(Aalsterse Flitsen) A/.S.V.«DE KADEES» UIT AALST: EEN VOORBEELD VOOR VELEN - SANK BRUSSEL-LAMBERT DPENT REISBUREAU VEILIG THUIS MET HET RODE KRUIST NIEUWERKERKEN DEZE WEEK VAREN OP ONBEVAARBARE WATERLOPEN De Voorpost - 29-10-76 - 5 ien wandelklub die toch wel het vermelden waard is, is /.S.V. «De Kadees» uit Aalst. Klein geboren, heeft deze lub een snelle groei gekend. Met «klein geboren» bedoe- en we natuurlijk niks «kleins». Maar gewoon dit: enkele mensen die regelmatig de natuur al wandelend intrekken, esluiten op een dag dit samen te doen. In klubverband us. Meteen was een wandelklub geboren. Het ledenaantal iroeide gestadig. IEZONDHEID EERST deze tijd, waarin men niet Heen zijn dagelijks werk, laar zelfs een groot stuk zijn ontspanning zit- end of liggend doorbrengt, aan sport doen als het (are een bijkomende le- ensbehoeftegeworden. Dit erklaart het sukses van de ktieve sportbeoefening: Is de zon het een beetje Delaat zie je hele slierten ieurige fietsers naast de mtowegen hangen. Zie je massa's enkelingen langs leer bescheiden wegen laratons lopen, en zie ge wermen wandelaars de ossen intrekken. De men en zijn in paniek geraakt, let is of bewegen, of voor- ijdig uit roulatie genomen i/orden met allerhande kwa- en: hartziekten vooral. Me itort zich hals over kop in Ie sport. Men wil tot zijn estig jong blijven. kenden. De Bornemse jeugdklub «Kadee» was in richter. Maar ge kent een Aalstenaar, die doet er al tijd nog een schepke bij. «Goed, zei Antoine Corne lls, 't zijn kadees, maar wij zijn de Kadees». En 't zijn der, belevenissen tijdens de tochten en algemeen nieuws. OOK VER BUITEN AALST «De Kadees» doen zoveel mogelijk mee aan tochten die in het Aalsterse door- Het bestuur van de wandelvereniging «De kadees» (el) KOMPETITIEGEEST (ERBANNEN daar aan sport doen loopt iogal dikwijls uit in wed- itrijd spelen. En dan ver- est men weeral een stuk an het opzet van de sport, an lekensport vooral al- hans: ook van het lichaam leven waar het recht op leeft. Zonder wedstrijd rampen. Zonder zich af te agen. Zonder stress. En onder hartoverspanning. (Vant dan blijf je misschien och nog beter voor je TV- oestel liggen. En dit is nu iet voordeel van wandelen iet kan kalm gebeuren en ustig, zonder zichzelf te orceren. «Vrijen met de na- jur». En gans het lichaam doet mee: men is helemaal in beweging. Bovendien kost de uitrusting niets, tenzij een paar goeie schoe nen. En natuurlijk ook een trui met de naam van je klub erop. ONTSTAAN Wandelsportvereniging «De Kadees» ontstond in 1974. Enkele mensen hadden de gewoonte aangenomen om aan verschillende wandel tochten deel te nemen. Na enkele keren hadden die enkele mensen elkaar in de gaten. Men begon elkaar te kennen, en als goede Bel gen, stichtte men een klub. Antoine Cornelis, die nu voorzitter is, had in 1974 meegedaan aan de «Doden- tocht» van Bornem, g^men met nog enkele andere be- «de Kadees» gebleven. Er kwamen steeds meer liefhebbers opdagen. In 1975 besloot men een klub te stichten. Ook al om de onkosten zo laag mogelijk te houden. «De Kadees» tel len momenteel reeds meer dan vijftig leden (van 8 tot 67 jaar). De wandelklub is ook aangesloten bij de na tionale Wandelbond. BESTUUR Wat bij deze klub ook op te merken valt, is de bijna pro fessionele nauwgezetheid van het bestuur. De kontak ten die wij ermee hadden doen ons alleszins hoge cij fers toekennen