Vrije Tribune k EREMBODEGEMSE SOCIALIST! ONTEVREDEN «DE BERGVINK» AKTIVITEITEN 2.- 29-10-76 - De Voorpost DE HELSE KRING Roger D'Hondt in «Voor Al len», Martin Hutsebaut in «Voor Allen» en •-* de vrije tribune van «De Voorpost», deden vorige week een in spanning om op de KPB te antwoorden. Hun recht, ons goed, diskussie kan nooit kwaad. De diskussie moet natuurlijk liefst op een be paald peil geraken. Wat niet het geval is met Martin. Vol gens hem leggen we ener zijds voortdurend liefdes verklaringen af en voeren we anderzijds onverant woorde geïndividualiseerde modderkampagnes. Martin zou daar best ten bewijze een paar karakteristieke voorbeelden van aange haald hebben. Nu probeert hij alleen maar bij zijn le zers een iniussen danig aangetast gevoelssnaartje aan het trillen te brengen... Roger D'Hondt mengt in zijn. goede intenties enkele overwegingen die op zijn mins- gezegd politiek aan de oppervlakte blijven en een eerder platte bewering die door zijn lezers op ver schillende manieren kan geïnterpreteerd worden. Over de overwegingen ver der meer. De bewering dat de KP «in zeer vriendschap pelijke aard leeft met de CVP-bestuurders» komt ceen millimeter hoog van de grond. In het raam van ons streven naar progres sist ische frontvorming (door Collard en nu nog door de BSP jammer ge noeg alleen met de lippen gediend, volgen wij met aandacht de kristendemo- kraten en wat in de CV ge beurt. Wij spelen daarbij open kaart en hebben in te genstelling met de BSP in onze verkiezingskampagne de of één der regeringspar- i jen geen ogenblik ge spaard... Wij hebben nooit gezegd -zoals Roger het schrijft- dat de BSP er niei op voor- ui gegaan is omdat zij de medewerking van de KP heeft geweigerd. Dit is in bepaalde gevallen wel een feit. Maar wij zeggen in meer algemeen geldende zin. dat de politiek der rege ringspartijen op nationaal vlak doorheen de verkiezin gen niet klaar en duidelijk werd veroordeeld, omdat, onder meer, de BSP zich nie over het ganse land en bij elke gelegenheid konse- kwen: politiek achter de so ciale strijd heeft geplaatst. En dit is een der typische zeer oude kenmerken van de sociaal-demokratie. Zij voert die strijd op een be paald punt of moment - want zij heeft die nodig om zich aan de bourgeoisie op te dringen - maar op dat punt genomen remt zij af, want zij wil delen in de macht. Dit kan niet oneindig blijven herhalen. Dit kan nie ongestraft blijven ge bet/ren. Om op een ander MEMORANDUM AAN DE NIEUWE BESTUURSMEERDERHEID Het bestuursakkoord tussen de PVV. en de VOlksunie, reeds op 10oktoberte21 uur getekend, verklaart in punt 4: «dat de plaatselijke programma's van de BSP, de PVV en de V.U: het mogelijk maken een gemeenschappelijk gemeente beleid te voeren...» Uit deze gemeenschappelijke verklaring kunnen slechts twee besluiten getrokken worden: ofwel, dat elk der drie partijen zich in feite niet in het minst om de programma's of principes heeft bekommerd en alleen ten allen prijze mee aan de macht heeft willen zijn; ofwel, dat zoals de KPB-Aalst vóór de verkiezingen heeft aangeklaagd, het bestuursakkoord reeds verschillende maanden besloten was. Geen van beide houdingen is voor een partij die beroep doe top het vertrouwen van de kiezers aanvaardbaar. Maar de tekst van het basisakkoord en het tweede besluit, dat wellicht nog het minst erge is voor een partij als de BSP, leiden tot de overweging dat de bestuursmeerderheid dus weet wat ze wil, althans voor de bijzonderste problemen die zich onmiddellijk voor Groot-Aaist en zijn bevolking stellen. De KPB-Aalst vraagt dus, gezien de hoogdringendheid van volgende kwesties en in het voordeel van de bevolking, dat de nieuwe bestuursmeerderheid een klaar antwoord zou geven op volgende vragen: 1. Is de bestuursmeerderheid zinnens de strijd tegen de centrale overheid voort te zetten, om voor de stad Aalst meer financiële middelen te bekomen om aan de behoeften te kunnen voldoen en om niet haar toevlucht te moeten nemen tot verhoging van de belastingen? 