•YY'- Bericht uit de witte kamer LUCIEN VAN IMPE, GEHULDIGD ALS DE KONING VAN MERE iiïlRjiai STADSPARKBOMEN KRIJGEN NUMMER meer" jL OPEN-DEURDAG IN PSYCHIATRISCH ZIEKENHUIS KENDEZE ZEER GROTE BELANGSTELLING W i- Y 6 - 3-9-76 - De Voorpost hcbne ia te do Een onvergetelijke hulde, een volksjongen werd prins en koning, een hoogdag voor Mere, zelfs de zon zette de weinige pessimisten een neus!! HET VOORSPEL Het initiatief van het gemeen tebestuur om de tourwinnaar 1976 te huldigen werd prompt beantwoord door alle vereni gingen (en er zijn er niet weinig te Mere!) op slechts een paar uitzonderingen na. Enkele misnoegden omdat Lucien Van Impe niet kwam aanzetten in de Grote Prijs van Mere wer den al gauw overtuigd dat ze het niet bij het rechte eind had den. Met man en macht werd gewerkt opdat «de stoet» iets waardigs zou worden. Buiten de verenigingen waren er zelfs een paar buurten die iets wil den voorstellen. Bovendien werd door iedereen uitgezien naar een passende versiering voor de huisgevels... OPSTELLING VAN DE STOET Het uitvoerend komitee dat de wegwijzer uitstippelde mag ge feliciteerd worden met de idee de stoet te vormen in de straten van de wijk Oostdorp. Reeds een half uur vóór tijd wriemelde het in die wijk van allerlei pseudo-renners en verzor gers. Vele wagens stonden opgesteld tussen zenuwach tige figuranten, zowel ouderen als jongeren en zowel dames als heren! Tientallen foto's werden geschoten en appara ten uitgewisseld omdat ook elke fotograaf zélf graag een herinnering aan deze, mis schien unieke, gebeurtenis had waarop hij mee gefotogra feerd was. De bewoners van Oostdorp, mèt hun vele geno digden, genoten echt van deze drukte. Sommigen onder hen wilden de sfeer van de deel nemers als 't ware in zichzelf opnemen en mengden zich daarom tussen de vedetten van-een-dag. Dat was hun voorrecht! DE OPTOCHT Iets na 13 u. vertrokken ze dan: honderden deelnemers met hun versierde fietsen, karren, praalwagens, paarden en hu moristische uitbeeldingen van al wat in en rond de «tour» ge beurde. Met een orde en discipline die men bij zo'n gebeurtenis van geen enkele amateur ter zake zou verwachten. Het was dui delijk, men wilde de duizenden die langs de ganse optocht ge duldig stonden te wachten, niet in het minst teleurstellen. Men had trouwens de gelegenheid zich «in te rijden». Van de wijk Oostdorp naar het centrum van Mere toe is de weg nog niet volzet met huizen en de heu vels midden de velden hielpen de acteurs kalm en berede neerd hun rol te repeteren. Maar van in de Steenstraat ging het tussen een drie tot vijf dubbele haag toeschouwers. Het geheel kreeg een nog fees telijker indruk door de versie ringen en spreuken die haast elke gevel sierden. Vele leeu wenvlaggen en het geel uit de Belgische driekleur kwamen sympathieker dan ooit over bij de duizenden kijkers. Aan de Vijfhoek, de kern van het cen trum, was het onbegonnen werk het aantal toeschouwers te schatten. Lucien Van Impe liep daar de grootste achter stand op het peleton op uit zijn wielerloopbaan: de echte op tocht was op die plaats reeds een kwartier voorbij toen hij in een open koets er maar eerst aankwam. Tientallen suppor ters hielden immers steeds op nieuw de koets staande om aan Lucien en zijn Rita bloe men en geschenken te over handigen. Ondertussen gingen vele amateur-cineasten reeds op zoek naar een nieuwe film, zó enthousiast waren ze te werk gegaan! Waar was nu toch dat klein aantal «suppor ters» dat herrie zou schop pen? Wellicht hadden ze, eens de emoties doorgespoeld, het