1 J lU MM1 I I Vrije Tribune lii VERKIEZINGSPROPAGANDA, PUBLICITEIT EN RELATIES PERSONENWAGEN RAMT VIADUKT - AFSLUITING EN STORT TE PLETTER MAKKE GEMEENTERAADSZITTING! PV'S VOOR SLECHT GEPARKEERDE WAGENS OP GROTE MARKT ZONDAGNACHT V. El 2 -15-10-76 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. Tevredenheid De strijd is achter de rug, ie dere partij heeft redenen om gelukkig te zijn met een of an dere uitslag en ook om ergens zijn wonden te likken. Het is na tuurlijk altijd best eerst in «ei gen hert» te kijken, maar het is belangrijk ook na te gaan wat de anderen er hebben van te rechtgebracht. De CVP had zich duidelijk ge profileerd in de tien gemeen ten. Zij is er grotendeels voor beloond, want in acht van de tien gemeenten is zij als sterk ste uit de bus gekomen en in Geraardsbergen en Lede be haalde zij zelfs op eerder on verwachte wijze de volstrekte meerderheid. Voor de socialisten is er weinig reden tot juichen. Vooral in Alast, Ninove en Zottegem was de uitslag allesbehalve be moedigend en volledig in de trend van de laatste wetge vende verkiezingen. Moeten wij daaruit besluiten dat het hoogtepunt van de socialisten in ons arrondissement defini tief tot het verleden behoort? De liberalen hebben vrij goede resultaten behaald waar zij zich konden optrekken aan een lokale vedette of konden mees- luipen met het Trojaanse paard van de centrumlijsten. Pro grammatisch is hun aanbreng echter heel wat geringer en wij geloven echt niet dat de PVV in staat is om enige verandering van belang aan te brengen in het gemeentebeleid. Wat de vorming van koalities betrof, had de CVP op voor hand verklaard er geen te zul len aangaan met scheurlijsten noch pre-elektorale akkoorden af te sluiten. Wij kunnen gerust getuigen dat in Herzele en Haaltert, waar de centrumlijs ten werden aangevoerd door afgescheurde CVP'ers, er geen enkel ogenblik sprake van geweest is met hen ook maar één stap gemeenzaam af te leggen. Hetzelfde gold voor Ninove, waar wij helemaal geen waardering hadden voor het duo Cosijns-Waltniel, om dat een PW-senator, tevens voorzitter van het L.V.V., de po litieke moed moet hebben reso luut voor zijn opinies uit te ko men. Wij hebben ons onthouden van kommentaar bij het elektoraal akkoord tussen de Aalsterse partijen tegen de CVP. Wij konden het nooit goedkeuren, omdat het de kiezer belachelijk maakt. De BSP is er helemaal niet voor beloond; wij hebben geen leedvermaak, maar heel wat socialisten, die steeds blijk hebben gegeven van een ver staanbare allergie tegenover de VU, zullen toch wel naden ken over wat de leiding, maan den geleden, uit een soort poli tieke wraak, heeft bedisseld. Maar wij verstaan er helemaal niets van dat eenzelfde koalitie werd gesloten in Erpe-Mere. Wij tasten naar de beweegre den tenzij het de bedoeling moest worden om de CVP te allen prijze in de oppositie te duwen In Zottegem, waar de CVP een bijzonder goede uitslag heeft behaald en de BSP een van de slechtste, werd tussen beide partijen een bestuursakkoord gesloten dat bij de bestuursle den van beide partijen heel goed werd onthaald. Beide par tijen vonden elkaar ook vrij gemakkelijk in Haaltert en Her zele De konklusies uit deze verkie zingen moeten natuurlijk nog diepgaander worden bestu deerd. lokaal en ook door de arrondissementele partijlei ding. Ondertussen kunnen wj, als C\Penlel uiting geven aa n on$ tev redenheid over de gldba b uitslag en langs deze ve g cfe ve fe duizenden kiezers be ch nle n v oor hun steun aan on$ partij. HUEERT VAN WAMEEKE Arr voorN B.S.P. in de meeste bestuurskoalities van het arrondisse ment Aalst De uitslagen van de gemeente raadsverkiezingen hebben de trend gevolgd van de parle mentsverkiezingen, nl. voor uitgang van de socialisten in Wallonië, maar stagnatie of lichte achteruitgang van de B.S.P. in Vlaanderen. Ik wil niet