Hoop in de toekomst»zoekt lijk NU KOMT DE WIELERBOND OOK NAAR ERPE OM ZIJN OPRIJZEN KWIJT leïTE GERAKEN. DE LAATSTE GEMEENTERAAD VAN MERE ZIT ER OP!! KENNISMAKING MET VKSJ Interwaas-Interdender-Imogas PERS OP JUBILEUM VER«GAS»T De belangstelling der eerste twee ppvoenngen was indrukwekkend poch zondagavond was ze eerder tnatig alhoewel verschillende to neelgroepen uit de verre of nabije jmgeving afvaardigingen hadden gestuurd. Zelfs een groep uit Uk- sBaardegem Wie geïntrigeerd blijft door de boeiende «Coopmanstory», wie zijn styf geworden lachspieren eens een paar uur wil ontspannen en wie bovendien o.a. een prima-akteur die in een professionele schouw burg niet zou misstaan, aan het werk wil zien, kan best nog te Baardegem in de zaal «Ons Huis», Hoogstraat, terecht voor de laatste twee van de zes vertoningen en dit op zaterdag 13 en zondag 14 november, telkens te 20 uur. |n een regie van de niet meer aan lijn proefstuk zijnde Erik De Cor- met een reeks sprankelende fv-ondsten en gags zoals de pose Jmet de kunstarm en -hand en het Mcunst- en vliegwerk met de sand wiches, in een kasteelachtig aan- jfcloend dekor van Paul Uyttcrsprot len met een verzorgde licht- en [klankinstallatie van Marcel De Hauwere die ten gepasten tijde de tnezelige sfeer wist aan te scher pen bracht de Baardegemse to neelgroep «Hoop in de Toe komst» er niet voor terugschrik- eend niet minder dan zes verto ningen in een week tijd te pro grammeren zeer gewaardeerde jpvoeringen van de komische Ihrillcr van Raymond Dyer «Het lijk is zoek», thriller die voor 't ogenblik furore maakt en op ver schillende plaatsen o.a. te Hof- ftade, voor het voetlicht wordt gebracht. kei was er aanwezig en mocht dan ook vanwege het Vlaamsminnend publiek als morele steun, op uit nodiging van sekretaris Sieben, een applaus in ontvangst nemen. Dat «Hoop in de Toekomst» veel volk weet te trekken zal niet alleen liggen aan hun gunstig gekende naam maar ook aan het feit dat de toneelgroep poogt te brengen dat gene wat het publiek vraagt. Een soort referendum of opiniepeiling werd namelijk georganizeerd enerzijds om de appreciatie van het publiek te kennen over de hui dige opvoering en anderzijds om te weten te komen welk genre voor de toekomst moet gepro grammeerd worden om best in de smaak te vallen met als supple mentair voordeel dat het bestuur derwijze de namen van alle be langstellenden kent voor latere publiciteit. Het stuk zelf is een compromis tussen de klassieke thriller en de komedie. Een rijke oude man is immers overleden doch zijn lijk is spoorloos verdwenen. Twee nota rissen, een duo «dikke en dunne» komen de erfenis regelen doch men houdt hen verkeerdelijk voor begrafenisondernemers. De nicht wordt vergiftigd doch verschijnt opnieuw als de tweelingzuster die dan op haar beurt door een dolk steek uit de weg wordt geruimd. Verder zijn er een meid, vinnig, bijdehands en rad van tong, een keukenmeid, zo te zien de on schuld zelve en een sekretaresse die erg geheimzinnig doet. Verder is er een chauffeur die nogal ge heimzinnig doet en tracht iets te verbergen, een dokter, potdoof, stokoud en stekeblind en tenslotte een échte begrafenisondernemer, zeer verkouden en erg maniakaal. Verder is er nog een muur die be weegt, regen die met pijpestelen neerklettert, af en aan rollende donder en een hond die jankt dat het door merg en been dringt Zoals u ziet, alle ingrediënten zijn aanwezig om, mits het traditio neel patroon van persoonsverwis selingen en misverstanden de mensen niet alleen twee uur in spanning te houden doch vooral ze voortdurend te laten gieren, dit dan vooral door het fantastisch ak- tecrtalent van Geert De Clerck in de rol van Mickleby. de tweede notaris. Misschien had de auteur er inder daad wel beter aan gedaan het stuk niet te danig te kruiden met zovele eigenaardige personages als een hysterische nicht in een dubbel rol, een