2. Wat denkt de bestuursmeerderheid te doen voor de ekonomische ontwikkeling van ons gewest, en onmiddellijk, tegen de werkloosheid? 3. Welke initiatieven denkt de bestuursmeerderheid te nemen inzake een werkelijke inspraak van de bevolking? 4. Staat de bestuursmeerderheid positief tegenover het verder bestaan en de ontwikkeling van het vroeger gemeentelijk onderwijs? 5. Denkt de bestuursmeerderheid aan de oprichting van een Vast Wervingssekretariaat dat elk politiek favoritisme uitsluit, pn dat reeds zes jaar geleden door de Volksunie in haar programma werd geschreven? 6. Is de bestuursmeerderheid ja dan neen akkoord over de oprichting van een pluralistische jeugdraad met recht op initiatief, die geen weerspiegeling is van de raad of de verhoudingen ervan? 7. Welke zijn de voornemens van de bestuursmeerderheid omtrent het verder bestaan van bepaalde administratieve diensten in de vroegere gemeenten? 8. Welke zijn de plannen van de bestuursmeerderheid betreffende de bescherming van het leefmilieu en de samenwerking met de verenigingen die zich sedert jaren met het probleem bezighouden? 9. Gezien de Commissies van Openbare Onderstand tot nog toe geen enkele maatregel genomen hebben inzake de samensmelting van de vroegere lokale kommissies en diensten, noch betreffende de werking van de Openbare Centra voor Maatschappelijk Welzijn, en gezien zich dringende problemen stellen bijvoorbeeld omtrent het gebrek aan plaatsen in de rusthuizen voor ouden van dagen, wat is de bestuursmeerderheid zinnens onmiddellijk te doen om honderden betrokkenen veel onrechtvaardigheid en leed te besparen? Deze vragen zijn absoluut gegrond, vermits de nieuwe gemeenteraad bij zijn eerste vergadering verplicht is besluiten te nemen opdat het bestuur van de stad zonder onderbreking zou kunnen voortgaan, vooral in de omstandigheden van de fusie. Deze besluiten kunnen voor vele jaren de gemeenteraad en de bestuursmeerderheid binden. De weigering op deze vragen te antwoorden, zou betekenen, dat ofwel de verklaring over de overeenstemming der programma's vals is, ofwel dat de nieuwe bestuursmeer derheid weigert de bevolking omtrent haar plannen en bedoelingen in te lichten. Memorandum goedgekeurd op de Algemene Vergadering van de KPB-Aalst 23 oktober 1976. arikel in hetzelfde nummer van «Voor Allen» te ant woorden: kompromissen zijn niet in alle omstandig heden te verwerpen, maar bij oneindige herhaling kom: er van een werkelijk socialistisch beleid niets in huis, en de politieke strijd baarheid van de werkende klasse wordt gebroken. Onze vurige ideologische en politieke overtuiging maak; onvoldoende indruk op de kiezers? Hei politiek rendement van de kiezer is afgebot? Ook de KPB, inte grerend deel van de arbei dersbeweging. ondergaat de gevolgen van tientallen jaren reformisme door de sociaal-demokratie aan de werkers voorgehouden. De bevolking moet gemoti veerd worden? Dit is het konsekwent nagestreeft ob- jek'ief van de KPB. De om- s andigheden waarin de ver kiezingen verliepen zijn vals? Ze dan verder NOG valser maken? Te Aalst de CVP er op leggen en te Ou denaarde door de CVP ge rold worden enz. enz. Ge heime kontrakten voor be- s uursmeerderheden afslui- en drie maanden vóór de verkiezingen. Te Mons en te Doornik linkse allianties doen springen? Stemmen lokken met kandidaten die er onmiddellijk na de verkie zingen de brui aan geven. Kan hei anders of de kiezer vraagi zich af voor wie en voor wai hij gekozen heeft? Worden het hem niet uitein delijk allemaal dezelfden? Wij staan'zeer sympatiek egenover mensen - en vooral jonge mensen - die de zaken kritisch bekijken. Maar de grote zorg van Ro ger D'Hondt - als dit zijn recht - moet niet de KP zijn en en ook niet wat de ver- egenwoordigers van het ACV in de gemeenteraad er