KULTURELE AANSPORING TER GELEGENHEID VAN MERE-KERMIS HET REKREATIECENTRUM GONST VAN DE AKTIVITEITEN DE BOEKENBEURS VAN KWB-MERE ON AAL FESTIVAL MET INTERNATIONALE ALLURES. De Voorpost - 8-10-76 -15 velde en Magda Hutsebaut veroverden een badge voor zwemmen, Guy Rubbrecht en Andrée Delrue (voor ten nis) en Bernard Surmont en Gustaaf Cannoot (voor vol leybal). In aanwezigheid van gemeenteraadslid Alfons De Ridder werd later een film geprojekteerd die tijdens de zwem- en tennisoefeningen werd opgenomen. OVERZICHTVAN SPORT AKTIVITEITEN Wekelijks kan men op het Sport en Recreatiecentrum drie sooorten beoefenen elke zondagvoormiddag van 9.30 tot 11.30 uur organi seert de KWB volleybal matchen waaraan ieder kan deelnemen. Vanaf zondag 7 november kan men op de zelfde uren turnlessen vol gen die deskundig door sportlycentiaat Roger Van Vaerenbergh (lei. 052/ 21.73.68) geleid wordenDe ze sportmonitor geeft ook privé-tennislessen. Zv.emmen kan m°° elke maandag en zaterdag's maandags is een autocar voorzien die ieder gegadig de ie 18.30 uur aan de Klein- driesstraat komt afhalen en naar het zwembad te Leb- beke brengt, dit alles voor de prijs van 40 frank (bus en inkom zwembad inbegre pen). Ook elke zaterdag heeft men een zwemuurtje voorbehouden in het zwem bad van Dendermonde (van 13.00 tot 14.00) doch hier dient voor eigen vervoer te zorgen. OKKASIONELE AKTIVITEITEN Voor de maand oktober zijn in het Recreatiecentrum volgende aktiviteiten voor zien: op vrijdag 8 oktober: kursus machineschrift vanaf 18.30 uur; op zondag 17 oktober, feestvergadering KVLV-afdelingop 22, 23 en 24 oktober: Boekenbeurs en tentoonstelling van beeld houwwerken (Hugo Van Der Vreken). Receptie en ope ning op vrijdag 22 oktober te 20 uur. Zaterdag en zondag permanent toegankelijk van 9 tot 22 uur; op zondag 31 okober: oefencross inge richt door Atletiekklub Een dracht Aalst: vooal voor niet-aangesloten, meisjes en jongens alle kategorieën. Eerste start te 14.30 uur. Inlichtingen over alle aktivi teiten en andere modalida- teiten kan men steeds tele fonisch bekomen op het nummer 053/77.84.06 Het is duidelijk, dat eens de fusie met Aalst een feit is, het Sport- en Rekreatiecen- trum de levensnoodzakelij ke motor zal worden van het Gijzegems verenigingsleven Dirk Daelemans De boekenbeurs, die de KWB-afdeling van Mere organi seerde ter gelegenheid van de kermis, kende zijn derde uit gave. De KWB vindt zijn inspiratie daartoe in zijn eigen doel stelling, de kuituur in eigen midden en bij heel de bevolking te verspreiden. Het jongste lovenswaardige initiatief werd dan ook zeer goed onthaald. Bewijze daarvan het groot aan tal bezoekers. DE DERDE UITGAVE Het initiatief groeidê in 1974, toen men een beperkte boe kenbeurs in de zaal van het pa tronaat organiseerde. Omwille van plaatsgebrek heeft men dan beroep moeten doen op het gemeentebestuur. De ge- meenteoverheid reageerde di- rekt positief op hun voorstel nl. de turnzaal van de gemeente lijke jongensschool voor twee dagen in te richten. Vorig jaar ging de boekenbeurs dan voor het eerst door in de jongens school. Dat heeft dan ook nog het voordeel dat de turnzaal dichter bij het kermisgeheel ligt. Ook niet-KWB-ers' stap pen er gemakkelijker binnen. En als je toch aan 't slenteren zijt in de straat, ga je daar ook wel eens een kijkje nemen. Die ervaring heeft de KWB ertoe aangezet opnieuw de jongens school in beslag te nemen. zoekers en vast en zeker komt er volgend jaar een nieuwe uit gave. Ze wilden tenslotte de heer Dominique De