I 3 l l UITSLAGEN PONY-KOERSEN ll Lebbeke: beter doen dan vorig jaar DAMESVOLLEYBAL KRIJGT MEER ARMSLAG UITSLAGEN PONY-KOERSEN Nationaal volleybalkampioenschap voor jeugdclubs te Mespelare Roger De Geyter, Cyriel De Vidts, 4 Bekaert en loon, Jozef Walraevens: liefhebbers aan de top in het Aalsterse "kl II IJ 20 Uitslagen van <le wedstrij den betwist te Schendelbeke, een organisatie van de Belgi sche Federatie der Pony- koersen (Aalst). Dravers 1) Jempy-Poppe (Zele) 2) Fiasco-Colman (Zele). Dravers 1) Silveros-Poppe (Zele) 2) Jempy-Poppe. Im05 sulky 1) Wolf-Van den Broeck (Meldert) 2) Polleken- D'Haeseleer. lm 10 sulky 1) Jempy-Vergaert2. Ricky- Wauters. Draf lml5 1) Ruby-Star-Cosyn 2) Ana- toch-Gysels. Draf lm20 1) Jambar-De Pauw 2) Trust-Worthy-Mannaert (Lebbeke) Draf lm25 1) Jambar-De Pauw 2) An gel! ne-Wosyn 3) Trust- Wor. thy-Mannaert. Draf lm35 1) Rita-Van Goethem 2) Ve- nus-Cosyns. Draf lm40 1) Rita-Vam Goethem 2) Ro- quepine-Cosyn. Draf lm45 1) Venus-De Wilde; 2) Bento- Van Nieuwenhove. Vlucht lmlO 1) Fury-Vergaert2) Jempy- Vergaert. Vlucht lml5 1) Princess-D'Haeseleer2) Fury-Vergaert Vlucht lm20 1) Fldcka-De Boek 2. Dana- Borgenon. Vlucht lm25 1) Dana-Borgenon 2) Sun- day-Vinck. Vlucht lm30 1) Flicka-Seghers 2. Robby- Vergaert. Jaarlingen 1) Mira-Poppe (Zele) 2) Anaitoch-Gysels. Tweejaars 1) Ozurak-Boone 2) Ruby- Star-Vergaert. Volgende wedstrijden, zon dag 1 augustus te Lembeke om 15 uur. (vrp) Duivenmelkers Jef en Francois Aerts uit Aalst vertolken een vooraanstaande rol in de halve fondvluchten. (VS) Veel deelnemers en kijkers voor de ponykoersen te Baardegem. De kersverse nationale ponykampioen Etienne Van Nuffel uit Dendermonde met zijn paardje Nadine. (C) Anneke Dauwe wen in eigen Berlare Uitslagen van de ponywed strijden, betwist op zondag 11 juli te Baardegem, een organisatie van de Belgische Federatie der Ponykoersen (Aa'lst). Jaarlingen 1. Poppe-Mira (Zele) 2. De Graeve-Jona Tweejaars 1. De Pauw-Diimtria 2. Van Melckebeek-Holiday Dravers EERSTE KOERS 1. Godman-Fiasco (Zele) 2. Poppe-Jempy (Zele) TWEEDE KOERS 1. Poppe-Vos (Zele) 2 Poppe-Jempy (Zele) Dravers lml5 1 Gysels-Anatoch 2. Coolman-Quick (Zele) Dravers lm20 1. De Pauw-Jambar 2. Mannaert-Trust-Worthy (Lebbeke) Dravers ln»25 1. De Pauw-Jambar 2. De Oock-Salerno Dravers lm30 1. Cosyns-Roquepine 2. Cosyns-Angeline Dravers lm35 1. Cosyns-Venus 2. De Corte-Sandra Dravers lm40 1. De Corte-Samdra 2 Cosyns-Sara Dravers lm45 1. De Wilde-Venus (Zele) 2. V. Nieuwenhove-Bento- Quick (Buggenhout) Sulky lm05 1. Maifcthijs-Sofie 2. V. den Broeck-Wolf (Mel dert) Sulky lmlO 1. D'Haeseleer-Bambino 2. Matthijs-CupidO Vlucht lmlO 1. Vergaert-Fury 2. D'Haeseleer-Prins Vlucht lml5 1. Vergaert-Fury 2. D'Haeseleer-Princess Vlucht lm20 1. D'Haeseleer-Princess 2. Borgenon-Dana Vlucht lm25 1. De Bock-Flioka 2. Vergaert-Robby Vlucht lm30 1 Seghers-FMcka 2. Vergaert-Robby Vozende wedstrijd zondag 18 juli te Schendelbeke te 15 u. (vrp) Het is zowat een traditie geworden dat jeugdklub Move uit Oudegem elke jaar uitpakt met een nationaal volleybalkampioenschap voor Jeugdklubs. Dit jaar worden de onderscheiden titels op de tafel gelegd te Mespelare op zaterdag 21 augustus e.k. Deze toch grootste organisatie ontgroeit stilaan de kinderschoenen want op 21 