Vrije Tribune \- PLEIDOOI VOOR HET BEHOUD VAN ALLE STRAATNAMEN NA DE FUSIE POSTNUMMERS BLIJVEN ZOALS ZE ZIJN KOMMISSIE MOET ZICH OVER STRAATNAMEN BERADEN FUSIE-BEGROTING IN AALST fl 2 - 5-11-76 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. BEDENKINGEN BIJ DE BEVOEGDHEDEN De bevoegdheden van burge meester en schepenen hebben vaste vorm gekregen en de toekomstige titularissen zijn ook gekend. Het programma en de prioriteiten van elk van deze departementen zal hopelijk ook eerstdaags in een vaste vorm en duidelijk bekend worden. Zeker zal het ook een hele taak zijn nu de gemeentelijke administraties te organiseren volgens deze bevoegdheden, wat mijn inziens een noodzakelijkheid is voor efficiënte werking. Binnen ad ministraties te organiseren vol gens deze bevoegdheden, wat mijn .inziens een noodzakelijk heid is voor efficiënte werking. Binnen administraties of dien sten die twee meesters dienen zullen dit nooit volledig kunnen en zullen anderzijds argumen ten hebben om bepaalde zaken .niet te doen, maar zullen ook 'steeds tussen hamer en aam beeld zitten. Deze situatie zal niet voor alle schepenen het geval zijn. Zo zijn duidelijk afbakeningen deze van finan ciën en onderwijs, cultuur, sport, vrije tijd, jeugd, burger lijke stand. Nieuw inhet spel komt «personeel». Een niet gemakkelijk kabinet, want bij aanvang zal het de eerste en zwaarste problemen moeten opvangen: het perso neelsbeleid met de inschakeling van de personeelsleden van de fusiegemeenten en de indeling van het bestaande personeel over de nieuwe diensten. Verder en daarover is eenieder het eens zal wat moeten gedaan worden aan de mentaliteit en de werkgewoonten van het huidig personeel. Hier zal het vooral gaan om verantwoordelijkheden van het personeel op ieder niveau. Verder zal over de kwaliteit en bekwaamheid moe ten worden gewaakt van bij aanwerving. De richting van depolitisatie van werving en bevordering moet hier ook worden ingeslagen als waarborg voor de toekomst. Het tradi tionele «openbare werken» gaat naar een logische splitsing, enerzijds openbare werken met ruimtelijke ordening en ander zijds het leefmilieu met grond- regie en huisvesting. Duidelijk afbakening zal meer dan nodig zijn maar ook samenwerking want ruimtelijke ordening en leefmilieu lijken toch verwanten. Voor beide schepenen wachten zware opdrachten in het toe komstige Groot-Aalst. Zij zijn het die alles in kaart moeten brengen en schikken voor de toekomst. Leefmilieu zal daarbij moeten luisteren en waarnemen wat leeft in de bevolking en zal allerlei actie-groepen moeten te woord staan en misschien ook van antwoord dienen want niet alles zal altijd kunnen. Ruime inspraak in deze departementen zal veel voorkomen en botsingen vermijden. De ogen in deze moeilijke tijd zullen vooral gericht zijn op het belangrijke kabinet van economische ex pansie. Veel omvattend geheel dat het kloppende hart van de arbeidende gemeenschap moet voeden en regelen. De eerste opdracht zal zijn het zorgen voor werkgelegenheid binnen de nieuwe gemeenschap. Daarvoor zal overleg nodig zijn tussen werkgevers en werknemers, iets wat regionaal en plaatselijk niet zo vlot verliep. Ook de mogelijk heden van middenstand, land en tuinbouw zijn op het vlak van de tewerkstelling niet te ver waarlozen. Naast de horeca- sector die meer moet betrokken worden bij de openbare mani festaties