CROSSING GEEFT LES Lebbekenaar Ray Mommens toptalent tegen stieren f Geen afwerkers EEN MAND GEMISTE KANSEN DOELPUNTEN TELLEN GEBROEDERS LELIE REDDERS IN NOOD Ontstemde Rudi Haleydt ging er vandoor IV GEEN GOALS, GEEN PUNTEN h CROSSING - E. AALST 4-0 RAYMOND MURPHY ZWAAR GETROFFEN 1ste Provinciale S.K. AALST - S.K. GERAARDSBERGEN 1-0 BOELARE - BUGGENHOUT 1-0 ROBUR - ST.hMARTENS LATEM 2-2 KEMZEKE - S.K. LEBBEKE 0-0 ST.-GILLIS-WAAS - HAMME 2-0 CUPMATCH TE WICHELEN 20 Na de zeker niet slechte „ouverture" in de derby met S.V. Oudenaarde heeft Eendracht Aalst op de tweede voetbaldag een zware klap moeten inkasséren bij Crossing Schaarbeek. De afgetekende cijferverhouding kan men niet eens over dreven noemen. Crossing Schaarbeek heeft daarbij - ,-n pres tatie weggeven die vriend en tegenstander met verbazing sloeg en die men gewoonweg ophefmakend kon noemen, en voor dit elftal beslist een stimulans moet zijn. We zouden geneigd zijn te schrijven dat de Brusselaars Eendracht haast moeiteloos overmeesterd hebben. Na am per een kwartier wisten de Aalstenaars al waar ze aan toe waren. Crossing dat vooral dreef op de kunde van de Braziliaan Salvador die in ■een goed draaiende thuisploeg zowat de spelmaker was. Sal vador scoorde bovenop nog een doelpunt en had een brede voet in de drie andere. Nadat het 2-0 was geworden (14e minuut) gaf Eendracht op geen enkel ogenblik de in druk deze netelige situatie te kunnen rechtzetten. Een dracht was slechts af en toe tot enige repliek in staat maar bedreigde zelden ern stig de Crossing doelman. Het werd dus zeker geen boeiend kijkstuk, omdat de overmacht van de thuisploeg gestadig groeide. Zelfs toen Eendracht met zijn zoge noemd middenveld Van Himst, Lippens en Arnolis op het terrein stond veranderde dit het spelbeeld niet. Wit zwart wie het aan slagvaardigheid mangelde kwam zelden tot ee goede kombinatie. Het hoeft nauwelijks betoogd dat de ontgoocheling groot was in de Aalsterse rangen, waar men met het voorhanden zijnde potentieel op een voor treffelijk seizoen hoopte. De gasten imponeerden op geen enkel ogenblik. Dat hebben ook de talrijke supporters die de reis meemaakten kunnen vaststellen. Voorzitter Daele- man was uiteraard niet te spreken over de verrichting van Aalst. „We kregen een les van onze tegenstander in snel en degelijk en vooral produktief aanvalsspel, en hadden werkelijk geen ver haal. Daarvoor was de inzet en de overtuiging van onze spelers te onvoldoende. Er moet bij Eendracht een en ander veranderen willen we de verwachtingen inlossen. De zege van Crossing is tot in de cijferverhouding verantwoord. Als enige verzachting voor deze opdoffer kan ik anhalen dat Lippens niet volledig fit was. Doch dit doet geen af breuk an de enorme verdien sten van onze tegenstander die nooit het gaspedaal loste" aldus de Eendracht voorzitter. Nu zondag speelt Eedracht in eigen huis tegen Rotselaar dat een voortreffelijk sei zoendebuut maakt. Rotselaar, dat weten we uit ervaring, is een moeilijk te maneuvreren ploeg. Eendracht heeft nu op de komende speeldag de moei lijke opdracht haar verbleekt blazoen wat op te kalefateren. De wedstrijd moet worden ge wonnen wil men de achter stand beperken. Wellicht zul len er wijzigingen aan de ploeg worden gebracht. J.V.H. Raymond Murphy, die met brio het doel van S.K. Zele en het vroegere Scela verdedigde werd getranfereerd naar Lebbeke. Op de openingswedstrijd van de kompe titie 1974 werd hij te Buggenhout het slachtoffer van een beenbreuk. Een kwetsuur, die allerlei komplikaties meebracht, zodat