t *- Srt Kandidaten in deFalluintjesgemeenten V **«5 6 -17-9-76 - De Voorpost GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN Als inleiding tot de komende raadsverkiezingen in Groot-Aalst wil De Voorpost» U laten kennismaken met de kandidaten van de verschillende gemeenten, twee per partij, voor zover voorradig. Vandaag beginnen we met de kandidaten van de gemeenten Baardegem en Meldert. Volgende week komen dan MoorselenHerdersem. VOLKSUNIE 3. De Boeck August Baardegem 5. Boel Jan Herdersem 9. J acobs Gaston Moorsel 15. De Coninck Petrus Meldert 16. Gilbert A. Moorsel 21De Luyck-Vercauteren Moorsel 23. Arts Oscar Herdersem 27. De Petter Albert Moorsel 34. Pots Pieter Moorsel P.V.V.-3 4. De Maght-Aelbrecht Anny Meldert 6. Moens Valentine Herdersem 8. Van LaethemJean Moorsel-Aalst 10. Redant Oscar Moorsel 11Delgouffe Marcel Baardegem 15. De Meersman Frans Herdersem 18. Lambrecht Antoon Herdersem - Aalst 19. Fieremans Ronny Baardegem 22. Van Eeckhoorn Clement Baardegem 30. Saeys René Herdersem 31. BeeckmanOmer Moorsel 34. Boeykens Paul Baardegem - Aalst 36. Vereecken Frans Moorsel C.V.P. - 4 3. Uyttersprot Raymond Moorsel 6. De Pauw Robert Baardegem 7. Stockman Paul Herdersem 10. Nuelant Frans Meldert 11. Van de Sijpe Lambert Meldert 23. Beulens Maurits Herdersem 24. Willems Willem Herdersem 26. De Neef Alfred Herdersem 27. Van der Borght-Carlé Moorsel 28. Matthieu Frans Moorsel 29. Lievens Frans Meldert B.S.P.- 5 6. De Sutter Hebert(Tuur)Herdersem 7. Saerens Louis Moorsel 14. De Coninck Ludovic Baardegem 20. Bruyninckx Petrus Meldert 34. Saeys Matthieu Meldert CP - PMO - 2. De Brucker Herman - Baardegem 'Als vroeger voorzitter van de PVV-afdeling Baardegem was ik steeds nauw betrokken bij de politieke aktie maar stelde me nog nooit kandidaat. Plaatselijk afgevaardigde van de liberale sociale werken en bode vanhet algemeen syndikaat leek ik een aangewezen man te zijn om me kandidaat te stellen en zo enigerwijze nonkel Oscar op te volgen. Buiten het feit dat ik mijn Overtuigd socialist van reeds ioveel jaren terug en tevens okaalhoudervande plaatselijke Louis Albert Benoit DE CONINCK 14e plaats BSP, autobestuurder, 58 jaar, Eerdegemstraat 33, Baardegem Matthieu SAEYS 34e plaats B.S.P., licentiaat, nu bouw arbeider, 37 jaar, ongehuwd, Hoogstraat 70, Meldert 'Reeds meer dan dertig jaar partijlid heeft men me, na het zich niet kandidaatstellen van Pots en Van Den Bossche, gevraagd, als ondervoorzitter van de plaatselijke afdeling mijn kandidatuur te stellen. Ik zelf weet zeer goed dat ik geen enkele kans maak om verkozen te worden, maar toch moeten de mensen van Baardegem de kans krijgen voor een eigen kandidaat te stemmen. Ik doe dan meteen een oproep dat iedereen die achter mijn naam zou stemmen het ook zou doen voor kameraad Louis Saerens van Moorsel die op de 7de plaats staat. Hij is de rechte man die een kans maakt om ons, socialisten, in het bestuur van Groot-Aalst te vertegenwoordigen en met de hulp van Baardegem en Meldert bij Moorsel wordt hij wis en zeker onze mandataris. Uiteraard hadden we hier liever de kleine fusie gezien met de Falluintjesgemeenten en ik stel me persoonlijk de vraag wat er gaat gebeuren met onze ouden van dagen, die het zeer moeilijk zouden kunnen hebben om het gemeentebestuur te kunnen be reiken. Ik kan me dat goed voorstellen: we wonen hier in de Eerdegemstraat al op een uit hoek van Baardegem en wat gaat dat nu worden met Groot- Aalst waarvan het centrum ongeveer tien km van hier ligt? Gaat men te Baardegem een bureel laten of niet? Het BSP-programma werd te Baardegem voorgesteld omdat ik als kandidaat hier zeer weinig steun geniet en men me zo een riem onder het hart wilde steken want alhoewel we leden genoeg hebben, een tweehonderd, komt er hier maar weinig hulp. Aan de mensen van Baardegem vraag ik dat ze zich zouden laten Aan de mensen van Baardegem vraag ik dat ze zich niet zouden laten in slaap wiegen maar het socialisme van het vroegere Baardegem zouden laten herop bloeien'. 