en feestelijkheden. Het samenbrengen van al de betrok kenen bij de economische ex pansie is een eerste opdracht voor deze schepen. De moeilijke taak van coördinatie ligt bij de burgemeester die met zijn autoriteit'moet zorgen dat de raderen van het college ge smeerd lopen en dat de fusie problemen in de beste plooien een oplossing vinden. DIANE D'HAESELEER VOLKSUNIE-ZET Op een verleden week donder dag gehouden persconferentie kondigde Volksunie-voorzitter Schilt/, aan dat zijn partij bereid is de regering te steunen wanneer deze in de eerstvolgen de weken of maanden in de steek zou worden gelaten door het innerlijk sterk verdeelde Rassemblement Wallon. Een op het eerste gezicht grootmoedige verklaring die ons toch enigszins tot nadenken stemt. Afgezien van het feit dat Schiltz de moeilijkheden in de schoot van het RW. handig uitbuit, is het evident dat de Volksunie, hele maal niet gebaat zou zijn met een ontbinding van het parle ment. zonder dat een verklaring tot herziening van de grondwet is aangenomen. Deze verklaring zou volgens de VU - en dat is de voorwaarde voor haar eventuele steun - zó ruim moeten gesteld worden dat de kiezer zich in feite moet uitspreken voor een drie ledige gewestvorming of voor een tw eeledig federalisme. Bij de verkiezingen zouden dus, nog maals. de Staatsstruktuur en de Vlaams-Waalse verhoudingen centraal staan, want uiteraard zou dit voor de Volksunie een dankbaar electoraal terrein zijn. Dat een regeringscrisis on verantwoord is omwille van de zorgwekkende sociaal-econo mische toestand en de budge- taire moeilijkheden, is juist. Maar dat de V.U. een zó plotse ommezwaai alleen zou maken 0111 de regering toe te laten haar anti-crisisbeleid door te voeren, lijkt ons toch wat te doorzichtig, klinkt ongeloofwaardig en doet ons twijfelen aan de beginsel vastheid van de leiders van het Vlaamse Nationalisme. Het is duidelijk dat de Volksunie door dit zijdelingse maneuver de dialoog tussen de gemeenschap pen heeft willen beïnvloeden en haar onderhandelingspositie er door heeft willen versterken. Wij vragen ons ten andere af hoe de gebeurlijke steun van de Volksunie een compensatie zou kunnen betekenen voor de regering Tindemans. wanneer deze in Wallonië nog slechts op de steun van PLP en PSC zou kunnen rekenen. Wij geloven het niet. net zoals wij geen geloof hechten aan de plotse bereid heid van de Volksunie! THEAVANSANTEN Arr. Voorz. CVP-Jongeren EEN DEMOKRATISCHE UITDAGING Het is zeker niet de eerste maal dat bij verkiezingen allerlei manoeuvers te pas komen, maar het zal de jongste vijftig jaar wellicht nooit zo erg zijn geweest dan deze keer. En onze gewesten hebben flink hun deel gekregen. Het ietwat verder afgelegen Oudenaarde, waar de oud-Aalstenaar prof. Ghijsbrecht ook al na een ge heim pre-elektoraal akkoord bedrogen uitkwam en naast de burgemeesterssjerp pakte. Denderleeuw, vlak bij de deur, waar de officiële BSP-lijst door een scheurlijst K.O. wordt ge zet, met 't koud- en warm bad van burgemeester Van der Niepen die uiteindelijk in het Parlement terechtkomt. Lede. waar het hoogtepunt wordt be reikt met alle partijen in de meerderheid en twee burge meesters die zich de taak over zes jaar verdelen in zoverre ze deze keer wél hun woord houden en met een derde kandidaat waarvan men zegt en schrijft, dat hij bereid was er enkele miljoenen tegenaan te gooien, maar