oogst bele>en organisator Michel Dubois en zijn medewerkers reeds de vijfde editie. Op deze toch opmerkelijke organisatie komen we later uitgebreider terug. (gdp) LEBBEKE nieuw gezicht in eerste provinciale, gezakt uit vierde nationale en zal er natuurlijk alles op zetten om zo snel mogelijk terug te keren. Alhoewel zij niet verklappen dat dit hun doel is, kan men hun betrachting zo van hun aange zicht aflezen en staan hun handelingen op de transfertmarkt volledig in het teken van de kampioenstitel. Of het him zal hikken laten we voorlopig in het midden, de troeven daarvoor zijn wel in hun bezit. Wal werden heel wat spelers van de hand gedaan Peter De Decker is naar St.Jozef Mortsel, Danny Heijndrickx naar Liedekerke, De Bock Johan, Burm Jerry, De Prins Daniël, Van Beveren Roland, Van Caeckenberghe Coen, Van Der Veken Jean en Man- naert Erwin keerden terug naar hun oude stal G. Den dermonde. De nieuwe aan winsten zijn De Letter Pa trick van Constructam Temse (tweede nationale). Hier mo gen we zeker wel gewagen van de transfert van het jaar. Inderdaad, het wil wat zeggen, om één van de beste spelers van een tweede na tionale die dan nog zelf de ambitie koesterd om door te stoten naar eerste, zo maar weg te halen. In ieder geval betekend De Letter een enor me versterking voor Lebbeke. Ken andere versterking bete kend de aanwinst van Etienne Van Uytfang van Juvenes Zele (eerste provinciale) een man met een enorme punch en aanvalstalcnt. die zij nog in laatste instantie op de kop konden tikken. Ook hier heeft het wel wat moeite gekost om tot een akkoord te ko men. Verder hebben we dan nog Leo Rogiers die van Baasrode naar zijn vroegere klub terugkeert. Voeg daar bij de vaste namen Van Den Broeck Ronny, Aerts Johan, en Geert, Nobels Dirk, Huau Gilbert, Meskens Eric, Luyten Rik, en Verbesselt Christiaen en U hebt meteen het ganse spelerslegioen dat onder de leiing zal staan van trainer- coach Maurits Van Damme, een man die beslist weet wat hij wil, een man die alles veil heeft om te slagen in zijn opzet, al is die opzet dan maar zoals hij zegt „beter doen dan vorig jaar". JUVENES ZELE in tegen stelling met Lebbeke zat het de Zeienaars niet erg mee op de transfrtmarkt. Ook zij wilden versterking aanvoren om zo snel mogelijk door te stoten naar de nationale reeksen. „Maar" vertelde ons voorzitter Piet Certijn, „wij vonden steeds twee konkur- ren op onze weg zoals Leb beke, die over financiële mid delen beschikt om geslaagde transfers te doen, en een Real-Testa Lokeren dat het voordeel heeft kampioen te zijn in derde nationale en bijgevolg volgend seizoen nog een reeks hoger te spelen. Voor heel wat spelers maakte dit de keuze niet moeilijk. Op die manier werd de kaas tel kens van tusse onze boter ham gepikt. Ondanks dat heeft Zele het nog aange durfd om vijf spelers hun vrijheid te geven. De jongere maar talentvolle spelers moeten hun dus vol gend seizoen maar zien te redden." Hubert De Rijcke verlaat Ze le om voor één jaar met optie naar Baasrode te gaan. Etien ne Van Uytfang ging naar Lebbeke. Wim De Wilde, die zijn vrijheid kreeg, zal de rangen van De Zeven Zele aanvullen. Paul Ongenae, Jean-Pierre De Meirschman, en William Neus kregen ook hun vrijheid maar vonden nog geen klub. Ook trainer De Pierre