wat de effi ciënte betreft. De klub geeft ook een klubblad uit. Niet uitgebreid, maar verzorgd en terzake: wandelkalen- gaan. Kwestie van de wan delsport in eigen streek nog wat meer populair te ma ken Maar ook ver van huis gaan ze wandelen. Een au- tokar brengt ze dan ter plaatse: Plombières, Rom- sée, Luik, Verviers, Herve, Westende; Oostende, Naaldwijk (Nederland), Di- son, Gemmenich, enz... Ook aan de «Dodentocht» van Bornem (100 km) werd reeds door de Kadees deel genomen. Drie leden be reikten de eindstreep: An toine Cornelis en Freddy Cornelis en Marcel De Beer. AANGEPAST AAN IEDEREEN De Kadees houden in hun wandelsport rekening met leeftijd, uithoudingsvermo gen enzoverder. Elke groep i rijdagavond 22 oktober had de officiële opening plaats van het ekbureau van de Bank Brussel-Lambert op de Hopmarkt, in de ebouwen waarin vroeger de Bank Lambert gevestigd was. Nieuw is it reibureau niet. Men heeft het gewoon uit de Nieuwstraat, uit de «tel van de bank zelf weggehaald en het overgeplaatst naar de iopmarkt. wandelaars bestaat dus fei telijk uit twee helften: de sportieve vluggerds voor wie het om de kilometers gaat en de snelheid, en de natuurgenieters voor wie het feitelijk om de natuur te doen is. Van elke mars, ge woonlijk zondagvoormid dag, ken men evenwel ene herinnering bekomen: een medaille (luxe of gewoon) of een brevet. Natuurlijk met een evenredige vergoe ding. Maar veel is dat niet: 20 tot 120 F, verfrissingen en EHBO inbegrepen. Een klub kan ook een trofee als aandenken meekrijgen. De afstanden die de «Kadees» op hun wandeltochten af leggen zijn 5, 10, 20 en 25 km. Meestal is het echter 20 km. Op het eerste gezicht lijkt dit veel. Maar wanneer men die afstand een paar keren heeft meegewandeld, begint men dat heel ge woon te vinden. Of om het met de woorden van secre taris Mare De Wolf (duivel- tje-doet-al) te zeggen«Wie eens een mooie wandeltoch heeft meegemaakt raakt snel in de ban van deze ge zonde sport die u in deze zo rumoerige en zenuwachtige tijd terug de natuur en de rust doet ontdekken. Hoe veel jongeren en ook derti gers en veertigers zijn dit al niet vergeten. Het loont de moeite, en misschien soms ook de blaren». Lokaal van «De Kadees»: Koszen Klub, Leo De Bé- thunelaan 105 te Aalst (Tel. 21.67.65). Alle inlichtingen kan men daar verkrijgen. Bestuur: Voorzitter Antoine Cornelis: ondervoorzitter: Jan Van Impe (702594); re- daktie: Willy Langelet (21. 22.62); bestuursleden: Leon Bastiaens en Maria Schol laertsecretariaat Mare De Wolf, Lambrecht- straat 48 te Aalst. De dames hoeven geen schrik te heb ben om aan te sluiten. Ook zij komen goed aan hun trekken bij «De Kadees». W.L. Dig g» 3(ÈXPANSIE scl len heeft het Reisbureau dus J^ap straat» gebracht. Inderdaad. ani oor het uit de zetel weg te Ul alen. wordt het voor een groter a' ubliek toegankelijk. Bovendien 1 het interieur zeer modern v0< igericht. Door deze over- m laatsing voldoet men niet c Heen aan een hogere vraag. lt laar werkt men tegelijkertijd m< ie expansie ook in de hand. 'OESPRAAK leHet was de Direkteur van de lank, de heer Georges Aredoor, m< ie de openingstoespraak hield, t >e genodigden hadden het Ifd ankelnieuwe bureau tot het ige ïatste hoekje gevuld. 