BSiBE WEEK VAN HET VERKEER IN DE KLOOSTERSCHOOL HENGELEN IN 'T VISSERSHOF CSV - 'T FABRIEKSKEN OXFAMWERELDWINKEL AGENDAPUNTEN OP EEN DRAFJE BIJ EREMBODEGEMSE RAADSZITTING 12 - 8-10-76 - De Voorpost Kinderen en ouders kregen aanschouwelijk verkeersondericht. In de Kloosterschool aan de Termurenlaan stond de voorbije week in het teken van de verkeersveiligheid. Vanaf dinsdag 28 september tot en met zaterdag 2 oktober was de Rijkswacht als tijdelijke leerkracht ingetrokken en voor de gelegenheid was op de speelplaats van de school een miniatuur verkeerscircuit aangelegd. Op zaterdag 2 oktober werd deze verkeersveilige week afgesloten met een demonstratie, bestemd om de ouders in de gele genheid te stellen kennis te maken met deze enige vorm van aanschouwelijk verkeersonder- richt welke hun kinderen in de voorbije week hadden gehad. Meteen kon men zich hierbij dan een idee vormen van de bereikte resultaten. Om het geheel dan af te sluiten werd op initiatief van het inrichtend ouderkomitée een receptie gehouden waarvoor het Erembodegemse Gemeentebestuur bereidwillig de nodige ingrediënten had laten aanrukken. PERMANENTE VERKEERSOPVOEDING Door de Hoge Raad voor Ver keersveiligheid in de mond kortweg VIA-SECURA ge noemd werd voor een zestal jaren het plan uitgewerkt om aan permanente verkeersop leiding te gaan doen voor de jeugd. Het hiervoor nodige ma teriaal werd door Via-Secura zelf samengebracht en bekos tigd. Voor de bezetting zorgt dan de Rijkswacht die hiertoe een viertal mensen «full-time» heeft uitgetrokken en ter be schikking gesteld. Het zijn de heren Van Wabeke, Van Hec- ke, Mora en De Keukeleire die hiervoor werden afgestaan door het korps van de Bijzon dere Wegenpolitie te Gent die onder het bevel staat van Kapi tein Sintobin. Voor de gele- genheidsles van zaterdag zorgde dhr. Van Wabeke die in zich alles heeft wat er nodig is om de kinderen, op een aan gename en vlotte wijze, met de essentie van de verkeersre gels vertrouwd te maken. DEMONSTRATIELES In aanwezigheid van burge meester Boel, de schepenen De Luyck een Van Vaeren- bergh, politiekommissaris Pro- vost met twee van zijn man schappen, verschillende Zus ters van de Kloosterschool zelf en helaas al te weinig an dere aanwezigen, gaf dhr. Van Wabeke een demonstratie- verkeersles met een twintigtal meisjes en jongens van het derde, vierde en vijfde leerjaar als dankbaar auditorium. In het teoretisehe gedeelte werd er vooral gehandeld over de ver keerstekens en de plaats van de fietser en de voetganger op de openbare weg. Nadien werd deze teorie aan de praktijk ge toetst in het verkeerspark dat een nauwkeurige verkleinde uitgave is van wat iedereen dagelijks in het echte verkeer zoal kan meemaken. Bij het di- daktisch materiaal horen eén reeks go-kart's en mini-fietsen die op zichzelf al een uitnodi ging zijn voor het jonge volkje om het miniatuur- verkeerscircuit uit te testen. Met een eenvoudige en van zelfsprekende beminnelijkheid die wij amper bij een Hermandad-dienaar dorsten te vermoeden, leidde dhr. Van Wabeke, geassisteerd door dhr. Van Hecke, de entoe- siaste jonge verkeersdeelne mers letterlijk en figuurlijk in goede banen. Diegenen welke het al te bont maakten mochten over hun «verkeersovertre ding» even nadenken in de middenruimte van het par koers. Diegenen welke het foutloos deden kregen een ex tra vermelding en een goed keurend schouderklopje van hun vrienden de rijkswachters, maar de Joepie-zelfklevers (wij stellen met verbazing vast dat ook voor de Nederlandstaligen de afkorting van het franstalige YOUPIE-tweelingbroertje