Raymond nog steeds met het been in de gips zit. Het moreel verzwakte nooit en vorige vrijdag had hij nog een zaak in sportartikelen geopend op de hoek van de Langemuntstraat. Na de suksesvolle opening zou hij met een ééntrapperfiets een partijtje voetbal gaan bijwonen, maar in zijn woonstraat slipte hij zo onge lukkig dat hij een breuk aan de heup opliep. Als er bij iemand het ongeluk mee gemoeid is, dan is bij de sympathieke Raymond Murphy, wiens gene zingsproces waarschijnlijk werd vertraagd door dit on geval. Uit de grond van ons hart wensen wij en zovele sportvrienden een volledig herstel. B. ri Als je reeds als piepjonge tiener door scouts van topklubs wordt «gesignaleerd» en opgepikt door een vereniging als S.C. Lokeren die op het hoogste niveau., voetbalt, dan ben je niet de eerste de beste. De Lebbekenaar Raymond Mommens druipt van hef talent. Dat. is zelfs de «nationale heren» niet ontgaan die hem aantrokken voor het UEFA-team waarmee hij uitstekende prestaties weggaf. Op zijn zestiende achtten de dirigenten van Lokeren hem bekwaam voor een plaatsje in de onmiddellijke buurt van de fanionploeg. Een schuch tere aanloop voor het «groot debuut» dat bij zaterdag avond tegen het bezoekende AS Oostende deed. Mommens veroverde onmid dellijk de harten van de dui zenden fans die het stadion aan de Daknamstraat bevolk ten verwarrende dribblings, misleidende schijnbewegingen en een vernietigend schot dat zowel van de linker- als van de rechtershoe wegflltst. Vorig seizoen bleef het bij «Mommensflitsen» Ray was nog geen volwaardig titularis S.K. Aalst en S.K. Geraardsbergen die als kopploegen dienen beschouwd, zijn er in geslaagd de hoge roem die zij genieten te bevestigen. Het werd inderdaad een sfeervolle wedstrijd met echt voetbal en gezonde sensatie. Zodat men mag stellen dat de ruim zeshonderd toeschouwers tevreden het terrein verlieten ook al zagen ze slechts eenmaal scoren. De Buggenhoutse Spartanen zijn in een eerder bedrukte stemming uit Boelare weergekeerd. Iedereen bleek te be seffen dat men opnieuw minstens één punt had laten ver loren gaan. De oorzaak Secretaris Baeyens wijt het aan de besluiteloosheid van de voorlijn - het overdreven gespin bij de opbouw en het te kort houden van de akties waardoor vooral de vleugelspelers te weinig werden aangespeeld. De Spartanen kenden een moeilijk begin op een ter rein dat de maximale afme tingen heeft. De thuisploeg pakte dadelijk uit met verre voorzetten en dit plaatste de Buggenhoutenaren onmiddel lijk voor heel wat proble men. Toch wist men de schade tot 1-0 te beperken aan de rust. Daarna kwam Sparta meer aan bod. Van den Berghe, nog enigzins last van zijn lieskwetsuur, werd vervangen door Aerts, ter- .•vij] Etienne Van der Vre ten de plaats ruimde voor Sanders. Beide invallers de den het zeer flink, maar kon den toch ook niets forceren al mag Aerts de meest kom- batieve aanvaller worden ge noemd. Ondanks het feit dat Sparta het spelbeeld volledig beheerste vielen er geen doelpunten, iets wat nood zakelijk was om minstens de halve inzet te veroveren. Eens in de strafschopzone vielen de Buggenhoutse ak ties telkens stil. Het werd een gespin waaruit niemand zich in gewenste positie wist te werken, terwijl de ver antwoordelijkheid weieens ten onpas werd doorgescho- Met de derby tegen S.K. Aalst in uitzicht moet er bij Sparta Buggenhout dringend iets veranderen. Er moeten meer rechtstreekse akties ko men en de vleugelspelers moeten meer bij de opbouw worden betrokken. Er wacht dus heel wat werk voor trai ner Van Goethem, die