paar op zijn minst ge zegde zeer eigenaardige notaris sen, een karikatuur van een dokter Geert De Clerck en Roger De Rop, een goede prestatie, (jm) et lijkt erop dat Erpe een pleisterplaats is voor prijzenka- ters. Enkele weken geleden koos S.T.O.C. onze gemeente cm zijn regelmatige deelnemers aan de autorally's in de |>loemen te zetten. Nu was het verzamelen geblazen voor de Wielerbond aange sloten bij de Openbare Diensten. Het is de vierde keer dat de WAOD het dorp van Erpe verkiest om zijn renners te geven rfwat hun toekomt. De WAOD wil dank zij dit feestelijk gebeu ren de wielersport voor iedereen aanmoedigen. En zo ver- achpienen ook de inrichters een pluim. en een excentrieke begrafenison dernemer. Qua vertolking werd het alleszins een tODoer waarhii dan de beide notarissen (Roger De Rop en G. De Clerck) het leeuwenaan deel presteerden met hun zeer ple zante gestes en hun flinke mi miek. Mark De Bie had een rol die voor hem geknipt leek en met zijn meter bij elk kandidaat-lijk deed hij het echt cynisch. Hij was in derdaad meer gewoon «mensen naar beneden dan naar boven te helpen». .Herman Crabbe ty peerde de dokter zeer gepast al hoewel we een ogenblik meenden dat hij. met achterlaten van zijn bijgeluiden en zijn Duitsaan- doende woorden even uit zijn rol viel. maar we waren er aan voor onze moeite want weer was er een persoonsverwisseling die aan dachtige toeschouwers reeds aan het schoeisel hadden opgemerkt. Paul Van Rossem kon ons als chauffeur in deze rol minder over tuigen en we hadden de indruk dat hij zijn tekst te veel enkel maar debiteerde. Bij de dames was Linda Van den Broeck de meest opvallende al hoewel haar al te luidruchtig ge huil op sommige ogenblikken minder écht leek te zijn en ze ons in meer zachtere toneeltjes veel beter toescheen. Marie-Jeanne De Ridder, vanuit de souffleursbak naar het podium gepromoveerd als de sekretaresse, Lisette Putte- man als het kamermeisje en Marie-Louise De Maeseneer als de keukenmeid rondden het ge heel gunstig af en al dient het ge zegd dat het' mannelijk element deze keer althans ons, meer kon bekoren. De taal leek ons, enige uitzonder ingen als het dialektisch «spie- chel» en een verkeerde klemtoon als «waarschuw» niet te na ge sproken, zeer korrekt. Bij het vallen van het doek volgde dan ook een zeer verdiende, her haalde ovatie alhoewel toneelma tig het einde van het stuk alvast geen toppunt of pointe was maar een eerder bescheiden ermee stoppen. Aan deze realisatie van «Hoop in de Toekomst» werkte een uitge breide staf mee als regie- assistentieproduktie-assistentic. voor de dekorbouw en verder een hele rij administratieve medewer kers. U kan nog morgen zaterdag en overmorgen zondag een aange name avond met goed gebracht pretentieloos toneel meemaken te Baardegem in de zaal Ons Huis, Hoogstraat, telkens te 20 Het mag dan wel officieel de voorlaatste samenkomst van de Meerse gemeenteraadsleden geweest zijn, feitelijk hebben ze er toch een punt achter gezet. Burgemeester Den Herder zal zijn manschappen nog wel eens samenroepen, maar dan om feestelijk en dranksaewiize afscheid te nemen van het goeie echte Mere. Laat het dan maar een openbare zitting woraen, want we vermoeden dat er meer toeschouwers zul len afkomen op 30 december, dan vorige vrijdag. In een hels tempo zijn de raadsleden er nu in geslaagd 15 punten van de dagorde af te werken. Het laatste, de vaststelling van de gemeentebegroting 1977 had meer om het lijf. 