toch mislukte Wanneer men dit naast de weigering van de evenredige verdeling der zetels legt, vraagt men zich toch wel af waar de demokratie in het hele stelsel schuil gaat. Aldus blijkt bijv. uit de cijfers, dat een zetel te Aalst de CVP 1230 stemmen kostte, de PVV 1250, de BSP en de Volksunie 1364, maar dat de KPB met 1549 stemmen geen zetel kreeg. Dit geeft toch ook stof tot nadenken over dege nen die sedert vele jaren machtswillekeurig dit systeem in voege blijven houden! Om dan maar niet te lang uit te wij den over het feit, dat men de kiezers kan oproepen voor een kandidaat te stemmen die de hele boel de dag na de uit spraak kan laten stikken. Vol gens de inlichtingen die we op dit ogenblik in de pers vinden, is de kans groot dat eer we één jaar verder zijn, Van Hoorick, Goossens en Pijck, drie E3SP- verkozenen op de negen, niet meer in de raad zullen zetelen! Elk zijn eigen zorgen, maar be vorderlijk voor het geloof van de kleine man in de arbeider sbeweging is dit laatste zeker niet. Wat ons echter na de slag het meest bezighoudt, is wat de bestuursmeerderheid van het monsterverbond denkt te doen. Vandaar het KP- memorandum dat de lezer hier vorige week kon vinden. Wij hadden zeker driemaal zoveel vragen kunnen stellen, maar de negen erin vervat lijken ons de meest dringende. Hebben wij het hier met Diane D'Haeseleer meer dan eens aan de stok gehad, belangrijk is NU, dat zij blijkbaar in een gelijkaardige richting denkt. Zij heeft het niet alleen over ver gaderingen met de nieuwe en de oude kolleges, maar ook over samenkomsten met de bevolking. Het zal Diane en Louis D'Hae seleer misschien venwonderen en er mag dan een addertje onder de blauwe steen zitten maar wij juichen deze voor stellen toe. Het IS waar, dat het mooi zou zijn dat de bevolking nog vóór 1 januari 1977 over een aantal projekten haar me ning zou kunnen zeggen. En de Kommunisten zullen in geen geval nalaten op derge lijke bijeenkomsten tegen woordig te zijn en er hun me ning naar voor te brengen. Wellicht is nu de kwestie de partners van de PVV ervan te overtuigen «Ie défi democrati- que», de demokratische uitda ging, te aanvaarden. Vrezen zij hun bondgenoot? Waarom er dan een pré-elektoraal ak koord mee gesloten? Willen zij hem nu totaal het initiatief la ten? Fons Schorreel, een jongere, schreef reeds twee interes sante artikels in het BSP- weekblad «Voor Allen». Dit van vorige week besluit met de lakse houding vast te stellen van de BSP op nationaal vlak, en met een oproep om dichter bij de basis, op gemeentelijk niveau, een strijd aan te gaan tegen de verstarring waarvan iedereen getuige is. Welnu, de gelegenheid biedt zich. Wat is het antwoord van de BSP-Aalst op de vragen van het KP-memorandum? Welk is het antwoord van haar bond genoten in de meerderheid? Wat denkt de BSP over open volksvergaderingen? Maar dan geen HOORZITTINGEN, zoals Diane D'Haeseleer op een andere plaats schrijft, maar voor iedereen de gele genheid om met eigen mening uit te pakken, en inderdaad in een geest van demokratisch overleg. Ray DE SMET Rond deze allerheiligendagen past het ook even stil te staan bij de problemen waarmede de zwak- sten onder ons gekonfronteerd worden en te zoeken naar de ver antwoordelijken voor deze toe stand. Men moet niet ver lopen om vast te stellen dat er over ons land een drukkend gevoel van onbehagen hangt. De