KRACHT BLEEF UIT... (HOONAARDE REKENT P SCHUTTERSTRIO Flinke prestatie Een ontgoocheling rijker Vijf voor twaalf ONDER DOELPUNTEN OCH AANTREKKELIJK dersAlloo 'AN ALLE RUITEN 1de Provinciale Baasrode -Ganda Sparta 3-1 dn Provinciale J Nieuwerkerken - Etikhove 0-2 (DT UTIL Gebr I 025336060 LH* WA55E 4hbt «jte.- m 'ste Provinciale Bazel- 5.K. Grembergen 3-0 Robur Moerzeke-Oostakker 0-2 Aalst -Haimme 0-0 21 onaarde, dat °°n sterke jnaanlhef heeft gekend, jongste weken terug- Men. Na de recente ne gen, aan huis tegen •elen en op verplaatsing Vieze heeft mon de ba- opgemaakt. Er moet lend iets aan gedaan len. Opvallend is dat bnaaifle vrij gemakkelijk It langs snelle mannen Galle, Haentjes en Ta rt. maar de defensie voorral de jongste we- een onzekere indruk. Rekent men vooraan verder op genoemd drietal vooral omdat midvoor Óooreman reeds geruime tijd sukkelt met oen spierverrekkimg en onbeschikbaar blijft. Velde- man, de draaischijf van de ploeg, zal waarschijnlijk op nieuw naar de defensie wor den overgeheveld om er ver trouwen te brongen. Verder rekent men op Van Mos- sevelde, de technisch ster kere speler bij Schoonaarde. Khi bleider Timmerman hoopt dat zijn team in de komende weken opnieuw met volle inzet zal aantreden, om zo snel mogelijk opnieuw te kunnen opklimmen naar de voorste gelederen. „We be schikken over heel wat jong talent, maar het zou te dom zijn, overhaast te werk te gaan. Zoals de meeste klei ne klubs zijn we genoodzaakt het met eigen krachten te rooien. Er moet evenwel iets wat meeval aan gepaard gaan, wil men sukses boe ken. VC. Had men bij Nieuwerkerken gehoopt dat de eerste over winning die men op de voor laatste speeldag had inge schreven een betere periode zou inluiden dam is h»t ech ter bij deze vrome wens ge bleven. Eendracht heeft op de jongste voetbaldag op nieuw een nederlaag moeten aanvaarden. Het gebrek aan een afwerker was eens te meer de oorzaak van dit 0-2 rezultaat. Men werd dus al weer een ontgoocheling rij ker. In de 8e minuut keek Eendracht al tegen 0-1 aan toen Canters de bal voorbij doelman Van Mossevelde joeg. Die Canters was trouwens de boeman voor de Nieuwerker ken verdediging. In het half uur was hij het trouwens die de partij in haar beslissende plooi legde. Bij de rust zou Paul Janssens die de beste kans van de wedstrijd voor de thuisploeg voorbereidde - zijn plaats afstaan aan Van Impe, terwijl later Sonck door Wachtelaer werd vervangen. Deze wijzigingen brachten Eendracht ook geen baat bij. Voor de rest verdedigde Etik hove zijn verworven voor sprong met sukses. Eendracht dat vorig seizoen een van de toonaangevers was bevindt zich nu op het hellende vlak. Het zal het nu stilaan over een andere boeg moeten gooi en om zijn rode lantaarn te kunnen kwijtspelen. J.V.H. Het feit dat de gekwetsten Belis, De Beuker en Verheyen werden opgevist, bracht Baas rode zowat in haar basisvorm aan de start van deze niet on belangrijke wedstrijd. Onmid dellijk zou blijken dat Ganda- Sparta niet naar de Schelde- boord was gekomen voor één punt. De Gentenaars streden met open vizier en dit was meteen naar de hand van Maurice Cooreman, de lokale centrale aanvaller, die nu eens niet stug gedekt, zich volledig kon uitleven. Hij onderstreepte trouwens zijn optreden met twee fraaie doelpunten, die zijn ploeg op het zegepad zetten. Mag Baas rode voor zijn flinke partij in blok worden gelukgewenst, dan mogen de bezoekers in dezelfde hulde worden be trokken voor hun sportief optreden en zin voor voetbal. Verheugend in het lokale kamp was ook het optreden van junior Van der Veken, die zich knap kweet van zijn taak Baasrode mag nu van een rijke bank spreken met jongeren als Hendrickx en Stevens Baasrode, blijk baar opnieuw op het goede pad, heeft zich in een bevoor- deeldigde positie gehesen en hoopt in de komende weken in de goede zin te bevestigen. Zondag staat de topper met Temse op het programma. Re kent men op een grote pu blieke belangstelling, dan wordt tevens gehoopt dat de ploeg het even flink doet. De sfeer verstandhouding en inzet is er Het komt er nu op aan het verder met doelpunten waar te maken. V.C. Robur Moerzeke ondanks de nederlaag toch de glimlach. (VCH) RIL. MHAAL-BUIZENl 7; 1-2 I 1-0 q'" ig bijbrengen. doelwachter van S.K. Aalst lost een van ver geschoten bal. Een hazesprong zal er hem doelwachter van Hamme dient, ondanks de steengoede verdediging, meer dan eens de te redden. (SK Aalst Hamme 