'AOD- TIONAAL p d'uitnodiging voor de prijs- rtuiiitreiking voor de verschil- Snde hoeken van het land. Het test begon om 20 u. vorige foorzitter Nestor Bloem nde de zitting met een wel- mstwoord aan de zeer tal- jke aanwezigen. Hoe kan het Iers? Daarna gaf sekretaris Verbraeken uit Sint-Niklaas n bondig overzicht van een ir promotie van volkse wie- irsport. In het WAOD onder- beidt men twee reeksen, nl. A-reeks voor de deelne- lers beneden de 35 jaar en de l-reeks voor wielrenners bo en de 35 jaar. i Erpe kent men de organisa- 1 e al vrij goed. Het is immers seds de vierde keer dat een elijkaardige jaarvergadering i de zaai Zanzibar plaats l leeft. Maar meer nog omdat er e Erpe jaarlijks een wieler- J ledstrjid van de WAOD aeor- aniseerd wordt. Dat gebeurt slkens op kermis-dinsdag, tot iu toe ook gekend als «Grote irijs van schepen J. De Wolf». WIJF AAUREATEN vl)p het podium verschenen lan vijf laureaten. De wegkampioen - catego rie B, Roger Seghers 2) De wegkampioen, catego rie A, Roland Hellebaut 3) De laureaat van het regel- matigheidskriterium, cat. B Roger Seghers. 4) De laureaat van 't regel- matigheidskntenum, cat. A Eric De Roose. 5) de laureaat van de sport- verdienste 76, Amandus Bau- wens, Smetlede. EINDSTAND WEGTROFEE WAOD - KATEGORIE B 1Roger Seghers, 350 punten 2. August De Troetsel, 328 3. Karei Alen, 298 4. Etienne Lanckman, 279 5. Cyriel Moortgat, 263 Eindstand wegtrofee WAOD Kategorie A 1. Eric De Roose, 1045 punten 2. Jean Van Driessche, 1014 3. Etienne Demaerteleire, 942 4. Roger Seghers, 906 5. André De Muynck 863 De punten worden als volgt verdeeld: Elke winnaar krijgt30 punten per wedstrijd. De tweede kan er 29 achter zijn naam schrijven en aldus gaat het verder. Bij kategorie A, voor 35-jarigen kunnen ook ou deren deelnemen. W.H Feitelijk was het grootste ge deelte van de agenda een for maliteit, die in orde moet zijn om naar de nieuwe fusie te kunnen overgaan. Het betrof hernieuwingen van vroegere beslissingen over de meest uiteenlopende belastin gen, «opcentiemen» genaamd. Belastingen op de onroerende voorheffing, de personenbe lasting, op drijfkracht, nijver- heidspersoneel, provinciale belasting op honden, tabaks winkels, rijwielen en voertui gen; op het ophalen van huis vuil, op danspartijen, taksen op het verwerven van straatbed dingen en het plaatsen van tro- toirs, gemeentebelasting op de aansluiting op de riool, en tenslotte de. belasting op luister bij huwelijksvoltrekking. Over al deze punten was men het sluitend eens, ook dé op positie, behalve voor dit laatste punt. De heer Wies De Groot verzette zich daartegen. De stemming was dan telkens 12 ja, want een dertiende raadslid kwam een kwartier voor het einde zijn zitpremie halen. Er werd ook een princiepsbe slissing genomen over de uit breiding van de openbare ver lichting op verschillende plaat sen op de gemeente. De bur gemeester gaf 'n toelichting, dat er 13 straatlampen bijge plaatst werden in verschillende straten. De heer De Spiegeleer vond dat er in de Daalstraat nog een licht meer mag bran- Hoop in de toekomst bracht «Het lijk is zoek» (jm) EERSTE AFDELINGSFEEST WAS EEN SUKSES Zaterdag 6 november kwamen vrienden, kennissen, beken den en belangstellenden van dichtbij kennis maken met de nu goed van wal stekende nieuwe parochiale VKSJ groep. Voor de gelegenheid was de feestzaal van het Parochiehuis geheel vol gelopen. Waar de letters VKSJ voor staan zal door velen wel genoegzaam bekend zijn al moet ter verduide lijking toegevoegd worden dat de V van Vrouwelijke nu ook voor Vlaanderen staat en de K van Katholieke nu zowel de K is van Kristen, Kritisch, Kring en Kreatief. De meisjes van VKSJ zijn echter onveranderlijk Studerende Jeugd gebleven al zit het er nu duidelijk in dat een verschuiving is gebeurd van de strikte schoolgebonden werking naar de parochiale sfeer toe. Vooraan in de zaal trokken de trefwoorden Kritisch, Kring en Kristen de aandacht naast een pictogram met de woorden Kom, Eruit, Samen, Vooruit, die in hun verschillende kom- binaties duidelijk voor zichzelf spreken. Achteraan in de zaal, achter de schenkbank, staken de KSA-jongens een handje toe om de vele dorstige kelen op tijd en stond voor lafenis te zorgen. Onder de aanwezigen zagen wij ook pastoor De Pele- cyn die merkbaar tevredenheid uitstraalde al