Mare Veyt ontdekking Punt verspeeld EERSTE ZEGE DOELMAN DIERICKX OUT 0-2 Gemiste strafschop.. DRIE FLATERS... JONG LEDE-Rac. WETTEREN 3-0 Jflig/frpH/iaafe na een kwartier Zesde drawn 2de Provinciale W. Moorsel-Mere 0-0 Nieuwe lichtinstallatie te Baasrode 16 Diericl Ier we norma Vervai Bergh aanvallen de acht Vriendschappelijk Deze vriendschappelijke ont moeting stond vooral van Lede zijde in het teken van het experimenteren. Vermits flankverdediger Van Aude- naerde wegens breuk aan de teen gedurende een paar we ken buiten strijd zal zijn, werd beroep gedaan op Evrard, die aldus na een wekenlange afwezigheid zijn heroptreden maakte. Mergeay werd als laatste man getest en na de rust kregen meer dere jongeren spelgelegenheid. In de wedstrijd zelf werd praktisch elk hard kontakt geschuwd en werd er met open vizier gespeeld. In de 15e minuut kwam Lede aan het openingspunt langs De Walsche en tien minuten la ter dikte Roelandt tot 2-0 aan. Dit was meteen ook een logische ontknoping want de thuisploeg was toch meer aggressief en schepte zich ook de beste kansen. Naar het einde van de eerste speel- helft toe stak Wetteren wl vn zijn neus aan het venster doch stelde Van den Bossche toch voor geen grote proble men. In de '50e minuut kwa men de eindcijfers op het scorebord langs de gevaarlijke Roelandt. Zelfs tegen een fel vertimmerde Lede formatie slaagde Racing er maar niet in te scoren. Lede speelde in volgende opstelling Van den Bossche (Lamont); D'Hondt - Cammu - Mergeay - Evrard; Oosterlinck (Heyse) De neef (Van Impe) - Par- rez; De Walsche - Roelandt - Rottiers (Heestermans). Nu zondag speelt Lede zijn tweede opeenvolgende thuis wedstrijd met de grensploeg Menen als tegenstander. Me nen is geen gemakkelijk te maneuvreren ploeg. Daarbij zijn de punten voor beiden van enorme waarde. Ook nu zal de Lede trainer Tuyaerts niet op al zijn titularissen beroep kunnen doen. Het hoeft niet meer te worden aangestipt dat de Lede trai ner week na week voor se- lektieproblemen wordt ge plaatst. J.V.H. Robur-Zomergem 2-2 Het zal hier vandaag geen gemakkelijke opdracht worden, had klubleider Jef De Maere ons voor de wedstrijd gezegd. Hij heeft inderdaad gelijk gehaald. Zomergem was zeker geen te versmaden tegenstander, al dient gezegd, dat alleen tegenslag - Robur van de verdiende zege heeft gehouden. Indien het ietwat had meegezeten had Robur zeker en vast de twee punten kunnen meepikken. In de 2e helft knalde Jef Roels immers niet minder dan driemaal op het doelhout Heit was °°k in dte periode dat Robur heel wat beter voetbalde dan de tegenstre ver, geregeld gevaarlijk voor het bezoekende doel opdook maar ofwel ite onbeheerst afdrukte of, en <üt vooral, het geluk niet aan zijn zijde had. De meest opvallende figuur is wel doelman Mare Veyt geworden. Hij stelde zioh al na 30 sekonden op de voor grond wanneer hij een straf - sdhop van bezoeker Venhae- gen knap neuitnalizeerde. Ook nadien waren zijn tussenkom sten uiterst sekuur, zodat nu wel blijkt dat de klubleidiing een goede gok heefit gedaan met deze amper zestienjarige doelman in he;t eerste elftal te brengen. Die eerste wed strijd èn het eerste elftal is voor deze student alvast een sukses geworden. Dat hij over talent beschikt om het 'n°S ver te brengen als doelman heeft hij zondag bewezen. Opvallend sekuur waren ook de tussenkomsten van stop per Carlos De Keyser, iets wat niet kan gezegd worden van zijn kollega's uit de verdedigingslinie. Het 's -trouwens in dit comparti ment waar er mog af en toe het oen en andere mank loopt Dit was ook het geval bij het tweede bezoekende doel punt, een paar minuten voor het einde waarhij De Maers- vertengen, maar de bezoe kende doelman nog net met de vingertoppen kon over- duwen. Slechts 2 min. later sloeg een knal van diezelfde Roels op de staak te pletter. Nadat Roels nogmaals