Aalsterse Flitsen, AALSTERSE AVOND, BIJNA KARNAVAL i; 'p r I- DAG DER MANDATARISSEN OP DE JAARBEURS JITFUIF TE AALST )P 11 EN 12 SEPTEMBER LOURDESAVONP De Voorpost - 3-9-76 - 5 liet meer weg te denken uit het Aalsterse jaarbeursgebeuren is de typische sfeer, bijna echt iarnaval, die heerst tijdens de Aalsterse avond, ingericht door het karnavalverbond. ji tegenstelling met de vorige showavonden, die nogal eens een halflege zaal opbrachten iwamen voor de Aalsterse vedetten allerlei, heel wat belangstellenden op, waaronder zelf jnkele verkleden. Het zal voor het Stedelijk Feestkomitee dan ook wel een flinke duit in het jakje gebracht hebben, temeer daar zij voor deze avond nu eens niet de vele tienduizenden loefden neer te tellen, die andere klinkende namen voor zich opeisten. 'an diverse zijden werd hulde gebracht aan de overleden voorzitter van het feestkomitee llfons Singelijn. pldoende inspiratie was er él. Te Aalst houdt de karnava- ttzich liefst aan de aktualiteit l stof om hierop te broderen ieft hij genoeg. Zo stond als lil de nakende fusie. En het k/erigens soms misplaatste) bord «boer» kwam om de ha- [rklap de zaal vullen. Hopelijk 9 gelukkig maar waren er niet veel mensen van de fusio- rende gemeenten. Het moet et prettig zijn om het etiket ter en patat op je geplakt te pgen, het mag dan wel van in Aalsterse spotter komen, jn steengoede Prins Johny, jchel Van Cleemput, en de ainboer brachten al vlug met jn lied de stemming in de jal. Het ene lied, het ene op- Iden al spiritueler dan het jrt Verbesselt, de ajuinboer, burgemeester van de linke- ever bracht een persiflage op nden, terwijl burgemeester i Bisschop, geïnspireerd door de nakende fusie met een schitterende tekst, een af scheidlied kraste. De Prinsencaemere, altijd aaneengehecht, in hun beste doen, stalen de show. Zeer spi ritueel van tekst en opzet stel den zij ondermeer een lokale nieuwsuitzending voor met de bijgaande sterreklame. En ui- gedund Corum, O hoe spijtig, Halelua Corum Alostum Impe riale van weleer, zong de Fiet- seling, maar de Chevaliers van de Koolstraat met hun Brazili aanse ritmes en sfeer konden weer de zaal meeslepen. Luk De Mot ging met zijn diepe stem naar een ander, toch zeer geapprecieerd genre over. Hij vertolkte één aria. Myriam en Antoine beleefden in een lied hun tijd van weleer. De toneel groep Kunst Licht en Vrijheid was grandioos met het mimes- pel uit de tijd van de stomme film. Het Marieke van het stemmingstrio kende sukses. Harry Pinky deed de zaal om hoog wippen. Dolf Van Den Be- rghe is er ook elk jaar weer bij. De Aalsterse gilles hielden er met hun bezemdans en lied de stemming helemaal in, vooral toen zij hun sinaasappels gooiden. Alhoewel een «echte» gille al leen maar verschijnt met kar naval, in kledij, hun show kon ons bekoren. Voor de geweldige apoteose, die de filmvoorstelling van de Aalsterse filmklub sterk en ten onrechte in de schaduw stelde, nam Herman Daelman, deels als Ketje, deels als Herman, op een fijnzinnige en zeer gevoe lige wijze afscheid van het Klein Aalst en van het feestko mitee. Het geheel werd muzikaal aaneengelijmd door de band van Mare De Cock. Een Aalsterse avond die er zonder de sluikreklame nog di kwijls mag zijn! Roel Van de Plas Herman Daelman met een lach en een traan in - Vaarwel Klein Aalst - (E.L.) Pt' Fietseling gebracht door een uitgedund Corum Alostum Imperiale (E.L.) r< Prins Johny kende groot sukses met zijn nieuwe liedjes (E.L.) Binnenkort zal een glazenventer de door de kinderen uitgeslagen glasramen in de Begijnhofkerk herstel len. Een volledig restauratie werd ook voorzien, dit zal echter wegens de zware financiële lasten nog niet voorvolgend