3bOELHOUT SPEELDE MEE TWEEMAAL STEENHOUT ioUDEN VOORZET Atoomschot /AN JAN VERMEIR TRAFSCHOP ELT SPARTA Te zwaar vonnis VERDEDIGINGEN PARAAT iendracht Zele-Lauwe 2-0 Olsa-V.W. Hamme 0-1 "SCHAAL HAECK" BEGINT OP 8 JANUARI 2de Provinciale St.-Lievens-iHoutem - Terjoden 0-0 Nieuwerkerken -Haaltert 3-2 Voetbalkalender voor zondag 5 december 1976 "T m PERFQMA uf et zal een nooit opgeloste vraag blijven of het doelhout de tslag heeft helpen bepalen. Immers wie zal met zekerheid iggen of Jansegers' kanonbal tegen de paal. de oorzaak werd in de metamorfose die zich daarna voordeed Na de 20 and hebben we een ogenblik ons hart vastgehouten toen jgiers onhandig in de voeten van de vrijstaande Ollivier ont- itte. Deze aarzelde niet, doch zijn schot belandde tegen de Zou Lauwe uit een mogelijk sukses de kracht geput heb- ,n om de ontmoeting in een andere richting te stuwen (teindelijk was het Dré Maes die nog het meest onkans had en Bosmans een kanjer op de binnenkant van de paal tipte l de bal kaprioleerde dwars langs het doel vlak over de muit. »er één zaak is echter geen fkussie mogelijk namelijk er het feit dat Lauwe na rust aan een afstraffing tsnapte. Immers zoals ho ger gezegd stak Jansegers van de eerste sekonden na de hervatting het vuur aan de lont en In het daarop vol gende offensief vuurde Coles tie n een kanjer af, die Bosmans slecht verwerkte en De Beu- Ie kon met een haakbewe- ging het leder over de streep zenden. Ondertussen dwong de ontketende rood-zwarte formatie hoekschop na hoek schop af en dankzij een ge meten voorzet slaagde De Ferrerre er in er vrij spoe dig 2-0 van te maken. Onder tussen werd de bezoekende verdediging overspeeld zodat een derde doelpunt in de lucht hing. Het gebeurde op een der zeer zeldzame tegen aanvallen dat hoger aange- halde faze werd besloten op de dwarslat. Het w&s het enig vermeldenswaardig feit in het voordeel van de West vlamingen. die in de eerste helft geholpen door een ste vige wind de meeste aanval len leidden, doch Jacobs en zijn maats schermden zo overtuigend de muit van de Zeeflse doelman af, dat Van Hove enkel verplicht werd een paar ballen te plukken en het ieder op hoekschop boven het hoofd van Ghel- lynck weg te boksen. De portier van Lauwe, aan vankelijk weinig klemvast, zou zich tijdens het laatste half uur totaal hervatten en het leder uit de voeten halen van de aanstormende Maes, die zeker bezig is zich als een vaste waarde in te werken. Daarna kon hij een keihard schot van De Ferrerre weg- punchen en uiteindelijk zou de ex-Wairegemnaar nog heel wat moeilijke situaties op klaren en voor zijn elftal een morele slag voorkomen. Ten andere hij was een der zeld zame aangekondigde vedet ten die opviel, want Ghel- lynck zat stevig in de klauw van een overtuigende Lam- brecht en de eens zo gevaar lijke Libon ging nu in het midden een roemloze wed strijd vertolken. GELUKKIG DAT GEEL BESTAAT Boughalem, die andermaal met weinig verdiensten in de ploeg stond, ging op zeker ogenblik naar de grasmat na dat hij een tegenstrever fron taal had aangelopen. Hij zou dan nog trappen naar Olivier en o.i. werd hij met geel door scheidsrechter Goris getoond, mild bedeeld. Dit was ook het geval toen dezelfde Boughalem met de ruimte voor zich naar het doel van Lauwe stormde en door Ghéllynck gehaakt werd op een niet goed te keuren wijze. De gewezen Gantoise- speler kwam er met de gele kaart ook gelukkig van af. Deze tweede achtereenvol gende overwinning heeft de klassering zeer gunstig be- invloed en met het heroptre den na één speeldag straf van Cooreman en het feit dat Goossens tijdens de laatste 20 min. een laatste proef deed om mogelijks zijn heroptreden te vieren, staan de zaken er misschien beter voor dan we voor veertien dagen veron derstelden. Wat meer is ook Marc Van Wambéke speelde met de invallers en waar schijnlijk ligt de tijd dichtbij dat deze aanvaller zijn ver schijning zal doen in de hui dige kompetitie. B. ,ny Rogiers (E. Zele) slaags met de