BUIT GEDEELD iOALGETTERS tEZOCHT VAN 1-2 NAAR 3-2 EN HERRIE 2de Provinciale ïrjoden- Zulte 1-1 jeuwerkerken-iKruishoutem 1-1 J5e SURPORTERSKLUB VAN J.C. LOKEREN TE BERLARE 3de Provinciale Oudegem- Sp. Appels 1-1 Hofstade - Oudenhove 3-2 Overwint Erik De Smedt het noodlot? Jeugdvoetbalkalender voor zaterdag 16 en zondag 17 okt. 2-L 5-1 duurde een uur vooraleer de thuisploeg tegen de goed 1.] gani/.eerde bezoekende verdediging kon scoren. Voordien jen zich hiertoe weinig gelegenheden voorgedaan. Deze 2-ijkopgaande wedstrijd was immers niet rijk aan reële score- 2-1 doelpunt 'door Bruylandt riet betekende slechts de jkmaker want luttele mi- en voordien had De ;ht de score geopend vr. e in deze nogal hardnek- betwiste en toch vrij gstaande wedstrijd, waar- de wederzijdse verdedi- ;en hun stempel drukten, deze gelijkmaker blies thuisploeg ten aanval 04y zou uit een haast voort- 2-1 end overwicht geen nut halen. Resocub kreeg .Ier nog een paar kansen r een doelpunt instak. Zo ide de nochtans schiet- Eric Raes die door- gemakkelijk scoort moederziel alleen voor de bezoekende doelman op, kwam Drogniez voor de wijd gapende kooi en kon Raem- donck de Zultse doelman on bedreigd op de korrel nemen. Allen misten. In de tweede speelhelft kreeg men dus wel enkele prangende momenten. Voordien hadden de beide ploegen ondanks grote in spanningen niet veel doelge- vaar kunnen verwekken. Het bleef aan weerszijden bij een viertal pogingen. Die echter tot geen sukses aanleiding gaven. Trainer Fons Locke- fer noemde het rezultaat (1- 1) geen aanfluiting van de logika. Ieder kreeg wat hem rechtmatig toekwam. J.V.H. ziot er naar uit dat Eendracht Nieuwerkerken een veel Iheidener rol zaïl spelen dan vorig sefizoen. Het ging de Kagen van Paul Janssens reeds d'e helle tijd slecht pas lag kon geelrood voor del allereerste keer «au grand com- aantreden. Een ^absolute meevaller is het niet geworden, dracht tekende de mooiste maneuvers op het gras en onstreerde soms. Doch uilt al die kombinaties resulteerde enkel goaUtje. Rode lantaarn Kruishoutem werd af en van het kastje naar de muur gevoetbald, doch slaagde er in te scoren langs Van den Benghe.Dat gebeurde tien uten voor rust. ien zocht Nieuwerkerken tergend lang naar de gelijkma- Pas na 82 minuten plofte een lobbal van Eddy Roelandt n het net. De winning-goal is er nooit gekomen, zodat dracht vooralsnog geen enikel keertje met de volle 'buit de kleedkamers trok. De oorzaak van dfit gedeetelijk Een bijna schrijnend gebrek aan afwerking. Dit vast- ■I en is vrij eenvoudig, er een onCeöilbare .remedie voor vinden n andere zaak. dan ook het Seizoen is pas begonnen, zodat men nog alle ingen uitkan'. Wil Eendracht 'Nieuwerkerken niet in het Jnloze peloton van de meelopers blijven hangen, dan1 moet fikse ommezwaai naar klinkende resultaten leiden. j)e „Entente" der supportersklubs van Sporting jokeren breidt uit. (rfaandag 11 oktober om 20 u. werd de 25e in reeks opgericht in Café Tijl bij Hugo Ver- j&ruyssen, Emiel Herteoantlaan nr 79 te Berlare. Behalve een afvaardiging van het Sportingbe- Vtuur waren Ook de fanionspelers Roland gels en Maurits De Schrijver op de stichtings- ergadering aanwezig. V.D.H. Het was weer Oudegem - Appels, een wedstrijd die ons deed terugdenken aan de periode van een goede twintig jaar gele den, waarin deze derby een hoogtepunt was in het Dender- mondse voetbal. Veel vroeger toen er nog gespeeld werd op het terrein langs de steenweg naar Dendermoncle herinneren de oudsten onder