jaarzijn. In verband met onze flits, vorige week over de drie lokalen van de Akademie voor Schone Kunsten die zullen ingenome worden door de Dames van Maria, vernamen wij dat het «Overlegkomitee van de ouder vereniging der Rijksonderwijsinstellingen van Aalst» een brief aan het stadsbestuur gericht heeft, waarzin zij tegen dergelijke beslissingen van het stadsbestuur met klem protesteert. Deze vereniging zal deze even tuele diskriminatie met alle beschikbare middelen belemmeren, want in deze beslissing zien zij een ongeoorloofde konkurentie voor het «Stedelijke- en Rijksonderwijs. De dames van Maria zouden hiermede de gelegenheid krijgen om in een andere wijk dan haar huidige inplanting te rekruteren. Men zegtdat in het Domein Schelfhout dat rijksinter naat geworden momenteel slechts tien leerlingen ee tweede huis vinden. In een T.V.uitzending op 7 september om 19.10 uur wordt in het kader van een programma van de huma nistische jongeren de balans opgemaakt van zes jaar jeugdbeleid. Ook jongeren uit onze stad zijn erbij. Het zijn Lieven Matthieu en Jan Louis die er hun zegje doen. Vorige week werd een dame in de Zonnestraat van haar handtas beroofd. De opsporingsdiensten zijn er in geslaagd O.F. uit Denderhoutem en D.A. uit Ninove te arresteren. De minderjarige overvallers van wie de dame in kwestie een goede beschrijving kon geven, vonden in de handtas ook cheques en wilden die te snel gaan verzilveren. Dit werd de knapen fataal. Op het kabinet van de minister van Volksgezondheid heeft in tegenwoordigheid van ondermeer een delega tie van onze stad een bespreking plaatsgehad over de sanering van de Dender. Deze sanering is dringend noodzakelij om het leven te steden als de onze en Dendermonde, tijdens de droogteperiode draaglijk te maken. Volgend jaar dient men echter nog niet op een gezonde Dender te ruiken. Het saneringsprogram ma dat opgesteld werd zou aan de vervuilde toestand binnen drie jaar een einde maken. Dus in 1980 weer vissen en zwemmen in de Dender. Naast de traditionele lijsten zal voor de verkiezingen in Groot Aalst ook een lijst P.M.O. worden ingediend. Deze beweging al een kartellijst indienen. Onder grote belangstelling werd vorige week de Ere-Sergeant majoor van de Stedelijke, brandweer Julien Schollaert ten grave gedragen. Hij trad toe in april 1924, in de tijd toen Polydoor De Paepe nog eerste kommandant was. Steeds paraat tot volledige inzet voor de gehandikapten was Julien Schollaert ook lid van de «Erewacht». De Voorpost biedt aan de familie zijn deelneming aan. Het woord «GROOT» is «IN» In de handelsbeurs, jaarbeurs of foire waren vele exposanten niet tevreden. De verkoop van andere jaren was er niet. Misschien de hitte, het kan ook de uitgedroogde portemonnee geweest zijn. Feit is dat vooral de opkomst ver beneden het aantal van vorig jaar lag. RVdP Iinsencaemere presenteert de nieuwe ster hier met het produkt fusie color (E.L.) ze wordt ingericht met medewerking van het landelijk en ovinciaal verbond van de jonge PVV mutualisten. dens het weekeinde van 11 12 september richt voor- ilde mutualiteit afdeling 1st, een hele gamma aktivi- ten in waaraan heel wat ige mensen kunnen deel- men: monitoren en monitri- i, deelnemers buitenlandse zen. leden van lokale afde- 9en, vrienden en kennissen, itom: iedereen AAR, WANNEER WAT GAAT AT KOSTEN? ofdplaats is het Hotel des Arcades. Stationsplein te Aalst. Start: zaterdag 11 sep tember te 14 uur en einde zon dag 12 september 15 uur (beide op voormeld adres). 