mensen kijken machte loos toe hoe elke dag opnieuw nieuwe onverantwoorde prijsstij gingen genoteerd worden voor produkten van dagelijks verbruik en hoe de werkloosheid bij de jeugd steeds drakonischer vormen aanneemt. De werkloosheid treft echter niet alleen de jeugd, ook heel wat jonge mannen en vrou wen, familievaders en -moeders verliezen door afdanking of be drijfssluiting hun job en worden naar den dop verwezen. REGERING TINDEMANS: ONSOCIAAL EN ONBEKWAAM Het Belgisch werkloosheidscijfer is het hoogste van de ganse Euro pese Gemeenschap: 8,4% van onze aktieve bevolking zit zonder werk en dit cijfer groeit nog steeds aan! Deze katastrofale toestand die onder Tindemans van erg naar erger evolueerde, kan de CVP- PV V-RW-regering vooreen groot stuk op haar rekening schrijven. Zij wil en kan blijkbaar niet aan deze toestand verhelpen. De CVP van de h. Martens voert haarekonomische politiek (minis ter Herman) op basis van voorbij gestreefde liberale economische principes, zoals nog maar eens uit de begrotingsvoorstellen van 1977 blijkt. Opnieuw bereidt de CVP-PVV- RW een nieuwe recessie voor en wil ze de inflatie bestrijden ten koste van de werkgelegenheid! De CVP, die nog steeds het over grote deel van haar stemmen bij dc kristelijkc arbeiders en bedien den haalt, voert in feite mede een dcflatoire lees anti-sociale po litiek op de kap van de arbei ders en bedienden en in het belang van groepen die in de CVP alles te zeggen hebben op enkele de tails na (dat hebben we zondag op de TV andermaal gezien toen wij in «Ieder zijn waarheid» de goede vriend van de h. Martens, name lijk de heer Monard aan het woord hoorde zei hij niet dat de vak bonden maar eens de les moesten gespeld krijgen, want zij drukken toch al te hard?). Heeft de CVP ook niet de wet op het sluikwerk (tegen de kleine man!) met veel vuur door het parlement ge duwd? Wij wachten nog steeds (tevergeefs) op een CVP-wet te gen de grote kumuls in de finan ciële, ekonomische en universi taire wereld en bij de vrije beroe pen. De BSP zal de CVP-PVV-politiek nooit aanvaarden omdat hij nieuwe werkloosheid schept en aan de ware oorzaak van de infla tie volledig voorbijgaat. De CVP speelt het spelletje van de PVV mee en maakt de arbeiders en be dienden mee verdacht door hen met alle schuld voor de economi sche moeilijkheden te beladen. Loonmatiging schreeuwt ook de CVP! Nog nooit hebben wij deof CVP horen roepen om prijsmati- ging en nochtans zou de CVP slim genoeg moeten zijn om te weten dat bij de prijzën het kalf gebon den ligt! Wat baat het kontrole uit te oefe nen op de groothandelsprijzen. wanneer de prijzen aan de konsu- ment op een onaanvaardbare wijze de hoogte in schieten? Prijsverlagingen bij dc fabrikant de landbouwer bereiken in Bel gië nooit de konsument, ze blij ven aan de vingers hangen van de distributie, maar prijsverhogin gen, hoe klein ook, worden dub bel en dik en hoe rapper hoe liever doorberekend. Daar ligt de ware oorzaak van de inflatie. Al de rest is prietpraat, vermits de loonevolutie op basis van het in dexsysteem slechts met 2 maan den vertraging de prijsevolutie volgt! Een regering die zich de naam sociaal «wil» toeëigenen, bedriegt de werkende mens niet door herhaaldelijk de index te vervalsen en remt bovendien de prijsstijgingen aan verbruiker af! Dat is echter teveel gevraagd voor de CVP! Wanneer zal de CVP in