Herman Vrijders wint duel met Lucien Van Impe Kriterium Dendermonde W/KO mÊmÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊor 1 mi./g Ferdi Brackc de Hamse Waal, waaide voor de gelegenheid naar zijn «streek» over. (Cll De renners werden voor net vertrek aan het publiek voor gesteld en wuifden reeds voor de wedstrijd met bloemen. Voor Lucien Van Impe, Joop Zoetemelk en Raymond De- lisle was dat in een open wa gen. De afwezigheid van de vedetten, Merckx en Maer- tens werd door het publiek betreurd. Dit nam niet weg dat de talrijk opgekomen toe schouwers waar voor hun geld kregen. In de eerste ron den mochten we reeds een ontsnapping noteren van Alejc Van Linden, Frans Van Looy en Swerts, terwijl Zoetemelk en Van De Vijver zich ook vooraan kwamen nestelen. Bij iedere doortocht, en dat waren er 75, werden premies uitgeloofd zodat hel vuur bleef branden. Vreemde eend an de strijd was neofiet Etien- ne De Beule die het samen met Van Vlierberghe en Her man Van Springel probeerde. In de klassementsspurten toonde De Beule zich een hele piet en stak tienduizend ballen op zak. Wanneer het trio om en bij de halve mi nuut voorsprong telde, dach ten we dat de beslissende ont snapping er was. Maar Van Impe sleurde zo fel aan het peloton dat hij samen met Dierickx, Rik Van Linden en de toekomstige winnaar Her man- Vrijders mee voorop ge raakte. Op enkele ronden van het einde sprongen Van Impe en Vrijders weg, zodat we een daverende apoteose kregen met twee streekrenners. Her man Vrijders haalde het over tuigend. Rik Van Linden hield de bo venhand in de spurt voor de derde plaats terwijl André Dierickx vierde werd en Al- bert Van Vlierberghe nog net Etienne De Beule achter zich kon houden voor de 5e plaats. Een prima prestatie voor De Beule. De man die in eigen stad fietste, Benoni Michiels liet een beste indruk maar miste de goede trein. Toch liet hij zich herhaaldelijk op merken in de achtervolging iets wat sommigen wel ont gaan is daar de microman hem al eens voor Vlan Vlier berghe hield. Vermelden we nog dat deze wedstrijd werd 'georganizeerd door de wieler- klub De Ros Beiaardvrienden in samenwerking met de ste delijke sportraad en met de steun van het stadsbestuur. Met Herman Vrijders kregen de organizatoren een mis schien verrassend maar, al leszins knap winnaar. DE UITSLAG 32 vertrekkers. 1) Herman Vrijders 2) Lu cien Van Impe; 3) Rik Van Linden op 5" 4) Andre Die rickx 5) Albert Van Vlier berghe 6) Etienne De Beu le 7) Herman Van Springel; 8) Frans Van Looy 9) Ro ger Swerts10) Victor Van Schil 11) Robert Mintkie- wicz (Fr.) 12) Johny Van Der Veken 13) Willy Teir- linck 14) Julien Van Lint 15) Raphael Constant 16) Benoni Michiels17) Jean- Pierre Berckmans; 18) Etien ne Van Der Snickt 19) Alex Van Linden 20) Barry Ho- ban (GB). Even de spieren loslopen zegt Lucien Van Impe na zijn ere- ronde in de open wagen. (C) Ook HIJ was er weer, zoals op alle sportevenementen. (C) Etienne Van der Helst. (C) Etienne Van der Snickt nog een streekproS die deelnam aan het kriterium te Dendermonde. (C) Neoprof De Beule: uitstekende prestatie te Dendermonde. (C) Er was heel wat. applaus voor Herman Vrijders die in het criterium te Dendermonde met Lucien Van Impe naar de eindstreep stormde. In de spurt toonde Vrijde rr zich de snelste. De man uit Buggenhout had de glimlach. Hij wilde blijkbaar aan zijn supporters iets tonen en daar is hij in geslaagd ook. Tijdens het koersverloop was het immers al te duidelijk dat hij zenuwachtig te keer ging. Lucien Van Impe lag eveneens op de zege gebrand. Hij demonstreerde dat door het vele werk dat hij op de schouders nam. Het was vooral onder impuls van het troetelkind uit Mere dat tal van ontsnappingen werden gekortwiekt. Hij moest het met de tweede plaats stellen, maar dan nadat hij veel had bijge dragen tot het spannend spektakel. Zoetemelk ditmaal achter het rechtervoorwiel van een open auto. (C) SDIbudv sUper\a Herman Vrijders, na zijn zege te Dendermonde gefeliciteerd door burgemeester Cool en eer massa uitbundige supporters. (C) BWB-af ge vaardigde Gilbert De Mets, Lucien Van Impe en Vic Van Schil tappen blijkbaar ee<nr goeie mop. (C0L Etienne De Beule (links) met zijn nieuwe ploegmaat Roger Swerts. Beno Michiels, de neoprof uit Dendermonde, deed meer dan zijn deel in do achtervolging opn de weglopers. De speaker scheen Beno niet te kennen, want hij had het steeds over Varfte Vlierberghe. (C)|

De Voorpost | 1976 | | pagina 20