Benny drukte zijn wenst uit om Zele te verlaten aangezien hij een interessan ter aanbod kreeg van een klub uit nationale. Hij zal vervangen worden door Jos Van Engelandt, de man die de Juvenesspelers uit hun kinderschoenen geholpen heeft en naar eerste provinciale bracht. Drie jaar geleden ver liet hij Zele om naar Dender- houtem te gaan, om nadien zij trainers- en coachkennis te gaan aanvullen bij eerste nationaler Rembert Torhout. Thans komt hij terug naar Zele, dit ondanks een zeer verleidelijk aanbod van Rapid St.-Niklaas. Ergens hoopt men te Zele nog op een aan winst van een ex-t^eede nationaler doch aangezien de ze zaak nog niet helemaal rond is, gaf men de naam van deze speler liever nog niet vrij. Verder zijn er geen aanwinsten voor J. Zele, zodat de volgende tien spelers de kern uitmaken Pletinck Herman, Landuyt Marcel, Goossens Marcel, Van Pete- ghem Eddy, De Geyter Fran- ky, Goossens Chris, Dauwe Jos, Meys René, Landuyt An- dré, en Vercauteren Freddy. Op de vraag „wat zijn de verwachtingen voor het sei zoen 76-77" kregen we als antwoord „Wanneer wij ons in de gegeven omstandighe den kunnen handhaven in eerste provinciaal, zijn we geslaagd in onze opzet". De toekomst zal het uitwijzen. Bij de Zeelse dames zijn er geen veranderingen te note ren, behalve dan dat Laureys Nicole haar volleybalactivitei ten stop zet. Verder hopen de Zeelse meisjes dat zij zich beter zullen klasseren dan vorig seizoen. MVW/GDS De DOURDAN vlucht in het LAND VAN AALST werd een succes voor het hok Bekaert en zn met de 1e, 6e en 7e bij de jonge duiven en ook nog de nummers 8 en 9 bij de jaarduiven. Bij de jonge kwam ook Raoul De Jonckheere met de 2e en 4e op de voorgrond. R. Van Bockstael. L. De Feyter, Remi De Wilde, R. Volkaert en E. De Schrijver klokten eveneens vroege duiven. Bij de oude won Jozef Verbruggen de 2e en 3e prijs en Roger Schollaert met de 4e en 8e deed het sterk. Raoul De Jonckheer en Julien Cool, Cammerman-Bracke, Gabriel Van Limbergen en Remi De Wilde noemden de vroegst gespeelden. Bij de jaarduiven de zege voor Jozef Verbruggen voor Roger Schollaert, Raoul De Jonck heere, Cammerman-Bracke als 4e en 7e, Remi De Wilde. Slots en zoon, G. Schuitijzer. De TULLE vlucht in het LAND VAN AALST ging bij de oude naar Herman Van de Sype met Alfons Bauwens op de 2e en 6e plaöts. Gaston en zoon Slots met de 3e en 10e, Jean Veldeman met de 4e, 5e en 8e, Constant Vavt Nuffel en Van de Sype en zoon wa ren de liefhebbers met de vroege prijzen. Bij de jaardui ven was Remi Ottoy nummer één voor Marcel Quipor, Paul De Vulder 3e en 4e en K. Eeckhoudt 5e. De NOYON- vludht in het LAND VAN AALST werd bij de jonge dui ven een ereprijs voor De Rid- der-Bulté met Steenhoudt en zn als 2e en 9e, Georges De Wilde (3e), Remi De Wilde (4e), Hok St. Job (5e en 8e), Alois Becqué (6e en 10e) Ba- siel Poppe {7e) zaten boven aan met hun prijsvliegers. Bij de oude was Frans Wesemael nummer één voor De Ridder Bulté, Frans Moens, Remi De Wilde en Jozef Van Steen. Bij de jaarduiven ging de eerste prijs naar het hok in forme van De Ridder-Bulté voor Remi De Wilde, Jozef Van Steen, Frans Wesemael en Georges De Wilde. In DEN NIEUWEN BOND te GIJZEGEM was het bij de jonge duiven Jozef Wal raevens die alle aandacht vroeg met de 1e, 3e