'9 JEUGDPAGINA GEKNIPT ng^-ABC Dkt iuiteiten - kalender in JEUGDATELIER TANU IS GESTART NIEUWSVAN MARCELLINOKLUB NIEUWSVAN JEUGDKLUB 'T SATELLIETJE yVY r HEB STEEDS BIJ DE HAND VAN TELEFOONNUMMERS^ .EN ADRESSEN soiers t Gijz Iremb Lalst uitsla derlas ble# i Niej irsterÉ drietT illekefl >r Hof en kwal Waltl oethei •h ko Stad| ?n. Vict| k op 1 ide et. derlai jer e dot >P Hel I RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Gram bergen. leeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste prijzen der matras sen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18, Aalst ar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, schoten en handelaars Rechtstreeks aan fabneksprijzen (enig in Bel gië). Schoolstraat 54, Aalst. lendermondse Rijschool 052-21.37.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onderricht door gespeöahzeerde personen De Dendermondse Rijschool, Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde. leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen i uro-Home 052-21.62.71 Binnenhuisdekoratie O.L -Vrouwstraat 33, Lebbeke De totaalzaak voor het Interieur I esmeed 052-21.27.62 m terrasafsluitin- metalen trappen, trapleuningen, balkon- ei ge>i, poorten enz M. De Backer, Kon Albertstraat 75, Dendermonde. erman 052-21.38.16 Michem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16. St.- Gillis-Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen Po-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping Statiestraat 21Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels Lom, jeen nerust 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhou ding Inlichtingen bij Van den Berghe, Droeskouterstr. 12, Haalt ert attoflex 052-21.11.77 de bedvering voor een goede nachtrust. Verdeler voor de streek Meubelen E. De Petter. Kon. Albertstraat 14„ Sint-Gillis-Dendermonde. I eubelen De Wolf 053-21.63.91 vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette. tergal enz Zonneblinden. Luxaflex, Louver- drape. vouwdeuren, modern fold, meten, afwerkerf en plaatsen. N Guido Michem, Potiaulaan 11. Dendermonde. I ubliciteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een voudig begrip wordt omgezet Raadpleeg haar specia listen. luando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken quis, quid, quo, quando. quomodo enz wie, wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper. loelsie Kleding de zaak die met haar tijd-meegaat Franz Courtensstraat 32, Dendermonde. 052-21.16.11 Couponnenhuis 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst zoekt 052-21.21.20 gezelschapsspelen v jor groot en klein. Een overgrote keus vindt U in de boek- en papierhandel P. Van Geertruyeri-De Ridder, Dijkstraat 5, Dendermonde. Ook alle planafdrukken. |an weekbladen tot visitekaartjes 052-21.40.60 alles even keurig en verzorgd. In Groep De Cuyper gaat het er niet om of het over een ultrasnelle rotatiepers dan wel bver een oerprecieze Heidelberg loopt. Kwaliteit primeert. l+y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper I vonne en Jozef 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman. Gentsestraat 4-6. Aalst Alle herstellingen. 