Verdiend beslissend Laatste 10 minuten DERDE DRAWN MIRAKELPLOEG? 'Chou' De Bleeckere klopt C. Hofstade RACING B00NWIJ WINT TK Meldert-Herdersem 0-2 JUNIORES S.K. AALST 3 de Pro vinciale 4 de Pmvimmh'. Franke op rand van tweede nederlaag 22 >uus< Doors« Martens,fna die vooraf MeerdonkJjd. J.K.-voetbalkompetitie FABRIEKSKEN KLAMPT AAN De wedstrijd tussen de twee die ge rangschikten Sint-Joris en Fabrieksken was een span nende pairtij waarin de bezoe kende ploeg van coach Van Der Meirsche steeds Jicht de bovenhand hield op een knap kom bin erend Sint-Joris, zodat we de 0-2 overwinning als billijke uitslag kunnen be schouwen. De Twentiërs wonnen moeizaam van een moedig Pallieter uitblinker was Toon Coppens die zijn ploeg vooral aanvallendee im pulsen gaf zodat Dirk Stook en kapitein Lieven Van Cleemput op zijn ultieme passen voor de twee doelpun ten zorgden. Opvallend was bij Pallieter het heroptreden van Paul Smet die een ge vaarlijke kopstoot kon plaat sen. doch alles bij elkaar slechts vijfmaal de bal be roerde Nijdrop en Liludamo scoorden elk vijf maal in hun ontmoetingen me^ Jome en Ypsilon. Terldnden poogde mot ruw verdedigen de aan valsgolven van Kreja in te dijken wat hun uiteindelijk ook gelukte doch het atoom- schot van Jean-Paul Borms had beter verdiend dan op de paal te sneuvelen Uitslagen Sint-Joris - Fabrieksken 0-2 Tuf Tuf - Efsee 3-0 Twenitiërs - Pallieter 2-0 Timarcha - Tainu 2-0 Nijdrop - Jome 5-1 Terldnden - Kreja 0-0 Ypsilon - Liludamo 0-5 Programma voor zondag 14 november te 14u30. De blikvanger van deze speel dag wordt ongetwijfeld Tuf Tuf - Fabrieksken die beiden nog maar één nederlaag den en als de te klop; de ploegen deze kompetitie i pl binnengestapt, óok onden beleven we een titanen k vecht node lantaarmlraf b< Eureka ontmoet het Gij lei gemse Jome et Sint-Joris - Terlinden in Tuf Tuf Fabrieksken j ks Twentiërs - Efsee J Timarcha - Pallieter e Nijdrop - Tanu 1 <1 Eureka Jome Ypsilon - Kreja VrijLiludamo. D in; iHofstade - Bonanza 2-0 Overmere - iHeusden 2-1 Heeft Hofstade tot in de tweede speelhelft moeten wachten om zegezeker te worden dan heeft het die overwinning toch dubbel en dik verdiend. Wilskracht ont plooide immers over de ganse wedstrijdduur de beste aan- valsakties en was ook meer gevaarlijk. Bonanza bracht het vooral voor de rust tot een degelijke prestatie doch kon alles bij mekaar de sekure Hofstade verdediging slechts een paar keer wer kelijk bedreigen. Het was verdediger Gilbert De Ridder die de lont aanstak voor de thuisploeg. Hij rondde een van zijn splijtende rushes met een 18 karaat treffer af. Wilskracht beheerste toen volkomen de wedstrijd en dit overwicht werd 'met een 2e doelpunt bekroond. Toen Lis- sens bij een vrijschop de bal in de muur trapte kreeg hij het leder opnieuw aan de voet, bediende fluks Louis Guns die prompt in de win kelhaak mikte. Aldus be kroonde een der meest toe gewijde Wilskracht spelers zijn goede verrichting. Kapi tein Guns iis inderdaad een verkleefde klubspeler, die een ruim aandeel heeft in de op gang van Wilskracht. Door d recente zege zit Hofstade nu in de top van de klasse ring en zal ook trachten er zich te handhaven. J.V.H. Heusden, duidelijk naar Overmere gekomen voor een puntendeling nam een zeer vlugge start en zette de Overmeerse verdediging bijna gans de eerste time onder druk. Op de 44' kon A. Baey- ens een hoekschop nog net van de lijn wegwerken. Overmere dat na de rust Van Hoorde verving door Van De Velde ging resoluut in de aanval wat resulteerde in doelpunt van Vermoens. De suspens van de wedstrijd be gon eigenlijk maar in de 80' toen een doelpunt van Ver moens werd afgekeurd na een slecht wegwerken van de Heusdense portier. De Over meerse spelers palaberden druk met de lijnrechter en Bollaert maakte daar dank baar gebruik van om er 1-1 van te maken. Hiermee was re wedstrijd echter niet ge speeld. Bij een doorbraak van de Heusdense midvoor die op de deklat schoot belandde de bal bij Vermoes die doorging. Zijn schot werd door een verdediger in eigen doel ge werkt en meteen lagen de eindcijfers vast. (OLB) Overmere, leider in 4e B na een