onzinnige van hun gepraat in gezien en zich mede- opgesteld langs de weg om nu dubbel zo luid «hun» Lucien toe te juichen! Slechts enkele mensen hebben gevolg gegeven om het reuze werk van de heer Kieckens te helpen voltooien in het stadspark 'n Simpele oproep om de bomen te voorzien van de zo noodzakelijke nummers. Om precies te zijn 1.340 voorzien van een kennummer en 800 om naamplaatjes aan te brengen Bij het opvolgen van dit werk kan men beseffen welk reu- zewerk er aan voorafging om plan, inventaris en reperto rium samen te stellen. Ruim een jaar en half intensief bezig zijn. Verleden week waren er een 80-tal markeringen aange bracht. Onverlaten zagen de mogelijkheid om het geduldig werkje met een 20 tal aangebrachte plaatjes te verminde ren door ze gewoonweg terug weg te nemen. Aan het ganse projekt ging een intensieve voorbereiding vooraf. 's Avonds laat werden er aan de diverse bomen, bij middel van een papier^e met de gepaste kode aan de desbetref fende boom geprikt door dhr. Kieckens. De dag nadien werden met de medewerking van vrijwilli gers de plaatjes aangebracht die zorgvuldig voorbereid waren in speciale leggers en voorzien van een op voorhand aangebrachte koperen nagel. Bereidwillige handen hoefden niets anders te doen dan met een kleine ladder en op 30 cm boven handreikhoogte de kode aan te brengen. Bij het einde van deze aktie is meteen de start gegeven om zich intens bezig te houden met de start van de rondleidin gen en de uitgave van het plan, repertorium en inventaris. Momenteel zijn een vijftal werkjes in proef uitgegeven en dinsdag komen een 15 tal personen samen om konkreet voorstellen uit te werken, zodat niet alleen het bomenplan. maar ook het gans patrimonium van 't stadspark ter sprake komt In dit opzicht wordt er een optie genomen om tot een soort kommissie te komen onder de vorm van een raad van advies. Onder een zee van vlaggetjes werd gedefileerd in de Mager- straat. De triomftocht werd verdergezet langs de Beek- en Broekstraat om langs de Nij verheidsstraat opnieuw aan de vijfhoek te belanden waar Lu cien, niet zonder gedrum, van uit laatste positie naar voor schoof om op het Dorpsplein vanop een ere-tribune, samen met het gemeentebestuur «zijn» optocht te schouwen. Samen met ons zag hij ze dan voorbijtrekken, die honderden fans die vele vrije uurtjes opof ferden om van deze huldebe tuiging te maken wat in hun vermogen lag. En dat dit uit hun bewondering voor Lucien een ECHTE en WAARDIGE OP TOCHT kon worden getuigt dat die supporters heel wat in hun mars hebben! Het is onbegonnen werk alles te beschrijven wat er te zien was. Wanneer iemand dat toch zou wagen dan zou hij vlug vaststellen hoe onvolledig hij blijft eenvoudig weg omdat hij die ziel van het gebeuren, die spontaneïteit, dat diepe gevoel van bewondering voor Lucien dat in die massa aanwezig was, niet kan verwoorden. Een loutere opsomming dient ook tot niets meer (die kreeg U vo rige week reeds onder ogen!). We kunnen echter wel met overtuiging zeggen dat elke deelnemer het beste van zich zelf gaf zodat elkeen even ver dienstelijk is geweest. Wie er niet was heeft iets gemist! Toch even benadrukken hoe velen uit de fusiegemeenten zich nu reeds één voelden met Mere en deelnamen aan de op tocht als groep. In dezelfde ge est stapten alle muziekkorpsen uit de naburige gemeenten flink mee op (onbetaald) met of zonder majoretten en ani meerden met hun marsmuziek de ganse prettige boel nog wat meer! Van Impe heeft er toe bijgedra gen, aldus nog burgemeester Den