wedstrijd Wilskracht leider Prima TWEE ERIC AAL AES STERK NA DE RUST maar geen punten... Doelman Dierckx uitblinker Een vruchtbaar jaar 'achten op laurice Cooreman EENDRACHT MELDERT VIER OP VIER JEUGDVOETBALKALENDER ~]de Provinciale [ruishoutem - W. Moarsel 1-3 BAASRODE - ZOMERGEM 0-1 3de Provinciale TERJODEN - NEDERENAME 2-0 EREMBODEGEM 4-1 VLIERZELE - voor zaterdag 18 en zondag 19 september 1976 RASENE - APPELS 2-0 Iskracht Moorsel heeft ook op de tweedie voetbaldag 1 zeer goede beurt gemaakt. Het klopte het gereputeerde •uishoutem op eigen bodem met veelzeggende cijfers. een kwartiertje aftasten lukte De Man het openings- jnt en deze stand bleef tot in de 55e minuut behouden, ïuishoutem kwam op zijn beurt wel in de aanval maar lel gevaar ging er niet van uit. Nachtergaele zou dan toch „eierjongens" weer hoop schenken door een nochtans lachtige Dauw te kloppen. In de akties van Wilskracht evenwel heel wat meer gevaar. In de 72e min. bracht :ador een 1-2 logische stand op het bord. Bracke zou it een derde doelpunt de zege veilig stellen. Al met al kan Iskracht op een goede verrichting terugblikken. Vooral Iner-speler De Waegeneer speelde zich met doelman Dauw L de kijker. De van Standaard Wetteren overgekomen spe- rs Bracke en Piscador zijn meevallers. Nu zondag wordt borsel het toneel van een derbytreffen met Terjoden als jst. Deze partij heeft aan aantrekkingkskracht gewonnen het feit dat Terjoden met de zege aankoopte en daarbij goede prestatie verwezenlijkte. J.V.H. Een drietal Roburspelcrs hebben verleden week duchtig gefeest. Ze werden immers allo drie vader. Willy Van Hoey en Jef Koels werden vader van een dochtertje, en Willy Van De Sompel zorgde wellicht voor zijn opvol ging bij Robur, vermits hij vader werd van een flinke zoon. «Het is een vruchtbaar jaar bij Robur» zegt Freddy De Mae re. «Buiten hogergenoemde spelers, staan nog enkelen op het lijstje die binnenkort gelukkige vaders worden. Dij is ook het geval onder de bestuursleden. Men zou zeggen dat het afgesproken spel was» lacht clubleider De Maere.. die blijkbaar in hetzelfde schuitje zit.. DJVLE. bij al was men te Baas- nog tevreden over het ijk spel behaald tegen lergem. Beide ploegen gen enkele doelkansen ir langs beide zijden ble- de voorwaartsen niet hun dagje. de Scheldeploeg was Da- i de meest bedrijvige ivaller en kende Etienne Keer tegenslag toen zijn er tegen de dwarslat te iter vloog. Ondanks alles ven de aanvalsakties be en de verwachtingen, en •d zowel de lokale als oekende verdediging voor al te zware problemen laatst. Het werd een ge- tbare en sportieve partij. Baasrode voelt duidelijk de afwezigheid van trainer- speler Maurice Cooreman. De man die niet alleen het spel vooraan weet te verde len maar ook regelmatig voor doelpunten zorgt. Aan de Scheldeboord hoopt men dan ook dat de trainer spoe dig zijn plaats zal kunnen hernemen om de nodige stuwkracht te brengen in de aanval en in een ploeg, die dit seizoen figuur moet kun nen slaan. Verdediging en middenveld draaien reeds op volle toeren, zodat alleen de voorlijn het zorgenkind blijft. Vorig seizoen was zulks trou wens ook het geval, maar thans wil men hieraan zo spoedig mogelijk verhelpen. V.C. Niemand kon bij de rust ver moeden dat er bij het einde van de partij een dergelijke cijferverhouding op het sco rebord zou prijken. Want globaal genomen was