met Tilley en Coninckx nochtans een flinke ruggegraat bete kent voor de Spartanen. Men hoopt nu dat Van den Berghe en Van der Vreken vlug het wedstrijdritme te pakken hebben, wat de ploeg meer punch en aanvalskracht moet schenken. V.C. De cijferverhouding had heel wat hoger kunnen liggen in dien aan weerszijden de wer kelijke wenkende kansen wer den benut. Vooral S.K. Aalst liet er meerdere liggen. Reeds in de eerste minuut had het scorebord in het voordeel van de thuisploeg kunnen gezet toen Mature haast oog in oog kwam met Lippens, doch de bal tegen de vuisten van de bezoekende doelman schoot. Ook daarna kwam Aalst nog een paar keer dicht bij een roos bij infiltraties van Matu- ro en Van Steenberghe. In de 38e minuut was het dan ein delijk toch gebeurd en mocht Aalst om het verdiende ope- ningspunt juichen. Maturo bereikte Van Steenberghe die Lippens fuisillieerde. Na de rust kreeg de Aalsterse doel man gelegenheid zich in de kijker te spelen. In de 78e min. had hij toch de geluks- fee op zijn kant toen Van der Jeugd, die door een slagvaar dige Van den Eynde goed uit de wedstrijd werd gehouden, de bal net boven de dwars ligger tilde. Toen had de match echter lang gespeeld kunnen zijn, want gelet op - - Van, der Jeughf en Boassaer (Geraardsbergen) instrijd met Vercauteren (SK Aalst) voor het doel van Van der Steen (JM) Sensatierijke wedstrijd, knap voetbal gekruid met vier knappe doelpunten of ingrediënten te over om de voetballiefhebbers tevreden te stellen. Wel een herzien van heel wat meningen in Roburkringen waar men nu tie ploegen uit het Gentse heel wat hoger aanslaat, daar waar «men naar horen zeggen» met zwakke ploegen had af te rekenen. Knokken voor de punten zal het' alvast wel zijn, want wie had weeral eens gezegd dat die Gentse ploegen geen hard voetbalspel ten toon spreiden. Tamelijk hard ging het er al vast afgelopen zondag aan toe, alhoewel er, zoals reeds ge zegd, mooi voetbal werd vertoond. «Spektakel te over» zegt club leider en grote werker Fred dy De Maere. «Na amper één minuut schoot Albert Lelie onze ploeg op winst. De be zoekers replikeerden onmid dellijk, voerden een halfuur het hoge woord, en scoorden in die periode ook tweemaal, en in plaats van een 1-0 voor sprong werd de rust met een 1-2 achterstand bereikt. In dat laatste kwartier van die eerste helft is Robur wel op nieuw aan bod gekomen, doch zonder tastbaar resultaat. In de tweede helft werden de be zoekers op hun doel geduwd. Na een kwartier dacht leder en dat de gelijkmaker gebo ren was, maar Jef Roels mist te op een haar en kogelde milimeters over de bezoeken de muit. Kort daarna diende een bezoekende verdediger het leder uit; het doel vink ie koppen, nadat doelman en al was verslagen. Toch zou Robur moeten wachten tot de 87e minuut. Een doorspurten van een uit stekende Etienne Lelie ver- rastte de ganse Gentse ver dediging en meteen heerste ook opluchting onder de plaatselijke aanhang.» «De gebroeders Lelie en Luc Moortgat waren deze maal uitstekend» zegt Freddy De Maere; «Dit drietal heeft de wedstrijd als het ware ge oriënteerd, een wedstrijd die dan toch de opnieuw talrijk opgekomen toeschouwers zal bevredigd hebben,» aldus de Moerzeekse clubleider. Robur heeft nu twee ver- pectievelijk naar Maldegem plaatsingen voor de boeg, res- en Temse. Twee wedstrijden waarbij wellicht opnieuw de talentrijke René Vlaminck zal ontbreken. Vlaminck werd immers veertien dagen gele den gewond aan de lies, speel de tijdens de eerste wedstrijd slechts 45 minuten en moest dan noodgedwongen het ter- - rein