Aalst er se Flitser Het gebeurde in uw straat iUSTAAF DE LUYCK LAPTE AL DUIZENDEN KILOMETERS AAN ZIJN ZOLEN». EUROPESE EFFEKTENMARKT NOG NIET VOOR MORGEN LLERHEILIGEN De Voorpost - 5-11-76 - 5 deze noodzaak kan worden voldaan omdat de politieke wil ontbreekt om tot een werkelijk geïntegreerde economische po litiek te komen. De drukke zeshoek is op zichelf al een zoekprentjc. Nog moeilijker wordt het wanneer de verkeersplaten, vooral diegene die de richting aanduiden, net achter de afbakening van bouw werken staan. Mogelijks moet de autobestuurder uit zijn wagen slappen om even voetweegs de weg te vragen bij de bewuste bouwvakkers. Het schilderijenlcgaat van wijlen dokter André Sierens komt niet in een Aalsters museum. Enkele jaren geleden kreeg de stad de kans meerdere schilderijen uit de verzameling van de arts als schenking bezit te krijgen. Een afwachtende houding resulteert nu in het kwijtspelen van de schenking. Tientallen schilderijen gingen nu naar leper en Oostende. Schepen Van den Eede zegt dal er met de stad in dit verband nooit enig officieel kontakt is geweest. Zolang 1 januari er nog niet is blijft Aalst, Klein Aalst. Typisch klein incident is daar de illustratie van. Eén van de vertegenwoordigers van een omliggende gemeente was te Aalst voor besprekingen in verband met de fusie. Hij verplaatste zich met de gemeentelijke politiewagen, waarin zich ook nog een beambte van de gemeente bevond. De wagen werd geparkeerd op de plaatsen voorbehouden aan hel «stadspersoneel». Een politieagent stuurde de wagen weg, waar op de kollega één en ander antwoordde: ondermeer dat zij per 1 januari toch tot hetzelfde personeel van dezelfde stad zouden behoren. Maar voor de politieagent is 1 januari, 1 januari en de wet de wet. De wagen werd dan maar ergens anders geplaatst. Er bestaan in de stad nog meer vaderlandse verenigingen dan wij vermoeden. Verwijzend naar ons artikel in Dc Voorpost van 24 september, sommen w ij ze hier graag nog eens allemaal op: Bevrijdingsleger. Fidelo-Witte Brigade. Nationaal Verbond Oorlogsinvaliden. Nationale Vereniging Krijgsge vangenen. Nationale Confideratie Politieke Gevangenen. Vriendenkring Officieren. Vriendenkring Onder Officieren. O.F. Patriotisehe Milities. Nationale Strijdersbond. Nationale Vuurkruisersbond. Geheim leger. Groepering Eenheid der Belgen. Veteranen Koning Albert 1. Nationaal Verbond Koning Leopold 111. Burgerlijke Oorlogsinvaliden, Erkente lijkheid. Opgeëisten 1914-1918. Rijnleger. Tijdens de ontvangst van Sint-Maarten in een herberg op de Markt werden door een traiteur vijftig belegde broodjes afgeleverd aan v ijfentwintig frank het stuk. De bazin betaalde de bestelling, die echter door een «lid» van het stedelijk fecstkomitee voor rekening diende genomen te worden. Achteraf begon dc speurtocht. Wie had dit gedaan? Sint-Maarten vond de broodjes alvast zeer heerlijk, voorzitter en sekretaris van het feestkomitee verteerden ze als loden ballen. Voor 1 januari zal de uitbreiding tot tien programma's van de T. V. distributie een realiteit zijn. De lening van twee miljoen voor de bouw van een nieuw jeugdhuis werd in de raadszitting aanvaard. Raadslid Monsieur laakte echter het feit dat de dossiers niet ter inzage lagen, zoals voorgeschreven. Hij wenste echter, in hel belang van de jeugd, niet dat de oppositie zich tegen het aangaan van de lening verzette. De aankoop van twee politiewagens werd. niettegenstaande het verzet van VU raadslid Blommaert. toch goedgekeurd. De gemeenteraad nam de definitieve beslissing de Feeberfleet hall voor drie jaar aan het Aalsters karnavalverbond te verhuren. Om nieuwe kostumes te kunnen kopen voor de nieuwe Prinsen, zal dc Prinsencaentere herbergier spelen in kafee «Het wapen». Als attraktie is er het Ajoinschieten. Op 10 november is er een gratis drink van 20 tot 21 uur. Afspraak 10-11-12 november. ROEL VAN DE PLAS dc schaduw van een treurwilg, massa's bloemen ter ere van de doden.