een schot op het doelhout zag belanden, kwam nadien Etaenne Lelie een fraktie van een sekonde te iaat om de bal over de Mjn te tip- Zamergem lieten we een flinke indruk. Wanneer we gespaard blijven van gekwet ste spelers zullen we zeker binnen de vijf eerste eindi gen" aldus deze voorbeeldige clubspeler die oak woorden van lof had voor trainer Ju- hen Peelman op wiens trai ningen niets valt af te keu ren, en die vast aan de ba sis ligt van de uitstekende Jef Roels (Robur) loopt dichtbij een doelpunt (Robur - Zomergem 22). (VCH) Doelman Veyt (Robur): open baring. (VCH) schalk van de aarzeling in de lokale verdediging gebruik maakte om de gelijkmaker te scoren. Deze opstopper verdiende Robur zeker niet wanneer men rekening houdt dart, na een eerder gelijkopgaande le helft, de tegenstrever in de 2e helft op rijn doel werd geplakt. Uit die overrompelende meer derheid na de kampwissefing kon Jef Roels met een knap doelpunt de gelijkmaker op het bord schieten. Amper een paar minuten la ter zorgde Etaenne Lelie voor voorsprong, al dient gezegd dat er bij dit doelpunt enigs zins wat geluk mee gemoeid was, toen de bal via het been van een bezoekende speler in het doel verdween. Op de 72e minuut was het ei zo na 3-1 toen LucMoort- gat de bal voor doel slin- genle, Jef Roels het leder verder met bet hoofd kon pen. Enikele minuten later gebeurde aan de overkant wat niemand nog had ver wacht. „Een goede wedstrijd vooral in de 2e helft" aldus kapitein Willy Van Hoey die als ge volg van kwetsuur de wed strijd vanop de bank moest volgen. „Voor de zoveelste keer hield tegenslag ons van de verdiende zege Ook tegen sfeer in de ploeg. Tevreden was ook de jonge Moerzeekse doelman Mare Veyt. „Ik was hyp pernerveus voor de wed strijd, maar nadat i'k die strafschop had gestopt kreeg ik zelfvertrouwen", aldus de ze talentrijke voetballer die zeker als de ontdekking van het jaar mag bestempeld wor den. D.M.E. F.C. Baasrode- Evergem 1-1 In een eerder matte wedstrijd heeft FC Baasrode een punt verspeeld omdat het zwakke Evergem werd onderschat. Er bleek ook een duidelijk gemis aan koncentratie na het vrij vroeg doelpunt van Daman. Het viel volledig stil en men liet zich gewoonweg meedrijven met de bezoekers, die zonder moeite het spel naar hun hand zetten. Baasrode rekende er blijk baar op dat nog wel een kans zou uit de lucht vallen om de voorsprong verder op ie drijven. Deze kans kwam er niet, en toen De Rayma- cker voor de bezoekers een doelpunt door de flaterende thuisdefensie kreeg aangebo den. ging men zelfs vrij ze nuwachtig akteren. De be zoekers maakten te pas en onpas gebruik van de buiten spel val en de Scheldezonen, blijkbaar niet in hun dagje lieten zich telkens vangen. Coreman kreeg het op de heupen toen- hij meende dat Baasrode recht had op een penalty. Dit leverde geel op voor de Baasroodse rainer. Achteraan was de koncentra tie eveneens zoek en men mag zich gelukkig achten dat slechts één van de vele dek- kingsfouten door de bezoe kers werd benut. Baasrode was zondag zeker niet in zijn beste doen. Het leder werd te ver gedragen, de vrije medemaat werd nooit aange speeld en de akties werden veel te traag opgebouwd. Dit was trouwens een van de oorzaken dat Van Keer en co zo dikwijls in de buiten- spelval liepen. Het midden veld bleek de zwakke scha kel. Er werd veel te traag geakteerd en de voorzet raakte nooit verder dan de hielen van de ploegmaats. Verzachtende omstandighe den zijn er wel voor o.m. Verberckmoes, die gekwetst in de heupstreek in het veld moest blijven omdat reeds twee vervangingen waren doorgevoerd. Hopelijk zal men te Baasrode de „Ever- gemse les" onthouden V.C. Nieuwerkerken - Borsbeke 2-1 Eendracht Nieuwerkerken dat vorig seizoen een toonaange vende rol speelde heeft nu tot de tiende speeldag op een overwinning moeten wachten. Eendracht