7 Verdiend Leider blijtf overeind S. Moorsel ook over hindernis Gijzegem EERSTE NEDERLAAG... Opnieuw Mare Veyt de vedette... Hoogkonjunktuur LEIDER GEKLOPT REEDS 0-3 AAN DE RUST Baasrode - Balgerhoeke 0-2 Robur-De Pinte 3-0 UITSLAGEN JEUGDVOETBAL Vlierzele -Serskamp 1-2 Hoogeinde-Oudegem 1-2 Moerbeke-ScheHebejle 1-2 S.K. Grembergen-Appels 1-3 j Willy De Groeve (Sp. Appels) gave techniek Sp. Gent-F.CS.K. Overmere 1-1 4 de Provinciale JEUGDVOETBALl VOCR ZATERDA 4 EN ZONDAG p 5 DECEMBER fc 1976 F* et Het is een povere vertoning geworden, gekruid met een reeks overbodige fouten die in vijf gele kaarten resul teerden. Het boterde geen zins tussen de lijnen. Uit de rugwind wist Baasrode niet het minste voordeel te puren. Er werd veel te ver van el kaar geakteerd en de voorzet ten in de richting van het doel der bezoekers werden slordig of te fors aangebracht. Het middenveld viel vrij snel uit elkaar en ook de vervan ging van de pas herstelde Verberckmoes en de zieke Eddy Van Keer door Van Bo ven en Van der Vreken brach ten geen baat. Baasrode deed het echt niet goed. Wel werd geklaagd over een niet toe gekende strafschop voor fout op Cooreman, evenals het feit dat Baasrode eerder ongeluk kig op achterstand kwam toen de door Van Tieghem getrap te bal afweek op de voet van De Beuker. Wie de wed strijd neutraal bekeek, moet toegeven dat de bezoekers met heel wat meer inzet hebben gestreden. De missers in de plaatselijke verdediging werden steeds benut om doel man De Vroe op de korrel te nemen en zulks resulteerde in twee doelpunten. Baasrode moet het anders gaan aan pakken. Het wisselt de jong ste weken flinke prestaties met zwakke af. V.C. Clubleider Jef De Maere van Robur Moerzeke is niet de man die wekelijks met bloemetjes werpt naar voetballers. Over het algemeen is deze clubleider in dat opzicht zeer beschei den. en spreekt hij ofwel globaal over een goede, of een slechte prestatie van zijn ploeg. De Maere staat immers lang genoeg in de sportmiddens om te weten dat persoonlijke lof zeer gevaarlijk is voor een sportman. Niet zelden krijgt een voetballer hierdoor een dikke nek, wil hij de grote jan uit hangen met alle gevolgen van dien voor de club waarvoor hij uitkomt. Dat Mare Veyt afgelopen zondag de grote mijnheer was, heeft niet alleen Jef De Maere gezegd. Ook een be zoekende klubleider heeft dat extra onderstreept. Deze 16-jarige knaap is geen grootspreker, maar wel een sportman die liever heeft dat men niet over hem spreekt dan wel. Lof omtrent zijn naam wekt bij hem geen belangstelling op. Dat heb ben we immers ondervonden toen hij ons in een telefonisch gesprek vroeg liefst zo weinig mogelijk zijn naam in de krant te vermelden. Ere aan wie ere toekomt. Marc Veyt was zondag veruit de beste Roburvoetballer en in dat opzicht is het onze taak dit objectief aan de le zers medete delen. We zijn ook objectieve commentaar gewoon van klubleider De Maere. Over de prestatie van zijn ploeg zegt hij „Niet hoogstaand, maar al vast een verdiende zege. Voor de rust bracht De Decker ons op voorsprong en in de 2de helft stonden Moortgat en Coen voor geruststellende cijfers in". Welgekomen puntenwlnst voor Robur Moerzeke dat zondag de niet te onderschat ten verplaatsing naar Ganda- Sparta (Gent) voor de boeg heeft. D.M.E. PROV. JUN. Lede - Deinze 2-0 E. Aalst - Zottegem 3-0 Oudenaarde - Zele 1-2 Eeklo - KAVD 0-2 PROV. SCHOL. Lede - Deinze 1-1 E. Aalst - Zottegem 1-2 Oudenaarde - Zele 2-0 Eeklo - KAVD 1-6 JUN. G Doggen - E. Aalst 1-1 PC Denderl. - Eremb. 