1 jaar waarborg, gratis onder houd Prijzen vanaf 4 900 F tot 150 000 F Alle modellen uit voorraad leverbaar Sinds zaterdagnamiddag 11 september bestaat er in Aalst een nieuw jeugdatelier. Na Team (In Kreja), Joepie-Tipie (in Terlinden), Klakson (in het C.S.V.) werd ook vanuit jeugd- klub Tanu een jeugdatelierwerking opgezet. Elke zaterdag namiddag van 14 tot 18 uur zullen kinderen van zes tot veertien zich kreatief kunnen uitleven onder begeleiding van gebrevetteerde monitors en monitrices. Vorige zaterdag kregen de ouders de gelegenheid de lokalen en het opzet van de werking te leren kennen. In leeftijdsgroepen leerden de 22 opgedaagde kinderen mekaar en hun begeleiding kennen al babbelend en spelend. HOE HET GROEIDE Het sukses van jeugdate liers kan niet ontkend wor den! Amper in enkele jaren tijd ontstonden op vele plaatsen ateliers. Los van bestaande jeugdbewegin gen of -verenigingen poog de men toch kinderen ne jongeren hun kreatieve ta lenten te laten ontdekken en ontwikkelen zowel binnen als buitenshuis. In Tanu voelde men de nood aan ook met een jeugdatelierwerking te starten. Voor een groot aantal kinderen bleken de bestaande ateliers immers te ver af te liggen. In het nieuwbouwkomplex waar jeugdklub Tanu gevestigd is bestaan de materiële moge lijkheden! Een viertal loka len kunnen tijdelijk of voort durend ingenomen worden door het nieuwe atelier. Ook de noodzakelijke bege leiderszijn er! Men beschikt er momenteel over een elftal monitors en monitrices. Dirk Rimbaut, Patrick Pat- tyn, Brigitte Verhaeghe, Lin da De Neef, Herman Van De Keer, Wim en Jos Groot- vriendt, Pierre Brué, Partine Schollaert, Patrick Huion en Patrick Schollaert vormen de verantwoordelijke bege- leidingsploeg. Ze zijn allen gebrevetteerd en deden sta ge bij S.V.V. (Soc. Vooruit ziende vrouwen), M.J.A. (Mutualiteit voor Jonge Ar beiders), S.J.I. (Socialis tische Jeugd-lnstituut), N. D.S. (Nationale Dienst voor Speelpleinen) of elders. Ze zijn tussen de zestien en de twintig jaaren zijn allen ge brevetteerd. Financieel draagt jeugdkfub Tanu enorm veel bij tot het Elke zondagnamiddag wordt weer in de filmzaal van Marcellinoklub, Capucijnenklooster, Capucijnenlaan 95 een film vertoond. De toegang is vastgesteld op 25 fr. Defilm begint om 14 uuren eindigt gewoonlijk rond 17 uur. In het vooruitzicht 19 sept.: De Brug over de rivier Kwai. (Engelse krijgsgevangenen in Japan 26 sept.: De drie musketiers. 3 oktober. Arenden vallen aan (bevrijding van een gestapokamp in de Alpen) 10 okt.: Helikopter Spionnen (speurtocht naar een geheim wapen) 17oktHet onbekende eiland (een eiland vol geheim zinnigheid) 24 okt.: Vrij als de Wind (waardevolle boeiende avonturenfilm) 31 okt.De Woeste planeet (satirische tekenfilm) 7 nov.OliverTwist (muzikale komedie) 14 nov.de kolos van Rhodos (histspektakelfilm over dit zevende wereldwonder) 21 nov.: Waldo de Onbevreesde (Dramatische vlieg tuigfilm) 28 nov.: Kuifje en het Haaienmeer 5 dec. De Cracks (komische wielerwedstrijd met Bourvil) 12 dec.De Heldendaden van Hercules (de krachtige en onoverwinnelijke) 19 dec.De Snul (humoristische politiefilm met Bourvil en de Funes) 26 dec.: Buffalo Bill, de Held van de Far West, (indianenfilm) Voorkinderen 19/9: Marcellinoklub: De Brug over rivier Kwai. (Engelse krijgsgevangenen in Japan). Begin: 14 uur. 25 fr. 19/9: Grootse spelnamiddag met het circus Dumbo ingericht door K.S.A.