Lauwedefensie. (HVC) EPAiL v 4F3 y"■wtfOTipT/J Boughalem kopt, De Beule staat op de loer maar de Lauwe verdediging ontzet (Zele - Lauwe 2-0). (HVC) ebbeke-Geraardsbergen 3-1 ndanks regen en storm toch een aangename voetbalzondag het Konkelgoed te Lebbeke, waar Geraardsbergen, de ider in de reeks niet dat heeft gebracht, wat men van een N'dersploeg mag verwachten. Dat was wel in grote trekken wijten aan het falen van de verdedigers. Ook Marc Van er Jeugt, waarvan iedereen had verwacht dat hij alles op les zou zetten om zijn oude ploegmaats een pad in de korf zetten was nergens te zien, enkele uitschieters in de eerste sift niet te na gesproken, waarbij o.m. een kopstoot op het selhout. xaardsbergen voerde wel t hoge woord tijdens het rste halfuur, kreeg in die riode ook een paar kansen ii voorsprong te nemen. Het echter Lebbeke zijn dat »g voor de rust op voor rong kwam langs Roland ïlsin. Een mooi doelpunt is dat wel. Eerst had Del- i de bezoekende verdediger i Bruyne omzeild om dan et een kanjer van een schot ibbeke op winst te knallen, ïlsin zou zich ook in de 'eede helft actief tonen. In drie doelpunten die Leb- ike aantekende, was hij tel- 'nmalc betrokken, tweemaal als auteur en ook een keer wanneer hij oordeelkundig de jonge Luc Waegeneer een ju weeltje van een voorzet voor schotelde. De ganse aanvals- lijn was beweeglijker dan vroeger. Dat was te danken aan een tactische zet van trainer Mertens die van het 4-4-2 systeem was afgestapt om nu met een 4-3-3 opstel ling krachtiger te kunnen aanvallen. In die opstelling rendeerde Mare Meert ook heel wat beter. De meest opvallende figuur was de jonge Jan Vermeir. Hij rukte geregeld vanuit het middenveld op, om dan zijn okerse-Buggenhout 2-0 len kon bezwaarlijk optimistische klanken verwachten uit het uggenhoutse kamp na de nederlaag op Lokerse, die Sparta aar de laatste plaats duwt. Nochtans gaf Buggenhout een iet onaardige partij weg. voorlijn, zijn faktoren die be zwaarlijk stimulerend kunnen werken. Ik zie niet goed in hoe we plots uit de put ge raken, Hopelijk is Schaek klaar voor volgende wedstrijd, maar de kwetsuren van De Weirdt en Van den Berghe. die nu toch op weg bleek de grote meneer te worden in het middenveld, bezorgen ons heel wat kopzorgen. Het gaat ons echt niet voor de wind. De ploeg lag nog nooit bij de tegenstander onder, maar ze mist een persoonlijk heid waaraan de overige spe lers zich kunnen optrekken Trainer Van Goethem staat dan ook voor een zeer moei lijke taak. Het zal er vooral op aan komen de ploeg op nieuw het vertrouwen te ge ven en hiervoor is een klin kende zege noodzakelijk. maats met een pracht van een voorzet te bedienen Een verstandige voetballer is die 18-jarige knaap wel. Hij heeft een goed speldoorzicht, is technisch goed onderlegd en schiet daarbij ook zeer snel uit de startblokken. Te gen Geraardsbergen was hij de pion waarop het Lebeekse middenveld steunde. In dat compartiment kwam deze maal Leo Pissens niet zo best aan zijn trekken. Dat had een oorzaak want in het eer. ste gedeelte van de wedstrijd was Leo nogal onzacht op een kopstoot getracteerd, bij zover dat hij er een lichte hersenschudding aan over hield. Men heeft hem dan ook even na de kampwisseling moeten vervangen. Dat trainer Mertens tevreden was met de overwinning spreekt vanzelf. „Ik had deze keer iedereen voor zijn verantwordelijkheid gesteld" met een 4-3-3 sys teem heb ik gepoogd meer de aanval te prediken en dat heeft zijn vruchten afgewor pen. We hebben verdiend ge wonnen en als er altijd vol doende inzet en wilskracht is, vrees ik geen enkele tegenstan der" aldus trainer Mertens die ook op zijn beurt de prestatie van middenvelder Jan Ver meir extra onderstreepte. Met de inzet van de voorbije speeldag is nieuwe winst in uitzicht. E.D.M. Hamme heeft het thuis sterke Olsa de levieten gelezen. Niet dat de wuitens echt outstandig waren, doch ze voetbalden beheerster en verstandiger dan geel-zwart dat het vooral van forse en eerder verrassende tegenaanvallen