wordt gebruikt) kreeg tot slot iedereen toebedacht, ook de burgemeester en de pastoor die «in extremis» nog was ko men binnenvallen. SUKSESRIJK VERKEERSONDERRICHT Dhr. Van Wabeke vertelde ons dat de verkeerslessen met stijgend entoesiasme werden gevolgd. Ook voor de fietsen- keuring van woensdagnamid dag, die door de technische- kontroledienst van de VAB WERD VERZORGD, WAS DE OPKOMST MEER DAN BE VREDIGEND TE NOEMEN. De resultaten van een aldus opgevatte verkeersopleiding zijn reeds duidelijk te merken, aldus dhr. Van Wabeke. Sinds er, nu zowat een zestal jaren geleden, gestart werd met deze eerste lessen in de scho len te Erpe en te Mere bvb., stelde men geen ernstige ver keersongevallen meer vast waar schoolgaande kinderen bij betrokken waren. Ook te Antwerpen, waar nu reeds tien jaar een identieke opleiding loopt in de verschillende scho len, ligt het verkeersongeval lenpercentage bij school gaande kinderen het laagste van gans het land. Wij vragen ons hierbij af wat er met het Aalsterse verkeerspark is ge beurt en of in het Groot-Aalst van straks niet wat meer aan dacht kan worden besteed aan een goede en permanente ver- keersopvoeding van de Groot-Aalsterse schoolgaande jeugd. Bij het geheel van de verkeerslessen in de Erembo degemse Kloosterschool wa ren zowat 450 kinderen be trokken. Door de initiatiefne mers, het ouderkomitée van de school, werden ook de ge meentescholen uitgenodigd om aan de verkeerslessen deel te nemen, en dat deden zij ook. Wij betreuren het dat er noch tijd noch ruimte werd gevonden om ook de kinderen van de Erembodegemse Rijksscholen de gelegenheid te geven om deze lessen mee te volgen. Deze zullen nu, in een der eerstvolgende weken, door de mensen van de Rijkswacht te Welle worden uitgenodigd. Lambiekvlssers met laatste wedstrijd van het seizoen Op zaterdag 2 oktober j.l. ging een grote hengelwedstrijd door op de vijver van het Vissershof aan de Kleistraat. Voor de inrichtende klub, de Erembodegemse Lambiekvissers, is dit de laatste wedstrijd van het hengelseizoen die nu reeds sedert verschillende jaren traditioneel op de eerste zaterdag van Oktober wordt gehouden. REEDS 16 JAAR KOMPETITIEHENGELEN. Als enige nog aktieve Erembo degemse hengelklub, aange sloten bij de CCCR, zijn de Lambiekvissers nu reeds 16 jaar lang een vaste waarde in de kompetitie-hengelsport. Voorzitter Viktor Van Eeckhout was zo bereidwillig om ons even wegwijs te maken in deze sporttak en ons wat meer te vertellen over de plaats die Lambiekvissers hierbij inne men. De hengelwedstrijd van zaterdag j Iop de vijver van het Vissershof is de laatste van het hengelseizoen dat loopt van Maart tot Oktober. Al was er een zeer ruime be langstelling (er waren voor de gezamelijke reeksen een hon derdtal hengelaars opgeko men uit Hamme, Waasmun ster, Gent, Dendermonde, Lie- dekerke en Aalst) toch zegt voorzitter Van Eeckhout open hartig dat de opkomst beneden de verwachtingen ligt. Oorzaak hiervan is de «vaanelvlucht» van de meeste Aalsterse hen gelaars die liever de Aalsterse klub «de piasvissers» volgden bij de niet officiële wedstrijd die precies op dezelfde dag te Impe werd ingericht Ook uit het Gentse had dhr. Van Eeck hout meer deelnemers ver wacht aangezien de Lambiek vissers zelf geen enkele wed strijd overslaan en steeds ge trouw op het appel verschijnen als de andere landelijke klub's als inrichtende gastheren op treden Dat de Erembodegem se, Zilverpos- en Toogvissers, werledkampioen Marcel Van den Eynde niet aanwezig was is begrijpelijk aangezien deze op hetzelfde ogenblik deelnam aan de