en 5e prijs. Uyttersprot en Alfons Van Landuyt klokten ook vroe ge piepers uit QUIEVRAIN. Bij de oude vroeg de prestatie van Edward Boon met de 1e. 5e en 6e de meeste aandacht. Constant Bert, Marcel Uytter sprot en Maurice Cobbaut wa ren ook vooraan. Bij de jaar duiven waren het Verhelst en zn., G. Merckx. M Cobbaut, G. Van den Abbeele en A. Van Limbergen. Te HOFSTADE was het Frans Schoof die bij de jonge duif uit QUIEVRAIN met de 1e en 5e een goed resultaat haalde. Theo Calle- baut, TombeurTemmerman en M. Van Limbergen klokten ook vroeg. Bij de oude de 1e en 3e voor M. Cobbaut, A. Bo- gaert, A Van Peteghem en Gaston Van Stuyvendael won nen vroege prijzen. Bij de jaarduiven de 1e prijs voor Tombeur-Temmerman. M. Cob baut. Gaston Van Stuyvendael met de 3e en 4e en A. Van Peteghem waren de andere winnaars In DOOR EENDR. STERK te LEDE werd de NOYON vlucht met de jonge duiven gewonnen door Frans Van Hauwermeiren voor K. Van Malderen, Jos Van de Kandelaere en Vereecken- Claus. Bij de oude winst voor Paul De Craecker, die Frans Veldeman, R. Keppens en K Van Malderen vooraf ging. Bij de jaarduiven 'een 1e prijs voor Kamiel Van Malderen voor Keppens en Paul De Craecker met de 3e en 4e prijs. De QUIEVRAIN vlucht met de jonge duiven ging rtaar Hector De Smet voor W. Thuisbaert, Robert Cleemputen Verbeeck. Bij de oude en jaarduiven was het Frans Go- vaert die een flinke uitslag bijeen speelde met de 1e en 2e bij de oude en de 1e bij de jaarduiven. G. Beerens won de 3e prijs bij de oude en de 2e bij de jaarse. Albert Lievens, Ivo Verhelst en L. De Rop zaten in de kop met hun oude of jaarduiven. Te MOORSEL waren het de gebr Cooreman die de QUIEVRAIN vlucht met jonge duiven won nen voor J. Clauwaert, Al- brecfot en zn., Pierre Uytter sprot en F. Heireman. Bij de oude de Ie voor R. De Waege- neire en bij de jaarduiven voor Frans Dierickx. Te BAARDEGEM mocht Alois De Clerck tevreden zijn over de prestatie van zijn jonge dui ven vanuit QUIEVRAIN met de 1e en 10e prijs. Ook Laurent Bliggemhout met de 8e en 9e prijs klokte er twee» in de eerste tien. Vroege duiven Wa ren voor Clement De Troy, G. Van den Eede, Frans De Ko ker, Louis Pots, Uyttersprot en J. Ringoot Bij de oude stond Paul Saerens met de 1e en 3e op de uitslag. M. De Rid der was 2e, maar August De Block met de 4e, 5e en 6e prijs deed het flink en L. Bug- genhout met de 7e en 10e mocht zeker niet klagen. Bij de jaarduiven won Maurits De Ridder de vlucht. Louis Everaert haalde hier de beste uitslag met de 2e. 3e, 8e en 10e. A. Oe Block, R. Vermeir, Jozef Van Biesen, Sanders en Petrus Doorns klokten ook vroege duiven. In de EENDR te AALST kreeg M. Van Ed- deghem zijn jonge duiven rap thuis uit NOYON met de 1e en 2e als resultaat Hector Verhavert, Gaston Callebauten Arthur Van den Steens won nen eveneens vroege prijzen. In DE TOEKOMST te AALST ging de NOYON vlucht met jonge duiven naar Remi Raes voor Constant Van de Spiegel, Hector Boterbergh als 3e en 5e en J. Baetens op de 4e plaats. De QUIEVRAIN vlucht met jonge duiven werd gewon nen door Alfred Van den Bor- re voor Emiel Van Damme. Pierre Vastenavond, Frans De Leeuw en Emiel De Nijs. Bij de oude haalde Leopold Ro bijn de bovenhand voor Con stant Van de Spiegel, André Dalsaert', Roger Wachteleer en