verhelen dat wij in Groot-Aalst en in de meeste andere gemeenten van het ar rondissement een beter resul taat hadden verwacht. Het is duidelijk dat de samenvoeging van gemeenten geen gunstige faktor was voor de B.S.P. evenmin als de ten top gedre ven personenpropaganda die de echte politieke motivering bij heel wat kiezers naar de achtergrond heeft verdreven. Ongetwijfeld zijn er ook rede nen te zoeken in het politiek imago en de strukturen van de B.S.P. zelf om de stembusuit slag te verklaren. Positief en belangrijk is het feit dat de B.S.P. Groot-Aalst mede zal besturen en dat de socialisten eveneens in Zotte gem, Herzele, Ninove en Erpe-Mere alle kans hebben om deel uit te maken van de bestuursmeerderheid. Inmiddels zullen de gemeente raadsverkiezingen de politi- eeke situatie op het nationale vlak niet gemakkelijker maken. In de meeste Brusselse ge meenten en ook in sommige faciliteitsgemeenten buiten Brussel hebben de extremisten van de francofonie hun slag thuisgehaald. Het is een slechte zaak geworden voor de Vlamingen en het wordt tijd dat de Vlaamse partijen er mee ophouden aan demagogisch opbod te doen en zich beraden over een realistische politiek om de Vlaamse aanwezigheid in de hoofdstad veilig te stellen. De definitieve gewestvorming en de algemene politiek wor den onbetwistbaar nog moeilij ker en ingewikkelder gemaakt door de verkiezingsuitslagen in het Brusselse en in de Voer streek. Deze situatie en ook de groei ende kloof tussen een hoofd zakelijk op de C.V.P, afge stemd Vlaanderen en een op de socialisten geaoriènteerd Wallonië zijn zovele aanwijzin gen dat er in het land en met de regering wat moet veranderen. Bert Van Hoorick Nu de stemmen zijn geteld De uitslagen van de gemeente raadsverkiezingen zijn ge kend. Zoals bij elke verkiezing zijn er gelukkigen en ont goochelden Alhoewel het zeer moeilijk is om vooruitgang of verlies te bepalen. Inderdaad de vergelijkingen met vorige uitslagen gaan niet altijd op. al leen al door de fusie van de gemeenten. Men moet weten dat de resultaten geen reken sommetje zijn mede doordat kandidaten op meerdere par tijen spelen. In groot Aalst liggen de uitsla gen in de lijn van de resultaten van de provincieraads- en par lementsverkiezingen Dit komt overwegend door de aanwe zigheid van dezelfde kandida ten op de lijsten. Verrassend is toch het resul taat van de PW. Zij wordt de tweede sterkste partij in Staat Aalst op het gemeentelijk vlak, nadat ze zes jaar de vierde par tij was. Het sukses is te zoeken in de opstelling van de lijst en de keuze van de kandidaten die allen behoorlijke resultaten hebben geboekt. Deze uitslag heeft ook een be langrijke rol gespeeld, in uren na de bekendmaking van de resultaten en bij de vorming van de nieuwe meerderheid voorl januari 1977. Andere re denen lagen ook aan de basis voor de vorming van de meer derheid. Er was het verleden met de woordbreuken en de verdeeldheid van de CVP. Er was de gelijklopendheid van de programma's van de par tijen die samen zullen werken met het oog op de toekomst van Staat-Aalst Deze gegevens hebben over wegend de vorming van de nieuwe koalitie bepaald. Trou wens de algemene wil en de vaste overtuiging van alle ver antwoordelijken van de partijen die de nieuwe koalitie vormen is meer dan overtuigend. Het bewijs is dat ondanks al de po gingen van de CVP om door de meest fantastische voorstellen de partijen van die nieuwe meerderheid uit elkaar te ha len. dit onmogelijk is gebleken. Een goed teken voor de start van de nieuwe koalitie. Morgen zullen de schepenen worden aangewezen. Daarin zullen de partijen een zware verantwoordelijkheid moeten dragen. Het is aan hen in hun keuze zich te laten leiden door bekwaamheid, door inzet. Deze nieuwe ambten zijn in derdaad zware en verantwoor delijke opdrachten. Het nieuwe Aalst heeft dat no dig voor