wilde. De Olsa- maneuvers, beurtelings geleid door De Vos, Naessens en de stilaan ouder wordende Watté, werden door de blauwwitte verdediging opgevangen en als er dan toch af en toe dreiging onder de grijze lucht hing, was de zeer sekure Jan Buyle bij de zaak om de situatie op te klaren. Vigor Wuitens oriënteerde tijdens de eerste time het wed strijdbeeld maar slaagde er vooralsnog niet in de sleutel te vinden. Dat gebeurde pas na de pauze een atoomschot van Seghers belandde tegen de touwen (56ste minuut). Daarmee stond de eindscore op het bord Olsa's bedoelingen waren goed genoeg, doch er stak veel te weinig infiltratiekracht in de aanvallen om de gelijkmaker te forceren. Voor VW Hamme betekent die awayzege een uitstekende zaak, vooral omdat zowel Sint-Gillis Waas als Sparta Buggenhout, twee recht streekse konkurrenten, het lieten afweten en ook al omdat Olsa. de jongste tegenstander van blauwwit, evenmin in de weelde baat. Met de neus op de vierpuntenmatch tegen het nu fel terugkomende Lovendegem. mag nu in eigen kunnen worden geloofd. Sommigen veroordeelden Hamme reeds voor barig tot de degradatie. Die voorspelling zal verkeerd blijken te zijn de wuitens staan voor een uitstekende „tweede ronde", vooral nu de felle regen de terreinen zwaar maakt en de techniekers beter aan hun trekken zullen komen. Eric Wauters speelt opnieuw j voor Sparta Buggenhout Het geschil tussen speler Eric Wauters en Sparta f, Buggenhout is van de baan. De Aalstenaar die sinds een paar seizoenen de kleuren van Sparta verdedigt J heeft met trainer Van Goethem uitgepraat en heeft de C training hernomen. Men verwacht dat hij spoedig zijn j plaats in het eerste elftal zal innemen. J.V.H. 'anneer men er rekening lee houdt dat Schaek (griep) n De Weirdt (gekwetst) op et appel ontbraken en de terk spelende Urbain Van en Berghe vroeg uitviel en uggenhout desondanks flink leef meespelen, wijst er toch dat het team meer ver eg 'en was in het Buggenhoutse amp ook niet bijster gelukkig 'et de strafschop. Protest, 'aarmede zelfs de thuisploeg olledig akkoord ging maar parta in vol tegenoffensief oor een voldongen feit laatste. 'oe men het ook draait, we itten in slechte papieren, jt sekretaris Baeyens De lenslag met Van den Berghe in strafschop die er geen is de onmondigheid van de Lovendegem-SK. Aalst 5-1 Na de voortreffelijke verrichting in de wedstrijd met Kem- zeke opgebracht waren de verwachtingen bij SK Aalst voor de niet gemakkelijke uitwedstrijd te Lovendegem toch hoog gespannen. De optimistische vooruitzichten kregen nochtans 'n felle deuk. Want zelfs al kan men de cijferverhouding over dreven noemen, men kan bezwaarlijk beweren dat het bij SK als gesmeerd liep. Vooral dan nadat Lovendegem de stand op 31 had gebracht verdween alle zin voor samenspel en produceerde men holder de bolder voetbal waarin alle spelers zowat hun eigen gang gingen, De „Ajuinen" speelden in de eerste periode nochtans flink mee en hielden zelfs geruime tijd gelijke tred. Daarbij werd het openingspunt van De Lille prompt beantwoord door Renneboog. Na de kampwisseling begon dan met het derde Lovendegem doelpunt de neergang van Oranje groen De thuisploeg „kreeg" nog een strafschop en hiermee was de maat dan ook vol Bij SK denkt niemand er aan de zege van de thuisploeg aan te vechten. Met Loven degem won inderdaad de beste ploeg. Aalst is nu een ont goocheling rijker en men is er ook niet blind gebleven voor de tekortkomingen van bepaalde spelers. Al met al is SK zijn aanhangers een revanche schuldig. De korporatieve voetbal kompetitie zit er bijna op. De laatste wedstrijden worden op zaterdag 4 december gespeeld en daarna zijn er nog een paar uitgestelde ontmoètingen af te haspelen. Voor de korporatieve voetballers betekent dit echter niet het einde. Op 8 januari start de bekerkompetitie waar de schaal „M. Haeck" aan verbonden is. Veertien klubs nemen er aan deel. J.V.H, Het gure weder was er de hoofdzaak van dat de wedstrijd aan geen hoge toppen reikte. Het