'Van huis uit socialist, door mijn vorming zo in het middelbaar als in het universitair onderwijs nog geaksentueerd, ben ik reeds een tiental jaar partijlid doch kan didaat ben ik nu pas voor de eerste maal. Als licentiaat economie werkte ik bij het departement van Economische Zaken doch na de wervingsstop werd mijn kontrakt verbroken en om het onderwijs waar ik daarna werkte benoemd te raken moest ik van kleur veranderen en dan ging ik nog liever stempelen, na mijn leger dienst vond ik geen passende werkkring en nu werk ik dus gewoon als bouwarbeider, als maneuver. Als jong kandidaat vind ik wel dat de jeugd op de verschillende lijsten veel te weinig aan haar trekken komt en dat het vooral rijpere mannen zijn die de lakens uitdelen had men voor mij de 8e ol plaats voorbehouden doch dat ik wel inzag dat de pi; weinig belang zou hebben li< die 'goede plaats' voor ki daten die er meer belang hechtten en ze, wegens verdiensten, misschien ook verdienden. Als aktiepuntei ik vooral de sociale woningb| waar in de streek toch weinig wordt gedaan met al ermee samenhangt als ge* plan en toelagen bij huwelij! geboorten en dergelijke. Ook ik me inzetten voor de uitb< van het toerisme en het waren van het landelijk karal van onze streek. Prange problemen zijn ook de minin sportinfrastruktuur en de handeling van het huisvuil, fusie met Groot-Aalst heb reeds betreurd maar we moq>en ermee leven. Tot slot doe ik oproep tot de jeugd hun sterfiek geven aan iemand van hen, een 'jonge'.' do lidc Frans NUELANT 10e plaats C.V.P., postbode, le schepen, 63 jaar, gehuwd, Hoogstraat 6, Meldert Herman DE BRUCKER 2 e plaats PMO - CP, bediende, 39 jaar, 1 zoon, Molenstraat 28, Baardegem 'Van mijn jonge jaren af was ik in de politiek geïnteresseerd en bij de door van Nonkel Dolf, burgemeester Adolf Nuelant. was ik volgens zijn reeds vroeger geuite wens zijn opvolger. In 1958 was ik dan voor de le keer kandidaat en werd met sukses verkozen en reeds in 59 werd ik schepen, funktie die ik nu reeds achttien jaar bekleed. Met ons bestuur hebben we voor Meldert veel gepresteerd. Voor de grote wegen werd gezorgd en ook de kleinere werden geasfal teerd. De verbetering van de hoofdweg door de gemeente volgt weldra. Ook kwam er een moderne verlichting met sedert tad Kew enige tijd een feeërieke verlig ting van de dorpskerk en e Rochuskapel en de waterbe je ling werd gerealiseerd. Gezo werd eveneens voor een nii modern schoolgebouw met en zwemgelegenheid en gemeentebestuur kocht ook vuilnisbelt. Zelf heb ik bedrijven van politiek steeds een 'hobby' aangezien en hac deugd van voorde mensen ieta kunnen doen. wat reeds zÊ velen ondervonden hebben. Ik wel verder in de poli' blijven om deze verloren uithi van de grote stad te hel| verdedigen en onze mensen dienst te kunnen zijn op all< gebied. Ook vind ik het belangrijk de nieuwe stad het verenigii leven zou stimuleren en I turele sportieve en andere renigingen de nodige ftnam steun zou verlenen.' Ronny FIEREMANS 19e plaats PW, postbediende, 39 jaar, 3 kinderen, Elderberg 36, Baardegem. steentje ertoe wil bijbrengen om de PVV een mooi resultaat te laten behalen ligt me het lot en de toekomst van de plaatselijke maatschappijen fel aan het hart. Zelf voorzifler van de Wieler- klub en sekretaris van de winkeliersbond is een van mijn betrachtingen dat de maat schappijen in hun huidige vorm zouden mogen blijven bestaan en dat men er hen de middelen zou toe verlenen, ook in Groot-Aalst. Alhoewel ik nooit een fervent voorstander van de fusie met Aalst ben geweest heeft de uitleg in de partij me overtuigd en meen ik dat we er niet slecht bij zullen varen. Misschien zullen er negatieve kanten aan zijn maar alleszins zullen er ook positieve zijn. De uitslag voor de PVV in Baardegem in 1970 kunnen we niet als basis nemen, 't Was een slechte beurt en bovendien hadden we toen een onvolledige lijst. Waarop ik me vooral steun is uiteraard het sociaal dienstbe toon dat ik jaar in jaar uit als bode uitoefen en waarvan ik hoop dat de mensen het ten gepasten tijde zullen in aan merking laten komen bij het kiezen van hun kandidaat.' 