c E 6 H L 0 Q R V X Y m d Ti JANTJE ZAG EENS ABC if de|| DE SPEELKLUB DEZE WEEK TOERISTISCHE VAKANTIEWEDSTRIJDEN INGEZONDEN WERK ZWEMBAD ERG IN TREK De Voorpost - 30-7-76 - 21 HEB STEEDS BIJ DE HAND VAN TELEFOONNUMMERS EN ADRESSEN tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46. Grem- bergen. leeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste prijzen der matras sen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18, Aalst. omar 053-21.25.56 Sport levert alle sportu(trustingen aan kdubs. scholen en handelaars. Rschtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in Bei- endermondse Rijschool 052-21.37.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool, Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen uro-Home 052-21.62.71 Binnenhuisdekoratie. O.L.-Vrouwstraat 33, Lebbeke. De totaalzaak voor het inteneur esmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitin- gen, poorten enz. M. De Backer, Kon Albertstraat 75, Dendermonde. erman 052-21.38.16 Michem Tapison. nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16. St.- Gillis-Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen. Po-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping Statiestraat 21. Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels snd /an' ens ïvri ven 'er-! evr.: kom, Leen qerust 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimnou- ding. Inlichtingen bij Van den Berghe, Droeskouterstr. 12, Haaltert. attoflex 052-21.11.77 de bedvering voor een goede nachtrust Verdeler voor de streek Meubelen E De Petter. Kon Albertstraat 14„ Sint-Gillis-Dendermonde. ven van, ren-: eubelen De Wolf 053-21.63.91 De grootste meubelzaak der streek Molendries 3 AALST vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v. gordijnen, gardisette. tergal enz Zonneblinden. Luxaflex, Louver- drape. vouwdeuren, modern fold, meten, afwerkerT en plaatsen ft Guido Michem, Potiaulaan 11, Dendermonde. Iubliciteit 052-21.40.60 ost-r Bel-) II eterll -rije^ een groot woord, dat door Groöp De Cuyper in een een voudig oegrip wordt omgezet Raadpleeg haar specia listen idO 052-21.40.60 om dn reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis, quid, quo, quando, quomodo enz: wie, wat, waar, wanr.eer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyoer. oelsie Kleding de zaak die met haar tijd-meegaat Franz Courtensstraat 32, Dendermonde 052-21.16.11 Couponnenhuis 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst zoekt 052-21.21.20 1 gezelschapsspelen vxir groot en klein Een overgrote keus vindt U in de boek- en papierhandel P. Van Geertruye;i-De Ridder, Dijkstraat 5, Dendermonde Ook alle planafdrukken.. an weekbladen tot visitekaartjes 052-21.40.60 alles even keung en verzorgd. In Groep De Cuyper gaat het er niet om of het over een ultrasnelle rotatiepers dan wel bver een oerprecieze Heidelberg loopt Kwaliteit primeert y n 052-21.40.60 een toverformule'' Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper vonne en Jozef 053-70.33.95 njden met een bromfiets van Hofman. Gentsestraat 4-6. Aalst. AHe herstellingen 1 jaar waarborg, gratis onder houd Prijzen vanaf 4 900 F tot 150.000 F Alle modellen uit voorraad leverbaar De tijd gaat snel, gebruik hem wel! De vakantiedagen begin nen te korten. De maand juli eindigt deze week al... Profiteer in elk geval nog van de vakantie en de speelklub zolang het u nog gegund is. Wie nog niet naar Speelklu b geweest is en zich thuis stierlijk zit te vervelen, hewel, 't is zijn eigen goutlt! Ziehier wat je deze week allemaal kan doen: Maandag 2 augustus: De Wielewaaljongeren richten een natuurtocht in. Je wordt om 14 uur venvacht aan de hoofdin gang van het stadspark. Breng je fiets mee en (natuurlijk ook) kledij aangepast aan het weer. De tocht gaat doorheen een bos, je krijgt uitleg over dieren en planten, kortom, je leert de natuur wat beter kennen. Om 17.30 uur ben je terug. (Voor jongens en meisjes van negen tot twaalf jaar). Inlichtingen krijg je gratis bij dhr. Mare De Moyer, Capucie- nenlaan 82, Aalst. Telefonisch: 21.