verlaten. Voor hem staan wellicht drie weken verplich te rust op het programma. Alvast een pion van formaat, die Robur de eerstkomende weken zal moeten missen, D.M.E. Voor da tweede opeenvolgende maal scoorde Lebbeke niet. Op verplaatsing één puntje veroveren is in principe prima maar wanneer droomkansen verloren gaan moet men toch verder zoeken. Lebbeke kon gemakkelijk winnen op Kemzeke dat een paar basisspelers moest missen. Het was duidelijk dat de thuisploeg zoveel mogelijk de schade trachtte te beperken. Lebbeke daarentegen moest niets vrezen maar werd blijk baar meegesleurd door de kermissfeer. Het spél koncentreerde zich voornamelijk in het midden veld waar de bal zolang mo gelijk werd bewaard. In de eerste speelhelft viel sechts één mooie kans maar De Waegeneir miste. Lebbeke had het spel van de tegenstrever door en na de herneming speelde het alles of niets. Gabriels kreeg twee open kansen maar de bal wou niet tegen de netten. Bijna had men de twee pun ten op zak maar Delsin miste in extremis. Een paar minuten voor het eindsignaal moest de Leb- beekse verdediging naar de noodrem grijpen maar de strafschop kwam er niet. Ondertussen maakt men zich bedenkingen in het Lebbeek- se kamp. Twee punten uit 2 wedstrijden is nog geen ramp maar men weet immers goed dat bij het begin van een kompetitie geen punten mo gen verloren gaan wil men het moreel hoog houden. Gelukkig bief de verdediging overeind want bet minste fa len betekende puntenverlies. (VDS) zodat hij slechts sporadisch de kans kreeg zich te «to nen». De voorbije oefenkam- pagne betekende de «door braak» van deze superbelofte die pas eind dit jaar zijn 18e verjaardag viert. «Middenvelder» Mommens was zaterdagavond niet alleen een volwaardig titularis hij werd de spelmaker, de as waarrond het team draaide. Allemaal zeem en zoetekoek was het evenwel niet deze piepjonge virtuoos werd meer maals keihard aangepakt door keiharde verdedigers die zich in een arena waanden en meenden de stier te moe ten vertolken. Zoals de roem ruchte Boey bievoorbeéld, een mannetje dat zelden meedo gen kent. De kerel beukte op harde trap kan. tr' hin de een bepaald moment zo oil!s^ vervaard op Mommens' ritP benkast in dat na afloop va de 90 minuten nog spore6 van de «liefkozing» te zie n.( waren. Daarmee was (Pj1' «taak» van Boey blijkbai niet volbracht toen de ba voor de Qostendenaar laifj niet meer te bereiken w? schopte hij onbeschaamd t gen Raymonds been. Die tu senkomst bracht Boey recht in het gele boekje va de ref. Nadien verkeek ook Wiji gaarde, een andere Oostend «breker» zich op de situatie hij trapte tegen Mommen voet inplaats van tegen ongrijpbare bal. Even wei overwogen de Lebbekenai uit het veld te nemen. Mai dat was tenslotte niet nodi| al beet de pijn, Ray beet t het einde door. Hij bewe dus hij niet alleen ongemeé rijk getalenteerd is, doch oc tegen een stevige por en et het aantal bruikbare kansen had de thuisploeg toen reeds op een royale 3-0 winst kun nen teren. Pol Bracke was uiteraard tevreden met die eerste zege. De Aalsterse trai ner wees er echter op dat teveel kansen werden gemist. „Wanneer S.K. er toe komt de kansen te benutten dan is het eenvoudig niet weg te denken uit de top van de klassering. In een zeer goed spelende oranje groen forma tie hijste vooral Uyttendaele zich als centrale middenvelder in de kijker. Ook Van der Steen en Vervecken speelden een grote wedstrijd. We zeg den reeds hoger dat Van der Jeugd weinig of niets ver mocht tegen een sterk spe lende Rufin Van de Eynde Voor S.K. Aalst