wereldkampioen schappen hengelen in Bulga rije, waar hij samen met de Aalsterse kampioen Kamiel Roelandt de Belgische kleuren verdedigt ZUIVER GEWICHT r.;j het kompetitiehengelen ordt er uitsluitend met het op gehaalde gewicht rekening gehouden. De wedstrijd van zaterdag 2 oktober ging over drie reeksen waaruit telkens een reekswinnaar en nadien een algemene overwinaar naar voor komt. Er zijn ook afzonderlijke klas seringen voor juniores (tot 15 jaar), voor dames.voor vetera nen, voor «parochianen» (dit zijn dan inheemse vissers), voor de klub met het hoogste deelenmerstal en voor de best geklasseerde klub over drie reeksen. Bij elke reeks waren er een veertigtal hengelaars aan de slag. In het geheel was er niet min der dan 9.000 F in kontant geld te winnen. De meeste kosten worden nadien gedekt door een sneltombola die stipt te 17 uur van start gaat, direkt na af loop van de laatste hengel- reeks. Even stipt, want bij de Lambiekvissers verloopt alles steeds volgens een nauwgeezt tijdsschema, volgt dan de «prij- zenuitreiking» te 20 uur Voor de gelegenheid zouden hierop RECHTZETTING Voor échtp CSV-kenners is dit bericht eigenlijk overbo dig. Maar voor de vele geïn teresseerden die nog van op afstand toekijken, zien wij ons verplicht een en ander duidelijk te stellen. Op za terdag 2 oktober richtte de B.S.P. in de zaal Madeion een informatiemarkt in on der het motto «ook dit leeft in Aalst». Naast vele andere geëngageerde of maat schappij-vernieuwende groepen, werd ook aan het CSV gevraagd hierop aan wezig te zijn. Wij hebben dit graag aanvaard, omdat wij op dip manier de gelegen heid hadden r aan een ruimer publiek voor te stel len. Wij zouden zo'n voorstel overigens aanvaarden van om het even welke partij. Sommigen evenwel inter preteren onze deelname als een steun aan de verkie zingscampagnevan de B'SP. Wie onze stand heeft be zocht, zal hebben kunnen vaststellen dat dit niet het geval was. Maar het CSV haalt ook zijn neus niet op voor een goed initiatief, uit v/elke hoek dat ook komt. Wie dit soort opbouwend pluralisme niet begrijpt, heeft ook nog nooit iets van hel CSV begrepen. En dan wordt het hoog tijd! de CSV-verantwoordel ijken de OXFAM-Wereldwinkel Daar zou gans de school gaande jeugd de gelegenheid krijgen om naar 't verkeers park te komen SLOTDAG KON BETER Lutgard De Schrijver - Hu- ninck, als woordvoerdster van het ouderkomitée, betreurde de afwezigheid van de over grote meerderheid der uitge nodigden. Alles bij mekaar wa ren er 127 uitnodigingen ver zonden, voornamelijk naar de ouders van de kinderen. De weinig betoonde belangstelling vanwege de ouders kan het ouderkomitée echter niet af schrikken om in dezelfde rich ting door te gaan. De aanvraag voor 'n volgende «verkeers opleiding» wordt stellig her nieuwd ook al is de wachtlijst bij de B.W.P. te Gent reeds volzet tot de maand mei 1977Tot slot nodigde dhr. Staf Verbeke, die tevens in naam van het ouder komitée de namiddag had inge leid, de aanwezigen uit op de receptie. Hierbij dankte hij de Rijkswacht en de kinderen voor wat zij samen hadden klaarge speeld en de aanwezigen voor de getoonde belangstelling. Hij was tevens vol lof over de gastvrije en bereidwillige kloos tergemeenschap die ruimte en gebouw ter beschikking stelde Onder het motto 'Verkeersveilige week' werd een les, getoetst aan de werkelijkheid, ingericht (jm) en betuigde de erkentelijkheid van de inrichters aan het adres van het vrijgevige gemeente bestuur. Alles bij elkaar een zeer opmerkelijk initiatief dat zeker meer belangstelling ver dient, vooral dan van