deze zaak die nochtans ook haar ACW- vleugel nauw aan het hart ligt eens klare taal spreken? Wanneer zal zij eens durven eisen en beslis sen dat er, net zoals zij voor de indexatie van de werknemersin komens in 1976 heeft beslist in de regering, maximum winstmarges en verplichte verkoopprijzen voor de distributie worden vastgesteld? Het antwoord hierop is eenvou dig: NOOIT! De CVP is daaraan niet geïnteresseerd. Haar ware be langen liggen elders dan bij de werknemers, alle verklaringen ten spijt. De door het A.C.V. geëiste inkomensherverdeling blijft al evengoed dode letter! Van ver mogensbelasting is in regerings kringen in de verste verten nog geen sprake, al evenmin als van enig andere grondige fiskale her vorming! ONZE KONKLUSIES 1Voor de BSP blijft de werkge- legenheidspolitiek dat be tekent konkrete maatregelen die nieuwe arbeidsplaatsen kreëren absoluut prioritair. 2. De werkgelegenheidspolitiek kan alleen slagen mits een ex pansief ekonomisch beleid (geen depressief-deflatoir be leid) en een veel strenger prij- zenbeleid (in plaats van de huidige prijzenchaos), zoda nig dat de groei van het natio naal inkomen niet opgeslorpt wordt door de distributie, maar zijn positief effekt kan hebben én op het werknemer sinkomen, én op de produktie (de vraag naar goederen, dus de werkgelegenheid). 3. De economische politiek van de CVP-PV V-RW-regering Tindemans is totaal te verwer pen omdat hij deflatoir werkt en een nieuwe ekonomische krisis naderbij brengt: ieder jaar dat de ploeg Tindemans aan de macht blijft is een stap achteruit voor het land! 4. De CVP toont in deze politiek van de ploeg Tindemans an dermaal haar ware a-sociale gelaat en bewijst andermaal dat de arbeiders en bedienden van deze partij niets te ver wachten hebben omdat ze ge domineerd wordt a-sociale krachten! De CVP is en blijft (om het n woorden van arr. CVP-voorz] H. Van Wambeke vorige wet De Voorpost te zeggen) eenP gennatuurlijk bondgenootsclF van drie standen, of andersf 1 zegd: een partij die voortdur alle richtingen uitkan en uita een partij zonder klare strekl waarin de werknemers wel g zijn om een pak stemmen a brengen, maar voor de rest niel zeggen hebben. Dat heeft hetl rige College van Burgemeestq Schepenen hier te Aalst i rende 6 jaar ten overvloede b zen (we hoeven wellicht geej men te noemen?) en dat bewijl regeringspolitiek van Tindenl nog dagelijks! Alleen wanneer de kristelijl beiders en bedienden zich hit ten volle bewust zullen gewt zijn, en het ACW zich uit politieke deformatie die de C\ zal hebben losgewerkt en ha: gen politieke formatie gestall hebben gegeven, zal mer Vlaanderen tot klaardere op lingen en gemeenschappelijk een meer doortastende soc ekonomische politiek in een zoals de grote sociale bewegii in dit land dit zien. kunnen men. De werknemers van all losofische overtuigingen zoi er alleen maar wel bij varen' Martin HUTSEB4 Pol. sekr. B.! Vervolg van bi np Toen bleek dat 33 van de 44 daar voorkomende straatnamen ook al aan Haagse strate waren gegeven, heeft het Haags gemeentebestuur op ad vies van de gemeente-archivaris wijselijk besloten, deze namen te handhaven en achter alle loos- duinse straatnamen de letter L te voegen. In de praktijk heeft dat nooit moeilijkheden veroor zaakt. Dit voorbeeld zou uitstekend in Aalst kunnen toegepast worden, bvb. wat betreft de naam Kerkstraat: Kerkstraat