250 man No at daar binnen. Gelukkig an vvamen die niet allemaal te- elijk voor een reis inschrijven. LI laar het getuigt wel dat er heel 'at interesse voor reizen be- Waren o.m. aanwezig, ffaaast direktie en personeel van de BBL: burgemeester De Bisschop, schepen Bogaert, ge meenteraadslid Jan Van Der Veken, direkteur Jan De Block en Frans Steenhaut, voorzitter der Aalsterse Dekenijen. De heer direkteur van de BBL Aalst heette de genodigden van harte welkom. Hij wees op de verbetering van de werkomstan digheden van het personeel aldaar (vier in totaal) en op de verbeterde akkomodatie voor de kliënten. Voor de zomerreizen in 1976, zo zei de spreker, deden ongeveer 1.000.000 Belgen be roep op touroperators en reis bureaus. Voor hun reizen alleen al gaven diezelfde Belgen zowat 17 miljard uit! De direkteur wees ook op het belang van de zakenreizen. De reisaktiviteit, zo zei hij verder, werd in België ingevolge de wet van 21 april 1965 geregeld: voor reisaktivi- teiten is een vergunning vereist. Onder de banken heeft prak- Omringd door medewerkers houdt de direkteur van de bank Brussel-Lambert een toespraak i aanleiding van de inhuldiging van het nieuwe reisbureau (ei) tisch enkel de BBL deze vergunning nog kunnen be komen. Aalst zelf bezit de vergunning A: dit reisbureau mag dus eveneens de werkelijke organisatie van reizen op zich nemen: individuele reizen. groepsreizen, zakenreizen. Verder volgde dan een meer technische uitleg over de aktivi- teiten van het reisbureau, en wees de spreker ook nog op het onderscheid tussen zakenreizen en vakantiereizen. Na deze toespraak werd er natuurlijk een glaasje aange boden en zelfs meer dan één glaasje. Champagne. Het kon dus niet anders of het werd middernacht eer de lokalen «ontruimd» waren. W.L. Het Rood Kruis van België is bezig met een aktie om de veiligheid thuis te verbeteren. Met de twee-dagen-kursussen was het de bedoeling de geïnteresseerden voor te lichten omtrent het best geschikte ingrijpen wanneer zich een «huiselijk» ongeval voordoet. Bijvoorbeeld wanneer iemand van de trappen valt, of zich aan frituurvet verbrand, Al deze ongelukken zouden beter moeten voorkomen worden. Maar als ze toch gebeuren, verergert het foutief ingrijpen vaak het opgelopen letsel. Inlichtingen kan men best bij het Rood Kruis krijgen. Deze week werd te Nieuwer- kerken de aktie «Lachend geven» georganiseerd. Vorige zondag werd iedere woning van onze gemeente aangedaan door de talrijke medewerkers die zich belangloos inzetten voor het grote doel. Steunkaarten van 50, 100 en 500 frank gingen als warme broodjes van de hand. Op het ogenblik dat deze regels gezet werden was er nog geen definitieve uitslag. Toch staat het vast dat de aktie een onomstootbaar sukses zal zijn. Zo haalde de verantwoordelijke voor de Molenstraat meer dan 4000 frank op. en dit voor slechts 37 huizen. De verantwoordelijke voor de Kriekstraat haalde 2650 frank rond in 22 huizen, wat toch gemiddeld meer dan 100 frank is per huisgezin. Eindelijk komen er betere verbindingswegen tussen Aalst en Nieuwerkerken, iets wat in het licht van de fusie onontbeer lijk is. Op het ogenblik is de enige serieuze verbindingsweg met Aalst, nl. de Kwalestraat, door het steeds toenemende verkeer in de spitsuren werkelijk overbelast en wordt hierdoor uiterst gevaarlijk. Verbetering is echter op til want eerlang worden Hoezestraat en Mortel- veld verbreed tot zeven meter. Om dit te bereiken moest de gemeente talrijke onteigenings- werken doorvoeren daar de huidige breedte van