de ouders zelf. Uiteindelijk gaat het om de veiligheid van ons aller kind ren. Tenslotte dienen de oud ren het goede voorbeeld te tj i/en, is het niet? KLEINE BARST IN MEERDERHEID BIJ GEHEIME ZITTING Het was tegen half negen aan dat wij nog geheel onverwacht op deze raadszitting aanlandden. Het was de laatste verga dering van de gemeenteraad vóór de verkiezingen, maar van enige verkiezingskoorts was amper iets te merken. Alleen bij de geheime zitting bleek uit de uitslag der geheime stemmin gen dat er wat na was blijven werken van de voorverkie- zingsperikelen bij de CVP-meerderheid. verschillende prominenten aanwezig zijn, zoals burge meester Boel, schepen Van Vaerenbergh en raadslid De GreVe. STERKE VISSERS De Lambiekvissers, afgekort LBV deden het dit seizoen werkelijk uitengewoon goed. Op zondag 26 september j.l haalden zij hetere-diploma der inter-Mub kampioenschappen van België te Balen-Neet. Een drietal maanden voordien had den zij eveneens de haive- finale gewonnen te Bachte Maria-Leerne. Als woordvoerder van de klub doet voorzitter Van Eeckhout nog een oproep tot alle henge laars uit de streek - uit het Groot-Aalst van straks om hoogstdringend samen een ak- tie te starten voor betere viswa ters. Het is beschamend, en teleurstellend voor de vis- liefhebbers, dat in zeer korte tijd de kwaliteit van de viswa ters ontzettend is teruggelo pen. Het eindpunt van dezeak- tie moet zijn, dat over hoog stens enkele jaren opnieuw, tot eenieders genoegen op de dender kan worden gevist. Vermelden wij nog dat uw plaatselijk Voorpost korres- pondent, tegen de gewoonte in, niet werd ingelicht over het doorgaan van deze raadsver gadering. De gemeentesekre- taris zal hoogstwaarschijnlijk, nu het einde van Erembode- gem's zelfstandig bestaan met rasse schreden nadert, zoda nig veel dingen te doen hebben dat het allemaal niet meer bij te houden zal geweest zijn. Deze kleine vergetelheid zal wellicht hierdoor te verklaren zijn. Aangezien de raadsleden pas tegen half negen goed en wel waren uitgekeuveld en rond de vergadertafel hun plaatsen hadden ingenomen, moesten wij alleen de niet officiële inlei ding missen. Zoals steeds werd de vergade ring ingezet met het voorlezen, door de sekretaris van het ver slag van de vorige raadszitting. Dit verslag werd eenparig goedgekeurd door de voltaal- ige raad Inkomsten, Uitgaven, leningen en de «spookstraat» om het hoekje. De agendapunten 1 tot en met 7 hadden stuk voor stuk met de gemeentefinanciën te maken. Allereerst was er kasnazicht van de COO-ontvanger Leon Arijs en van de gemeenteont vanger Albert De Schrijver, waarvan het proces-verbaal werd voorgelezen. Als tweede agendapunt dienden er een ganse reeks aan te gane lenin gen te worden goedgekeurd, o.a. voor de grondinnemingen der buurtwegen nrs. 11,12, 55 en 65, voor een bedrag van 2.976.000 fr., voor de aanpas sing der rioleringswerken te Terjoden, voor 7.032 000 fr., voor het destijds geplande ad ministratief centrum met schoolkompleks, waarvoor ooit nog een voorontwerp werd gemaakt dat ook diende be taald, voor een bedrag van 287.000 fr, voor een zogeheten «tussenkomst aanleg nieuwe straat» waarbij de zgn. «Spookstraat» weer even mis- terieus om het hoekje komt kij ken. voor zowat 231.000 fr., tenslotte nog twee leningen voor een bedrag van 7.965 000 fr. bestemd voor de aankoop van de gronden van dhr. L. Camu aan de Gerstenstraat Wat de zogeheten gemeente lijke tussenkomst betreft in de aanleg van de verbindings straat tussen de G De Schep perstraat en de Dr. Carlierlaan, moet worden vermeld dat vreemd genoeg