zullen van terecht brengen - al zullen ook wij dit met aandacht volgens - maar wel. waar de BSP uiteinde lijk de kracht zal vinden om ui de helse kring te geraken waaruit de meeste van haar leiders blijkbaar niet willen losbreken. En daaromtrent kan R. D'Hondt ook best een der jongste nummers van het BSP-blad «Links» lezen. Ray De Smet POLITIEKE HUWELIJKEN De rus op het politieke fron is grorendeels "erug- cekeerd. De coalities wer den geslo en. burgemeester en schepen aangewezen. En hier passen wel enkele bedenkingen. lOn het arrondissemen ko men er dus :wee PVV-BSP- VU-coalities. Hei minste wa men ervan kan zeggen is da- het tegennatuurlijke b mdaenootschappen zijn. kennelijk geïnspireerd *e- cen de CVP. die zowel in Alas als in Erpe-Mere ver- •i ce s erks e partij is. Ir oe Voorpost van 22 okto ber t oud. Mw. Dierick van de VU er en eigenaardige redenering op na" klu;s de pers onlijke vrijheid van de liberalen. d.e algemene wel- zimsvisie van de socialisten en e Vlaams bewustzijn van de VU samen en gij krijc de ideologisch-beste eiers ruif die de Aals ena- ren oei. zullen gegeten heb- ben. Wij, van onze kant, zier hei met zo klaar zitten v. i"* zijn er integenoeel wel zeker van dat de liberale maak s-erk zal doorwegen en da van een coherent be leid weinig sprake zal zijn. V\i' kunnen ons moeilijk van ce indruk ontdoen dat heel v a b. sis mili.amen van de BSP me. bijzonder gelukkig zi n i. r. de keuze van de r m ien wi| vragen aan teke secretaris var. P- ns eens ui Ir cc it o hij ct propres- •'V h n vormino in Aals; r -ndbrencer. Anderzijds wil ik van van deze tribune openlijk ge bruik maken om. namens ce CVP-leiding mij volledig te distanciëren van de actie van «vele vrienden van de chris'elijke arbeidersbewe- oing» die aan de BSP een r< o| ot coalitievorming tussen BSP en ACW (CVP) zouden gedaan hebben, o.m. in de optiek van een progressieve frontvorming (zie de Voorpost van vorige week). De BSP heeft gem- meend"de CVP te allen prij ze in de oppositie te moeten duwen en heeft daarvoor een zware prijs moeten be talen. Goed, ook in de poli tiek kan niet iedereen over winnaar zijn. ledereen moet zijn verantwoordelijkheid opnemen. Ook degene die reeds maanden geleden buiten spel werden gezet. De politieke moraliteit heeft er niets bij te winnen met achteraf gedane zaken te willen op hun kop zetten. En, om drh. Hutsebaut ge rust te stellen, het was van wege de CVP niet verboden contacten te hebben of ge sprekken te voeren met de leiding van de andere par tijen: wel was verboden vóór 10 oktober geschreven akkoorden zouden gesloten worden. En dat zulks op een volstrekt eerlijke wijze kan gebeuren zonder dat de kie zers worden bedrogen, werd bewezen teZottegem. De socialistische militanten in het arrondissement zul len ook nog kunnen naden ken over het te Ninove ge sloten bestuursakkoord met de groen-blauwe lijst van Cosijns-Waltniel of de lijst van de «breeddenkenden» met de «vooruitstrevende» liberalen die onder hun ei gen naam niet dierven op komen, maar als een «paard van Troje» de centrumlijs- ten zijn binnengeslopen. Dezelfde redenering, maar dan nog in scherpere mate, geldt voor Ninove als voor Aalst. Wij zijn erg benieuwd hoe de jonge socialistische lijsttrekker die bij andere gelegenheden graag op de voorpost van een progres sieve lijn staat, zal maneu- vreren tegenover de twee kopmannen van zijn coali tiepartner. achter wiens programma van algemeen welzijn de werkende bevol king wel enige vraagtekens kan zeuen. Wij hebben tijdens de voor bije weken de indruk opge daan da-i-het «programma» zo zelden aan bod komt bij de vele onderhandelingen die werden gevoerd. Voor sommigen is het enkel een post jesjagerijachteraf zal men wel zien dat er kan en moei gebeuren. Men heeft nogal gemakkeliik water en vuur samengebracht, maar voor de resuliaten van deze poli'ieke huwelijken kan de kiezer wel zijn hart vast