HIST KEES IN BRONS AAN MHENDRIES IN GEBRUIK GENOMEN Hugo Leyssens slachtoffer van dodelijke val Editie Aalst U LEEST DEZE WEEK esterd itbaan. Een Btenaar. De Voorpost jVRIJDAG 24 SEPTEMBER 1976 29e JAARGANG NR. 38 - 20 F DRUKKERIJ-UITGEVERIJ A DECUYPER- ROBBERECHT pvba Verantwoordelijke uitgever: A. DE CUYPER PCR. 115692 (De Cuyper) Bureau: Pontstraat 64 - Aalst 053-70.41.19 Een abonnement tot het einde van het jaar bekomt U tegen 260 fr. Vorige week werd het oude stationsgebouw van Lede ontruimd en werden alle diensten overgebracht naar een geprefabriceerd voorlopig gebouwtje. Op het ogenblik dat u deze regels leest zal van het oude gebouw beslist niet veel meer overblijven dan enkele puinhopen. overvallen Kamiel De Meesier verstrekt uitleg aan de leden van het parket. Rechts de ingeslagen ruit van wagen waarin zich de ABVV-bediende bevond.(jm) VEILIGHEID Al jaren is Kamiel De Meester uitbetaler bij de ABVV-geweste- lijke afdeling Aalst. Zijn taak bestaat erin de uitbetaling te doen van werkloosheidsvergoe dingen en bestaanszekerheden voor bouwvakkers, metaalar beiders en arbeiders uit de houtverwerkende nijverheid. Een gevaarlijke taak trouwens aangezien steeds een pak geld mee wordt genomen tijdens de uitbelalingstocht van gemeente tot gemeente. Er was een tijd dat Kamiel alsook zijn kollega's (momenteel zijn ze met vij) met de fiets de ronde moesten zien te doen. Er was trouwens ook een tijd dat Kamiel helemaal alleen voor 28 gemeenten instond. Een huzarenwerk dat hem in de winter zelfs de hele weekends in - Kiesnieuws - Week voor vrijetijdsbesteding akademisch gestart - Op het Begijnhof komt...Jebron - Bloemenhulde voor Zuster Ansfrieda - Onderzoek naardecoordinatiemogelijk- heden van de politiereglementen van de 9 fusiegemeenten. Het oude station van Lede (el) EEN UITGAVE VAN HISTORIEK De huidige spoorlijn Brussel - Aalst - Gent over Lede kwam tot stand in het jaar 1854. Deze spoorlijn behoorde tot de sektie «Dendre et Waes». Op dit ogenblik waren de spoorlijnen nog eigendom van «L'Etat Beige» en het is pas veel later dat de Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen de spoorlijnen van de Belgische Staat heeft overgenomen. De plannen van het nu ver dwenen stationsgebouw wer den getekend door architekt 4.P- Cluysenaar. Het station was voltooid in 1860. Ter deze gelegenheid werd een groot feest op touw gezet op het sta tieplein en daaruit is dan statie kermis ontstaan, welke reeds een paar jaar terug verdwenen is. In 1860 werd in het statio nsgebouw eveneens het eer ste postkantoor van Lede on dergebracht, samen met een telegraafkantoor. Lees door blz. 11 PORCELEIN - «n GESCHENKENZAAK Jan lintberg HOOGSTRAAT 28 - 9300 AALST - TEL 21.23.22 KATTESTRAAT 73 - 9300 AALST - ¥fiL44.5M0 Het verkeer heeft de afgelopen week andermaal een zware tol geëist. Op de autosnelweg naar Brussel deed zich op het grondgebied Hekelgem vijdagochtend een zwaar verkeerson geval voor. met fatale afloop voor drie personen. Door een verkeerd maneuver verloor de negentienjarige Gabriëlle Costers uit Ophain. die met haar personenwagen in de richting van de kust reed. de kontrole over haar stuur en kwam met een geweldige smak tegen de vangrail terecht. De wagen vloog anderhalve meter hoog en werd op de wagen van H. Van Weyenberg (23) uit Oudegem, die in de richting van Brussel reed, geslingerd. In de wagen van Van Weyenbergh bevond zich als medepassagier Hugo Leyssens uit de Molenstraat. Coster, Van Weyenbergh en Leyssens werden hierbij op slag gedood. Hugo Leyssens was in het Aalsterse een bekend figuur. Geboren te Hasselt op 26 december 1938 was hij na een verblijf van een twintigtal jaren volledig in de stad ingeburgerd. Hij was zaakvoerder van de meubelzaak Meurop in de Molenstraat 7, en besteedde een groot deel van zijn vrije tijd aan de sport. VK Molenstraat verliest in hem een toegewijde sekretaris en speler. Hugo Leyssens was ook aktief als bestuurslid van de atletiekklub. Eendracht Aalst en lid van FC Tennisbel uit Denderbelle. Het slachtoffer laat echtgenote en twee kinderen achter. De zesjarige Ann en de tweejarige Koen. Aan mevrouw Marie-Thérèse Leyssens-Dumont en de zwaar getroffen familie betuigt 'De Voorpost' zijn oprechte blijken van deelneming. «Caemere der Draeckenieren tot Aelst» instonden voor het initiatief om die gedenkplaat aan de gevel van het oudge- kende kaashuis aan de Mo lendries aan te brengen. Op deze gedenkplaat, werk van de gekende Aalsterse kunstenaar Fons Huylebroeck, staat Gust in halfverheven beeldhouw werk afgebeeld, met zijn typi sche kop, zoals hij door zove- len gekend was. Burgemeester De Bisschop, die zich had laten vergezellen door een