zijn stad en zijn beleid. DIANE D'HAESELEER Voor wat heeft de kiezer gestemd? In Vlaanderen en ook in Aalst, heeft de meerderheid van de kiezers of ze er zich van be wust zijn of niet geen ver band gelegd tussen het sociale en het politieke en de rege- ringspolitiek goedgekeurd. Wellicht bekijken zij het zo niet, maar zo zal het door de CVP en de PW op nationaal plan geïn terpreteerd worden. De rest komt later... Te Aalst boekt D'Haeseleer de grootste vooruitgang en de door hem voorziene operatie kan doorgevoerd worden. Hetvzat reeds gedeeltelijk in de cijfers van de verschillende voorgaande verkiezingen. En het verwondert ons dus niet zozeer. De gevolgen, dat is een andere kwestie. Een feit is in elk geval, dat flink wat wer kers en kleine mensen voor de PVV hebben gestemd. Links kan dit overwegen. De CVP krijgt eveneens wat de cijfers te voorzien gaven. Zij blijft de sterkste partij in de Aalsterse gemeenteraad. Wat de verantwoordelijken die we zondagavond konden spreken op de maag lag in zoverre ze verkozen waren was niet zozeer het aantal stemmen of verkozenen, maar het feit dat ze niet meer in de bestuurs meerderheid zouden zetelen. Wellicht kan dit in elk geval voor de kristendemokraten in de C.V.P. -rangen een heil zame invloed hebben op hun denken en handelen De Volksunie haalt één zetel meerdan wij voorzagen en één minder dan zij hoopte. C.V.P. en P.V.V. hebben haar een flinke hand toegestoken, en de B.S.P. bereidt zich voor om daar morgen bij te helpen, Vlaamse Militanten Orde en pro-fascisten als Vanderbeken of niet. De BSP is de grote verliezer. Ze zat in de uittredende ge meenteraad met negen raads leden op zevenentwintig, plus de naar haar overgelopen PW-erCoessens. Ze telt er nu slechts negen op 43 Het zou goed zijn dat sommige militan ten die wat meer op het oog hebben dan macht en carrière, eens tot heil van hun partij de cijfers bekijken van vóór de tweede wereldoorlog tot van daag. De KPB behoudt ongeveer haar percentage van het kleine Aalst. We konden en mochten van de werkers beter verho pen. maar dit is in de gegeven omstandigheden niet zo slecht. Het betekent, voor wie weet dat zes op de acht aansluitende gemeenten ons zeer weinig konden geven, dat méér men sen in Aalst hun vertrouwen in ons hebben uitgesproken. We zullen dit niet beschamen, en ook al zetelen we dan niet in de gemeenteraad, we zullen zijn bezigheden op de voet volgen en er op inwerken. Uit de cijfers van BSP en KPB blijkt, dat wanneer er een ge zamenlijke lijst was neerge legd. deze tenminste zoveel stemmen had gehaald dan de PVV. en dus twee zetels voor links méér. Dit dan ten koste van de CVP. de PW of de V.U. Links zou aldus toch het tweede blok in Aalst zijn geble ven. Maar Van Hoorick ver koos én op de CVP én op de KPB zijn wraak te koelen, en hiertoe voor D'Haeseleer de knieval te doen Hij loodst dus de BSP in een meerderheid met de PVV en de Volksunie De socialistische werkers kunnen hierbij dan van mening r wisselen over wie voor Vlaanderen de grootste pest is, en voor wie hij dan wel gestemd heeft.. Wij verheugen ons geenszins over deze BSP-nederlaag. In tegendeel. Het is nochtans een feit dat zij had kunnen verme den worden, indien het ganse linkse blok niet alleen eensge zind de kiesstrijd had gevoerd, maar daarvoor ook bij de massa der werkers geloof waardiger ware overgekomen bij het aanklagen van de rege- ringspolitiek van CVP en PVV. en de tekortkomingen van het uittredend CVP-PW-VU- stadsbestuur. Het is maar al te duidelijk, dat uit het monsterverbond geen progressistische oplossingen zullen komen voor de proble men die zich voor Groot-Aalst zullen stellen. Er zal dus bin nen in de BSP-Aalst wat moe ten veranderen, indien dé so cialistische werkers niet willen dat hun partij in de toekomst nog hardere klappen te inkas- seren krijgt. Van Hoorick