Groot feli citeren. Hij is een van de grote bezielers van dit kulturele initia tief. Bij die gelegenheid wenst de KWB mee te delen dat er op 22 oktober de algemene leden vergadering doorgaat, met kaarting en dia-voorstelling over de huldiging van Lucien Van Impe. Enkele KWB-leden hebben over die huldiging een reportage gemaakt Op 10 no vember gaat Sint-Maarten de kinderen van de leden bezoe ken. Ene 's anderendaags wordt iedereen verwacht op de voetbalmatch tegen KWB- Melle op het plein van Mere. Je ziet dat er nog goede kontakten bestaan met de vroegere proost. De KWB wil hem im mers niet vergeten. Ten slotte voorziet men nog een lessenreeks over het ver keersreglement. Daarvoor zal veldwachter Veriackt instaan. Men start ermee op dinsdag 23 november, en verder de vol gende dinsdagen. Een aktieve beweging, zo te zien. Willy Hostens VOOR DE WINTERAVONDEN Stilaan worden de meeste aktiviteiten die op Gijzegems grondgebied plaatsvinden in het gemeentelijk Sport- en Recreatiecentrum gecentraliseerd. De raad van beheer van de vzw die dit centrum beheert is erin geslaagd de bevolking van Gijzegem te overtuigen van de funktionele voordelen die het uitgestrekte domein te bieden heeft, en dit zowel op rekreatief als sportief gebied. De oktoberkermis leek een uit stekend moment te zijn voor een boekenbeurs. In het voor uitzicht van de lange wintera vonden is het gezellig en rustig eens een boek ter hand te ne men in plaats van elke avond de televisie open te zetten. Voorzitter Willy Van Impe zei dat de mensen nu, veel meer dan vroeger, naar een boek grijpen. Dat bewijst het aantal bezoekers en het verkoopcij fer. Er werden voor meer dan 40.000 fr. boeken en platen verkocht. Sekretaris Herman Troch verduidelijkte dit met een vergelijking van vorig jaar. Toen heeft men het verkoopcij fer van 36.000 fr. amper be reikt. Maar tenslotte vinden re niet zozeer het cijfer belangrij k. Ze menen dat het vooral gaat om goede boeken, die aan de man gebracht worden. Wij.se- lekteren zelf de boeken die hier voorgesteld worden. En we krijgen van de firma ook wel de garantie dat er degelijke lek- tuur voorzien is. Dat we de boekenbeurs ter ge legenheid van de kermis orga niseren, is nogal van zelfspre kend, zegt men. Dan krijgen de mensen de kans om hun cen ten op een zinvolle manier te besteden. Dat komt ook tot ui ting in de genres die het best van de hand gaan: vooral jeugdboeken, kook- en doe- het-zelf informatie. De mensen willen iets bijleren. Het gaat dus niet zozeer om het plezier van het lezen. Ze willen er iets mee doen. De inrichters waren bijzonder tevreden over het aantal be- Smet en Leopold Brondeel of de stilte voor de storm (jm) OP SPORTIEF VLAK In het kader van Sportreal had het afgelopen weekein de de uitreiking plaats van de eerste keer en het zal vast ook niet de laatste keer zijn een en ander omtrent het elfde nationaal festival van de film berichten. Temeer omdat dit festival pas in november en met 24) plaatsgrijpt. Af en toe valt hier echter een pak mijn brievenbus en aangez.in mijn hart en mijn ling nauw met de belgischc film verbonden zijn wil ik die iropagcren. (die belgischc film wel te verstaan!). put ik rijkelijk uit de informatie, zo iiHen weer wat wijzer, kwantitatieve be- r werden reeds een rdvijftig films inge- waaronder 38 lange ;liverse pluimage, en films, eveneens van image. Vermits het voor onze filmin- n groot belang is iehonderd buitcnlan- 'nalisten. fcstivalor- n. televisielui. verde- intuelc kopers) uitge lat de vertoningen