Herder, dat Mere nu wijd en zijd bekend is en daarvoor verdient zij onze achting en op rechte dank. Dat er een optocht als deze tot stand kon komen op zo weinig tijd bewijst vol gens de spreker dat zijn mede burgers van aanpakken weten en hij feleciteert en dankt hen er om. Tot slot kondigde hij aan dat buiten de tinnen schotel die Lucien ontving, er ook nog een borstbeeld van hem komt als herinnering aan hem voor het nageslacht. Lucien zal dit ko men inhuldigen en te dier gele genheid zal er weer gefeest kunnen worden! Na de uitvoering door de plaat selijke fanfare «Hand in Hand» van een potpourri, samenges teld uit «gele-trui-liederen» dankte Lucien Van Impe de in itiatiefnemers en de uitvoer ders evenals de duizenden op het Dorpsplein en langs de Meerse wegen om hun blijken van sympathie. Hij beloofde zijn toehoorders zijn best te zul len doen opdat ze volgend jaar opnieuw feest zouden kunnen vieren om dezelfde reden! Lucien legde nog een prach tige krans neer aan het ge denkteken voor de slachtoffers uit beide wereldoorlogen. Meteen was het zijn beurt om aan de slag te gaan want an dere supporters wachtten op hem te Poperinge waar hij een criterium moest gaan rijden. De duizenden hadden nu de tijd om de Meerse café's eens te testen omtrent hun biervoor- raad... en ze deden het met kennis van zaken!.. RELDEL DE APOTHEOSE Eens het défilé voorbij nam Piet Vindevoghel. schepen en voorzitter van het feestkomitée het woord. In een paar zinnen kondigde hij een korte toe spraak aan van de burgemees ter van Mere. Deze begon met de aanspreektitel «Mijnheer Van Impe», die heel wat men sen heel ongewoon toescheen maar waardoor hij wilde be klemtonen dat dit een «officië le» toespraak en huldiging was. Burgemeester Den Her der raakte het probleem der niet-deelname door Lucien aan de koers te Mere even aan en meende dat alle misver standen wellicht hun oor sprong vonden uit het gebrek aan tijd tot rechtstreekse on derhandelingen en aan de eu forie waarin de gemeente nu reeds twee maanden leeft. Hij bracht hulde aan de echtge note van Lucien die volgens hem de énige, échte supporter is van hem en op wie hij ten allen tijde onvoorwaardelijk Werkatelier ran hel pnehialrisch instiluül (EL.) kan steunen De ganse familie persoonlijk toch wel het beozl aan het therapeutisch centru «Koningin Fabiola». Het is hi dat de verschillende wer plaatsen zich bevinden, eve als de turnzaal en de kinesi therapieafdeling Zo kon rrw er vaststellen dat op gebit van arbeidstherapie hier ze interessant werk gelevei wordt. Enkel betreuren wij h dat de organisatoren er ni k voor gezorgd hebben dat pi tienten in de verschillen! werkplaatsen aanwezig war< om dus nog beter te kunnt demonstreren de manier va werken welke hier gevolgd toegepast wordt. Achter d K. werkhuizen werd een tentoor in stelling op touw gëzet van hlF vrije tijdswerk van de patiëi ten. Ook hier wordt prachti werk geleverd, met een zei grote verscheidenheid op g< bied van bezigheden. Er wor< daar keramiek gemaakt, even als hand- en naaiwerk, vlech werk, schilderijen en dergelijk MON D.G De vriendenkring Similes van het Psychiatrisch Instituut heeft op zondag 29 augustus terug haar jaarfeest en open deurdag georganiseerd. De belangstelling was overweldi gend, maar zoiets is echt wel de moeite waard. Een loven swaardig initiatief van deze actieve kring. ONTMOETINGSDAG Vorig jaar had men het jaar feest ingericht onder de vorm van een Vlaamse Kermis. Doch van dergelijke luidruch tige bedoening heeft men dit jaar afgezien en een