haaltert. Deze discipline, met een hoge moeilijkheidsgraad vergt van de beoefenaar een uit erste koncentratie en be heersing. Vanop het strand wordt in zittende houding gestart om tegen 65 km. per uur, een enorme waterval achterlatend, na één ronde, duikelend terecht te komen in het water. Luc Fermon, een zeer erva ren skiër, zowel op twee lat ten als mono. voorwaarts en achterwaarts, leerde dit blootsvoets skiën van de Amerikaan Thierry Beaty, die trouwens vorig seizoen de ganse skiploeg trainde. Het is in deze discipline Skimonitor van Bloso Luc Stapaert geeft onderrichtingen. Blootvoets skiën met start van op het strand (JM) vooral de houding van buik en benen die een grote rol speelt, aldus Luc Fermon. Tromgeroffel begeleidt het meest spektakulaire num mer, adembenemend, niet helemaal ontbloot van ge vaar. Een trio springers gaan in hoge snelheid over de springplank, alleen, met zijn tweeën, met zijn drieën en gekruist. Maar niet alle showelemen ten zijn van die aard dat zij het publiek met verbazing slaan. Er zijn kleurrijke en gracieuze balletbewegin gen door de dames gepre senteerd, menselijke pyra- miden, enig in hun genre, akrobatie te vergelijken met cirkusvoorstelling maar waar de labiele houding op het water een grotere moei lijkheidsgraad inhoudt. Met twee van deze nummers neemt de ploeg zondag deel aan de wedstrijd voor de «Diamanten ski» te Ant werpen: Wie nog nooit een «Kite» de Luc Fermon maakt zich klaar, aanspannen van de reddingsvest, voor de gevaarlijke sprongen. (JM) Per fiets op het water, per tamdem is het nog moeilijker. (JM) Trainer Louis De Winter met Korki, de klown (JM)

De Voorpost | 1976 | | pagina 11