was bijwijlen wel erg spannend en om de beurt eisten de beide ploegen geholpen door de wind het veldvoordeel op. In de periode dat Sint Lievens Hou- tem meest drukte hield Fons Lockefeer slechts twee spitsen vooraan en groepeerde zijn spelers in het middenveld waar de tegenstander dan ook goed werd opgevangen. Daarbij streefde Terjoden er naar om langs de tegenaanval aan een doelpunt te geraken. Maar de Houtemverdediging toonde zich bij de pinken en smoorde deze toch niet zo talrijke akties in de kiem. Na de rust wijzigde het spelbeeld zich volledig. Toen luidde Terjoden de aanvalsklok maar kwam ook niet aan doel punten. Weliswaar kon het de Houtem doelman een paar keer onder vuur nemen doch ook zonder konkreet resultaat. Deze wedstrijd die toch niet te veel glans afstraalde eindigde dan ook zoals hij begon. Aan het gelijkspel kwam trouwens nie mand bedrogen uit. Trainer Lockefeer kon opnieuw beschikken over De Petter, die voor de duur van vier weken geschorst was, en momenteel onder de wapens is. De Petter betekent alleszins een versterking voor Oranje wit. JVH De 01 voorsprong, waarmede Haaltert vorige zondag te Nieuwerkerken na de eerste speelhelft de kleedkamers op zocht, kon men bezwaarlijk onverdiend noemen. Racing had immers tot dan toe, met de wind als bondgenoot het spel beeld georiënteerd en meest en gevaarlijkst aangevallen. Men mag dus zelfs stellen dat die kleine achterstand eigenlijk nog meeviel voor de thuisploeg die aanvallend niet te veel had laten zien. Het openingspunt viel in het kwartier langs Dooremont en was een logische ontknoping van de spelontwikkeling. Eendracht mocht een kaarsje branden voor doelman Van Mossevelde die groter averij had voorkomen. Onmiddellijk na de herneming, toen men aan een offensief van de thuisploeg dacht werd het 0-2. Aan de basis van dit tweede doelpunt, dat een koude douche betekende voor de thuisploeg, lag een falen van stopper Dillens. Hij miste een interceptie en De Coeyre die de misser trachtte goed te maken duwde de bal tegen eigen touwen. Eendr. kreeg nu met het windvoordeel ook geleidelijk aan meer greep o~> de wedstrijd en in de 75e minuut fusilleerde Steen hout de bezoekende doelman met een felle knal. Dit was het sein voor het non stop offensief van de thuisploeg die in de 85e min. op gelijke hoogte bracht. Muylaert be reikte het hoofd van Steen hout en deze kopte hard in. Toen men aan een gelijkspel dacht en iedereen tevreden scheen zette Eendracht nog een ultieme aanval in. Steen hout die het zelfvertrouwen schijnt te hebben teruggevon den bracht Van Impe in de r;?hietbaan en Nieuwerkerken won. Meteen heeft Steenhout t'ie de niet lichte en ondank bare taak heeft Meert te doen vergeten onomstotelijk bewezen wel doelpunten te kunnen scoren. Hij zal vorige zondag velen hiervan hebben overtuigd. Vermelden we nog dat bij Nieuwerkerken net na de rust Sonck door Saeys werd vervangen. Al met al in aanmerking genomen de bar slechte weersomstandigheden werd het een genietbaar tref fen waarin beide ploegen de zege fel hebbne nagelopen. J.V.H. Lokeren - Anderlecht E. Aalst - Izegem Willebroek - Jong Lede RC Tienen - E. Zele Kapellen - KAVD Hamme - Lovendegem Buggenhout - Sp Petegem Lebbeke - Aalter Destel'bergen - Baasrode Gandasparta - Robur Nederename - Nieuwerk. Bosbeke - W. Moorsel Appelterre - Mere Terjoden - Wïnnik Serskamp - Deftinge E. Meklert - Moerbeke Edixvelde - lVierzele Bambrugge - Erembodeg. Schellebelle - Hofstade Kerksken - Erpe Oudegem - Waasmunster Sp. Appels - Hoogeinde SK Gremb. - Excelsior Doggen - Ede Schoonaarde - T. Meldert Bavegem - Gijzegem Herdersem - Erondegem Massemen - Wieze Berlare - Wichelen Meerdonk - Z. Appels Rupelmonde - Opstal E. St.-Gillis - Eksaarde E. Gremb. - WB St.-Nikl. Heikant Zele - Boon wijk Alleen SC Lokeren - An derlecht begint om 15 u., alle andere matchten om 14u30. «ElilEUS Kt lift ENS iW II N'ieuwkerken - Haaltert, met laatstgenoemde ploeg in de tegenaanval

De Voorpost | 1976 | | pagina 17