werd bij een toespraak in het «Volkshuis» zondagavond op gejouw onthaald. Wij voorsjDel- len hem een triestige «fin de carrière»... Ray DE SMET Bedenkingen na de verkiezingen Nu de uitslagen allemaal be kend zijn zullen er door alle par tijen konklusies getrokken worden. Voor onze partij kun nen wij vaststellen dat de mid denstander spijtig genoeg ons nog niet gevolgd is. Het gaat hier natuurlijk om een eerste deelname aan de gemeente raadsverkiezingen en wij kun nen dan uiteraard ook niet ver wachten dat alle zelfstandigen onmiddellijk in blok achter ons staan. Daarvoor zijn er natuurlijk ver schillende redenen. De P.M.O. heeft het eerst en vooral met een veel kleinere publiciteit moeten stellen dan de gevestigde traditionele par tijen. Hierdoor was het gros van de middenstand zelfs niet op de hoogte van ons opkomen voor de verkiëzingen. Ook moeten wij rekening houden met het groot feit dat voor de gemeenteraadsverkiezingen door de kiezer niet genoeg ge stemd wordt voor zijn recht streekse belangen maar veel meer voor vrienden en mensen die reeds een reputatie in de politiek opgebouwd hebben. Hierdoor krijgen wij een resul taat waarvan wij kunnen zeg gen dat het niet overeenstemd met de werkelijke verhoudin gen der bevolkingsgroepen. Wij hebben 1 van de stem men bekomen waar nochtans iedereen weet dat het aantal kiezers tot wie ons programma zich in de eerste plaats richt rond de 30% ligt. Het is dan ook onze plicht en ons doel om van nu af aan te bewijzen dat de P.M.O. de enige partij is die de zelfstandigen een politieke eenheid kan bezorgen zon( daarbij door andere belani te worden beinvloed. Alles de andere partijen voor de kiezingen beloofd hebben vlug vergeten zijn en wij rel nen erop dat de kiezers zullen nadenken en bij de gende gelegenheid hun stel men niet meer zullen verde| maar hun vertrouwen aan schenken. Wanneer de z< standigen ontevreden zijn o\ de politiek van de verschillei traditionele partijen dan ten zij deze ook niet steui door voor hen te stemmen, hopen op de toekomst wa; wij veel werk zullen te vei ten hebben maar waarvan nu al ondervinden dat er v< uitgang zal zijn die er toe leiden de zelfstandigen eei rachtig te maken onder or leuze: «SAMEN STERK» Jean Wobl Voorzil arr. Ai n i Vele drukkerijen beleefden gouden tijden. Verkiezingsdru kwerk wordt niet gratis gedrukt. Fotografen en tekenaars deden goede zaken. De verhuurders van geluidsinstallaties kijken hun materiaal na en reklamemaatschappijen kunnen hun publiciteitsborden weer gebruiken voor andere doelein den. Verkopers van gadgets en relatiegeschenken kijken uit naar nieuwe kliënten met het oog op nieuwjaar. Kortom, de ver- kiezingskampagne was een miljoenendans dat de doorsnee burger de mening ontlokt: «er moet veel mee te verdienen zijn, dat ze allemaal zo een moeite doen». De slag is gesla gen, de strijd gestreden en terwijl de postbodes uitblazen van het vele werk, ruimen anderen de papierberg op. WAT KOST EEN KAMPAGNE? Het is moeilijk te schatten en de kandidaten spreken liever niet over hun uitgaven of oplagen. De drukkers verschuilen zich achter hun beroepsgeheim. Maar niettemin bestaan er meetwaarden en de cijfers zijn indrukwekkend. Men gooide er een bom geld tegenaan Overigens, Volksunie-senator E. De Facq heeft een wets voorstel ingediend tot instelling van een senaatskommissie voor onderzoek naar de her komst en het gebruik van gel dmiddelen, aangewend in de verkiezingskampagne, naar aanleiding van de gemeente raadsverkiezingen van 10 ok tober 1976. De Facq acht het wenselijk dat, met het oog op een gezonde demokratie en de doorzichtig heid van het politieke leven in België, de senaat zich zou bui gen over het gebruik van de miljoenen voor de verkiezings propaganda van de verschil lende partijen. TONNEN PAPIER Een van de meest gebruikte vormen van reklame, is