3-1 Denderh - Nieuwerk. 1-0 SK Aalst Erondegem 2-1 W. Moorsel - Mere 7-0 Edixvelde - Haaltert 1-4 JUN. H Lokerse - Hofstade 1-5 Bcrlare - Baasrode 1-4 Herdersem - St. Wett. 0-3 RC Wett. - Sp. Appels 1-1 SK Gremb. - Hamme 0-0 Wieze - Lebbeke 2-1 SCHOL. I SK Aalst - Ede 2-1 Welle - E. Aalst 1-2 Terjoden -FC Denderl. 1-3 St Denderl. - Eremb. 3-1 Nieuwerk. - Haaltert 0-1 SCHOL. J Vlierzele - Erpe 0-6 Erondegem - Mere 1-2 SCHOL. K Wieze - Gijzegem 4-0 Herders. - Schoonaarde 3-0 W Moorsel-Serskamp 18-0 Oudegem-St. Wetteren 0-5 E Meldert - RC Wett. 1-2 Schel leb. - TK Meldert 0-3 SCHOL. L Bcrlare - Baasrode 1-2 Overemere - Heikant 1-2 SK Gremb. - Buggenh. 1-4 Sp. Appels - Robur 1-10 KAVD Opstal 0-0 Lebbeke - E. St.-Gillis 4-0 SCHOL. N Haasdonk - Hamme B 3-0 Hamme A - Kallo 15-0 KNAPEN A E. Aalst - Heusden 0-0 Wondelgem - Scrskamp 2-2 Schelleb - Gandasp. 0-5 Mculest. - Erpe 3-2 KNAPEN C Rupelm. - Wichelen 0-3 Beveren - Robur 3-1 Klinge - Opstal 9-0 Lebbeke B - Haasdonk 1-4 SNS - Lebbeke A 5-0 PR'OV. KNAPEN Eeklo - E Aalst 1-5 Oudenaarde - KAVD 4-1 RC Gent - Uede 1-1 Zele - AA Gent 0-0 KNAPEN J Terpoden - Meerbek 1-0 KNAPEN K Erondegem - Mere 5-0 KNAPEN L Eremb. B - Ede 2-3 S. Moorsel - Ereb. A. 0-4 W. Moorsel - Hofstade 3-0 E. Meldert-TK Meldert 1-0 SK Aalst - Edixvelde 8-1 Nieuwerk. - Doggen 2-1 KNAPEN M Masscmen - Berlare 4-0 Gijzegem - Herdersem 3-0 Heikant - E. Zele 2-0 KNAPEN N Schoonaarde 0-2 Buggenhout - Schoonaarde 0-2 Hamme - Sp. Appels 4-0 Sombeke - Wieze 0-7 Waasm. - E. St.-Gillis 5-3 KAVD - SK Gremb. 1-1 Baasrode - Oudegem 2-0 KNAPEN P Kieldrecht - Hamme 0-1 PROV. MINIEMEN Eeklo - E. Aalst 1-4 Oudenaarde - KAVD 0-2 Zele - AA Gent 1-2 MIN. I E. Aalst - Kerksken 0-3 St. Denderl. - SK Aalst 2-1 Erpe - Ninove 0-2 TK Meldert - Winnik 5-0 MIN. J St. Wetteren B - W. Moorsel 0-14 E. St.-Gillis - Lebbeke 2-0 Oudegem - E Meldert 6-0 Hofstade - Wieze 2-1 MIN. K Lebbeke - Zele 8-2 KAVD - Waasm. 0-1 Baasr. - SC Lokeren B 2-2 SK Gremb. - Hamme 2-0 Al is Vlierzele, denderend begonnen, de jongste weken wat weggedeemsterd. de roodjes voor eigen fans op hun donder gaan geven is geen formaliteit. En toch heeft Serskamp dat voor mekaar gekregen. Het begon trouwens uitstekend voor zwartwitna vijf minuten „zat" het eerste goaltje. Vlierzele speelde goed mee. doch de onmondige spitsen werden oor deelkundig opgevangen en het zag er naar uit dat de krappe 01 score op het bord zou blijven. Twintig minuten voor af fluiten werd het dan toch 11. Acht minuten later nam Serskamp met een laat goaltje voorgoed afstand van het aan geslagen Vlierzele dat naar het einde toe nog een punt wilde redden door bij de ref om een strafschop te bedelen, doch geen gehoor vond. Na die zege is zwartwit uit de onmiddellijke buurt van de rode lantaarn weggevlucht. Als nu zondag ook het niet on gevaarlijke Deftinge in de hoek kan geduwd, staat het sein op groen Er is een tijd geweest dat Oudegem in „Vierde" alle tegen standers op een hoopje voetbalde doch vergat te scoren. Ge woon omdat het niemand met torinstinkt als spitsloper in het veld kon sturen. 