'Aanvoelende dat er een leemte kwam in de verdediging van de ware democratie werk ik reeds verschillende maanden aan de voorbereiding van de oprichting van een Centrumpartij, een partij die zich rechts van de liberalen wil opstellen doch evenwel niet uiterst rechts. Alhoewel we énig sukses ver wachten gaat ons streven uit naar de oprichting van een nationale partij die zowel in Wallonië als in Vlaanderen in elk arrondissement bij de vol gende parlementsverkiezingen passende lijsten wil indienen. Voor deze verkiezing sloten we een cartel met de PMO, de Partij voor Onafhankelijken en Middenstanders, die op vele punten een gemeenschappelijke visie heeft met de CP. Primordiaal stelt onze partij de bescherming van de arbeid en van het produkt van deze arbeid als huis. grond, goed, aandelen, bezit en is dus uiteraard gekant tegen overdreven belastingdruk en steeds verder eskaladerende staatsinterventie. Ze stelt zich op tegen de overdreven inmenging en in vloed van de syndikaten die volgens haar dienen vervangen te worden door' neutrale be roepsverenigingen. Ze klaagt aan corruptie, bedrog, het ondergraven van het privaat initiatief en het voortdurend knagen aan het eigendomsrecht, een fundament nochtans van onze samenleving. De Centrumpartij is tegen de klassestrij die oproept tot ge weld. tegen de systematische ondermijning van ons Westers bestel en wil zijn. de partij van de hernieuwing, de partij van geluk en voorspoed, de Partij van het Volk'. Lambert VAN DE SIJPE 11e plaats C.V.P., TV-producer, raadslid, 42 jaar, 4 kinderen, Putstraat 11, Meldert 'In de politiek kwam ik omdat zulks de énige mogelijkheid is om ideeën in de praktijk konsekwent te kunnen omzet ten. Zich verkiesbaar stellen zie ik als de konfrontatie met het. kiezerskorps i.v.m. eigen ge loofwaardigheid. Samen met Frans Lievens. de huidige voor zitter, J. Muylaert. Frans Nuelant en enkele anderen werd dan in '68. ruim vóór de verkiezingen, de plaatselijke CVP opgericht en alhoewel niet ten volle geslaagd was toch een aanvang met de opbouw ge nomen. Reeds in '68 kon de afleiding zich manifesteren bij de aktie om vergoeding voor de boeren i.v.m. de buisleiding Antwerpen-Baudour en samen met de Culturele Kring en landbouworganisaties had op 1.12.68, twee jaar vóór de Raad van Europa tot instellen van een natuurbeschermingsjaar beslist, te Meldert de officiële boomplantdag pl; Verder kan ik niet zonder ét trots vermelden de vorming de nieuwe entiteit, de 'Falli tjes' met erbij de V.V.V. en Pikfeest waarbij aan de lal bouw een nieuwe dimensie, van de rekreatie, werd tcx voegd. Dat ook andere part nu van de 'landelijkheid' gef^ gen kan ons enkel verheugen kiezer zal wel weten uit w< en hoek de aktie kwam. In elk gé* lijkt een concencus over rekreatieve rol van de Falluin in Groot-Aalst verworven. ing Als verdere aktiepunten zie vooral het behoud van vruchtbare landbouwgrond, sanering van onze waterlo| van bij de bron. het stimul* van de volkskultuur (met cenk maar ook met ideeën) en realisatie van ons aller weid, Aalst weerom in een veld groen!' Robert DE PAUW 6e plaats C.V.P., flskaal raadgever, burgemeester, 49jaar, 3 kinderen, Mechelseweg 5, Baardegem °i c#n f Piet DE CONINCK 15e plaats V.U., houthandelaar, 49 jaar, ongehuwd, Eeckhoutstraat 19, Meldert. 