houden. Huber Van Wambeke Arr. voerz CVP WAT NA 1 JANUARI? Aalst herneemt zijn gewoon uitzicht. Politiekers kaarten nog na over alles en nog wat. Wat na 1 januari 1977? Zal deze koalitie het waar maken? Zullen wij terug in een vlaams bewuste stad leven? Waait er een geest van de eens opstandige Priester Daens? Zal Aalst een bouwsteen zijn voor en in het federaal Vlaan deren? De verkiezingen in en rond Brussel zijn een zware klap geweest voor de vlaamse ge meenschap; hoe men het ook bekijke. wij leden een zware nederlaag. Zal Aalst zijn steentje bijbren gen tot het indijken van de francofone vloedgolf? Wij hebben het nu moeten aanzien dat in het naburige Asse de francofonen een lijst indienden. Dat de zware (lees lepe) jongens van het F.D.F. daar de steun kregen van de P.S.C., ge weet wel de P.S.C., de zusterpartij vandeC.V.P. Zusterpartij? Zijn zij het niet die de zo vlaamse C.V.P. steeds tot toegevingen dwingenzijn zij het niet die onze grote vlaamse C.V.P. voormannen steeds op de knieën krijgen. En dan maar huilen jongens; huilen en met verwrongen hand schrift beledigingen sturen naar V.U. mensen en kandidaten. Naamloos natuurlijk!! Dan maar schrijven over het verraad van de V.U. aan zijn kiezers. Het verkopen van de vlaamse ziel aan dc P.\ .V. Alsof zij niet in de regering zitten met diezelfde P.V.V. Alsof zij niet in de regering zitten met de R.W. Alsof zij vooral, niet de partij van het verraad aan hun kiezers, aan hun Volk zijn. Vlaanderen heeft mensen nodig, gewone vlaamse mensen. Mensen die de farizeërs verjagen. Deed een zekere Kristus dat ook niet. PIET HEYMANS NOG TWEE MAANDEN VOOR DE START Nog twee maanden scheiden ons van de dag dat de nieuwe meerderheden in de gefusio neerde gemeenten gemeenten worden geïnstalleerd en aan het werk moeten. Onmiddellijk zul len de verantwoordelijken er toe genoodzaakt worden belang rijke beslissing te treffen, in een zeer korte tijdspanne, willen ze de gemeentelijke administratie niet totaal ontredderen of lam- leggen. Daarom is het nodig dat deze beslissingen van nu af worden voorbereid en dat de twee resterende maanden wor den gebruikt om een duidelijke planning op te stellen. Het mag geen wachten worden op 1 januari 1977. De burgemeester en schepenen zijn in principe gekend. Behorende tot de be staande colleges of niet, ze moeten van nu af aan samen gaan zitten en de problemen onder ogen nemen. Alhoewel de grote krachtlijnen van het toe komstig beleid gekend zijn, moeten de plannen verder worden in detail geregeld en de uitvoering ervan geprogram meerd. Deze programmering en de beslissing erover is de verantwoordelijkheid van de nieuwe raad waarin de verko- zenen van de gefusioneerde gemeenten zitten. Deze raad kan echter niet samengeroepen worden voor 1 januari tenzij de toekomstige raadsleden ak koord zougen gaan nu reeds over de technische problemen hun adviezen te geven die ze na 1 januari officiéél kunnen be krachtigen. Dergelijke werk wijze zal echter moeilijk ingang vinden. Dus moet er naar andere middelen gezocht worden. Daarbij kan gedacht worden aan overleg tussen het toekom- stig college van de gefusioneAL gemeenten en de huidig staande colleges in de vers lende gemeenten. Een middel is ook samenkom met de bevolking en het niel0ie colleg organiseren in de versq lende gemeenten die moflgro fusioneren. Voorwaarde «gro1 dergelijke hoorzittingen is afgebakende thema's en i voorlichting over de onderpmg pen. Zeker is dat iets n hc ondernomen worden en datje mag uitgesteld worden, mooie ware, dat een start fcluni worden genomen met een aaji projekten waarover de bevoll reeds de gelegenheid had mening te zeggen. Laat democratische mogelijkheii aktief politiek leven niet bijgaan. Het zal zowel voorlichting zijn voor meei heid als oppositie en werkelijke opbouwende brengen in de nieuwe gem schap die de gefusione gemeenten gaan vormen. DIANE D'HAESEU