KOMPETITIE-START VAIMTI LEBBEKE WEEDE TE HEIST KORT I SPORT 4 INTER NOS (NEDERLAND) VERDIEND WINNAAR HANDBALTORNOOI H.C. ROSIS AALST BAASRODE: ZES OP ZES A uJ ie ÏTornooi Sparta Aalst) W en 5 september VOLWAARDIGE KOMPETITIE Bekerhouder Ocarina gezift door strafschoppen Voetbal Setok Aalst pjlitie 23 Avanti Lebl>eke liet ter gelegenheid van het tornooi van «eist-Zuiderkempen een goede prestatie optekenen. De lebbekenaars wonnen hun reeks en dienden slechts na een feBjkopgaande finale het onderspit te delven tegen het Duitse Butzbach. Deze Duitsers, spelend op Bundesliga- liveau, hadden in hun reeks o.a. Mechelen kansloos ver flagen. Avanti Lebbeke liet ta Heist zulke degelijke indruk Jat zij naar alle waarschijnlijkheid een uitnodiging mogen terwachten voor het "Top-tornooi" van Haringman uit Hederland. i hun geslaagde finalewed- rijd werden zij door de jirichter van dit tornooi jgezocht om de plaats in nemen die eigenlijk voor sja voorzien was OLSE MERKSEM 8-6 dert gemakkelijker dan de eind- itslag laat veronderstellen ird Olse Merksem door •anti uitgeschakeld. Dat de •rksemenaars uiteindelijk met 2 doelpunten trsehil werden verslagen uitsluitend te wijten aan ■let feit dat naar het wed- ®%ïjdeinde toe, Avanti iets iinder geconcentreerd ging telen. Met Mertens in het iel legde trainer Janssens indeuw het accent op de 'rdediging. Zonder Koen jrhofstadit en ondanks J. ttere|jppens gekwetst uitviel een degelijke Avanti-prestatie. SCOORDEN D. Verhof- stadt 4, De Vlieger 1, Kep- pens 1, De Batselier 1, De Smedt 1. STRAT. METEOR EINDHO VEN AVANTI LEBBEKE 9-17 Deze maal met D. De Bruyn tussen lat en palen werd de wedstrijd tegen Eindhoven slechts een formaliteit. De Nederlanders lagen duidelijk onder bij de ploeg van trainer Janssens. Dirk Ver- hofstadt zorgde met acht treffers in totaal dadelijk voor de afscheiding. Toen daarna Adam, De Vliegeren de jonge Vermoesen aan het kanon verschenen was de wedstrijd gespeeld. SCOORDEN Dirk Verhof- stadt 8. Vermoesen 2, De Vlieger 2, De Batselier 1, Adam 2, Moonen 2, De Smedt 1. FINALE BUTZBACH AVANTI LEBBEKE 11-9 Met Koen Verhofstadt, maar zonder de gekwetste Kep- pens, diende trainer Jans sens nu ook voorzichtig heidshalve kapitein Moonen te sparen. Evarist, geplaagd door rug pijnen, speelde tijdens de schiftingen zeer sterk maar Janssens wou tegen de poti ge Duitsers geen risico ne men met zijn waardevolle pion en liet hem dan ook lange tijd op de bank. On danks een knappe Mertens in het doel konden de Duit sers na een 0-1 achterstand enkele dekkingsfouten van de Lebbeekse verdedigers uit baten om tot 4-1 uit te lo pen. Toen Avanti dan over schakelde naar een 0-6 ver dediging konden de Lebbeke naars langs Dirk Verhofstadt en een opvallend sterk spe lende Vermoesen naderen tot 5-4 en van dan af kon Avanti aanklampen tot bij de rust (7-6). In het tweede wedstrijdge deelte bleef Avanti geruime tijd domineren en nam voorsprong langs D. Verhof stadt (7-8). Na een zeer ge lijkwaardige partij moest Avanti uiteindelijk zijn meer dere erkennen in het profes sioneel ingestelde Butzbach. SCOORDEN D. Verhof stadt 5, Vermoesen 2, De Smedt 1. De Vlieger 1. UITSLAGEN Schiftingen Mechelen - Butzbach 6-14 Avanti - Olse Merksem 8-6 Butzbach - Blerick 15-4 Olse Merksem - Stratum Meteor 10-4 Mechelen - Blerick 8-7 Avanti - Strat. Meteor 16-9 Finales Voor de 5e en 6e plaats Blerick - Strat. Meteor 11-8 Voor de 3e en 4e plaats Mechelen - Olse Merks. 