Paul 'De Croock. Bij de jaar- duiven werd het bovtenste deel van de uitslag gevormd door Achiel De Greve. Alfred Vonck, Emiel De Gendt. Gebr. Van der Haegen en R. Roe- landt. De DERBY ORLEANS in het NIEUW VERBOND DER DEN DERSTREEK werd gewonnen door de tandem De Block-Van Geert. Een reeks vroege prij zen werden gewonnen door Roger De Geyter met de 2e 10e. 11e, 39e, 65e, 84e, 89e en 91e als kwotaties in de eerste honderd, maar het hok De Geyter stond 21 maal op de uitslag. Urbain Vermeiren met de 3e, 110e, 111e en 112e deed een goede zaak. Gilbert Van der Putten met de 6e, 8e, 30e, 34e en 52e was zeker tevreden over de prestaties van zijn jonge duiven.' De Bruycker-Raes wonnen met de 9e prijs de poule tot 1000. Leon De Rick met de 4e prijs en Jos Van Cleuvenbergen met de 9e prijs klokten vroege duiven. Het hok Bovijn met de 48e, 69e en 92e speelden sterk. Een hok dat de laatste tijd op de 300 km vluchten zich in de kijker vliegt is het hok Alfons Ediers uit Zele. Reeks weken staat hij met zware cijfers achter zijn naam en nu ook weer mag hij met de 60e, 78e, 105e en 130e prijs bij de betere uitslagen geciteerd worden. Bij de oude duiven won Dominique Roe- landt de Orleans vlucht voor Georges Roels. Roger De Meyer met de 3e. 8e en 9e. Paul Poppe met de 5e en 10e en Roger Oe Geyter met de 6e, 13e en 14e haalden ver-, m dienstelijke uitslagen. Bij de I jaarduiven stond Dom. Roe-! I landt nogmaals bovenaan en was Paul Poppe met de 2e en 8e de beste seriewinnaar. Roger Oe Geyter met de 3e 10e, 11e, 19 een 24e kreeg ze vlug naar huis. Urbain Ver meiren was 4e en Roger De Meyer 5e en 6e. De DOUR- DAN vlucht in het OOST VLAAMS GRENSVERB. bracht bij de jonge duiven Cyriel De Vidts op de voorgrond met de 1e. 2e en 5e prijs. Louis Her mans en Roger Schollaert wa ren de enigen die hem kon| den benaderen. Bij de oudi duiven werd de kop van de uitslag gemaakt door Edmond Van de Steen, Gabriel Van Limbergen, Pierre Mommens, met de 3e en 4e en Mevr. De Kerpel. Bij de jaarduiven goede uitslagen voor M. VerJ havert, Pierre Mommens. Mevr. De Kerpel en Jean Veldeman. De ST DENIS vlucht in DE4 WARE DENDERVALLEI beheerst door het hok Rogi De Geyter met de 1e. 8e en 10e prijs Andere duiv< in de eerste tien kwamen van de hokken Petrus Van Wayen- berghe, Jan Stalpaert, Frans Wesemael, L Van den Steen, Remi De Wilde en Paul Di Vulder. VITESSEMAN JEF ARTS OP DOURDAN Nadat Jef Arts uit Aalst het< terrein van de snelheidsvluch- ten heeft verlaten laat hij zich nu ook gelden op de grotere afstanden. Vorige week; won hij nog een Corbeil voor' jonge duiven en deze week staat hij weer in de kopgroep met jongen en jaarlingen Met de jonge werd het een 14 en 15 prijs tot 500-100 op Dour- dan met de jaarlingen wertf het een tiende prijs. 'an( en-i r»o Niet ailcen op nationaal, maar ook op provinciaal vlak, neemt hef, damesvollcy uitbreiding. Uitbreiding betekend vooruitgang, zowel op kwalitatief als op kwantitatief vlak. Meer en meer klubs beginnen zich voor damesvolleybal te interesseren, sommigen omdat er dames genoeg zijn die het persé willen proberen, anderen omdat zij ervan overtuigd zijn dat onze dames ook aan trekkelijk volleybal kunnen laten zien. Duidelijk is het in de jong ste jaren tot uiting geko men dat het damesvolley