f 11 V.K. AALST: KLACHT TEGEN KAPELLE 0/D BOS Van Keymeulen prima Baasrode bevestigde niet! Belangrijke slag verloren 69 Amerikaanse punten ten spijt MOEILIJK VOLLEYBALKALENDER VOOR HET WEEK END WEDSTRIJDEN VOOR 16 EN 17 OKTOBER 24 EERSTE KLASSE OKAPI-KORTRIJK 96—102 Okapi dat de aan de voet gekwetste Van de Keer gedurende de ganse wedstrijd op de invallersbank moest laten heeft zaterdagavond een belangrijke wedstrijd verloren. Die niet ver wachte nederlaag voltrok zich in de tweede speelhelft toen de Aalstenaars minder goed afwerkten (17 op 46) en Stevens en Stevens en Tom Holland een produktieve bevlieging hadden. Beiden werden daarbij uitste kend bijgestaan door een werkkrachtige Minnebo die dan vooral in de eerste speel helft het net wist hangen. Het was vooral dank zij Min nebo en Nyitrai dat Kortrijk in de eerste periode de scha de Kon beperken tot vijf pun ten. Okapi dat een 26 ach terstand vooral langs een be drijvige en voortreffelijk af: werkende Schorreel in samen werking mei Van Keer die meerdere haakworpen lukte en Chalk tot een 3525 voor sprong omzette, zag nochtans na amper elf minuten wed strijd Katherman naar de bank stappen. Rick kreeg reeds drie fouten achter zijn naam. Kon Okapi deze handikap aanvan kelijk opvangen dan kwam IJsboerke toch terug in de slotminuten van de eerste speelhelft (5348). In de tweede speelhelft bleek alras dat de Aalstenaars hun beste pijlen verschoten hadden. Zo kwam Kortrijk dan stilaan te rug en toen Katherman bij vier fouten opnieuw de inval lersbank moest opzoeken liep het van 6556 naar 7780 na twaalf minuten. Bij een 7988 stand keilde een toe schouwer een bierglas op het terrein. Gelukkig werd nie mand geraakt en het spel diende een paar minuten on derbroken om de glasscherven weg te vegen. Zelfs toen Mac Pipe. Nyitrai en Holland er uit moesten voor vijf fouten kon Aalst de situatie niet meer rechtzetten. Kortrijk had toen reeds voldoende voor sprong bij mekaar geworpen 8898 en had de zege bin- nenschot. Aalst probeerde met pressen nog iets te redden doch Stevens en Minnebo zorgden er voor dat de thuis ploeg op zes punten strand de. Aan deze zege doet IJs boerke uiteraard een goede zaak. DoelpuntenKatherman 9-18. Chalk 11-12. Van Keer 8-8, Van den Broeck 8-0. Schorreel 13- 3, Elias 4-2, E. Schorreel 0-0. Een beeld uit de damesbasketmatch BBC Aalst (bier in de aanval) tegen Amical. (EL) rvKvltS SUPER SHOP «DIENST verschalk^ Kortrijkse A. IEPER-BC AALST 117—103 De Black Boys Amerikaan Floyd Allen heeft al het goede dat men sedert zijn verblijf te Aalst reeds heeft neergeschreven nogmaals op opvallende wijze bevestigd te leper. Hij heeft zich al de reputatie opgebouwd momenteel de beste buiten lander te zijn die in België speelt. En meer dan waarschijnlijk zal deze kleurling de hoge roem die hij geniet nog meermaals bevestigen. Danny Schorreel (Okapi defensie. Aan hem deed Black Boys al leszins een gouden zaak. Ook de andere Amerikaan Peeier heeft zich insgelijks door zijn trefkracht laten opmerken. De 69 punten van de Amerikanen ten spijt heeft Aalst te leper de wedstrijd verloren met een dan toch opmerkelijke cijfer verhouding. die een goede wedstrijd onderstreept, leper heeft met alle middelen ge tracht Floyd zoveel mogelijk uit de wedstrijd en van de bal te houden. Daarbij is Athlon op eigen ter rein moeilijk te maneuvreren en gaven de scheidsrechters een home arbitrage weg. Het begon nochtans goed voor Black Boys die naar een 4-12 winst stevenden mede door het feit dat leper vijf doelpo gingen miste. De thuisploeg die moeilijk een degelijke aan- valsaktie op touw zette werd zelfs op een dertien punten achterstand geworpen 3043. Toen ging Claus zich met de bewaking van Ivens belasten en