ée.72 Dinsdag 3 augustus: Fiet stocht en vossejacht voor jongens en meisjes van negen tot 16 jaar. Er is een fietstocht voorzien naar een bos. Daar wordt een vossejacht gehou den. Notabene, weet je wat een vossejacht is? Een daver- endleuke achtervolgingsrace naar een ontsnapte «vos». Je moet om 14 uur verzamelen aan het industriepark Wijn- gaardveld 2, Aalst. Je hebt 20 F in je zakken en vergeet ook je fiets niet.Om 18 uur ben je te rug. Inrichters zijn het Vlaams Na tionaal Jeugdverbond (V.N.J.) en namens de vereniging zal mej. Frieda Daelman, Boude- wijnlaan 46, Aalst u alle ge wenste inlichtingen geven. Haar telefoon: 21.58.57. Woensdag 4 augustus: Jon gens en meisjes van negen tot twaalf kunnen in de Sint- Jorisklub, Keizerlijk plein 2, Aalst, komen kleibewerken en Vakantie is wel typisch de periode om er op uit te trekken, om kiekjes te nemen, om nieuwe streken te verkennen. Zoals elk jaar worden ook nu weer een aantal wedstrijden ingericht die deze toeristische bedrijvigheden willen stimuleren en belo nen. Volgende wedstrijden, ons meegedeeld door het Com- missieriaat - Generaal voor Toerisme zijn speciaal bedoeld voor toeristen en fotoloiefhebbers (zowel jongeren als vol wassenen). Identificatiewedstrijd van de T.C.B. De Touring Club van België en Touring Wegenhulp organise ren weer een wedstrijd in sa menwerking met het Commissariaat-Generaal voor Toerisme. Het moet een aan sporing betekenen om een twintigtal historische parken en tuinen, door het Commissari aat - Generaal voor zijn cam pagne uitgekozen, te bezoe ken. Er zijn 100.000 fr. aanprij zen. Er werden 10 foto's genoen van de officieel geselekteerde tuinen. De konkurrenteh wordt gevraagd van deze tuinen waarin die foto's werden ge nomen te identificeren. De in gevulde deelnemingsformulie ren moeten uiterlijk tegen 15 oktober 19786 op de T.B.C. toekomen. Inlichtingen en deelnemings formulieren kan je bekomen bij de Touring Club België, Wet straat 44, 1040 Brussel. Tel.: 02-513.82.40. «Photovision 1976» Ter gelegenheid van het Land schappenjaar organiseert de V.V.V. van Waimes een foto wedstrijd over de landschap pen. «Photovision» is de naam van de wedstrijd. De bedoeling is een originele fotografische versie te beko men van de oorden waarin wij dagelijks leven. Die wedstrijd wil, benevens een konfrontatie, ook een vruchtbare ontmoeting zijn tussen amateurs en spe cialisten. De prijsuitreiking van de wed strijd «Photovision 76» heeft plaats op 2 oktober e.v tijdens een tweeledige tentoonstelling namelijk van de bekroonde fo to's en een van landschaps schilders die in het stadhuis van Waimes zal georganiseerd worden. Inlichtingen, reglement en in schrijvingsformulier op vol gend adres: «Photovision 76», B.P. 4888 Waimes. Op stap in het Limburgs Landschap Dit is de titel van de jaarlijkse fotowedstrijd voor jongeren tot 20 jaar, georganiseerd door het Provinciaal Verbond voor Toerisme in Limburg. Neem us fototoestel en maak een reeks originele opnamen van Lim burgs rijkdom. Denk echter hieraan: Het begrip «land schap» omvat: een pittoresk stadsgedeelte, een landelijk dorpszicht, een kwijnend in dustrieel gebouw, een idyllisch wandelpad, een eindeloos pa norama, en,., (vul zelf maar aan); in 't kort, de manier waarop de mens het landschap «gebrqitk». boetseren. Ze kunnen dit doen van 14 tot 17 uur. Het telefoon nummer van het jeugdhuis voor verdere informatie is: 21.96.11. Woensdag 4 augustus: voor de vierde keer deze vakantie kan je naar de spelnamiddag komen op Sint-Annaparochie (St.