ons zich nog goed hoe Appelsse supporters met een kar stoofbuizen kwamen aanrukken. Het gebeurde wel eens dat 26 nadien zelf mochten op het hoofd zetten. Nadien zijn de ploegen wat uit eikaars vaarwater gegaan en toen FC Blue Star Oude gem wegens allerhande te genslagen en terreinperikelen moest opdoeken, vreesden we en ogenblik dat het te Oude gem met voetballen gedaan was. Onder impuls van enkele entoesiasten werd opnieuw «geshot». SK Oudegem werd boven de doopvont gehouden. Zondag stonden beide buren tegenover elkaar. Bij de be zoekers liepen nog twee spe lers die bij het vroegere tref fen tussen de beide ploegen eveneens van de partij waren. Karei Ringoet, nu echter in rood-wit shirt en Jules Van Hoorde de veteraaan van Sparba. Voor de wedstrijd ver klaarde de voetballende ge neesheer dat hij graag zou winnen «Een wedstrijd voor supporters die je nog van vroeger kennen, het spreekt mij aan.» Toen tijdens de wedstrijd enkele fans gingen roepen «Allo Blue Star» za gen we Karei even glimlachen. Wonderen kan deze 35-jarige niet meer, maar op een voet balveld moet men hem nog steeds van nabij bewaken wil men hem onder kontrole hou den. Die opdracht had trainer Rooms van Oudegem meege geven. Met enkele flitsen kon Karei nog een bres slaan in "de Oudegemse vesting maar voor de rest zat hij stevig in de klem van Oallebaut, Van Den Broeck en De Don der. Appels dat deze wedstrijd niet onderschatte, speelde met twee speerpunten zodat het voor het bezoekende duo ze ker geen lachertje was een gaatje te vinden. Toch zou rood-wit het eerst op voor sprong komen. Een doelpunt dat a's fioddergoal werd be titeld fin de Oudegemse ran gen maar daarom niet min der waardevol was. Doelman Janssens die meer dan vier stappen de bal droeg werd bestraft met een onrecht streekse vrijschop. De eerste maal werd er ge trapt maar de muur was vooruit gekomen en de vrij schop moest hernomen. De tweede maal schoot Hen- driokx bliksemsnel en via het hoofd van verdediger Calle- baut verdween het loder in het doel. De Oudegemse doel man wees er op dat voor het hernemen niet gefloten werd, Sparta Appels Romain Dierlekx (VS) Geen parden voor Steeman (Oudegem) die een gele kaart mee kreeg. (VS) Er was naar het einde van deze alleszins niet grote wedstrijd toe heel wat deining, die vooral werd veroorzaakt door het valideren na samenspraak met de grensrechters van de gelijkmaker. zodat hij wel verrast werd door die bal. In de eerste periode kregen de Oudegemse voorspelers Moerenhout. Janssens en Steeman enkele kansen maar een gepast uitkomen van de Appelse doelverdediger voor kwam verder gevaar. Inzake voetbal liet SK mooie staal tjes zien, wat er op wijst dat trainer Roojns er ernstig werk heeft van gemaakt. Maar daarom worden nog geen doelpunten gemaakt. Het tegendoelpunt van Oudegem kwam van middenvelder Ab- beel in de tweede helft na een gezamelijke aanval. Alles bij elkaar was SK meer in de aanval, zonder echte doelkan sen af te dwingen. Appels dat het moest hebben van ont snappingen, kwam dicht bij een tweede doelpunt. Een verre uittrap van Romain be landde via Karei Ringoet voor de voet van trainer-speler De Looze dfie op de doelman be- slooit die oordeelkundig zijn koofi had verlaten. Na de wedstrijd spraken we met de Oudegemse 'trainer. Hij had in stilte gehoopt op een zege, maar achteraf nam hij het 'gelijkspel sportief op «Er zijn 'geen zwakke ploegen meer, van in de laagste reek sen wordt met een trainer (VS) naar beter voetbal gestreefd. Op het