werkte zijn aan vallen nu toch iets beter af en vandaar ook het eerste en hopelijk niet het laatste sukses. Een hartversterkende zege die het naar een betere be stemming moet stuwen. Te gen Borsbeke vorige zondag streefden trainer speler Paul Janssens en zijn spelers naar een vroeg openingspunt. Ze konden deze betrachting ver wezenlijken want na amper acht minuten moest de Bors beke doelman de bal uit zijn net rapen. Het was een knap pe voetbalbeweging waarbij Eddy Roelandt de haarfijne voorzet uit de benen schudde en Paul Janssens het orgel punt plaatste. Dit* openings punt gaf Eendracht als het ware vleugels en de tegen stander moest meer aan ver dedigen dan aan aanvallen denken. Gelet op het aantal bruikbare scorekansen dat de thuis ploeg te beurt viel had deze bij de rust een ruimere winstmarge kunnen verant woorden. Het werd dan toch 2-0 onmiddellijk na de rust. De voor Sonck ingekemen Wachtelaer legde deze treffer op de voet van Muylaert. Na dit doelpunt kwam dan toch enige reaktie van de bezoe kers doch de tegenstoten misten overtuiging om tot doelpunten te leiden. In de 55e min. verving Nieuwer kerken Saeys door Steenhout en bij Borsbeke ging Van Tittelboom er uit voor De Vuyst. Slechts naar het einde toe kwam Borsbeke aan het tegendoel toen de Eendracht doelman Van Mossevelde het leder uit zijn doel bokste. De bal viel echter op het li chaam van De Jaeger en sloeg tegen het net. Al met al een goede wedstrijd van Eendracht dat zich aan deze eersteling verder kan optrek ken. J.V.H. De defensie van Sparta Appels kon niet beletten haalde. Waasmunster een eerste seizoenzege bei (VCHj Waasmunster-Sp. Appels 2-1 Niet zozeer de nederlaag maar wel het uitvallen van zijn doelman was voorzitter Borms zondag de grootste klap. Nu maar hopen aldus de president dat het alle maal beter verloopt dan op het eerste gezicht bleek. Doelman Dieriokx maakte zondag een duik naar hert le- Terjoden - FC Ronse 0-3 In zijn wedstrijden met F.C. Ronse heeft Terjoden geen greintje meeval gekend. Werd het in de heenwedstrijd niet beloond om zijn goede pres tatie (2-1), dan werd het nu tegen de gang van zaken in met 0-3 geklopt. Terjoden werd al vlug op een 0-2 achterstand getrapt. „Het waren twee doelpunten die de bezoekers als het ware in de schoot vielen, toen we in het offensief liepen. De bal rolde niet voor ons. In de eerste speelhelft konden we liefst een half dozijn wen kende kansen opzetten. Dit onderstreept al voldoende dat we toen meester waren en het is inderdaad zo dat Ronse slechts sporadisch kon door stoten. Ik moet nochtans ook zeggen dat Ronse zich goed organizeerde en beslist aan het komen is. Daarbij was bij onze tegenstander ook nog de routine van de hoogste provinciale afdeling te onder kennen. Een derde doelpunt van Henneuse die ook dan op eerder onverwachte ma nier in de voeten kreeg klap te dan de deur toe voor ons. Men kan ons ondanks deze tamelijke afgetekende neder laag bezwaarlijk met een minder goede wedstrijd kre- diteren. Iedereen deed im mers zijn uiterste best, maar de bal rolde nu eenmaal niet voor ons". Dit was de mening van de Terjoden trainer Lockefeer die daarbij stelde dat Terjoden nu toch geen puntjes meer te grabbel mag gooien om mee te spelen voor de titel. Nu zondag gaat het derbynummer met Mere dat als nieuweling al een paar opmerkenswaardige re- zultaten inschreef. Het wordt dus oppassen voor Ter joden. J.V.H. der en kwam ongelukkiglijk met het lichaam op de bal terecht. Met hevige pijnen aan de ribben bleef hij nog een poosje zijn doel verde digen, maar moest er uitein delijk toch uit. Georgie Van Den Houwe verving hem onder de lat. Waasmunster dat het eerst op voorsprong kwam, zag die voorsprong teloor gaan wanneer Karei Ringoet aangespeeld werd door de Loozè. Karei dribbelde een verdediger en schoof onder de doelman bin nen 