'Dat is, sinds de komst van de Zeienaar Steeman, totaal veranderder wordt met scherp geschoten. Hoogeinde heeft moeten buigen voor de stootkracht, de tech niek en de zegewil van blauwwit dat echt aan een (hopelijk lange) periode van hoogkonjunktuur toe is. Erg hoopgevend begon het te Sint-Gillis-Waas niet: na 12 minuten had Hoogeinde langs Verlaeckt een 10 voorsprong op het bord staan, maar tien minuten voor rust was de zaak reeds gezond na een roos van Steeman. De tweede time werd éénrichtingsvoetbal waarin de thuisploeg ternauwernood nog een voet in het spel kreeg. Oudegem bleef beuken en vooraleer het uur rond was, stond de eindscore in het boekje van de refeen corner werd door Janssens met de winning goal afgerond. Hoogeinde was nu verplicht risiko's te nemen en deed dat. Bijna kreeg het de boemerang terug want in de slotminuten zat er voor Oudegem nog een vol treffer in. Die meer dan verdiende krappe 12 was goed voor de volle buit. Intussen zijn de filosofen aardig opgeruktze wipten ex- leider Excelsior en runner up Sint-Pauwels voorbij en delen de leiding met Stekene. Het komt er nu op aan het teoretisch zwakke Waasmunster niet te onderschatten en het gaspedaal zondag nog eens tot op de voetplank in te drukken, vooral omdat co-leider Stekene aan Sinaai geen gemakkelijk hapje krijgt. De paarsjes zijn aan het terugkomen. Op hun kousevoeten. Niet dat SOS dit seizoen onder de maat bleef. Verre van zelfsze verloren na twaalf zondagen slechts één enkel keertje, wat minder is dan Moerbeke, Erpe en Kerksken die hen in de rangschikking voorafgaan. Jammer genoeg ontbrak verscheidene malen dat tikkeltje meeval dat een drawn in een overwinning moet omzetten Schellebelle moest het vooralsnog zeven maal met een half sukses stellen. Hoe dan ook paars- wit lijkt voorgoed gelanceerd 'het duwde de koplopers kopje onder. Dat gebeurde dan nog te Moerbeke-Viane. Een stunt eigenlijk, vooral omdat Schellebelle vrij vroeg tegen een 10 achterstand moest optornen. Nog voor de citroentjes sloeg SOS terug en toen het 12 werd, waren de leiders de adem afgesneden. Belangrijk is de teugels niet te laten zakken, vooral omdat Hofstade, vorige zondag weliswaar te Geraards- bergen geklopt, op bezoek komt en men uit die hoek geen geschenken mag verwachtenook Wilskracht heeft immers de titelpretenties nog niet opgedoekt. Andermaal een triestige zondag voor SK Grembergen dat nu duidelijk op weg is naar lagere regionen. Wie zondag toch het stormweer heeft getrotseerd om naar deze wedstrijd te gaan zien. heeft het zich beklaagd 22 akteurs op het veld. die er in de 90 minuten niets van terecht brachten De be zoekers waren wel de minst slechten maar de 03 stand aan de rust mag wel als sterk overdreven worden beschouwd. Voor die doelpunten hadden De Groeve (tweemaal) en De Looze gezorgd. Van dan af was Grembergen een verslagen ploeg. De tweede helft was nog minder het bekijken waard Marc Van Den Abbeele zou uiteindelijk nog de eer voor SK kunnen redden, maar dat was dan toch het enige wapenfeit uit die tweede speelhelft. Tussen de derde laatste gerangschikte en rode lantaarn SK is nu een kloof ontstaan van vier punten Dat is weliswaar nog niet onoverkomelijk, maar we zien toch niet goed i-n, hoe men bij SK de zaken nog zou kunnen rechttrekken. de regen en windmatch te Grembergen