veld komen dan twee systemen tegenover elkaar en dat naargelang van het geval met wisselend sukses. Van daag ging het ons ™et mee, daarom maar hopen op de volgende wedstrijd.» Een trainer met werkelijk ■een brede kijk op voetbal en respekt voor de tegenstander. Appels was tevreden met het punt, temeer daar hun spel •liet zien niet van gevaar ont bloot te zijn. Romain Die- rickx was prima, wat we ook mogen zeggen van de Oude gemse doelman Janssens. Er werden ook gele kaarten ge geven door ref Callebaut. Voor Appels waren dat Karei Ringoet en Jules Van Hoorde en voor Oudegem Steeman. De supporters gtelden het in twijfel of het we,l echt nodig was, want brutaal werd er miet gespeeld wel met inzet en dat niag men niemand kwalijk nemen. De ref kreeg een behoorlijke kwotering van de man achter de om heining, maar dan eerst wan neer zij na de wedstrijd in dichte drommen aan de tap kast stonden. Beter laat dan nooit. Vermelden we nog dat de wedstrijd gespeeld werd voor een massa supporters. ANDRE. Hofstade die reeds geruime tijd tegen 1-2 achterstand aankeek zette met een kop- baldoelpunt van trainer-spe ler Lissens het sein op groen. De bezoekers vochten deze gelijkmaker fel aan, omdat er naar ze beweerden een foutieve charge op de doel man aan zou zijn voorafge gaan. De diskussies waren nog niet gemilderd toen Schorreel amper één minuut later de bal in het dak van het Oudenhove doel trapte en Hofstade aldus een zeker niet meer verhoopte zege schonk.Deze 18 karaat vol treffer was natuurlijk geens zins van aard om de reeds fel opgehitste gemoederen te bedaren. Er waren opnieuw heftige woordenwisselingen en de scheidsrechter haalde rood te voorschijn. De Een dracht spits Van Leefde mocht zich voortijdig gaan aankleden. Na de wedstrijd wilden de gasten de huid van de scheidsrechter die hen zo gezegd in de nederlaag had gedreven. En er kwam dan ook rijkswacht bij te pas. Over dit tweede doelpunt zei ons trainer-speler John Lis sens na de wedstrijd dat het op een regelmatige wijze werd gescoord. „De bal heeft Inderdaad de doeHajn over schreden doch de Eendracht doelman duwde hem fluks te rug. De grensrechter die het doelpunt had bemerkt vlagde terecht" - was de visie van de Hofstade trainer. We kun nen ons beperken met te ci teren dat Careyn en Savatte Oudenhove naar de leiding trapten en dat Van Geert milderde voor Hofstade. Lis sens en Schorreel schoten daarna de vlam in de pan. Een wedstrijd die als zo spoe dig mogelijk te vergeten mag gekatalogeerd worden omdat hij arm was aan werkelijke voetbaldaden. J.V.H. De twintigjarige Erik De Smedt uit Denderbelle werd tijdens een kompetitiewedstrijd, die hij als doelman voor Wilskracht Hofstade tegen Bambrugge betwistte, door een schop in de onderbuik getroffen. Met een Rode-Kruiswagen werd hij ogenblikkelijk naar de O.L. Vrouwkliniek te Aalst over gebracht. Hier konden de dokters aanvankelijk geen ernstige kwetsuren vaststellen zodat Erik zelfs voor drie dagen naar huis werd gestuurd. Plots verergerde zijn situatie zo erg da,t momenteel voor zijn 'leven wondt gevreesd. De onheilspellende dfiagnose ■luidt gescheurde alvlees klier en ook kwetsuren aan de milt. Erik verzwaikt zien derogen daar hij geen voed sel kan opnemen en het 'toe gediende serum is onvoldoen de om zijn krachten op peil te houden een gewichtsver lies van 12 kg. een latente bewusteloosheid, laten niet veefi goeds te voorspellen; en kel een rechtstreekse voed- seltoediendng langs de dar men kan verhinderen dat hij volledig