JEUGDPAGINA flktiviteitEn- kolender ie ABC vl TENNISKLUB «DE LEEUWERIK» SLUIT HAAR SEIZOEN AF AQUARIUMKLUB STELT VOOR: AQUARIUMSHOW NIEUWE JEUGDBEWEGING TE NIEUWERKERKEN? ZO WERKT... JEUGDKLUBDIDO, ERPE De Voorpost - 3-9-76 HEB STEEDS BIJ DE HAND ten de t' oord Da UW VAN TELEFOONNUMMERS. .EN ADRESSEN RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grem- bergen. 90 if eeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste prijzen der matras sen Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18, Aalst. lomar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in Bel- endermondse Rijschool 052-21.37.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool, Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen. ie($uro-Home 052-21.62.71 Binnenhuisdekoratie. O.L -Vrouwstraat 33. Lebbeke. De ia(| totaalzaak voor het interieur. esmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitin gen, poorten enz. M De Backer. Kon Albertstraat 75. Dendermonde. erman 052-21.38.16 Michem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem. Potiaulaan 16, St.- Gillis-Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen O-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping Statiestraat 21, Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels om, jeen qerust 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhou ding Inlichtingen bij Van den Berghe, Droeskouterstr. 12. .Haaltert attoflex 052-21.11.77 de bedvering voor een goede nachtrust. Verdeler voor de streek Meubelen E De Petter Kon Albertstraat 14. Sint-Gillis-Dendermonde eubelen De Wolf 053-21.63.91 De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3, AALST vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoflen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette. tergal enz Zonneblinden, Luxaflex, Louver - drape, vouwdeuren, modern fold, meten, afwerkert en plaatsen. Guldo Michem, Potiaulaan 11, Dendermonde. toch atei ubliciteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een voudig begrip wordt omgezet Raadpleeg haar specia listen. uando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis. quid, quo, quando, quomodo enz: wie, wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper oelsie Kleding de zaak die met haar tijd meegaat. Franz Courtensstraat 32, Dendermonde. 052-21.16.11 cer Couponnenhu'ls 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst p toekt miti raai -i an weekbladen tot visitekaartjes 052-21.21.20 gezelschapsspelen vjor groot en klein. Een overgrote keus vindt U in de boek- en papierhandel P Van Geertruyen-De Ridder, Dijkstraat 5. Dendermonde. Ook alle planafdrukken 052-21.40.60 alles even keurig en verzorgd In Groep De Cuyper gaat het er niet om of het over een ultrasnelle rotatiepers dan wel over een oerprecieze Heidelberg loopt Kwaliteit primeert y n 052-21.40.60 een toverformule'' Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper vonne en Jozef 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Ho'man, Gentsestraat 4-6, Aalst Alle herstellingen, 1 jaar waarborg, gratis onder houd Prijzen vanaf 4 900 F tot 150.000 F. Alle modellen uit voorraad leverbaar Zaterdag laatstleden heeft de bloeiende tennisklub «De Leeuwerik» haar 8ste seizoen afgesloten. Gans de dag door werden de finales van het tornooi gespeeld en 's avonds werden de trofeeën aan de verdienstelijke winnaars uitge reikt ter gelegenheid van haar 3de rakettenbal. GEEN PRIVEKLUB Deze enige tennisklub in Lede telt in haar rangen zowel ou dere leden als jongeren, zij verenigt dus de ervaring en de jeugd, wat uiteraard zeer veel bijdraagt tot de grote bloei welke deze vereniging op het ogenblik kent. Haarledenaffek- tief van om en bij de honderd is alsvolgt samengesteld: een 60-tal volwassenen, een aan tal dat vrij stabiel is en dit be wijst wel de aanhankelijkheid van de leden; anderzijds zijn er een 40-tal