voor dit ge deelte nog steeds geen goed keuring van overheidswege werd afgeleverd en deze straat bijgevolg onwettelijk werd aangelegd. Als de gemeente, die steeds beweerd heeft met heel deze zaak geen uitstaans te hebben, en^jhet geheel een privé-aangelegenheid noem de, en dit terecht, dan vragen wij ons hier toch af waarom de gemeente toch 231.000 fr ca deau doet aan de aanleggers van deze illegale straat. Bo vendien werden voor het be treffende straatgedeelte de wettelijke nutsvoorzieningen niet aangelegd zodat hier de naam straat helemaal niet op zijn plaats is. Intussen moet dan hiervoor worden geleend bij het Gemeentekrediet en moeten dus ook de interesten door de gemeenschap worden betaald. Al de onderdelen van dit tweede agendapunt werden door de raad eenparig goed gekeurd. GEMEENTESCHOLEN De inrichting van ochtend- en middag be waking tijdens de maaltijden, de inrichting van avondstudie en naschoolse lessen, de aanvaarding van het ontslag van mw. Van den Be- rghe - Temmerman Hermine als kleuteronderwijzeres wer den eveneens met eenparig heid goedgekeurd. Ten aan zien van de inrichting van schoolvervoer voor de ge meenteschool aan de Ninove- straat81 onthielden de BSP en PW raadsleden zich bij de stemming. Noteren wij terloops nog dat de enige gemeentelijke school te Terjoden aan de Ninovestraat nr 81, zich na de fusie op grondgebied van de gemeente Haaltert zal bevinden. Een hoogstmerkwaardige situatie. Ook de wijziging van de vast stelling der algemene en bij zondere voorwaarden voor het COO personeel Gezins en bejaardenhulp en de COO beslissing houdend de toeken ning van vakantiegeld 1976 kregen de algemene instem ming van de raad. BELASTINGEN Traditiegetrouw ging de ganse oppositie niet akkoord met de voorstellen tot goedkeuring van het kohier der gemeente opcentimes op de provinciale belasting op drijfkracht en nij- verheidspersoneel en het ko hier der gemeentebelasting op drankslijterijen 1976. Burge meester Boel vermeldde in de marge dat er op dit ogenblik nog 104 zogeheten drankslijte rijen en winkels te Erembode- gem overblijven Voor 1914 wa ren dit er welgeteld 212. Die 104 overblijvers zijn dan stuk voor stuk goed voor zowat 1.000 fr. GEMEENTEBEGROTING De tweede begrotingswijziging van de gewone dienst voor het dienstjaar 1976 kreeg even eens een eenparige «fiat» van de reedsleden. Het totaal van de ontvangsten, na de begro tingswijziging, bedraagt nu 93.493.605 fr. Dit is 1.276.016 fr. meer dan bij de eerste be grotingswijziging werd voor zien. De verhoging gaat voor een groot stuk naar de presta tievergoedingen van de brandweer die met 700.000 fr. diende aangevuld en nu 1.200.000 fr. bedraagt. Het to taal van de verhogingen en ver lagingen vertegenwoordigt uit eindelijk een bedrag van 1.107.659 fr. zodat het geheel der uitga**», 93.139.070 fr bedraagt. Voor 1976 sluit Erembodegem dus af met een batig saldo van 354.531 fr WATERNET Voor de aanpassingen van het watemet in de Veldstraat, Vennestraat, Avondelsbaan en Nekkerspoel (Buurtwegen: 11, 12. 55, 65), voor een bedrag van 677.640 fr. en in de De Bommstraat, Kluizenstraat en Leuvestraat voor een bedrag van 155.105 fr. is de raad weer eensgezind. Politiereglement Dorp Kermis. «Post datum» wordt dan de be krachtiging van het politiereg lement voor de Jaarmarkt en de wielerwedstrijd ter gelegen heid van Dorp Kermis even eens met algemene instem ming goedgekeurd. VRAGENUURTJE Vooraleer tot het geheime zit tingsgedeelte werd overge gaan maakten raadslid Luc D'Hondt en vooral raadslid Gil bert Bourlon van de gelegen heid gebruik