dit remde dan toch de Aal- sterse akties. Allen en Peeier hielden Black Boys nog op voorsprong dank zij een nauw keurige afwerking. Jurgensson ging toen aan scoren denken en de rust werd met 5157 bereikt. En leper kwam op voorsprong omdat Ivens met foutenlast dan toch iets min der aktief was en Peeier en Allen minder 'gevoed' werden Het werd 7677 en toen sloeg Blair de definitieve kloof 10291 en Aalst kon niet meer terugslaan. Doelpunten: Clement 0-1, Ivens 9-2, Delooht 6-2, Peeier 10-21. Wuyst 8-4, Allen 22-16. J.V.H. Tweemaal Louis Nevens Tegen Eendracht Zele scoorde Lowieke Nevens tweemaal. Deze geboren goalgetter, die zowel te Aalst als in Gijzegem fer vente aanhangers heeft, wordt door de fans van zijn nieuwe klub Wille broek op de handen ge dragen. Als we ons lijstje goed bijgehouden hebben, staat Lowieke nu al met zeven goaltjes uit zes kompetitiematchen achter zijn naam. (mm) Kwikzilveren Haleydt Tegen Oostende schitterde Rudi Haleydt als een echte briljant de naar Schoon- aarde "uitgeweken" Gij zegem naar die na nieuw jaar dus een identiteits kaart van de stad Den- dermonde krijgt, was voor Ereklasser Warogem foe rier en goalgetter. Zijn rechtstreekse tegenstander j Butseraen liep van het kastje naar de muur. Niet alleen voor zijn twee goaltjes kreeg Haleydt een hoge kwotering van de kenners; ook zijn subliem teamwork werd geprezen. Prospektie Op 1 november wordt te Lokeren, onder het speu rend oog van talenljagers, door vier teams uit even veel gewesten, gevoetbald. Scholieren uit het Voor- postgebied die met het oog op die prospektie- matchen getest worden, zijn Erik De Geest (Ovcr- mere), Willy Raemdonck en Mark Vercau teren (Ro- bur Moerzeke). Yves Van Mieghem (S.K. Aalst) en Patrick Maesschalck Wilskracht Hofstade BEKER VAN BELGIE BOB BIANTS 5J-OSIRIS 101—127 Osiris is zonder veel moeite naar de vierde ronde in de „Beker van België" doorgestoten. Van de einduitslag kan men voldoende aflezen dat de beide ploegen niet veel aandacht be steedden aan hun verdediging. De dominerende figuur van deze wedstrijd was Pascal Van Keymeulen die 'n opmerkenswaardige shotprestatie liet noteren 22 op 30 en hij bereikte aldus 70 procent. Daarbij zette hij 9 op 10 vrijworpen om. Hij was het dan ook die de ploeg van Susse D'Hoir (vroeger Okapi) de das omstrikte. Osiris had onder impuls van Van Keymeulen en Labay bij de rust niet alleen de vijfpuntenhandikap, waarmee het moest vertrekken, weggespeeld maar leidde ook met 5061 Toen kreeg men reeds het recital Van Keymeulen, die 28 punten achter zijn naam li-at optekenen. Osiris dat nu naast H.Troch (lumbago) ook de zieke Heyvaert miste gaf de voor sprong na de rust niet meer prijs ofschoon D'Hoir nu ook geregeld scoorde. De bezoekers wonnen dan ook verdiend met doelpunten van Bieseman 84 Labay 124. D D'Herdt 612. I. D'Herdt 57. De Brouwer 04. Herregods 02. Van Key meulen 2825. Nu zaterdag wordt te Aalst in de zaal Okapi de Oostvlaamse derby Osiris-Hermes St. Niklaas gespeeld Deze begint om 20.30 u BEKER VAN BELGIE (DAMES) Basketbalkalender le afdeling heren 20.15 u. (16.10) Antwerp se - Okapi Aalst 20.15 u. (16.10) BC Aalst- Bus Fruit 2e afdeling dames 11 u. De Maere Aalst BC Blarvkenberge 4e afdeling heren 20.30 u (16.10) Osiris - Hermes St.