Aalst Kerkstraat B (Baardegem) Kerkstraat 3 (Erembodegem) Kerkstraat G (Gijzegem) Kerkstraat HE (Herdersem) Kerkstraat HO (Hofstade) Kerkstraat M (Moorsel) Kerkstraat N (Nieuwerkerken). enz. idem voor de andere gelijknamige straten. Niet alleen bespaart het de administratie en bevolking grote moeilijkheden en kostelijke omschakelingen, het bedenken van namen en het herdopen van al dan niet verantwoorde straatnamen, maar de inwoner zelf blijft hierdoor in zijn eigen entiteit en milieu geborgen. Het is om deze redenen en om de aanhankelijkheid die wij de stad en eigen aard toedragen, dat wij U verzoeken. Geachte heer burgemeester en geachte heren schepenen, de vernieuwing en de indeling van het 'Groot Aalst van morgen' met de meest omzichtigheid en zonder over haasting te behandelen. Op basis van het Nederlands model, lijkt mij een voorgenomen wijziging van straatnamen niet gefundeerd noch noodzakelijk. Een onlogische doorvoering be zorgt aan alle Aalstenaars: e'en impopulair nieuwjaarsge schenk. de verdwijning van eeuwenoude toponiemen en ge woonten een bron van blijvende ergernis.» De meest gekke geruchten doen de ronde omtrent de postnummers in verband met de fusies. Vooralsnog blijven deze postnummers ongewijzigd. De korrespondenten hebben niet de minste problemen om hun korrespondentie verder te zetten zoals dit tot nu toe gebruikelijk was. Zoals voorheen blijft het vermelden van het postnummer uiterst belangrijk om een vlotte en normale postbedeling te verzekeren. Wel is het zo datde postgebruikers de vrijheid gelaten wordt om de benaming van de oude gemeente te vermelden. Gemakshalveen om alle misverstanden te vermijden geven we de namen van de gefusioneerde gemeenten met het passende en van oudsher gebruikelijk postnummer: 9300 Aalst - 9308 Hofstade - 9322 Gijzegem - 9440 Erembodegem - 9391 Baardegem - 9392 Meldert - 9390 Moorsel - 9430 Nieuwerkerken. A.M. Met de fusie der gemeenten is er een van de vele problemen oj te lossen. Deze der straatnamen. Het is een feit dat de velt stations, kerk, dorps, molen, nieuw en andere stratet herhaaldelijk voorkomen. In het grote Aalst wordt dit een onmogelijke zaak om praktische redenen. Ook al bestaan er bchoudsgezinden. Een straatnaam wijzigen is nochtans geen eenvoudige zaak. In feite is het zo dat wanneer men een straatnaam wil wijzigen] daarvoor de bewoners dient te raadplegen. Dit moet nochtanJ niet gebeuren met de fusionerende gemeenten wanneer het eij op aankomst gelijklopende benamingen van openbare wegen weg te werken. Te Aalst is men alvast overgegaan tot het sanjenstellen van een' kommissie onder leiding van stadsarchivaris Karei Baert en waarvan de gemeentesekretarisse'n uit de gefusioneerde gemeenten deel uitmaken. Het wijzigen van de straatnamen is geen eenvoudige opgave. Wel bestaat er een trend om sommige straten naar gewezen' schepenen en burgemeesters te noemen. Het zijn nochtans maar geruchten en alsnog valt er af te wachten wat dei kommissie in petto heeft. A.M,' Deze maand nog wordt de begroting van de Stad Aalst, werkjaar 1977, vastgesteld. Ook de fusionerende gemeenten moeten ongeveer klaar zijn met opmaken van hun begroting (deelbegrotingen). Begin volgend jaar worden de alleen Hofstade een begroting met een (kleine) boni indiende. De problemen in verband met de stadsfinanciën zullen in elk geval een vakkundige aanpak vergen. Voor