Erem- bodegem in de eerste speel- helft iets beter voor de dag gekomen. Het kwam dan ook aan een logische 0-1 voorsprong in de 35e min. langs Bourlon. Na de rust trok de thuisploeg onmiddel lijk en gezwind ten aanval. S.K. Vlierzele speelde nu veel soepélder en was ook meer gevaarlijk. In de 55e min stak Berckmans de lont aan voor de thuisploeg. Van dan af was het verweer van Erem- bodegem minder geordend. Het was nochtans uit straf schop dat de thuisploeg langs Rudi Meuleman op winst kwam. Het bleek toen dat Erembodegem toch zijn beste pijlen versdhoten had en alle initiatief aan de thuisploeg moest laten. Het kon dan ook niet anders of het offensief van Vlierzele moest tot doel punten leiden. In de 77e min. klopte Van Waeyenberghe de bezoekende doelman en even later legde Van Wassenhove de eindcijfers vast. De gas ten eindigden de wedstrijd met tien. Immers men had Dusong moeten vervangen wegens kwetsuur en ook Gos- se was al uit de wedstrijd ge nomen toen D'Haese gebles seerd werd. J.V.H. Rasschaert (Nederename) duelleert met De Kerpel (Terjoden) Ij Doelman Lobijn (Terjoden) doet een schot van De Smet in hoekschop afwijken (JM) De beide ploegen prezenteerden voetbal van degelijk gehalte en Nederename ondanks de nederlaag heeft aangetoond dat met haar rekening zal moeten gehouden worden. De bezoe kers waren vooral gevaarlijk in de eerste speelhelft en dwongen de Terjoden verdediging tot een doorlopende waakzaamheid. Vooral in het eerste kwartier kreeg de Resocub verdediging een paar harde noten te kra ken doch geraakte zonder kleerscheuren door het be zoekende offensief. De thuis ploeg kon in die moeilijke periode ook rekenen op een uitstekende doelman Lobijn die een paar markante red dingen bracht. In de 25e min. lukte Terjoden tot grote op luchting het openingspunt. Drogniez bracht Eric Raes in de goede positie en de doel- puntenfabrikant liet die unie ken- kans niet liggen. Neder ename dat zeker geen ge schenken uitdeelde replikeerde fel op dit openingspunt maar de vesting Lobijn begaf niet. In de tweede periode kwam de thuisploeg ontegenspreke lijk meer aan bod. In het half uur lukte Eric Raes dan het geruststellende doelpunt en opnieuw uit een precies •aangeven van Drogniez. Trai ner-speler Fons Lockefeer 'loofde de verrichting van de tegenstander en was uiterst tevreden met de prestatie van zijn ploeg. «Wij hebben een sterke tegenstander geklopt en onze ongelukkige start doen vergeten. We kunnen die eerste overwinning vooral verantwoorden door onze 2e speelhelft die in ons voordeel verliep» aldus de Resocub- trainer-speler. Zondag maakt Terjoden de korte verplaat sing naar W. Moorsel de hui dige leider. Voor Lobijn heeft deze wedstrijd wel een spe ciale beetkenis. Lobijn speel de vóór een paar seizoenen immers met Wilskracht. J.V.H. De revelatie van het seizoendebuut in „Derde C" is zonder enig voorbehoud EENDRACHT MELDERT, dat nu ook SERS- KAMP de baas bleef. Met een goaloverage van 6-1 staat geelblauw nu vooraan. tinck rood. Opportunist Etienne Van den Abbeele stond nog voor de citroentjes voor een 1-1 stand in. Afge lopen was het daarmee nog niet Dirk Persijn maakte achteraf van een schaarse ontsnapping gebruik om Schellebelle aan een onver hoopte zege te helpen. 