zege tegen rivaal Heusden. Vrasene - Oudegem 1-2 Heikant - Meerdonk 1-1 Uit het Waasland met wat schamele buit terugkeren, is geen sinekuurtje. Daar wordt niet alleen viriel, doch ook goed gevoetbald een kom- binatie tussen atletische en technische begaafdheid. Echo's van de destijds be roemde "Antwerpse school". S.K. Oudegem, bijna de mi- raikelploeg van dit seizoen, graaide in Vrasene beide punten mee. Niet op een diefje, doch verdiend. Al dient gezegd dat de thuis ploeg zich geen momentje in de hoek het drummen; wit- zwairt voetbalde immers een uitstekende eerste time bij mekaar waaruit een (niet onverdiend) goaltje van Van de Vijver resulteerde. Na de citroentjes dTeef de fizieke paraatheid van de filosofen boven. Eerst skoor- de Steeman de gelijkmaker en met nog een kwartier voor de boeg verschalkte Baert de Vrasenekeeper. De Oudegem se zege is het gevolg van een uiterst ge slaagde wisselwerking tussen techniek, inzet en vooral uit stekende konditie die de "akteurs" toelaat de volle 90 minuten op een hoog tempo door te gaan. Zondag staat nog maar eens een "moeilijke opdracht" op de agenda een reis naar het SLnt-Niikiase Gerda, een team dat het vooral van "mooi voetbal" hebben moet. Gemakkelijk wordt het alles behalve, doch Oudegem lijkt moreel goed genoeg gewa pend om het ook tegen groen wit te rooien. Setokvoetbalverbond Aalst TK Meldert - Herdersem 0-2. Gilbert Suy (TK) in duel met William Bracke (SK). (JJML) Het programma voor 13-11 LIGAKLASSE Ocarina - F.C. Sport E. Welle - F.C. Moerstraat C. Hofstade - O.C. Aalst Apostelken - Blauw wit (b) F.C. Jaca - S.B. Stylor TWEEDE KLASSE St.-Anna - St. Meldert V.K. Post - D.N. Haaltert Groen wit - Blauw wit (b) F.C. Parking - S.B. Ninove J. Welle - S.K. Leeuwkens VK Moorselbaan - PZN Aalst Sp. Appels - R.B. Zottegem Op de jongste speeldag heeft ^.C. Moerstraat onomstotelijk het bewijs geleverd kandidaat nummer een te zijn voor de titel. Het nochtans insgelijks vooraanstaand C. Hofstade werd letterlijk 'weggespeeld. Aan de basis van de meest frappante uitslag van de jongste voetbaldag lag ontegensprekelijk de verrichting van «Chou» De Bleeckere die zijn elftal in een korte tijdspanne naar een oververdiende zege tilde. Niet alleen was De Bleeckere het brein en de motor van de ploeg, hij liet zijn maats telkens vrijwel onbedreigd scoren, maar kruidde daarbij zijn fel opgemerkte verrich ting met liefst drie doelpun ten. Het zware verdikt laat voldoende doorschemeren dat de bezoekers zelden in de wedstrijd waren. Ze werden afgestraft met doelpunten van De Bleeckere (3), De Bauwe (2), Meersman en Putteman. In de wedstrijd met E. Welle, die niet van aard was om er naar huis over te schrijven, heeft Ocarina opnieuw met de zege kunnen aanknopen. De thuisploeg klom nochtans naar voorsprong maar deze werd reeds bij de rust weg gespeeld door een doelpunt van Van Delsen. Cornand scoorde na de kampwisseling het winnende bezoekende doel punt en zette meteen ook de juiste uitslag op het bord. In de tweede klasse kwam leider Sp. Appels net met de hakken over de St.-Anna- sloot. Als de bezoekers hun slag thuishaalden dan was dit in hoofdzaak te danken aan hun doelman die een paar „halve wonderen" uit de mouwen schudde. Ander deels ook aan het feit dat Van de Walle in de eerste periode een paar wenkende kansen naar de bliksem trap te. Appels zette door een fele knal van Christiaens het scorebord in zijn voordeel. Een onnodige fout van Luk Roelandt die met de zwaarste sanktie werd bestraft had het tweede doelpunt tot gevolg. De Swaef zette de penalty om. Uit een vrijschop puurde Van de Walle het zeker ver diende eerreddend doelpunt voor de thuisploeg, die gelet op de spelontwikkeling een onbeslist kon verantwoorden. St. Meldert heeft bewezen niet accidenteel in de top van de ranglijst te zitten. Met doelpunten van Fillps (2), Aelbrecht en De Mayer klopte het V.K. Post op eigen bo dem. J.V.H. Uitslagen LIGA KLASSE S.B. Stylor - BI. wit (a) 2-2 Heizijde - SV Apostelken 1-1 E. Welle - Ocarina 1-2 O.C. Aalst - F.C. Jaca 1-4 Moerstraat - C. Hofstade 7-0 FC Sport - Snas 24 TWEEDE KLASSE V.K. Post - St. Meldert 0-4 P.Z.N. Aalst - Groen wit 2-0 Parking - Blauw wit (b) 0-0 Leeuwkens - S.B. Ninove 2-0 R.B. Zottegem - J. Welle 3-2 Moorselbaan - Haaltert 4-1 St Anna - Sp. Appels 1-2 Korporatief verbond gewest Aalst In de A reeks werd leider Franke door een vertimmerde Bouw- ploeg dicht bij zijn tweede nederlaag gedrukt. Er waren nog slechts luttele minuten te spelen toen Van Tricht het gelijk stellende doelpunt scoorde. Van Tricht die momenteel wel als het koninginnestuk op het schaakbord van Franke mag worden beschouwd zette aldus een meer rechtvaardige uitslag op de lei. Het is inderdaad zo dat. de bezoekers in de tweede pe riode de situatie haast volko- komen beheersten. Toen ken de de Bouwdoelman een paar hete ogenblikken. Ook ont brak het tikkeltje meeval om de gasten toe te laten de volle inzet mee te nemen. Bouw dat nogal zenuwachtig aan de wedstrijd begon zou noch tans vrij snel sukses hebben langs De Schrijver maar daar na stelde Franke zijn pionnen zo oordeelkundig op dat Bouw geen gevaar meer kon schep pen. In de tweede speelhelft luidde Franke de aanvalsklok maar moest toch met een puntendeling vrede nemen. In de wedstrijd met Callebaut(a) scoorde V.V.T.T. tweemaal maar moest het met een ge lijkspel stellen Het openings- punt van Callébaut werd im mers door stopper Bicqué te gen eigen touwen geschoten. Onmiddellijk hierop kon De Greve echter V.V.T.T. op ge lijke hoogte zetten. Dit was trouwens billijk want gelet op het vertoonde kon nie mand op de zege aanspraak maken. In de reeks B zorgde Post Erembodegem voor sen satie door leider Honda op eigen bodem de das om te strikken. Somati maakte vlug de rekening van het zwakke broertje Callébaut (b) met doelpunten van Matthijs (2), Willems (2) en Pelgrims. Voor Resocub betekende F.F. R. slechts een hapje. In de eerste speelhelft konden de gasten de schade beperken, doch na de rust was het al Resocub dat de klok sloeg. Voor de thuisploeg scooi Heymans, Van Drooj broeck en Mertens. UITSLAGEN REEKS A V.V.T.T.A. - Callébaut (a) Bouw - Franke Intercom Bank B.L. REEKS B Cal-lebauit (b) Somati Honda - Post Eremb. Resócub F.F.R. HET PROGRAMMA VOO! 13 NOVEMBER 1976 REEKS A Callébaut (a) - Bouw) Franke - S.A.F. Intercom - V.V.T.T.A. REEKS B Somaft i - Resocub Post Bremb. - Callébaut (b Honda J.V De Heikant, moest drie speeldagen tereke voor eigen publiek uitkomen en ieder van deze ontmoetingen ein digde op een gelijk spel. Om in de traditie te blijven moest de thuisploeg eerst tegen een achterstand opkijken, want na 13 min. spel zou De Saegher een hoekschop over de fatale lijn duwen. Twee figuren traden daarna op het voorplan namelijk de neder- lander Saman, die reeds zes van de acht gescoorde doel punten aantekende bij Meer donk en nu schitterend op zoek ging naar een treffer, maar een schitterende Van wist door enkele puike senkomsten de gewijzigd te houden. Ni uur spel ging de Heikant meer bemoeien met het loop en het was zijn debuut in de ploeg een schitterende besloot en dit na waardig voorbereidend van De Kegel, die de spelers van bii de dirigenten in de had gelopen. T.K. Meldert - SK Herdersem. Wie heeft het langste been, Guido De Leeuw van Meldert SK-verdediger Gilbert Ver- beeken JJII.) Thor Meldert - Smetlede. Thor-doelman Jean-Pierre Desmedt grijpt de bal vóór Christian De Wolf er bij kan. (J.M.) De Boonwijkse hadden de glimlach loop van de ontmoeting Rupelmonde,- waaruit overwinnaars waren te vlijn schijn gekomen. Het \t een sportieve wedstrijd |L danks het feit dat Rajool via een strafschop diendé d< voorsprong te komen. Dei zet langs beide zijden mt6 te er een genietbaar «hu stuk vain. Racing tonde vooral in de eindfaze var wedstrijd bij de zaak de winninggoal van Krij tl man was de bekroning j'< de goede prestatie die Pi Pouilliart en de zijnen ben gebracht. Racing dat flinke start nam in de petitie, was de jongste j ken fel afgezwakt, deels C tegenslag en ook wel zins door dat de .inzet bij paalde spelers wel iets te wensen overliet. Het bl^ nu dat de inbreng van nieuw bestuurslid Arrr D'Hondt de verhoopte ke ring heeft gebracht.

De Voorpost | 1976 | | pagina 22