festivalfilms worden in de twee belang- iinisc bioskopen. tic Eldorado en de Cameo. Dat betekent moderne zalen met een totaal van 1800 plaatsen. Er zullen speciale manifestaties worjden ingericht en er zullen enkele projektietoestellen uit de Deloge-verzameling worden tentoongesteld. Wal de nieuwe tilnis betreft van laamsc zijde: Robbe De Hert zal zijn 'Filet Américain* voor stellen, Luc Monheim zal ver tegenwoordigd zijn met 'Dieu le vent', en Jan Deeorte tenslotte niet 'Pierre'. Zoals U merkt, allemaal films met een erg laanis klinkende, ronkende h i Bij de korte tilnis zijn er i "ruw ie lied en van -Frans F'im us. F'mile Degelin. Robbe De Hert. Raoul Servais. Peter Simonsen Rob Van Eyck. Er worden ook twee retrospek- ticves ingericht. Een eerste is gewijd aan Henri Storck. één van de grote pioniers van de belgischc film. Storck is negen enzestig jaar en nog steeds aktief op filmgebied. Hij stelde trou wens zelf het programma voor deze rctrospekticve samen. Zijn films leggen getuigenis af van de belgischc realiteit op sociaal, artistiek, politiek, ekonomisch en folkloristisch vlak. Hen twee retrospektieve. samen gesteld door Francis Bolen. voedstervader van de geschied schrijver van-de Belgische film. is gewijd aan de Belgische film in liet algemeen, er worden veer tien lange films, voorafgegaan door telkens één k^rte film. vertoond. We komen er de namen tegen van o.a.. Degelin. Dekeukelcirc. Feyder. Cauv in. Schoukctis. Conrad. Dcroisy. Delvaux. De Heusch. De Boe. Haesaerts. Kuypers. Mischiels. Verhaven. Delire en%Geilfus. Alles samen een rijk en geva rieerd programma. Er zal ook een dag van de animatiefilm zijn. met een paneelgesprek waaraan persen publiek kunnen deelnemen. De diskussiepunten zullen zijn: produktie en distri butie v an de animatiefilm in ons land. Niet zo'n onbelangrijke aangelegenheid, want ons kleine landje kan op dit terrein zijn mannetje best staan. De bel gischc animatiefilm geniet in het buitenland een grote faam. Er worden uiteraard ook talrijke prijzen uitgereikt, waaronder voor het eerst de André Cavens prijs, doch die worden pas interessant wanneer de winnaars bekend zijn geraakt. Dat is dus v oor een andere keer. de eerste sportbadges die door gemeentebewoners verdiend werdenhet waren voornamelijk zwemmers van de KVG die bekroond wer den doch in de onmiddellij ke toekomst zullen ook de t tennissers, turners en vol leyballers aan de beurt ko men. De bedoeling van Sportreal is het stimuleren van de sportbeoefening door alle lagen van de bevolking: al- wie wekelijks minstens één uurtje sport heeft beoefend en dit gedurende 13 weken komt in aanmerking voor het behalen van een sportbad- ge. Door Désiré De Backer, di- rekteur van het Lebbeekse zwembad werd aan 22 per sonen de sportbadge uitge reiktLutgard Van Boven, Simonne Rombaut, Maria, Maurits, Agnes, Rita en Li- sette Cannoot, Chris Poels, Leona Van Neck. Emiel Lambrecht. Camilla Wau- ters, Simonne Rombaut, Ju liette Lowie, Paul en Nicole Van Driessches Monique Van Neck. Christine, Carine en Luk Van Malderen. Gerda Biebaut, Hermine Van Eet- De Maght en Louis D'Haeseleer, eendracht maakt macht (jm) van de bevolking ontstaat wel enige discussie. Slechts voor 4% worden de zwembaden voor professioneel zwemmen gebruikt. Het rekreatief zwemmen bedraagt 96%. Dus is het beter meer kleinere ba den te hebben dan één groot.» Tot slot van dit forum vallen de verschillende partijen hun stel lingen in het kort samen. De BSP vraagt of men het eens kan zijn over «inspraak die toch