-Niklaas Dames le provinciaal 10.30 u. Robac - Lokeren 10.30 u. Lede - Vlierzele 15 u. Aurora - Melsele Heren le provinciaal 19.30 u. (16.10) Were Di- Cabrita 11 u. Panters Baasrode - Wasocub 11 u. Erpe Mere - Hemaco Heren 2e provinciaal B 11 u. Gentson - Kangoe roes 16 u. The Tower Aal9t - Grembergen Heren 3e provinciaal B 16 u. Rimbo Zele - Vlin ders Buggenhout 11 u. Sp. Temse - Moer zeke II u. Rubac Rupelmonde - Vlinders Buggenhout 19 u. (16.10) Sp. Laarne III - Dendermond" 11 u. Old Fellows - Blauwwit VIERDE NATIONALE KAPELLEN O/D BOS V.K. AALST 3-2 Setstanden 7-15 8-15 15-6 15-5 15-6 Deze wedstrijd zal naar alle waarschijnlijkheid een staartje krijgen. V.K. AALST legt een klacht neer wegens opstellen van een speler die niet op het scheidsrechtersblad stond. De eerste set begon nochtans goed voor Aalst. Zij pakten direct uit niet een goede aanval^ De nederlaag van verleden week, nog vers in het geheugen, gaf hen de nodige kracht om winst te boeken. Ondanks het Aalsterse geweld kon Kapellen goed terug komen, maar een bijzonder goed verdedigend V.K. Aalst zorgde ervoor dat de tegenstrever niet verder geraakte dan 7-15. De tweede set was van de zelfde makelij. Nochtans was het nu Kapellen die de eerste punten op heit bord liet brengen. Aalst bleef echter bij de zaaik en kwam langzaam terug op geldjke hoogte. Ben vlotte aanval zorgde voor een komfortabele voorsprong voor de Ajuibtjes. Kapellen probeerde nog wel de forcing te voeren maar het Aalsterse blok was niet te doorbreken. Toen gebeur de datgene wait we in de aanvang van dut artikel ver melden. Een speler van Ka pellen werd gekwetst. Hij werd vervangen door een andere speler. Tot zover dus alles normaal. Deze speler bleek bij een later nazicht niet op het scheidsrechters blad te rijn ingeschreven. De derde set bracht de ver rassing. Kapellen besefte dat indien rij in de wedstrijd wilden blijven, moesten win nen. Zij openden een ver woedt aanvalsoffensief. V.K. Aalst kon aanvankelijk nog weerstaan. Maar uiteindelijk moesten rij de rol lossen. De ploeg draaide opeens niet meer rond. De gebroeders De Geyndt, waarvan de jongste amper 16 jaar is en de taak van spelverdeler waarneemt, speelde- te veel op elkaar. Op die manier werden niet alleen de andere aanvallers verwaarloosd, door het Steeds weerkerende spelpatroon werd de Aalsterse aanval zo door zichtig dat Kapellen gemak kelijk de verdediging kon organizeren. Zij wonnen <j ook overtuigend met In de vierde set ëinë pellen op zijn lancé dol MM V.K. Aalst werd letterij overklast. De aanval nergens te bespeuren, oorzaak ligt o.dn. in het v lies van twee basisspel '1 wat hen ergens wel pan speelt. Ook de nieuwkom rijn nog niet ingespeeld op anderen, en vice-verca. Kap len won verdiend deze set. de vijfde en beslissende moest er iets gebeuren. Aa trachtte met alles op de at val te zetten. Maar Kapel zag de overwinning in bereik en replikeerde op g de manier. Bij Aalst wou I maar niet vlotten, zodat pellen na een paar moeili; momenten het hoofd gebod te hebben, het laken ra rich toe trok. In één ging het dan door naar vlotte 15-6 zege. Toen na de wedstrijd coa Van Mossevelde het duj caat van het scheidsrechte blad nakeek ontdekte hij fiout van de niet-ingeschre\ speler. Een klacht woi neergelegd tegen Kapel! I zodat deze wedstrijd nog i beslag krijgt voor de groe tafel. TWEEDE PROVINCIALE K.L.J. TEMSE A. BAASRODE 3-0 Setstanden 15-11 15-5 15-10 Een aangename wedstrijd met mooie spelfazen. Maar spijtig genoeg op het einde ontsierd door een paar scheidsrechter lijke vergissingen. De eerste set liet reeds vermoeden dat het geen gemakkelijke wedstrijd ging worden. A. Baasrode, gestimuleerd door hun verdediging van vorige week tegen M. Gent trok resoluut ten aanval. De verdediging van Temse was echter bij de zaak, zoclat aan het net heftige duels werden uitgevochten. Het sPpl lange tijd gelijk de hoogte in. Toch was het Temse cüe het eerst op voor sprong kwam. Adee probeerde nog om de schade te her stellen langs De Rijcke, maar het blok van de tegenstander was efficiënt genoeg om hieraan te weerstaan. Temse won de set met 15-11, maart met een beetje meer geluk kon het ook andersom geweest zijn. De