natuurlijk een zege die ook zijn moreel effekt zeker niet zal missen", besloot Pol Bracke. J.V.H. Te Brugge draaide de Waregemploeg vierkant boule- vards achteraan, te weinig inspraak in het middenveld IN en geïsoleerde, eenzame spitsen van wie verwacht werd dat ze mirakelen zouden doen. Dat was de syntese van de match Club Brugge - Waregem. Trainer Van Mal- deghem, nochtans een bekwaam man, meende (misschien terecht) dat bij .aan die situatie wat moest doen. Hoe Van Maldeghem op het lumineuze idee kwam de door Guy Thijs tot internationaal gepromoveerde Gijzegem- naar uit het veld te roepen voor nieuwkomer Marievoet, weet bij vandaag misschien zelf nog niet. Hoe dan ook hij dééd het. Als een trainer een goeie zet probeert en zijn zwakste pion naar de bank haalt, wordt hij geprezen. De man die het bij Waregem voor het zeggen beeft, blunderde echter. Hij gaf nadien immers grif toe> dat hij om het even wie kon vervangen hebben toevallig viel de keuze op Haleydt omdat wisselspeler Marievoet toevallig ook rechtsvoetig is. Een argument dat nogal simplistisch lijkt. Rudi Haleydt moet je geen appelen voor citroenen ver kopen hij heeft zelfkennis genoeg om aan te voelen of hij al dan niet «draait». Uitgerekend omdat hij die vervanging als een niet te verantwoorden gok en vooral als onrechtvaardig aanvoelde, stak hij zijn mening niet onder stoelen of banken. Als de match afgelopen was, was hij gewassen en gekleed en trok er .vandoor. Een menselijke reaktie, maar die door de «bazen» niet zal genomen worden een prof is, in de huidige konstella- tie van de voetballerij geen mens meer doch een num mer. Als de «patroon» spreekt moet hij knikken en daarmee basta. Het is jammer, maar zo ver is het van daag gekomen. A| biedt <le huidige situatie ook voor delen je kan, als je voldoende talent hebt, voetballend je brood verdienen. Waarschijnlijk wordt het incident uitgepraat en valt alles in de goede plooi. Zowel de klub, een bedrijf dat moet «renderen», als Rudi zelf hebberi daar baat. bij. Geen goals, geen punten dat is de keiharde wet van de voetbalsport. Al was Sint- Gillis-Waas tegen I-lamme niet zo denderend de thuis ploeg scoorde en uitgerekend daar lag het verschil tus sen beide teams. Het duurde tot de 35e minuut voor er enige emotie kwam: op dat moment tikte Braem de bal tegen de touwen van de Wuitens. Na de citroentjes bleef het n°S een balf uur wachten naar een tweede doelpunt. Ook d&t treffertje, een kopstoot van Janssensna een hoge voorzet van Braem viel in het Hamse net. Het is dus een heel kort verhaal. Maar voor blauwwi ■betekent het oen totaal ge miste kompetitiestart week voordien had neofie Boelare aan één enkel goal tje genoeg om de volle bui mee te graaien. Nu wer het een nieuwe nederlaag Op zichzelf is dat geen dra ma. maar het feit dat Hamse scherpschutters (sic na 180 minuten voetbal no| geen enkele keer de bal voor bij een doelman trapte kopte, is een teken aan wand. Het wordt dus zoeke en experimenteren in zoete hoop dat een afdoendi remedie gevonden wordt t? m gen de kwaal. Zaterdag 18 september voetballen op het gemeentelijk sportterein te Wichelen de S.K. Veteranen tegen een team van EBES Gent. Te 16 uur wordt de match op gang gefloten. Een beker is er natuurlijk ook bij nadat deze „voetballers op leeftijd" (allen oude gloriën tussen 40 en 50 jaar) voor de zege hebben gestreden. Een receptie, en later (vanaf 20 il.) een gezellig samen zijn in de feestzaal van het Gildenhuis. Daar mogen vanzelfsprekend ook sympatisanten naartoe komen.

De Voorpost | 1976 | | pagina 20