K.A.V. DENDERMONDE kompetitie vol vraagtekens Rudi Haleydt bij de zestien Boeiend ZONDER PARDON Robur, spelen Winnik, Borsbeke en Serskami halve finales JEUGDKALENDER 22 «OW - 3P~aBaawk«e^«»**>>. rzfwisr" 1 Bij de aanvang van het vorig voetbalseizoen heerste er heel wat beroering in het Dendermonds voetbalwereldje. Allerlei omstandigheden zouden er achteraf toe leiden dat paars blauw aan lager wal geraakte en in de beslissende wedstrij den voor het behoud de duimen moesten leggen. De degradatie van derde nationale naar bevordering kwam «waar aan, en had tot gevolg dat zowat een halve ploeg verhuisde. Andere basisspelers lieten tot nu toe verstek gaan. De Ros Beiaardzonen zaten zowat met de handen in het haar en konden zich geen fi nanciële uitgaven veroorlo ven op de transfertmarkt. Geen jacht op groot wild voor K.A.V. Dendermonde. Dit al- 'les had voor gevolg dat een reeks jonge en provinciale spelers werden aangeworven, die het saonen met de nieuwe trainer Jaak Van den Berghe moeten waarmaken. De oefen- en voorbereidings periode zit er nu op, met af wisselende suksessen voor de Ros beiaardzonen. De laatste oefenwedstrijd op Avenir Lembeek werd met 2-1 ge wonnen en de ploeg bracht er een bevredigende prestatie. Vanaf a.s. zondag wordt bet evenwel ernstig. K.A.V. Den dermonde reist naar Bras- schaat, ook een klub dde reeds betere tijden kende. Trainer Jaak Van den Berghe heeft vertrouwen in zijn spelers waarvan hij zegt dat de volle inzet is er, maar dat de ploeg toch nog naar elkaar toe moet groeien. Hopelijk kan de Dendermondse oefenmees- ter voor deze eerste verplaat sing over al zijn troeven be schikken, op Peeters dan uit gezonderd die reeds bij een der eerste wedstrijden me- nisous opliep, maar het tot vorige week vertikte een heelkundige ingreep te laten uitvoeren, wat hem alleen maar langer van het terrein kan weghouden. Zulks is te betreuren want paars-blauw zou hem wel best kunnen ge bruiken. Hoe dan ook, vanaf zon dag rolt de bal opnieuw in strijd voor de titel - een goe de plaats - of in de strijd te gen de degradatie. Het wordt voor K.A.V Dendermonde be slist een moeilijk jaar. De klub en spelers zullen dan ook best de steun van hun supporters kunnen gebruiken om tenminste heit behoud in de nationale kompetitie te kunnen verzekeren. Of hij er van de allereerste minuut bij zal zijn, kan alleen nationaal voetbaltrainer Guy Thijs zeggen. Feit is dat Rudi Haleydt, de Gijzegemse voetballer van Ware- gem, opgenomen is in de A-kern van 16. Vorig seizoen haalden La beau en Goethals hem in voor het nationaal beloftenteam, en de rapporten moeten zeer gunstig zijn geweest. Thijs, opvolger van onze „eeuwige" nu naar Anderlecht verhuisde Raymond Goethals, doet aan vernieuwing. De „have beens" liggen in de lappenmand, het wordt bou wen aan een (bijna) gloednieuwe Witte Duivelskern die de oude garde moet doen vergeten. Rudi Haleydt had zondag een voet in bijna alle Ware- gemse bekergoals te Willebroek. Maar hij is eigenlijk nog meer dan een foerier met zijn fantastische snel heid, zijn uitstekende timing, zijn goed kopspel en zijn meestal