meer en meer spektakulair wordt. Zeker in de nationale reeksen ziet men de klassie ke damesstijl stilaan ver dwijnen en wordt de heren stijl overgenomen, wat dan ook meer spektakel met zich mee bregent. Dit >s waar schijnlijk één van de hoofd redenen waarom wij een totnogtoe ongekende belang stelling, als het w-are een „völleybalrage", bij de dames meemaken. De kompetitieleiding heeft voor het seizoen 76-77 de 2e provinciale afdeling da mes moeten indelen in drie reeksen van 12 ploegen. Dit mag werkëlijk een succes genoemd worden. Men kan wel zeggen „wat kan daar nu aan volleybal te zien zijn". Vroeger was zulk ge zegde wel gerechtvaardigd, heden ten dage echter is daar toch verandering in ge komen. Vroeger stond het spelpeil van de nieuwe da- mesklubs meestal onder ze ro, maar alles evolueert, ook het damesvolleybal. Nu zijn er nog amper enkele klubs die rich onvoorbereid in de kompetitie werpen. De meesten hebben er reeds een paar jaartjes liefhebbers- volleybal" opzitten In Ne derland noemt men dat re creatievolley. In België werd reeds een federatie Mi ni-, Jeugd- en Recreatievol leybal opgericht. Hierop ko men we later nog wel terug. In ieder geval, de komende kompetitie 76-77 beloofd boeiend te worden. De vol'leybalsport evolueert, niet alleen bij de dames, ook bij de heren, en vooral de reglementen. Het is trou wens zeer normaal dat regle menten moeten aangepast worden aan de vooruitgang van de desbetreffende sport. Op dit gebied zijn reeds heel wat ideeën naar voren ge komen, sommige zeer goede, andere minder goede, maar toch het proberen waard. Zo lis er een nieuwe regel in voege, die bij wijze van start op tornooien wordt ge ïntroduceerd. Het 'is namelijk zo dat na het b'ok nog driemaal mag hernomen worden, zodat de ploeg diie de bal in het bezit heeft, opnieuw een aanval kan opbouwen. Wij hebben de resultaten van deze proef gezien en kunnen alvast zeg gen het, is een pluspunt. Een ander pluspunt is de vernieuwing van enkele punten uit het reglement! van de bekerkompetities. Zo-j wel de beker van Oost- Vlaanderen als die van Bel gië zullen starten vóór de, aanvang van de gewoni kompetitie. Dit geeft del klubs de kans zich beter! voor te bereiden. De vrijer weekends zullen bekerweek-| ends worden, de finales vin-I den reeds plaats in april! Ook aan de finales werden! Wijzigingen aangebracht. De-t ze zullen vanaf het seizoen 76-77 met een heen- en te4 rugwedstrijd gespeeld worn den. Dit heeft rijn voordeel,! maar ook zijn nadeel. Af-, stand doen van een traditie! kan wel eens gebrek aan belangstelling vanwege publiek. Voor de finalisten zelf is ei het voordeel aan verbondei dat bij een nederlaag in de heenwedstrijd er altijd nog de kans van de terugmatch is. Ook nieuw is het feit dat vanaf het seizoen 76-77 de reekskampioenen van 2e. 3e en 4e provinciale een eind ronde zullen moeten spelen met hepn- en terugwedstrijd om de algemene kampioen aan te duiden. Idem ook voor de eventuele tweede stijger. Deze eindronden zullen zeer kort na de kompetitie ge speeld worden, zodat de be trokken ploegen nog altijd het kompetitieritme beet hebben, zodat de wedstrijden ook aantrekkelijker zullen zijn, iets wat in het verleden niet altijd het geval was. D.S.G./M.V.W. et

De Voorpost | 1976 | | pagina 20