's Voor ERPE werd het op Sparta Geraardsbergen een moeilijke match. De Ge- raardsbergenaars spaarden de roede niet en moesten zelfs een poosje met tien stellen nadat een belhamel rood kreeg. Met doelpunten van Walter Van Hauwermei- ren en Willy Tack werd de zege vastgelegd. In „Derde D" blijft S.K. GREMBERGEN ook na de uitstap naar Kruibeke pun- tenloos, al mag gezegd dat groenwit een drawn verdien de na een uitstekende pres tatie. OUDEGEM liep te Haasdonk tegen de lamp en jaagt ook nog op de aller eerste buit. SPARTA AP PELS, uitstekend gestart te gen Waasmunster, liep in Haasdonk tegen een counter, i Slechter verging het zowel EREMBODEGEM, EDIXVEL- DE en nieuwkomer HOF- STADE nog geen enkel pun tje graaiden deze drie teams mee. De keiharde 4-1 neder laag van Erembodegem te Vlierzele steekt zelfs de ogen uit. Opkikkerend is de thuis tegen Bambrugge opgelopen 0-1 van Hofstade evenmin. Voor blauwwit zat er toch wel meer in, doch toen haar doelman gewond van het ter rein .verdween, was het ver trouwen er een beetje uit. Toch duurde het tot een kwartier voor affluiten voor aleer van den Bossche Wils kracht voor schut zette. Erembodegem stak te Vlier zele uitstekend van wal en toen voor rusten werd- ge floten, had roodwit zelfs een 0-1 voorsprong bijeengetrapt. Een omgezette strafschop na de pauze werd de aanloop naar een afstraffing. SCHELLEBELLE rekende met EDIXVELDE af. Na een kwartier scoorden de Nieu- werkerkenaars en vijf min. later kreeg SOS-speler Bon- KRUIBEKE - S.K. GREMBERGEN 2-1 Tweede nederlaag in evenveel wedstrijden voor S.K. Grem- bergen, maar wel met dien verstande dat verleden weel* aan huis verdiend werd verloren, en nu ta Kruibeke er alvast een overwinning in zat, die er evenwel niet is gekomen. Noch tans speelde S.K., Grembergen een zeer voortreffelijke wed strijd. De commentaar van clubleider Burghgraeve is dan ook heel wat positiever dan een week geleden. Zondag Prov. Jun. (10 u.) Deinze - KAVD Oudenaarde - Lede Zele - E. Aalst Prov. Schol. (10.30 u.) Deinze - KAVD Oudenaarde - Lede Zele - E Aalst Gew. Jun. G (10 u.) Nieuwerk. - Erembod. E. Aalstj - Haaltent Welle - Edixvelde (10.30 u.) W. Moorsel - Denderh. (10.30 u.) Mere - SK Aalst (10.30 u.) Gew. Jun. H (10.30 u.) Baasrode - Hamme Sp. Appels - Lebbeke (10 u.) RC Wetteren - SKGremb. Lokerse - Wieze (10 u.) Hofstade - St. Wetteren (10 u.) Overmere - Berlare Gew. Schol I (10 u.) E. Aalst - Haaltert Terjoden - Nieuwerk. Kerksken - SK Aalst Gew. Schol. J (9 u.) Mere - Burst Gew. Schol. K (10 u.) Gijzegem - RC Wetteren (9 u.) Wichelen - E. Meldert (10.30 u.) Oudegem - Schellebelle Moorsel - Wieze (9 u.) St. Wetteren - Schoonaar- de Serskamp - Herdersem (10.30 u.) Gew. Schol. L (10 u.) Baasrode - Buggenhout (9 u.) KAVD - SK Gremb. Opstal - Lokerse (10.30 u.) Overmere - Berlare (9 u.) E. St. Gillis - Robur Heikant - Sp. Appels Gew. Schol N (10 u.) Bazel - Hamme B Hamme A - Haasdonk Gew. Knapen A (9 u.) Erpe - Gandasparta Serskamp - E. Aalst Gew. Knapen C (9 u.) Wiohelen - Meerdonk Opstal - Lebbeke A Lebbeke B - SNS Haasdonk - Robur Zaterdag Prov. Knapen (15.30 u.) Aalter - Lede RC Gent - E. Aalst Zele - KAVD Knapen J (14 u.) Terjoden - Iddergem Knapen K (15 u.) Aaigem - Mere Knapen L (15 u.) SK Aalst - Th. Meldert Erembod. A - Edixvelde E. Meldert - Ede Nieuwerk - Hofstade W. Moorsel - Doggen S. Moorsel - Eremb. B Knapen M (15 u.) Heikant - Berlare (15.30 u.) St. Wetteren - Zele (15.30 u.) Gijzegem - Overmere Beervelde - Herdersem