12-6 Voor de le en 2e plaats Butzbach - Avanti 11-9 AVANTI LEBBEKE (RES.) TEMSE 18-15 De Avanti-doublures bleven evenmin werkloos tijdens het voorbije weekeinde. M. Janssens bleek wel tevreden over het degelijk spelpeil van zijn jonge discipelen. Mits nog wat op elkaar in gespeeld te geraken wordt dit ploegje voor velen een te duchten tegenstander. SCOORDEN: De Proft 7, De Laet 2, Vermoesen 3, Batselier 2, E. De Batselier 1, Van Medegael 1, Bontinck 1, L. De Lathouwer 1. EVA Ide 4 pt 24e internationaal handbaltornooi van Sparta Aalst 4 }nde met Amiens tijdens het zaterdagtornooi en met Inter 4 os zondag, twee opmerkelijk mooie overwinnaars. De ransen domineerden het zaterdagtornooi en ondanks het er hardnekkig verweer van het Duitse Minden en in 4 Indere mate van Dusseldorf, de) derde finalist, werden zij 4 verdienstelijke overwinnaars. waarin L, Van Delsen eens te meer de meest opvallende speler was. Jammer dat er zoveel hiaten in de organi satie van het tornooi zaten, ook de forfaits van een paar ploegen deden de uurrooster in het honderd lopen. On danks alle goede wil en inspanningen van de tornooi- leiding liep het wel eens uit de hand. B.C. Ajax. voor het eerst een jaar onbedrijvigheid rug op het terrein, liet bevredigende indruk. .iner Preneel bleek in elk niet ontevreden. Het om 10 u. in de voor lag gestartte zondagtor- zag met Inter Nos uit >rland de best spelende vooral de degelijkst ge- taniseerde ploeg het tor- winnen. Sparta Aalst itde een onverwachte tar uiterst verdiende 2e Sparta bleek eens te !er over een uiterst dege- spelerspotentieel te he ilikken. Mits een beetje ;anisatie kan hun ver- f in derde nationale nooit date#1 'an&e duur zijn. Dus- iorf, de derde reekswin- ik fiPr en finalist werd ver- Agen met 8-10 cijfers door inrichtende vereniging UITSLAGEN HEREN Reeks A Brabo Denderb. - Amiens 3-13 Sp. Aalst - Brabo 7-5 Kraainem - Ajax 0-5 Sp. Aalst - Minden Ajax - Sp. Aalst Minden - Kraainem Sparta - Kraainem Minden - Ajax Reeks B Haacht - Angleur Zaterdag 28.8 1-6 11-6 5-0 5-0 5-1 5-0 Rosis - Dusseldorf Rosis - Angleur Dusseldorf - Haacht Angleur - Dusseldorf Rosis - Haacht Finale Amiens - Minden Minden - Dusseldorf Amiens - Dusseldorf Rangschikking 1. Amiens 2. Minden 3. Dusseldorf DAMES Hontenisse - Dusseldorf Hontenisse - Sp. Aalst Dusseldorf - Sparta Rangschikking 1. Dusseldorf 2. Hontenisse 3. Sparta Aalst HEREN Zondag Schiftingen Reeks A Rosis Aalst - Ajax Tongeren - Ajax Sparta 2 - Dusseldorf Tongeren - Rosis Rosis - Dusseldorf Tongeren - Sparta 2 Tongeren - Dusseldorf Ajax - Dusseldorf Sparta 2 - Rosis Finalist Dusseldorf 2-8 5-0 6-5 0-5 4-6 4-3 8-4 12-4 0-5 7-0 5-0 5-7 5-7 1-11 2-1 1-6 10-1 3-6 4-7 1-7 Reeks B Inter Nos Euenheim Inter Nos - Brabo Dend. Minden - Boemerang Inter Nos - Minden Euenheim - Boemerang Brabo - Minden Brabo - Boemerang Inter Nos - Boemerang 10-14 Euenheim - Minden 2-8 Finalist Inter Nos Reeks C Hontenisse - Spanta Aalst 3-6 4-3 6-3 5-3 3-3 4-6 2-5 2-12 Sparta - Angleur Haacht - Angleur Kraainem - Haacht Angleur - Amiens Hontenisse - Kraainem Sparta - Amiens Kraainem - Angleur Kraainem - Sparta Hontenisse - Haacht Kraainem - Amiens Sparta - Haacht Haacht - Amiens Hontenisse - Angleur Finalist Sparta Aalst Finale Dusseldorf - Inter Nos Inter Nos - Sparta I Dusseldorf - Sparta 1 Eindrangschikking 1. Inter Nos 2. Sparta Aalst 3 Dusseldorf 5-0 5-0 10-1 0-5 0-7 2-1 5-0 3-5 1-7 5-0 4-3 5-0 5-0 7-3 8-10 Rosis Aalst, dat verleden seizoen uitpakte met een [ficieus kampioenschap van Vlaanderen, heeft deze inrich- niet hernieuwd. Men blijft niettemin in dezelfde richting perken aangezien het zondagtornooi uitsluitend uit Oost- tómse klubs is samengesteld. zaterdagtornooi is voorbehouden aan de minder hoog jkwoteerde ploegen. Hier werden twee niet Oost-Vlaamse Jubs op uitgenodigd nml. Haachtse H.C. en Black Panther's scron. ingezien het komende feekeinde het laatste is de nationale handbal- kompetitie van start gaat zullen de toeschouwers zich wellicht) reeds een idee kun- j^ameshandbal 'et dameshandbal blijkt in de Vlaamse gewesten toch een Jttuwe bloei te kennen. In tegenstelling met hun mannelijke tollega's. is de kwaliteit en ook de kwaliteit van het dames- landbal in de Vlaamse provincies te vinden. Opnieuw ver- ^Zen 2 nieuwe klubs aan het handbalfirmament, zodat, met rp klubs. de dameskompetitie Oost-VlaanderenAntwerpen !/Hge allure begint te krijgen. De twee nieuwkomers noemen Wel en Aalst Rapid. Aalst Rapid wordt dus de vierde roesklub in de Ajuinenstad. Heel waarschijnlijk zullen beide klubs nog leergeld moeten otalcn en wordt het fteldebat een nieuwe konfrontatie tussen Avanti Femina wenspiegel. Aalst Sportief, Evere en E.V. Aalst worden b« belangrijkste outsiders. Sparta Aalst heeft zijn leergeld aaltl en kan het komende seizoen aan de opmars beginnen. L lJ}et niet Ros Beiaard Dendermonde wordt durven wij '»jk voorspellen. De meisjes uit de Donckstraat zouden toch moeten doordringen tot de "volwassen" ploegen. lnip'e<icr gevaI llGeft de dameskompetitie opnieuw aan resse gewonnen Deze kompetitie gaat van start op <«.J.n&nA,Sep,pmber- °ok nan (1e bekerkompetitie werd gedacht imi Pin ^retaris W. Urban. Voor de "cup" werden 7 week- (JM) einden voorzien. EVA nen vormen hoever de klubs met bun voorbereiding ge vorderd zijn. Zaterdag start het tornooi om 13 uur en het einde is voorzien rond 17.30 u. Zondag gaat men reeds om 10 uur van start om te eindigen om ongeveer 17.45 u. DEELNEMERS Zaterdag H.C. Rosm Aalst II, H.V. Jo- Jiewoa Aalst, I-I.B.C. Ajax Lebbeke, Haachtse H.C. en Black Panther's Mouscron. Zondag Heren H.C. Rosis Aalst, H.C. Een dracht Vrij Aalst. H.C. Spar ta Aalst. Brabo Denderbelle, Avanti Lebbeke, Atilla Tem- se. Zondag Dames Aalst Sportief, H.C. Sparla Aalst Seizoen 1976-1977 H.C. Rosis Aalst, de „under dog" in de Aalsterse hand balmiddens. is verleden sei zoen voor de eerste maal doorgedrongen tot de natio nale kompetitie. Rosis deed het voortreffelijk en ondanks een normale aanpassingspe riode eindigde ze op een zeer verdienstelijke 5e plaats Trainer W. De Boeck is ervan overtuigd dat zijn di scipelen het d>t jaar n(ig beter kunnen doen. Na een intense transfertbedrijvigheid werden inderdaad enkele veelbelovende transferts ver wezenlijkt. Met deze ver sterking van de vroegere Rosis-kern zal men in derde nationale beslist rekening moeten houden met de ploeg van R. Buys. Algemene informatie Bestuur: Voorzitter: R. Buys secretaris/penningmeester: L. Van Oost, trainer-coach Willy De Boeck. Verliet de klub G. De Jaegher naar E.V. Aalst Aanwinsten J.P. Moens, R. Petrez. A. Verpeten, P. Van Heck, K. D'Haese, M. Steen