geajusteerd schot, kan Rudi zich in de natio nale ploeg tot een vedette van Europees formaat ont poppen. K.V. Kortrijk - E. Aalst 8-0 Kon men na de bekerwed strijd met Opglabbeek gissen dat Eendracht Aalst bij de splinternieuwe eeTste klasser K.V. Kortrijk een blauwtje zou oplopen, dan is men toch even geschrokken bij het ver nemen van de uitslag. De «Ajuinen» kunnen voor deze striemende nederlaag geen enkele verontschuldiging in roepen. «De spelers van trai ner Luöen Masijn hebben ons een les gegeven in beweeg lijkheid, voetbal in een tijd en in koncentratie, en onze tegenstander kon dan ook de afgetekende zege tot in de 'rware cijferverhouding ver antwoorden» zegde ons voor zitter Frans Daeleman. «Na dat de cijfers tot 4-0 waren opgelopen, speelde bij Aalst ieder zijn eigen partij. Van samenspel was toen niets mer te bespeuren. Allen speel den voor zichzelf, onze spelers streefden persoonlijk sukses na en alle cohesie verdween uit de ploeg» zegde de hr. Daéleman. Over de wedstrijd zelf valt dus weinig te vertellen. Uit de cijferverhouding kan men voldoende afleiden dat de thuisploeg doorgaans de aan- valsklok luidde Aalst zorgde slechts in het eerste half uur voor een vrij behoorlijke re pliek, doch deemsterde weg naarmate de doelpunten vie len. VAN HEVfST SPEELT TEGEN OUDENAARDE Alles laat voorzien dat de nieuwe aanwinst Paul Van Himst paraat zal zijn voor de eerste kompetitiewedstrijd, waarbij al onmiddellijk de derbysfeer zal aanwezig zijn. Eendracht speelt nu zondag om 17 uur op eigen bodem tegen S.V. Oudenaarde. Het aantreden van de «gouden schoen» zal uiteraard een ver sterking van het Aalsters middenveld met zich brengen, want het is nu duidelijk dat inzonderheid daar het schoen tje nijpt. J.V.H. Beker der Denderstreek Van de Winckel (Eendracht) duelleert met Van den Brcmpt (Thor). (Thor Meldert ïerr E. Meldert 0-0). De halve finalisten in de „Be ker van de Denderstreek", kompetitie die heel wat be langstelling lokte, zijn ge kend. in reeks T gaat F.C. Robur dat voor het eerst deelnam, Sparta Buggenhout met een puntje vooraf, in reeks H was Eendracht Win nik de beste ploeg, met op de mooiste ereplaats Sp. Ge- raardsbergen, dat aangenaam verraste. In reeks in won Borsbeke dank zij een beter doelpuntengemiddelde, voor een insgelijks goed voor de dag komend F.C. Kerksken terwijl in reeks IV Serskamp laureaat werd met het mak- simum van de punten. Hierna volgt de eindstand GROEP I Reeks A SK Grembergen - St.-Gillis 1-1 E. Grembergen - Schoonaarde r i-i Sp. Appels - FC Robur 1-3 Zand. Appels - KAVD 3-3 RC Boonwijk - Gijzegem 1-4 Reeks B Sp. Buggenhout - Opstal 1-0 SK Lebbeke-FC Baasrode 2-0 Th. Meldert - E. Meldert 0-0 SK Herdersem - FC Wieze 1-1 Stand 1 F.C. ROBUR 4 2 Sparta Buggenhout 4 3 St. Gillis 4 4 Eendr. Gremherg, 4 5 Eendr. Meldert 4 6 S.K. Grembergen 4 7 Th. Meldert 4 8 W. Gijzegem 4 9 S.K. Lebbeke 4 10 Zand. Appels 4 11 F.C. Baasrode 4 12 K.A.V. Denderm. 4 13 Schoonaarde 4 14 F.C. Wieze 4 15 S.K. Herdersem 4 16 Sparta Appels 4 17 Opstal 4 18 R.C. Boonwijk 4 GROEP H Reeks A Pollare - R.C. Haaltert 0-2 F.C. Denderl. - Sti Denderl. 