-Annaschool, Spaarzaam heidsstraat). Je kan er plein- spelen, balspelen, knutselen, tochten, enz. Je mag ook zelf spelletjes voorstellen! leder een van lagere schoolleeftijd (zes tot twaalf) mag komen. Breng vijf frabk mee en als je tussendoor een limo wil drin ken breng dan nog eens zeven frank mee. Inlichtingen krijg je bij Jozef Impens, Naarstig heidsstraat, 56, Aalst. Tele foon: 70.17.62. Woensdag 4 augustus: van daag neemt het kamp voor fy sisch gehandikapten te Malde- ren een aanvang. Donderdag 5 augustus: Hou je van poppenkastspelen? Ben je een meisje of een jongen van zes tot zestien jaar? Kom dan naar deze namiddag van 14 tot 19 uur ingericht door het V.N.J. Je wordt verwacht op de firma Van der Maelen, Wijngaard- veld 2 Aalst. Breng 20 fr. mee en als 't kan, ook schaar, bo- bijntje garen en overschotten van stof. Inlichtingen bind je op het adres dat hoger vermeld is (3 augustus). Vrijdag 6 augustus: vandaag is er een heuse modelbouw- Inzendingen kunnen tot 1 ok tober a.s. worden gestuurd naar het Provinciaal Verbond voor Toerisme in Limburg, Domein Bokrijk, 3600 Genk. Op dit adres is ook gratis infor matie te bkomen. Beschermde landschappen in Dendermonde Ter gelegenheid van het Land schapsjaar organiseert de V.V.V. van Dendermonde eenfoto- en diawedstrijd met volgende beschermde land schappen als onderwerp: Het landschap rond de Brusselse Poort (het stadspark dus) Het landschap van het Sint- Alexiusbegijnhof. De tuin van de pastorie van Sint-Gillis-Binnen (toeganke lijk elke zaterdag en zondag van 10 tot 12 uur en van .14 tot 18 uur). Voor deze wedstrijden zijn drie kategoriën van deelnemers voorzien: onder de 18 jaar (formaat vrij), boven de 18 jaar (formaat vrij),_ gevorderde deelnemers en leden van foto kringen (formaat 18 x 24 zon der rand op karton gekleefd. Formaat van dia's vrij). Aan deze wedstrijd zijn voor 50.000 fr. aan prijzen verbon den. De inzendingen moeten uiterlijk op 15 september 1976 toekom en op het ad res: V.V.V., Foto- en diawedstrijd, Stad huis, 9330 Dendermonde. Hier kan ook het volledig reglement en alle verdere inlichtingen be komen worden. BROCHURE In dit toeristisch verband willen we er ook aan herinneren dat het Commissariaat - Generaal voor Toerisme een brochure heeft uitgegeven onder de titel «Belgiè-landschappen». Dein- leiding is van Bert Decorte. Deze brochure is geïllustreerd met talrijke kleurenfoto's en bevat alle inlichtingen voer «De landschappen, de Parken en de tuinen», die werden gese- dekteerd voor de toeristische kampagne 1976, namelijk: een korte algemene beschrijving, mededeligen over fauna en flo ra, geologische eigenheden, toegangswegen, kaartjes met de juiste ligging en, voor de parken en de tuinen, de ope ningsuren en toegangsprijzen De brochure kan gratis verkre gen worden in het Nederlands, het Frans, het Engels of het uits. Gewoon een aanvraag richten naar het Commissariaat-Generaal voor toerisme, Keizerinlaan 7, 1000 Brussel. Telefoon. 