-Sint-Maarten, Esplanade 6, Aalst. Gratis. Begin 14 uur. 19/9: Groot Dorpsspel «Een tegen allen» voor elke Erpenaar tussen O en 77 jaar om 14 uur. Inrichting: KSA St.-Martinusen Chiro-Jargill 18/9: Jeugdnamiddag in Tanu te 14 uur. 22/9: Poppenspel «Zjaw, de gele haai»-13.30 uur in 't Kapelleken/14 uuropde Moorselbaan (Parochiezaal). Kleinkunst 18/9: Delia Bossiers en Aura in het C.S.V.Welle- kensstr. 45, Aalst20 uur. 19/9: Jan De Wilde in Tanu, Houtmarkt 1, 20 uur. Kaarten 50 fr. Voorprogramma: Mieke en Joost Van Dorp. 25/9: Gerry Lockran in Parnassos, stw. op Ninove, Denderleeuw. 2/10: Koen De Bruyne in Dido, Oude Heirbaan, Erpe. Film De Brug over de rivier Kwai (oorlogsfilm) in Kreja, Driesleutelstraat 51, Aalst op zondag 26/9 te 20 uur, 35fr. inkom. Film voor kinderen zie hoger. Dansen Tanu, Houtmarkt 117/9en 18/9vanaf22uur. Dido, Erpe: TD ten voordele van nieuwe discobar op 28/9 St.-JorisclubTD op 25/9 (vandaag begint ook de eerste les van de danscursus). 't Satellietje: volksdansen op 18/9 voor 12- tot 14 jarigen. Free podium 18/9 in Tanu om 18 uur (Houtmarkt 1) welslagen van het atelier-g projekt. Al het nodige mate riaal zoals papier, penselen, verf, administratieonkos- ten...wordt bekostigd door deklub. Na een jaar werking hoopt men ook op subsidies van de Socialistische Fede ratie voor Jeugd-Ateliers en kunstgroepen (SFJA). De in geschreven kinderen moe ten enkel twintig frank beta len om een jaar lang verze kerd te zijn! Om zoveel mogelijk kinde ren in te lichten over de start van het jeugdatelier werd langs verschillende wegen publiciteit gemaakt. Aan de kinderen uit het Aalsterse die deelnamen aan de S.V. V.-kindervakanties aan zee of in de Ardennen werd een persoonlijke uitnodiging verstuurd. Daarenboven werden ook in (zoveel mogelijk) scholen gestencilde berichten uitge deeld. Dit kon gebeuren in de Stadsschool en het Ko ninklijk Lyceum. Echter niet in het Koninklijk Atheneum. De directeur aldaar achtte het initiatief te gekleurd om er in een «neutrale school informatie over te laten ge ven. De organisatoren merk ten wel op dat in het atelier niet aan politiek gedaan zal worden en dat iedereen, van welke strekking ook, wel kom is. Tegen het direktie- besluit kon echter weinig begonnen worden. Wel mochten ze aan de ingang van de school de papieren verspreiden... DE STARTNAMIDDAG Op deze eerste bijeenkomst kwamen 22 kinderen opda gen al of niet onder begelei ding van hun ouders. De monitorsploeg wilde deze dag zo gezellig en feestelijk mogelijk laten verlopen en had daarom voor een glaasje wijn en een versnapering ge zorgd. Ondertussen werden adressen genoteerd en werd aan de ouders zoveel moge lijk inlichtingen gegeven o- ver het opzet van het jeugd atelier. Daarbij kregen ze de kans de lokalen te bezich tigen want in kleine groep jes werden «geleide rondrei zen» ingericht. Zo rond drie uur werden de activiteiten gestart. Plezante kennisma- kings-en losmakingsspelle- tjes werden gedaan en er werd gepeild naar de ver wachtingen van de kinde ren. Men wil immers de ate lierwerking zoveel mogelijk doen beantwoorden aan wat de kinderen wensen en hoe zij het zien. Dit is ook de reden waarom geen jaar- of zelfs maandprogramma op gesteld wordt. De monitors menen immers dat dan wei nig