DE JEROMMEKES Denderbelle lost de rol n.™i E. AALST HEEFT UITGEBREID OEFENPROGRAMMA VOOR DE BOEG S.K. Lebbeke speelt voor beker WEER VOETBAL KORT SPORTh L Eendracht Grembergen sterker dan ooit Aan de handbalklubs K.V.C. Eendracht Zele organiseert kwalificatietornooi voor Europa-jeugdcup J Aktiieel Geen problemen voor Heuvel, Flintones en Groenendalers >1 <- 18 Er was wat oogstrelends te zien op de Olympiade te Montreal. De bijna volmaakte demonstraties van de piep jonge wonderturnster Comaneci uit Roemenië. En toch hebben deze „Spelen" een bittere nasmaak. Niet alleen omdat wegens de stomme Nieuw-Zeelandaffaire tal van deelnemers om extrasportieve redenen door hun „bazen" weer huis toe werden gejaagd. Maar veeleer om het gewetenloos wurgen van de mens in de atleet dat tijdens deze „Spelen der Schande" is ontmaskerd. Er mag niet veralgemeend: er zijn nog Olympische disci plines waar het speelse en het gracieuze basiselementen blijven. Er zijn deelnemers, zoals onze brave Georges Schroeders, die bol en diskus met de alleen door eerlijke training verworven spierkracht wegslingeren. Maar er is ook gefraudeerd. En hoe. Als je die superzwaargewichten ik weet niet hoeveel kilogram boven het hoofd ziet duwen, dan vraag je je onmiddellijk af of mensen aan het werk zijn of wetenschappelijke?) gefokte wangedroch ten. Meisjes die goud en zilver uit het water vissen, heb ben niets vrouwelijks meerhet zijn bijna stormrammen. Jerommekes die model hadden kunnen staan voor Willy Van der Steens stripfiguur. Die toegejuichte en bewon derde vedetten zijn wellicht eerder slachtoffers van door prestatiekoorts verziekelijkte propaganda geïnspireerde geldingsdrang ongepolijst laten. Ze zijn de etalage- eksemplaren. de blikvangers, de idolen. De facade. Doch alleen zij weten hoe keihard ze dag na dag, week na week en jaar na jaar moeten werken om de top te be reiken. Het speelse, waarop de sport stoelen moet is er niet. In de plaats staat het bijna kriminele begrip dwang arbeid. Het kan ook moeilijk anders of die „uitverkore nen" (misschien kun je ze ook veroordeelden noemen) worden het op een goeie dag kotsbeu en na het berei ken van een piek voelen ze plots alle ambitie wegebben. Geen nood er staat jong vee op stal. Slechts de namen veranderen, de „kweekschool" levert andere, en mis schien nog beter „geprepareerd" materiaal af. Weten de supercracks uit de „superlanden" hoeveel zweet en bloed het bereiken van de „barre hoogten" kost, welke de „wetenschappelijke ingrepen" op hun lichaam zijn is ze wellicht onbekend. De preparaten die ze worden toe gediend komen uit laboratoria die hun researchwork onaf gebroken voortzetten. Die laboratoria zijn geen glazen huizen. En dan nog... Welke waarde moet gehecht aan de prestaties die resul teerden in een gouden, zilveren of bronzen plak Waar ligt de grens tussen mens en robot Wie zijn de echte Olympische kampioenen een Van Nuffel, Thijs of Ver bauwen, meisjes die nog zichzelf mogen zijn, met gaven en gebreken, of de robotten die aan hun sport geen vreugde mogen en kunnen beleven. Wie heeft meest verdienstenMare Smet, Miel Puttemans of Karei Lis- mont die jarenlang overeind blijven, of een Lasse Viren, die na München wegzakte, vergeten en afgeschreven was, en vier jaar later als een Feniks verrijst. Gelukkig landje, gelukkig volk: wij zijn blij met een paar medailles die later