de weg slechts drie meter bedraagt. Er zal tevens een riolering aange legd worden. Op meerdere plaatsen moeten er tevens par- keerstroken aangelegd worden. De kosten worden op 15 miljoen frank geraamd. Een werk periode van zeven maand wordt voorzien. DIRK DE PAUW Door het stadsbestuur zal binnenkort het Aalsters karnavalboek aan koninging Fabiola overhandigd worden. Er werd met de sekretaris van hare majesteit onderhandeld om een afspraak te verkrijgen. Wie de eer voor deze opdracht te beurt valt is niet geweten. Op 7 oktober verscheen in het dagblad 'Het Laatste Nieuws' het dekreet van 3 maart 1976. Voor Aalst moet het beluik gelegen aan de Windmolenstraat en de Ingang Borreman geklasserd worden. Spijtig een paar dagen te laat! De ingang Borreman is reeds gedeeltelijk gesloopt. De uittredende en niet herverkozen gemeenteraadsleden en schepenen worden op de foto vastgelegd, het zijn schepen Benoni Ringoir, Dr. André Dufour, Sylvie Petit, Frans De Brul, Constant Arijs, Albert Steenhout, Michel Daeleman, Pierre Breckpot, Dirk Baert, Albert De Winter, Victor Coessens, Renalda Verlevsen en Jan De Bruecker. Met de regelmaat van een klok zal de beiaard in de toekomst weer over de stad galmen. In '70 werd door het stadsbestuur de funktie van beiaardier uit het personeelskader genomen. Heden word deze funktie in het personeelskader weer voorzien. Er wordt een examen uitgeschreven voor part time stadsbeiaardier. Als gastbeiaardier speelt nu Christiaan Van Ingelgem. Van Bert Van Hoorick, die heden in het zuiden van Frankrijk, bij vrienden verblijft, vernamen we nog net voor zijn vertrek dat hij nietper 1 januari zijn ambt als volksvertegenwoordiger neerlegt, maar wel op 1 november. Hij wordt opgevolgd door Paul Van Der Niepen, momenteel nog burgemeester van Denderleeuw. De klacht van enkele bewoners van de Verbrandhofstraat en omliggende straten omtrent de geluidshinder van een nabijgelegen fabriek, heeft bij de Bestendige Deputatie weerklank gevonden. Naar we uit goede bron konden vernemen komt er binnen twee weken een afgevaardigde een onderzoek instellen die de strikte wettelijkheid zal nagaan. De bouw van het overdekt zwembad aan de Albrechtlaan wordt een dure aangelegenheid. De ruwbouw alleen zal reeds tachtig miljoen frank bedragen. BTW inbegrepen. De aannemer die het kultuurprojekt (Kultureel Centrum) werkelijkheid laat worden kan niet tijdig met lot 2 klaar zijn. Deze uitvoeringstermijn zal wellicht verlengd worden. Bij het Gemeentekrediet wordt een lening van 738.000F. aangegaan voor de schrijnwerken die uitgevoerd dienen te worden voor de inrichting van de zittingszaal van het schepenkollege. Wie een komplete gevaarlijke chaos wil meemaken dient zich 's morgens, liefst niet te voet, te begeven naar het kruispunt Vredeplein. Keizerlijk Plein, Vlaanderenstraat, Nieuwstraat De verkeerslichten funktioneren er reeds verschillende dagen niet zo om en rond acht uur, het drukste van de dag dus. Eerst een dode misschien? Of is men er bij de politie niet van op de hoogte, of heeft men 's morgens geen manschappen ter beschikking? Op 14 oktober werd het stadsbestuur veroordeeld door de vierde kamer van de rechtbank van eerste aanleg te Dendermonde in de zaak van de NV Minerve en van de NV De Belgische Bijstand. Bij genoemd vonnis werd de stad veroordeeld tot het betalen van een bedrag van 266.926F. (hoofdsom). De