02- 513.90,90. Ditmaal is er weer iemand die gereageerd heeft op de uitno diging om verslagjes met kommentaar over SPEELKLUBak- tiviteiten in te zenden. (Zie Voorpost van 9 en 16 juli). Patrick Matthieu uit de Naar stigheidsstraat te Aalst schreef wat over het beozek aan de Aalsterse toppen, een aktiviteit ingericht door V.A.B. - V.T.B. Hartelijk bedankt, Patrick! Notabene: elk die wil kan nog steeds een verslagje maken van één of andere speelklubak- tiviteit of, eventueel van de Speelklub in haar geheel! Instu ren naar De Voorpost, Pontstraat 64, Aalst. SPEELKLUBBERS DE HOOGTE IN Op 22 juli bezochten een vijftig tal jongeren de watertoren en het dak van de Sint- Maartenskerk. Op het pro gramma stond ook een bezoek aan de Belforttoren maar dit zou later onmogelijk blijken wegens de restauratiewerken die er aan de gang waren. Doch geen paniek, het zou nog een leerrijke namiddag wor den. Vanaf onze plaats van samen komst het begijhof gin ghet naar het waterreservoir van Aalst. Deze 62 meter hoge toren werd in 1958 opgericht en verwerkt dagelijks een wa- terhoeveeiheid van 1.000.000 liter. Nadat we vertrouwd wa ren geraakt met de zuiverings installaties kon de beklimming aangevat worden. Om en bij de 250 trappen vormden de ver binding tussen de grond en de waterbak. De ramen werden geopend en iedereen trachte zijn woonplaats te localiseren. Daarna verkenden we onder begeleiding van de heer H. Tal- loen en enkele leergierige sympathisanten de «oude kerk». Aan de ingang werd ons Een vermoeden dat in deze wel superhete julimaand zwembaden wel erg geliefd moeten zijn, werd zekerheid toen we een bezoek brachten aan het Aalstersze zwembad. Een massa zwemmers, zoals zelden bij mekaar gezien wordt zwom, spartelde, dook, plonsde. Onze eerste indruk: dramatisch dat in zo'n omstandigheden het zwembad de laatste veertien dagen van juli haar jaarlijks verlof moet ingaan. Terwijl de baasjes lustig aan het zwemmen waren, stonden hun tweewielige rijdieren in massa tegen de bomen van de Capu- cienenlaan geworpen. Niet dat het doorgaand verkeer erdoor gehinderd werd, dat niet;het was echter toch een indrukwekkende hoop bijeen. Je journalistiek oog wil tellen, maar je gaat de trappen op, benieuwd op de tafereeltjes in de badkuip zelf. We konden ons voorstellen dat een badmeester in zo'n drukke dagen en in het vooruitzicht van de komende vakantie, wel wat nors ons te woord zou staan. Toen we evenwel een praatje maakten met Mark Lemmens, badmeester in de vakantie periode, bemerkten we zeker geen sporen van vermoeidheid of overspannen zenuwen. Spon taan begon hij zelf. Hoe ineens deze kuip wel enorm populair geworden is (vooral bij kinderen en jongeren), hoe de kabientjes soms overbezet zijn zodat kin deren uit hetzelfde gezin bij mekaar moeten kruipen, wat een meer uitgelaten sfeer dan anders er heerst in en rond het bad. «Water oefent nu eenmaal een bijzondere aantrekkings kracht uit in deze hete dagen». We beaamden. Toen we evenwel naar het zwembad zelf trokken, merkte ik echter minder volk op dan verwacht. Ik had gedacht aan een mensenmenigte met hier en daar wat millimeter water tus sen. Zo erg was het nu toch wel niet. «Ja», antwoordde Mark, «velen blijven er slechts een twintig minuutjes in. Ze zijn wat opgefrist, hebben wat geploe terd en trekken er uit dan». Ik kon me voorstellen dat «gele genheidszwemmers» wel genoeg hebben wanneer het eerste zweet afgeweekt is. Dat zwemmen zelf heel wat anders is, dat zwemmen een sport is, daar zullen die wel niet aan denken. «Toch zijn er nog geen verdrin kingen te melden», verheugde Mark zich, «ook al komen er nu veel meer zwemmers dan an ders». Ondertussen gaven we onze ogen nog wat de kost: kinderen bespoten mekaar met wateren lieten het zich welgeval len. er werd geplonsd en geplonsd, er waren verwoede heen-en-weer zwemmers in de twee richtingen (met