hield hij zich be scheiden op het achterplan vanwaar hij het gebeuren met heel veel genoegen gade sloeg. Tussen de menigte ont waarden wij er in de blauwe T-shirts met de drie witte bollen der VKSJ meisjes uit de JIM en SIM aroeDen naast nog meer witte T-shirts met het rOp dit ogenblik kunnen de KAPJES. HOE HET BEGON Alhoewel er te Erembodegem wel een kleine kern Roodkap jes bestond met Magda Kin dermans als leidster, kon men toch niet spreken van een ei genlijke VKSJ-afdeling. In sep tember vorig jaar begon het idee om een parochiale VKSJ-afdeling uit te bouwen gestalte te krijgen. Aan de ba sis hiervan stonden de meisjes Magda Kindermans. Ann De Cremer, Frieda De Backer, Hilde Mostaert en Martine Buggenhout. Dit vijftal kon van wal steken met een vijftigtal Roodkapjes; dit zijn meisjes van 6 tot 12 jaar Na bijna een jaar van systema tische kontakten, huistfezoe- ken en nog veel meer, slaagde men er in om een niet onaar dige VKSJ-afdeling op te rich ten waarin ook de 12 tot 14- jarigen of JIM's en 14 tot 16- jarigen of SIM's vertegenwoor digd zijn. Als huidige leiding ci teren wij de namen van Elsie Walgraef, Marina De Valck, Chantale Dewit, Ann De Ridder en Gracienne Guns. Samen zijn er momenteel niet minder dan 84 meisjes als VKSJ-lid ingeschreven. Als geestelijk leidsman werd medepastoor Fons Vinck binnengehaald die aldus het parochiaal karakter van de Erembodegemse VKSJ-afdeling aksentueert. OP ZOEK NAAR EEN TEHUIS dit ogenblik kunnen de VKSJ-meisjes terecht in de geme.entegebouwen_aan de G. De Schepperstraat, uat ait een voorlopige toestand is en al leen als noodoplossing wordt gezien hoeft hier zeker geen betoog als men weet dat het zelfde lokaal ook nog wordt gebruikt als eetzaal voor de leerlingen van de gemeente school en als konsultatiezaal voor het Nationaal Werk voor Kinderwelzijn waardoor het onmogelijk is om in dit lokaal een eigen sfeer te kreéren. Momenteel lopen er onder handelingen met de mensen van jeugdklub EUREKA en al les laat veiwacnien dat VKSJ zeer binnenkort een definitieve thuis zal vinden in een gedeelte der gebouwen aan de Keppe- straat waar ook EUREKA een onderdak heeft gevonden en dit tegen zeer redelijke voor waarden. VKSJ PRESENTEERT ZICHZELF De VKSJ-meisjes openden de feestavond met een gezamen lijk optreden waarin zij om te beginnen zichzelf voor stelden aan de aanwezigen en hierbij duidelijk wilden zeggen: Kijk dit zijn wij nu allen samen! Daarna volgde een welkom- dans die werd uitgevoerd door de Roodkapjes- Leeuwtjes en de Jim'ers. Voor de muzikale noot zorgden, aansluitend hierop, Veerle Gabriels en Hilde Van Scheurbeek in een klarinet duo. Over de VKSJ beweging sprak proost Fons Virfck met heel veel vuur en entoesiasme, waarna Bea Galle en Veerle Gabriels een melodietje brach ten op de blokfluit. In een voorstelling van de VKSJ-KSA Pool K.T. uit Gent werden dan de gangbare ou derlijke opvoedingsmetodes op de korrel genomen op een vrijmoedige doch soms op een nogal simplistisch gestelde zwart-wit wijze. Dit werd bij het slot weer goed gemaakt met de goede wil terzake van eenieder niet in twijfel te trekken en dui delijk te stellen dat er samen dient gebouwd op een nieuwe grondslag. Na de pauze werden de tref woorden Kring, Kristen en Kreatief stuk voor stuk uitge beeld door de verschillende leeftijdsgroepen, waarbij ook de VKSJ-leidsters hun irroni- serend - humoristische bij drage leverden. De tekst die hierbij door Ann Vermeiren werd gezegd was door proost Fons Vinck opgesteld. den, hetgeen graag zou onder zocht worden. Tijdens de gemeenteraad van september had de oppositie zich reeds verzet tegen de goedkeuring van het ontwerp van rooilijnplan voor de Daal straat, Edixveldstraat, Kerk- straatje en de verbinding Groendal naar de Edixvelde- straat. Dit rooilijnplan werd er evenwel door de meerderheid doorgehaald. Nu moest een uitvoeringsplan en een ontei- geningsplan