of geen kans meer be staat voor actualiteit en ver wachtingen van de kinderen zelf. HOEDEVERDERE WERKING GEZIEN WORDT In vier leeftijdsgroepen (6-7, 8-9, 10-11-12, 13-14 jaar) zal zowel buiten-als binnen het gebouw gewerkt en ge speeld worden. Kreatieve technieken als schilderen; boetseren, papiermaché, plakken, toneelspelen, lichamelijke expressie zul len hulpmiddelen zijn om de scheppingsdrang van de kinderen los te weken en te bevorderen. Zoveel mogelijk moet volgens de monitors van de kinderen zelf komen. Zij «begeleiden» enkel. Zo wordt gedacht in de nabije toekomst aan een toneel stuk. Het ligt in de bedoe ling dat de kinderen dit stuk volledig organiseren en spe len! Ook de inrichting van de lokalen wordt aan de fanta sie van de jongens en meis jes overgelaten. Meteen le ren ze hoe op kreatieve wijze lokalen, dode stenen tot een brok gezelligheid, funktio- nele gezelligheid, kunnen gemaakt worden. Kreativi- teit is immers niet enkel plakken en schilderen, het is ook de inschakeling ervan in het leven van alledag WAT IS DE MINIMUMLEEFTIJD VOOR EEN JEUGDMONITOR? Op dit gebied is duidelijk nog weinig koördinatie tussen de verschillende inrichtende verenigingen, jeugdateliers, jeugdbewegingen, mutualiteiten...En kele feitenBij de jeugdkampen van Bond Moyson kan men vlugger monitor zijn dan bij die van de Christelij ke Mutualiteiten. In jeugdatelier Tanu is de jongste monitor 16 jaar terwijl in Team een zestienjarige die reeds een jaar er werkte moest stoppen voor een jaar wegens te jonge leeftijd. In de meeste jeugdbewe- gingsgroepen zijn leiders en leidsters minimum ze ventien, in weinige andere zestien bij Chiro Sjaloom 18 jaar. Praktische interne regelingen? Willekeur? Stuntelige regelingen? Pedagogische maatregelen? Joost mag het weten! VOORDELEN VAN EEN LIDKAART Jeugdclub Ypsilon wint de prijs van de beste propa ganda van Lidkaarten. Een citaat uit haar recente brief aan «sympathisanten»:«het is mogelijk zaterdag een lidkaart te kopen voor de rest van het jaar, deze kost maar 50 frank. Dan kom je, zoals de andere leden, gratis binnen (op de andere thé-dansants). Niet-leden betalen 25 fr. Als je nu ook nog weet dat er dit jaar nog 4 maandelijke t-dansants zijn, waarop je dan gratis binnenkomt, kan je zelf uitrekenen of je lidkaart je portefeuille wat dikker laat. Naast «originele» TD's denkt Ypsilon dit semester ook nog een ijsschaatsen, zeefdruk, dropping en...Johan Verminnen! STUDENTENNIEUWS Mensen die naar Leuven of Gent verder studeren zullen in oktober naast de talloze studentengenoot schappen, fakulteitskringen en klubs zoals steeds ook verenigingen aantreffen als KVHV, LVSV, Amada, Vujo, CVP-jongeren, KUC-Univ. Parochie. Dit jaar komt daar een nieuwe bij. Naar het voorbeeld van Chiro in Leuven wil ook K.S.A. als jeugdbeweging zich over het studentenmilieu buigen. Ze wil trachten de K.S.A.