de pu- bliciteitsfolder huis aan huis. Papier is nochtans duur en de prijs stijgt naargelang de kwali teit en het gewicht. Daarnaast komt nog het drukprocedé in een of meerdere kleuren. Vooral bij de CVP heeft men gebruik gemaakt van smaak volle folders met kleurfoto's. Vanwege de kandidaten werd ruimschoots gebruik gemaakt van vouwblaadjes om zich voor te stellen aan het publiek. Wie zich veroorloofde om in de negen gemeenten een huis een huis bedeling te laten ge beuren, mag rekenen op een minimum oplage van 25.000 folders. Het uit te geven bedrag is navenant. Ook van zelfklevers maakte men in 't algemeen dankbaar gebruik. Een «sticker» kost tussen de drie en vier frank. Niet zelden nam men er met tienduizend tegelijk af. Men mag aannemen dat een eenvoudige persoonlijke kam- pagne om en bij de 70,000 fr kost. Een halve bladzijde pu bliciteit in een reklaamblad kost 14.800 frank. Men zag weken lang volle bladzijden reklame. Sommigen legden het handi ger aan boord en deelden de gehuurde ruimte met twee of meer personen. Onvermijdelijk zijn daarbij nog de aanplak- brieven, een duur maar toch nog altijd efficiènt middel Dagen en wekenlang werd er gebruik gemaakt van gehuurde geluidsinstallaties en waren er ettelijke liters benzine nodig om honderden kilometers af te leggen langs alle straten en pleinen van Groot Aalst. De traktaties waren legio en een simpele konsumptie kost minstens 13 fr. Bij sommigen bleef het niet bij traktaties maar hielden recepties en anderen gaven komplete diners. GADGETS EN RELATIEGESCHENKEN Sommigen hielden het bij aan bieden van bloemen en siga ren. Anderen lieten de toch niet zo goedkope fonoplaten ver vaardigen of zochten het in een of ander gadget. Luciferboek jes, kijkdoosjes, kalenders, be kers, balpennen, aanstekers, balonnen en dies meer vullen de persoonlijke kampagne aan met extra kosten. Dat sommige kampagne in de honderdduizenden lopen, irste I P v\ hoeft niemand te verbazen i di Blijft er ook nog de luchtde klame en het huren van sqme mige reklameborden, zoals we ter beschikking staan ddm€ sommige publicitei iei( agentschappen. Wie de grqin' weggeef-show van nabij w Pn zien, kon verleden zaterdag i recht op de Grote Markt en I overtollig materiaal was zo dagmorgen terug te vindtaf rondom de kiesbureien. i®" MILIEUVRIENDELIJK zek In het algemeen mag men stfder len, dat ondanks de papiaspi berg, er vrij weinig in het wiltste weg werd geplakt. Ook de innorr denten zijn tot een minimumste herleiden Wel een f rap# de voorval in de Pontstraat. Tot af? de KPB er op het aangeweze p« bord aan het plakken was, vq, c lieten leerlingen van de natjgel gelegen school de klas op heeri ogenblik dat de laatste aaispi plakbrief was aangeplakt N b op tijd zag men hoe de leerlikor gen van deze school de aate-f plakbrieven er afhaalden. Vevoi ontwaardigd wendde men ziör i tot de opvoeder van dit kollegfdrii die er zich lachend van i ir maakte met de opmerking «tV e zijn verkiezingen hé». Uiteind be lijk drong Raymond De Srrin aan opdat men de betrokktndi daders op z'n minst een berij ping zou geven. Het gaat hP™" om een niet alledaags staalt van opvoedkunde van een g^ reputeerde school! EAR/ Spektakuiair ongeval te Erembodegem In de nacht van zaterdag 9 ok tober op zondag 10 oktber om streeks 11.30 u. is een perso nenwagen met als inzittenden de 23-jarige Reinewater en de 17-jarige De Backer op de spoorwegviadukt uit de bocht gegaan: De wagen kwam uit de richting dorpscentrum en is hoogstwaarschijnlijk tegen een te hoge snelheid de viadukt opgereden. Als gevolg hiervan moet de chauffeur de kontrole over de wagen hebben verlo ren bij het ingaan van de bocht Hierbij is de wagen dan over de stoeprand gegaan en ramde nadien de ijzeren afsluiting om dan neer te storten in de diepte naast de viaduktberm in de Spoorwegstraat Een patroel- jewagen