om burgemeester Boel een en ander te vragen Raadslid D'Hondt zag graag, als afscheid aan en van het zelfstandige Erembodegem. de destijds aangekochte gemeente-glasramen aan raadsleden en gemeenteper- soneel uitgedeeld als blijvende herinnering. Burgemeester Boel kan er wel inkomen maar ziet enige moei lijkheden rijzen als hij de 100 glasramen moet gaan verdelen en stelt zich de vraag waar men uiteindelijk gaat terechtkomen. Lachend voegt hij er aan toe dat deze glasramen misschien als tombolaprijzen kunnen worden gebruikt. Als raadslid D'Hondt toch aandringt en hierbij zegt dat het voor het laatst zal zijn dat dezelfde mandatarissen in dezelfde raad zullen samen gezeteld hebben merkt de burgemees ter schamper op dat het erop lijkt of het raadslid reeds verlo ren heeft gespeeld. Er werd be loofd dit voorstel te onderzoe ken. Raadslid Bourlon heeft het over de moeilijkheden die er in de Kortestraat zouden bestaan met de afwatering der riolering. De burgemeester belooft hier een onderzoek te laten instel len als er aan de wegdekver nieuwing wordt begonnen. Dhr. Bourlon verzoekt ook om een gemeentelijke initiatief om tot de aanleg over te gaan van het kabel TV net in de Leeuwe rikenlaan. Dit zou echter een aangelegenheid zijn van de distributiemaatschappij vol gens dhr. burgemeester. Ook de onteigeningen aan de Ro sevaalstraat worden dc raadslid Bourlon aan de or gesteld. De burgemeester, tevens voorzitter is van de tercommunale die het projf uitwerkt, zegt dat het gere< nu de zaak in handen he voor deze gevallen waar geen minnelijk akkoord I worden gekomen. Hij vindt dat de 140 -150 fr. m2 onteigeningsvergoeding overeenstemming is met w door de kadastrale schat werd opgegeven Indien alsnog personen tot een a koord willen geraken, aldt dhr. Boel, blijft hij bereid dit overweging te nemen. De pr kan echter niet worden ve hoogd, aangezien het reeds is dat diegenen welke eerst a koord gingen voor 90 fr. p. n werden onteigend en diegena welke niet direkt akkoord w ren erin slaagden 140 fr. p. n te verkrijgen. Diegenen diedi eerst toezegden zijn zoa steeds de dupe, zegt de bu gemeester. Bovendien drai de gemeenschap op voor infrastruktuurkosten en vi de heer burgemeester het nu verantwoord dat de betrokke eigenaars zomaar op gemeei tekosten bouwgrond zoud< realiseren uit hun achtergron Als raadslid Bourlon toch no aandringt antwoordt de bu gemeester dat het projekt ni kan worden herzien en dat, men iets wil realiseren, er altij slachtoffers vallen, al was hl een «hondekot» of een «kif kenkot» dat moet worden a gebroken Tenslotte kwamen de steec stukgaande lampen van openbare verlichting aan Molenstraat nog even aan c orde en daarmee werd de pi blieke zitting afgesloten. GEHIEME ZITTING In geheime zitting diende nog te worden gestemd ovi de individuele wedde van d COO secretaris, de bevordo ring tot korporaal bij de branc weer van Ulrik Van Humbeec en de bekrachtiging van aanstelling van interimarisser Bij dit punt bleken duidelijk d meerderheids-violen niet mei op mekaar afgestemd. De aanwerving van de here Van Hoeck en Van Gucht al vrijwillige brandweermanne werd eenparig goedgekeurd. De benoeming van Mev. Ste vens Lisette werd meerderhei tegen minderheid goedge keurd en de benoeming va dhr De Nil als politieagent o| proef werd met 13 ja stemmei eveneens goedgekeurd. BRANDBESCHERMING Smokegard is een zelfstandige alart detekoor tegen brand in woningen. I kleine apparaat kan verkregen word tegen 4 50(^ fr. en signaleert elke roo ontwikkeling behalve sigarettenrook.

De Voorpost | 1976 | | pagina 12