DRA VOLWAARDIG KULTUREEL CENTRUM IN DE FALLUINTJES! BROUWERIJ DE GHEEST JUBILEERT MAANDAG WAS VERLOREN MAANDAG 4 - 8-10-76 - De Vooipost Wat betreft de hoeve zelf wil Mi nister Van Cultuur De Backer de oude hoeve laten restaureren en ombouwen tot een volwaardig kultureel centrum van het type D met aanbouw van allerlei akko- modaties en uiteraard een polyva lente zaal. De voorlopige raming van het pro- jekt bedraagt ongeveer 24 miljoen waarvan 60% wordt betoelaagd. Men vreest evenwel dat die som wel zou kunnen uitlopen, moest men het tegen alle goede wil in laten slenteren, tot een slordige 40 miljoen. De Gemeenteraad belastte archi- tekt Roger Buelens. Lebbeke, ermee een voorstel te maken voor het terug bruikbaar maken van de oude hoeve, voorstel dat onder tussen reeds werd ingediend bij de Commissie van Cultuur, waarbij Minister De Backer, mits enkele kleine détailwijzigingen, reeds haar akkoord betuigde. Administratief is de hele zaak dus op goede voet en... ver rond. MOGELIJKHEDEN: Type D bedoelt een Kultureel Centrum bestemd voor het platte land, waar C kleinstedeijk is en B geschikt voor een stad als bvb Aalst. A wordt dan «het van het» op nationaal gebied. In het Kultureel Centrum van de Failuintjes kan men zich zeer goed voorstellen dat bv. volgende aktiviteiten zich gelijktijdig, zon der elkaar te storen, afspelen: een toneel- of filmvertoning in de po lyvalente zaal, de jeugd doende in de «Jeugdinstuif», de ouden van dagen vergaderd in hun zaaltje met koffiebeuken. hobbyers in hun lokalen, kooklessen, een grote vergadering in de vergader zaal op de eerste verdieping, de boekerij in aktie en verpozenden in het cafetaria. Dit alles gelijktij dig. Er is dus een enorme waaier aan mogelijkheden. Boomgaard te akkomoderen voor passieve rekreatie (jm) BIZONDERE TECHNIEKEN: Elektrische inrichting: noodver lichting, zaalverlichting met dimmerbord, lichtorgel met 6 kringen, tuin- en parkingverlich ting. Klankinstallatie: verlichte sigan- lisatie, klanktafel voor P.U., re corders en mikrofoon, verster kers, interfooninstallatie, luid sprekers in verschillende lokalen. Keukeninstallaties: grootkeuken voor feestmaaltijden, keuken voor lichte maaltijden en koffie- keuken. Centrale verwarming: gewoon type met stookolie met verschil lende afzonderlijke kringen. En nu maar hopen op een spoe dige realisatie van dit projekt waarvan het Baardegems Ge meentebestuur met burgemees ter De Pauw het initiatief nam en dat heel de Falluintjesstreek hopelijk zo spoedig mogelijk ten goede komt. L.H. De Hoeve: Met de hoeve wordt bedoeld de oude bouwtrant te be waren, ze te restaureren en ze funktioneel te maken. Op de binnenkoer wordt, lang sheen woning en bijgebouwen, een overdekte en afgesloten wan delgang gekreëerd die ook dien stig kan zijn als tochtportaal, la- waaiportaa! voor de jeugd en ten toonstellingsruimte. De aldus omsloten ruimte wordt een open binnentuin. Verder zijn in de hoeve nog voor zien: Bibliotheek met afzonderlijke WC Cafetaria, foyer, bijhorende keuken, sanitair en kelder. Boven het foyer twee verga derzalen Jeugdinstuif met afzonderlijk sanitair en drie hobbylokalen. Gelijkvloers lokaal voor ou den van dagen met sanitair en kof- fiekeuken. Gelijkvloerse vergaderzaal. Op bovenverdieping vestiai re, koffiekeuken en vergaderzaal voor 80 personen. DOORGANG NAAR POLYVALENTE ZAAL: Deze doorgang is noodzakelijk omdat het terrein juist achter de hoeve gelegen niet breed genoeg is volgens de officiële normen om er de zaal in te planten. Deze doorgang kan eveneens ge bruikt worden als tijdelijke of permanente tentoonstellings ruimte en biedt, via een beglaasde wand, zicht op de binnentuin. POLYVALENTE ZAAL: Totaal nieuw op te richten en om vattende: tochtportaal ontvangsthall, vestiaire en sa nitair keuken en voorraadkeuken boven de haal kabine met bij horende berg- of tentoonstellings- rumte afzonderlijke doorgang naar het podium (ook berging) polyvalente zaal van 16 m bij 20 m zitruimte plus een podium van 16 bij 9 m. onder het podium 4 kleine kleedkamers, één grote kleedka mer, sanitair, foyer en bergplaat sen. Verder is er, centraal gelegen tus sen hoeve en zaal de stookplaats en een parkeerruimte achteraan de grote zaal bereikbaar langs de nieuw aan te leggen verlangde Blokveldweg. VARIA: Daar het merendeel der muren van de hoeve in slechte toestand zijn dient een versteviging aange bracht, zowel binnen als buiten het gebouw Het daktimmerwerk is relatief in goede staat voor wat de woning betreft. Vernieuwing van de rest is noodzakelijk. De vormgeving van deuropenin gen in de buitengevel wordt be houden. Bevloering van de lokalen in ge bakken grèstegel; portalen en doorgang in rode papesteen. Muren