torenden twee Spartanen boven hun medemaats uitde nu bijna 40-jarige Julien Van Hoorde, die voor de pauze een onvrijwillige trap op de voet kreeg en daar achteraf fel werd door gehinderd en Willy De Groeve, een speler die we bijna een meester-technicus zouden durven noe men. De Groeve, een produkt van Sparta Appels, mist echter een beetje „fighting spirit" om een grote te zijn. Alles wat hij doet is oogstrelend legt een bal „dood" op zijn voet. speelt het ronde ding feilloos in één tijd door en beschikt over een fantastische traptechniek. Af en toe laat Willy de vleugels hangen hij moet dan door zijn maats worden opgepord. Zondag bleek hij in zijn dagje hij knalde tweemaal raak, ook al stak de onervaren Grembergendoelman hem een handje toe en hielp zijn team aan een riante zege. Zege die Sparta van het groepje bedreigden wegtilt. Sp. Gent liet zich zeker niet beïnvloeden door de komst van leider Overmere Van meetaf nam de thuisclub het initiatief in handen. Onder het commando van Jacky Stockman werden een paar mooie doafkansen gecreëerd De Overmeerse portier moest dan ook tweemaal een be roep doen op al zijn kunnen om de bordjes blank te hou den In het laatste kwartier van de eerste helft kwam Overmere meer in de wedstrijd. De Plus lukte bijna een doel punt. maar zijn schot ging ra kelings over. Na de rust dwongen de be zoekers een hoekschop af, getrapt door De Meyer. De (hoog opverende De Bruyne Ikopte mooi in de hoek bin nen.' De thuisclub ging op zoek naar de gelijkmaker. Op de 65e minuut gebeurde het dan. Op links ging Vermas- sen aan de haal. centerde en de goed gevolgde De Backer liet Blanquaert geen schijn van kans. (OLB) Thor Meldert - Massemen 4-0. Eddy Saegerman (Meldert) schiet op doel Gijzegem - S. Moorsel, voetbal of Kung-Fu In de vierde provinciale reeks was er het duel tussen Gijzegem en S. Moorsel dat de aandacht opeiste. Men hoefde zich slechts even over de ranglijst te buigen om tot de vaststelling te komen dat het voor de beide ploegen onder of boven werd. Wilskracht bedreigde immers rechtstreeks de leiders en even tuele winst zou het kransje kanshebbers op de titel tot drie opvoeren namelijk S. Moorsel, W. Gijzegem en TK Meldert zo dat men zich verder aan een spannend verloop van de kompetitie mocht verwachten. mar Het hoeft nauwelijks te wor den betoogd dat Gijzegem met de stimulans van een 07 zege bij Doggen verworven het zijn tegenstander Jastig zou maken En dat is in middels ook gebeurt. S. Moor sel heeft immers op het rand je van de nederlaag gebengeld maar deze uiteindelijk kun nen afwentelen. Het was in derdaad zo dat Schroevers te gen een 20 achterstand moest optornen. Dit was met een een logische ontknoping want Wilskracht gesteund door een felle wind was toen ook meest in de aanval. Twee van deze akties werden door Verleyen en Roelandt tot een doelpunt omgebogen. Na de rust kreeg men uiteraard een ander spelbeeld omdat Moor sel dan op zijn beurt van het windvoordeel profiteerde. Moorsel dat voor de rust al gemilderd had puurde uit zijn overwicht drie doelpunten waarbij Temmerman telkens nauw betrokken was Mag men de inspanningen van Wilkskracht niet negeren het had ook goed de partij kunnen winnen dan is het zo dat Moorsel in de eind- faze van de kamp, die door regen en wind krachtenslo- pend was. meest