HONKY TONK '76 EEN REUS VAN EEN FESTIVAL Voor de zesde keer zal Dendermonde bevolkt worden door al die rare vogels die gewoonlijk een jazzfestival bezoeken. Van heinde en verre zullen zij reeds vanaf vrydagavond naar het kleine stinkende stadje afzakken om er niet alleen het festival maar ook de avondmarkt mee te maken. Beladen en belast, met rugzakken, tenten en dekens, zullen zij in lange rijen van het station naar de Gentsesteenweg trekken, waar Rijbaan Piet zijn paarden voor een tijdje op stal zet om plaats te maken voor de decibels uit de steeds uitstekende geluidsinstallaties. Vijf festivals, het ene steeds beter dan het vorige, vormen de basis waarop Honky Ton- klui ook dit jaar opnieuw hun jazzgebeuren van Europees belang opbouwden. De orga- nizatie zit na al die jaren krach tig in mekaar geheid. Een zes tiental mensen werken een heel jaar door aan de verwe zenlijking ervan. Het zijn al lemaal pure liefhebbers, maar absoluut geen «amateurs» meer. Weken, maanden naeen Indien het weer te slecht mocht zijn zullen daar alle op tredens gehouden worden. Programma brochure In tegenstelling tot de vorige festivals zal er dit jaar een of ficieel programma te verkrij gen zijn. In dat souvenir- programma vindt men alle in formatie over de optredende muzikanten, foto's, informa- Geluid Er is een uitstekende verlich ting op het podium en op het terrein zelf. Zoals de drie vo rige uitgaven zal ook nu de heer Van Britsom uit Sint- Niklaas zijn ongeëvenaarde installatie op deskundige wijze plaatsen. Hijzelf zit bo ven op een stelling te midden van het terrein, vanwaar hij de densiteit optimaal kan rege len. Er is sanitair voorzien, ge lieve dus niet tegen de stel lingbuizen te plassen. Honger Ook de geur van frieten zal zich snel over het terrein ver spreiden. Dit jaar komt men met een jumbo-installatie net zoals de mannen die fijnkost maken en de bezoekers (tegen betaling) trakteren op ham burgers, hot dogs en andere buitenlandse dingen. Men hoeft hiervoor geen bonnetjes meer te hebben. Dorst Haal nu maar je bonnetjes bo ven want Maes Pils en Red Barrel kan je alleen maar krij gen tegen dergelijke papier tjes. Aan de verschillende en goed verspreide bars is uw zuur gewonnen geld waarde loos. Je moet het eerst gaan inwisselen in zo'n bonnetjes stand. Je doet het eigenlijk best vooraf aan de ingang van het terrein: dorst komt meestal onverwacht en naar de cijfers van vorige jaren te zien in eer der angstwekkende mate. Hulp! De Dendermondse afdeling van het Rode Kruis, onder de deskundige leiding van de h. De Potter zal paraat staan om in te springen bij ongevallen of waar het nodig is. Gedurende de duur van het festival is er ook een dokter op het terrein. De organisatoren hopen uiter aard dat deze laatste instanties niet zullen moeten ingrijpen, maar op zo'n feest waar een dikke tienduizend mensen worden samengebracht, kan er allicht iets voorvallen. Er wordt natuurlijk gehoopt op mooi weer. Dan loopt alles ge smeerd en geraakt de kas goed gespekt. Die kas is er nodig om tijdens het jaar elke week in dë bunker een koncert te kunnen aanbieden. Het jazz festival is er immers niet al leen voor het plezier van de duizenden bezoekers, maar het is ook een bittere noodzaak voor Honky Tonk dat dank zij het jaarlijks festival kan blij ven bestaan. JAZZFESTIVAL DENDERMONDE hebben zij vergaderd in een dikwijls rokerige bunker, waarvan de muren gelukkig zo dik zijn dat zij zelfs de soms luidruchtige diskussies niet doorlaten. Er werden kontak ten gelegd, relaties gekweekt, kontrakten getekend en plans opgesteld. Piet Heuvinck weet wel hoe het moet. Als een vol leerd manager loodst hij zijn soms te ijverige medewerkers naar de finale, de apoteose van een heel jaar werk. Momen teel wordt de laatste hand ge legd aan enkele details, is de kaartenverkoop reeds gestart en wordt er duchtig geplakt in de Vlaamse steden. Antwer pen kwam reeds aan de beurt. Daar werden de plakkers door de politie opgepakt terwijl emmer en borstel in beslag werden genomen: de risiko's van het vak. Ondertussen is men ook reeds begonnen op de festivalweide. Elk uurtje vrije tijd wordt eraan besteed en de laatste week is het zelfs zo dat verscheidene medewerkers er hun vakantie voor opofferen. Aan het festival mag immers niets mislopen. Dendermonde is er steeds voor bekend ge weest: een vlotte organizatie, een korrekte timing, een goed uitgerust terrein. Voor de derde keer wordt Rij baan Piet aan de nieuwe Den- derbrug op de Gentsesteenweg het festivalterrein. De ingang is gelegen in de Schoolstraat. Het hoofdpodium bevindt zich op de weide die 15.000 bezoe kers kan herbergen. Er zijn voldoende stoelen aanwezig zodat men rustig de optredens kan volgen. Velen liggen ech ter liever op de weide of dwa len zo maar wat rond. De ge luidsversterking zorgt er im mers voor dat men overal het gebeuren kan volgen. Werd het podium dat zich in de overdekte manége bevindt vroeger slechts sporadisch ge bruikt, dan werd daar nu ver andering in gebracht. Men kan er luisteren naar Chris Burke and his New Orleans Music, The New Orleans Train Jazz- band, The Occasional Jazz- band en The Animal Crackers. tie en nog veel meer. Het pro gramma wordt verkocht door hostessen tegen de prijs van 20 fr. Festival- hostessen Zoals steeds zullen een vijf tiental jonge (en oudere) da mes iedereen die het wil veilig naar het terrein loodsen en hem zelfs een programma ver lappen. Zij zullen dienst doen als wandelende inlichtingen diensten en de muzikanten erop wijzen wanneer het hun beurt is om on te t;;_ dens de vrijdagavondmarkt zitten zij aan de ingang van de stammenees om de vijftig frank in ontvangst te nemen. Voor de organizatoren fijn zij een niet te onderschatten steun, daarom wordt aan de bezoekers gevraagd om zelfs deze hostessen intakt te laten. Parking De Schoolstraat zal worden afgesloten voor het verkeer, zodat de bezoekers best hun auto reeds op een afstand van het terrein kwijt moeten. Er is genoeg plaats voorhanden in de Donckstraat, de Dammen, de Gentsesteenweg, Kerk straat, Noordlaan en Grote Markt. Met de VVV Dit Jaar staat op het terrein een onthaaldienst van de VVV waar de festivalgangers te recht kunnen voor alle moge lijke inlichtingen over over nachtingsmogelijkheden, kampeerterreinen, openbaar vervoer, de stad Dender monde enz. Bij de VVV vind je ook een onthaaldienst voor de persmensen. Sekretariaat Het hart van zo'n festival is het sekretariaat. Dat bevindt zich vlak naast de VVV-stand. Men kan er terecht voor inlich tingen over het festival, de klub, de lidkaarten, posters e.d. Zo men iets of iemand mocht kwijtraken of voor ge lijk welk noodgeval staat men daar klaar. Clyde Bernhardt.

De Voorpost | 1976 | | pagina 15