om verbeterings- werken uit te voeren goedge keurd worden. Het haalde 7 te gen 5 want weer stuitte het op verzet van de oppositie. Tijdens een geheime zitting werd de h. Hendrickx, vee arts, aangesteld tot gemeente- telijk toezichter voor de vlees winkels. De begroting voor 1977 werd vastgesteld. Van oppositiezij de, met name van de heren Van Pollaert en Van Durme, werden hierover een aantal vragen gesteld. Later willen we daarover verder bomen. Tenslotte wilde onze fotograaf een groepsfoto nemen van de nog heersende groep. Iets voor de.archieven of om achter glas te zetten. Maar het mocht niet: de foto's zijn mislukt, niettegenstaande de gemeenteleiders graag voor de camera gingen pose ren W.H Vier volle uren lang hebben we aangezeten aan een gastvrij, gastronomisch en gasbewust banket, woensdag in het Lokerse Parkhotel. 27 oktober 1976 was een drievoudig heuglijke dag voor energieminnend Oost-Vlaanderen. 29 ste den en gemeenten van onze provincie worden ai een kwarteeuw bevoorraad met veel kracht en warmte, opgepropt in één drieletterwoord: gas. Via een gemengde privé-publieke onderne ming stroomt het al vijfentwintig jaar onze huis kamers, onze firma's binnen, langs veilige kana len toch. Intcrwaas (twaalf steden en gemeen ten, en daar zijn Sint-Niklaas en Lokeren bij), Interdender (acht steden en gemeenten, waaron der Aalst. Dendermonde en Ninove) en Imogas (negen steden en gemeenten, met o.m. Deinzc en Gentbrugge) staan borg voor de distributie. Deze intercommunales worden overkoepeld, beheerd door de maatschappij Intercom. Vijf entwintig jaar geleden heette de zaakwaarne- merGazelec. Via tal van beleidsverschuivingen en fusies raakte het zeggenschap uiteindelijk in handen van de maatschappij Intercom. Het ronkte van de prominente namen, afgelo pen woensdag. Ph. Saverys, dir. gen. van de Boelwerf. G. De Jaegheren W. De Vil van het ministerie van binnenlandse zaken, ex- voorzitter van Interdender en oud-burgemeester van Aalst F. Blanckaert, de bestendig afgevaar digden J De Grave, JDe Groote. E. De Cuyper cn P. Matthys. zij allen behoorden tot de geno digden. Temsenaar F. Schuerman (Intcrwaas) en AalstenaarG. Willems. volksvertegenwoor diger en raadslid (Interdender), Jean Blockmans (dir. gen. Intercom Noord), Sylvain Flamme (sekr. gen. Intermixt), Andre Menskens (dir. gen. Intercom-Brussel), P. Masure (adj. dir. gen. Intercom), E. Lauwers (adj. dir. gen. Inter com Noord), J. Frerot (dir. alg. dircktie) en R. De Rocker (oprustgesteld direkteur Intercom), het zijn enkele van de velen die de feërieke plechtigheid in Lokeren bijwoonden of tussen de (gesmaakte) gerechten door beknopt de historiek van de drie jubilerende, gemengde interkommu- nales toelichtten. De drie instanties werken onder het toezicht van het Kontrolekomité voor het Gas en de Elektriciteit». De publieke partners worden in dit komité vertegenwoordigd door Intermixt. een organisme dat de beheerders die de gemeen ten en provincies vertegenwoordigen, groe peert. De privé-maatschappijen van hun kant worden in hogervermeld kontrolekomité tot één «Sektie van Figaz voor de koördinatie van het vervoer en de verdeling van het Gas» (kort: «CTD-gas») gebundeld. De gemengde interkommunales hadden eind 1975 meer dan 49.000 klanten (geplaatste me ters). Interwaas telde toen 21.932, Interdender 15.804, Imogas 11.337 aangeslotenen. Op dat moment yvas men al aan het jaar 9 van het aard gastijdperk toe, dat in 1966 startte en vanuit Nederland tangs Distrigaz om onze kontreien werd ingepompt. Dat het gas een niet geringe impakt heeft op onze energiebekommerde samenleving bewij zen deze cijfers: in 1952 verbruikten we ruim 12 miljoen m3 gas. nu wordt de 75 miljoen m3 al overschreden. Een verzesvoudiging dus. Er wordt in dit land, in dit gewest, nogal gas gege ven. Wouter VLOKBERGH De Voorpost - 12-11-76 - 7

De Voorpost | 1976 | | pagina 7