rechtbank oordeelde dat de stedelijke brandweer bij de brandbestrijding van 7 november 1971 te Nieuwerkerke, Hoezestraat, onvoldoende vooijzorgen nam bij het blussen en nablussen, en geen rekening hield met de speciale dakkonstruktie. Volgens de raadsman van de stad heeft de rechter zich meer laten leiden door morele overwegingen dan door de bij het strafdomein weerhouden feiten. Instellen van Hoger Beroep is dus opportuun. Aalst in kaart, beeld en prent is niet alleen een tentoonstelling met een sterke historische waarde, maar ook edukatief en op een artiestiek verantwoord en hoog peil. Met meer dan een jaar vertraging kwam deze tentoonstelling op gang. Verregaande opzoekingen, een uiterst verzorgde katalogus (250F) zijn het resultaat van efficiënt werk. Pater Schurmans dankt voorlopig via ons blad de talloos vele Aalstenaars en mensen van heinde en verre die vorige zaterdag, bij gelegenheid van zijn gouden Jezuïetenjubileum, in dankmis en receptie hun sympathie en genegenheid zijn komgen beluigen. ROEL VAN DE PLAS Wie kent de Zetselbeek, Zalvetbeek, de beek van het éénhol, van de vier hollen? Het is bijna een kwis of geschikt voor een rally. Deze en veel meer beken krijgen vanaf 2 november een flinke beurt. Het zijn onbevaarbare geklasseerde en niet geklasseerde waterlopen en grachten op het grondgebied van de stad Aalst. ZOEK HET EENS UIT Onder de waterlopen van derde kategorie maken we drie wande lingen en gaan van start met de Kammenbeek. Wie het van naderbij wenst te weten kan terecht in de Biekorfstraat. Boudewijnlaan. Aan de Albrechtlaan treffen we de beek van het éénhol aan en de Zandbeek aan de Koeistraat naar «Molenbeek». De Bieze- beek: Moorselbaan naar Molenbeek. De Biezebeek: Moorselbaan naar Molenbeek. De Somer- gembeek situeert zich aan de Schietbaan- Hof Zomergem en de Bosveldzijp aan de Hamme- straat. Een zeventiental niet geklasseerde waterlopen met hun specifieke benaming si tueren we als volgt: De beek van de 4 hollen bevindt zich tussen goederenstation NMBS en Friac en de beek van het éénhol vanaf Dender naar Brusselsesteenweg. De Maargracht loopt evenwijdig tussen Kluisdreefen Immerzeel- dreef. Een logische aanwijzing: «waterloop van de Langestraat» loopt vanaf Langestraat langs verlaten spoorweg (opwijk) tot in de reeds eerder geciteerde Mo lenbeek. De waterloop Kruys- kauter qan de Kleistraat- Moorselbaan met uitmonding in de Molenbeek. De Zandbeek treffen we aan vanaf Affligemdreef naar Koei straat en de Koeizijp achter de Koeistraat. De Asserenbosbeek is in dc omgeving van de Affligemdreef te vinden en de Soemergembeek aan het Hof Zomergem. De zalvetbeek kent een uitmonding in de Soemer gembeek aan het Hof Zomergem. De Sperreboschbeek ligt tussen Affligemdreef en Zandberg en is het verlengde van de Soemer gembeek. De Paddenhoekzijp situeert zich aan de Sylvain Van der Guchtlaan naar Etrimo en Hoftschamenbeek aan de Hammestraat. De Boschveldzijp vinden we tussen Bredestraat en Oude Dendermondsesteenweg. De waterloop van de smodde loopt aan de Oude Dender mondsesteenweg en grens Her- dersem en de Doozebeek aan de Onegem. De kleyne Binnenveldzijp en de Asscherendrieszijp tenslotte, zijn grachten langsheen de Onegem en bevinden zich res- pektievelijk langs de Kerre- broekstraat - Zijpbeekstraat en Kerrebroekstraat naast kleuter school. E.A.R.

De Voorpost | 1976 | | pagina 5