jongeren. Het is deze groep welke het laatste jaar een sterke uitbreiding heeft genomen. Dus vast en zeker een wissel op de toe komst zouden wij zeggen. Het doel van deze klub is niet een privéklub te zijn, zoals veelal het geval is met tennis- klubs, maar openstaan voor iedereen om op die manier de gelegenheid te geven met de tennissport in kontaktte komen en deze verder te demokratise- ren. Een initiatief dat zonder meer lovenswaardig te noe men is en waarin deze klub ook prachtig slaagt. Hulpmiddelen hiertoe zijn eveneens de ten- nislessen die tegen een zeer beperkte prijs worden gegeven zowel voor volwassenen als voor de jeugd. Doch niet alles is zo rooskleu rig als men zou denken. Feit is dat er zeer veel interesse is, maar dit schept problemen in verband met de opvang, un- danks haar groot ledeneffektief beschikt deze klub hier in Lede slechts over één terrein, nl. het terrein aan jeugdhuis Leeuwe rik. Ergens is het toch wel be schamend voor een gemeente van elfduizend inwoners dat men maar één tennisterrein heeft. Of komt het misschien wegens het feit dat de be voegde personen geen inte resse hebben voor de tennis sport en toevallig wel voor voetbal? DE JEUGD HAALT HET OP DE ERVARING Opvallend voor dit jaar is dat de tenoren van vroeger, die als het ware onklopbaar waren geworden, toch menig maal het onderspit hebben moeten delven tegen de jongere te genstanders. Het zijn dus de mensen die zij zelf hebben op geleid en de knepen van het vak hebben geleerd die hen nu hebben verslagen. Dit is in elk geval een positief teken voor de werking van de klub in het algemeen. In het klubkampioenschap kon men deze evolutie reeds ge deeltelijk merken bij de heren waar Wiliam Solomé het jaren lange meesterschap van Willy Gabriels heeft verbroken. Bij de dames deed Elisabeth Ga briels er nog een jaartje bij als klubkampioene, doch haar meesterschap werd reeds be dreigd op dat ogenblik door Ni cole De Neef. In het tomooi is deze evolutie dan tot het uiter ste gedreven geworden. Bij de dames enkel nam nu Nicole De Neef de maat van haar eeu wige tegenstreefster Elisabeth Gabriels, evenals ze dat deed in dubbel gemengd met Hubert Korte. Bij de heren enkel was het terug Wiliam Solomé die winnaar werd evenals bij dub bel heren, met als maat Dirk De Smet. Het is dus zonder meer duide- lijkdat Wiliam Solomé de figuur van het huidige tennisseizoen is geworden. Op tennisvlak was hij onberispelijk maar, naar ons werd medegedeeld, was dit niet steeds het geval op het gebied van de sportiviteit en de fair-play. Privézaken en sport houdt men volgens ons nog het best gescheiden. Tenslotte nog een woordje over het jeugdtornooi dat dit seizoen voor de tweede maal werd ingericht. In tegenstelling tot vorig jaar heeft dit nu een geweldig succes gekend en dit zal wellicht niet vreemd zijn aan het stijgend aantal leden. Eveneens de organisatie ervan was zeer geslaagd en hiervoor moeten wij dan een pluimpje geven aan Mirjam Segers, Ni cole De Neef en Jan Bijl, de bestuursleden voor de jeugd. Bij enkel meisjes was het Griet Bosman die met de trofee ging lopen, bij jongens enkel was het Frank D'Haese en in dub bel gemengd werden Cris Phi lips en An Huylebroek laurea ten. MON D.G. Uitreiking van de bekers van het tennistornooi Leeuwerik E.L Gestart onder het voorzitterschap van apoteker De Bie in 1947, is deze vereniging haar kinderschoenen reeds lang ontgroeid. Misschien heeft men in den beginnen niet gedacht dat deze nieuwe vereniging zo lang zou bestaan. Reeds meerdere malen heeft ze haar degelijkheid bewezen op prijs kampen en zelf ingerichte tentoonstellingen. Reeds in '54 werd in de Bel fortzaal een toen nog nooit ge ziene tentoonstelling geopend van tropische vissen. Of schoon voor de eerste maal in ds streek ingericht kende ze een onverhoopt sukses. Tien jaar later volgde na lang beraadslagen een tweede ten toonstelling Tropenwee Ide» genaamd, en dit in samenwer king met de ornitologische ver eniging Zwartkop Terzelfder- tijd werden in stadsfeestzaal filmvoorstellingen en voor drachten gehouden, waarbij een massa volk aanwezig was. 