simon d'hondt Wijngaardveld 9300 Aalst Tel. 053/21.15.64 Schuif daken -Voortenten Autogarnieringen Zonnetenten TERWILLE VAN... De Voorpost - 3-9-76 - 9 'ireken van Eerde gem in volle aktie J.M Een kraan van een gewichtheffer (J.M.Olympisch gewichtheffer (J.M. drie musketiers van de Stationsstraat (J.M.) L.H. ->TIs weer voorbij die warme Jaarbeurs 1976. Wat hoef je de mensen nu nog gratis aan te bieden? We gaan erg sterk twijfelen wat nu nog mooi, verant woord, subliem, laag bij de grond of commercieel is op gebied van alle showgebeuren. Stel je even voor dat het hele showgebeuren gedurende 10 dagen geprogram meerd zou staan als T.V.-programma. Hoeveel men sen zouden dan die en die avond voor geen geld willen missen? Had men 100 of 200 frank toegang gevraagd dan was er misschien meer volk geweest. Terwille van de zin: «Ik heb 200 ballen moeten betalen, maar ik heb het gezien, en gy?» worden de dag van vandaag pro gramma's als een must gestempeld. Van het goede teveel? Je kan er geen touw meer aan vast knopen. Beertje Colargol, Calimero en Paulus de boskabouter DEDEN het wel! Hier geen afgodery, geen fan-a-tieke hysterie, maar puur, zuiver weerzien van oude ver trouwde T.V.-beelden en kinderlyke bewondering en poppenliefde. Terwille van de grote «kleinen» besta de Jaarbeurs voort. Rote rosen... zwetende fans en als unseren aller Freddy al lang verdwenen is, spuiten de luidsprekers nog zijn (nou ja «zyn») muziek door dc zaal. Ryen cn ryen lege stoelen, een vijftigtal fans jong en oud, er gens te velde in die reusachtige halle luisteren, spelen met bierviltjes. Achter het gordyn liggen rozen, an jers, magic flowers of love in de knop gebroken... Terwille van de eerlykheid van echte bloemen besta de Jaarbeurs voort. Was de Jaarbeurs een Fiestatropical w aarin de meest uiteenlopende genres van produkten, showmensen, problemenmensjes-van-elke dag, hoog waardigheidsbekleders, vriendschap en rivaliteit el kaar weer ontmoeten? Een jaarlyks evenement van pogen, mogen, durven en willen, een palet van alle mogelyke vormen van akteertalent voor, op en achter de schermen, letterlynke en figuurlyke, keiharde struggle for life, in het kader van politieke, kulturele en gewoon menselyke ambitie, een konfrontatie van alles wat scheef en recht is. ZZoeken naar een vingerhoed eerlykheid op al deze gebieden. Terwille van het zoeken, terwille van hen die er waren of zy die kategoriek weigerden te komen, terwille van die vingerhoed besta de Jaarbeurs voort... Karei DE NAEYER Uitmuntendheid Folkloristisch: Café Falluin bij 'n Ajuin; Dc Boe ren geven het niet op (Hoog straat). Algemeen artistiek: 't Klieksken in het Verre Oosten (Mcchelscweg) en De Olympi sche Spelen (Europastraat). 1' prijzen: Folkloristisch: Dc oude tijd (Eldcrberg) en Leire ken (Eerdegem). Algemeen artistiek De Apachen (Molenvrienden) en The Brothers. 2r prijzen: De mislukkelingen van het pik- feest (Kcrkhofbaan); De nachten van Parijs (Kickerklub): De be schermelingen van het Station; Fokker (Kapelstraat). 3r prijzen: De Musketiers (Stationsstraat); Arlie Trapson (Blokveldbaan) laar de boeren geven het niet op (J.M.) Buiten wedstrijd werden ge klasseerd: De Baardegemse Reuzen Melle en Pië; 't Ros Baardcgem. de oude tijd Elderenberg (Jm.) Fokler of Lockheed (J.M.)

De Voorpost | 1976 | | pagina 9