krachteloos wordt, dit in afwachting dat de Eric De Smet, de onfortuin lijke keeper van Hofstade. (DD) kwetsuren, zonder overtollige belasting, stiWetjesaan helen. Wie deze symaptieke jonge man, die eerst drie jaar doel man bij FC Wfieze was, al vorens naar Wilskracht Hof stade te transfereren kent, 'leeft mee met de levensstrijd dae Erik momenteel voert In Denderbelle wordt elke avond een noveen gebeden 'ter genezing van deze jonge man die op het punt staat met Viviane D'Hondt m het huwelijk te treden en hier voor reeds een woning had aangekochtOok in Hofsta de wordt de toestand van Erik op de voet gevolgd: de opbrengst van elke thuis- match komt ten goede aan de getroffen speler en ook wordt een benefiettombola georganizeerd. Enkel Bam brugge heeft onbegrijpelijk genoeg nog niets van zich laten horen Kortom, ieder die Erik kent, leeft mee met zijn strijd tegen het noodlot: moge hij de kracht vinden, om deze levensgevaarlijke kwetsuren te boven te ko men, zodat hij zijn jonge plaats in deze maatschappij terug kan innemen Dirk Daelemans rtrij<' is gestreden, de punten gedeeld, Georgië Van den Hauwe ?VC rta APPe,s) verlaten samen met de offioielen het terrein. ZONDAG PROV. JUN (10 u) Lede - SN9 Ninove - KAVD Eeklo - E. Aalst Zele - RC Gent PROV. SCHOL. (10u30) Lede - SNS Ninove - KAVD Eeklo - E. Aalst Zele - RC Gent GEW. JUN. G (10 u) W. Moorsel - St. Denderleeuw (10u30) Mere - Welle (10u30) Denderhoutem - Edixveldc (10u30) E. Aalst-Nieuwerkerken Doggen - Erondegem II a al t er t - E rem bode gem FC Denderleeuw-SK Aalst GEW. JUN. H <10u30) Berlare - Wieze Overmere - Hofstade SK G rem bergen - Herdersem Sp. Appels - Baasrode Lebbeke - Hamme GEW. SCHOL. I (10 u) Denderhoutem - Nieuwerkerken (üul Haaltert - Erembodegem St. Denderleeuw-SK Aalst Kerksken - Terjoden GEW. SCHOL. J (9 u) Mere - Smetlede Erpe - Bambrugge (10u30) GEW. SCHOL. K (10 u) Wieze - Schellebeïle (9 u) W. Moorsel - St. Wetteren (9 u) Wichelen - Schoonaarde TK Meldert-RC Wetteren E. Meldert - Herdersem Serskamp - Oudegem (10u30) GEW. SCHOL. L (10 u) Overmere - E. St.-Gitlis (9 u) SK Grembergen-Sp Appels (9 u) KAVD - Robur Lokerse - Sp. Buggenhout Heikant Zele - Lebbeke Opstal - Baasrode (10u30) GEW SCHOL. N (10 u) Kruibeke-Hamme B (9 u) Hamme A - Melsele KNAPEN A (9 u) AA Gent - Sehellebefile Erpe - RC Wetteren St. Wetteren - E. Aalst KNAPEN C (9 u) Opstal - Wichelen Klinge - Robur Lebbeke A - Meerdonk Vrasene - Lebbeke B ZATERDAG PROV. KNAPEN (15u30) Aalter - E. Aalst Beveren - Zele Lede - Oudenaarde SC Lokeren - KAVD KNAPEN J (14 u) Terjoden - Welle KNAPEN K (15 u) Mere - Groten berge KNAPEN L (15 u) EK Aalst - Ede Erembodegem A - Nieuwerkerken E. Meldert - Erembodegem B TK Meldert - W. Moorsel Edixvelde - Hofstade S. Moorsel - Doggen KNAPEN M (15 u) Zele - Gijzegem Smetlede - Overmere St. Wetteren - Berlare Heikant - Massemen Kalken - Herdersem KNAPEN N (15 u) Baasrode - Schoonaarde KAVD - Buggenhout (15u30) Sp Appels - Waasmunster SK Grembergen-Sombeke Oudegem-Wieze Hamme - E. St.-Gillis KNAPEN P (14u30) Kruibeke - Hamme PROV. MINIEMEN (14 u) Aalter - E. Aalst Beveren - Zele Lede - Oudenaarde SC Lokeren - KAVD MIN I (15 u) E. Aalst - SK Aalst (14 u) Denderhoutem-TK Meldert Erpe - St. Denderleeuw MIN. J (15 u) Lebbeke - Lede (14 u) Hofstade - RC Wetteren Wieze - Oudegem W. Moorsel - E. Meldert MIN. K. (14 u) Baasrode - Zele KAVD - Lebbeke Buggenhout - SK Grembergen (15 u) MINIEMEN (vriendenmatöh 15 u) Schellebeïle - Heikant

De Voorpost | 1976 | | pagina 21