(JRaepsaet Mohammed Ben Aehmed te recht. De bromfietser, postman, wonende Klaterbaan 11. kwam hierbij ontliet leven. Bij het oversteken van de DendermondSesteenweg nabij het viadukt kwam de 20 jarige Maria Vervoenen onder een wagen terecht. Zij werd erg gewond aan het hoofd en overleed tijdens haar overbren ging naar het ziekenhuis. In de Eugeen Bosteelstraat kwam de fietser Frans Matthieu ten val. toen hij tegen het openzwaaiend portier van de wagen van Gustaaf Troch uit Erembodegem terecht kwam. De fietser werd gewond. In de Moorselbaan kwam het tot een aanrijding tussen de fietser Hilde Noël en een onbekende bromfietser, die vluchtmisdrijf pleegde. Hilde Noël werd ge wond en diende klacht in tegen onbekende. Op een privé domein van Jos De Schrijver werd een hert doodge- vonden. Het dier werd door onbekenden doodgeschoten. Er werd klacht ingediend. Aan de Sint-Jobstraat kwam de 19-jarige bromfietser. Rudy Roelandt uit de Kerkstraat 10. Erembodegem. ten val. Hij kwam met zijn hoofd tegen een boordsieen terecht en was op slag dood. Deze wagen botste achterwaarts op een verlichtingspaal aan de Dendermondse steenweg.(el) •Gustaaf heeft ook al aan de «Dodentocht» van Bornem mee gedaan. (100km) Drie keer ook aan de tocht van de «3me Chasseurs Ardennais» (125km in 4 dagen) of aan de «Mars van de Herdenking en van de Vriendschap» (Aarlen-Vielsalm in 4 etappes) waaraan 8 a 9000 wandelaars deelnemen. Of de vierdaagse van Nijmegen Uiteraard wandelt hij ook veel in het Aalsterse. We kunnen zijn wandeltochten niet allemaal opnoemen. MEEST MEMORABELE TOCHT: IN ITALIË Maar de voettocht die hem altijd het best zal bijblijven, is de toch van Rome naar Assisi. (in augustus van dit jaar). Eigenlijk ook een bedevaart, ingericht door de Franciskanen van net en Kamiel Van Vaeren- bergh. bieden gewezen voetballers van Eendracht Aalst die nabij de Kluis zijn komen wonen en die veel willen doen om het daar aanwezige schone intakt te helpen bewaren. Boeken- en Platenbeurs kenden als naar gebruikelijk een ware toeloop en Jan Schoonjans speelde voor de zeventiende keer Sint-Maar ten. Samen met Zwarte Piet en Pipo de Klown bracht hij de vele kinderen heel wat geschenken mee. Bij het gezelschapsfeest, muzikaal omlijst door het ensemble Pol Van Gucht, traden heel wat bekende en minder bekende vedetten op en werden in gedachte nis van de eerste rover stichter van Affligem, Sire Avilo en Vorstin Avila ver kozen waarbij dan uiteraard de plaatselijke vedette die reeds lang zijn sporen ver diende, Alfonso De Fosso- lo, zijn duit in het zakje deed Volgden dan nog een bonte reeks toeristische reporta ges en een diafestijn over de St.-Antoniusviering te Essene. over «De Duiven melker en «De Feestneus». Sympatiek was dan ook dat de opbrengst van de ten toonstelling van Roger De Boeck en Frans De Block bestemd is voor de restau ratie van de Kluiskapel. 'Leuven n.a.v. het 750 jarig herdenkingsfeest van Francis- cus van Assisi. In drie a vier groepen stapte men 9 dagen lang van Rome naar Assisi (292km). Eigenlijk waren het acht wan- deldagen en één rustdag. Maar op die rustdag trok Gustaaf tot op 1250 meter de bergen in! «Het was mijn mooiste tocht, vertelde Gustaaf. Wat mij vooral heeft aangegrepen tijdens deze bede vaart te voet, waren de een zaamheid in de bergen, de natuur, en de vriendschap en overeenkomst tussen de deel nemers, die tenslotte toch alle maal vreemden waren voor Een van de Basisbetrachtingen van het Verdrag van Rome, dat in 1957 werd gesloten door de zes Europese landen die ge zamenlijk tot een Verenigd Europa wilden komen, is het vrije verkeer van goederen, diensten, personen en kapitaal binnen de grenzen van de Gemeenschap. De jongste bijdrage van Week berichten. uitgegeven door de Kredietbank, bestudeert in hoe verre deze betrachting werd verwezenlijkt op het gebied van effektentransakties. Hierbij komt de auteur tot het besluit dat de resultaten van bijna twintig jaar Europese integratie op het vlak van de effekten- markten vrij pover zijn. Slechts in uitzonderlijke gevallen kwam men tot definitieve richtlijnen. Hij bestudeert de verschillende