't Doel ervan was de aqua riumkennis uit te breiden en het ook door niet-beoefenaars te laten bewonderen. In die pe riode volgde 'n sterke leden aanwinst. 1968 was opnieuw een triomfjaar want te Ge- raardsbergen werden alle prij zen weggekaapt op de inter- klubtentoonstelling. In 1972 vierde de vereniging haar 25-jarig bestaan met een uiterst geslaagde tentoonstel ling. Momenteel bevindt het lo kaal zich op de Grote Markt café «de Coninck van Spa- niën», en zijn de vergaderingen elke tweede vrijdag van de maand te 20.30 u. Dit jaarwil- len bestuur en leden er een on vergetelijk schouwspel van maken en dit voor jong en oud, leden en niet-leden. Met de medewerking van het stadsbestuur alsook de tuin- dienrt Chris Van Mulders uit de Albert Lienardstraat, slaagde men er in opnieuw een ten toonstelling van allerlei tropi sche vissen op touw te zetten. Drie bestuursleden zullen te dier gelegenheid gehuldigd worden voor hun trouwe dien sten en dit door het B.B.A.T. bestuur. Het zijn: de Heren Vinck M., Stook W. met een kenteken met gouden palmen voor meer dan 20 jaar be stuurslid en de Heer Vlas- schaert J. met het kenteken met zilveren palmen voor 15 jaarbestuursfunktie. Deze ten toonstelling zal gedeeltelijk in het teken staan van: het aqua rium in de huiskamer. Een mys- terisch verlichte waterval zal de attraktiepool worden voor de duizenden bezoekers. In een fraai aangelegde vijver zal het neerdnjisende water zich een weg banen tussen een zee van planten en bloemen. Twintig in de puntjes verzorgde aqua riums zullen vele natuurlief hebbersharten doen popelen In een tijd van natuurvervuiling de gelegenheid om U allen at tent te maken hoe het wel moet en kan. Gedurende veertien dagen staat deze show open voor al len welke houden van een brokje natuur in de huiskamer en dit van 12 tot en met 26 sep tember in de Keizershallen. Keizerlijk plein te Aalst. De openingsuren zijn in de week van 14 tot 21 u. en op zaterdag en zondag van 10 tot 22 u. Wij verwachten U allen. Er schijnt eindelijk weer wat beweging te komen in de jeugd werking op onze gemeente. Goede hoop bestaat dat Nieu- werkerken eindelijk weer een serieuze jeugdbeweging zal rijker worden. TEKORT Reeds meerdere jaren bestaat er op Nieuwerkerken een schrijnend gebrek aan een ge legenheid waar de jongeren, van klein tot groot, zich op een verantwoorde en zinvolle wijze kunnen vermaken. De laatste gelegenheid waar zoiets nog mogelijk was, ging verloren toen de K.S.A. (Katholieke Studenten Aktie) na een aantal stuiptrekkingen er definitief het bijltje bij neerlegde. Dit ge beurde in 1971. De organisatie had indertijd af te rekenen met een gebrek aan belangstelling voor haar werking. Wie ooit in de jeugdwerking ingezeten heeft, of er nog steeds inzit, weet dat dit meestal dodelijk is. De KSA van Nieuwerkerken kreeg hiermee af te rekenen op het einde van de zestiger jaren. Het gevolg was dat de ene lei der na de andere de vereniging verliet en deze laatste lang zaam doodbloedde. Er ston den in 1971 dan ook heel weinig mensen aan het doodsbed van de KSA, die in het verleden nochtans prachtige resultaten geboekt had. MEERDERE POGINGEN Toch was iedereen niet zo ge lukkig met het verdwijnen van deze vereniging. Een paar maal werd er gepoogd om de bond herop te richten. Het bleef echter bij pogingen want de meesten werden afgeschrikt door triestige lot van de vorige vereniging. Nu schijnt er dan toch eindelijk iets losgekomen te zijn. In juli werd er een vergadering be legd waarop o.a. aanwezig wa ren de heren Jos De Sloover, Luk Piron, Christian Lauwerijs, Freddy De Brouwer, en tevens mejuffrouw Marie-Madeleine De Winter. ERNSTIG Nu schijnt