van de zaal en de hall voorzien, zo binnen als buiten, in papesteen. Ter informatie enkele gegevens nopens de voorziene oppervlak ten: Boekerij (118 m2), Foyer (91 m2). Hall (25 m2), Jeugdinstuif (28 m2), Ouden van dagen (27 m2), vergaderzaal in hoeve (99 m2), nog twee zaaltjes (68 en 32 m2), polyvalente zaal (320 m2) plus podium (144 m2), Hall, ves- tiare en sanitair 129 m2) kamer tjes voor kleden (9,5 m2). De to tale oppervlakte bedraagt 1967 m2 daar waar het maximaal sub sidieerbaar programma 2000 m2 voorziet. Oud gebint in de hoeve (jm) de brouwerijwereld in de Den derstreek heeft eenfamiliaal bedrijf het weten waar te ma ken uit te groeien tot een be langrijk Aalsters bedrijf. Zijn lof- Vorige zaterdag was er feest in de brouwerij De Gheest, een familiaal bedrijf dat haar oorsprong vond in 1816 en van een kleine éénmanszaak doorheen haar 160-jarig bestaan uit groeide tot de tiende brouwerij van België. Met dit 160-jarig bestaan wordt ook het feit gevierd dat vijftig jaar geleden dit familiebedrijf omgevormd werd tot een fami lie N.V. Tijdens een akademische zit ting sprak de heer Leon Moens, Beheerder Direkteur-Generaal een fees- tredeuit, waarin hij de aanwe zigen verwelkomde en hulde bracht aan de vorige genera ties die mede de groei van de brouwerij verwezenlijkten: Ro- chus De Gheest, Felix Calle- bout, Charles De Wolf. Spreker haalde deekonomische reces sie aan en pleitte voor een gro tere verstandhouding tussen werkgevers en werknemers. De heer Jozef Van Steenver- gen, vice-voorzitter van de Confideratie der brouwerijen van België, diepte in zijn spreekbeurt de problemen van de Belgische brouwerijen uit. België telde voor 1914 nog 4.200 brouwerijen Dit aantal is nu geconcentreerd tot 155. Spreker waarschuwde voor de verdere concentratie en het overwicht van de multinatio nals. Staatssekretaris van het Openbaar ambt Louis D'Hae- seleer, legde nadruk op de olaats die de brouwerij inge nomen heeft in België, niette genstaande de teloorgang in tuigingen aan het adres van de heren Joseph De Gheest en Leon Moens weerspeigelden het resultaat van het efficiënte beleid dat deze beide herc£n gevoerd hebben en waarvan de werknemers de uiteindelijke vruchten dragen. Burgemeester De Bisschop wees op de rol die de brouwerij in het Aalsterse speelt en wen ste de direktie van harte suk- ses met het bereikte resultaat. In naam van het personeel dankte de heer Adolf Rub- brecht, terwijl de heer Joseph De Gheest, gedelgeerde- beheerder, voorzitter van de Raad van beheer de genodig den en het talrijk aanwezige personeel dankte. Tijdens deze plechtigheid wer den door de aanwezige perso naliteiten aan verdienstelijke personeelsleden eretekens uitgereitk. Dc gedekoreerden samen met de beheerraad van de brouwerij (jm) gBBWW» Kermis op De Kat In de wijk De Kat wordt het aloude gebruik van Verloren maandag, het zotdoen en feestvie ren, elk jaar opnieuw een sukses. In de buurt worden voor deze gelegenheid hete broodjes gebakken en uitgedeeld. Het «Gerrebollen» dat eens het hoogtepunt van deze feestdag was is nu vervangen door een wedstrijd belotten. Maandagavond had de kroning plaats van de koning en de koningin en de prins van Verloren maandag, dit zijn respektievelijk de eersten, de tweede en de derde in de belotterswedstrijd. Koning werd Raymond De Buck, koningin werd Delphine Veirman, n en Prins Verloren maandag werd Domien Van geit. Een oude traditie wordt daar in leven t gehouden. t RVDP Nationale orden: tot Komman- deur in de Kroonorde werd de heer Joseph De Gheest, gedelegeerd-Beheerder en voorzitter van de Raad van Be heer gekroond. Kommandeur in de Orde van Leopold II werd de heer Leory' Moens, Beheerder-direkteur Gene raal. Het ereteken van Officier in de Orde van Leopold II was voor de heer Philemon De Wolf, beheerder. Ridder in de Kroonorde werden de heren Jacques De Gheest, beheer der en Raymond De Buys- scher, technisch sekretaris. De heren Eric Momie, hoofd boekhouding en Willem Stook, dienstoverste verkoopsboek houding viel het ereteken van Ridder in de orde van Leopold II te Beurt. Voor jarenlange trouwe dienst werden volgende personen bedacht meteen arbeidse re te ken 1* klas: Jean Harzaert, Al- fons Vinck, Roger Herremans, Arthur Meuleman, Jozef De Wit, Emiel Pappaert, E. Van Nuffel, Mevrouw Josephine Ghijsels-De Brouwer, Me vrouw Paula Moyersoon-De Brouwer. Het arbeidsteken 2* klas werd'uitgereikt aan Victor Matthijs, Georges Huyle- broekc, Gustaaf De Winne, Roger Wellekens, Albert Van den Bremt, José Roelandt, Al- bert Moens en Joseph Moe renhout. RVDP Louis D'Haeselecr vereremerkt Joseph Dc Gheest (jm) rA, Louis D'Haeselecr vereremerkt Leon Moens (jm)

De Voorpost | 1976 | | pagina 4