richtlijnen die de Europese Commissie heeft voorgesteld om o.a. te komen tot de harmoni satie van de indirekte en de direkte belastingen. De studie behandelt ook de organisatie van de Europese effektenmarkt evenals de problemen die de integratie in de weg staan. In dat verband staan o.m. in de kijker: het optreden als beroepstussen persoon voor beurstransakties, de te publiceren prospektus bij introduktie op de beurs en de minimumvoorwaarden voor toe lating tot de beursnotering. Ondanks de trage vooruitgang op het vlak van de Gemeen schap. gaat de feitelijke integra tie echter toch door. Initiatieven zoals de euro-obligatiemarkt zijn hiervan een sprekend be wijs. Ook de aandelenbeurzenl worden met een snel groeiende internationalisatie geconfron teerd. De beursautoriteiten de den overigens reeds inspannin gen om het cffektenverkeer tussen verscheidene landen te vergemakkelijken. Zo werk o.a. de Belgische interprofessionele effektendepositokas (C.I.K.) samen met Franse en Duitse depositokassen en bestaan er plannen voor de inrichting van een gezamenlijke Europese op- tiemarkt. Steller meent dat het succes van dergelijke initiatieven. die weliswaar een eerder interna tionaal dan wel Europees karak ter hebben de noodzaak bewijst om te beschikken over een gemakkelijk toegangbare inter nationale kapitaalmarkt. De Europese bedrijven die. dank zij de realisering van de Europese markt, hun afzetgebied zien uitgroeien tot een Europese dimensie, vergroten deze nood zaak. De auteur concludeeert uit dit alles dat er weinig hoop bestaat dat in het kader van de Europese Gemeenschap aan Intercom Aalst, bezig met werken in de Raflelgemstraat kwam tot de vaststelling dat I..H. elektriciteit aftapte. Hoe lang hij reeds elektriciteit ver bruikte zonder te betalen moet door een onderzoek uitgemaakt worden. Op de Oude Vismarkt kw ant het tot een aanrijding tussen de wagen bestuurd door Leo De Maessehalck en deze bestuurd door Gaston Callebout. De Maessehalck werd gewond. en merkwaardige figuur uit Aalst, waar wij niet aan voorbij kunnen n, is Gustaaf De Luyck. Voor deze wandelaar was er geen Bloso lig om aan sport te doen. Wajidelsport dan. IT OVERTUIGING igenlijk is het bij Gustaaf De lyck niet om de sport te doen. lij was en is nog een vurig evaarder. vooral naar Halle Scherpenheuvel. Hij werd in geboren en kreeg zijn 'oeding in het stedelijk wees lis. Daar brachten de Broeders in Oostakker hem een vurige :rering voor O.L. Vrouw bij. eze is bij hem nooit geweken, ustaaf is eigenlijk meer als itaafken van Halle» gekend, ij is een rustige, gezonde en nvoudige man. Vriendelijk en ■hulpzaam. Daarom is hij ook j heel wat mensen geliefd. 11932 stapte hij voor de eerste eer tevoet naar Halle. De in k 790 gestichte «Konfrerie van L nze Lieve Vrouw van Halle» as in 1926 ontbonden. Gustaaf e Luyck herstichtte ze in 1933. ij werd er in 1968 voorzitter in. Deze broederschap telt nu W eer dan 570 leden. In Borcht- - mbeek werd in 1962 een kapel :bouwd met geld dat Gustaaf et nog andere vrienden had jeengebracht. Ook de nieuwe ag van de broederschap is ilemaal het werk van «Staaf- :n van Halle». Van de Bisschop n Gent kreeg Gustaaf verle- :n jaar een uitzonderlijk ker- :lijk ereteken als bewijs van kentelijkheid en waardering: :t ereteken van Sint Bavo. Hij :rd toen ok op het stadhuis itvangen. OG NIET GENOEG nds 1933 gaat hij elk jaar zeker keer tevoet naar Halle. aar dit vond hij blijkbaar nog et voldoende. Want sinds 1946 apt hij ook elk jaar naar herpenheuvel: 80 km. Toen et twaalf man, nu nog met een •ietal. Fiets aan de hand, want j kwam per rijwiel terug (nu ^beurt de terugreis per auto of in, want hij blijft ook geen 30 jaar natuurlijk). Meer dan 100 keer is hij naar Halle gestapt en meer dan 25 keer naar Scher penheuvel. LID VAN WANDELCLUBS Bovendien is Gustaaf lid van twee wandelclubs: «De Kadees» van Aalst en «WSV Wetteren». Bijna elke zondag is hij van huis weg. Gaan wandelen. Zomaar uit sportiviteit. «En om er eens uit te zijn. want wat zit een mens hier een hele zondag