Knapen N (15 u.) Baasrode - SK Gremb. KAVD - Schoonaarde (15.30 u.) Sp. Appels - Oudegem Waasmunster - Wieze Sombeke - E. St. Gillis Hamme - Buggenhout Knapen P (15 u.) Stekene - Hamme Prov. Miniemen (14 u.) Aalter - Lede RC Gent - E. Aalst Zele - KAVD Miniemen I (15 u.) E. Aalst - Ninove (14 u.) Erpe - SK Aalst Thor Meldert - Haaltert Miniemen J (15 u.) Wetteren B - Wieze (14 u.) Lebbeke - W. Moorsel (14 u.) Hofstade - St. Wett. A Lede - E. Meldert E. St. Gillis - RC Wett. Min. K (15 u.) Baasrode - Waasmunster (14 u.) Buggenhout - SC Lokeren KAVD - Zele (14 u.) SK Gremb. - Sombeke SC Lokeren A - Hamme (15.30 u.) nd 2-0 uitslag heeft voorzit- Borms van Sparta Ap- s niet al te zwaar op tion. Feit is dat we en om te winnen maar ergens moet men toch ob- jektief durven bekennen wanneer de uitslag juist te noemen is en dat was zij, zegde de Spartadirigent. En toch" verklaarde hij ons toe, „zat er een gelijk spel in, maar daarvoor moest het ons een beetje meegezeten heb ben. Nemen we de vrijschop van De Groeve en de lob van Karei Rdngoet die over de doelman maar ook nipt over de lat keilde. In de eerste time waren beide elf tallen aan elkaar gewaagd. Toch slaagden de gastheren er in op 1-0 te komen. Na vrijschop kon een voorspeler de bal doen afwijken en het reik van doelman Dierickx. Romain zou zioh echter op hetvoorplan keepen en me nig open doekje krijgen voor zijn gepaste tussenkomsten. Toch kon hij niet verhinde- 'leder vloog buiten het be ren dat Vrasene op 2-0 kwam. Op een algemene aan val langs de vleugel werd hij oog in oog gebracht met de midvoor en de eindscore was bereikt Ondanks loffe lijke pogingen van rood-wit bleven doelpunten uit. A. «Hoe erbarmelijk er verle den week werd gevoetbald, des te beter deden het onze jongens het afgelopen zondag. De ploeg had als het ware een gedaanteverwisseling on dergaan. Ze hebben bewezen te kunnen voetballen, en al leen te weinig trefkracht kan ons dit seizoen ettelijke pun ten kosten. Bepaald mee zat het ons niet. Na amper 2 mi nuten kregen we al een op donder met «on lokaal doel punt. Van dan af hebben we. het sterke Kruibeke, als het ware 45 minuten lang op hun spee'.helft teruggedrongen. In die periode vloog een kop stoot van Verschelden nipt •over, werden schoten van Van Hese en Roland Cassiman als bij wonder door de lokale doelman van een doelpunt verhinderd. Kortom aan de rust het minstens al een gelijkspel kunnen zijn. De tweede helft ging enig zins evenwichtig van start. Na tien minuten heeft doel man Friedel Roels een waar doelpunt verhinderd en werd hierbij ongelukkiglijk ge kwetst. We hebben dan een beroep moeten doen op in valler Vinck die het bepaald goed heeft gedaan. Rond de 75e minuut zorgde Roland Cassiman voor een enig mooi doelpunt.-Hij kreeg de bal uit de hoogte, controleerde op de borst on joeg vervolgens met een kracht het leder in de plaatselijke netten. Dit was eigenlijk het crusiaal moment van de wedstrijd. Amper een minuut later ging Jan Van Damme alleen door, en wan- neej; iedereen op een Grem- bergse voltreffer rekende, verkwanselde deze «de» kans van zijn leven. Enkele se conden later werd het vonnis voltrokken, maar dan aan de overzijde.» «Een spijtige ne derlaag» zegt clubleider Burghgraeve. «Nu zondag aan huis tegen Waasmunster moe ten de eerste punten gewon nen worden». D.M.E.

De Voorpost | 1976 | | pagina 21