1-1. Nadien kregen we het onge val met de doelman waar over hoger sprake en hier lag ook de oorzaak van het tweede doelpunt, die wist dat zijn niet aanwezig was blijkbaar zolang het kon kooi blijven verdedigen, een bal voor doel punchte hij het daar waar hij in omstandigheden deze zou plukt hebben. Het kwam in de voeten van ee|)| tegenstrever en het was Van Den Houwe werd dan het doel geplaatst en VervatfT gen door Van Den Arthur Cool, eerste wedstrijd dit seizoen ging er ook voor Gerald Verbeke, beidjjwn invallers werden met goed geciteerd. (André) Kerksken - Serskamp 1-1 Te Kerksken kon SerSkamp eerder gemakkelijk de hebben behaald. Het missen van een strafschop en zelf een penoltydoelpum moeten, toestaan, waren twee momenten die het resultaat ongunstig hebben Die niet omgezette elfmetertrap sneed Serskamp op moment de adem af er moest nog bijna een volle gevoetbald worden. Tijd genoeg om de nieuwkomers op knieën te zetten. Twintig minuten voor affluiten leek zaak in kannen en kruiken. Een fout in de "fatale schonk de geroutineerde Verhofstarit de gelegenheid ploeg aan een onverwacht en even onverdiend puntje helpen. Schellebelle - Bonanza 2-2 Schellebelle heeft voor de verandering nog maar eens een drawn bijeengevoetbald. De zesde van het seizoen. Slechte één enkel keertje werd vooralsnog verloren. Dat is even weinig als koploper Moerbeke en minder dan alle andere klubs die naar de "gele trui" lonken. Voor de poarsjes heefit de zege er nochtans dubbel en dik ingezetenLuc Schud- dinck en Venneman Schellebelle naar een geruststellende 2-0 sprong getild. Na de tjes kreeg het ander uitzicht bouwde enkele en reduceerde de stand Later ging vooi zelfs de helft van de verloren. Gebrek aan cent ra tie, peah, een goede lichaamskonditie ol deze oorzaken samen 1 Sinaai-S.K. Grembecgen 3-1 Na het hoopgevend resultaat op De Klinge heeft S.H Grembergen in Sinaai niet in gunstige zin kunnen bevestigen Het speelde wel goede voetbal en was in dat opzicht be« wat beter dan de plaatselijken. Drie flaters waren evenvec oorzaken dat de Grembergenaars in het Waasland de duimei moesten leggen. Dit gebeurde al na 5 min. wanneer Dirk Mouton te kort terugspeelde op rijn FC Baasrode beschikt over een nieuwe ultra moderne lichtinstallatie op zijn reeds fraai voetbalstadion. De nieuwe lichtinstallatie zal officieel in gebruik worden genomen op woensdag 10 novemlier 1976. Twee wed strijden zijn voor deze gelegenheid gepland. Te 18 uur komen de Baasroodse junioren in het veld tegen deze van Eendr. Zele en te 19 'U. 39 treedt het fanionelftal versterkt met de ex Baasrodenaar en sterspeler van Sporting Charleroi, Frans Heymans aan tegen K.A.V. Dendermonde. Een buitenkansje dus voor de Baas roodse voetbalfans. V.C. Bracke (Moorsel) wordt door de Meerse-verdedlger de bal ontfutseld. (W. Moorsel-Mere 0-0). (JM) doelman en alzo de geleger heid gaf om de lokalen v sprong te laten nemen. Noj voor de rust kon S.K. Mare Van Den Abbeele gelijke hoogte komen. Na twee minuten in de helft l'et doelman Vinck. een onrechtstreekse vrijschoj de bad door de benen glifj pen. Dit v.-as enigszins domper van formaat op Grembergse verwachtingen. Toch ging S.K. op zoek nai de gelijkmaker, dwong duidelijke veld meerderheid 4 en dit vooral onder impuM van het duo Dannv De Don* derTony Van Mele. Tie minuten voor liet einde zoi den de lokalen, na een zeld zame doorbraak met derde doelpunt, waarbij doe man Vamok niet vrijuit gaa alle Grembergse illusies op doeken. „Toch verliezen we er moed niet op", zei klubleide Burghigraeve. „We verdien den hier zeker een gelijksp< en ondanks de inederlaa werd er langs onze kon goede voetbal gespeeld. Al het 20 verder gaat kan pun rtenwinst onmogelijk uirtblij ven. Aan degraderen denkei we op verre na nog iniet" aldus de h, Burghgraeve. D.M.E.

De Voorpost | 1976 | | pagina 16