schare muzikanten van het «Groen Kruis» zoals men in Aalst zegt, hing een be eld op van de mens Gust Van der Stock en betrok hierbij ook Mevrouw Van der Stock, die er ook aan gehouden had aan wezig te zijn met enkele familie leden. De «sterke vrouw» noemde hij haar, zij die Gust zo heeft gesteund in de talrijke moeilijke periodes die zij sa men hebben doorgemaakt. Inderdaad, tegenspoed en het pijnlijk veriies van drie kinderen in de bloei van hun leven, heb ben een tijdlang een zeer diepe stempel gedrukt op dit huisge zin. Samen en met de hulp van zijn echtgenote heeft Gust ech ter steeds, althans naar buite- nuitgeprobeerd de kop om hoog te houden en de talrijke fratsen, die men van hem nog altijd verwachtte, uitgeknob- beld en in werkelijkheid omge zet. beslag nam. We vroegen aan de betrokkene of verleden jaar na de eerste overval die eveneens in Dender leeuw gebeurde niet eindelijk is nagedacht over een andere veiliger formule van bediening. De Meester: 'Wel, na de eerste overval is er gevraagd of het niet mogelijk was met een cheque te betalen. Er is toen kontakt opgenomen met het ACV en de liberale vakbonden. Lees door blz/4 Het zou werkelijk de moeite lo nen die fratsen eens allemaal •te noteren en in boekvrom uit gegeven zou hier echt een grote bijdrage kunnen geleverd worden tot het begrijpen van de fijnzinnige humor die men van een Aalstenaar als Gust Van der Stock kon verwachten. Talrijk waren de aanwezigen, talrijk ook de personaliteiten, zo geestelijk als politiek, die op de Molendries, nadat de bur gemeester de gedenkplaat had onthuld, mede ter gelegenheid van de aldaar gehouden bra derie en dekenijfeesten, daarna luisterden naar de tweede spreker, de heer Pol De Paepe. Ook deze bracht enkele anekdotes in herinne ring, in verband met «meneer Gust» zoals hij hem noemde en die zelfs teruggaan tot in zijn jeugd. Lees door blz. 3 Niet alleen als deken van de dekenij Molendries en zetelend in de stedelijke marktkommis- sie, was Gust bedrijvig, ook en vooral op plaatsen waar lol kon gemaakt worden, was hij te vinden. Van hem is een zeer ware spreuk te onthouden: een dag waarop men niet gelachen heeft, is een verloren dag... En Gust kon lachen en vooral laten lachen. Dat heeft hij meermalen bewezen met zijn aktiviteiten in een der vroegere karnavalgroepen die feitelijk de stoet slechts te baat namen om toch maar op straat te komen en zich eens duchtig, op fijn- humoristische wijze uit te le ven. De talrijke verenigingen en maatschappijen waar hij deel van uitmaakte, opsom men zou onbegonnen werk zijn; we zouden er wis en zeker een heleboel vergeten, want Gust was op elk gebied bedrij vig. Wie samen met Gust in een maatschappij heeft gezeten, zal hem echter niet vergeten. Daarvoor is de indruk die hij er heeft nagelaten, te zeer mar kant. In die zin sprak dan vrij dag ook burgemeester De Bis schop, zelf een vriend van de aflijvige geweest, die samen met de Deken en de leden van de dekenij Molendries, de Voorzitter en de leden van de stedelijke Marktkommissie, de Voorzitter en de leden van de in al diegenen die nog Gust Van der Stock, in de volksmond beter kend ais «Gust Kees» tussen haakjes gezegd, een naam waar zelf fier over was waren er velen komen dagen om op vrijdag tuige te zijn van de onthulling van een bronzen gedenkplaat aan het lis waar Gust geboren werd en steeds heeft gewoond. Hierdoor bben zij nog eens blijk gegeven van hun genegenheid die zij ge- esterd hebben voor de man die op zijn gedenkplaat terecht de jveialsterse Uilenspiegel» wordt genoemd. lor hen is het niet nodig nog eens de figuur van deze rasechte die zijn stad zo lief had, te schetsen. Wie hem minder goed gekend als persoon, maar wel horen over spreken heeft en wie dat in Aalst nog niet?), even nog een paar geheugenopf rissetjes. alombekende Draeckeniers voor de gedenkplaat van hun leider Gust Kees.(jm) #r de tweede maal in minder dan één jaar tjjd werd verleden week vrijdagnamiddag de 56-jarige ibondsafgevaardigde Kamiel De Meester in Denderleeuw overvallen en beroofd van 1,3 miljoen frank, joverval gebeurde vliegensvlug. Verscheidene getuigen, die overigens een goede beschrijving konden en van de boeven, zagen hoe de ruiten van Kamiels' groene Austin werden stukgeslagen door joolkolven en hoe het slachtoffer de begeerde geldtas afhandig werd gemaakt. VmkDc Meester liep een tweede maal goed af, althans op lichamelijk vlak. Op moreel vlak is het een twerae harde klap die 1 zo gemakkelijk wordt geheeld, vertelde Kamiel ons verleden maandag in z(jn woning aan de Oude ,r J donkere periode in feite voor een ontmoeting met déze zachtmoedige, sympathieke

De Voorpost | 1976 | | pagina 1