-V.K.S.J.'ersginderbij mekaar te brengen in een gezellige sfeer en wat dieper ingaan op specifieke studentenproblemen. WERELDWINKEL-AALST In de Wellekensstraat nummer 45 is er sinds onheug lijke tijden een Wereldwinkel gevestigd die vroeger open was vier dagen van de week, drie dagen, twee dagen, één dag...nu weer twee dagen! Naast vrijdag avond ook zaterdagnamiddag nu! Ter opfrissing: in een Wereldwinkel kan je Derde-Wereldprodukten ko pen als thee, koffie, honing, siervoorwerpen. Je vindt er ook brochures, boeken, affiches en ander informa tiemateriaal over onze wereld en de derde wereld-lan den en -problematiek. Effe binnenlopen. Inkom vrij! VLAAMSE KERMIS IN HET SINT-MAARTENINSTITUUT GOEIE REKLAMEPOOL? Je zou zo denken. Op dit schoolfeest waar zoals in elke andere school die feest veel volk (leerlingen, ouders, oudleerlingen, leraars en de traditionele «sympathisanten») naar toe komt is het blijkbaar niet ondenkbaar een beetje publiciteit te maken. Aan de ingangen zagen we de plaatselijke K.S.A.-bond met gestencilde uitnodigen voor haar grote openingsron de met het «circus Dumbo» en op de koer merkten we ook een aantal mensen van het C.S.V.-'t Fabriekske die de wereld kond deden dat Delia Bossiers en Aura bij hen komen zingen. KOMT BOTS IN DE MADELON? Door welke onverlaten werd dit bericht {le wereld ingestuurd? «Bots» (van «zeven dagen lang», weeet je wel...) zou komen zingen in de Aalsterse danszaal «Madeion» op de Grote Markt. Bovendien zou de inkom gratis zijn. Een telefoontje naar de betrokken inrichting maakte ons evenwel diets dat dit bericht op niets steunt. «Wij weten van niets» antwoorde «Bea van 't Pompierke». Men zegge het voort! Tussen haakjes, mensen die Bots toch willen zien kunnen in Gent terecht op vrijdag 8 oktober om 20.30 uur in het Casino Citadelpark. Stichting Leon Lesoil richt deze avond in. Toegangskaarten in voorverkoop aan 80 fr. (normaal 100 fr). te verkrijgen o.a. bij Rode Militant, St.Kwintensberg 52, Gent (tel. 23.06.15) ZUSTER ANSFRIEDA GAAT WEG... Al sinds vele tientallen jaren (neimand weet precies hoelang) stond onveranderlijk vooraan in de derde kleuterklas van de St.-Annaschool (Spaarzaamheids straat) zuster Ansfrieda haar kleine mannen (en nu ook sinds enige jaren: meisjes) te vertellen, voor te zingen, poppenkast te spelen, spelletjes aan te le ren,...Zovele generaties zijn door haar handen ge weest en iedereen in de St.Annawijk kende haar. Wanneer men haar zag dan dachten velen ook terug zowaar aan de tijd toen ze zes waren. Nu gaat ze weg uit Aalst en een «huldigingskomitee» werd gesticht. Nu zaterdag 18 september gaat om 17 uur een dankmis door in de Sint-Annakerk waarna er een receptie plaats vindt in de St.-Annazaal. Hier wordt haar ook een geschenk overhandigd (de ingezamelde gelden hiervoor komen van giften van de parochiege meenschap). De Uurregeling dit jaar van 't Satellietje (Capucijnen laan 95) ziet er als volgt uitvrijdag van 19 tot 22 uur voor 16 tot 20 jarigenzaterdag van 14 tot 17 uur voor 12 tot 14 jarigenzondag van 10 uur tot 12 uur en van 14 uur tot 17 uur voor 14 tot 16 jarigen. Buiten deze openingsuren is er geen toegang tot de terreinen en lokalen. De jeugdverantwoordelijke is pater Laurent Bruggeman. Het septemberprogramma ziet eruit als volgt Vrijdag 17/9: vanaf 19 uur: filmvoorstelling. Welke film is nog niet bekend Zaterdag 18/9: volksdansnamiddag Zondag 19/9: filmvoorstelling in Marcellinoclub- verband «De Brug Over de Rivier Kwai» (een film over Engelse krijgsgevangenen in Japan) Vrijdag 24/9: Muziekbeluisteren Zaïerdag 25/9Een bezoek in de Keizershallen iaan de Week van de Vrije Tijdsbesteding

De Voorpost | 1976 | | pagina 25