niet van klatergoud zullen blijken te zijn. Dat we niet in het wereldnieuws komen, deert ons niet. Mare Marcel De averij opgelopen tijdens een matige eerste helft, is door een goed terugkomend Denderbelle in de match op Appelterre niet kunnen hersteld worden. Van Langenhove speelde noch tans zoals in zijn beste dagen doch geraakte niet verder dan een 10-7 stand nadat Appelterre leidde met 8-3 aan de rust en even later met 10-4. De thuisploeg hervond het zelfvertrouwen en stond even later op een stap van de drie puntenzege (13-7). Dender belle kende echter een goede wedstrijdeinde en trok een winstpunt uit de branding. Daarmee waren de punten verdeeld en trok Appelterre verdiend het laken naar haar kant. (19). Niet zo'n goede zaak voor derde geklasseerde Denderbelle dat zijn recht streekse konkurrent Appel terre hierdoor meer vrije ruimte biedt. Voor Merchtem is de zaak trouwens al beke ken want met 7 punten voor sprong mag men in Brabant al aan kampioenenviering gaan denken. Denderbelle krijgt nochtans nog erg drukke weken voor de boek. De tweede geklas seerde in Hogere III krijgt inderdaad mooie kansen om alsnog te promoveren. Spijtig genoeg kwam de nederlaag tegen Appelterre wel roet in het eten gooien. Goede wedstrijd van Opstal Pelote tegen leider Merch tem. Verhoeven was de beste man bij de bezoekers die aan de rust al met 8-3 in het krijt stonden tegen een lei- dersploeg die met twee in vallers aantrad. Na de pauze bleef de thuisploeg even sterk zodat er voor de Opstallers geen puntenwinst meer in stak. Rangschikking in Hogere III 1. Merchtem 46; 2. Appelterre 39; 3. Denderbelle 37; 4. Brussegem 35; 5. Opwijk 32; 6. Opstal Pelote 31; 7. Hamme SK 28; 8. Bever 23; 9. Overboelare 22; 10. Viane 20; 11. Welle 19: 12. Geraards- bergen 10; GEWESTELIJKE BEVORDERING Negen punten is het boni dat Wieze op een tweetal wed strijden voor het einde heeft bijeengekaatst. De topper van het afgelopen week-end tus sen Hamme Zogge en bezoe ker Wieze is een maat voor niets geworden. De thuis ploeg akteerde te nerveus om een goed op dreef spelend Wieze te verrassen. Pauwels en Van Broeck waren out standing bij de toekomstige kampioenen. Bij de pauze was de wedstrijd al gespeeld (1-8). Nadien ging de een- richtingswedstrijd verder al bracht Hamme Zogge haar puntentotaal nog op drie. Met deze 3-15 toonde Wieze Sp. dat de kaatssport nog niet dood is in de Brouwersge- meente. De Baasroodse derby tussen J.V. en V.A. is een spannende lutte geworden. Bezoeker V.A. stapte eerst op voorsprong (3-6) doch kon niet volhar den. Aan de pauze leidde de thuisploeg met 8-6. Spannen de balwisselingen werden weerspiegeld op het score bord (10-10). Een taktische zet van de thuisploeg, bracht Staljanssens naar groot-mid den, besliste over de wed strijdzege. Jong en Vrij won met verdiende 15-11 cijfers tegen een ook niet onverdien stelijk V.A. Geen verhaal had Buggen- hout, met slechts twee kern spelers, tegen een sterk spe lend Hamme St. Anna. De Ctlercq was de beste bezoe ker en zorgde er voor dat de zege van Hamme erg uitge sproken werd (4-15). Nog in Gewestelijke Bevor- Eendracht Aalst heeft zijn oefenprogramma vrij vlug op punt gesteld. Het is al even uitgebreid als gevarieerd. Het hoogtepunt van dit programma is uiteraard de wedstrijd met RWDM die op zaterdag 7 augustus om 20 u. in het P. Cornelisstadion wordt gespeeld. Al