botsingen), enz. Echt \akantie in dit zwemdok! Herhaling van dit schouwspel wordt voorzien vanaf 1 augustus. Ondertussen wordt elders geplonsd, de kuip krijgt een grondige beurt! P.D. namiddag. Dhr. Alfons Cop- pens, Hovenierstraat 14 (tel. 21.08.38) richt deze in voor kinderen van zes tot twaalf. Je moet 50 fr. meebrengen voor een bouwdoos. Breng ook lijm en pennemes mee. Verzame len om 14 uur aan de kring H. Hart, Dr. De Moorstraat 104. Om 16 uur is het einde voor zien. Vrijdag 6 augustus: Ook van daag is er een natuurekploratie en koken. Dit betekent: een na tuurwandeling doorheen de turfputten en enkele gerechten klaarmaken voor na de tocht. Laarzen zijn gewenst. Breng ook maar tien frank mee. Waar? Aan het jeugdhuis Ter linden, Raffelgemstraat 8, Aalst. Mark De Schrijder, Ro- klijf 14 (77.75.93) zal je alle gewenste inlichtingen doorspe len. Reken maar. Zondag 8 augustus: Van daag begint het kamp voor fy sisch en mentaal gehandikap ten. VVKS-VVKM Sint-Jan- Berchmans richt dit in? Bij het tijpen van deze lijst vroeg ik mij af of de kinderen (sorry, jongeren) deze ook wel in handen krijgen. Alstublieft, liefste ouders, geef ze ook door aan us zonen en dochters. Stimuleer hen om ergens naar toe te gaan, om een keuze te maken, hoe moeilijk dikwijls ook. In elk geval mag deze lijst niet verborgen blijven voor de aspirant-deelnemers zelf!!! In hun naam, beste dank! aangetoond dat de Balege- mese zandsteen waaruit het gebouw opgetrokken werd het zwaar te verduren kreeg. Er ontstaat immers een reactie tussen deze zandsteen en de uitlaatgassen van de auto's. Binnenin werden ons enkele verbalen verteld over de ver scheidene altaren die zich daar bevonden: o.a. het altaar van de hopboeren en het enige marmeren altaar dat overge plaatst werd uit het Carlemie- tenklooster. Uiteindelijk was de tijd gekomen voor een be- ozekje aan het dak. Deze keer verliep de beklim ming niet zogemakkelijk want het was er pikdonker. We pas seerden de plaats weer eertijds de klok door de zoldering vile en toen we in de dakgoot wan delden maakten we kennis met een half vergane duid. Bedol ven onder het stof kwamen we buiten en toen bereikte ons het ietwat onprettige nieuws dat een beozoek aan het Belfort onmogelijk was. Vol van nieuwe onthullingen die zich hadden voorgedaan begaven we ons huiswaarts. Patrick Matthieu WAT NA HET SECUNDAIR DERWIJS? ON- v.t fp, Vorige dinsdag kregen we een telefoontje van Willy Hostens, permanent verantwoordelijke van de jeugdklub Dido. Hij deelde ons mee dat van die dag af tot volgende zondag er in Dido een infobeurs door gaat. Eenheleboel materiaal, bro chures, adressen, infobladen, e.d. liggen in Dido ter inzage: centraal staan de beroeps- en studiemogelijkheden na het isecundair onderwijs. Wegens het late aankondigen van deze beurs konden we niet eerst eens zelf gaan kijken in Dido. Toxh weten we dat heel wat jonge mensen die de grote stap moeten zetten nog geen keuze gemaakt hebben en nog met heel veel twijfels zitten. Er komt inderdaad zoveel bij kijken bij een studiekeuze. Voor hen en ook voor al wie met studie keuze te maken hebben (ou ders, leerkrachten, P.M.S.- diensten...) is deze infostand bedoeld. Een buitenkansje, zo dicht bij huis! In de volgende Voorpost willen we»langs deze infobeurs wat dieper ingaan op de grote en kleine problemen in verband met studiekeuze. Alvast nog de prktische notities: elke avond vanaf halfacht (nog tot en met zondag 1 augustus) is de stand open. Er is iemand die op elke vraag van hou antwoord zal geven. Adres: Jeugdklub Dido, Oude Heirbaan, Erpe.

De Voorpost | 1976 | | pagina 21