hout, allen afkomstig van E.V, Aalst. De wedstrijden en trainin gen vinden plaats in de sporthal "Ten Rozen". EVA De kaatskompetitie loopt stilaan op zijn einde. Nochtans is Baasrode Ad. nog eens op de proppen gekomen met een goede prestatie. Afgelopen weekend dienden ze tweemaal tussen de lijnen te verschijnen. Eerst op verplaatsing naar Meerbeke, de rivaal van de voorronden. Meerbeke startte wel zonder Pierre Hermans doch kon tot aan de pauze gelijke tred houden (6-8). Nadien kwam Van der Jeught sterk opzetten zodat de thuisploeg zelfs niet an puntenwinst geraakte. Rode lantaarn Waret heeft niet zo veel in de pap gebrokkeld tegen een goed1 spelend Baasrode. Bij de rust was de stand 8-4 en zelfs al haalde Waret acht spellen, een winstpunt zat er nooit in. KLASSEMENT 1. Trazegnies 35; 2. Lodelinsart 30; 3. Ninove 28; 4. Meer beke 27; 5. Baasrode A 24; 6. Tamines 23; 7. Feluy 18; 8. Bassily 15; 9. Braine L'alleuci 13; 10. Waret 9. (mvw) Adec Baasrode. De kaatsers Setokvoetbal Beker der stad Aalst Ligakampioen Blauwwit (a) heeft vorige zaterdag in het kader van de tweede ronde van de „Beker der Stad Aalst" bekerhouder Ocarina gezift. Blauwwit had betere strafschopnemers in zijn rangen (3-4). Ocarina hoeft om deze nederlaag echter niet te blozen, want het lag in dit treffen, dat vrij span nend was en beslist het aan kijken waard was, nooit on der. Ocarina onderstreepte zijn ruime mogelijkheden en gelet op haar jongste ver richting mag men stellen dat het in de komende kompetitie *een meelopertje zal zijn. Ocarina dat zeer goed geor- ganizeerd was klom zelfs naar voorsprong in de eerste speelhelft langs Corten. In de tweede periode werd het zelfs 2-0 doch tot grote kon- sternatie in de Ocarina-ran- gen valideerde de scheids rechter dit doelpunt niet, we gens vermeend handspel van de maker ervan, Everaert. Blauw-wit kwam dan op ge lijke hoogte door een straf schop. Deze sanktie werd door Ocarina niet aangevoch ten. Er was trouwens geen betwisting mogelijk. De ne derlaag van Snas dat dan nog veldvoordeel genoot, mag men een verrassing noemen. Snas werd door F.C. Sport uit de beker geschud. Het kwam nochtans tweemaal op winst. Coppens opende de score, doch Luk Wauters bracht Sport op gelijke hoog te. Stook schonk de thuis ploeg opnieuw uitzicht op de zege doch Mark Wauters opnieuw oplaaien. Danny deed de hoop van de gasten Emannuel schonk F.C. Sport de verdere kwalificatie. Blauw-wit (b) zal aan de recente bekerronde geen al te beste herinneringen bewa ren. Het werd op eigen bo dem met veelzeggende 1-6 cijfers gezift door een eens te meer sterk spelend stylor, dat nochtans de diensten moest missen van de zopas getransfereerde Jaak De Vlieger. Onder impuls van De Bleeckere heeft F.C. Moer straat de volgende ronde be reikt. Met slechts oneven doelpunt haalde Moerstraat zijn slag thuis bij de nieuwe ling Sp. Appels. Damman was de grote figuur bij Heizijde. Hij lukte een hattrick en lag aldus aan de basis van de zege tegen V.K. Post. Voor Post scoorde Rimbaut. Dat S.V. Apostelken op het veld van F.C. Jaca door de mand zou vallen lag zo voor de hand. Gemakkelijk ging het nochtans niet. DE UITSLAGEN C. Hofstade - E. Welle uitg. Blauw-wit (b) - Stylor 1-6 Heizijde - V.K. Post 3-1 Snas - F.C. Sport 2-3 Appels - F.C. Moerstraat 1-2 F.C. Jaca - S.V. Apostelken 2-1 Ocarina - Blauw-wit (a) 1-1 (3-4) J.V.H. De meeste klubs van het Se- tokvoetbalverbond hebben zich in de „Beker van de Stad Aalst" kunnen inspe len. Nu zaterdag wordt het menens. De kompetitie loopt dan van stapel. De wed strijd Blauw-wit (a) F.C. Jaca trekt al onmiddellijk dc aandacht. F.C. Jaca de nieuwe ligaklub heeft in de „Beker" bewezen paraat te zijn voor de grote start. Voor F.C. Jaca is dit treffen al direkt een leerzame test. F.C. Meerstraat F.C. Sport staat ook in de belangstel ling. door het feit dat beide ploegen zich met zwier door de beker loodsten. In de 2e klasse is J.B. Ninove V.P. Post de blikvanger. Het is de ontmoeting van de nieu welingen. Het programma LIGAKLASSE S.V. Apostelken - Ocarina Leeuwerik - Snas S.B. Stylor - Heizijde F.C. Moerstraat - F.C. Sport M.B. Ressegem - C. Hofst. Blauwwit!a- F.C. Jaca TWEEDE KLASSE Groenwit - F.C. Parking Ninove - V.K. Rost Blauwwit (b) - St. Anna (14 u.) P.Z.N. Aalst - R.B. Zotteg. St. Meldert - J. Welle S.K. Leeuwkens - V.K. Moorselbaan D.N. Haaltert - Sp. Appels J.V.H. Korfballers naar Deurne Op 4 en 5 september zal Appels korfbalklub deel nemen aan het tornooi van Deurne, dit met hun kadetten en seniores. Anne-iMarie Van Nuffel 2e op de 800 m. Zaterdag liep Anne-Marie Van Nuffel (AC Aalst) een 800 m. in 2.08.2, slist niet haar beste pres tatie. Zij werd hiermede tweede achter Rita Thijs. Deze wedstrijd ging door op het heizelstadion al waar de Belgische dames de Franse atletes de ne derlaag toedienden. Basketbal kalender Tweede ronde 'Beker van België* 17 u. Cabrita Zele (+5) - Tissac Gent- brugge; 17 u. Herseaux - Hemaco Dendermonde; 15 u. Osiris Denderleeuw Scheldejeugd Temse 10). Louis Nevens bekergoal Tegen Waregem scoorde Louis Nevens voor Wil lebroek een goal. Lang stond de 2-2 op het bord, doch duiveltje Haleydt schoof zijn ploegmaats de beslissende doelpunten op de schoen. De ex-Gijze- gemnaar won wel het goaltjesduel tegen zijn vroegere dorpsgenoot, maar Rudi bekert voort. Louis niet. (mm) Wielerwedstrijd voor dokters Zondag 5 september orga- nizeert de Appelse korf balklub een wielerwed strijd voor dokters, apo thekers en para-medici te Wieze. Het vertrek is om 15 u. Als vaste deelnemer de Dendermondse dokter Veldeman. Avondwedstrijd korfbal Op 7 september organi seert korfbal'klub Appels een avond wedstrijd, dit is de eerste en meteen de inhuldiging van hun nieuwe lichtinstallatie. Het plaatselijk twaalftal zal het opnemen tegen Neer- landia. Voetbal stadsdiensten- Zaterdag stonden de elf tallen van de stadsdien sten en de stedelijke po litie van Dendermonde tegenover elkaar. De af trap werd gegeven door schepen Verhelst onder het goedkeurend oog van schepen Maes. De Stads diensten wonnen deze partij met overtuigende 4-1 cijfers. Zij konden bo gen op de geroutineerde Guido Bogaert in hun ran gen. Eric De Saedeleer 800 m. winnaar Te Beveren-Waas liep de Oudegemse atleet Eric De Saedeleer een 800 m. die hij won in de tijd van 1.58.2, meteen de beste tijd van de ver schillende reeksen. AC Zele: avondmeting Vrijdag 3 september van af 18.30 u. organiseert AC Zele op het gemeentelijk stadion een avondmeeting voor dames en heren met kamp- en loopnummers. BENO Zele wil schaken Antoine D'Hollander, Vel dekenstraat 162 te Zele, •il dolgraag een schaak- klub stichten. Belangstel lenden kunnen met hem kontakt opnemen. (mm)

De Voorpost | 1976 | | pagina 23