is dit maar een aanloop naar de maratonkompetitie dan zijn er toch ingrediënten ge noeg voor handen om deze wedstrijd als zeer aantrekkelijk te kunnen aankondigen. Het is niet alleen het feit dat de ploeg van RWDM een hoge roep geniet, gelet op de aan winsten, maar tevens zal de Aalsterse aanwinst Pol Van Himst die het tegen zijn oude klub opneemt, de blikvanger zijn. Trouwens wordt deze wedstrijd een leerrijke test voor Eendracht en voor de supporters een gelegenheid om kennis te maken met de andere nieuwelingen Lippens en Van Hootegem die heel wat in hun voetbalmars heb ben. De ontmoeting met de eerste klasser wordt voor Een dracht de eerste thuiswedstrijd Zondag één augustus spelen de wit-zwarten immer op Des- sel Sport en op woensdag 4 aug. om 20 u. zijn ze te gast te St.-Ni klaas. Op zaterdag 14.8 wordt om 18 u. op Looi Sport gespeeld, terwijl op 22.8 De schiftingswedstrijd komt in het kader van de „Beker van België". Wanneer deze laatste tot een goed einde wordt ge bracht, wat zeker in de lijn van de verwachtingen ligt, dan reist Eendracht op 29.8 naar KV Kortrijk. Aan deze verplaatsing zou het dan finan cieel wel een goede zaak kun nen doen. Zondag 1.8. speelt S.K. Lebbeke zijn eerste wedstrijd om 16 uur op het Konkelgoed tegen Loppem voor de beker van België. Wint men dan ontvangt men de zon dag daarop aan huis Eeklo. Ondervoorzitter Hu.vghens kon ons geen namen mede- Ion van de ploeg. Volop kompetitie is het nog niet, maar de „serieuze kon- frontaties" zijn niet meer zo veraf. Er wordt reeds ernstig getraind en in „Sportleven", het orgaan van de KBVB, staan reeds pagina's vol geprogram meerde matchen. Verscheidene streekklubs zet ten hun „eerste schreden" in de strijd voor de „Beker van België". Hopelijk geraken ze in een volgende ronde. Som mige dirigenten ambiëren zelfs een „overlevingsoefening" die hun team naar „kasnummers" tegen gereputeerde klubs leidt. Zondag 2 augustus kunnen de fans kiezen tussen volgende matchen die te 16 u, beginnen Sparta Buggenhout- Standaard Denderleeuw SK Lebbeke-Loppem VW Hamme-FC Roeselare SK Aalst-St. Gillis Waas Vriendenwedstrijden zijn Beveren W.-Jong Lede (zaterdag 31.7 te 19 u.) Dessel Sport-E. Aalst (zondag 1.8 te 16 u.) VK Ninove-KAVD (1.8. te 16 u.) AA Gent-Jong Lede (woensdag 4 8 te 20 u.) St. Niklase-E. Aalst (4.8 te 20 u.) Schoonaarde-Serskamp (zondag 1.8 tie 16 u.) Mere-Bambrugge (zondag 1.8 te 17 u.) Eendr. Meldert-Kobbegem (1.8 te 17.15 u.) SK Wichelen en Bavegem voetballen op zaterdag 31 juli te 18.30 u. op het terrein van Bavegem in het kader van de „Beker van de Denderstreek" dering noteren we de zege van Moorsel Steven tegen Opwijk (15-12) en van Zele dat Moorsel Wk geen schijn van puntenwinst liet (15-6). Rangschikking in de Gewestelijke bevordering I. Wieze 49; 2. Hamme Zogge 40; 3. Zele 36; 4. Opwijk 35; 5. Hamme SA 34; 6. Moorsel St. 31; 7. Baasrode JV 24; 8. Moorsel WK 18: 9. Baas rode VA 13; 10. Opdoip 11; II. Buggenhout 9; LAGERE I Een uitstekend week-end voor Lebbeke dat er in slaagde haar achterstallige wedstrijd tegen Opwijk met succes af te sluiten. Het ging trouwens niet zo moeilijk voor de lei ders die aan de pauze al een 1-8 hadden bereikt. Na de rust zou Opwijk wat meer in de wedstrijd komen om via Dierickx de stand te milderen (5-11). Cardon liet echter niet begaan. Lebbeke bevestigde haar hegemonie door een