0-0) (EL) van de lokalen Albert Lelie al eens op het doelhout geschoten, maar dat was dan wel het eniige wapenfeit van de Moerzekenaren in die eerste helft. Na de kampwisseling tracht te Robur het 'tij enigszins te keren, maar deze 'keer straalde het elftal toch te weinig kracht uit om met eniige kans op sukses nog een punt in de wacht te slepen. Het waren trouwens de be zoekers die nog het meest aan bod kwamen, maar de jonge doelman Mare Veyt, die zich een week geleden voor de eerste wedstrijd in het eerste elftal in de kijker speelde, verhinderde nog en kele bezoekende treffers. Robur 'kan zondag wellicht opnieuw beroep doen op de gekwetste titularissen. Op ei gen veld tegen Balgerhoeke moet dat de gelegenheid worden om de matte prestatie van afgelopen zondag totaal uit te wissen. D.M.E. Sedert zondagavond bengelt S.K. Grembergen alleen op de laatste plaats in de rang schikking. Het kan eigenlijk moeilijk anders wanneer men uit tien wedstrijden slechts drie punten verza meld. Kommentaar overbodig, alleen wordt het hoogtijd dat men zich in kringen van de klubleiding gaat bezinnen over de toestand. Dramatisch is het no£ niet, er staan immers nog twintig wedstrijden op het kompetitieprogramma, maar toch is het hoog tijd dat het 'tij gaat keren. Tegen Bazel is S.K. verdiend verloren. Een ploeg waar heel wat oude geroutineerde voetballers het mooie weer maken. Het zijn nu juist die. waarop S.K. Grembergen niet kan rekenen. De ploeg is duidelijk te jong om stuk ken te maken. De verjonging is er te bruusk gekomen en men had er beter aan ge daan enkele geroutineerde voetballers aan te trekken, en daarrond een ploeg op te bouwen met een zeer gelei delijk inschakelen van de jeugd. Het is nu te laat om hier over lang te zeuren en men moet uiteindelijk roeien met de riemen waarover men beschikt. Wijzigingen dringen zich alvast op Ln de samen stelling van het elftal maar hoe en met wie Het wordt een zware taak voor de ver antwoordelijken. D.M E. doelhout van Van der Sbeen trapte toen iedereen al het openingspunt zag. In de tweede periode was de partij ook nog het aanschou wen waard, alhoewel beide ploegen toen reeds rondliepen met de gedachten aan een gelijkspel. Even meende men dat Hamme dan toch zou winnen toen een van zijn vaak afgezonderde spitsen voor de Aalsterse wijd-gaipen- de doelmond opdook. Maar ook nu werd het geen roos. Een nederlaag zou echter voor de thuisploeg, bij wie Maturo die achter de aan val speelde met een goede wedstrijd diende gekredi- teerd, een onrechtvaardig vonnis betekend hebben. J.V.H. Geeft de Oostakker-speler de Robur-aanvalier zijn zegen (Robur - Oostakker 0-2). (VCH) Minderwaardige prestatie van de lokalen die wel als ver zachtende omstandigheid kunnen inroepen dat niet minder dan vier titularissen dienden te worden vervangen. Willy Van Hoey is nog steeds niet hersteld en ook liepen Jef Roels en Miel Pauwels verleden week kwetsuren op en waren nog niet fit genoeg om tegen Oostakker in het veld te rennen. Tegen Oostakker werd het een 0-2 nederlaag voor het gehandicapte Robur. choon er in de wedstrijd S.K. Aalst Hamme geen Ipunten vielen, wat met twee vrijwel onmondige sgen in de lijn van de verwachtingen lag, was hij zeker aankijken waard. Vooral voor de rust hebben beide gen voetbal van zeer behoorlijk gehalte geprezenteerd, irbij men zich dan wel de bedenking kon maken of beide "j gen in de laagste regionen wel thuis hoorden. Kwam daair voor Robur nog de tegenslag bij dat a'l na tien minuten in de wedstrijd René Vktminck, die dan toch wel de pion bij uitstek is, in botsing kwam met een te genstrever en 'het veld moest verlaten. Oostakker domineerde door lopend de wedstrijd, en kwam halfweg de tweede helft >n amper twee minuten aan evenveel doelpunten. Vooraf had langs de kant I (VCH) den hebben immers veel X, r 'geboden dan hunkilas- ng iaat vermoeden. Ze jifcen zeer goede kombi- es op, kwamen tot vlotte fj delingen, maar benutten cansen niet. Vermits Ham van meet af aan een r defensieve speelwijze hgde kon de thuisploeg in het offensief gaan. .Wuytens" kwamen er echter 'telkens goed uit en dachten niet in het minst aan afbraakvoetbal. S.K. puurde uit zijn aanval len in de eerste speelhelft een viertal kansen waar een doelpunt instak, doch het was ook nu geen toonbeeld van besluitvaardigheid. Hamme van zijn kant had dan enige pech wanneer Brus selmans de bal tegen het

De Voorpost | 1976 | | pagina 21