dynamisch was en over de langste adem beschikte. Door deze nieuwe zege tegen een onmiddellijke rivaal legden de spelers van trainer Jean Roels opnieuw hun geloofsbrieven voor Erondegem kon slechts in de tweede periode van de wed strijd over Doggen wippen. De bezoekers die van het enorme windvoordeel profi teerden konden het scorebord in hun voordeel zetten langs De Greve. In de tweede pe riode verliep de partij door gaans op de veldstrook van de bezoekers maar toch moest men tot in de 75e mi nuut wachten om de thuis ploeg te zien scoren De aan val liep tot dan toe telkens opnieuw spaak. Na het ope- ningspunt van Reginald Lie- vens brokkelde het verweer van de gasten af en dezelfde roeier en Baeyens zorgden vcor een onbetwistbare zege. De verrassing van de jong- s e speeldag waaide uit de hoek van Smetlede waar Her dersem op een harde vuist liep. De zegereeks van trai ner-speler Van Keirsbilck en zijn ploegmaats die stilaan grote vormen aannam werd bruusk gestopt Herdersem werd in de eerste speelhelft geklopt. Smetlede had toen tweemaal gescoord en hield daarna de poort gesloten. Hoe Herdersem ook met man en macht beukte het kon de ver sterkte Smetlede verdediging niet vloeren. Aldus kwam Smetlede aan zijn eerste zege in deze kompetitie. Probleemloos was de wed strijd met Massemen voor TK Meidert. Wichelen liet er insgelijks geen gras over groeien en counterde Bavegem. In de vierde provinciale F won Opstal vrijwel moeiteloos van Boonwijk dat meer aan verdedigen dan aan aanvallen moest denken. Racing zou nochtans naar het einde van de wedstrijd terugslaan toen men bij Opstal de schaapjes op het droge waande. Van een ruime 30 voorsprong ging het toen naar 32 maar de hoop bij Racing werd al direkt gedeukt door een tref fer van Aelbrecht. Voordien hadden Aga (2) en Van Mul ders voor Opstal gescoord. In het duel tussen kop en staart van de ranglijst had Kallo het niet breed bij Z. Appels de leider moest op de tenen om een krappe zege te verwerven J.V.H. PROV. JUN. (10 u) E. Aalst Deize RC Gent - KAVD Lede - Ninove Zottegem - Zele PROV. SCHOL. (10u30) E. Aalst - Deinze RC Gent - KAVD Lede - Ninove Zottegem - Zele JUN. G. (10 u) FC Denderl. - E. Aalst Doggen - W. Moorsel Edixvelde - St. Denderl. Erondegem - Mere SK Aalst - Nieuwerk. (10u30) Welle - Eremb. (10u30) JUN. H. (10u30) Lokerse - Hamme (10 u) Herdersem - Baasrode SK Gremb. - Sp. Appels Bor'are - Lebbeke RC Wetteren - Overmere Wieze - Hofstade SCHOL. I (10 u) St. Denderl. - E. Aalst Terjoden - Eremb. Nieuwerk. - FC Denderl. SCHOL. J (5 u) Vlierzele - Erpe Massemen - Mere (10 u) SCHOL. K (10 u) Herdersem - Gijzegem 9 uur) Wieze - TK Meldert Oudegem - RC Wetteren Wichelen - W. Moorsel Schoonaarde - Serskamp Schellebelle - St. Wetterei i (10u30) SCHOL. L SK Grembergen - Opstal Berlare - Lokerse Sp. Appels - Baasrode (10 u) KAVD - Overmere (10 u) Lebbeke - Buggenhout (10u30) Robur - Heikant (10u30) SCHOL. N (f) u) Kieldrecht - Hamme B IInmmo A - Verrebroek (10 u) KNAPEN A (10 u) E. Aalst - RC Wetteren (9 u) Schc'lcbelle - SC Lokcren (9 u) SI. Wetteren - Erpe Heusden - Serskamp KNAPEN C (9 u) Beveren - Wichelen SC Lokeren - Opstal Lebbeke B - Meerdonk Rupclmondc - Lebbeke A Robur - Vrasenc Vriendenmatch (miniemen) Berlare - Overmere (14 u) Stl ll)!

De Voorpost | 1976 | | pagina 18