FREDDI PUCK HEEFT RECHT OP SCHEPENZETEL Bij de BSP-afdeling Erembodegem ligt de voorgeschotelde verdeling der BI schepenambten voor Groot-Aalst heel zwaar op de maag. Vooral nu deze afdeling merkbaar aan het herstellen was, mede door de behaa verkiezingsresultaten, van de wonden welke zij bij de jarenlang aanslepende deeldheid had opgelopen, komt deze slag onder de gordel dubbel zwaar aan. Erembodegemse BSP-bestuursleden doen er geen doekjes omheen, zij zijn in sterke mate teleurgesteld door de wijze waarop voor Erembodegem de deur w dicht geslagen. Ook raadslid Freddi Pijck, die uiteraard persoonlijk bij de betrokken is, neemt geen blad voor de mond en uit het vermoeden dat het «ste presteren van de Erembodegemse BSP, sommige Aalsterse partijgenoten de an op het lijf heeft gejaagd. De vrees voor de toenemende invloed van een gr eenheid als Erembodegem zou zeker hebben meegespeeld bij het buiten spel zet van het Erembodegemse BSP-raadslid, aldus het plaatselijke partijbestuur. «I dan maar eens iets en behaal dan maar eens een goed resultaat.» luidt nog I slotkommentaar. L, HOE HET GEBEURDE Toen de verkiezingsuitslagen bekend raakten, de naam- stemmen waren geteld en uit eindelijk ook de bestuurskoali- tie tot stand was gekomen, verwachtte haast iedereen te Erembodegem dat Freddi Pijck met zijn 1050 naamstemmen (in 1970 nog 485), slechts voorafgegaan door lijsttrekker Bert Van Hoorick (4377) en Eddy Monsieur (1361), het tweede BSP-schepenambt zou toegewezen krijgen. Zoals meestal in de politiek, die ooit wel eens de kunst der moge lijkheden werd genoemd, is ook hier de logika niet voor de hand liggend. Er wordt nu zo langzaam aan door iedereen aanvaard dat de stembusuit slag bepalens is voor 't rang ordelijk gewicht welke de res- pektieve kandidaten in de be- leidsschaal zullen inbrengen. Normaal zou men dus, als goede demokraten en dat zijn wij tot nader orde toch al lemaalde «voxpopuli» moe ten respekteren. Waarom er nadien nog eens, binnen de beperktheid van een partijbe stuur, als 't ware aan verkie- zingskorrekties moet worden gedaan en er bepaald wordt of de 1000 naamstemmen van Piet toch niet wat lichter uitval len dan de 900 naamstemmen van Pol, zal wel eeuwig een raadsel blijven. In elk geval werd door een ««Raad van Wij zen» van de BSP, die samen gesteld was uit vier afgevaar digden van de buitengemeen ten en vier afgevaardigden uit Aalst-stad, met als voorzitter volksvertegenwoordiger Bert Van Hoorick. de verschillende kandidaturen voor de be stuursmandaten behandeld. Zoals steeds waren velen ge roepen maar slechts weinigen uitverkoren. Door deze ««wijze mannen» werd tenslotte een modellijst opgesteld die aan de verschillende afzonderlijke partijafdelingen moest worden voorgelegd. Voor het ambt van K.O.O. -voorzitter werd Martin Van der Speeten voorgedra gen en als eerste BSP- schepen Eddy Monsieur met als eventuele vervanger Gra- cienne Van Nieuwenborgh. Van «buiten» bleek Nieuwer- kerkens burgemeester Hoog- huys het gehaald te hebben op de Erembodegemse ex- schepen Pijck, als kandidaat voor het tweede BSP- schepenambt. Er blijken dus bij de BSP duidelijk andere motie ven gespeeld te hebben voor het aanduiden van de kandi daat uit de buitengemeenten dan het aantal uitgebrachte naamstemmen aangezien dhr. Hooghuys 85 stemmen minder ophaalde dan dhr. Pijck. Binnenskamers was intussen her en der gefluisterd dat Freddi Pijck minder bekwaam zou zijn dan burgemeester Hooqhuys van Nieuwerkerken. wat dan toch vrij laattijdig werd vastgesteld aangezien dhr. Pijck wel bekwaam genoeg werd bevonden om de tweede plaats op de BSP-lijst in te ne men bij de verkiezingen. Er is trouwens op de Aalsterse BSP-partijraad openlijk gerea geerd op de wansmakelijke wijze waarop evenwaardige kandidaten aan elkaar werden afgewogen. Er zou trouwens gereplikeerd zijn, op dit weinig hartverheffend schouwspel, dat het allerminst