on betwistbare 5-15 zege. Daags nadien mocht Lebbeke aan huis aantreden tegen Erembodegem WW. Ook hier geen problemen voor Lebbeke dat met 15-6 de boeken sloot en Herdersem weer op de tweede plaats duwt.een Herdersem dat geen scrupu les kend een Baardegem zon der meer afdroogde. Met 2-15 gaven de Herdersemjongens duidelijk te verstaan dat hun kandidatuur voor de eind overwinning steeds bestendig blijft. Een zwak Opwijk was geen partij voor een weer optredend Baasrode A. Op wijk, kende de beste periode voor de rust (8-5), stortte nadien volledig in elkaar. Erembodegem blijft vooraan postvatten. Opstal klampte nochtans goed aan zodat een tiental spellen op 40-40 dien de betwist. Erembodegem had hierbij het meest geluk zodat de 3-8 ruststand eerder ge vleid mag genoemd worden voor de bezoekers. Nadien bleef Erembodegem aan kop dank zij een toch opgemerkte verrichting. De wedstrijd Op sta - Baasrode VA werd uit gesteld terwijl Gijzegem zijn derde plaats veilig stelde door Merchtem kansloos huis waarts te zenden (15-6). Klassement 1. Lebbeke 50; 2. Herdersem 49; 3. Gijzegem 46; 4. Erembodegem 28: 5. Erembodegem Welleweg 27; 6. Baasrode A. 27; 7. Merch tem 22; 8. Baardegem 18; 9. Opwijk 17; 10. Opstal 12; 11. Baasrode JV 10. Kalender voor het week-end Hogere II Waret - Baasrode A. (zat.) Ninove - Baasrode A. (zon.) Hogere ni Denderbelle - Merchtem (zon.) Brussegem - Opstal P. (zon.) Gewestelijke Bevordering Moorsel St. - Opdorp (zon.) Zele - Buggenhout (zon.) Opwijk - Hamme Zogge (zon.) Wieze - Moorsel Wk (zon.) Lagere I Opwijk - Erembodegem (zat.) Zele - Herdersem (zat.) Gijzegem - Baardegem (zon.) Merchtem - Lebbeke (zon.) Erembod. WW - Baasrode A. (zon.) Opstal - Baasrode JV (zon.) Miniemen Kam pioenschap van Vlaanderen Baasrode A. - Tollembeek (zat.) (mvw) Liefhebbersverbond gewest Aalst Op de jongste speeldag ging de belangstelling inzonderheid naar Flinstones, dat. op papier althans, voor geen gemakkelij ke opgave stond met Hoké als tegenstander. De thuisploeg heeft nochtans alle twijfels vrij snel weggevaagd en Hoké was tot weinig of geen noe menswaardige repliek in staat. Vandaar een vrij afgetekende zege van Flinstones. Heuvel had op verplaatsing bij RTT insgelijks nogal vlug de maat van zijn tegenstander geno men. RTT was nochtans met de beste bedoelingen gestart doch kwam in alle lijnen te kort tegen een zwierig ekte- rende tegenstander, die ook nog steeds in koers is voor de titel. Groenendalers dat ins gelijks nog mee doet voor de eindzege had het niet te las tig tegen Denderzonen. De Nieuwerkerkenaars hebben nochtans hun beste beentje voorgezet maar waren toch niet opgewassen tegen een eens te meer sterk spelend Moorsel team. Het lag voor de hand dat Three Stars zijn De klubs die. zoals in het verleden, wensen dat De Voorpost hun wedstrijdverslagen e.d. publiceert, worden verzocht de naam en het telefoonnummer van hun pers afgevaardigde mede te delen aan E.V.A., Kerkplein 19. Dendermonde. Tel. 052-21.67.48 slippertje van vorige week zou rechtzetten. Kluizenaar werd in eigen trapezium dan nog, het kind van de rekening. De thuisploeg heeft zich echter naar het beste vermogen ver dedigd en de spanning vrij lang in de wedstrijd gehou den. Michiels-Odessa was ins gelijks een spannend kijkstuk en geruime tijd leefde men in de onzekerheid nopens het eindresultaat. Wallekes-B P Merchtem werd niet gespeeld. Het is inderdaad zo dat BR wegens een onregelmatigheid werd uitgesloten. De kalender moet dan ook overeenkomstig aangepast worden. De uitslagen IWiallelkes-'BP Merchtem 15-0 Michiels-Odessa 15-13 RTT-Heuvel 7-15 Groenendalers-Denderz. 