nadere uitleg omtrent deze problemen ver wijzen we echter naar «De Voorpost» van 8/10/76 (nr. 4) pag. 5: «Groot Aalst: budgetaire en financiële vooruitzichten «Waar de persconferentie van Schepen van Financiën E. Bogaert hieromtrent wordt be sproken. W.L. afzonderlijke begrotingen dan samengevoegd tot een eenheids begroting die ten laatste in maart moet opgesteld zijn. De betoelagingen voor de verschil lende verenigingen worden in december toegekend. Hiervoor zijn de inschrijvingen reeds afgesloten. Zij hebben nog betrekking op 1976. Wat de eenheidsbegroting be treft: Coördinatie hierin zal in de toekomst niet makkelijke zijn. Bovendien is het zo dat HERFST PROGRAMMA DE WIELEWAAL Zondag 7 november: Voormiddagwandeling in de streek bezuiden Aalst. Langs dorpjes met schilderachtige namen als Goteqem, Woubrechtegem, Aaigem... het begin van glooiend Belgie. Samenkomst: 8.15 u. kerk van Mere. Meebrengen: gidsen, ev laarzen, kijker, ev. stafkaart. Leiding: Raf Sienaert. Woensdag 10 november: Ledenvergadering. Te 20 uur in zaal «Apostelken», te Aalst (tegenover kerk van Mijlbeek). Alle leden en sympatisanten zijn welkom. VERKLARENDE NOTA Indien het ontwerp van de CCOD (die als maatstaf neemt voor een gelijknamige straat diegene behouden met het hoogst aantal inwoners!) door de Gemeenteraad zou goedgekeurd worden, zouden volgende straatbenamingen moeten gewij zigd worden: Aalst Achterweg. Berkenlaan. Bertha Dekenstraat, Bieststraat, Bosveld. Broekstraat. Hoezestraat, Hoogstraat, Kapellestr., Kerkstraat. Kleistraat. Kouterstraat. Kruisstraat, Marktweg, Schoolstraat. Stationstraat. Steenberg. Tragel. Ver. Natiën- straat. Vrijheidstraat. Baardegem Groenstraat. Hoogstraat. Kapellestraat. Kerkhofstraat. Molenstraat Erembodegem Beekstraat. Bergstraat. Berkenlaan. Binnenstraat. Boom-] gaardstraat. Bredestraat. Denderstraat. Diepestraat. Dorps-j straat. Dries. Driesstraat. Europalaan. Gerstenstraat. Groenstraat. Hof Zomergem. Hopstraat. Kasteelstraat. Kerkhotbaan. Kerkstraat. Kleine Dries. Kluizendreef. Koutcrbaan. Lindenbaan. Lokerenveldstraat. Marktweg.i Molenkouter. Molenstraat. Nieuwstraat. Nijverheidstraat. Osbroekstraat. Schoolstraat. Stationsstraat. Steenstraat. Veldstraat. Weggevoerdenstraat. IJzerenwegstraat. Zavel- straat. Gijzegem Acasialaan. Denderstraat. Dorpsstraat. Driesstraat. Hogc- weg. Kapellestraat. Kasteelstraat. Kerkstraat. Lindenlaan. Nijverheidslaan. Pontstraat. Steenweg op Aalst. Steenweg op Dendermonde. Herdersem Bredeweg. Hammestraat. Kerkstraat. Kerkwegel, Lange Haag. Marktweg. Sint-Janstraat. Hofstade Achterstraat. Bieststraat. Bosstraat. Dorp. Driesstraat. Eeckhoutstraat. Guido Gezellestr.. Kerkstraat. Kluizenstr.. Icopoldstraat. Lindebaan. Molenstraat. Pennebaan, Sint-i Annastraat.' Vijverstraat. Wegvoeringsstraat. IJzerenweg straat. Meldert Dorpsstraat. Hoogstraat. Kammestraat, Molenkouterstraat Moorsel Bredestraat. Dries, Groenstraat. Heuvelweg, Kattestraat. kerkstraat. Kerkweg. Marktweg. Molenkoutcrbaan, Molen straat. Nieuwstraat. Paternosterbaan. Ploegstraat. Sint- Guduiastraat. Van der Nootstraat, IJzerenwegstraat. Nieuwerkerken Brouwerijstraat. Dorpsstraat. Groenstraat, Kapellestraat. Kasteelstraat."Kerkhofstraat. Kerkstraat. Lange Haagstraat.; Mërestraat. Molenstraat. Molenweg. Nachtegaalstraat Sint-Annastraat. Terbekenstraat. Veldstraat.

De Voorpost | 1976 | | pagina 2