4-2 Okegem - Appelterre 3-1 Ede Haaltert - Winniks 2-2 Ophasselt - Denderhoutem 1-2 Reeks B Deftinge - S.K. Geraardsberg. 3-3 Schendelbeke - Sp. Geraadsb. 0-1 F.C. Bonanza - Overboelare 2-3 Moerbeke - V.K. Geraardsb. 0-2 Viane - Onherzele 9-2 EINDSTAND 1 Eendr. Winnik 4 7 2 Sparta Geraardsb. 4 6 3 Viane 4 6 4 Okegem 4 6 5 F.C. Denderleeuw 4 6 6 R.C. Haaltert 4 5 7 V.K. Onherzele 4 5 8 V.K. Geraardsbergen 4 5 9 Appelterre 4 4 10 Denderhoutem 4 4 11 Moerbeke 4 4 12 F.C. Bonanza 4 4 13 Deftinge 4 4 14 Ophasselt 4 3 15 St. Denderleeuw 4 3 16 Overboelare 4 3 17 S.K. Geraardsbergen 4 3 18 Ede Haaltert 4 2 19 Schendelbeke 4 0 20 V.K. Pollare 4 0 S.K. Aaigem - Voorde Reeks B Herzele - Burst F.C. Mere - Vlierzele Hillegem - Bambrugge Borsbeke - Eindegem Erpe - St. Lievens-H. EINDSTAND 1 Borsbeke 4 2 F.C. Kerksken 4 3 St. Lievens-Houtem 4 4 S.K. Aaigem 4 5 Oudenhove 4 6 S.V. Voorde 4 1 R.C. Bambrugge 4 8 F.C. Mere 4 9 S.K. Vlierzele 4 10 O. Erpe 4 11 Herzele 4 12 S.V. Zottegem 4 13 Burst 4 14 Hillegem 4 15 S.V. Outer 4 16 Erondegem 4 17 Heldergem 4 18 Steenhuize 4 GROEP ra Reeks A S.V. Zottegem - Heldergem 5-2 F.C. Kerksken - Outer 2-1 Oudenhove - Steenhuize 2-0 GROEP IV Reeks A Bavegem - Massemen 3-2 Serskamp - Smetlede 7-0 Overmere - Wichelen 3-2 Lede - Berlare 1-5 Schellebelle - R.C. WettereL li Reeks B S.K. Erembodegem - Aalst o|7~ Schr. Moorsel - Hofstade 1-jt Doggen - Welle 7-; Wil. Moorsel - Ediksvelde 2i E. Aalst - Nieuwerkerken 1 STAND 1 Serskamp 4 2 Wilkr. Moorsel 4 3 Overmere 4 4 E. Nieuwerkerken 4 P* 5 Hofstade 4 5n<1' 6 Schr. Moorsel 4 05 7 R.C. Wetteren 3 ran: 8 S.K. Welle 4 er 9 F.C. Berlare 4 lnd' 10 S.K. Aalst 4 f v 11 Bevegem 4 i 12 Schellebelle 4 'B C 13 Massemen 4 I e 14 F.C. Ediksvelde 4 fuS 15 S.K. Wichelen 3 J1 1 16 F.C. Doggen 4 1 17 S.K. Erembodegem 18 Jong Lede 19 Eendr. Aalst 20 Smetlede Everaert (Herdersem) bestormt het doel van Jempi Pieters (Wieze. voor zaterdag 4 en zondag 5 september 1976 ZONDAG Prov. scholieren (10.30 u.) Deinze - E. Aalst KAVD - Racing Gent Ninove - Lede E. Zele - Zottegem Prov. juniores (10 u.) Deinze - E. Aalst KAVD - Racing Gent Ninove - Lede E. Zele - Zottegem Gew. Jun. G (10.30 u.) Nieuwerk. - E. Aalst (10 u.) E. Aalst - FC Denderl. (10 u.) Erembodegem - Welle W. Moorsel - Doggen St. Denderl. - Edixvelde (10 u.) Mere - Erontjegem Gew. Jun. II. (10 u.) Baasrode - Herdersem (10.30 u.) Sp. Appels - SK Gremb. Hamme - Lokerse Lebbeke - Berlare Overmere - RC Wetteren (10.30 u.) Hofstade - Wieze Gew. Schol. I (10 u.) E. Aalst - St. Denderl. SK Erembod. - Terjoden <9 u.) FC Denderl. - E. Nieuwer kerken Gew. schol. J Erpe - Herzele (10.30 u.) Mere - Massemen (9 u.) Gew. schol. K (10 u.) Gijzegem - Herdersem (9 u.) RC Wetteren - Oudegem Thor Meldert - Wieze W Moorsel - Wichelen (9' u.) St. Wetteren - Schellebelle Serskamp - Schoonaarde (10.30 u.) Gew. schol. L (10 u.) Baasrode - Sp. Appels (9 u.) Opstal - SK Gremb. (10.30 u.) Buggenhout - Lebbeke Lokerse - Berlare Overmere - KAVD (9 u.) Heikant Zele - Robur Gew. schol. N (10 u.) Hamme B - Kieldrecht Gew. knapen A (9 u.) RC Wetteren - E. Aalst Erpe - St. Wetteren SC Lokeren - Schellebelle Serskamp - Heusden Gew. Knapen C (9 u.) Wichelen - Beveren Opstal - SC Lokeren Meerdonk - Lebbeke B Lebbeke A - Rupelmonde Vrasene - Robur ZATERDAG Prov. knapen (15.30 u.) Zele Lokeren RC Gent - KAVD Oudenaarde - E. Aalst SNS - Lede Knapen J (14 u.) Terjoden - St. Denderl. Knapen K (15 u.) St.