tweede set liet een gans ander Baasrode zien. Slechte receptie's, gevolgd door slech te passen lieten de Baasroodse aanval in het niet verzinken. K. Temse begon nu pas op gang te komen. Als een piet- rol walsten ze over Baasrode heen. Toch wel iets onbegrij pelijks vooral als men de kwaliteit der spelers bekijkt. Af en toe nog eens een uit schieter maakte dat er toch nog een minimum aan volley bal te zien was. Temse won gemakkelijk met 15-5. In de derde set moest het dus gebeuren. Coach Wouters was bij de zaak, maar kon toch niet beletten dat K. Temse een confortabele voor sprong nam tot 10-5. Toen werd bij Baasrode de alarm klok geluid. Zij begonnen aan een indrukwekkende remonte. Moeizaam -en met heel veel balwisselingen kwamen zij te rug. De spanning zat erin. Het werd 10-9 en toen ge beurde het fatale voor blauw wit. Een aanval van Baasro de ging op de vingers van een tegenstrever buiten. De scheidsrechter gaf de bal ech- lt f BC AALST-BC MELLE 66—52 BC Aalst heeft niet zo moelijk gehad om zich te kwalificeren voor de volgende bekerronde. Het is nochtans zo dat de Aalsterse meisjes al betere wedstrijden speelden als tegen de derde klasser vorige zondag het geval was. Bij de rust had de thuisploeg de vijf punten achterstand waarmee ze uiteraard vertrok reeds weggewerkt en leidde toen zelfs met 3124. Deze ruststand kwam op het bord vooral door toedoen van Van de Velde De Keyzer en Naes- sens die goed werden bijge staan door de Maturo en De Cremer. Men had dus in die eerste periode al een beslis sende stap naar de overwin ning gezet en ofschoon er in de tweede speelhelft toch meerdere doelpogingen werden gemist kon Aalst de afstand nog vergroten. Langs Vermeire (20 pt) en Timmerman (10 pt) trachtte Melle nog terug te slaan doch de thuisploeg toonde zich werkelijk een klas se sterker. Doelpunten Podevijn 4. De Keizer 14, De Cremer 8, De Brackeleer 2. Van de Velde 15. Naessens 14, de Maturo Zondag a s speelt BC Aalst in eigen zaal tegen Blankenber- ge. Het wordt een belangrijke konfrontatie want de Westvla mingen totalizeren evenveel punten. Het komt er voor Aalst vooral op aan zich niet uit de top van de ranglijst te laten duwen. De reserven spelen te 9.30 u. terwijl de hoofdwed strijd te 11 u. begint. HEREN 1ste provinciale zat 19.00 ZottegemLebbeke zat. 19.30 Zele—St. Mariakerke 2de provinciale A zat. 17.30 Baasrode—De Klinge 2de provinciale B zon 10.30 Kang AalstDeinze 3de provinciale A zon 10.30 VraseneKukl Aalst zat 15.00 LedeWachtebeke zon 10.30 BelseleSp. Zele 4e provinciale B zat 15.00 Kallo—Kalken zon 10.30 SinaaiZ. Zele DAMES 2e provinciale B zat 15,00 BaasrodeZottegem II In vierde nationale moet V.K. Aalst voor de derde opeenvolgen de maal op verplaatsing. Ditmaal naar Lichtervelde. Weer geen gemakkelijke klant. Toch zit er winst in. In eerste provinciale moet Lebbeke naar Zottegem. De mannen van voorzitter De Pauw zullen het niet te licht mogen opnemen. Zottegem prijkt momenteel aan de leiding met het maximum der punten. Terwijl S. Zele normaal moet gaan winnen tegen Belsele. Ondertussen kan K. Aalst zijn blazoen wat opsmukken tegen Vrasene. In vierde provinciale doet Wi chelen de gevaarlijke verplaat sing naar Waasmunster. G Dendermonde krijgt K. St. Ni klaas op bezoek. Een kans om met de overwinning aan te knopen. Kalken moet op be zoek naar Kallo. wat hen nor maal winst moet opleveren. Terwijl Z. Zele zich terdege zal moeten inspannen om Si- naai aan huis te kloppen. Bij de dames moeten de eer ste provincialers G. Dender monde naar NS St Amands- berg en ontvangt Berlare Won- delgem. In tweede provinciale ontvangt Wichelen nieuwkomer Belsele. terwijl J. Zele op bezoek gaat bij A.T.B. St. Niklaas. De klasseringen van onze streekploegen na twee speel dagen Eerste provinciale 4) J, Zele 8) Lebbeke. Tweede provinciale A 5) A. Baasrode Tweede Provinciale B 1) Kan. Aalst 12) Sp Dendermonde Derde Provinciale A 1) Lede: 4) K. Aalst9. S. Zele Vierde Provinciale B 3) Z. Zele 8) Wichelen. 