15-7 Kluizenaars-Three Stars 11-15 Flinstones-Hoké 15-7 Het programma voor 21.7 Heuvel-Wallekes Denderzonen-Michiels Three Stars-RTT Hoké-Groenendalers FM Shoe-Kluizenaars De ontmoetingscommis-1 sie van het provinciaal I Volley lijkt wel een streek-T onderonsje te worden. Naast de h. Gilbert De Pauw, (voorzitter) Wrlliam Uyttersprot (ver antwoordelijke tornooien en vriendenwedstr.) is nu ook de hr. Gustaaf De Smet uiit Zele tot deze commissie toegetreden. Hij wordt verantwoorde- lijke voor de pers. Na 9 t augustus, e.k. vergadering van de betreffende com missie, treedt ook hij in volle aktivrteit. (mvw) Pers n Nieuw Eerstdaags verschijnen in het staatsblad de statuten van de v.z.w. Vlaamse Li ga vor mini-, rekreatie- en jeugdvolleyball of af gekort V.L.M. Deze splin ternieuwe federatie werkt reeds nauw samen met de Waalse Liga. In de Raad van Beheer werd de h. Gilbert De Pauw uit Den dermonde als secretaris generaal verkozen terwijl de verantwoordelijkeheid van provinciaal secreta ris de kandidatuur draagt van de h. Gustaaf De Smet uit Zele. Geinteresseerd Liefhebbersklubs die ge interesseerd zijn dn een aansluiting bij het V.L.M. kunnen kontakt opnemen met de h. Gustaaf Walrae- ve, Heirnislaan 44 to 9000 Gent die het administra tief sekretariaat van de Beheerraad op zich neemt. In september e.k. zal de nieuwe federatie aan pers worden voorgesteld. Ook de B.R.T. - is geïnte resseerd. (mvw) Blabbers De bïljartklub De Blab bers uit Baasrode organi- zeert op 30 en 31 juli een biljarttornooi waarvan de finale gespeeld wordt op 1 augustus. (vds) Kaatsverbond Lebbeke In het Lebbeeks kaatsver-ke bond «Ons Vermaak* zijn»g er zondag 1 augustus dejrs volgende wedstrijden Speelvogels - Schuurken Bal Vrienden - Miergem Kruis - Onder Ons Super Zeven - Lindeken Ons Vermaak is vrij. De kompetitie loopt met-|gi een ver naar het einde S( want er blijven nog twee speeldagen op 8 en 15 au gustus. (vds) Kaatsen Beker van de stad Aalsi Zondag 18 juli om 14 uur maken Groenendalers Heuvel, Three Stars Flinstones onder mekaa uit wie eigenaar word van de «Beker van 1 Stad Aalst». Op de kaats baan van Herleving-Hout- markt zullen de kijkers op hoogstaande wedstrijden kunnen kijken vermits de vier kopploegen uit het Aalsterse liefhebbersver bond de handschoen zul len aanbinden. J.V.Hl, Opnieuw grootse verwachtin gen bij de vierde provincialer Eendracht Grembergen dat tijdens de voorbije transfert- periode tal van voetballers aantrok om volgend seizoen dat te bereiken waar men reeds een paar jaar naar streeft. Heel wat nieuwe ge zichten dus in de Nieuwstraat te Grembergen waar korte lings met de trainingen zal worden gestart. In volgende nieuwe aanwin sten stelt de Eendrachtlei- ding nu het volste vertrou wen Joeól Van De Moortele, doelman van S.K. Ruislede, die echter vorig seizoen als invaller voor K.A.V. Dender monde werd overgenomen. Roger De Witte, invallers- doelman van S.K. Oudegem. Verder Alfons De Bock van K.A.V, Dendermonde die wel licht ook de trainingen zal leiden. Komen verder de Een- drachtrangen versterken Marcel Muysewincke een aanvaller van K.A.V.D., Mare Van Haute, eveneens voor speler van K.A.V.D., Willy Platinck, een half van Loker- se S.V. André De Clippeleir, aanvaller van St.