volgens ons toch meer passende for mule uitgedokterd. Men heeft het nu opgevat als een ontmoe tingsdag van Similes familie, vrienden en sympathisanten. Niet alleen dit was een ver nieuwing, vorig jaar stonden in de tuin standen met het werk van en met patiënten en dit had men dit jaar veranders en ver vangen door sportwedstrijden tussen de patiënten. Een be etje vernieuwen af en toe kan zeker geen kwaad en houdt de belangstelling op peil hadden de inrichters geoordeeld Wij vonden deze namiddag dan ook een prachtidee Men kon een bezoek brengen aan de verschillende verpleegafdelin- gen Providentia, Esperanza, Sancta Maria. Caritas en H Dymphna Echter wel beperkt tot het gelijkvloers om de pa tiënten niet te storen, iets wat uiteraard heel normaal is. Men kon zo vaststellen hoe prachtig de patiënten hier gehuisvest zijn, echt wel een voorbeeld van praktische nette verple ging. In de tuinen hielden de patiënten zoals hierboven reeds gezegd, sportwedstrij den Er waren sprintwedstrij den, steltlopen, zakkenlopen en blokkenlopen, ingedeeld in reeksen en finales, dus een echte kompetitie. Verder heeft de turnklub twee prachtige demonstraties gegeven en was er eveneens een netbal- match tussen de patiënten van de afdelingen Esperanza en Sancta Maria. Het moet toch wel een hele prestatie ge noemd worden als men deze patiënten zo aan het werk ziet, en weelicht het resultaat van heel veel geduld opgebracht door de bewegingstherapeu ten, deze mensen verdienen echt wel een heel grote pluim. PRACHTIG WERK Het interessantse vonden wij Alles stond in het geel bij Lucien Van Impe in de stoet (E.L.) Een inhuldiging in een open koets (E.L.) Pf - V Ik voel me vanavond precies opa die vertelt: nog een verhaaltjeker voor het slapengaan Geloof me vrij, het is een vervelend gevoelg want eigenlijk heb ik weer niets te vertellen deze keer. Ik hebjrce gewoon de tijd niet om er eeas over na te denken, om eens na gaan wat de moeite waard is om papier en woorden aan verspillen. Misschien is het nog meer dat akelige gevoel dat mijn en straks ook Uw energie aan het verspillen ben me tegensteekt. Van energie gesproken: de laatste dagen flink wat zweet gelaten op de handelsfoor. handelsbeurs of gewoon «foire»Het Keizcrshallen gewoon niet om uit te houden, na vijf minuten is hemd kletsnat en loopt het zweet langs je ruggegraat naar den in van die kleine straaltjes waar je kriebels van krijgt drink je natuurlijk een pintje om de temperatuur wat te en eigenlijk weetje dat vooraf al wel wat blijkt: je staat nog harder te zweten dan voordien. Je kan natuurlijk buiten een luchtje gaan scheppen maar daar valt ook niet veel te beleven en je riskeert nog een kou ook. Ik vraag me af of jullie het erg zouden vinden indien ik er hier ai een punt achter zet? Het gaat toch niet vanavond. Of misschien willen jullie wel waar voor je mooie geld? En wat moeten die honderden nieuwe abonnees dan wel gaan denken? Datje bij de voorpost zomaar je zin mag doen? Dat het allemaal niet zo nauw steekt? Integendeel, nieuwe abonnee (welkom natuurlijk), wij staan erop dat dit blad (en de drieëntwintig andere bladzijden ook natuurlijk - heeft U het foutje gemerkt?) U niet teleurstelt. En precies die bezorgdheid doet mij nu nadenken en zorgt ervoor dat ik kramp in mijn vingers krijg en dat mijn masjien altijd de verkeerde letter uitspuwt Dus maak ik er een eind aan. anders is de lol er af niet waar? Volgende keer beter natuurlijk, als ik w at t meer ideeën heb en wat minder gedronken. GUY f

De Voorpost | 1976 | | pagina 6