10) G. Den dermonde DAMES Eerste Provinciale 7) Berlare 11) G Dendermonde. Tweede Provinciale A3) Baasrode 11) Lede Tweede Provinciale C 1) J. Zele; 11) Wichelen; 12) V. Aalst J. Zele ontvangt thuis S. Ma riakerke. Zele zal beslist iets willen laten zien. Zeker nu zij zo ongelukkig verloren heb ben tegen Gavere. Voor Zele is het te hopen dat Marcel Landuyt hersteld is van zijn valpartij. In tweede provinciale ontvangt A Baasrode De Klinge. Zeker geen klusje. Toch tippen we op een overwinning voor Baasrode. Berlare zal het hard te verdu ren krijgen tegen H. Temse. Kan. Aalst kan voorzeker zijn zegereeks verder zetten tegen 'Deinze. In derde provinciaal krijgt Le de een gemakkelijke kluif aan Wachtebeke. 2de provinciale C zat 16.30 A. St NiklaasJ. Zele JEUGD Heren miniemen zat 15 00 J. Zele—Delbergen zat 15.00 J. Zele—Destelbergen Haren kadetten zat 16 30 J. ZeleDenderwindeke Heren scholieren zat 14.00 C, TemseJ. Zele zat 14,00 LebbekeDenderhoutem zon 11.00 HerzeleKukl. Aalst Heren juniores zat 10.00 Kukl. Aalst—Herzele ter aan Temse. Dezen bom den een aanval op en de ging een halve meter out, t weer aan Temse. Weer aanval, bij het smashen hi de K.L.J. speler met borst in het net. De scheit rechter oordeelde dat het e speler van Baasrodewas. speler van Baasrode was. die manier werd het 12 Adec was door deze voorvi len totaal van de wijs, verloor de set met 15 Temse was verdiend naar, maar o.i. mochten 4 bezoekers toch een set b* haald hebben vooral omdat f in de derde set zo knap teri kwamen. Nazareth - Kan. Aalst. 1 Na de 3-0 zege tegen van verleden week, won Ki Aalst nu ook tegen Nazarej met 1-3 cijfers. De Aalst naars willen kost wat ko hun vroegere plaats ste provinciale terug inn men. Wanneer zij de ingesli gen weg blijven volgen, ds zit die kans er dik in. W( meer korr ïentaar over hu wedstrijden is echter wenst. DAMES TWEEDE PROVINCIALE Herzele - Lede 3-0. setstanden 15-11 15-1 15-11 Wij schreven reeds dat er h Lede iets niet klopt. De ooi zaak is waarschijnlijk samenspel. Bij elke wedstrij is de start zeer goed. begint met de allures van e« overwinnaar, maar naarmat de wedstrijd vordert zwakt de inzet. Soms men nog eens een hero] flakkering, maar dan is be meestal te laat. Er zal no heel wat moeten verandere om' een goed op elkaar in gespeelde ploeg te krijgen Zele - Wichelen 3-0 setstanden 15-8 15-3 15-2 Voor de tweede maal ir drie weken tijds stonden bei de ploegen tegenover elkaar Tweemaal met hetzelfde sultaat. De eerste maal de Beker van Oost-Vlaand< ren. De tweede maal voor dl kompetitie. J. Zele moei normaal geen problemen kei nen. Niet dat zij die haddei maar indien zij het niet an ders aanpakten dan zoudi die problemen zeker geko men zijn. Het spel ging u traag dat men er bij zotl gaan inslapen zijn. En Zeit aanvaarde dit spelritme me als gevolg dat Wichelen pun ten begon te maken. Toer Juvenes uiteindelijk ontwaak te was voor Wichelen de kous meteen af. JEUGDKOMPETITIE. DE FAVORIETEN REEDS AAN DE LEIDING Bij de heren miniemen won K. Zulte vlot tegen J. Zele. De kadetten van J. Zele moesten zich met 3-2 ge wonnen geven tegen Melsele.. Bij de scholieren kregen we een streckderby tussen J. Zele en Lebbeke. De Zele- naars kenden geen problemen en wonnen vlot met 3-0. K. Aalst moest tegen Den derhoutem zijn tweede neder laag incasseren dit seizoen, Bij de juniores verloor het nochtans sterk spelend K, Aalst tegen Zottegem. (G/MVW) -1

De Voorpost | 1976 | | pagina 24