het toch wel ernstig gemeend te zijn. Men heeft het voornemen gemaakt in sep tember een leiderskursus te volgen. Het klooster is bereid twee lokalen af te staan voor het goede doel. Ook de ge meente zou desgevallend twee lokalen afstaan in de gemeen teschool. De nieuwe jeugdbe weging die er een van het Chiro-type (dus zowel voor meisjes als jongens) zou zijn, zou tevens een proost kiezen. In verband hiermee werd reeds de naam van eerwaarde heer Limpens, onderpastoor van St-Anna Aalst, vernoemd. Nu is het dus wachten op de definitieve start van een mooi 'itiatief! Dirk De Pauw kleinkunst 4 september: op koer JC Tuf-Tuf (Zonnestr. 20): W. Souffriau, Kris De Bruyne, Raymond van het Groene- woud en Lieven. Voorverkoop: 75 fr. Ingang zaal: 85 fr. Begin: 19uur. 18 september: Delia Bossiers in het C.S.V. Welle- kensstraat 45, Aalst. 19 september: Jan De Wilde in Tanu, Houtmarkt. 2 oktober: Koen De Bruyne in Dido, Oude Heirbaan Erpe Dansen 4 september: kermis-TD in Dido, Oude Heirbaan Erpe 18 september: nieuwe-discobar-TD in Dido, Oude Heirbaan, Erpe 3 september: volksdansen in Dido, Oude Heirbaan Erpe (20 uur) 12 september: in St.-Maartensinstituut op de oud- leerlingendag. (inkom gratis) Film 5 september in JC Tuf-Tuf (Zonnestraat 20): Space Odysee. (bij goed weer in openlucht) opening nieuwe jeugdateliers twee jeugclubs beginnen met jeugdatelierwerking Eureka, Keppestr. 52, Erembodegem: 5/9 van 15 tot 16 uur. Tanu, Houtmarkt 1, Aalst: 11/9: van 14tot 18uur. Diavoorstelling Chiro Gentiaan (Spaarzaamheidsstr.) richt in haar heem op 5 september2 diavoorstellingen in (om 15.30 uur en om 19 uur). Het betreft dia's over haar bivak in Laloux. Er zijn ook volksspelen buiten op de koer en verfrissingen zijn voorzien. JEUGDCLUB KREJA, AALST We vliegen er onmiddellijk in met ons groots gezamenlijk openluchtoptreden in Tuf-Tuf (zie elders op deze blz.) Onze herinrichtingswerken aan de instuif schieten goed op. De tuin begint ook al meer op een tuin te lijken. We hopen met alles klaar te komen vóór 15 september. Nochtans hervatten we de normale openingsuren reeds vanaf woensdag 8 september Dus: woens dag, donderdag en vrijdag van 19 uur tot 24 uur en We dansen er maar op los: nu volgende zondag staat het eerst op het programma. Het wordt een kermis-dans- avond op zaterdag 4 septe- bc en tenslotte op 18 sep tember ten bate van een nieuwe diskobar. We snak ken ernaar! De dj-groep hoopt zelfs voor 18 september een kalvoet- balnamiddag te plannen, tegen BRT-2. De kontakten zijn al gelegd, maar over de datum moeten we nog over eenkomen. Met vele steentjes, draad jes, fiches enz. van iedereen komen we er wel aanaan het nieuwe spul, bedoel ik. Ons aller Koen De Bruyne krijgt momenteel overal de grootste lof toegezwaaid. Hij was reeds op Mallemunt, op jazz-Bilzen en op jazz- Middelheim. Dus de drie grootste manifestaties deze zomer. Noteer dus als vast zaterdag 2 oktober in Dido. Lodejo van Lochristi nodigt onze fietsers uit voor hun tweede wielerwedstrijd op zaterdag 26 september. Jobs en examens: een aan tal staatsplaatsen zijn ge publiceerd en de lijst is te vinden in Dido. zaterdag en zondag van 14 uur tot 18 uur en van 19 uur tot 24 uur. Ateliers: voetbal (eerste match op 5 september), to neel (begin: 1/9), jeugdate^ lier Team (de opening wordt eerstdaags verwacht), belot- tersklub (begin vrijdag 10/9), fotoclub (aanvang 3/9), volleyball (de barens weeën voor de geboorte van een nieuwe ploeg zijn volop aan de gang), pingpong (tor nooi op vrijdag 17/9) Rondreis doorheen Portu gal: met de minibus van onze reisclub Etap, van 15 september tot 3 oktober. De prijs is vastgesteld op 4.000 fr. Kontakteer Guido Moens, Oude Dendermond- sesteenweg 363. Aalst. Tel. 053/70.40.68. In het vooruitzicht: zondag 26september te 20 uur: film «De brug over de rivier Kwai» (oorlogsfilm). Toegang: 35 fr.

De Voorpost | 1976 | | pagina 25