-Amands, Gino Segers, een aanvaller uit de reserveploeg van K.A.V.D., Frank Van Den Berghe die geregeld uitkwam met Sparta Appels, Roger Christiaens, een buitenlinks van K.A.V.D., Dirk Vermeu len een verdediger van Een dracht Zele en Mare Ver- meissen. eveneens een verde diger van K.A.V. Dendermon de. Een hele lijsi aanwinsten dus waamce logischerwijze meer moet. kunnen bereikt worden dan de vorige seizoenen. D.M.E. Dat men bij Eendracht Zele niet benauwd is de handen uit de mouwen te steken blijkt uit het feit dat men de or gan iza tie van het tornooi voor de kwalificatie van de Euro pa-jeugdcup heeft aanvaard. Dit tornooi draagt de naam van ESR-Vlaanderencup en vergt een berg van voorbe reiding in de periode dat eenieder met verlof is. Dit voetbalgebeuren dat op 7 en 8 augustus doorgaat wordt een gebeurtenis op het Euro pese vlak, dat grote naklank zal vinden en dat met zijn ontknoping de massa en al wat naam heeft in de voet balwereld naar Zele zal lok ken. Dit gebeuren is gegroeid uit de bedenking van een reis bureau dat de tijdens de spe ciale ingerichte reizen voor do jeugd aan voetbal kan ge daan worden. Dick Van Dijk oud speler van Ajax en van Olympic Marseille was de pro motor van deze gedachte en kreeg de steun van heel wat afgevaardigden uit verschil lende landen o.a. van secreta- rLs-generaal van de K.B.V.B. Albert Roosens. Deze cup kende in de ons omringende laden een bijzonder sukses, maar in België scheen men eerder terughoudend voor dit voetbalgebeuren, waarschijn lijk omdat het in de dode periode zo veel werk mee brengt. Alle voetballiefhebbers uit de streek krijgen de gelegenheid om gedurende twee dagen voetbal van internationale klasse te beKonderen aan uit zonderlijke voorwaarden en dit aan de zeer laag gehou den prijs van 50 fr per dag. Ziehier de deelnemers aan dit tornooi. Bij de juniores katogorie A treden aan Bronshoj B.K. uit Kopenhagen (Denemarken) S.V. Ruwaard uit Oss (Nederland) A.G.O.V.V. uit Appeldoorn (Nederland) Vejaard B.K. uit Aalborg (Denemarken) B.C. Schwarz-Weiss uit Frankfurt (Duitsland) S.C. Niederheim uit Grevenbroich (Duitsland) F.C. Teutonia uit München (Duitsland) F.C, Viktoria uit München (Duitsland) S.C. Anderlecht S.C. Lokeren K.F.C. Eendr. Zele Bij de scholieren treden aan (katogorie B) Bronshoj B.K. Kopenhagen (Denemarken) S.V. Voorburg uit Voorburg (Nederland) T. Suttgart uit Stuttgart (Duitsland) S.C. Niederhein uit Grevenbroich (Duitsland) Vejaard B.K. uit Aalborg (Denemarken) Los Pinguinos Salcsianos uit Alicante (Spanje) K.V.G. Oostende S.C. Lokeren S.V. Lokerse K.F.C. Eendr. Zele De wedstriden gaan terreinen van de Eendracï (Sportstadion) en de zaterdaF''. voor kat. B op do speelveldd""1 van Lokerse S.V. Op zaterdag 7 augusuP" gaat op de terreinen acht^ het voetbalveld een jeug#v feest door, waarvan de i^ kom gratis is. Ten einde over voldoend kleedkamers te beschikkc zullen door de dienstft van Bloso tenten op hAwj B terrein opgetrokkd81 worden. Alle inlichtingen hicromtrcr^ kunnen bekomen worden C(1 de secretaris van het Eendje sportkomité do h. Gustaaf V», donden Abbele, G. Elststrat* 149 (tol. (052) 44.13.45) W( Volgende week publiceren >cnf)| kkt het volledig kalender. flo

De Voorpost | 1976 | | pagina 18