-L.-Houtem - Mere Knapen L (15 u.) SK Aalst - Erembod. A Erembod. B - Doggen E. Meldert - Hofstade Nieuwerk. - Edixvelde W. Moorsel - Ede S. Moorsel - Thor Meldert Knapen M (15 u.) Massemen - Overmere Gijzegem - Berlare Smetlede - E. Zele Knapen N (15 u.) Baasrode - Sp. Appels (15.30 u.) Sp. Buggenh. - E St Gillis KAVD - Wieze (15.30 u.) Waasmunster Oudegem Sombeke - Schoonaarde Hamme - SK Gremb. Knapen P (15 u.) Beveren - Hamme (terr. C) Prov miniemen (14 u.) RC Gent - KAVD Zele - Lokeren Oudenaarde - E Aalst SNS - Lede Miniemen I (15 u.) E. Aalst - Denderh. (14 u.) Erpe - Haaltert Thor Meldert - Kerksken Meerbeke - SK Aalst Miniemen J (15 u.) St. Wetteren B - Lebbeke (14 u.) Hofstade - E. Meldert Lede - W. Moorsel Oudegem - St. Wetteren A E. St. Gillis - Wieze Miniemen K (14 u.) Baasrode - Sp. Buggenh. Lebbeke - Hamme KAVD - Sombeke SK Gremb. - Lokeren B (15 u.) Lokeren A - Zele Sparta Appels - Robur 1-3 Zondag moest Sparta Appels in de beker der Denderstreek het opnemen tegen Robur een ploeg die een beste wedstrijd Het bewonderen. De Moer- zeekse spelers die dit jaar door trainer Peleman worden getraind bewezen dat zij klaar zijn voor het komende sei zoen. Hun speelwijze was heel wat vloeiender dan hij de vo rige wedstrijden die we van hen zagen. Uiteindelijk won nen zij het treffen met wel wat overdreven 1-3 cijfers. Feit is dat beide elftallen niet de aangetekende doelpunten als maatstaf namen, maar wel de manier waarop werd ge- akteerd. En zo kwam het dat beide teams tevreden waren -over hun prestatie. Appels wees op een paar toevalstreffers en op het feit dat De Swaef achteraan (ge kwetst) ontbrak. Een steun pilaar die men zomaar niet vervangt, hopelijk is hij er zondag terug bij. Voor de rest is het spel er op vooruit gegaan. Trainers Van. Den Abbeele en De Looze lateP niets aan het toeval ovef en hopen een behoorlijk guur te slaan in derde. Va^ Den Abbeele hoopt voora dat de eerste konfrontati^ meevallen, hier zal veel afhangen, en hij heeft lijk ook. Jules Van Hoord^ de veteraan, spande weer sterk in en samen me| hem mogen we Van Houwe, doelman Dierickx - Hendrickx vernoemen wie alles in orde is voor komende wedstrijden. Groeve, prima in de eers helft, deemsterde nadie^ weg, toch zien we hem een paar zondagen terug de grote spelverdeler bi^g i Sparta. Willy kan het, daiirke weten wij. Ook Arthur Coojaaii speelde zich reeds in de kijfet ker, terwijl er nog zijn jkwt Vereecken, D'Haese, Ringoetlubs Van Der Stappen. Moriau^oust en trainer De Looze zelf met deze spelers moet he«ang< mogelijk zijn een behoorlijkfeekt figuur te slaan in derde. A00r Scliroevers Moorsel huldigde Gustaaf Uyttersprot die er 300 heeft opzitten. uitdien in het fanionteanlHoor <JM) einde.

De Voorpost | 1976 | | pagina 22