gepast was om quasi openbaar het intellek- tueel niveau der betrokken personen te vergelijken en te beoordelen. Trouwens wie is diegene die, met voldoende autoriteit, zich een dergelijke oordeel mag aanmeten? Er wordt bij demokratische verkiezingen, alleen voortge gaan op de uitspraak van de kiezers. Het getuigt zeker niet van veel rechtlijnigheid als, naargelang het al of niet in het kraam past, dan eens het een voudige voorkeursysteem wordt voorgestaan en een an dere keer weer met andere normen wordt gezwaaid of ge schermd. Dat dit alles te Erem bodegem in geen goede aarde terecht is gekomen hoeft hier geen betoog. Toen het voorstel aan het BSP partijbestuur van Erembodegem werd voorge legd, hebben de 66 aanwezige stemgerechtigden dit dan ook vierkant afgewezen. Dat de meeste andere afdelingen dit voorstel wel hebben aanvaard is volgens onze Erembode gemse zrgslieden te wijten aan het feit dat het voorstel in zijn geheel te nemen of te laten was; er mocht alleen met ja of neen worden geantwoord en een her-rangschikking was dus niet mogelijk. Door neen te stemmen zouden dus meteen de Aalsterse kandidaturen van Van der Speeten en Monsieur in een adem zijn afgewezen. Dat dit alleszins in het voordeel heeft gespeeld het voorstel alsdusdanig bij stemming te doen aanvaarden is hier over duidelijk. Uiteraard was de afdeling Aalst het eens met het voorstel,L met 236 stemmen vóór,] stemmen tegen en 1 ontfjf ding werd goedgekeurd. F werkerken was vanzelfsj^ kend geheel voor en HofstL op zijn beurt stemde evenel in maar kon het niet nalatent bij die gelegenheid de tot stC^ gekomen koalitie af te wijj, en slechts noodgedwongei aanvaarden. Hoe bij de an< BSP-afdelingen werd gestci. kon niet met zekerheid wori gezegd. Een ding staat vast Erembodegemse socialig voelen zich «gepasseerd». ZEGT BSP-EREMBODEGl «SALUT EN MERCI»? Gezaghebbende personenj Erembodegemse BSP-krini steken het niet onder stoeleï banken dat zij zich gepasse| voelen. Er heerst dan enorme ontevredenheid bijjc partijmilitanten. Het Ererr degemse BSP-bestuur sliste reeds alle politieke akt teit vaarwel te zeggen als! geen regeling komt die beaj woordt aan de rechtmatj verwachtingen van de plaaü lijke kiezers. Als wij Frej - Pijck hierover zelf ondervrag bevestigt hij dat inderda gans de Erembodegemse Bi er het bijltje bij neer legt alsi verder wordt genegeerd. Nol tans verwacht dhr Pijck in eerstvolgende dagen een gijji, stige wending in deze ongeil kige affaire: «Na 28 oktober ik hierover meer kunnen ven len» zegt hij, en een zei hoopvol optimisme is onm kenbaar waar te nemen uit wijze waarop dit wordt c zegd.«lndien het zou blijv zoals het tot op heden w< beslist dan kan ikzelf niet s ders doen dan de kamerad uit Erembodegem volgen hun beslissing.» voegt hij er slot nog aan toe, «dat zou d meteen betekenen dat ik o mijn mandaat als gemeenl raadslid beschikbaar stel.» Tot zover een gesprek met BSP afdeling Erembodegen E.A. Van der El In de bestuursvergadering van 8 oktober werdeiyle aktiviteiten 1 de nabije toekomst gepland. Voor de verkoop van de loter van de tombola zal een speciale inspanning worden gedaan- Hel Teerfeest zal doorgaan op zater dag 30 oktober met op het menu: Tomantensoep, vol-au- vent met piccolo-aardappelen, erwten, wortelen, en schorse neren en tot slot koffie met gebak. Tot 25 oktober kanmen zich laten inschrijven: 50F voor leden onder de 14 jaar, 100F voor de oudere leden en 200F voor niet-leden. Tijdens dit feestmaal zullen de drie kam pioenen worden gehuldigd Op een nader te bepalen datu zal een filmavond worden ing richt, volledig gratis, over i ingerichte jeugdkettingen en h kampioenschap van Midde België. Tot slot meldt sekretai Jozef Verhasselt zijn ontsl wegens gebrek aan tijd beroepsbezigheden die hem v< ledig in beslag nemen en wen de vinkeniersbond Bergvink» verder alle sukses. M

De Voorpost | 1976 | | pagina 2