van de Erembodi- gemse Politie met politiekom- missaris Provost aan boord kwam toevallig vlak na het on geval ter plaatse aanrijden. Onmiddellijk werden 900 en brandweer verwittigd die be iden in een minimum van tijd aanwezig waren. De ambulan ciers van de dienst 900 slaag den er vrij spoedig in, niet zon der moeite echter, om de beide slachtoffers uit de deerlijk toe getakelde wagen te bevrijden, om in der haast naar het stede lijk hospitaal te Aalst over te brengen. De ongelukkigen wa ren er beiden zeer ernstig aan toe maar naar verluid zijn zij niet levensgevaarlijk gewond Door de plaatselijke brandweer werd dezelfde nacht nog het nodige gedaan om zowel de wrakstukken op te ruimen, de Spoorwegstraat vrij te maken en de viadukt te voorzien van een voorlopige afsluiting. Het is niet meer de eerste maal dat op deze viadukt een auto uit de bocht gaat en de afsluiting ramt. Het is echter wel het eer- In afwezigheid van schepen Van Hauwermeiren en Remi Leus (CVP) werd de laatste gemeenteraadszitting voor de verkiezingen afgewerkt. Op de dagorde stonden een vijftal puntjes ingeschreven: slechts één enkel (over het Sint- Rochusbeeldje) werd uitvoerig besproken (zie elders in dit Voorpostnummer). Het kasverslag van de COO voor de tweede trimester van 1976 sluit als een bus: het te verantwoorden kapitaal is vol ledig gelijk aan het verant woord, in dit geval 2.170.883 frank. De herindeling in nieuwe brandweergroepen werd au tomatisch goedgekeurd daar Gijzegem steeds bij hetzelfde gewest (in casu Aalst) blijft aangesloten. De begrotingswijziging num mer 1 van de kerkfabriek werd ook goedgekeurd De bijko mende gemeentelijke toelage van 117.692 frank werd als ge rechtvaardigd beschouwd, zo dat deze bijkomende uitgaven een gunstig advies kregen. De raad besloot ook het projekt van sociaal grondbeleid «Damkouter» volledig te steu nen. De wegen, die in de nieuwe verkaveling op initiatief van de interkommunale «Land van Aalst» zullen aangelegd worden, zullen door de ge meente overgenomen worden. ste ongeval waarbij de wagavc werkelijk te pletter stortte DPau het wegverloop over deze vifjer dukt niet ideaal is zal lederetiic nu wel stilaan weten. Dit zctyr een ekstra reden moeten zriei om dubbel voorzichtig te zijnuli» p.v fro IEDEREEN IS NIET GELIJK VOOR DE WET In de nacht van zondag op maandag ging de politie over tot het opstèllen van verschillende processen verbaal van slecht geparkeerde auto's op de Grote Markt te Aalst. Getuigen die de agenten bij hun werkzaamheden bezig zagen bevestigen nochtans een incident. De twee agenten die stuk voor stuk de slecht geparkeerde wagens verbali seerden. kwamen ook ter hoogte van de auto van staatsse- kretaris D'Haeseleer en verbaliseerden hem prompt. Het was toen half twee 's nachts. Er stonden heel wat mensen te kijken en hoorden dat een van de politiemannen zegde tijdens het verbaliseren van de waqen van staatsse- kretaris D'Haeseleer: «Het is niet omdat hij Burgemeester gaat worden, dat hij meer mag doen als een ander.» Hiermee is voorlopig de kous af en het noteren van de slecht geparkeerde wagens gaat onverminderd verder. Het publiek merkt echter op, dat de agenten één wagen over slaan, Ze vragen uitleg. Zegt een aqent: «Het is een kolle- ga» Prompt komen de vragen los. Waarom mag een politie agent méér dan een ander, zelfs meer dan een staatsse- kretaris of toekomstige burgemeester? In feite zou de «kollega» zijn wagen op die wijze moeten parkeren, dat hij een voorbeeld stelt voor alle anderen. Er was ook nog andere kritiek: waarom ging men pas te half twee 's nachts over tot het verbaliseren en niet eerder. Rond dit uur was het drukke verkeer en alle gevaar gewe ken, vermits eerder op de avond het autoverkeer veel gro ter was. Tot daar de feiten en het relaas van een getuige. Efp

De Voorpost | 1976 | | pagina 2