te doen, nietwaar!» Hij stapt door weer en wind «Voor slecht weer blijf ik niet thuis. Je kan je daar tegen kleden, zelfs sneeuw houdt ons niet tegen.» Overal in België gaat hij wandelen. Maar ook in het buitenland kan men hem soms op .wandeltochten aantreffen: Nederland, Frankrijk, Oosten rijk. en Duitsland. ONGELUK In 1974 werd hij op de Moorselbaan door een auto aangereden. In dit proces werd nog altijd geen uitspraak gedaan. Hij heeft toen negen weken in de kliniek gelegen. Maar eens daar buiten, ging hij weerde baan op. Last heeft hij er niet meer van. Tenzij aan zijn knie: «als ik lang in een auto zit. wordt mijn knie een beetje stram. Maar eens aan het marcheren, voel ik niets meer». FIER «Staafken van Halle» is fier op zijn prestaties. Wie zou het niet zijn! Gans zijn stemmig inge richt huis herinnert aan zijn vele wandeltochten. Overal hangen medailles, diploma's, geschen ken (o.a. een paar schilderijen) en herinneringen. «Die medail les kosten ons een hele hoop geld, zei ons mevrouw De Luyck. Maar ja, hij blijft er gezond mee. Maar ik zit toch ook veel alleen 's zondags». leeds voorde achtste maal ging in het Kultureel Centrum, pgericht door de plaatselijke VTB-VAB-afdeling met als Iromotor Laurens Van der Schueren, het Allerheiligenfesti- al door. lezegend met een mooi herfstweertje scheerde deze editie neer hoge toppen en mocht zich in een overweldigende -oeloop van belangstellenden verheugen. kerken uit het omliggende, zichten van de abdij, enz. Iat evenwel ae nieuwig- eid was en de uitschieter toest worden, nl. de eerste t. fficiële Prondelmarkt te ffligem, viel enigszins uit toon wegens het rtiet ko ten opdagen van enkele xposanten. Wellicht zien iin Dmmigen het te kommer- ieel alleen en ware het be- volgend jaar het geweer Sjan schouder te veranderen n plaats van semi-pro- issionals aan te zoeken sschien de mensen uit de mgeving erbij te betrek- jet ro en lat Ie fcr s ir De^n >1. ■oefti d< Vrijen als Opgeluisterd door «d'Aire- ens» van Asse, gekomen tuter uit sympathie voor de de trichter, kende de opening hjan de tentoonstelling veel ucces. Roger De Boeck, ;eds wijd en zijd bekend egens zijn prachtige zand- .childeringen, stelde hier reeks «Landschappen in nabij de Kluis» tentoon, luk voor stuk mooie gete- VVjende en gekleurde werken Is bvb. de kapel, de kluis, lolen De Vis. molen Cuve- de Blakmeersboerde- jen. de oude brouwerij 't Pittenwevers, het asteel Verbruggen, de wa- irpomp van het Mazits, enz. Ook Frans De Block, die aan de Hekelgemse kerk een echt bezienswaardige permanente tentoonstelling openhoudt, bracht met zijn natuurvondsten, zijn droog bloemen, zijn grillige tak ken en twijgen, zaden en knollen prachtige werken die de bewondering van me nig toeschouwer afdwon gen wegens het groots ef- feki bekomen met elemen taire middelen. Leo De Rijck zorgde op deze «Kluisavond» dan ook voor een reeks inslaande inter- vieuws. Zo van ballonvaar der W. Schaut die in de nabijheid van de Kluis voor de eerste maal opging met een ballon met verwarmde lucht Zo ook erfwachter Bert Van den Broeck uit het vogelreservaat Trod te Op wijk die zorgde voor tech nische informatie i.v.m. de klassering van de Kluis. Zo ook het kersvers gemeente raadslid. loper Albien Van Holsbeeck, aktief in het Ko- mitee voor de Kluis en steeds bereid voor allerlei klusjes. Zo ook Felix Coli- elkaar. Gemakkelijk was de tocht niet. We sliepen in kloosters of verlaten kerken. Ik werd vaak wakker van de kou. Maar ik heb er erg veel deugd aan beleefd». Deugd beleeft hij ten andere ook aan zijn andere tochten in onze streken. Hij is een natuurmens, 't Is toch zo gezond in de natuur. Aan wedstrijden doet hij trouwens niet mee. Toch stapt hij soms nog 60 tot 80 km! Vergeet niet dat 67 jaar niet meer van de heel jongste is. «Maar ik ga ermee door tot ik het niet meer kan», zei Gustaaf De Luyck. W.L. Op hei kruispunt van de Moorselbaan en dc Leopoldlaan kwam-3e 3t» jarige bromfietser Leo Herman onder de vracht wagen. bestuurd door Oubial

De Voorpost | 1976 | | pagina 5