'Als ik nu in de politieke arena verschijn is zulks voor een belangrijk deel omdat ik. van huis uit, ingeboren, steeds een overtuigd en trouw Vlaming ben geweest en dat ik aan de mensen van Meldert en omgeving de gelegenheid wil geven te stem- BRUYNINCKX 20 e plaats BSP, metser, 50 jaar, 2 kinderen, Abdijstraat 28, Meldert BSP-afdeling Meldert kon ik me in deze verkiezing niet afzijdig opstellen en vond het een plicht de partij waarvoor ik bij vorige verkiezingen steeds getuige ge weest ben. en steeds socialistisch gesyndikeerd, mijn kandidatuur op vraag van de pas overleden Juul Van Droogenbroeck, voor te dragen. Persoonlijke ambitie heb ik allerminst; ik doe het enkel als steun aan de Partij. Wat me bij een wandeling door Aalst-stad wel opviel is, benevens tal van goede zaken, ook enkele zeer negatieve. De toestand van sommige Aalsterse straten is écht slecht te noemen, zulke straten liggen er te Meldert en omgeving echt niet meer. De 'trottoirs', men is toch in een stad. zijn soms in een staat dat er men er zijn benen zou breken en over de toestand van de Dender wil ik maar liever zwijgen. De stank komt u reeds van ver tegen, en kruipt zelfs in uw kleren. Aan al die punten zou ik willen dat de Partij verandering, en verbetering brengt. Ook zou ik vragen dat alle verenigingen, ook schuttersmaatschappijen zoals de onze, door de stad betoelaagd zouden worden en dat er geen vriendjespolitiek zou gevolgd worden: de ene wel. de andere niet. Gekozen, of niet gekozen, voor de mensen van Meldert ben ik de man die men kan aanspreken als er iets verkeerd loopt of te vragen is: voor hen trek ik dadelijk bij «den Bert». men voor iemand van hun gedachte, die ze bovendien goed kennen. Ook vind ik het zeer belangrijk, en dit dan buiten de kleurcnpolitiek. dat de buiten gemeenten in de nieuwe entiteit degelijk zouden vertegenwoor digd zijn want alhoewel de bewindslui van de Stad nu wel toegeeflijk schijnen is nog af te wachten hoe hun houding na 10 oktober zal zijn. Hoofddoel is voor mij dat de Vlaming meester wordt in eigen streek en zich niet verder de les laat spellen door Wallonië en Brusselse franssprekenden. Deze verkiezing zie ik dan ook als een voorbereiding, als een aanloop naar de volgende wet gevende verkiezingen. Onze par tij. de Volksunie, is «iedereens partij» die wil werken aan een positieve heropbouw van de maatschappij, die een welvarend Vlaanderen wil, los van Brussel se en Waalse willekeur. Uiteraard waren we tegen de fusie met Groot-Aalst doch vermits de kans op een Falluin- tjes-fusie verkeken is willen we er toch voor zorgen dat aan de eigenheid van onze streek niet wordt geraakt. Als U uw stem geeft aan de Volksunie dan stemt U uiter aard voor een partij die jong is. dynamisch en daarenboven geloofwaardig'. 'Alhoewel grootvader schepen was te Mazenzele, ik van huis uit christelijk werd opgevoed en uiteraard deelnam aan de jeugdbeweging kwam mijn in trede in de politiek toch eerder toevallig. In '56 nogal in de kijker lopen in het toneel, in het verenigingsleven en vooral we- ge mijn aktiviteiteu i.v.m. de pensioenwet voor zelfstandigen wer< ik door Paul Claus aangezocht te trachten de CVP te Baardegem te doen herop leven en een nieuwe gestalte te geven, vooral daar gevreesd kon worden dat de PVV met reeds drie zetels een verdere door braak in Baardegem zou kun nen forceren. Na twee 'stages' de oppositie waarbij ik in 58 lijstduwer reeds het groc aantal stemmen had met 'H nieuwing' en in '64 slee verloor met 1.15 stemn (bonte) behaalde ik. in komende uit de oppositie ru 40% van de uitgebrachte ste men. Ons programma van IS werd niet alleen gerealiset maar overtroffen. Vernoem we enkel de verbetering van kleine wegen (14). het plan aanleg van nieuwe wegen wa bij de werken aan de Hoogstri in aanbesteding zijn en Eerdegemstraat voorzien, openbare verlichting (een van beste van de streek), de kab televisie. het algeme rioleringsplan. de maandelijl ophaling langs elk huis v groot huisvuil, de verfraaii |f| door parkjes, beplantingen. verbetering van de landbou wegen, het realiseren van r waterbedeling(plan reeds van '65 vergeten), de restauratie vi de kerk. de aankoop van el hoeve met 1 ha als Cultufl Centrum v.d. Falluintjes, enz. Als ik nu. bij ontstentenis v enig andere geldige kandidatu verder ijver is zulks uiteraard onze mensen niet in de steek laten, om het milieu te help saneren en vooral belangen van de kleine midde standers en de vrije beroepen behartigen'.

De Voorpost | 1976 | | pagina 6