zeer belangrijk en nodig is: raden die op pluralistische basis opgericht zijn. Ook sijk- raden die voorstellen doen waarop het stadsbestuur alles zins gemotiveerd moet ant woorden. Over het kulturele centrum: een pluralistische beheerraad volgens de bepalingen van het kultuurpakt. Over het onderscheid tussen de professionele sport en de individuele sportbeoefenaars. De sportvelden en ook de kulturele lokalen die eigen dom zijn van de stad zouden gratis ter beschikking moeten staan. Door te doen betalen jaagt men de mensen vaak weg. Over de kultuurpolitiek: geen «prestige-kultuurpolitiek» maar volksgericht, ook reke ning houdend met jonge men sen. Over de bibliotheken: een ge meentelijke bibliotheek met fi lialen. (en overname van vrije bibliotheken) «Zijn de kristelij- ken het erover eens een «be stand» te aanvaarden?» Over het olympisch zwembad («dat blijkt toch een twistpunt te zijn bij de CVP). De CVP gaat akkoord met de mocratische inspraak, maar maakt zich geen illusies over de inspraak van de wijkraden. Ook met het pluralisme in het Kultureel Centrum gaat deze partij akkoord, evenals met het gratis ter beschikking stellen van sportvelden. Wat echter de bibliotheek betreft: er is veel geld nodig om «bij te zijn» met de massa nieuwe boeken. De PVV dankt voor het forum, en legt nogmaals de nadruk op het pluralisme en op een kul tuurpolitiek tussen de gemeen ten en «Aalst». De KP stelt aan het nieuwe stadsbestuur een dringende eis: tussen de COO 's zijn er nog geen besprekingen ge weest, zij moeten zich drin gend over de problemen bui gen: de overeenkomst met Aalst, het thuisbezorgen van de eetmalen, anderen moeten helpen waar deze diensten op dit ogenblik nog niet bestaan. De VU steunt nogmaals op de inspraak. Van hogertiand moet inspraak van een goede voor lichting vergezeld gaan, en van de basis uitgaan (het struk- tuurplan bv.). Het Kutluurcen- trum en de sportakkomodatie moeten geïntegreerd worden, maar toch moet men naar «kleinere modellen» gaan. Wat het gratis ter beschikking stel len betreft, is de VU groten deels akkoord. Maar soms gaat dit echt toch niet: het kul- tuurcentrum en de sjdortvelden op de Osbroek moeten ook be taald worden. De VU hoopte ook dat de overeenkomst tij dens deze avond zou mogen doorgaan. In de boekenbeurs te Mere was er een zeer grote belangstelling (el) Jong en oud vond er wat voor hen past (el) ihien ook een bejaarden- iie om deze mensen be houden?) i het koördineren van de isen betreft: dit is een lelijke zaak. De kermis- teen andere datum laten jan doet de waarde er- niet. l«De welzijnszorg omvat ele gamma aktiviteiten. jter wonen en leven. De centra voor maat- jelijk welzijn zullen moe- firdineren, en opereren eet maatschappelijk mi- i niet wordt bereikt. Do-sociale centra zou- loeten zorgen voor de sche behoeftigen. Een x>r het nieuwe stadsbe- 8 ook de samenwerking leren tussen de verschii- jziekenhuizen. Dit zou •en besparen. En wat de iribben in de randge- •n betreft: zelfs in Aalst n ze niet eens vol. Bo- n moeten ze ook voor mensen te betalen zijn. jeeftijd: de ouderen zo pgelijk zelfstandig laten (maar ze toch in de so- oningbouw integreren), n ambulante dienstver- :ou welkom zijn voor de len Een intensiever is wel nodig. alle partijen gaan zich juden met monumen- r Het bijzonderste is i niet de subsidiëring. |n grotere inzet van phten en materiaal is jn feite is «Kultureel n» een slecht gekozen i «Gemeenschapscen- bu beter geweest zijn. It rekreatief zwemmen

De Voorpost | 1976 | | pagina 15