400 F voor wie in het hotel logeert. Voor de anderen: 200 F. Inlichtingen: Jan DOOMS, Langestraat 2 te Aalst (053-21.75.45.) WAT VALT ER TE BELEVEN? Zaterdag: Tuin happening te Lede (drank en eten zijn er voorzien) met sportgelegenheid (badminton, volleybal, petanque, enz.) en uit-stuiffuif in de Bristol op de Markt te Aalst. Zondag: Diskussie tussen de mensen die lokaal werken en degenen die verantwoordelijk zijn voor de organisatie «Ervaringen toetsen aan de stages» (wie hieraan niet meedoet kan op voetrally gaan). Ook een ten toonstelling over het jeugdwerk is voorzien. Gans het jaar hebben in voor melde instelling stages plaats om te werken in vakantiekolo nies en lokale afdelingen. De bedoeling is mensen op te lei den voor jeugdwerking, zonder strikt partijgebonden te zijn W.L. Deze traditionele wandeltocht tussen de mini-magazijntjes op de jaarbeurs in de Keizershallen, ging dit jaar door op donderdag 26 augustus. Men startte, zoals dat hier hoort, op Aalsters uur vanuit de bierhalle: kwestie van zich van binnen wat vochtig te maken om het gedurende die ganse drukkend-warme slentertocht tot op het einde uit te houden. Drie bloemenmeisjes in nieuw rood-witte uniformen deden dienst als lieftallige «zwaan tjes» die de achtbare stoet voorafgingen. En achtbaar was die stoet wel. inderdaad. We merkten Staatssekretaris D'Haeseleer en echtgenote op, Burgemeester De Bisschop. Volksvertegenwoordiger Otte, Stadssekretaris Willems, het Schepenkollege (Heren Bo- gaert, Van Den Eede met echt genote. Van Der Veken. Rin- goir en De Neve). De voorzitter van de C.O.O. Piet Rousseau, Van Droogenbroeck ook C.O.O., de nieuwe voorzitter van het Feestkomitee André Doorns, de Bloemenfee «in haar laatste dagen». De kandidaten-bloemenfee liepen zich eveneens in de kij ker Frans De Brul was er ook. Provincieraadslid Agnes De Pelsmaecker eveneens. Albert Steenhout, Petit, En nog vele andere namen. Van de rand gemeenten dan. Maar het gevaar er één te ver geten is te groot. Vooran nu. Dus: we stoppen ermee. Of nog enkele. Dhr. Hooghuys (burgemeester Nieuwerker- ken) Dhr De Pauw (Baarde- gem) Dhr Van Der Poorten (Welle) Dhr Lejuste (Gijze- gem). En natuurlijk enige leden van het Feestkomitee. Dat was in grote lijnen het ge zelschap dat de handelsfoor toch niet meer voorvallen op een handelsfoor in Aalst: re ceptie in een hoek van een zaal rest van de zaal leeg. En nóg lawaai. Nee, dat lijkt nergens op. Daar zou toch een ander Mandatarissen maken rondgang in de jaarbeurs (E.L.) doorzwermde. De meesten hadden de ommegang al ge daan Enfin, niet zo maar hier en daar. natuurlijk. Wel daar waar je kon uitrusten: Affligem, Stella Artois, enz. Enige hande laars waren intussen danig te vreden dat er aan hun stand een foto met een of andere personaliteit erbij werd geno men. In schertsende sfeer trok het gezelschap immer verder. Burgemeester De Bisschop ging zelfs ergens aan de wor telen zitten Uiteindelijk be reikte men dan toch de plaats waar de receptie zou plaats vinden. Het verloop hiervan zouden we liever met gesloten deuren be handelen Er gebeurde niks verkeerd, nee dat niet. Maar zoiets mag waar een orkest zit te oefenen Pint bier met oor eraan; houten tafels zonder iets erop. Lawaai Over en weer geloop. Nóg een pint met een oor eraan. En de plaatske moeten voor te vinden zijn. De bloemenmeisjes zou den er dan niet zo verslenst uitgezien hebben! W.L, Voor de 158 bedevaaruers van Herdersem die in juli pelgri meerden naar Lourdes (Fr voor I un familieleden en voor allen die interesse ervoor be tonen organiseert de KWB op vrijdag 10 september te 20 u stipt in het Parochiaal Centrum een Film- en Dia-avond Inkom gratis. Een tweede avond zal georga niseerd worden in november. Vanaf deze tweede samen komst kan reeds ingeschreven worden voor de bedevaart van 1979. LH

De Voorpost | 1976 | | pagina 5